RK: Jędrzejów będzie miał pierwszą galerię handlową - Internetowy Portal Informacyjny Mieszkańców Miasta i Gminy Busko-Zdrój

RK: Jędrzejów będzie miał pierwszą galerię handlową

23 stycznia 2019 | Ewa Pociejowska-Gawęda, Radio Kielce / Jarosław Kruk | | 1 komentarz

W Jędrzejowie powstanie pierwsza galeria handlowa. Będzie nosiła nazwę „Sekunda”. Inwestycja o powierzchni prawie 13 tysięcy metrów kwadratowych zlokalizowana zostanie na działce po byłej bazie PKS u zbiegu ulic Reymonta i Armii Krajowej.

źródło: Radio Kielce

Znajdzie się tam około 40 sklepów i punktów usługowych znanych marek sieciowych, a także wielkopowierzchniowy sklep spożywczy. Do dyspozycji klientów zostanie oddany parking na ponad 300 miejsc – informuje Ewa Ściubidło, wiceprezes Mallson Polska, firmy, która odpowiedzialna jest za wynajem lokali w galerii.

Jak dodaje, centrum handlowe „Sekunda” będzie pierwszą i jedyną w mieście tego typu inwestycją, gdzie do dyspozycji mieszkańców oddana będzie nowoczesna przestrzeń handlowo-usługowa z wygodnymi parkingami. Dotychczas handel w mieście był bardzo rozproszony, dlatego przeprowadzona została analiza rynku, z której wynikało, że jest zapotrzebowanie na takie centrum handlowe. Otwarcie galerii spowoduje, że w Jędrzejowie powstanie około 150 nowych miejsc pracy.

– Jak się okazało…. – Czytaj całość na źródłowej stronie Radia Kielce – po kliknięciu na link


JKR: Czy nie jest to dobry pomysł na kolejną inwestycję, którą mogłyby zainicjować i zrealizować buskie władze samorządowe za pieniądze gminne?
Galeria handlowa w Busku wcześniej czy później powstanie, świadczy o tym przykład innych miast w Polsce. W Busku jej inicjatorem i udziałowcem mogło by być miasto  – jako duży udziałowiec i  jego mieszkańcy – jako drobni akcjonariusze. Inwestycja mogłaby i dla  właściwego „apolitycznego” funkcjonowania powinna, powstać w ramach PPP – Partnerstwa publiczno-prywatnego.
Tak zainwestowane pieniądze Gminy stworzyłyby, podobnie jak w Jędrzejowie, liczne nowe miejsca pracy i co ogromnie ważne generowały by zyski a nie straty, jak w przypadku tężni. Przy okazji mieszkańcy mieli by możliwość korzystnego ulokowania swoich oszczędności w akcjach Galerii.

Pieniądze, nawet w czasie prosperity, warto lokować w dochodowe inwestycje, by w czasie słabszej koniunktury rynkowej nie zastanawiać się skąd brać pieniądze na spłaty zaciągniętych kredytów.

 

◙ Podobne informacje:

 

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna.

Jedna odpowiedź do “RK: Jędrzejów będzie miał pierwszą galerię handlową”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Masz pytania? Napisz do nas: redakcja@infobusko.pl