Mieszkańcy Młyn nie chcą masztu telefonii w zaplanowanej lokalizacji [audio, video] - Internetowy Portal Informacyjny Mieszkańców Miasta i Gminy Busko-Zdrój

Mieszkańcy Młyn nie chcą masztu telefonii w zaplanowanej lokalizacji [audio, video]

24 listopada 2018 | Robert Felczak - Radio Kielce / Jarosław Kruk | | 4 komentarze

Mieszkańcy podbuskich  Młyn nie zgadzają się na bliską domów lokalizację masztu telefonii komórkowej w ich wsi. Nie akceptują jej w obawie o swoje zdrowie – boją się szkodliwego promieniowania, które, ich zdaniem, może emitować maszt. Proponują inwestorowi w zamian inne, bezpieczniejsze miejsce.

źródło: TVP3 Kielce

O tym redaktorzy Radia Kielce i TVP 3 dyskutowali 21 listopada podczas debaty społecznej w Młynach z udziałem lokalnej społeczności i pana Andrzeja Tracza – naczelnika Wydziału Budownictwa, Urbanistyki i Uwarunkowań Środowiskowych UMiG Busko-Zdrój.

Radio Kielce : – Interwencja: mieszkańcy nie chcą masztu telefonii w swojej wsi – zapis dźwiękowy Interwencji na stronie Radia Kielce – po kliknięciu na link.

TVP3 Kielce : – Nie chcą masztu telefonii komórkowej. Nasza interwencja

 

Mieszkańcy wystosowali do operatora telefonii komórkowej cytowaną poniżej petycję:

Młyny, 22 listopada 2018 r.

Petycja

Dotyczy : postępowania w sprawie budowy stacji bazowej telefonii komórkowej P4 „BUS4460B” wraz z niezbędną infrastrukturą techniczną w skład której wejdzie: stalowa wieża kratowa o wysokości do 62,00 m n. p. t. (wraz z instalacją odgromową), systemem antenowy wraz z okablowaniem łączącym wszystkie elementy, anteny sektorowe 9 szt. i anteny radiolinii 4 szt. na działce ozn. nr ewid. gr. 381 położonej w sołectwie Młyny, gm. Busko – Zdrój.

Najważniejszą sprawą dla mieszkańców sołectwa Młyny jest nasze zdrowie. Promieniowanie elektromagnetyczne, a takie emitują anteny telefoniczne, jest szkodliwe dla ludzi. Dotychczas nie ma dostatecznych badań jaki wpływ ma długoterminowe emitowane przez anteny promieniowanie na organizm ludzki, gdyż wpływ jest powolny i skutki odczuwalne po wielu latach. Nie możemy zgodzić się na eksperymentowanie na naszych mieszkańcach niesprawdzonych inwestycji. Przy braku długofalowych badań dotyczących oddziaływania urządzeń telekomunikacyjnych o znacznej mocy na organizm ludzki, nie można zgodzić się na taką lokalizację blisko osiedli ludzkich.

Anteny emitują promieniowanie „przed siebie”. Skutki promieniowania będą odczuwali wszyscy mieszkańcy sołectwa. Chcemy żyć zdrowo, nie chcemy takich urządzeń koło naszych domów.

Lokalizacja tego obiektu pokrywa się ze strefą budowy nowych domów w naszej miejscowości. Budowane są nowe domy jak i wydawane pozwolenia na budowę. Wieża zaburzy harmonię krajobrazu oraz poniekąd zahamuje rozwój wsi.

Mieszkańcy nie chcą blokować rozwoju technologii. Sami na co dzień korzystamy z dobrodziejstw telefonii komórkowej oraz internetu.

Chcemy być traktowani przez Państwa jako partner. W sołectwie Młyny jest spółka leśna, która posiada ponad 140 ha gruntów leśnych. Lokalizacja stacji bazowej na tych gruntach spowoduje, że mieszkańcy nie będą na siebie krzywo patrzyli. Korzyści finansowe wynikające z płatności za tę lokalizację będą mieli wszyscy mieszkańcy. Ze swej strony proponujemy Państwu usytuowanie stacji na działce nr 576. Przez działkę biegnie linia średniego napięcia, jest dogodny dojazd.

Jesteśmy otwarci na rozmowy z Państwem w celu ustalenia akceptowalnej przez Państwa i mieszkańców lokalizacji stacji bazowej.

 

w imieniu mieszkańców wsi Młyny
Ryszrad Maj
sołtys

artykuły powiązane:

◙ infobusko.pl: – UMIG: Rozpoczęło się postępowanie w sprawie budowy kolejnego masztu telekomunikacyjnego w Busku

◙ infobusko.pl: – Wolica, Kostki Małe – teraz problem sąsiedztwa 62 m masztu telekomunikacyjnego dotknie mieszkańców Młyn

◙ infobusko.pl: – UMiG: szykuje się kolejny maszt telekomunikacyjny – w Szańcu

◙ Radio Kielce: – Bez kompromisu w sprawie protestu mieszkańców Kostek Małych i Marzęcina

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna.

4 odpowiedzi na “Mieszkańcy Młyn nie chcą masztu telefonii w zaplanowanej lokalizacji [audio, video]”

  1. Marcin pisze:

    Już widzę jak posłuchają sołtysa, hehehe. Minie termin i będzie masz we wsi. Inaczej gdyby władza zażądała zmiany lokalizacji – o to to co innego. A więc : ptaszek do boju! pokaż co potrafisz!

  2. […] ◙ infobusko.pl: – Mieszkańcy Młyn nie chcą masztu telefonii w zaplanowanej lokalizacji [audi… […]

  3. […] ◙ infobusko.pl: – Mieszkańcy Młyn nie chcą masztu telefonii w zaplanowanej lokalizacji […]

  4. Obiektywny pisze:

    Widać, że protest bardziej powodu z powodu, że sąsiad zarobi a nie my a jak będzie na innej działce to już maszt nie będzie szkodzić 😀 W Polsce normy są 100-krotnie surowsze niż większości krajów i zalecenia WHO, najwyższe dopuszczalne promieniowanie jest w Holandii czyli kraju gdzie ludzie są najzdrowszymi Europejczykami ale tam nie ma smogu i większość codziennie jeździ na rowerze… Badania prowadzone są cały czas, również u nas i nie ma dowodów na szkodliwe działanie stacji bazowych, w np. Warszawie są stacje w centrum niemal na każdej ulicy i nikt nie choruje a anteny są często znacznie niżej na budynkach, kościołach, szkołach, szpitalach oraz wewnątrz budynków, stacji metra, wieżowców itp.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Masz pytania? Napisz do nas: redakcja@infobusko.pl