List do Redakcji: Krew burzy się w żyłach jak patrzy się na "rewitalizację" ulicy Rzewuskiego - Internetowy Portal Informacyjny Mieszkańców Miasta i Gminy Busko-Zdrój

List do Redakcji: Krew burzy się w żyłach jak patrzy się na „rewitalizację” ulicy Rzewuskiego

7 stycznia 2021 | DK 03.03.2020 / Jarosław Kruk 07.01.2021 | | 35 komentarzy

 Szanowna Redakcjo! Szanowni Państwo!   Krew burzy się w żyłach jak patrzy się na efekty „rewitalizacji” ulicy Rzewuskiego w Busku-Zdroju.  Przecież te prace wykonano za publiczne pieniądze! Czy to nie jest skandal? – napisała 3 marca 2020 r. w mailu na adres redakcja@infobusko.pl czytelniczka

źródło: mail do Redakcji, 03.03.2020

Deptak został oddany do użytku miesiąc temu (JKR: mail  został przesłany 03.03.2020). Pisał o tym portal infobusko.pl w artykule pt: „RK: W Busku powstał nowy deptak – na śladzie ulicy Rzewuskiego„♂. W artykule czytamy min.: „Ulica została przebudowana na deptak, podobny do głównej alei Mickiewicza. Całkowity koszt inwestycji to blisko 5 mln zł.”

Jak więc wyglądają efekty wydania tych prawie 5 milionów złotych? Proszę obejrzeć załączone zdjęcia. Oczywiście to tylko fragment całości. One oddają wszystko i mówią więcej niż słowa.

Do tego ta latarnia uliczna stojąca w jezdni, około metr od chodnika… Chyba po to, żeby ktoś w nią wjechał…

„Zrewitalizowana” latarnia uliczna na wprost wyjazdu TIR z buskowianką. /fot. DK

Wypada zadać kilka pytań:

– Co na ten stan rzeczy ma do powiedzenia Burmistrz?
– Gdzie są Radni Miejscy?
– Gdzie w końcu jest, a raczej gdzie był nadzór nad tą inwestycją?
– Kto podpisał protokół odbioru i czy osoba ta nie powinna aby dyscyplinarnie wylecieć z pracy?
– Czy doszło do marnotrawstwa publicznych środków?

(imię i nazwisko do wiadomości Redakcji)

 


Jarosław Kruk: Uprzejmie przepraszam Szanowną Czytelniczkę, że aż 9 miesięcy minęło od przesłania do publikacji. Aczkolwiek, wydaje mi się, że mimo znacznego upływu czasu ten „donoszony” problem nie zdezaktualizował się w żadnym stopniu.
W ramach drobnego usprawiedliwienia zauważę, iż patrząc na listę adresatów korespondencji, wymienionych w stopce: portal infobusko.pl, Radio Kielce, Gazeta Wyborcza, Echo Dni, TVP Kielce, Wojewoda Świętokrzyski, Urząd Marszałkowski – odnoszę chyba słuszne wrażenie, że z tego grona, to właśnie infobusko.pl jako pierwsze zareagowało.

○  Sądząc po obecnym dodatkowym zabezpieczeniu z krawężników tej osobliwie ustawionej w ramach rewitalizacji ulicy Rzewuskiego latarni oraz po widocznych śladach, to chyba rzeczywiście niektórzy kierowcy mieli wątpliwą przyjemność zawrzeć z latarnią bliższy kontakt… / 7 grudnia 2020, fot. Jarosław Kruk

 

◙ Podobne informacje:

RK: W Busku powstał nowy deptak – na śladzie ulicy Rzewuskiego

RK: W Łopusznie za 2,2 mln zł powstaną baseny letnie. A w Busku? Kładka na Górkę za…12,0 mln

ED: Kładka w Busku zachwyci świat? Trwa budowa, będzie konstrukcja z cortenu, jednego z najmodniejszych materiałów na świecie | JKR: Czy aby potrzebna? Zobaczcie film

Franciszek Rusak: Rewitalizacyjny walec – Czuj, stary pies szczeka!

TP: „To lekceważenie mieszkańców. Tak tego nie zostawimy!” Reakcje po uchwale w sprawie inwestycji przy Grotta

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna.

35 odpowiedzi na “List do Redakcji: Krew burzy się w żyłach jak patrzy się na „rewitalizację” ulicy Rzewuskiego”

 1. do czytelniczka pisze:

  kobieto takie szczeliny do pikuś w porównaniu do tych w „zrewitalizowanych” alejkach parku, hihi

 2. jaka płaca taka praca pisze:

  j.w.

 3. Do 7 STYCZNIA 2021 O 23:40 pisze:

  A kolega tam był czy dalej sieje marną propagandę?

 4. do powyżej pisze:

  a nie przyszło wam foliarze do główek, że może te szczeliny są celowo zrobione by wodoprzepuszczalność deptaku była większa a w ślad za tym był podatek od deszczu mniejszy? https://www.eska.pl/bialystok/nowy-podatek-od-deszczu-2020-kladziesz-kostke-lub-beton-na-posesji-zaplacisz-wiecej-08-09-2020-aa-tBvw-qaGG-ydY8.html

 5. Do powyżej pisze:

  Piszesz „foliarze”, ale czy wiesz jakie jest znaczenie tego określenia?

  Słownik języka polskiego: foliarz – potocznie: osoba wierząca w teorie spiskowe, pseudonaukowe, zjawiska paranormalne itp.

  Czy te szczeliny i wykruszone rogi płyt to jest zjawisko paranormalne? Nie wydaje mi się.
  Rozumiem, że jesteś przeciwny PIS-owi i powiem Ci, że ja też. Ten podatek deszczowy jak o nim słyszę oraz o innych podatkach, to mnie krew jaśnista zalewa. Chciałbym Ci jednak przypomnieć, że Pan Burmistrz W. Sikora to kandydat popierany w 2018 roku właśnie przez PIS oraz Solidarną Polskę Z. Ziobry. Nie poparło go Porozumienie Jarosława Gowina, ponieważ ich kandydatką była Elżbieta Śliwa. Pozdrawiam!

 6. Do osoby powyżej pisze:

  Kandydatka Porozumienia?
  Przecież to była zwykła figurantka która dostała stołek za tzn ciężka pracę i kosi więcej hajsu niż burmistrz.

 7. Do powyżej pisze:

  Tak dokładnie – kandydatka Porozumienia.

  radio.kielce.pl/pl/post-73532

  „Elżbieta Śliwa będzie kandydatką Porozumienia na burmistrza Buska-Zdroju. O nominacji poinformował w trakcie spotkania z członkami i sympatykami lider tego ugrupowania w regionie – poseł Michał Cieślak.”

  infobusko.pl/elzbieta-sliwa-kandydatka-na-burmistrza-buska-wizytowka-wyborcza/

  „Prezentujemy pierwszą wizytówkę wyborczą kandydata na burmistrza Buska – pani Elżbiety Śliwy. Jej kandydaturę popiera (…) Michał Cieślak z partii Porozumienie Jarosław Gowina.”

 8. Do powyżej pisze:

  Tak dokładnie – kandydatka Porozumienia.

  https://www.radio.kielce.pl/pl/post-73532

  „Elżbieta Śliwa będzie kandydatką Porozumienia na burmistrza Buska-Zdroju. O nominacji poinformował w trakcie spotkania z członkami i sympatykami lider tego ugrupowania w regionie – poseł Michał Cieślak.”

  infobusko.pl/elzbieta-sliwa-kandydatka-na-burmistrza-buska-wizytowka-wyborcza/

  „Prezentujemy pierwszą wizytówkę wyborczą kandydata na burmistrza Buska – pani Elżbiety Śliwy. Jej kandydaturę popiera (…) Michał Cieślak z partii Porozumienie Jarosław Gowina.”

 9. Marcin pisze:

  Ta latarnia prawie na środku drogi, to jest HIT sezonu! Jeszcze obłożyli białymi krawężnikami. Ja pie…e. Pasuje to zdjęcie wysłać do Teleexpresu albo jakiegoś mema zrobić, czy coś i puścić to gdzieś. Normalnie cyrk na kółkach.

 10. Bóbr pisze:

  Zasiegnolem u źródła i zdziwko nikt z pisu nie popierał Sikory toż to chłop z peesela udający w ostatnich wyborach niezależnego .A co do słupa to świetny pomysł zgodne z p..:”czepił się jak pijany belki”jest miejsce odpoczynku na chorobę kulszową ???

 11. Do powyżej pisze:

  To tylko widać jakie masz źródła hah

 12. Zwiększenie dostępu do zasobów dziedzictwa naukowego Polski wśród mieszkańców i kuracjuszy uzdrowiskowej gminy Busko Zdrój pisze:

  Jest taki dowcip, że pijany gościu próbując utrzymać równowagę trzyma się lampy i mamrocze: „rzeczywiście kręci się, Kopernik miał rację”. Jako, że najlepsze dowcipy pisze życie, patrz Bareja, to moim zdaniem, można pójść wspak, dowcip zrealizować w życiu. Skoro w ramach projektu edukacyjnego powstała za 10 tys hitowa ścianka przytulanka (http://www.busko.com.pl/scianka-przytulanka-w-busku-zdroju,,3,1,1,1,31682,n.html) to proponuję pójść za ciosem i niewielkim nakładem zrobić z tej wyjątkowej latarni następną lokalną „astronomiczną” atrakcję turystyczną Buska. Wystarczy umieścić na niej tabliczkę informacyjną o teści np „Drogi gościu jeśli chcesz w Busku w sposób miły i przyjemny przekonać się, że ziemia kręci się i Kopernik miał rację, to podejdź do tej latarni, na wszelki wypadek oprzyj się o nią zawczasu, wypij duszkiem z 2-3 małpki popijając oczywiście Buskowianką, poczekaj trochę słuchając śpiewu ptaków w parku i wnet poczujesz ruch obrotowy ziemi i przyznasz rację Kopernikowi”. Tabliczkę można wykonać za środki pozystane w ramach jakiegoś ambitnego projektu, np. „Zwiększenie dostępu do zasobów dziedzictwa naukowego Polski wśród mieszkańców i kuracjuszy uzdrowiskowej gminy Busko Zdrój”. Sukces murowany. Reklama medialna pewna.

 13. Bóbr pisze:

  Foliarz-główka pracuje,a folię to robotniki z miasta kładli na rynku: wokół drzew i przysypywali tłuczniem , ponoć ozdobnym to właśnie dbałość o dostęp wody dla drzew, podobnie przy stadionie zabetonowano wczesniej ogolacając z korzeni metrowym rozkopem drzewa!!!!!?
  Służę zdjęciami w razie potrzeby.jak to się ma z nagrodą dla miasta za dbałość o przyrodę , przekornie zapytowywuje .Pojedź na pola elizejskie tam damy i ciecie spacerują po Żwirku jak 200 lat temu ,a to najstarsza aleja spacerowa.co się tyczy podatku deszczowego to powinien bybyć jak najdotkliwszy bo kto zalewa: betonem ,asfaltem,kostką betonową ,powinien poczuć to choć trochę jak to odczuwa przyroda odcięta od :wody,powietrza i słońca, a przecież życie toczy się :nad,na i pod powierzchnią ziemi. człowiek jest tylko cząstką tej ziemi a nie jej władcą .??

 14. Bóbr pisze:

  DO PPOWYRZEJ- pytałem u źródła, nie W PEZELU ani w POKO tym bardziej nie w kalicji żadnej chmch ??☹???

 15. Ewa pisze:

  Przynajmniej da się te płyty w normalny prosty sposób wymienić by potem były znowu estetyczne. A nie jak w przypadku np starego parku gdzie była dziura na dziurze w asfalcie, pęknięcie na pęknięciu w asfalcie.

 16. Kazik pisze:

  Kolejny deptak i będzie tak jak z parkiem zdrojowym co roku remont,jedynie aleja jakoś się trzyma. Cytując polskiego wieszcza jaka gmina takie inwestycje.

 17. W. Sikora miał poparcie PIS i SP. pisze:

  echodnia.eu/swietokrzyskie/waldemar-sikora-z-poparciem-prawa-i-sprawiedliwosci-oraz-polskiego-stronnictwa-ludowego-w-wyborach-burmistrza-buskazdroju/ar/13325772

  „Jak ustaliło „Echo Dnia”, w zeszłym tygodniu zarząd okręgowy Prawa i Sprawiedliwości w Świętokrzyskiem podjął decyzję o udzieleniu rekomendacji Waldemarowi Sikorze w jesiennych wyborach samorządowych.”

  echodnia.eu/swietokrzyskie/burmistrz-buskazdroju-z-oficjalnym-poparciem-prawa-i-sprawiedliwosci-w-wyborach-samorzadowych/ar/13489489

  „Poparcie dla Waldemara Sikory w wyborach, 21 października, zadeklarowały Prawo i Sprawiedliwość oraz Solidarna Polska. Swojego poparcia nie udzieliło natomiast trzecie ugrupowanie koalicji Zjednoczonej Prawicy – Porozumienie.”

 18. Do Bóbr 8 STYCZNIA 2021 O 14:39 pisze:

  Napisałeś: „Służę zdjęciami w razie potrzeby.” Mama pomysł: Napisz może list do redakcji infobusko.pl. i opisz sytuację, choćby krótko w kilku zdaniach oraz dołącz posiadane zdjęcia. Myślę, że Red. J. Kruk opublikuje twojego maila. Sam jestem bardzo ciekawy, co to się z tymi korzeniami podziało. Co Ty na to?

 19. xi do Bobra pisze:

  „Zasiegnolem u źródła i zdziwko nikt z pisu nie popierał Sikory toż to chłop z peesela udający w ostatnich wyborach niezależnego”

  Buhahaha. Świętokrzyski poseł LIPIEC to niby „nikt z pisu”?
  Śmiech na sali!

 20. Łukasz Nowak do Ewy pisze:

  „A nie jak w przypadku np starego parku gdzie była dziura na dziurze w asfalcie, pęknięcie na pęknięciu w asfalcie.”

  Niby gdzie w buskim parku były te rzekome dziury w asfalcie??
  Nie przypominam sobie zbyt wielu takich. Zaś alei kasztanowej mi wręcz szkoda, bo asfalt jak „spod igły”, no ale trzeba rozwalić…

 21. Do powyżej pisze:

  To widać Łukaszku że nawet i często nie bywałeś w parku

 22. Łukasz Nowak pisze:

  Pytam jeszcze raz: gdzie te sławetne „dziury w asfalcie” w buskim parku zdrojowym?

 23. Do powyżej pisze:

  widać Łukaszku że nawet i często nie bywałeś w parku

 24. Pytam jeszcze raz: gdzie te sławetne „dziury w asfalcie” w buskim parku zdrojowym? pisze:

  „Do Redakcji: Kielce Kielcami, ale spójrzmy na nasze podwórko – Czy park wymaga aż tak gruntownego remontu?”

  http://infobusko.pl/do-redakcji-kielce-kielcami-ale-spojrzmy-na-nasze-podworko/

  Zapraszam do artykułu powyżej wskazanego by obejrzeć zdjęcia alejek. Moim zdaniem trudno o tych alejkach które są na zdjęciach powiedzieć, że były dziurawe popękane.

 25. Sokole oko pisze:

  Ukaszu nie rób spamu!
  Trzeba było chodzić do zdroju a nie teraz szukać jakiś wymówek.

 26. Do powyżej pisze:

  Jakby sokół miał taki wzrok jak Ty Sokole oko, to by nic nie upolował i zdechł z głodu. ? Przecież zdjęcia nie kłamią. Przyjrzyj się jeszcze raz tym fotografiom, ewentualnie nałóż okulary bo może zapomniałeś i nie zaprzeczaj temu, co każdy widzi na tych zdjęciach. ?

 27. PRECZ Z PISEM !!! PO STOKROĆ PRECZ Z PISEM!!! pisze:

  Czy PIS zachowuje się jak białoruski reżim? Dokąd zmierza Polska? Czy naród ogłupiony 500 + którego już praktycznie niema, bo zjadła go inflacja i podwyżki, obudzi się wreszcie?

  „Przypomnijmy: w piątek do Sejmu wpłynął projekt nowelizacji kodeksu postępowania w sprawach dotyczących wykroczeń. Pomysł autorstwa grupy posłów klubu Zjednoczonej Prawicy – PiS i Solidarnej Polski (bez akceptacji posłów Porozumienia) – zakłada m.in. propozycję zniesienia możliwości odmowy mandatu. Mandaty będzie jedynie można zaskarżyć do sądu – brzmi tekst nowelizacji”

  wiadomosci.wp.pl/obowiazkowe-mandaty-nie-do-przyjecia-dla-koalicjanta-pis-partia-gowina-przeciwko-6595426185546528a

 28. PRECZ Z PISEM !!! PO STOKROĆ PRECZ Z PISEM!!! pisze:

  Cytuję kilka komentarzy, które są pod artykułem, do którego link jest powyżej:

  „Lukasz – A poparcie mają nadal ponad 30 procent. Chyba już tylko emeryci bezrobotni i żyjący z zasiłków na nich głosują. Ale właśnie tych grup społecznych jest ponad 30 procent więc celują w taki właśnie elektorat.”

  „Jan – Mandat żeby był prawomocny musi mieć podpis winowajcy . Jak policja ma zamiar zmusić mnie do podpisania mandatu??? A co dalej wychodzi na to że policjanci nie będą musieli wychodzić zza biurka , tylko na podstawie bazy danych wypisywać mandaty.”

  „123 – To jest ta reforma sądownictwa? Udowadniać niewinność? Brawo Wy.”

  „bbbb – Panom i paniom z PiS chciałbym przypomnieć, że to organa tzw. ścigania mają mi udowodnić winę, a nie ja mam udowadniać swoją niewinność. W ten sposób to można każdemu obywatelowi przypisać karę bez udowodnienia winy. Najpierw wbrew Konstytucji pozbawiono mnie moich praw wprowadzając jakąś ustawę pandemiczną, a teraz chcą karać ludzi wg widzimisię policjanta. To może jeszcze wprowadźcie prawo policjanta do odstrzelenia raz do roku dowolnego człowieka.”

  „cedr – Ci posłowie którzy to podpisali powinni złożyć mandaty bo ten projekt jest sprzeczny z konstytucją
  Art 42 ust 3. Każdego uważa się za niewinnego, dopóki jego wina nie zostanie stwierdzona prawomocnym wyrokiem sądu.”

  „Ryszard S.K. – Panie Ziobro – w dobie pandemii są to działania mało skuteczne. Ludzie siedzą pozamykani w domu i mało kto wychodzi na ulicę, więc tych mandatów będzie mało. Proponuję ryczałtowo każdemu obywatelowi wysłać w tym roku cztery mandaty zakładając, że każdy jakieś wykroczenie popełni. W przyszłym roku podnieść ilość mandatów do dwunastu, powinno to poprawić stan finansów państwa.”

 29. PRECZ Z PISEM !!! PRECZ Z RZĄDAMI "ŁUPIĄCYMI" POLAKÓW !!! pisze:

  W Anglii są dwa składniki opłaty za prąd: za ilość kWh oraz abonament liczony za każdy dzień.
  Wiem, bo widziałem rachunek na własne oczy. W Polsce było 6 składników. Za rządów PIS-u doszedł kolejny – opłata OZE, a teraz następny – opłata mocowa.

  Anglia – 2 składniki

  Polska – 7 składników

 30. PRECZ Z PISEM !!! PRECZ Z RZĄDAMI "ŁUPIĄCYMI" POLAKÓW !!! pisze:

  Przepraszam, pomyliłem się. Nie 7 ale 8. Normalnie aż mi się ciśnienie podnosi na to wszystko.

  Anglia – 2 składniki

  Polska – 8 składników

  -ilość kWh
  -składnik zmienny (liczony według tego, ile zużyto kWh)
  -opłata OZE (liczona według tego, ile zużyto kWh)
  -opłata kogeneracyjna (liczona według tego, ile zużyto kWh)
  -składnik stały opłaty sieciowej (miesięcznie)
  -opłata abonamentowa (miesięcznie)
  -opłata przejściowa (miesięcznie)
  -opłata mocowa

 31. TVN - Fakty, sobota, 09.01.2021 pisze:

  fakty.tvn24.pl/ogladaj-online,60/polskie-prawo-brak-mozliwosci-nieprzyjecia-mandatu-poslowie-pis-zlozyli-projekt,1044702.html

  „Brak możliwości nieprzyjęcia mandatu? „Ten projekt odwraca kota ogonem” Nowość w Sejmie i zaskoczenie w przepisach. Posłowie PiS złożyli projekt zmian w Kodeksie postępowania w sprawach o wykroczenia, który zakłada zniesienie możliwości nieprzyjęcia mandatu. Trzeba go będzie zapłacić, a dopiero później samemu odwoływać się do sądu. Pomysł posłów PiS budzi ogromne kontrowersje.”

 32. Słomiorz pisze:

  Przypomnijta mi ten Łukosz Nowok to ten som co startuwoł do rady miejski i zdobył kilka głosów?

 33. Do Słomiorz pisze:

  Dokładnie tak ten sam.

 34. Łukasz Nowak pisze:

  „Do powyżej
  9 stycznia 2021 o 13:44

  widać Łukaszku że nawet i często nie bywałeś w parku”

  Bywałem często. Proponuję tym, którzy piszą bajeczki o rzekomych „łatach na łatach” w asfalcie alejek parku zdrojowego, by przesłali redaktorowi JK zdjęcia dokumentujące te rzekome „dziury”. Myślę, że nie będzie sprawiał problemu z opublikowaniem ich.

 35. Łukasz Nowak pisze:

  Przy okazji dementuję plotki o rzekomej śmierci „Hadżiego”, częstego użytkownika buskich parków.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Masz pytania? Napisz do nas: redakcja@infobusko.pl