🟥 Samorząd Buska-Zdroju po raz kolejny unieważnił przetarg na zakup 5 autobusów elektrycznych dla komunikacji miejskiej i gminnej 💥Tymczasem do Kielc dotarły już 24 nowe elektryczne niskopodłogowe  Solarisy, które wkrótce zaczną wozić pasażerów - Internetowy Portal Informacyjny Mieszkańców Miasta i Gminy Busko-Zdrój

🟥 Samorząd Buska-Zdroju po raz kolejny unieważnił przetarg na zakup 5 autobusów elektrycznych dla komunikacji miejskiej i gminnej 💥Tymczasem do Kielc dotarły już 24 nowe elektryczne niskopodłogowe  Solarisy, które wkrótce zaczną wozić pasażerów

8 maja 2026 | Radio Kielce 05.05.2026 | ZTM Kielce 21.04.2026 |infoBusko.pl 08.05.2026 | | 9 komentarzy

5 maja 2026 Samorząd Buska-Zdroju po raz kolejny unieważnił przetarg na zakup 5 autobusów elektrycznych dla komunikacji miejskiej i gminnej. W kwietniu prosto z fabryki do Kielc dotarły 24 nowe elektryczne niskopodłogowe  Solarisy, które zaczną wozić pasażerów w pierwszej połowie maja. – informuje 5.05.2026 portal Radio Kielce i wcześniej, 21.04.2026 na swej e-stronie ZTM Kielce

Samorząd Buska-Zdroju po raz kolejny unieważnił przetarg na zakup pięciu autobusów elektrycznych dla komunikacji miejskiej i gminnej. Powodem były oferty znacznie przekraczające zaplanowany budżet inwestycji. Gmina zapowiada ogłoszenie kolejnego, trzeciego już postępowania.

Pierwsze postępowanie dotyczyło zakupu czterech 8-metrowych minibusów oraz jednego pojazdu o długości 10 metrów. W kolejnym przetargu zdecydowano się na uproszczenie specyfikacji i zakup pięciu mniejszych autobusów elektrycznych. Mimo zmian, również to postępowanie zakończyło się fiaskiem.

Jak poinformował burmistrz Jerzy Szydłowski, rozbieżność między założeniami budżetowymi a realnymi cenami rynkowymi okazała się znacząca. Według wcześniejszych analiz zakładano koszt jednego autobusu na poziomie ok. 1,5 mln zł.

Te założenia nie potwierdziły się w żadnym z dotychczasowych przetargów. W przypadku postępowania na pięć mniejszych autobusów jedna z ofert przekroczyła 8 mln zł, a druga sięgnęła 10 mln zł. To pokazuje, że informacje, które wcześniej napływały do nas z rynku, nie znajdują odzwierciedlenia w rzeczywistości – dodał Jerzy Szydłowski.

Burmistrz Jerzy Szydłowski przyznaje, że z niepokojem obserwuje sytuację. Jego zdaniem …cały artykuł na źródłowej stronie Radia Kielce
______________________________________

We wtorkowy poranek, 21 kwietnia 2026 r.,  prosto z fabryki pod Dworzec Autobusowy dotarły pierwsze cztery nowe Solarisy. Do końca kwietnia dojadą wszystkie pojazdy. 24 elektryki zaczną wozić pasażerów w pierwszej połowie maja.

○ W pierwszej połowie maja 2026 nowiutkie 24 elektryczne niskopodłogowe bogato wyposażone Solarisy  zakupione przez Kielce zaczną wozić pasażerów już w pierwszej połowie maja br./ źródło: ZTM Kielce♂

W każdym autobusie zamontowane zostaną kasowniki z funkcją biletomatu i płacenia kartą, monitoring, klimatyzacja, ładowarki USB typu A i C czy system neutralizacji wirusów, bakterii i grzybów. Prace kierowców ułatwią systemy zapobiegające przytrzaśnięciu drzwiami oraz asystent prawej strony, który ostrzega kierowcę o osobach i przeszkodach przy boku autobusu. Drzwi będą się otwierały na zewnątrz, dzięki temu w pojazdach będzie więcej miejsca. Aby ułatwić pasażerom wsiadanie i wysiadanie wejścia będą oświetlone.

Każdy pojazd jest dostosowany do potrzeb osób z niepełnosprawnościami. Przyciski będą dźwiękiem naprowadzać osoby niedowidzące, dodatkowo są opisane w alfabecie Braille’a. We wnętrzu znajduje się przestrzeń przystosowana do przewozu wózków inwalidzkich oraz dedykowane strefy dla rodziców z dziećmi i osób o ograniczonej mobilności.

Pojazdy na zewnątrz… – cały pełna artykuł i galeria zdjęć na źródłowej stronie Zakładu Transportu Miejskiego w Kielcach

 

◙ Podobne informacje:

🟥 RK: Stanęła budowa wielokondygnacyjnego parkingu dla około 500 aut na obrzeżach Zdroju. Wykonawca, firma Anna-Bud postawiona w stan upadłości

🟥 K. Oliwkiewicz: „Ile nas kosztował Radzanów???” – ciekawa lektura 🟥 A w „Spotted: Busko-Zdrój”…. 🟥 M.Maroński: „Szanowni Państwo, zbiornik retencyjny w Radzanowie…” [AKTUALIZACJA]

🟥 Łukasz Nowak: Skarga do Rady Miejskiej na działalność Burmistrza w przedmiocie wandalizmu jakim jest w mojej ocenie prawdziwa rzeź drzew, jakiej „pan UMiG” pod Szydłowskim i Wieczorkiem dopuścił się przy okazji przebudowy ul. Rehabilitacyjnej [FOTO]

🟥 Łukasz Nowak: Opiszę w niniejszym liście, jak bezczelnie pan Jerzy „czekam na rozwiązania systemowe” Szydłowski miga się od transparentności jego działań. „Jestem jak Sikora, tylko bardziej”

 

 

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna.

9 odpowiedzi do “🟥 Samorząd Buska-Zdroju po raz kolejny unieważnił przetarg na zakup 5 autobusów elektrycznych dla komunikacji miejskiej i gminnej 💥Tymczasem do Kielc dotarły już 24 nowe elektryczne niskopodłogowe  Solarisy, które wkrótce zaczną wozić pasażerów”

  1. okulista do Kruka pisze:

    Znów naj*****e za dużo tekstu w grafice ilustracyjnej, na dodatek w całkowicie nieczytelnej kolorystyce.

    Kiedy się za mały nauczy, że grafika to grafika, a tejst artykułu to tekst?!

  2. pasażerka pisze:

    Po jakich trasach miały jeździć te chińskie wynalazki?

  3. Do : pasażerka 9 maja 2026 o 14:48 pisze:

    „Po jakich trasach miały jeździć te chińskie wynalazki?”
    po tych po których obecnie wozi pasażerów miejsko-gminna buska komunikacja.

  4. pasażerka do powyżej pisze:

    Masz na myśli te linie jeżdżące w kółko 3 razy dziennie o których mało kto wie?

  5. Dragon pisze:

    Po co to komu? Wydać parę milionów, później ogromne koszty utrzymania. A będą jeździć dwie osoby? Lepiej zróbcie wreszcie ten amfiteatr….

  6. Hamburg 🇩🇪 po zamawia 150 autobusów z silnikiem Diesla. Okazały się tanie i niezawodne w eksploatacji w stosunku do elektryków. 🛑 A W BUSKU? pisze:

    Hamburg 🇩🇪 po raz pierwszy od 2020 roku zamawia 150 autobusów z silnikiem Diesla. Okazały się tanie i niezawodne w eksploatacji w stosunku do elektyków

    1⃣ pojazdy elektryczne okazały się 2,5 droższe od spalinowych

    2⃣ paliwo do nowych diesli ma być standardowe,ale z naciskiem na paliwo produkowane z olejów kuchennych i w ten sposób ekologiczne

    3⃣ nie ma już chętnych na dotowanie autobusów elektrycznych. Koszty przekraczają budżety bogatych niemieckich miast

    4⃣ Hamburg ma 39% floty elektrycznej. Planowano zakup kolejnych 240 elektryków o ile miasto otrzyma dotacje, a dziś już niemal pewnym jest, że nie ma na to środków.

    5⃣ Hamburg z roku na rok przesuwał termin wyeliminowania floty pojazdów spalinowych. Teraz przesunął go na początek lat 30 XXI wieku.

    https://www.facebook.com/share/p/14cUBHRB11W/

  7. Oni czują ino piniądz do Dragon 10 maja 2026 o 20:35 pisze:

    Poco to się nogi nocą. Tutaj decyduje raczej przepływ piniądza.

  8. Ewi pisze:

    Czekam aż samorząd unieważni siebie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Masz pytania? Napisz do nas: redakcja@infobusko.pl