Wspólnota Samorządowa: Noworoczne spotkanie polityków, samorządowców i sympatyków w Busku-Zdroju. [FOTO /VIDEO] - Internetowy Portal Informacyjny Mieszkańców Miasta i Gminy Busko-Zdrój

Wspólnota Samorządowa: Noworoczne spotkanie polityków, samorządowców i sympatyków w Busku-Zdroju. [FOTO /VIDEO]

21 stycznia 2023 | | | 157 komentarzy

Około 100 osób, w tym m.in. prawicowi wójtowie, burmistrzowie, radni, czy przedsiębiorcy z powiatu buskiego, wzięli udział w spotkaniu noworocznym w Busku-Zdroju. Przybyłych powitał gospodarz wydarzenia Maciej Gawin, radny sejmiku województwa świętokrzyskiego’.informuje 20.01.2023  portal Radio Kielce

20.01.2023. Busko-Zdrój. Spotkanie noworoczne zaszczyciła swoją obecnością wiceminister sportu i turystyki, poseł Anna Krupka’. / fot. Jarosław Kruk infoBusko.pl

Świętokrzyski radny przypomniał, że spotkanie samorządowców stało się już coroczną tradycją. Dodał, że początek roku, to czas noworocznych postanowień, refleksji i podsumowań, ale także nowych wyzwań.

– Rok będzie trudny, przed nami wybory parlamentarne. Szykujemy się też do przyszłorocznych wiosennych wyborów samorządowych. Mamy kandydatów na radnych i włodarzy w niemal wszystkich gminach powiatu buskiego, oprócz Nowego Korczyna. Tworzymy również grupę kandydatów do powiatu buskiego – powiedział Maciej Gawin’. Nie zdradził jednak nazwisk, które pojawią się na listach wyborczych.

W spotkaniu uczestniczyła także m.in. wiceminister sportu i turystyki Anna Krupka’. Powiedziała, że to okazja do złożenia życzeń i kreślenia planów na najbliższy czas.

Życzę Państwu spełnienia celów, które sobie założyliście na ten rok, marzeń, ale i odwagi w planowaniu i wyznaczaniu wyzwań i systematycznym, wytrwałym dążeniu do ich spełnienia – zwróciła uwagę.

Do zgromadzonych apelowała także o… – cały artykuł na źródłowej @stronie Radia Kielce

O duchowy nastrój spotkania zadbał ks. dziekan Andrzej Jankoski’, wspaniały muzyczny klimat wieczoru stworzyła artystka z Ukrainy, skrzypaczka Żanna Żarkowa (ang. Zhanna Zharkova)’. / fot. Jarosław Kruk infoBusko.pl

 

◙ Podobne informacje:

Gorąca linia: Od jutra za sterami „Krystyny” Maciej Gawin

Wspólnota Samorządowa B-Z: Aleja Mickiewicza. Wizytówka Buska pogrążona w egipskich ciemnościach i z wybrakowanym oświetleniem | JKR: a miała być konkurencją dla „Sienkiewki”…

Wspólnota Samorządowa Busko-Zdrój: Wskutek rewitalizacji w samym centrum zabytkowego Parku Zdrojowego usychają 2 ogromne buki czerwone. | JKR: „Operacja się udała. Pacjent zmarł”…

onet: Kraków kupił ławkę za 228 tys. zł | JKR: Busko zrewitalizowało Mickiewicza za 25 mln, wystawiło tężnię za 25 mln, kładkę za 9,5 mln, „bunkier” AKS za „x+8mln”, a cały multistadion za pieron wie ile, itd., itp…

🟥 „„Wykonanie usprawnień w obiekcie Tężni Busko-Zdrój” K**** mać!!! Panie inżynierze, jakiej bezczelności trzeba, aby ogłaszać przetarg na spier******* projektu oraz robót budowlanych?”

Franciszek Rusak: Rewitalizacyjny walec – Czuj, stary pies szczeka!

RK: Ośrodek zdrowia w Szczaworyżu zostanie zlikwidowany? Konferencja prasowa w Szczaworyżu. [VIDEO]

Nadzwyczajna LV Sesja Rady Miejskiej w Busku-Zdroju | 🟥 MG: „Mieszkańcy ,przedsiębiorcy, traktowani jak „dojne krowy”. Sielanka trwała krótko, podatki znowu poszły w górę. Ciekawe jakie, nowe inwestycje czekają nas w najbliższej przyszłości.”

ED: Sejmik nie odpowie na apel Buska-Zdroju w sprawie przejęcia uzdrowiska | Maciej Gawin: „Nie daj Boże takiego przywódcy, żeby wszedł do uzdrowiska”

 

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna.

157 odpowiedzi na “Wspólnota Samorządowa: Noworoczne spotkanie polityków, samorządowców i sympatyków w Busku-Zdroju. [FOTO /VIDEO]”

 1. WS pisze:

  czarne jest piękne

 2. chłopek z mikułowic pisze:

  Brunetki, blondynki – ja wszystkie was dziewczynki
  Miłować chcę
  Lecz przyznam się, nie jedną tylko chcę,
  Tym sprawdzonym, ułożonym dam serce me!

 3. black mercedes pisze:

  lipstick on a pig

 4. 2c-b pisze:

  Na dzień dzisiejszy według ogłoszeń mamy w Busku dokładnie 10 kobiet które kupczą własnym ciałem.
  To jest kilka adresów gdzie rozgościły się lupanary.
  Przecież one nie mają swoich mieszkań jako tak zwane kurwy wędrowniczki, więc ktoś z mieszkańców Buska musiał im te lokale udostępnić więc pośrednio czerpie korzyści z cudzego nierządu i uczynił sobie z tego stałe źródło dochodu.
  A dla odważnych co im syfilis niestraszny tylko dopowiem ze wszystko co się dzieje w takich miejscach jest stałe nagrywane przez kamery dla bezpieczeństwa pracownic, żeby nie oszukiwały opiekunów z mafi i po to że jak się trafi klient bogaty albo VIP to żeby go potem szantażować i wyciągać kasę albo zmusić do czegoś złego, tak ze tak…

 5. ZBOWID pisze:

  Wygląda mi na to, że w Busku-Zdroju, w trakcie rewitalizacji Willi Polonia w zostało zbeszczeszczone i zniszczone przesiąknięte krwią setek ofiar miejsce kaźni Polaków torturowanych i mordowanych przez Niemców podczas 2 Wojny Światowej… https://pl.wikipedia.org/wiki/Willa_dr._Byrkowskiego

 6. Położna do: Tęcza Do: Osiołkowi w żłoby dano. W jeden owies, w drugi siano pisze:

  ” Może po prostu w tych jasełkach brał udział wnuczek lub wnuczka Pana Sikory i dlatego burmistrz był na tej a nie innej mszy. Proste.” Pan S. ma wnuki?!

 7. Esterka pisze:

  Pamiętam z 'Chłopów’, że Jagnę Borynową za to, że cudzych chłonpów bałamuciła to wywieźli ze wsi na kupie gnoju. A w Busku co?

 8. Fama do Esterka pisze:

  Kochana Esterko zapewniam Cię, że tutaj nikt nikogo nie bałamuci. Absolutnie. Jeśli zaś chodzi o czarnego mercedesa, to wiedz, że jedynie co, to tylko jego dieslowskie wtryski poddawane są od czasu do czasu okresowej troskliwej pielęgnacji zgodnie z zaleceniami producenta.

 9. LS do: Osiołkowi w żłoby dano. W jeden owies, w drugi siano. 25 STYCZNIA 2023 O 00:18 pisze:

  Na Twoje pytanie dlaczego burmistrz Sikora w niedziele 22.01. 2023 był na Mszy za babcie i dziadków u ks. Janika a nie było go na Mszy za Powstańców Styczniowych u ks. Szlachty odpowiem tak: może po prostu burmistrzowi Sikorze jest bliżej do ks. Janika niż do ks. Szlachty. Tak ja to widzę.

 10. Faustyna do LS pisze:

  Może tak być rzeczywiście. Może proboszcz NPNMP nie toleruje u siebie takich co to nie dotrzymują przysięgi małżeńskiej złożonej przed Bogiem?

 11. Jedno zdjęcie mówi więcej niż 1000 słów pisze:

  Chyba Faustyna dobrze myśli, wymowne jest 24 zdjęcie w galerii https://buskozdroj.naszemiasto.pl/narodowe-swieto-niepodleglosci-2022-w-busku-zdroju-bylo/ga/c1-9084313/zd/77042717

 12. AM pisze:

  Mnie się wydaje, że ks. Szlachta należy do tych niewielu co nie tańczą tak jak im siwy zagra. Na przykład w odsłonięciu pomnika patrona BZ nie uczestniczyl https://buskozdroj.naszemiasto.pl/buski-kolarz-juz-odsloniety-bylo-wielkie-swieto-i-tlumy/ga/c1-8386056/zd/63927540

 13. Leszek do powyzej pisze:

  ’Na przykład w odsłonięciu pomnika patrona BZ nie uczestniczyl’ Jakiego znowu patrona? To jest symboliczny pomnik kolarza ,a nie jakiegoś świętego. Nie pisz bzdur!

 14. AM do: Leszek pisze:

  Symboliczny pomnik kolarza, aha, i dlatego taka bogata oprawa uroczystości odsłonięcia, tak? Msza, księża, najważniejsze osoby z Buska i sąsiednich miejscowości, przemówienia, spektakl, tak? Czemu więc jak 10.0.2022 było odsłonięcie pomnika świętej królowej Jadwigi (https://buskozdroj.naszemiasto.pl/odsloniecie-pomnika-krolowej-jadwigi-w-busku-przyszedl-tlum/ar/c1-8860485) to nie było mszy, nie było takiej oprawy??

 15. do Położna do: Tęcza Do: Osiołkowi w żłoby dano. W jeden owies, w drugi siano 25 STYCZNIA 2023 O 22:15 pisze:

  Z tego co wiem, to z tzw. prawego łoża to on nie ma dzieci, nie ma więc i wnuków. Ale dzieci można pezecież mieć też że związków pozamałżeńskich, więc kto wie.

 16. Do Leszka pisze:

  Jak to kolarz nie jest patronem Buska?

 17. WP do: ZBOWID 25 STYCZNIA 2023 O 22:03 pisze:

  Z tego co mi wiadomo, to w KŁ Auschwitz tam gdzie za Niemca były kraty, tam i dziś nadal są kraty. Nikomu do głowy nie przyszło by wstawić plastikowe okna.

 18. Wyborca do : Do Leszka 26 STYCZNIA 2023 O 09:42 pisze:

  jeszcze jest jednym z trzech króli, ale ponoć jego dni na tronie są już policzone

 19. Chmielnikers pisze:

  Naprawdę Wam zazdroszczę, u nas to nudy na pudy, a u was to cały czas coś się dzieje, sensacja goni sensację 😉

 20. 007 do AM 26 STYCZNIA 2023 O 08:40 pisze:

  Podzielam twoje zdanie. Ks. Szlachta mówi i robi to co on uważa, a np. TW Lucjana to co mu oficer prowadzący każe.

 21. sufler pisze:

  Jeśli kto chce się dużo dowiedzieć o tym co się działo i jak się działo w BSCK to powinien porozmawiać z byłą panią księgową, której się siwy pozbył nie tak znowu dawno temu. Ona wie znacznie więcej od Karolinki, której się też pozbył. Kto, z kim, co, gdzie, ile, komu, za co, itd. Pani księgowa naprawdę bardzo dużo wie.

 22. Do powyzej pisze:

  Szkoda, że nie wie, co się dzieje teraz dopiero.

 23. oczyszczalnia ścieków pisze:

  Przeczytałem wszystkie komentarze od poczatku i jestem bardzo zdziwiony, że nie ma ani słowa o naszym kochanym MPGK, którym od lat rzadzi Krzysztofa K., wierny druh burmistrza Waldemara S. Z tego co słyszę i czytam tu i tam, np. https://infobusko.pl/list-do-redakcji-%F0%9F%86%98-kto-w-obszarze-kanalizacji-nie-dochowal-nalezytej-starannosci-kto-powinien-zostac-pociagniety-do-odpowiedzialnosci/, to MPGK może moim zdaniem spokojnie konkurować z BSCK. Tutaj wprawdzie chyba nie serwisują wtrysków, przynajmniej ja o tym nie wiem, ale ponoć i bez tego bardzo dużo ciekawego tu się działo i dzieje.

 24. x do Faustyna do LS 26 STYCZNIA 2023 O 08:02 pisze:

  Nie pomyślałaś ,że może pewien mąż marnotrwany się wyspowiadał, wyraził skruchę, dostał rozgrzeszenie i teraz jest już czysty?

 25. do Do powyzej 26 STYCZNIA 2023 O 11:41 pisze:

  ” Szkoda, że nie wie, co się dzieje teraz dopiero.” co się dzieje?

 26. Anna pisze:

  Ludzie czy Wam nie wstyd pastwic się tak nad bezbronnym człowiekiem? Sprawia Wam to przyjemność? Nie ma wokół ważniejszych tematów? W Ukrainie od roku giną ludzie, w niedzielę piękny 31 Finał WOŚP, a wy w kółko jedno i to samo! Powinniście się wstydzić!

 27. Asd pisze:

  A jemu to miło tak się pastwić nad całymi grupami ludzi. Rodzinami, handlowcami niepełnosprawni, ludźmi biednymi. Jak Bóg Kubie tak Kuba Bogu.

 28. Piotr pisze:

  Odezwała się Samarytanka ! Jemu współczuje ,a nie współczuje ani słowem tym ,których on przez dziesiątki lat poniżał ,dręczył, niszczył ,pozbawiał pracy ! Tfu!

 29. Ko do: Anna 26 STYCZNIA 2023 O 12:58 pisze:

  Zanim coś takiego napiszesz to radzę ci byś wcześniej poszła i porozmawiała z ludźmi, którzy go dobrze znają od lat. Idź na przykład do PSS SPOŁEM i zapytaj kogo chcesz czy chce by ten typ tam wrócił, by znów był prezesem. Jak to zrobisz to gwarantuję, że drugi raz tak nie napiszesz.

 30. Do Anny pisze:

  No rzeczywiście, argumenty nie do pobicia: finał WOŚP i wojna na Ukrainie.
  Człowiek, o którym piszesz, powinien ponieść jak najwyższą karę. Nie można milczeć, gdy dzieje się zło. A tego zła w wykonaniu tego człowieka i jego popleczników dzieje się tyle, że grube tomiszcze możnaby o tym napisać. I nagłaśniać to trzeba.

 31. Macius pisze:

  Szkoda ze tak wszyscy potrafia pisac o plotkach o zle a nikt nie pisze o tym co wyprawia sie w uzdrowisku tam juz chyba bylo wszystko… ale rozumiem ze pisze to moze kilka osob pod roznymi nickami wiec sami siebie nakrecacie…

 32. szaraczek pisze:

  Dajcie już może spokój pewnemu bochamterowi, bo jeszcze weźmie i zainterwcjonuje gdzieś u góry i zamkną infobusko. I co wtedy?

 33. Busk do Macius 26 STYCZNIA 2023 O 13:31 pisze:

  ” Szkoda ze tak wszyscy potrafia pisac o plotkach o zle a nikt nie pisze o tym co wyprawia sie w uzdrowisku tam juz chyba bylo wszystko…” tak uważasz? Po pierwsze to nie są to plotki, tylko są to fakty poparte dowodami. Po drugie mieszkańcy płacą podatki i opłaty to coraz większe nie do UBZ, ale do UMIG. Po trzecie to w praktyce buskiej ci mieszkańcy nie mają żadnego realnego wpływu na co i po co te ciężkie pieniądze są wydawane, bo RM działa tak jak wszyscy wiedzą . Stąd uważam, że mamy prawo a nawet obowiązek patrzeć władzy na ręce. Busko to jeszcze nie Mińsk ani Moskwa.
  Jeśli zaś chodzi o Uzdrowisko to ono również płaci daniny do UMIG. W dodatku UBZ wydaje swoje, zarobione na kuracjuszach, a nie na mieszkańcach pieniądze. W dodatku UBZ daje pracę i płacę kilkuset mieszkańcom Buska. Sam więc przyznasz, że różnica między UMIG i UBZ jest zasadnicza. O UBZ nie dyskutuje się tak wiele jak o UMIG i tym kimś, podobnie jak nie dyskutuje się o tym co się dzieje w ZEORK, PSB, SAS, SAWA i wielu innych firmach działających na terenie Buska. Amen.

 34. do poprzednika pisze:

  UBZ wydaje swoje zarobione pieniadze? Uzdrowisko nalezy pod SEJMIK WOJEWODZTWA!!! Jak myslisz czemu tam sa dyrekotrami akurat Radni Sejmiku? Nie tak dawno Sejmik przyznal UBZ dotacje w wysokosci 5 milionow bo mieli straty to jak myslisz z czyich pieniedzy to poszlo? Radnych czy wszystkich?

 35. do Busk pisze:

  Uzdrowisko daje prace kilkuset mieszkancom Buska? Moze i tak ale ta placa jest najnizsza krajowa a te intrtatne posady to maja przywiezieni ludzie w teczkach jak byly prezydent Kielc czy ten mlody Prezes dyrektor Buskowianki z Warszawy byl dyretkor Marconiego skad jest? Najpierw sie dowiedz a potem klep w klawiature

 36. obserwator pisze:

  Panie burmistrzu proponuje aby pan przyjrzał się pracy DWÓCH dyrektorek w bsck , bo chyba pan ich wynagradza jak mi wiadomo ,jest pan marnotrawcą pieniedzy podatników chyba że ma pan dla nich specjalne dotacje od rzadu. bardzo bedzie pan zdziwiony raportem ich dziennej pracy ,ale wiadomo że pan sie od tego umywa no bo po co, jedna twierdzi ze jest pan dobrym kolega jej męza a druga nie wiadomo skad jest i dlaczego ja pan wsadził na stołek. Czy zapoznał sie pan z jej CV czy maestro kazał ja zatrudnić!

 37. Margaret Thatcher do: obserwator 26 STYCZNIA 2023 O 14:59 pisze:

  ”Panie burmistrzu proponuje aby pan przyjrzał się pracy DWÓCH dyrektorek w bsck , bo chyba pan ich wynagradza jak mi wiadomo ” znowu ”PAN ICH WYNAGRADZA”! ciekawe ile musi jeszcze wody w Wiśle upłynąć by mieszkańcy Buska zrozumieli, że to nie pan burmistrz ICH WYNAGRADZA, że to MIESZKAŃCY płacą za ICH WYNAGRODZENIE! Pieniądze na ICH PENSJE nie pochodzą z lewej lub prawej kieszeni pana burmistrza, nie pochodzą z jego prywatnego konta, one są pobierane z pieniędzy GMINY, które Pan UMIG zbierze od mieszkańców w formie podatków, opłat, koncesji, itd, itp. Zbierze od KUPCÓW sprzedających na Targowisku przy Objazdowej, w Hali Targowej przy Batorego i z Bazarku w Zdroju.
  Margaret Thatcher powiedziała kiedyś: „Nie ma czegoś takiego jak publiczne pieniądze. Jeśli rząd mówi, że komuś coś da, to znaczy, że zabierze tobie, bo rząd nie ma żadnych własnych pieniędzy.” To samo można powiedzieć o pieniądzach, które „daje” pan burmistrz. On ich nie daje ze swoich, on tylko przekazuje część tego co Gminy wyciągnie od mieszkańcy. Mało tego, pan burmistrz nie robi tego za darmo, na ładne oczy, on za swoją pracę bierze sowite wynagrodzenie z tychże pieniędzy zebranych od mieszkańców. Dla jasności dopiszę, że od roku burmistrz z tytułu bycia burmistrzem pobiera z Gminy 20 020 zł brutto miesięcznie. Natomiast jeśli chodzi o zarobki pani dyrektor BSCK, to ona za swą ciężką i oddaną pracę dla BSCK w roku 2021 otrzymała w sumie 102 545 złotych (BIP: https://dl.umig.busko.pl/oswiadczenia_majatkowe/2022/jednostki/wisniewska_maria.pdf)

 38. dowcip o tym jak pewien dyrektor przyjmował do pracy pewną sekretarkę pisze:

  Pewien dyrektor przyjmuje do pracy sekretarkę. Sprawdził jej CV, zadał kilka pytań kontrolnych, zmierzył wzrokiem od szpilek po modną fryzurę i mówi:
  – Ile pani zarabiała w poprzednim miejscu zatrudnienia?
  – Cztery tysiące złotych.
  – To ja z przyjemnością dam pani sześć tysięcy złotych.
  – Panie burmistrzu, z przyjemnością, to ja miałam tam siedem tysięcy!

 39. DO POPRZEDNIKA pisze:

  NAJPIERW SIE DOWIEDZ OD KIEDY PRACOWALA W 2021R I DOPIERO SIE WYPOWIADAJ. ZA JAKA PRACE-CHYBA JAJA SOBIE ROBISZ JEZELI WIESZ COKOLWIEK NA TEN TEMAT. IDZ I OBSERWUJ CO TE ,,dyrektorki robia ,, TO MOZE CI TO COŚ DA DO MYSLENIE BO NAWET NIE WIESZ CO TAM MOZNA CALY DZIEŃ ROBIC. CHYBA TY NIE MASZ ZIELONEGO POJECIA O PRACY WOGOLE,

 40. NEWS !!! Buski radny Łukasz Szumilas zrzekł się mandatu. Kamil Oliwkiewicz nowym radnym pisze:

  echodnia.eu/swietokrzyskie/buski-radny-lukasz-szumilas-zrzekl-sie-mandatu-kamil-oliwkiewicz-nowym-radnym/ar/c1-17235763 ciekawe czy poprawi to humor czarnemu mercedesowi?

 41. Red is bad pisze:

  Obawiam się calkiem poważnie, że teraz to czarnemu mercedesowi to nie tylko wtryski odmówią posłuszeństwa ale i z pompą paliwową może mieć problem 😪

 42. advocatus diaboli pisze:

  Nieszczęścia chodzą parami 😭

 43. Podobno Gawin jest na wylocie??!! pisze:

  Podobno Maciuś leci ze stołka, a do Krystyny przechodzi dyrektor Górki!!

 44. czarny mercedes pisze:

  oddam diesla w dobre ręce

 45. K.O. = Knockout = nokaut = wyeliminowanie przeciwnika, spowodowanie jego niezdolności do podjęcia dalszej walki pisze:

  inicjały nowego radnego jakby źle wróżą burmistrzowi sikorze

 46. O tempora, o mores! pisze:

  O tempora, o mores! (łac. dosł. „O czasy, o obyczaje!”) – słowa Cycerona z jego pierwszego wystąpienia przeciw Katylinie (In Catilinam I 1,77), wyrażające oburzenie wobec ówczesnego zepsucia i rozluźnienia obyczajów[1].

 47. Nie ma to jak stare przeboje pisze:

  Hej z góry z góry
  Jadą mazury
  Jedzie jedzie mazureczek
  Wiezie wiezie mi wianeczek
  Roz rozmarynowy

  Przyjechał w nocy
  Koło północy
  Stuka puka w okieneczko
  Otwórz otwórz panieneczko
  Ko koniom wody dać

  Jakże ja mam wstać
  Koniom wody dać
  Kiedy mama zakazała
  Żebym chłopcom nie dawała
  Trze trzeba jej się bać

  A ty się nie bój
  Siadaj na koń mój
  Pojedziemy w obce kraje
  Tam są inne obyczaje
  Ma malowany wóz

  Nocą jechali
  Ludzie wołali
  Co to co to za dziewczyna
  Co to co to za jedyna
  Je jedzie z chłopcami

 48. takich cudów to nie ma nawet w Erze, a co dopiero w UBZ pisze:

  uspołecznianie kosztów, indywidualizacja korzyści i przyjemności

 49. Herodiada i jej córka Salome jako nieliczne, należą do czarnych kobiecych charakterów Nowego Testamentu. pisze:

  Herodiada i jej córka Salome nie należą do kobiet, które znalazły się w kręgu Jezusa. Miały natomiast pośredni wpływ na zakończenie działalności Jana Chrzciciela i nauczanie Jezusa. Obie, jako nieliczne, należą do czarnych kobiecych charakterów Nowego Testamentu.

  Genealogia obydwu kobiet jest dość skomplikowana. Herodiada była wnuczką
  https://jezuici.pl/2018/08/taniec-smierci/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Masz pytania? Napisz do nas: redakcja@infobusko.pl