ED: Stanisław Grzesiak, pełniący obowiązki prezesa Uzdrowiska Busko-Zdrój, o bałaganie, grupach interesu oraz przyjaźni z marszałkiem Bętkowskim - Internetowy Portal Informacyjny Mieszkańców Miasta i Gminy Busko-Zdrój

ED: Stanisław Grzesiak, pełniący obowiązki prezesa Uzdrowiska Busko-Zdrój, o bałaganie, grupach interesu oraz przyjaźni z marszałkiem Bętkowskim

27 lutego 2021 | Echo Dnia Paweł Więcek 25.02.2021 / Jarosław kruk 27.02.2021 | | 4 komentarze

Nie przymierzam się do rewolucji. Chcę uporządkować to, co funkcjonuje – deklaruje Stanisław Grzesiak, pełniący obowiązki prezesa Uzdrowiska Busko-Zdrój. W rozmowie z „Echem Dnia” opowiada o planach na trzy miesiące delegacji do wykonywania tej funkcji jako członek rady nadzorczej. Zdradza też, co łączy go z marszałkiem województwa Andrzejem Bętkowskim. – donosi 25.02.2021 portal Echo Dnia

11 lutego ze stanowiska prezesa Uzdrowiska Busko-Zdrój odwołano Wojciecha Lubawskiego♂. Były prezydent Kielc kierował należącą do samorządu województwa świętokrzyskiego spółką przez dwa lata.

Rada nadzorcza powierzyła na okres 3 miesięcy pełnienie obowiązków prezesa Stanisławowi Grzesiakowi, dotychczasowemu członkowi tego gremium. Doktor inżynier Stanisław Grzesiak ma 71 lat. Mieszka w Skarżysku-Kamiennej. Wdowiec. Córka Elżbieta i syn Krzysztof. Czworo wnucząt i prawnuczka. Jest absolwentem Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie. Pracował między innymi w Odlewni Żeliwa i Emalierni „Kamienna” w Skarżysku-Kamiennej, w Starostwie Powiatowym w Skarżysku-Kamiennej, w Zakładach MESKO, Był także wiceprezydentem miasta nad Kamienną. Od 2019 roku zasiada w radzie nadzorczej Uzdrowiska Busko-Zdrój.

Dlaczego przyjął propozycję oddelegowania do pełnienia obowiązków prezesa spółki? – Zdecydowała rada nadzorcza i marszałek. Ze statutu wynika, że powołanie mam na trzy miesiące – mówi Stanisław Grzesiak.

Co zastał po przejęciu sterów spółki od Wojciecha Lubawskiego? – Delikatnie mówiąc pewien bałagan organizacyjny, dużo grup interesów. Ale po kilku dniach trudno wszystko jednoznacznie ocenić – podkreśla Stanisław Grzesiak.

Dodaje, że już pierwszego dnia po objęciu władzy wycofał wniosek o zgodę na odwołanie Macieja Gawina♂. – Ta decyzja była niepotrzebna, trudno byłoby to przeprowadzić. Spotkaliśmy się, ustaliliśmy pewne rzeczy co do współpracy i na razie tyle – mówi Stanisław Grzesik.

Jaka jest jego zdaniem kondycja spółki? Czy, jak twierdzą…– cały artykuł na źródłowej stronie Echa Dnia

 

◙ Podobne informacje:

ED: Maria Wiśniewska nowym dyrektorem BSCK. Wcześniej pracowała w Kieleckim Centrum Kultury

Wojciech Lubawski odwołany ze stanowiska prezesa Uzdrowiska Busko-Zdrój. Decyzję podjęła w czwartek rada nadzorcza spółki

ED: Wojna w Uzdrowisku Busko-Zdrój. Prezes Lubawski kontra dyrektor „Krystyny” i radny sejmiku Maciej Gawin. Padają wzajemne oskarżenia

Anna-Bud rozbuduje Szpital Uzdrowiskowy Krystyna

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna.

4 odpowiedzi na “ED: Stanisław Grzesiak, pełniący obowiązki prezesa Uzdrowiska Busko-Zdrój, o bałaganie, grupach interesu oraz przyjaźni z marszałkiem Bętkowskim”

 1. Xyz pisze:

  Kolejny mlodzieniec… ale to pokazuje jaka jest dobra zmiana w ciagu 22 miesiecy zero inwestycji dlug sam Gawin mowil ze to co bylo dobre to dzialo sie za czasow Legawca jakby mieli chociaz odrobine godnosci to by robili wszystko zeby wrocil no ale „dobra zmiana” a powinno byc „ dobra, ZMIANA”

 2. O jak ten nowy szef Uzdrowiska podobny do byłego burmistrza Wesołego Witka pisze:

  O jak ten nowy szef Uzdrowiska podobny do byłego burmistrza Wesołego Witka. Też sportowiec. Mam jednak nadzieję, że uzdrawianie UBZ panu Grzesiakowi wyjdzie lepiej niż Wesołemu Witkowi remont kotłowni BSCK i inne lody o których informował Radny Łukasz Szumilas.
  6 LUTEGO 2021 O 11:47 (EDYTUJ)
  czy to prawda, że za rządów burmistrza Witolda Gajewskiego, obecnego radnego, w ramach rozbudowy BSCK modernizowana była kotłownia i czy to prawda, że dopuszczono się przy tej okazji dużych przekrętów? Czy to prawda, że to co było w planach i za co miasto zapłaciło grube tysiące bo według rachunków od wykonawców jakoby w kotłowni BSCK zostało to zrobione, a to co tam faktycznie zostało zrobione i co jest, to dwa skrajnie różne światy?
  6 LUTEGO 2021 O 13:00 (EDYTUJ)
  Czy to prawda o czym informował Radny Łukasz Szumilas, że podobnie jak „remont” kotłowni BSCK w ramach tej samej unijnej rozbudowy BSCK za czasów wesołego Witka została wykonana klimatyzacja sali widowiskowej BSCK? Czy to prawda że klimatyzajca ta co jest w BSCK odbiega znacząco od tego co było w projekcie i w fakturach wykonawców?
  7 LUTEGO 2021 O 10:23 (EDYTUJ)
  Czy prawdą jest, to o czym informował Radny Łukasz Szumilas, że burmistrz wesoły Witek zrobił to co nie chciał zrobić burmistrz Stefan Komenda, to znaczy sprzedał Włókniarzowi po osobliwej cenie hektary gruntów miejskich położone pomiędzy Włókniarzem a ulicą Rzewuskiego, na czym Busko, oczywiście w przeciwieństwie do wybranych osób, wyszło jak Rosja na sprzedaży Alaski?
  10 LUTEGO 2021 O 16:43 (EDYTUJ)
  Czy prawdą jest, to o czym informował Radny Łukasz Szumilas, że za burmistrza wesołego Witka nie tylko sanatorium Włókniarz kupiło atrakcyjną ziemię od gminy po osobliwie okazyjnej cenie? Czy to prawda, że nie było to tylko na ładne oczy?
  6 LUTEGO 2021 O 11:35 (EDYTUJ)
  Czy jest to prawda że alejki w nowym Parku wykonywane za czasów wesołego Witka zostały wykonane w podobny sposób jak „remont” kotłowni BSCK? Czy jest to prawda że przy ich rozbiórce w trakcie budowy tężni widać było wyraźnie że sposób wykonania tych alejek odbiega znacząco od tego co było w projekcie i w fakturach wykonawców?

 3. POP do radnego Witolda Gajewskiego pisze:

  Towarzyszu Gajewski, z racji tego, że byliście w PZPR i to nie szeregowym członkiem, to będę się zwracał do was partyjnym zwrotem towarzyszu. A zatem towarzyszu Gajewski, w imieniu tych, którzy na was głosowali chciałbym od was usłyszeć co macie towarzyszu do powiedzenia na przedstawione powyżej zarzuty. Czy to co jest napisane jest prawdą, czy przeciwnie są to kłamstwa? Jeśli to kłamstwa to walczcie towarzyszu Gajewski o swoje dobre imię. Jeśli to prawda to niestety chyba nie macie moralnego prawa zasiadać w Radzie Miejskiej.

 4. […] ED: Stanisław Grzesiak, pełniący obowiązki prezesa Uzdrowiska Busko-Zdrój, o bałaganie, grupac… […]

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Masz pytania? Napisz do nas: redakcja@infobusko.pl