JKR: W moim mieście wyrąbali Małpiak… [fotogaleria] + prezentacja wyborcza - Internetowy Portal Informacyjny Mieszkańców Miasta i Gminy Busko-Zdrój

JKR: W moim mieście wyrąbali Małpiak… [fotogaleria] + prezentacja wyborcza

16 października 2018 | Jarosław Kruk | | 10 komentarzy

Byłem dziś w Małpiaku. Kilku komentatorów sugerowało mi tę wizytę więc podjechałem zobaczyć nasz lasek – a raczej to co z niego zostało po „rewitalizacji”.  Była późna pora, słońce już zaszło więc zdjęcia są słabe. Ale warto udać się na miejsce – zdjęcia nie oddadzą istniejącej rzeczywistości.

„Oryginalny” Małpiak z satelity – z fotomarszrutą i zaznaczoną „autostradą”

By lepiej odczytać zdjęcia, na pierwszej grafice – zaczerpniętej z google maps, przedstawiającej oryginalny Małpiak –  zaznaczyłem liniami i numerami kierunek i kolejność przemieszczania się w terenie.

Ogólnie można powiedzieć, że dziś Małpiak to sklejka czterech stref. Idąc od północy – pierwsza mniej przetrzebiona, następna pod nią silnie przetrzebiona, następna – którą oznaczyłem żółtym obrysem i  ze względu na szerokość tego pasa i praktycznie całkowite usunięcie drzew nazwałem Autostradą. Oraz południowa, czwarta część – praktycznie nienaruszona.  Zastanowiła mnie ta Autostrada – która pasuje do pasa drogowego, za ogrodzeniem, na terenie Sanatorium Włókniarz. Na tym obszarze ostała się tylko jedna, mocno krzywa wierzba.Czyżby tu UMiG zamierzał usytuować siłownię zewnętrzną? Na pewno nie parki linowy. Zastanawia również fakt wycięcia okazów najgrubszych i zdrowych – sądząc po pozostałych pniakach i kilku nie usuniętych kłodach a pozostawienie okazałego uschniętego bodaj świerka.

Proszono mnie więc wykonałem zadanie i fotorelację publikuję poniżej. Info: zdjęcia „jamniki” to perspektywy, które należy oglądać w powiększeniu, gdyż w mniejszej skali zniekształcają – zakrzywiają rzeczywisty obraz.

Ze zdjęciami plenerowymi fotografia z fb – jak na niej widać, można zbudować alejkę bez wycinania drzew i infografika przedstawiająca jaką wartość dla natury mają „dojrzałe” drzewa, że 100 letni buk to „równowartość” 2700 młodych drzewek…

 Jarosław „paparazzi” Kruk

PREZENTACJA  WYBORCZA:

Szanowni Państwo, kandyduję w tych wyborach do buskiej Rady Miejskiej. Jeśli Szanowni Wyborcy w 2.gim okręgu miejskim zagłosują na mnie i uzyskam mandat radnego – deklaruję, że Małpiak będzie jedną z pierwszych spraw, którymi się zajmę.

Jako radny zamierzam w pierwszej kolejności dbać o interes mieszkańców naszego miasta i gminy i być im wsparciem w relacji obywatel – urząd.
Obiecuję przywrócić sprawną komunikację informacyjną w Gminie, wprowadzić jawność – skończyć z „tajemniczymi inwestorami” –  gdyż gmina jest naszą wspólną wartością i każdy jej mieszkaniec ma prawo do stosownej informacji.

Zamierzam rozwiązywać szybko, sprawnie i w rozsądnych pieniądzach różne bolączki – choćby niewyrównane od nastu lat studzienki w drodze na os. Piłsudskiego, czy problem wypadków na skrzyżowaniu Armii Krajowej i Boh. Wsterplatte – tu robiąc po prostu mini wysepkę na środku i ruch okrężny.
Zamierzam działać na rzecz budowy w Zdroju obszernego parkingu wielopoziomowego, który rozwiąże problem parkowania aut mieszkańców i kuracjuszy.
Będę zabiegał by ( najkorzystniej, ze względu na zapowiadane połączenie kolejowe Warszawa/ Centralny Port Komunikacyjny – Budapeszt – opodal stacji kolejowej powstała Buska Strefa Ekonomiczna – wielohektarowy przygotowany, uzbrojony teren, na którym, dzięki preferencyjnym podatkom i odpowiedniej promocji , inwestorzy podobni do PSB, będą lokować swoje „czyste” firmy dając miejsca pracy i wpłaty do budżetu.

Busko-Zdrój – miasto i gmina – ma ogromny potencjał rozwojowy, który należy wykorzystać. Wykorzystać po to by mieszkańcom żyło się lepiej, by młodzi nie musieli emigrować za pracą – by praca w Busku nie była reglamentowana ale by czekała na pracownika.

Uprzejmie proszę o poparcie.

Jarosław „paparazzi” Kruk

Krótka informacja o mnie – na wizytówce wyborczej publikowanej na busko.com.pl – po kliknieciu tego linku

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna.

10 odpowiedzi na “JKR: W moim mieście wyrąbali Małpiak… [fotogaleria] + prezentacja wyborcza”

 1. TERESA pisze:

  Masakra! Po ostatnim pobycie na kuracji w Busku Zdroju (2002, 2004, 2009, 2011, 2013, 2018) nie mam ochoty tam wracać. A było tam pięknie i cicho, ptaszki śpiewały, drzewa szumiały… teraz tylko głośne wentylatory za oknem słychać.

 2. Ekolog pisze:

  Puszcze Białowieskią zaatakował kornik drukarz. No to chore drzewa wycięto i usunięto razem z kornikiem. W Busku też objawił się „kornik drukarz” i zdziesiątkował nam Małpiaka. Drzew już nie ma, to teraz we niedziele trza jeszcze „kornika” wykurzyć. Jak? Trutką? Ogniem go palić? Ależ nie! Bardzo łatwo i bezboleśnie, rzekł bym nawet bezszelestnie. Przy pomocy dłgopisu, stawiając krzyżyk w odpowiednim miejscu na kartce. I po krzyku. I po „korniku”…

 3. haha pisze:

  Do redaktora JARKA
  Znów siejesz zamęt a nie piszesz o sobie:

  Znów się rozpisujesz a o sobie wyborcom nic nie opowiesz.
  A więc:
  Umieszczasz taką informację o sobie
  http://wyborysamorzadowe.info/2018busko/kruk-jaroslaw-roland-kandydat-do-rady-miejskiej-w-busku-zdroju,0,142,.html
  cytat fragment: „Lat 56, Buskowianin od urodzenia….
  ….redaktor Wikipedii, autor dziesiątek wikiartykułów, setek wikizdjęć, redaktor wikiprofilu miasta Busko-Zdrój”

  Co na to wikipedia https://commons.wikimedia.org/wiki/User:Jrkruk
  Jak ktoś nie chce wchodzić to niech przeczyta:
  Jarek wg wikipedi:
  cytat:
  „Kim jestem?
  Witam! Nazywam się Jarosław Kruk, urodzony w Kielcach buskowianin, od wieeelu lat przebywający w C.K.Krakowie. I choć arytmetyka czasowa nakazywałaby nazywać siebie krakowianinem ? ale nie – duszą i często ciałem jestem w Busku-Zdroju ? Mgr inż. Wydziału Budownictwa Lądowego Politechniki Krakowskiej. Wiele lat w branży komputerowej, obecnie w branży budowlanej. Do Wikipedii zalogowałem sie pod koniec 2006r. i jak na razie tu raczkuję ?

  Co ja tutaj robię?
  Ostatnio – uzupełniam informacje o Busku-Zdroju i okolicy. Czasem zabieram glos w jakiejś kwestii, gdy myślę , że mam cos mądrego do powiedzenia.”

  Jako redaktor wikiprofilu miasta Busko-Zdrój to byłeś kiedyś w miarę aktywny, ostatnie twe działanie: „13:13, 25 kwi 2015‎ JoRK (dyskusja | edycje)‎ . . (43 692 bajty) (+115)‎ . . (→‎Historia: + info o wizycie prezydenta RP) (anuluj edycję)”
  Dla twojej informacji dziś jest 15-10-2018 rok.

  Jeszcze informacje do poczytania: https://commons.wikimedia.org/wiki/User_talk:Jrkruk

  Buskowianinie zostałeś wg Ciebie co oficjalnie napisałeś w wikipedi w dniu 7 grudnia 2009 roku:” https://commons.wikimedia.org/w/index.php?title=User:Jrkruk&action=history
  cytat:”21:29, 7 December 2009‎ Jrkruk (talk | contribs)‎ . . (2,659 bytes) (-29)‎ . . (usuwam nieczynne gg i przeminowuję się na buskowianina) (undo) ”

  No pięknie przemianowałeś się na buskowianin. Wikipedia jest OK.

  Niech ludzie poznają Ciebie na podstawie informacji zamieszczonych w wikipedi przez Ciebie.

  Piszesz cytuję „Jestem wielce zaniepokojony, że osoby publicznie mają czelność dokonywać oszustw wyborczych.”. A jak to się ma do informacji zamieszczanych przez Ciebie?

 4. busczanin pisze:

  Buski lasek zwany Małpim Gajem od zawsze kojarzył się z zakazaną miłością, którą uprawiali kuracjusze (w latach 50-tych XX wieku kuracjuszom nie wolno było odwiedzać się w pokojach). Ten półdziki lasek odwiedzany był przez uczniów pod koniec roku szkolnego, gdy już były wystawione oceny i w zasadzie nie było lekcji. W nim często odbywaliśmy plenerowe zbiórki harcerskie. :)Gdy zobaczyłem mocno przetrzebiony las, to też mi się zrobiło smutno, ale gdy uprzątną gałęzie, wyznaczą i utwardzą ścieżki oraz zasadzą nowe drzewa i nadadzą mu ucywilizowanego wyglądu, to przybędzie nowe rekreacyjne i atrakcyjne miejsce dla busczan i kuracjuszy.

 5. Lubie drzewa pisze:

  …”wyznaczą i utwardzą ścieżki oraz zasadzą nowe drzewa i nadadzą mu ucywilizowanego wyglądu….” cywilizowanego wygladu nadała „nowemu” parkowi w zdroju fontanna wstązka rozsypujaca sie i nie naprawiana juz od lat. A kiedy nowy park zaczął wyglądac pieknie bo drzewa sie rozrosły, zaplanowano ram tężnię. I conwytniecie ten cywilizowany „nowy” park? Za ile lat zostanie wyciety „młody” małpiak? Czy tak naprawde potrzebujemy cywilizacji w parku w lesie i na kazdym skwerze? Czy stare drzewo nie jest piekniejsze niz trawa z rolki czy betonowo metalowe sloneczka za WIELKIE pieniadze….

 6. ronaldinho pisze:

  Będę nadal konsekwentny, jak przystało na ścisły umysł. Ten fotoreportaż pokazuje nam kunszt fotograficzny „redaktora”, ale, niestety, wciąż nie daje odpowiedzi na proste pytanie: skoro poczyniono takie spustoszenia w drzewostanie (to nie ulega wątpliwości) i ucierpiał sentyment niektórych do tego miejsca, to W JAKIM CELU? CO TAM SIĘ BUDUJE? Takiej informacji oczekiwałem.
  Jest jeszcze jeden pożytek: „redaktor” w końcu pofatygował się do Buska…
  PS Panie Jarku, paparazzo. Paparazzi to jest liczba mnoga.

 7. Darek pisze:

  Pani Ronaldinho, słusznie Pan pyta: „skoro poczyniono takie spustoszenia w drzewostanie (to nie ulega wątpliwości) i ucierpiał sentyment niektórych do tego miejsca, to W JAKIM CELU? CO TAM SIĘ BUDUJE?” Podobne pytania padają też pod drugim artykułem pt: „JKR: W moim mieście wyrąbali Małpiak…” Problem jednak w tym, że nie można uzyskać odpowiedzi od władz na ten temat. Już Pan Oliwkiewicz pytał przecież o te kwestie na Sesji RM i co mu odpowiedziano? „Kiedy zapytałem na sesji RM o postęp prac w MG i o to, czy powstanie park linowy skoro nie ma drzew, Waldemar Sikora odpowiedział, że wszystkie prace idą dobrze i będzie dobrze…” A może Pan, Panie Ronaldinho by zapytał? Nie mówię tego z jakąś ironią czy złośliwością. Jako obywatel ma Pan prawo do informacji publicznych, więc może jakieś podanko do UMIG z pytaniami? Ciekawy jestem, co by Panu odpowiedzieli…Czy w ogóle by odpowiedzieli…

 8. Marek pisze:

  A ja Wam powiem jedno: Jak Bóg da, że się zmienią władze, to jestem o tym przekonany, że my mieszkańcy Buska otrzymamy odpowiedzi na wszystkie nurtujące nas pytania. Oczywiście pod warunkiem, że nowy włodarz zrobi solidny audyt – poczynając od UMIG, a na jednostkach kończąc. Wtedy wszystko się wyjaśni. Po co, na co, kto z kim, za ile itp, itd.

 9. 90210 pisze:

  Może ktoś z kandydatów wyjasni dlaczego pierwotny projekt parku linowego zniknął, wycięto drzewa przez pomyłkę????? i robi się kolejny teren rekreacyjny? tzn co kolejne alejki betonowe i ławeczki? Mało mamy ławeczek i alejek w Busku?
  Jeżeli ten temat był poruszany na radzie miasta to proszę o link do materiały video o ile taki istnieje.

  Przy okazji bardzo proszę Pana Redaktora o zainteresowanie się tematem wymiany ławek w parku i na Alei, kto zatwierdził i za ile poprzednie ławki które się nie nadawały do siedzenia i zostały wymienione na setki innych , kto za to zabulił i ile?
  Czy nie należy się mieszkańcom wyjasnienie??

 10. […] infobusko.pl: – JKR: W moim mieście wyrąbali Małpiak… [fotogaleria] […]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Masz pytania? Napisz do nas: redakcja@infobusko.pl