Koncert Żanny Żarkovej w Sanatorium Marconi - znane i lubiane przeboje z akcentem świątecznym [FOTO | VIDEO] - Internetowy Portal Informacyjny Mieszkańców Miasta i Gminy Busko-Zdrój

Koncert Żanny Żarkovej w Sanatorium Marconi – znane i lubiane przeboje z akcentem świątecznym [FOTO | VIDEO]

30 grudnia 2022 | | | 5 komentarzy

W poniedziałek, 12 grudnia, w sali koncertowej Sanatorium Marconi z recitalem skrzypcowym wystąpiła znana coraz lepiej buskiej publiczności ukraińska skrzypaczka Żanna Żarkova

Artystka przyjechała do Polski z Ukrainy na początku wojny, która rozpoczęła się blisko 10 miesięcy temu napaścią Rosji na jej Ojczyznę, 24.02.2022′. Zamieszkała w Busku-Zdroju. Obdarzona talentem muzycznym, wiosną 2022 r. dała pierwsze skromne koncerty uliczne w Zdroju. Wdzięk, urok, bogaty repertuar i oryginalne interpretacje znanych utworów sprawiły, że grono odbiorców jej muzyki szybko się powiększało. Dziś Żanna jest artystką dobrze rozpoznawalną w słonecznym mieście, mającą na swoim koncie liczne występy i wykonania’ oraz duże grono fanów.

Grudniowy koncert w kameralnej sali koncertowej najstarszego buskiego sanatorium rozpoczął się o godzinie 19:00. By podziwiać utrzymany w świątecznych klimatach występ utalentowanej skrzypaczki zza naszej wschodniej granicy do Marconiego przybyło bardzo dużo osób. Zajęte były dosłownie wszystkie miejsca na widowni oraz na balkonie, sporo widzów siedziało na „dostawkach”. Ostatni, dla których zabrakło miejsc siedzących, oglądali ponad godzinny muzyczno-wokalny popis Pani Żanny na stojąco.

W przedsionku sali koncertowej były dostępne płyty z kolędami i pastorałkami w wykonaniu pani Żanny, które zostały nagrane specjalnie na nadchodzące święta.

fot. Jarosław Kruk infoBusko.pl◙ Podobne informacje:

Strożyska: Noworoczny koncert kolęd i pastorałek w wykonaniu Żanny Żarkowej, Blanki, Roksany i… parafian, 15.01.2023 [FOTO | VIDEO]

Węgierskie czardasze i rosyjskie romanse w słonecznej atmosferze buskiego Zdroju – plenerowy koncert Orkiestry przy BSCK. A co z parkowaniem?

Strożyska: Młodzi artyści z Ponidzia porwali publiczność do wspólnego kolędowania [FOTO/VIDEO]

Teatr z Kałkowa-Godowa kolejny raz podbił serca widzów „Opowieścią wigilijną” wystawioną 18 grudnia na parafialnej scenie w ponidziańskich Strożyskach [FOTO/VIDEO]

Pielgrzymka wielkopostna z gminy Wiślica i parafii Strożyska na Św. Krzyż i Misterium Męki Pańskiej w Kałkowie-Godowie, 26.03.2022 r.

 

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna.

5 odpowiedzi na “Koncert Żanny Żarkovej w Sanatorium Marconi – znane i lubiane przeboje z akcentem świątecznym [FOTO | VIDEO]”

 1. Dmowski pisze:

  Polskich nie ma?

 2. meloman pisze:

  Jakoś na początku lipca, będąc w Busku wybrałem się na kawę do Słowackiego na 1 Maja. Wtedy po raz pierwszy miałem przyjemność słuchać i oglądać znakomity uliczny koncert solowy Pani Zhanny. Byłem jedna z 50 a może nawet 100 osób zgromadzonych przy Słowackim i słuchających koncertu i oklaskujących talent artystki. Wspominam to, bo dosłownie w tym samym czasie w muszli koncertowej w parku odbywał się koncert Festiwalu Krystyny Jamroz. Nie pamiętam jaki, ale zdziwiło mnie bardzo to, ze koncertu festiwalowego w muszli sluchalo zdecydowanie mniej osob. Pozdrawiam Panią Zhanne i życzę wszystkiego najlepszego w Nowym Roku.

 3. sakiewka do Dmowski 30 GRUDNIA 2022 O 20:41 pisze:

  są ino często trzeba słono zapłacić by ich posłuchać, zobacz se sam: ”Wielka Gala Sylwestrowa w Buskim Samorządowym Centrum Kultury!” Bilety w cenie 100 zł https://busko.com.pl/wielka-gala-sylwestrowa-w-bsck-video,,3,1,1,3,35638,n.html

 4. SoWA i PRZYJACIELE pisze:

  Bilety po stówie, fakt, ale ja zastanawiam sie czy przypadkiem nie było darmowych zaproszeń jak na Festiwalu, a jeśli były to ile osób z nich skorzystało?

 5. Mieszkaniec pisze:

  Co do Pani Zhanny, to wszystko jest według mnie OK. Kobieta przyjechała do naszego kraju, a następnie:

  -Zintegrowała się doskonale z lokalną społeczniścią.
  -Ubogaca nas i naszych kuracjuszy kulturalnie, poprzez prezentowanie sztuki, czyli muzyki, na wysokim poziomie.
  -Występuje co chwila gdzie tylko się da, czyli ciężko pracuje na siebie, bo utrzymanie wysokiej formy wymaga ustawicznych ćwiczeń, a to jest ciężka praca, czy to dotyczy sportowca czy muzyka.

  Konkludując: osoba Pani Zhanny to przykład dobrej imigracji, a co za tym idzie zasługuje na szacunek i uznanie, podobnie ci Polacy, którzy jadą do Anglii, Niemiec czy innego kraju by ciężko tam pracować.

  Taka jest moja prywatna opinia, z którą nie każdy musi się zgadzać oczywiście.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Masz pytania? Napisz do nas: redakcja@infobusko.pl