Forbes: Urzędnicy nie podejmują najlepszych decyzji i wielki plan inwestycyjny Putina zaczyna się sypać - Internetowy Portal Informacyjny Mieszkańców Miasta i Gminy Busko-Zdrój

Forbes: Urzędnicy nie podejmują najlepszych decyzji i wielki plan inwestycyjny Putina zaczyna się sypać

28 maja 2019 | Forbes 26.05.2019 / Jarosław Kruk 27.05.2019 | | 4 komentarze

Ponad 400 mld dol. na inwestycje miało uczynić z Rosji piątą gospodarkę świata. Sęk w tym, że urzędnicy nie podejmują najlepszych decyzji inwestycyjnych i już widać, że efekty są dalekie od oczekiwań – podaje Bloomberg

Prezydent Rosji Władimir Putin spotyka się z wojewodą regionu Tiumeń Władimirem Jakushevem / źródło: Wikipedia

Na początku maja Władimir Putin spotkał się z kilkudziesięcioma urzędnikami, którzy raportowali mu postępy w realizacji jego wielkiego planu inwestycyjnego. Przez 1,5 godziny telewizja transmitowała jak prezydent wysłuchiwał ich osiągnięć. Gdy tylko rozpoczęła się krytyka, transmisję przerwano.

Jeden z urzędników opowiedział jak lokalne władze na Uralu wydały pieniądze na budowę bardzo potrzebnego boiska w biednej wiosce. Okazało się, że nikt z niego nie korzysta, gdyż powstało obok składowiska obornika. A urzędnicy nie wpadli na to by swoją decyzję skonsultować z mieszkańcami.

Ten śmierdzący przykład doskonale ilustruje jak może być skuteczny cały plan. Jak zauważają dziennikarze Bloomberga Putin skoncentrował się na rozgrywkach międzynarodowych, kiedy biurokratyczna rosyjska machina pozostaje niezreformowana i nieefektywna.

Tymczasem przeciętny pracujący Rosjanin jest… – cały artykuł na źródłowej stronie Forbes – po kliknięciu na link

 

◙ Podobne informacje:

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna.

4 odpowiedzi na “Forbes: Urzędnicy nie podejmują najlepszych decyzji i wielki plan inwestycyjny Putina zaczyna się sypać”

 1. bob pisze:

  Po co szukać na Uralu, a w Radzanowie to nie wybudowali zbiornik rekreacyjny zasilany gnojówką?

 2. lekarz medycyny Krzysztof W. pisze:

  Ciekawe… w Busku nie ma solanki! Uzdrowisko nie udostępnia solanki do kąpieli bo… nie ma. po drugie w Busku leczymy choroby reumatologiczne, neurologiczne, ortopedyczne/ tężnia nie ma zastosowania/ i kardiologiczne /tężnia może szkodzić/. Mamy w busku pomniki, ale ten będzie ludzkiej/samorządowej głupoty, tak jak Aquaparki w wielu gminach. Obym się mylił…
  PS A zniszczenia pięknego parku?

 3. Stanisław W. - radny wielu kadencji pisze:

  Te argumenty oraz zastrzeżenia dotyczące wielkości i lokalizacji obiektu trafiały na mur urzędniczy i niestety brak reakcji radnych. Szkoda.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Masz pytania? Napisz do nas: redakcja@infobusko.pl