RK: Kolejny protest przeciwko budowie masztu. Tym razem w Busku-Zdroju - Internetowy Portal Informacyjny Mieszkańców Miasta i Gminy Busko-Zdrój

RK: Kolejny protest przeciwko budowie masztu. Tym razem w Busku-Zdroju

26 listopada 2018 | Radio Kielce 22.11.2018 / Jarosław Kruk | | 3 komentarze

Mieszkańcy Buska-Zdroju sprzeciwiają się planom budowy 50-metrowego masztu telefonii komórkowej. Petycja w tej sprawie, z podpisami blisko stu osób, trafiła na biurko burmistrza Waldemara Sikory. Wieża telefoniczna ma stanąć w pobliżu ulic: Waryńskiego, Wiosennej i osiedla Sikorskiego w Busku.

Zebranie mieszkańców Buska-Zdroju w sprawie podpisania petycji przeciwko budowie masztu telefonicznego w Busku-Zdroju, 22.11.2018 / Fot. Marta Gajda / Radio Kielce

Jak tłumaczy Michał Żurek, jeden z protestujących, wieża telefoniczna w okolicy domów może być dużym zagrożeniem dla zdrowia, a nawet życia:

– Lokalizacja inwestycji znajduje się zbyt blisko zabudowań, co stwarza realne niebezpieczeństwo dla  zdrowia. Wszyscy zgodnie podkreślają, że z nadajników, które zostaną zainstalowane na maszcie, będzie emitowane szkodliwe promieniowanie elektromagnetyczne. Co więcej, działanie takiego pola elektromagnetycznego ma bardzo zły wpływ na zdrowie, samopoczucie oraz organizm człowieka – mówi Michał Żurek.

Zdaniem protestujących, budowa stacji uniemożliwi również w przyszłości realizację jakichkolwiek inwestycji na działkach oraz spowoduje utratę walorów przyrodniczo-krajobrazowych. Mieszkańcy argumentują, że inwestycja planowana w strefie uzdrowiskowej i w otulinie Szanieckiego Obszaru Chronionego Krajobrazu, kłóci się z wizytówka miasta uzdrowiskowego. Zaznaczają również, że z powodu budowy masztu mogą ponieść straty finansowe.

– Moja działka znajduje się w obrębie 20 metrów od planowanej inwestycji. Będziemy robić wszystko, żeby nie dopuścić do takiej budowy. Chociażby z tego względu, że zarówno działki  jak i nieruchomości w pobliżu inwestycji, stracą na wartości. Ludzie nie będą chcieli inwestować na tym terenie – mówi mieszkaniec Buska.

Jak czytamy w… – cały artykuł na źródłowej stronie Radia Kielce – po kliknięciu na ten link

źródło: Radio Kielce

 

artykuły powiązane:

infobusko.pl: – Mieszkańcy Młyn nie chcą masztu telefonii w zaplanowanej lokalizacji

[audio, video]

◙ infobusko.pl: – UMIG: Rozpoczęło się postępowanie w sprawie budowy kolejnego masztu telekomunikacyjnego w Busku

◙ infobusko.pl: – Wolica, Kostki Małe – teraz problem sąsiedztwa 62 m masztu telekomunikacyjnego dotknie mieszkańców Młyn

◙ infobusko.pl: – UMiG: szykuje się kolejny maszt telekomunikacyjny – w Szańcu

◙ Radio Kielce: – Bez kompromisu w sprawie protestu mieszkańców Kostek Małych i Marzęcina

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna.

3 odpowiedzi na “RK: Kolejny protest przeciwko budowie masztu. Tym razem w Busku-Zdroju”

  1. do Michał Żurek pisze:

    Panie Michale, dopiero co kandydował Pan na radnego z komitetu Porozumienia Samorządowego, tak?
    PS ma pełną władzę w gminie, tak? Proszę więc pokazać, że Pan był słusznym kandydatem na radnego, że w przeciwieństwie do innych rodzaju „to się nie da” Pan potrafi zadziałać i zrobić coś skutecznie w sprawie która dotyczy i Pana.

  2. […] ◙ infobusko.pl: – RK: Kolejny protest przeciwko budowie masztu. Tym razem w Busku-Zdroju […]

  3. Rafał pisze:

    Onet.pl: Maszty szkodliwe dla zdrowia? Rząd zleca badania – https://www.youtube.com/watch?v=ba4F2DvHhhw&feature=share

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Masz pytania? Napisz do nas: redakcja@infobusko.pl