UMiG: Szykuje się kolejny maszt telekomunikacyjny - w Dobrowodzie - Internetowy Portal Informacyjny Mieszkańców Miasta i Gminy Busko-Zdrój

UMiG: Szykuje się kolejny maszt telekomunikacyjny – w Dobrowodzie

27 listopada 2018 | UMiG Busko-Zdrój / Jarosław Kruk | | 8 komentarzy

geoportal.gov.pl: działka ozn. nr ew. 208 położonej w sołectwie Dobrowoda (obręb 01) gm. Busko-Zdrój

UMiG Busko-Zdrój zamieścił 21.11.2018 na swojej stronie informację:

Obwieszczenie Burmistrza Miasta i Gminy: BUŚ.6733.61.2018

w którym zawiadamia, iż:

zostało wszczęte postępowanie w sprawie wydania decyzji o ustaleniu lokalizacji inwestycji celu publicznego dla inwestycji polegającej na: budowie wieży telekomunikacyjnej wraz ze stacją bazową KKI_BUSKOZDRO_DOBROWODA/27666 wraz z niezbędną infrastrukturą techniczną w skład której wejdzie: wieża o konstrukcji stalowej o wysokości 53,00 m n. p. t. wraz z trzema antenami sektorowymi i jedną anteną radioliniową, fundament z platformą sprzętową pod urządzenia teletechniczne, urządzenia teletechniczne, linia elektroenergetyczna zasilająca, realizowanej na działce ozn. nr ew. 208 położonej w sołectwie Dobrowoda (obręb 01) gm. Busko-Zdrój.

Niniejsze obwieszczenie zamieszcza się na okres 14 dni. Zgodnie z art. 49 ustawy Kodeks postępowania administracyjnego zawiadomienie uważa się za doręczone po upływie czternastu dni od dnia publicznego ogłoszenia niniejszego obwieszczenia.

Strony mogą zapoznać się z aktami sprawy w Urzędzie Miasta i Gminy w Busku-Zdroju, Wydział Budownictwa, Urbanistyki i Uwarunkowań Środowiskowych, ul. Mickiewicza 10, pokój nr 17, w godzinach pracy tut. Urzędu, oraz składać ewentualne zastrzeżenia, wnioski i wyjaśnienia dotyczące ww. postępowania. Wgląd w akta sprawy nie jest obowiązkowy.

Dokument źródłowy do pobrania [ pdf ] – po kliknięciu na link

 

Podobne wiadomości:

◙ infobusko.pl: – RK: Kolejny protest przeciwko budowie masztu. Tym razem w Busku-Zdroju

◙ infobusko.pl: – Mieszkańcy Młyn nie chcą masztu telefonii w zaplanowanej lokalizacji

◙ infobusko.pl: – UMIG: Rozpoczęło się postępowanie w sprawie budowy kolejnego masztu telekomunikacyjnego w Busku

◙ infobusko.pl: – Wolica, Kostki Małe – teraz problem sąsiedztwa 62 m masztu telekomunikacyjnego dotknie mieszkańców Młyn

◙ infobusko.pl: – UMiG: szykuje się kolejny maszt telekomunikacyjny – w Szańcu

◙ Radio Kielce: – Bez kompromisu w sprawie protestu mieszkańców Kostek Małych i Marzęcina

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna.

8 odpowiedzi na “UMiG: Szykuje się kolejny maszt telekomunikacyjny – w Dobrowodzie”

 1. Jarosław Kruk - redakcja pisze:

  Jak widać ten rok bogaty jest i w grzyby i… maszty telekomunikacyjne.
  W związku z tym zastanawiam się nad dwoma kwestiami:

  1/ Dlaczego maszty lokalizowane są opodal domów? Czy nie mogłyby stać w miejscach odleglejszych od domów, odludniejszych i częstokroć korzystniejszych z technicznego punktu widzenia?
  W powyższym przypadku np. kilkaset metrów od wskazanej lokalizacji – na szczycie „góry Olganowskiej”?

  2/ Czy w przypadku budowania takich masztów, nie powinny one stawać na gruntach gminnych lub sołeckich, tak by opłaty z tego tytułu szły do „wspólnej” kasy? Skoro „żyć” z nimi będzie lokalna społeczność czy nie byłoby sprawiedliwiej gdyby te pieniądze służyły mieszkańcom?

  Czy aby nie powinno być tak, że inwestor-operator negocjuje i ustala z mieszkańcami odpowiednią lokalizację, Urząd z pomocą specustawy „nacjonalizuje” tę działkę i wszyscy są usatysfakcjonowani?

 2. Rafał pisze:

  Onet.pl: Maszty szkodliwe dla zdrowia? Rząd zleca badania – https://www.youtube.com/watch?v=ba4F2DvHhhw&feature=share

 3. XYZ pisze:

  Trzebaby napisać prawdę czyli że organ jakim jest UMIG Busko Zdrój czy mu się to podoba czy nie musi podjąć prawem przewidziane procedury i je wypełnić, Nawet jeśli organowi sie to nie będzie podobało bo to nie zależy od jego woli. A tak na marginesie to mieszkam w Dobrowodzie i kłopoty z zasięgiem by się skończyły. Może powinniśmy zastanowić się co ze swego otoczenia wyeliminować aby było zdrowiej właśnie komórki telewizory komputery z którymi dzieci spędzają cały czas wolny nie wspomnę o żywnośći i chemii no i w Dobrowodzie oczywiście jakość piecy CO jest fantastyczna że oddychać wieczorem nie ma czym.

 4. Marek do XYZ pisze:

  Dobra władza powinna działać w ramach prawa w interesie społeczności którą reprezentuje i o której dobro powinna chronić.
  W prawie europejskim, ramach tego samego przepisu można podjąć wiele różnych decyzji, przykład znajdziesz łatwo w sądach, gdzie bywa, że w niemal identycznych przypadkach zapadają skrajnie różne wyroki.
  Nie po to jest się przywódcą by ograniczać się do najprostszych i oczywistych rozwiązań. Tyle to i pierwszy z brzegu Kowalski potrafi i to za darmo. Jak się nie umie mądrze i skutecznie rządzić to nie powinno się brać za rządzenie.

 5. Mieszkanka pisze:

  Trujemy się ze wszystkich stron, chemia w jedzeniu, smród z kominów, wysypisko śmieci, wylewanie szamba na pola i łąki, wkrótce ruszy obwodnica Zbludowic i Radzanowa co spowoduje znaczne wzmożenie ruchu ciężarówek przez centrum wsi do tego jeszcze dodajmy maszt radiowy. Robi się coraz przyjemniej…chyba trzeba pomyśleć o sprzedaży zanim wartość nieruchomości w Dobrowodzie spadnie i poszukać spokojniejszego miejsca.

 6. EOBE pisze:

  Nareszcie w Dobrowodzie i okolicy będzie LTE. Ja i Piotrek nie możemy się doczekać.

 7. Agata pisze:

  Taki maszt rzeczywiście powinien stanąć na działce gminnej żeby dochód zasilił kasę gminną i służył mieszkańcom. W przypadku Dobrowody dziwię się czemu nie stanie on przy wysypisku śmieci na działkach gminnych?

 8. Tomek do Agata pisze:

  świetny pomysł z tym masztem przy wysypisku – tam nikomu nie będzie przeszkadzał! Działka w dodatku gminna, więc nie będzie komentarzy , że ktoś zarabia kosztem zdrowia innych. Należy Ci się Agato nagroda racjonalizatorska!
  tylko czy ktoś na UMIGu Cię posłucha? czy ktoś wynagrodzi?
  chyba Dobroawoda wzorem Paryża powinna założyć żółte kamizelki i wywalczyć to co jej mieszkańcom się należy. Dziś niestety u władzy siedzą takie wszystko wiedzące lepiej Makrony, które uważają, że ludzie wszystko potulnie zniosą i że jak oni mają władzę to wolno im wszystko.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Masz pytania? Napisz do nas: redakcja@infobusko.pl