UMiG Chmielnik: Jest pięknie i bezpiecznie. Zapraszamy na Andrzejówkę - a w Busku? a w Radzanowie? - Internetowy Portal Informacyjny Mieszkańców Miasta i Gminy Busko-Zdrój

UMiG Chmielnik: Jest pięknie i bezpiecznie. Zapraszamy na Andrzejówkę – a w Busku? a w Radzanowie?

12 sierpnia 2020 | UMiG Chmielnik / busko.com.pl 11.08.2020 / Jarosław Kruk 12.08.2020 | | 28 komentarzy

Od sierpnia 2020r. nad zalewem Andrzejówka rozpoczyna się sezon kąpielowy! Codziennie w godzinach od 10.00 do 18.00 nad bezpieczeństwem kąpiących się będą czuwać ratownicy WOPR informuje na portalu busko.com.pl Urząd Miasta i Gminy Chmielnik

○ Andrzejówka, 10.08.2020 / fot. Jarosław Kruk  –  zdjęcie w dużym rozmiarze – po kliknięciu na grafikę

Zbiornik wodny Andrzejówka, który został zmodernizowany z myślą o Mieszkańcach naszej gminy posiada wiele atrakcji jak również dużo miejsca do  wypoczynku i relaksu.

W ramach zagospodarowania terenu wokół zbiornika wodnego Andrzejówka został wybudowany budynek sanitarny mieszczący toalety i przebieralnie  dostępny codziennie  w godzinach pracy ratowników. Powstały atrakcyjne pomosty pływające, piękna plaża z betonowymi leżakami jako wymarzone miejsce do opalania. Zadaszona wiata  łukowa to idealne miejsce do odpoczynku dla osób stroniących od słońca. Dla miłośników długich spacerów przygotowana została ścieżka edukacyjna, która z pewnością zaciekawi zarówno dzieci jak i dorosłych.

Andrzejówka – tablica informacyjna / fot. Jarosław Kruk

Ogólnodostępne ławeczki pozwolą na krótki odpoczynek. Dla najmłodszych przygotowany został nowoczesny mini  plac zabaw. Dla miłośników sportu powstała siłownia zewnętrzna. Wielbicielom biesiadowania na łonie natury proponujemy miejsce na ognisko oraz boksy wyznaczone do grillowania wyposażone w betonowe grille. Na całym terenie zamontowane zostały kosze na odpady co pozwoli na utrzymanie czystości i porządku.
Teren całego zbiornika wodnego jest pięknie oświetlony i objęty systemem monitoringu  wizyjnego. Zalew Andrzejówka to idealne  miejsce do odpoczynku i rekreacji. Osoby wypoczywające na plaży i korzystające z obiektu prosimy o zachowywanie obowiązujących środków ostrożności tj.:

 • trzymanie  dystansu  2 metrów od innych użytkowników,
 • unikanie przebywania w  zatłoczonych miejscach,
 • dbanie o czystość i porządek,
 • dezynfekowanie dłoni – środki do dezynfekcji będą udostępnione przez ratowników i w pomieszczeniu sanitarnym

Prosimy o zachowanie  bezpieczeństwa w wodzie – bądźmy rozważni i pamiętajmy, że woda to nie jest nasze naturalne środowisko i kąpiąc się musimy zachować ostrożność!

○ Poniedziałkowe przedpołudnie, 10.08.2020 / fot. Jarosław Kruk

Nasze zachowanie i poszanowanie istniejącej infrastruktury jak również nie pozostawianie po sobie odpadów  w różnych zakątkach terenu  zapewni wieloletnie korzystanie z tak wspaniałego miejsca i długo wyczekiwanej infrastruktury!

○ źródło: busko.com.pl


Jarosław Kruk: Zmodernizowana Andrzejówka wygląda wspaniale, a sądząc po tłumach jakie widziałem tam w sobotnie popołudnie, 8 sierpnia, to cieszy się wielkim powodzeniem wśród szukających wypoczynku nad wodą, na łonie natury.

Andrzejówka o zachodzie słońca / źródło: busko.com.pl

Niestety, patrząc na to z perspektywy słonecznego miasta i buskiej letniej bazy rekreacyjnej to wśród moich pierwszych odczuć jest zazdrość i złość.

Oto bowiem mała, licząca nieco ponad 11 tys mieszkańców miejsko-wiejska gmina ( z czego sam Chmielnik ma ok. 4 tys mieszkańców) potrafiła w kilka miesięcy zrealizować i niemal w terminie oddać  do użytku wspaniałą inwestycję. A Busko?!

Dla lepszego zobrazowania nieco danych, dat i liczb obrazujących rzeczywistość w Chmielniku:

○ Stadion 9.07.2020, Radzanów 18.03.2020

I dla porównania oto jak na tym tle wyglądają buskie realia w kwestii inwestycji w rekreację i sport:

 • Zbiornik rekreacyjny w Radzanowie, którego budowę buski magistrat rozpoczął jeszcze w minionym, XX wieku, nadal jest niedokończony i nie nadaje się do kąpieli, mimo, że wydrenował gminną kasę na grube miliony złotych (swoją drogą uważam, że buski UMiG w ramach informacji publicznej powinien możliwie szybko opublikować białą księgę „czarnej radzanowskiej dziury”)
 • Miejski wieloboiskowy kompleks sportowy przy ul. Kusocińskiego – modernizacja ruszyła w lipcu 2018 r. , miała zakończyć się  5.11.2018 r. (by uczcić wybór burmistrza?) i miała kosztować blisko 5 mln złotych. Mamy 12 sierpnia 2020 r., z gminnej kasy wypłynęło, przypuszczam, dużo ponad 10 mln złotych a obiekt jest nadal w budowie i chyba nikt nie wie jak długo to jeszcze potrwa. Tu również uważam, że buski UMiG w ramach informacji publicznej powinien możliwie szybko opublikować drugą białą księgę tej ” multistadionowej czarnej dziury”

Chyba więc nie muszę tłumaczyć, skąd u mnie wspomniane na początku: zazdrość i złość…

I niestety ponownie wracają dwa pytania: kto tu rządzi i czy gdzie indziej takie rzeczy byłyby możliwe?…

 

◙ Podobne informacje:

RK: Baseny w Świętokrzyskiem już przygotowywane do lata. Są nowości i promocje. W Busku – wspomnień czar.

Radny Łukasz Szumilas: Interpelacja: „Radzanów – miejsce rekreacji i wypoczynku dla rodzin oraz turystów” – 18.02.2019 r.

Interpelacje radnych: Magdalena Konieczna-Różycka odnośnie Kąpieliska Radzanów

Droga dogrywka! Otwarto oferty na dokończenie przebudowy buskiego stadionu

NM: Dwaj wykonawcy dokończą przebudowę stadionu w Busku-Zdroju do 31 sierpnia 2019

RK: Buski stadion jednak zostanie wyremontowany. Burmistrz ubolewa, że termin się wydłużył

Franciszek Rusak: Rewitalizacyjny walec – Czuj, stary pies szczeka!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna.

28 odpowiedzi na “UMiG Chmielnik: Jest pięknie i bezpiecznie. Zapraszamy na Andrzejówkę – a w Busku? a w Radzanowie?”

 1. x pisze:

  A na Radzanowie ściek.

 2. Niech radni tzw. opozycji pisze:

  mają odwagę zapytać Waldka kto z imienia i nazwiska odpowiada za obie inwestycyjne czarne dziury.

 3. na zewnątrz fraki w środku buraki pisze:

  ot i odpowiedź

 4. fx pisze:

  Panie Jarku, kiedy Pan był na stadionie, że udało się Panu otwartą bramę zastać? :). Ja lepiej wspominam stadion sprzed 25 lat – nie był tak zadbany, ale w gałę można było z kolegami poharatać jeśli tylko nie było treningu. A teraz – jak nie ma treningu – to zamknięty. A chciałoby się z rodzinką przejść i na świeżej murawie piłkę pokopać.

 5. Do władz MiG Busko pisze:

  Kto z osób funkcyjnych jest odpowiedzialny za dewastację i stan obecny terenów rekreacyjnych w Radzanowie.. Wydane z budżetu miejskiego fundusze na urządzenie terenu rekreacyjnego są zmarnowane. Czy ktoś wskaże winnych zaniechań. Co robią radni??????? w tym temacie.

 6. do fraki-buraki pisze:

  i jeszcze sieczka we łbach

 7. do fx pisze:

  a z tężnią to będzie inaczej? wybudowana za nasze pieniądze, podparta kredytem który my mieszkańcy będziemy spłacać i jak słyszę my będziemy musieli kupować bilety wstępu by wejść na swoje

 8. Szczery pisze:

  To wstyd, że przez tyle lat Buszczanie nie mają jakiegoś fajnego kąpieliska na miejscu . Radzanów super sprawa blisko Buska dość duży zbiornik i spory parking. Ale co z tego skoro nikt nie chce tam włożyć pieniędzy. Mowa tu o gminie bo to ona powinna zadbać o Nas żebyśmy nie musieli jeździć po Andrzejowkach, Chanczach i Gackach

 9. docent pisze:

  Spokojnie, bez napinki, bo wam jeszcze żyłka pęknie! na szczęście burmistrz w końcu powierzył BOSIR w odpowiednie ręce i niebawem wszystko tam będzie cacy, zobaczycie!

 10. Rolnik pisze:

  Waldi ogarnie że w tężni bedzie lodowicho,basen, amfiteatr, koncerty i kabarety

 11. Jan pisze:

  Można? Oczywiście, że można ale nie w Busku

 12. do Rolnik pisze:

  kabaret to nam serwują na co dzień, ja proszę o prozę i dokumenty

 13. Obiektywyny pisze:

  Kąpielisku do perfekcji troszkę jeszcze brakuje ale jak to mówią nie od razu Rzym zbudowano. Pewnie Gmina Chmielnik będzie inwestować jeszcze w teren w pobliżu kąpieliska, a Busko jak to Busko może sobie o takim obiekcie pomarzyć.

 14. Max do Obiektywny pisze:

  a Busko ma zajebiaszczą tężnię, najpiękniejsza w Polsce w dodatku z lodowiskiem i wszyscy nam jej zazdroszczą! https://buskozdroj.naszemiasto.pl/buska-teznia-bedzie-jedna-z-najwiekszych-atrakcji/ar/c7-7830300

 15. eH!De pisze:

  Po co wywalać cały czas kasę na ten przestrzelony Radzanów jak Andrzejówka też jest niedaleko?
  Radzanów zostawić samopas, z biegiem czasu zarośnie i wszyscy o nim zapomną. A Chmielnik niech utrzymuje Andrzejówkę a my sobie będziemy tam jeździć za free.

 16. do eH!De pisze:

  Po co wywalać cały czas kasę na ten UMiG, skoro cały czas zamknięty i niewiele wg mnie mądrego robi, może więc w ogóle zlikwidować gminę Busko i przyłaczyć się do Chmielnika – będzie taniej?

 17. on pisze:

  z grubsza licząc to zamiast jednej góry chrustu za 25 mln to moglibyśmy mieć 5 Andrzejówek ?

 18. Jankiel pisze:

  W Busku zawsze traktowało się Chmielnik i jego mieszkańców z wyższością i pogardą dodając do tego pejoratywnie określenie pochodzenia, czy raczej narodowości, zupełnie bez sensu, bo Żydów w Chmielniku nie ma od 1942 r.
  Ale to co widać się tam zachowało, to umiejętne gospodarowanie groszem i szacunek do pieniędzy, zwłaszcza wspólnych.
  A w Busku? W Busku to takie typowo ruskie ch.. wie co. Jak w jakimś PGR. Uzdrowisko, żródła mineralne i nawet nie wybudowali basenu czy kąpieliska. Porządny basen termalny to byłaby fabryka pieniędzy. Za to całe miasto wyłożyli kostką, ale widać z kostki lepsza działka…

 19. Do: do eH!De pisze:

  Widać jak krótka jest twoja pamięć. Czy przed pandemią też UMiG był cały czas zamknięty? Nie tylko w Busku jest taka sytuacja. W pracy słucham radia z regionu Nowy Sącz i Tarnów i tam cały czas powtarzają że urzędy są zamknięte więc co się czepiasz urzędu w Busku?

 20. Do Jankiela pisze:

  Ty się całkowicie z tobą zgadzam. I dodam od siebie jeszcze coś,co się pewnie nie spodoba wielu miłosiernym katolikom miłujących bliźniego swego: gdyby nie Żydzi to jeszcze byśmy w lepiankach mieszkali. Żyd miał głowę do interesów a Polak, jako że widocznie głupszy, miał zap… lać.

 21. Maria pisze:

  Mażyło by mi się żeby otwarcie zalewu zrobił Pan Prezydent i jako Andrzej został Patronem zalewu. Piękna uroczystoś na początku Drugiej Kadencji i pamiątka dla Chmielnika na wieki.

 22. obiektywny obserwator pisze:

  Do „Jankiel” i „do Jankiela” bzdury wypisujecie.
  Biznes to robili Polacy, a dokładnie szlachta bo to był ich kraj i to oni mieli majątki i biznesy, a żydzi pełnili u nich role służebną, tak samo jak chłopi. Czego do dnia dzisiejszego duża część żydów nie może zapomnieć i wybaczyć. Przykładem jest tu wypowiedź Amira Eszela który pilotował jeden z trzech izraelskich myśliwców F-15, które przy okazji pobytu na pokazie lotniczym w Radomiu i który przeleciały kilkaset metrów nad byłym obozem: – „Musieliśmy słuchać Polaków przez 800 lat. Teraz już się ich słuchać nie musimy”. (za Rzeczpospolita https://www.rp.pl/artykul/812965-Jak-izraelski-general-mscil-sie-na-Polakach-nad-Auschwitz.html)
  I cały was wywód poszedł w …
  Choć fakt, że sytuacja diametralnie zmieniła się w 1944 r.

  Powielacie tylko marksistowską propagandę.

 23. Do Marii pisze:

  Chyba pogrzało cię do reszty. Kto by wszedł do skażonej wody?

  Ps: polecam korepetycje z ortografii bo 'mażyło’ strasznie koli w oczy.

 24. Do obiektywnego obserwatora pisze:

  Nie wziąłeś jednak pod uwagę że Amor Eszel mówiąc te słowa miał na myśli sytuację że nie mieli swojego państwa.

 25. fakty, nie mity pisze:

  Bzdura, kłania się nie znajomość historii i brak umiejętności czytania ze zrozumieniem. Plus kompleksy, ze przed prawie tysiąc lat (800) było się u kogoś służącym 😉

 26. Oto efekty rządów W. Sikory... pisze:

  http://tygodnikponidzia.pl/jak-bogate-jest-busko-zdroj/

  „Busko-Zdrój, w ciągu 5 lat, spadło o 100 pozycji w prestiżowym rankingu bogactwa samorządów, które co roku przygotowuje pismo „Wspólnota”.”

  „Busko-Zdrój w 2019 roku, rankingu zajęło 179. miejsce na 267 miast powiatowych z per capita w wysokości 3082,62 zł. Warto jednak dodać, że miasto uzdrowiskowe w 2014 roku uplasowało się na miejscu 79. Zatem w ciągu 5 lat Busko „zaliczyło” spadek aż o 100 miejsc w dół listy!”

 27. Oto efekty rządów W. Sikory... pisze:

  https://infobusko.pl/do-redakcji-smieci-ida-w-gore-podobnie-jak-zarobki-pana-prezesa-kryczki/

  Chciałbym przypomnieć artykuł z 12 lutego 2020 pt. „Do Redakcji: „Śmieci idą w górę podobnie jak zarobki Pana Prezesa Kryczki””.

  Możemy w nim przeczytać, ile Komunalka osiągnęła zyski:

  -2017 zysk netto w kwocie 1 453 273,56 zł
  -2018 zysk netto w kwocie 1 979 986, 29 zł

  Skorzystałem z podanego w artykule linku, aby sprawdzić, jak wyglądają zyski Komunalki za 2019 rok.

  https://ekrs.ms.gov.pl/rdf/pd/search_df

  Okazuje się, że w 2019 roku osiągnięto zysk netto w wysokości 1 170 198,37 zł !!!

  A jak tam zarobki Pana Prezesa Krzysztofa Kryczki? W poprzednich latach było tak:

  31.12.2015 – 144 660,59 zł rocznie, czyli 12 055,05 zł/miesiąc.
  31.12.2016 – 169 360,29 zł rocznie, czyli 14 113,36 zł/miesiąc.
  31.12.2017 – 187 154,13 zł rocznie, czyli 15 596,18 zł/miesiąc.
  31.12.2018 – 203 875,00 zł rocznie, czyli 16 989,58 zł/miesiąc.

  Jak jest teraz? Według oświadczenia majątkowego, za 2019 rok K. Kryczka zarobił 203 448,75 zł, czyli średnio miesięcznie 16 954, 06 zł.

  A więc w Komunalce mamy nadal luksusy i przepych. A my mieszkańcy co? A my płacimy za to wszystko. Wzrosła nam cena 1 m3 wody i ścieków od lipca o 0,62 zł/1 m3 i oczywiście opłata za śmieci segregowane od stycznia 2020 z 7 zł/osoby na 14,50 zł/osoby.

 28. […] Kruk: W Łopusznie za 2,2 mln zł powstaną baseny letnie. Chmielnik latem 2020 oddał do użytku zrewitalizowane kąpielisko Andrzejówka. Bliska Busku Stopnica również zaprasza na uruchomiony w 2016 r. swój basen miejski. Do użytku […]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Masz pytania? Napisz do nas: redakcja@infobusko.pl