Gorąca linia: Radio Kielce spotka się jutro o 9:00 z mieszkańcami Dobrowody i Olganowa. Temat: obwodnica. - Internetowy Portal Informacyjny Mieszkańców Miasta i Gminy Busko-Zdrój

Gorąca linia: Radio Kielce spotka się jutro o 9:00 z mieszkańcami Dobrowody i Olganowa. Temat: obwodnica.

12 stycznia 2021 | Jarosław Kruk 12.01.2021 22:00 | | 13 komentarzy

„(…) duży ruch drogowy sprawia, że nawet w nocy nie możemy normalnie wypocząć, gdyż praktycznie każdy samochód ciężarowy przejeżdżający budzi całe rodziny. Powoduje to frustrację i narastające niezadowolenie społeczne.” – napisali w marcu 2019 w piśmie do Marszałka Andrzeja Bętkowskiego mieszkańcy Dobrowody. Jutro, 13 stycznia o godzinie 9:00 mieszkańcy „rozjeżdżanej” wsi będą mieli możliwość  szerzej przedstawić  problem  podczas spotkania z Radiem Kielce.

„My mieszkańcy wsi Dobrowoda gminy Busko-Zdrój powiatu buskiego zwracamy się z gorącą prośbą do Pana oraz całego Zarządu Województwa o podjęcie działań, których finalnym skutkiem będzie wybudowanie obwodnicy Dobrowody i Olganowa od zachodniej strony.” – napisali w petycji.
Jak podało kilka dni temu InfoBusko.pl♂ na podstawie informacji ze źródeł zbliżonych do Urzędu Marszałkowskiego Województwa Świętokrzyskiego, po upływie blisko dwóch lat „temat ruszył”.  7 grudnia 2020 r. w Urzędzie Marszałkowskim odbyło się otwarcie ofert na opracowanie koncepcji programowo-przestrzennej wraz z uzyskaniem decyzji środowiskowej budowy obwodnicy miejscowości  Dobrowoda i Olganów w ciągu DW973♂, a 28 grudnia podpisana została  umowa z oferentem, który zaproponował cenę 98.400,00 zł brutto. Termin wykonania zamówienia to 10 miesięcy.

>>> Obwodnica Dąbrowy Tarnowskiej oddana do ruchu. A w Busku?  <<<

Wygląda więc na to, że ta bardzo potrzebna arteria komunikacyjna, omijająca szerokim łukiem Dobrowodę i Olganów, zaczyna nabierać kształtów. Jutro, 13 stycznia, o godzinie 9:00 przy remizie OSP w Dobrowodzie ( lokalizacja GPS♂) mieszkańcy będą rozmawiać na ten temat z Radiem Kielce.

>>> RK [12.01.2021]: – Co dalej z wyczekiwaną obwodnicą Nowego Korczyna?  <<<

Miejmy nadzieję, że ten fragment DW973♂ omijający wspomniane wsie powstanie równie szybko i sprawnie jak most nad Wisłą łączący Świętokrzyskie z Małopolską, którego uroczyste otwarcie miało miejsce 14 grudnia 2020 r.

 

◙ Podobne informacje:

Gorąca linia: Obwodnica Dobrowody i Olganowa – to może być już za niedługo

Do Redakcji: Obwodnica Zbludowic – dobrodziejstwo czy połowiczny bubel?

RK: Most w Nowym Korczynie połączony, na przejazd trzeba jeszcze poczekać – a buski stadion i Radzanów kiedy?

I ❤ Ponidzie: „Kościół św. Marii Magdaleny w Dobrowodzie” – Przemysław Toborowicz

 

 

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna.

13 odpowiedzi na “Gorąca linia: Radio Kielce spotka się jutro o 9:00 z mieszkańcami Dobrowody i Olganowa. Temat: obwodnica.”

 1. kazik pisze:

  Lepiej niech zrobią obwodnicę Buska od strony Wojska Polskiego, korki o każdej godzinie

 2. Do powyżej pisze:

  „Z kolei Lucyna Wojnowska podkreśliła, że równie ważnym krokiem jest podjęcie działań w kierunku budowy północnej obwodnicy miasta. – W tej chwili miasto korkuje się nie tylko o godzinie 7 rano czy o godzinie 15, ale praktycznie ruch jest taki duży, że to utrudnia mieszkańcom mieszkanie przy ruchliwych ulicach. To ważne, aby w kolejnych ruszyć z programem wykupienia działek pod budowę tej obwodnicy – dodaje.”

  https://m.radio.kielce.pl/pl/wiadomosci/duze-inwestycje-ale-tez-deficyt-budzet-buska-przyjety,120572

  Gmina narazie co to myśli na temat owej obwodnicy. Nie wiadomo w jakim ona by też była kształcie. Czy to była by tylko obwodnica trasy krajowej 73 Kielce-Tarnów czy też trasy wojewódzkiej 767 Busko-Pińczów czy nawet i podłączenie do obwodnicy wojewódzkiej trasy 973 Busko-Nowy Korczyn , Nie wiadomo. Narazie wiadomo że nasza gmina dalej czeka na przyłączenie osiedla Sikorskiego do trasy krajowej 73.

 3. Do powyżej ") pisze:

  Z kolei Lucyna Wojnowska podkreśliła, że równie ważnym krokiem jest podjęcie działań w kierunku budowy północnej obwodnicy miasta. – W tej chwili miasto korkuje się nie tylko o godzinie 7 rano czy o godzinie 15, ale praktycznie ruch jest taki duży, że to utrudnia mieszkańcom mieszkanie przy ruchliwych ulicach. To ważne, aby w kolejnych ruszyć z programem wykupienia działek pod budowę tej obwodnicy – dodaje.

  https://m.radio.kielce.pl/pl/wiadomosci/duze-inwestycje-ale-tez-deficyt-budzet-buska-przyjety,120572

 4. Władzia do kazik pisze:

  „Lepiej niech zrobią obwodnicę Buska od strony Wojska Polskiego, korki o każdej godzinie” – kaziu poczekaj cierpliwie. Wszystko w swoim czasie. Wszystko pod kontrolą. Priorytety to tężnia, kładka na Górkę, rewitalizacja Parku, ślepa Czernikiewicza, przebudowa ulicy Rzewuskiego w deptak, przebudowa ulicy 1Maja w deptak, itd, itd.

 5. Kazik pisze:

  Przepraszam,na co nam obwodnica zróbmy wszędzie deptaki bedzie zapierdal.ć wszedzie z buta tylko prezes bedzie mógł jeździć mełcedesem po Busku

 6. Do Kazika I do Władzi pisze:

  Przepraszam bardzo, Busko jest miastem uzdrowiskowym i ma żelazne prawo inwestować jak najwięcej w uzdrowisko. W uzdrowisku pracują nie tylko mieszkańcy z gminy lecz nawet i z powiatu.

 7. Do powyżej pisze:

  Niech inwestują w deptaki bo ich w Busku zdecydowanie brakuje

 8. Ania pisze:

  A co nie mogą inwestować w deptaki? To strefa uzdrowiskowa więc bardzo się cieszę że powstanie trzeci deptak.

 9. Kazio pisze:

  I fontanna do kompletu

 10. Realista pisze:

  Patrząc z perspektywy kilku lat na realizowane w BZ inwestycje stwierdzam, że dla mnie są podobne do wielkich inwestycji radzieckich za czasów ZSRR. Choćby zawracanie rzek i nawadnianie pustyń pod hasłem zwiększenia powierzchni upraw. Zakończyły się one totalna klęska i doprowadziły ZSRR do ruiny i upadku. Przewiduję, że podobnie będzie z inwestycjami czasów Sikory i podobne będą następstwa. Busko jest w mojej ocenie rujnowanie finansowo i śmiem przypuszczać, że to jest działanie celowe i długofalowe. Zwracam uwagę, że ogromne pienią ys dze idą na park i jego otulinę. Podejrzewam, że sa one robione „na zamówienie”, po przyszłego właściciela, tajemniczego inwestora, który wykupi te tereny za ułamek wartości na licytacji komorniczej BZ

 11. to se ne wrati do Do Kazika I do Władzi 13 STYCZNIA 2021 O 19:10 pisze:

  „Przepraszam bardzo, Busko jest miastem uzdrowiskowym” – helou!! pora się obudzić ze snu i uzmysłowić sobie, że w związku z koronawirusem, który nie zniknie i będzie co jakiś czas wracał zmutowany nie wiadomo kiedy odrodzi się biznes uzdrowiskowy, a jeśli się już odrodzi to w jakiej skali i formie. Z pewnością stare dobre czasy już nie wrócą.

 12. do powyzej pisze:

  Nie nie wroca i juz do konca bedziemy zyc w zamknieciu:P radze odstawic na jakis czas TVP:) co by sie nie robilo to zawsze jest zle… jak tak czytam to najlepiej faktycznie nic nie robic jak w UBZ i bedzie wtedy dobrze

 13. do Realista 13 STYCZNIA 2021 O 20:43: Łódź sprzedaje lotnisko pisze:

  Może masz rację. Łódź już się wysprzedaje. Onet.pl: Łódź sprzedaje lotnisko. Władze Łodzi podkreślają, że nie mogą pozwolić sobie, by dalej dokładać do projektu wiele milionów rocznie. przyszły właściciel w miejscu portu lotniczego im. Władysława Reymonta mógłby stworzyć hub logistyczny. Miasto jest otwarte na każdą ofertę ze strony inwestorów. https://businessinsider.com.pl/wiadomosci/lodz-sprzedaje-lotnisko-im-wladyslawa-reymonta/f5rybms

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Masz pytania? Napisz do nas: redakcja@infobusko.pl