Dwa nowoczesne „Solarisy” będą wkrótce wozić pasażerów komunikacji publicznej w Pińczowie | TVP3: 3,5 mln pasażerów w ciągu roku skorzystało z bezpłatnej komunikacji miejskiej w Starachowicach | JKR: A w Busku?…
Dwa fabrycznie nowe autobusy miejskie „Solaris” dojechały dziś do Pińczowa. Są to nowoczesne, niskopodłogowe pojazdy z napędem hybrydowym. W każdym z nich znajduje się 25 miejsc siedzących, a jednocześnie może nim podróżować 86 osób. Zapewnią mieszkańcom, zwłaszcza starszym, komfortowe i sprawne poruszanie się po mieście. – informuje 19.04.2023 na swoim fb profilu Urząd Miejski w Pińczowie.
– Zakup autobusów to część wielomilionowego projektu, który zakłada także przebudowę dworca autobusowego czy budowę ścieżek rowerowych na terenie miasta. Dzięki temu mieszkańcy miasta i gminy komfortowo przemieszczą się z centrum do osiedla Grodzisko, na ul. Witosa czy ul. 3 Maja. Będzie to duże ułatwienie zwłaszcza dla osób starszych – mówi Włodzimierz Badurak, burmistrz Miasta i Gminy Pińczów.
>>> Rok bezpłatnej komunikacji w Starachowicach. Liczba pasażerów wzrosła trzykrotnie [VIDEO]<<<
• TVP3 Kielce [11.04.2023]: – 3,5 miliona – tylu pasażerów w ciągu roku skorzystało z bezpłatnej komunikacji miejskiej w Starachowicach. Od momentu zniesienia biletów dla mieszkańców, zainteresowanie komunikacją zbiorową wzrosło… aż trzykrotnie…♂
Pojazdy zostały zakupione w ramach zadania pn. „Wsparcie multimodalnej mobilności na terenie Gminy Pińczów” i posłużą do transportu publicznego na terenie miasta. Obydwa autobusy kosztowały łącznie blisko 3 miliony złotych, a finansowe wsparcie całego projektu pochodzi z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Świętokrzyskiego, na lata 2014 -2020, Oś priorytetowa 3, Działanie 3.4 Strategia niskoemisyjna, wsparcie zrównoważonej multimodalnej mobilności miejskiej.
Jarosław Kruk: Pińczów zakupił za ok. 3 miliony złotych dwa niskopodłogowe autobusy miejskie z napędem hybrydowym, które zapewnią mieszkańcom, zwłaszcza starszym, komfortowe i sprawne poruszanie się po mieście. W Starachowicach 3,5 miliona pasażerów skorzystało w ciągu minionego roku z bezpłatnej komunikacji miejskiej.
Tymczasem w słonecznym Busku-Zdroju, świętokrzyskiej perle uzdrowiskowej, nadal nie ma – ani nowoczesnej, ani darmowej – komunikacji miejskiej… Ale za to np. władze samorządowe rewitalizują kosztem bodaj 8 milionów apartamentowiec Gestapo, w którym swą siedzibę ma Urząd Miasta i Gminy♂…
Ale za to jest blisko 2 kilometry deptaków, które kosztowały ok 35 milionów złotych♂, jest zardzewiała kładka na Górkę za 9,5 miliona złotych♂, jest zrewitalizowany kosztem bodaj 18 milionów zabytkowy Park Zdrojowy, w którym po tej rewitalizacji zaczęły usychać wspaniałe dostojne drzewa’, jest nadal niedostępny budynek AKS’u za bodaj ponad 10 milionów złotych♂ …
Jest też oddana do użytku w czerwcu 2021 r. mega tężnia solankowa’ wybudowana kosztem 25 milionów złotych, z tarasem widokowym trudno dostępnym dla osób niepełnosprawnych, którą to, zaledwie kilkanaście miesięcy od otwarcia trzeba było „rewitalizować” za cenę ok. 500 tysięcy złotych♂…
A gdyby tak na przykład, zamiast „dwupierścieniowej” megatężni’, zbudowano „jednopierścieniowy” inhalator, bez wewnetrznego „torusu’” z tarniny, który dla procesu tworzenia solnego aerozolu jest moim zdaniem zupełnie niepotrzebny – zmniejszył znacząco wewnętrzną przestrzeń i poważnie podrożył realizację. Jako że cały obiekt kosztował 25 milionów, więc możliwe, że na zbudowanie tego dubeltowego wewnętrznego „torusu” z tarniny poszło może i z 20% z tej kwoty, czyli jakieś 5 milionów. Skoro dwa hybrydowe Solarisy, które skomunikują Pińczów kosztowały 3 miliony, więc za te 5 milionów słoneczne miasto ze złotą monstrancją w herbie’ miałoby więc 3 takie nowoczesne autobusy i temat komunikacji miejskiej w Busku byłby załatwiony. Może nawet byłaby to komunikacja bezpłatna – jak w Starachowicach’.
Jednak burmistrz Sikora i buskie władze samorządowe zdecydowały jak zdecydowały – mamy „dwupierścieniową” megatężnię za 25 milionów, działającą tylko przez ok. pół roku i bezpłatną tylko raz w miesiącu’, a o przyjaznej, darmowej i nowoczesnej komunikacji miejskiej w mieście uzdrowiskowym, do którego co roku przybywają tysiące kuracjuszy mających problemy z poruszaniem się można tylko pomarzyć…
◙ Podobne informacje:
Dwa nowiutkie autobusy będą wkrótce wozić mieszkańców gminy Wiślica
? nm: Wycinka jesionów w centrum Buska-Zdroju budzi kontrowersje. Burmistrz: – To zgodne z prawem
ED: Szefowa Willi Wiślica w Busku: Zostaniemy wykończeni przez… słupek | [FOTO]
RK: Kiedy koniec przebudowy buskiego stadionu? | JKR: Ile w sumie będzie kosztował „bunkier AKS”?
ED: Tężnia w Busku za 25 mln. Ważna inwestycja w szczegółach
Staw Niemiecki – miało być Morskie Oko a chyba jest jak było…
TVP1: Zamknięcie ośrodka zdrowia w Szczaworyżu tematem wtorkowego ALARMU! [AUDIO]
Franciszek Rusak: Rewitalizacyjny walec – Czuj, stary pies szczeka!
TVN: ? ,,Zastraszyć dziennikarza”. Superwizjer – Lokalne media. Cena niezależności
doRZ: Śmierć dziennikarki Polsatu. Miała posiadać dokumenty o pedofilii – a…
7 odpowiedzi na “Dwa nowoczesne „Solarisy” będą wkrótce wozić pasażerów komunikacji publicznej w Pińczowie | TVP3: 3,5 mln pasażerów w ciągu roku skorzystało z bezpłatnej komunikacji miejskiej w Starachowicach | JKR: A w Busku?…”
A w Busku nawet kibel za bańkę zamknięty. Ludzi pełno w skateparku i trzeba lać po krzakach….. Tragedia. Kto tym zarządza? Jakiś partacz chyba…
Busko jest za małe na takie wyczyny. Starachowice 3 × większe
Witam Panie Andrzeju,
„Busko jest za małe na takie wyczyny” – na komunikację miejską Panie Andrzeju, czy na darmowe przejazdy tąże komunikacją?
Ja też uważam, że ta #tęznia to jaskrawy przerost formy nad treścią. Wystarczy zobaczyć, że choć od kilku lat w kraju teznie mnożą się jak grzyby po deszczu, to żadna z nich, nawet budowana przez duże i bogate miasta nie jest taka olbrzymia i monstruanie droga. Ja nie wieżę w to, że inni budują mniejsze tężnie z powodu braku pieniędzy, braku wyobraźni lub niekompetencji czy niegosoodarnosci. Ja sądzę, że decyduje o tym po prostu racjonalna analiza ekonomiczna, gospodarnosc i perspektywiczne myślenie.
A w Busku tak dba się o kuracjuszy, że muszą się męczyć ze wsiadaniem po schodkach do ciasnego, rozklekotanego busika. Nie mówiąc już o osobach poruszających się na wózku. Tak się ułatwia życie niepełnosprawnym. Trzeba brać przykład z Buska-Zdroju.
Jest poniekąd komunikacja, linia 208
ja autobusu międzymiastowego nie nazywałbym komunikacją miejską ?