ED: 5'ta, "świętokrzyska", edycja "Sanatorium miłości" realizowana była w Busku-Zdroju, Chęcinach i Ujeździe. Kulisy powstawania - Internetowy Portal Informacyjny Mieszkańców Miasta i Gminy Busko-Zdrój

ED: 5’ta, „świętokrzyska”, edycja „Sanatorium miłości” realizowana była w Busku-Zdroju, Chęcinach i Ujeździe. Kulisy powstawania

5 stycznia 2023 | | | 18 komentarzy

W środę, 4 stycznia, przed sanatorium „Marconi” w Busku-Zdroju odbyła się konferencja po pierwszym odcinku programu „Sanatorium miłości” w TVP 1. Poseł Krzysztof Lipiec, marszałek województwa Andrzej Bętkowski oraz samorządowcy gmin, które pojawią się w kolejnych odcinkach popularnego show, mówili o gigantycznej promocji dla regionu związanej z emisją.- informuje 4 stycznia 2023 r. portal Echo Dnia

Busko-Zdrój, 4 stycznia 2023 r.: Konferencja prasowa przed sanatorium Marconi / fot. Michał Kolera, Echo Dnia♂
Na pierwszym planie Andrzej Bętkowski’, marszałek województwa świętokrzyskiego, z tyłu, od lewej:
1. Marcin Perz’, prezes starachowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej i prezesem Rady Nadzorczej Uzdrowiska Busko-Zdrój S.A.
2. Magdalena Konieczna-Różycka’ , wiceprezesem Uzdrowiska Busko-Zdrój S.A
3. Marek Staniek’, wójt Iwanisk
4. Robert Jaworski’, burmistrz Chęcin
5. Waldemar Sikora’, burmistrz MiG Busko-Zdrój |
6. Stanisław Grzesiak’, pełniący obowiązki prezesa Uzdrowiska Busko-Zdrój
7. Krzysztof Lipiec’ , poseł PiS i szef partii w okręgu Kielce i powiat kielecki
8. Marek Strzała’, radny, wiceprzewodniczący Sejmiku Województwa Świętokrzyskiego i dyrektor Sanatorium Marconi
9. Jan Bartosik’ , radny Rady Powiatu w Busku-Zdroju, do  niedawna pełnomocnik PiS w powiecie buskim’

Pierwszy odcinek Telewizja Polska wyemitowała w niedzielę, 1 stycznia. Uczestnicy zapoznawali się ze sobą, ale także z Buskiem, gdzie przyszło im zamieszkać podczas kręcenia show.

♦ Wikipedia: – „Sanatorium miłości„♂polski program telewizyjny typu reality show tworzony w formie telenoweli dokumentalnej, prowadzony przez Martę Manowską i emitowany na antenie TVP1 od 20 stycznia 2019. Wszystkie odcinki programu można oglądać za pośrednictwem Internetu w serwisie TVP VOD. Od 7 października 2020 program dostępny jest również na Netfliksie[W♂]

W niedzielę sanatorium Marconi zobaczyła cała Polska. To powód dla satysfakcji nie tylko burmistrza Buska-Zdroju Waldemara Sikory, ale też województwa świętokrzyskiego. Wykorzystujemy promocję przez „Sanatorium miłości”, które zyskało już niezwykłą popularność. Myślę, że zainteresowanie naszym regionem wzrośnie. Nie tylko Busko będzie tam prezentowane, ale też inne miejscowości w naszym województwie – mówił Andrzej Bętkowski, marszałek województwa..

>>>  Zaskakujący premierowy odcinek 5. edycji „Sanatorium miłości”. Jedna z uczestniczek zauroczyła aż połowę panów. Zobacz zdjęcia i film <<<

Marcin Perz, prezes starachowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej i prezes rady nadzorczej Uzdrowiska Busko-Zdrój zdradził, że rozmowy z telewizją zaczęły się ponad rok temu.

Nie było łatwo, bo zabiegało o to kilka uzdrowisk. Mamy unikalną szansę, by przedstawić ofertę, jaką dysponuje Busko-Zdrój i województwo świętokrzyskie. Niedługo, w myśl nowych przepisów, to kuracjusze będą wybierać sobie miejsca pobytu. My chcemy być uzdrowiskiem pierwszego wyboru. Całe przedsięwzięcie nie udałoby się, gdyby nie pracownicy firmy – powiedział Marcin Perz.

Poseł Prawa i Sprawiedliwości i szef partii w okręgu Kielce i powiat kielecki, Krzysztof Lipiec był zdania, że… – cały artykuł i galeria zdjęć na źródłowej stronie Echa Dnia◙ Podobne informacje:

ED: Sejmik nie odpowie na apel Buska-Zdroju w sprawie przejęcia uzdrowiska | Maciej Gawin: „Nie daj Boże takiego przywódcy, żeby wszedł do uzdrowiska”

bcpl: Uroczyste otwarcie Tężni w Busku-Zdroju (foto/wkrótce video)

Potężna burza w Busku-Zdroju. Koncert finałowy Festiwalu przeniesiony w strugach deszczu z tężni do BSCK [FOTO] | JKR: „Jak jest zima to musi być zimno”

UMiG: „Fajna Polska Zimą” w Busku-Zdroju | JKR: A o kładce za 9,5 mln ani słowa…

🟥 „„Wykonanie usprawnień w obiekcie Tężni Busko-Zdrój” K**** mać!!! Panie inżynierze, jakiej bezczelności trzeba, aby ogłaszać przetarg na spier******* projektu oraz robót budowlanych?”

nm: Kładka w Busku – projekt słynnych architektów już prawie gotowa. Ale efekt! Zobaczcie to dzieło [WIDEO, ZDJĘCIA]

18 mln zł z „Polskiego Ładu” trafiło do gminy Busko-Zdrój. Z tego 8.2 mln pójdzie na przedszkola, 6.7 mln na kanalizację wsi, a 3.316.700 zł na rewitalizację ratusza… | 🟥 JKR: …który jest zachowanym reliktem Gestapo/SS

FAKT: Awantura w Busku-Zdroju. Dariusz Opozda pokazuje kuferek złota. Czy dlatego strzelał w kierunku rodziny? [VIDEO/FOTO]

💥 Uroczysta Gala AgroLigi 2021. Mariusz Roszkowski i jego Olejarnia Zagłoby Laureatem Krajowym Ogólnopolskiego Konkursu AgroLiga 2021! | JKR: Gratulacje! | I ❤ Ponidzie

Skandal protokolarny! Premier chciał podziękować rolnikom, Burmistrz Buska zabronił! [Aktualizacja]

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna.

18 odpowiedzi na “ED: 5’ta, „świętokrzyska”, edycja „Sanatorium miłości” realizowana była w Busku-Zdroju, Chęcinach i Ujeździe. Kulisy powstawania”

 1. Grześ pisze:

  Jedynym kryterium dobrej pracy i płacy w uzdrowisku jest przynależność do PiS. Na zdjęciu wszyscy z PiS . Czy w naborze do serialu też była przynależność do PiS.

 2. Jerzy Rogucki pisze:

  Z tego co wiem to najwięcej kosztów poniosło UBZ na ten jakby niezbyt z super oglądalnością serial. Podobno całe piętro w skrzydle było wyłączone w Marconim i nikt za to nie zapłacił UBZ. A teraz za kasę pracowników jest lans. Widzę, że weście nasz Pan Burmistrz się określił z którą strona trzyma:) GRATULUJE:):):) Ciekaw jestem co na to P. Jarubas ze swoją świtą.

 3. po castingu pisze:

  jesteśmy już po pierwszym castingu do kolejnej edycji 🙂
  jak widać…

 4. Dlaczego nie było pytań od dziennikarzy?! Czy nie dlatego, że nie chciano powtórki 'Teleexpressu' Neo-Nówki? pisze:

  Neo-Nówka – Teleexpress (Bez cenzury ) (HD) https://www.youtube.com/watch?v=ijiWcGzIThQ&t=232s

 5. Stanisław Michalkiewicz: 'patrzcie, jakie mam powodzenie' pisze:

  Okazuje się jednak, że nie ma sytuacji, których nie można by przerobić na sukces, bo właśnie ta sytuacja została tak przedstawiona. Przypominało to trochę kobietę, która właśnie doświadczyła gwałtu zbiorowego i wybiega na ulicę z triumfalnym krzykiem: patrzcie, jakie mam powodzenie u mężczyzn! Ale – jak zauważył Franciszek Maria Arouet zwany Voltaire – „kiedy Padyszachowi wiozą zboże, kapitan nie troszczy się, jakie wygody mają myszy na statku”, więc jak jest rozkaz, że był sukces, to trzeba się radować i – jak to mówią Rosjanie – nie rassużdać – nawet jeśli w zakamarkach mózgu rodzą jakieś brzydkie wątpliwości.

 6. sex & business city pisze:

  ponoć białe porsze wystawiło walizki czarnemu mercedesowi z powodu skody fabii!! czy to prawda??

 7. Do powyzej pisze:

  Skoda Fabia? Kto to?

 8. wert pisze:

  Żenujące przedstawienie w wykonaniu niby elit.

 9. oj tam oj tam do Do powyzej 7 STYCZNIA 2023 O 02:08 pisze:

  ja przypuszczam, że jeśli już to ta fabia to pewnie nie pierwsza i nie ostatnia, więc po co robić szum

 10. Historia kołem się toczy? Straciliśmy niepodległość z powodu dyktatury Piłsudskiego i jego bandy Wywiad z Andrzejem Ceglarskim pisze:

  … Polską od maja 26 roku rządził klucz niekompetencji (…) najważniejsze stanowiska w państwie zajmowali, by nie powiedzieć obsiadali, ludzie niekompetentni nie ludzie którzy posiadali określoną wiedzę fachową, czy to z dziedziny dyplomacji, czy to z dziedziny wojskowości, czy to z dziedziny administrowania państwem, tylko ludzie którzy mieli odpowiednie układy w ramach środowiska legionowego, albo odpowiednie, nazwijmy to, dojścia do osoby Józefa Piłsudskiego. W praktyce oznacza to, że w całym polskim państwie, nie od razu, bo oczywiście takie rzeczy nie dzieją się na pstryknięcie palca, ale w wyniku procesu, który trwał określoną liczbę lat po maju 26 roku, wszystkie istotne stanowiska w państwie zostały obsadzone przez ludzi niekompetentnych. Niekompetentni zarządzali również polskim wojskiem…
  https://youtu.be/Umh7SOjIIMY?t=213

 11. Ab pisze:

  Czarny mercedes to strasznie msciwy despota juz dawno zona powinna ho wypier…… z domu . Przynosi wstyd rodzinie żony, bo swoją to już dawno utracił. Jego brat wielki kierownik rozwodnik .

 12. Do Redakcji oraz do wszystkich czytelników! pisze:

  Mało kto wie, że są strony interentowe, gdzie są publikowane bardzo ciekawe informacje. Są to dane oficjalne i publicznie dostępne dla każdego. Oto one:

  To jest bezpośredni link. Wpisując numer KRS firmy w okienko można sprawdzić dwa, trzy lata wstecz wszystkie informacje o obrotach, zyskach, przeznaczeniu dochodu, bilansach, sprawozdaniach, etc.

  https://ekrs.ms.gov.pl/rdf/pd/search_df

  A to jest bezpośredni link, gdzie wpisując numer NIP firmy można sprawdzić ile ona dostała pomocy publicznej łącznie, ile tylko pomocy „Covid-owej”, można sprawdzić 3 lata wstecz lub do końca wstecz, czyli nawet kilkanaście lat do tyłu.

  https://sudop.uokik.gov.pl/search/aidBeneficiary

  To też jest bardzo fajna strona, na której można sprawdzić firmy – różne ogólnodostępne
  informacje – kto jest w zarządzie, kto z kim jest biznesowo powiązany, etc.

  https://mojepanstwo.pl/

 13. Tak zadłużona jest Polska, czyli MY WSZYSCY! pisze:

  -Dlug wewnetrzny to obligacje sprzedane obywatelom.

  -Dlug zagraniczny czyli pozyczki zaciagniete np. w Banku Swiatowym. Warunkiem udzielenia jest spelnienie kryteriow politycznych. Obecnie wynosi okolo 1,5 bln zl.

  -Zadluzenie systemu emerytalnego czyli roznica pomiedzy tym, co teraz wplacamy, a naleznosciami jakie winien nam bedzie ZUS w przyszlosci.

  -Zadluzenie samorzadow.

  DLUG OGOLEM TO OKOLO 7 BLN ZL!

  W przeliczeniu na jednego Polaka to: 7 000 000 000 000 zł : 36 000 000 Polaków = 194 444,44 zł, a więc w zaokrągleniu każdy Polak jest zadłużony na 200 tys. zł!

  Zatem 3 osobowa rodzina jest zadłużona na 600 tys. zł, a 4-o osobowa na 800 tys. zł.

 14. Czesław Miłosz ''Który skrzywdziłeś'' pisze:

  poezja łagodzi obyczaje, dla oddechu proponuję wiersz noblisty Czesława Miłosza

  Który skrzywdziłeś

  Który skrzywdziłeś człowieka prostego
  Śmiechem nad krzywdę jego wybuchając,
  Gromadę błaznów koło siebie mając
  Na pomieszanie dobrego i złego,
  Choćby przed tobą wszyscy się skłonili
  Cnotę i mądrość tobie przypisując,
  Z ło te medale na twoją cześć kując,
  Radzi że jeszcze dzień jeden przeżyli,
  N ie bądź bezpieczny. Poeta pamięta.
  Możesz go zabić — narodzi się nowy.
  Spisane będą czyny i rozmowy.
  Lepszy dla ciebie byłby świt zimowy
  I sznur i gałąź pod ciężarem zgięta.

 15. Ón to czuje ino piniądz pisze:

  Ón to czuje ino piniądz
  W radio słucha tylko Beyonce
  Wsiada w mesia daje dyla
  Ma metody krokodyla
  Czarny lakier piknie błyszczy
  Każdy lachon cicho piszczy
  Ogół ze strachu przed nim czapkuje
  Jego spojrzenie paraliżuje
  Przed kamerami pozy przyjmuje
  Po oczach widać, że znów coś knuje
  Ón to czuje ino piniądz
  W radio słucha tylko Beyonce

 16. dobre wychowanie pisze:

  Ciekaw jestem czy pan poseł PiS Krzysztof Lipiec, który tak często fotografuje się i filmuje z panem burmistrzem Waldemarem Sikorą wie, że tenże burmistrz Waldemar Sikora zaledwie 2,5 roku wcześniej, w czerwcu 2020 r. serdecznie i wylewnie przyjmował w Busku-Zdroju pana Rafała Trzaskowskiego, prezydenta Warszawy, kandydata PO na prezydenta RP, konkurenta pana prezydenta Andrzeja Dudy w wyborach prezydenckich w 2020 roku? https://infobusko.pl/bcpl-kampania-prezydencja-wizyta-rafala-trzaskowskiego-w-busku-zdroju/

  Ciekaw jestem też czy pan poseł PiS Krzysztof Lipiec, który tak często fotografuje się i filmuje z panem burmistrzem Waldemarem Sikorą wie, że tenże burmistrz Waldemar Sikora dwa tygodnie później, nie pofatygował się nawet do Pińczowa na spotkanie wyborcze z ubiegającym się w tych wyborach o reelekcję panem prezydentem Andrzejem Dudą? a przecież dobre maniery i konwenans dyplomatyczny podpowiadają, że pomijając już kwestie personalne, jako burmistrz znaczącego miasta powinien był wyjść na spotkanie Prezydenta Polski, gdy ten odwiedza odległe o zaledwie 15 kilometrów inne ważne miasto. https://infobusko.pl/rk-prezydent-andrzej-duda-spotkal-sie-z-mieszkancami-pinczowa-zdjecia-wideo/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Masz pytania? Napisz do nas: redakcja@infobusko.pl