Burmistrz zaprasza 10 grudnia 2024 na konsultacje społeczne dotyczące Gminnego Programu Rewitalizacji Gminy Busko-Zdrój 2030+
Spotkanie odbędzie się we wtorek, 10 grudnia 2024 roku, o godzinie 15:00 w Centrum Aktywizacji Społecznej – Klub Seniora przy ulicy Bocznej 6A w Busku-Zdroju ♂.
Podczas spotkania omówione zostaną wyniki diagnozy społeczno-gospodarczej gminy, a także propozycje granic obszarów objętych rewitalizacją. Uczestnicy będą mieli możliwość zgłaszania uwag i opinii na temat przedstawionych materiałów.
Organizatorzy liczą na aktywne uczestnictwo mieszkańców w procesie konsultacji, który ma na celu wspólne wypracowanie najlepszych rozwiązań dla rozwoju gminy.
Dokument źródłowy do pobrania [ pdf♂ ].
○ źródło: UMiG Busko-Zdrój / busko.com.pl♂
○ Busko-Zdrój, Staw Niemiecki, 31.08.2021 / fot. Jarosław Kruk
Jarosław Kruk: Tylko gwoli przypomnienia napiszę, iż zmniejszenie średnicy rury kanalizacyjnej o połowę, z 50 cm na 25 cm, zgodnie z wzorem na pole koła: Π*d2/4, skutkuje czterokrotnym zmniejszeniem jej przekroju, a co za tym idzie, czterokrotnym zmniejszeniem jej możliwości przepustowych/przepływowych!
Kanalizacja to system naczyń połączonych. Rury o zbyt małym przekroju tworzą „wąskie gardła” tego układu spławnego. Za cienkie rury, „korkując” się od nadmiaru nadmiaru płynu, powodują iż na odcinkach powyżej również dochodzi do spowolnienia/zakorkowania i dochodzi do kolejnych niekontrolowanych wypływów dopływającej z wyższych odcinków ścieko-deszczówki. W ten sposób powstaje łańcuch kolejnych zatorów, a w punktach węzłowych – studnie/studzienki – tworzą się mniejsze lub większe osobliwe „szambo-gejzery”. Bywa, że dochodzi też do poważnych uszkodzeń instalacji, jak choćby takich jak widać na poniżej prezentowanych zdjęciach, wykonanych wieczorem 11 lipca 2021 przy Stawie Niemieckim w Busku-Zdroju.
○ Busko-Zdrój, Staw Niemiecki: Poważne zniszczenia powstałe po deszczu w dniu 11.07.2021: przy altanie i przy parkingu
○ Busko-Zdrój, 11.07.2021: Rzeka deszczówki i ścieków wybijających z kanalizacji spływa wartko ulicą Kusocińskiego.
○ Busko-Zdrój, Zdrój, 31 sierpnia 2021, ~14:20: skrzyżowanie przy Małpiaku ulic Rokosza i Lipowej, strażacy z OSP Zbludowice ratują Willę „Dorotka”
○ Busko-Zdrój, 31 sierpnia 2021 r. godzina ok.14:20: Zdrój, ulica Feliksa Rzewuskiego – Kładka na Górkę, ulica Topolowa, 21 WSzUR
○ Chotelek k. Buska-Zdroju: przepust pod drogą nad Maskalisem 6 siepnia 2021 r., g.11:00
○ Chotelek k. Buska-Zdroju: Posesja obok przepustu pod drogą nad Maskalisem , 31 siepnia 2021 r., g.~12:00
○ Chotelek „Dolny”, przy Maskalisie, wtorek 31 sierpnia 2021 r., ~19:00: spływające z południowej strony Buska i okolic wody opadowe , nie mogąc się pomieścić w istniejącym korycie rowu melioracyjnego i przepuście pod drogą do wsi płynęły szeroką ławą zalewając i topiąc wszystko po drodze. Takiej powodzi w tym miejscu nie było chyba nigdy… 6 sierpnia 2021 wezbrana woda była nieco niższa.
◙ Podobne informacje:
○ Busko-Zdrój, Staw Niemiecki, 31.08.2021 / fot. Jarosław Kruk
◙ Podobne informacje:
Franciszek Rusak: Rewitalizacyjny walec – Czuj, stary pies szczeka!
RK: Buski stadion dokończy nowy wykonawca. Będzie drożej | JKR: +8 mln! Czy warto przepłacać?
TVP1: Zamknięcie ośrodka zdrowia w Szczaworyżu tematem wtorkowego ALARMU! [AUDIO]
List do Redakcji: ? Fekalny problem komunalny. Gdzie kąpią się radni Porozumienia Samorządowego?
List do Redakcji: ? „Dokąd płynie burmistrz? Statek na morzu korupcji” [VIDEO]
RK: Mieszkańcy Buska zaniepokojeni wycinką drzew + Raport Dnia RK (audio)
List do Redakcji: Krew burzy się w żyłach jak patrzy się na „rewitalizację” ulicy Rzewuskiego
9 odpowiedzi na “Burmistrz zaprasza 10 grudnia 2024 na konsultacje społeczne dotyczące Gminnego Programu Rewitalizacji Gminy Busko-Zdrój 2030+”
Zamierzam się wybrać, mimo, że te „konsultacje” to pic na wodę i fotomontaż.
Pan Szydłowski rządzi tak, jak poprzednik, a za poprzednika konsultacje to była jedna wielka ściema.
PS: red. Kruk, sprawdź pocztę!
Gratuluję panu Krukowi świetnej grafiki ilustracyjnej: dwóch mocnych w gębie, a co warci to wyszło, jak się dorwali do władzy… Zbratali się z układem…
W Szwajcarii gmina wysyła każdemu mieszkańcowi rachunek pokazujący, ile zebrała w podatkach, ile pożyczyła i ile oraz na co wydała środki publiczne.
Dziesiątki stron tabelek z rozpiskami wydatków.
Zdumiewający poziom transparentności i uczciwości politycznej.
Rząd kantonu Zug w Szwajcarii chce między 2026 a 2029 rokiem obniżyć kantonalną stawkę podatkową o cztery procent. To oznacza o 224 miliony franków mniej w kantonalnej kasie. Powód? Zeszłoroczna nadwyżka.
Oprócz obniżki kantonalnej stawki podatkowej w przyszłości władze kantonu Zug chcą także zagwarantować mieszkańcom wyższe ulgi podatkowe. W planach rządzący przewidują możliwość odliczenia od 4600 do 13 800 franków plus 1600 franków na dziecko. Obecnie wartość ta wynosi od 3400 do 10 200 franków plus 1100 franków na dziecko.
Oznacza to, że kanton straci rocznie 6,5 mln franków, a gminy 4,9 mln franków. Władze przewidziały również ulgi podatkowe dla emerytów i rencistów.
Całość zostanie sfinansowana z ubiegłorocznej nadwyżki. Ta wyniosła 461,3 mln franków. Te środki mają poprzez te trzy przedsięwzięcia zostać zwrócone obywatelom.
Jak się chce to się da. Ja chcę do Szwajcarii!
Te Szwajcary njeszcze nie wiedzą co to jest tajne przez poufne?! proponuję do tej całej Szwajcarii proponuję wysłać priorytetem wiceburmistrza Wieczorka by ich administrację gminną sformatował, przeszkolił odpowiednio i doprowadził do buskich = europejskich standardów. Kto to widział taką jawność? Po co ludziom zaprzątać głowę jakimiś liczbami, tabelkami?! Ja uważam, że im mieszkańcy mniej wiedzą tym są zdrowsi, a jak są zdrowsi to wydajniej pracują i więcej podatków można od nich wycisnąć 🙂
Spotkanie otwarte z Witoldem Gadowski w Marconim 1.12.2024 17:00
Obawiam się, że spotkanie z Gadowski w Marconim raczej nie dojdzie do skutku, gdyż przypuszczam, że najmniejszy buski radny, wielbiciel prezydenta Trzaskowskiego (https://www.facebook.com/share/p/15PC8i4HAB/), licząc na posadę w pałacu prezydenckim po wyborach będzie chciał je zablokować, by jak Rejtan zapisać się w historii Buska.
„Celem uchwały jest wyznaczenie obszaru zdegradowanego i obszaru rewitalizacji na terenie Gminy Busko-Zdrój”. Urodziłem się w Busku bardzo dawno temu były tu różne zakłady pracy, firmy, ale zawsze było zielono i oddychaliśmy fajnym powietrzem. Teraz żadnych brudnych firm które by degradowały środowisko nie ma więc skąd się biorą obszary degradacji. Fajnie że można się u KRUKA zapoznać z historycznymi materiałami dotyczącymi błędnych decyzji Rady i włodarzy króre doprowadziły do degradacji środowiska uzdrowiskowego miasteczka. Nie słyszałem by ktoś za to odpowiadał a środki zostały wydatkowane, wygląda na to że stworzono samograja dla biznesu. Po co robić raz profesjonalnie dobrze i wizją przyszłości jak można oszczędzać, robić byle jak cyklicznie naprawy, modernizacje, ogłaszać obszary zdegradowane i znów je rewitalizować wszak to nie za kasę decydentów tylko za naszą. Pan Wieczorek nie płaci za elektryki i jak nic z tego nie wyjdzie i będą straty też nie zapłaci. UMiG będzie wdrażał w konsultacji z nami program naprawczy ale też nie za kasę Pana Wieczorka tylko naszą wspólną. Pomyłka rzecz ludzka, uczyć się można całe życie jak się za nic nie płaci, to właśnie robią nasi Radni głosując zgodnie z oczekiwaniami włodarzy i biznesu. Ciekawy też jest zapis „Podczas spotkania omówione zostaną wyniki diagnozy społeczno-gospodarczej gminy, a także propozycje granic obszarów objętych rewitalizacją”. Co to jest ta diagnoza społeczno-gospodarcza powiedzą nam kto zaplanował oszczędności na kanalizacji, kto policzył przepływy wód i analizował ryzyka z tym związane, jak to było z tymi głosowaniami, czemy akceptuje się odstępstwa od MPZP i za ile….jest jeszcze bardzo wiele pytań dotyczących ujawniania informacji publicznej, transparentności działań Radnych i urzędów. Domyślam się że to znów będzie ściema by pozyskać poparcie społeczne dla istniejących już pomysłów biznesu na przerobienie środków publicznych krajowych i Unijnych a czy są one pierwszoplanowe i najpotrzebniejsze to już zupełnie inna sprawa. Najważniejsze by parking był piętrowy i dworzec pod Marconim. A ubezpieczyciele już nie chcą przejmować ryzyk związanych z zalaniem i żądają czynności zmniejszających ryzyka zalań więc wdrażamy rewitalizacje (ile kasy wypłacili poszkodowanym). Włodarzy to nic nie kosztuje chociaż składki ubezpieczenia coraz większe i trudno znaleźć ubezpieczyciela.
. A co ze szpitalem, mam skierowanie na USG zaproponowano mi termin druga połowa sierpnia 2025 – jak ten obszar degradacji postrzegają włodarze. Wiem że to nie gmina i nie ma w tym obszarze kasy do przerobienia, chociaż muszę iść prywatnie jak widać to też biznesowe podejście jak nas wydoić.
Szanowny redaktorze Kruk może pokusimy się o dokumentowanie procesu degradacji opieki zdrowotnej i reaktywujemy „diagnozę społeczno-gospodarczą” tego najważniejszego dla nas mieszkańców problemu. Spróbujmy opisywać swoje doświadczenia dotyczące działania naszej służby zdrowia, terminów, kolejek na NFZ, i konfrontacji z leczeniem za pieniądze. Może odkryjemy fenomen tego biznesu o którym raczej mało się mówi. Przecież wmawiają nam że pieniądze idą za pacjentem. Czy NFZ powinien mi zwrócić za USG zrobione w prywatnym gabinecie który też ma umowę z NFZ (Ale tylko na 10 zdjęć). Mam wrażenie że dentyści (praktycznie każdy płaci i nic nie mówi bo terminy…a boli) utorowali droge wielu innym specjalistom. Pozdrawiam