Wiślicka młodzież "Posprzątała świat" - Internetowy Portal Informacyjny Mieszkańców Miasta i Gminy Busko-Zdrój

Wiślicka młodzież „Posprzątała świat”

11 kwietnia 2019 | Miasto i Gmina Wiślica / Jarosław Kruk 11.04.2019 | | 3 komentarze

W środę 10 kwietnia 2019 r.  młodzież ze Szkoły Podstawowej w Wiślicy pod opieką nauczycieli kolejny raz posprzątała kawałek swojej małej Ojczyzny w ramach akcji „Sprzątanie Świata”.

Wiślickie „Sprzątanie Świata” 2019 / źródło: wislica.pl

Można powiedzieć, że była to prawdziwie „zielona szkoła” gdyż miejscem tegorocznej akcji były tereny leśne przy drodze Sielec-Kobylniki oraz Chotel Czerwony. Przez cztery godziny, od 8:00 do 12:00, uczniowie klas siódmych w asyście nauczycieli skutecznie i z zaangażowaniem usuwali śmieci przywracając naturalny porządek otoczeniu. 

Pogoda dopisała. Wszystko przebiegło bardzo sprawnie i finalnie blisko 150 worków śmieci! „Wisienką na torcie” okazała się wielka opona, która zamiast szpecić las również powędrowała na wysypisko. Na zakończenie wszyscy wspólnie spotkali się przy grillu.

Organizatorem całości był Urząd Miasta i Gminy Wiślica, który dostarczył kamizelki odblaskowe, worki, jednorazowe rękawice, zapewnił odbiór zebranych śmieci oraz smaczny poczęstunek.

– „Sprzątanie Świata”  uświadamia, że każdy z nas może i powinien dbać o czystość otaczającego środowiska – powiedział w rozmowie z infobusko.pl burmistrz Jarosław Jaworski. –  Jest okazją by z satysfakcją dla siebie zrobić coś dobrego dla natury – dodał na zakończenie.

8  Wislica.pl: – Fotorelacja z akcji „Sprzątanie Świata” – artykuł i pełna galeria zdjęć – po kliknięciu na link

 

◙ Podobne informacje:

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna.

3 odpowiedzi na “Wiślicka młodzież „Posprzątała świat””

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Masz pytania? Napisz do nas: redakcja@infobusko.pl