RK: Ośrodek zdrowia w Szczaworyżu zostanie zlikwidowany? Konferencja prasowa w Szczaworyżu. [VIDEO] - Internetowy Portal Informacyjny Mieszkańców Miasta i Gminy Busko-Zdrój

RK: Ośrodek zdrowia w Szczaworyżu zostanie zlikwidowany? Konferencja prasowa w Szczaworyżu. [VIDEO]

17 marca 2021 | Radio Kielce Marta Gajda 16.03.2021 / busko.com.pl 17.03.2021 / Jarosław Kruk 17.03.2021 | | 89 komentarzy

Co dalej z ośrodkiem zdrowia w Szczaworyżu w gminie Busko-Zdrój? Zgodnie z decyzją buskich radnych przychodnia ma zostać zamknięta z końcem marca tego roku. Mieszkańcy nie zgadzają się na likwidację placówki. W tej sprawie zebrano około tysiąca podpisów. – informuje portal Radio Kielce

16.03.2021 Szczaworyż. O 15:30 rozpoczęło się spotkanie z mieszkańcami dotyczące m.in. likwidacji przychodni. Przy mikrofonie radny sejmiku i przewodniczący komisji zdrowia, Maciej Gawin  / Fot. Marta Gajda / Radio Kielce

Pomoc zadeklarował radny sejmiku i przewodniczący komisji zdrowia, Maciej Gawin♂. Podczas spotkania z mieszkańcami oznajmił, że w przyszłym tygodniu podczas na komisji zdrowia zainteresuje radnych tym problemem i przytoczy stanowisko mieszkańców Szczaworyża.

Podkreśla, że to niezmiernie ważne, aby przychodnia funkcjonowała przynajmniej w tym trudnym okresie pandemii. Dodał, że sprawą mocno zainteresował się minister Michał Cieślak.

>>> Likwidacja ośrodka zdrowia w Szczaworyżu głównym tematem spotkania (video)  <<<
busko.com.pl [17.03.2021]: W trakcie wtorkowej konferencji pod ośrodkiem zdrowia w Szczaworyżu Maciej Gawin – Radny sejmiku, przewodniczący komisji zdrowia zadeklarował pomoc mieszkańcom w utrzymaniu przychodni♂

Przeciwna likwidacji jest radna Buska-Zdroju, Magdalena Konieczna-Różycka. Jak mówi – ośrodek, który funkcjonował wiele lat w wyniku zaniedbań nie został wyremontowany, Zaznacza, że to głownie na gminie ciąży obowiązek zabezpieczenia podstawowej opieki zdrowotnej i każdy mieszkaniec ma do niej prawo.

Pomimo faktu, że gmina posiada środki finansowe, nie przeznacza ich na realizację potrzeb mieszkańców. Mam nadzieję, że wsparcie radnego pozwoli zrealizować nasze zamierzone cele i ośrodek zdrowia będzie mógł w tym miejscu pozostać – zaznacza.

Radna Anna Lach dodała, że dobro mieszkańców powinno być priorytetem w realizacji zarządzania polityką rozwoju gminy.

Ośrodek zdrowia znajduje się w niemal 100-letnim budynku. Powodem zamknięcia przychodni jest m.in. zły stan obiektu oraz coraz mniejsza liczba pacjentów.

Jeśli przychodnia rzeczywiście zostanie zamknięta, to…– cały artykuł i galeria zdjęć na źródłowej stronie Radio Kielce

 

◙ Podobne informacje:

Szczaworyż: Ludzie listy piszą nawet w małej wiosce. Ciężka jest od listów torba listonosza

Społeczny Komitet Protestacyjny Obrony Ośrodka Zdrowia w Szczaworyżu: Pismo do Burmistrza Waldemara Sikory

TVP1: Zamknięcie ośrodka zdrowia w Szczaworyżu tematem wtorkowego ALARMU! [AUDIO]

RK: W Szczaworyżu zostanie zlikwidowana przychodnia. Mieszkańcy nie zgadzają się [AUDIO]

NM: Park linowy w Małpiaku i nowoczesne boiska przy skateparku. Będzie mega atrakcyjnie w Busku-Zdroju! JKR: A co z 47 sołectwami? co ze Szczaworyżem?

Wielki na prawie 30 metrów okręt za 400 tys. opodal tężni kolejną atrakcją w Busku-Zdroju

Do Redakcji: „Śmieci idą w górę podobnie jak zarobki Pana Prezesa Kryczki”

PRZYWRÓCIĆ GODNOŚĆ GMINIE I JEJ MIESZKAŃCOM – protest pod buskim magistratem, 25.06.2020 – FOTOGALERIA

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna.

89 odpowiedzi na “RK: Ośrodek zdrowia w Szczaworyżu zostanie zlikwidowany? Konferencja prasowa w Szczaworyżu. [VIDEO]”

 1. Ajajaj pisze:

  O ciekawe ,pani Śliwa nagle się udziela w sprawie ośrodka w Szczaworyżu. A gdzie ta pani była gdy toczył się los Uzdrowiska SA i szczególnie Buskowianki?

 2. Xyz pisze:

  A ten co zapowiada na samym początku to nie ten sam co się wystraszył Strajku Kobiet i utraty władzy przez PiS i na wszelki wypadek laikował go na FB m.in. marsz Strajku Kobiet w Busku? Taki idealista?

 3. BZ pisze:

  MACIEJ NA ROZLEWAK DO CPNU , KAŻDY NAWET GLUPIEC WIE ŻE UPRAWIACIE POLITYKĘ, SLIWOWA JUZ UZDROWILA BUSKOWIANKE .MACIEJ UZDROWIL KRYSTYNE TO TERAZ UZDROWIA OSRODEK W SZCZAWORYZU ,PARANOJA A GDZIESZ SA MIESZKANCY ?

 4. Gdzie on jest? Czemu milczy? pisze:

  A dlaczego nie było na spotkaniu Jerzego Szydłowskiego? Śliwa była, Gawin, Lachowa, Konieczna-Różycka, a gdzie Szydłowski? Toż przecież kandydował na burmistrza, uniwersytet chciał budować, o ile pamiętam w Żernikach koło Szczworyża, a teraz co? Gdzie jest?

 5. tygodnikponidzia.pl/proboszcz-ze-szczaworyza-odznaczony-przez-prezydenta/ pisze:

  „Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski odznaczono proboszcza ze Szaworyża. Przyznany przez prezydenta Andrzeja Dudę odznaczenie, wręczyli wspólnie zastępca szefa Kancelarii Prezydenta Polski Piotr Ćwik i wojewoda Zbigniew Koniusz.”

  Jeśli to prawda, co mówili ludzie w „Alarmie” (TVP 1) w sprawie ośrodka zdrowia w Szczworyżu, że działka należy do księdza, to myślę, że już jest pozamiatane i ośrodka nie będzie. Jak ksiądz ma takie poparcie „władzy” na samej górze, to choćby Sikora nawet chciał, to ośrodka i tak nie będzie. Takie jest moje zdanie, jeśli to prawda, że działka jest księdza. http://tygodnikponidzia.pl/proboszcz-ze-szczaworyza-odznaczony-przez-prezydenta/

 6. Zabij, nie pojmę pisze:

  Minister zdrowia mówi by unikać kontaktów, unikać przemieszczania się, a w gminie Busko centralizacja, likwiduje się lokalne ośrodki zdrowia i każe wszystkim jeździć do przychodni na Sądową by ram stłoczeni nawzajem się zarażali i wracając do domu rozwozili zarazę w swoje strony. Gdzie tu sens? Gdzie logika?

 7. Farmer pisze:

  Weźta wywieźta tego burmiszcza na tockach najlepi z gnojowico któro jest w Radzanowie.
  Un by wszysko zamknoł nie dość że świetlyce pozamykoł, łeśrodek zamknoł to jesce radnego zawarł we więźniu.

 8. Do Zabij, nie pojmę 17 MARCA 2021 O 15:04 pisze:

  No tak zamykanie nierętownego ośrodka to grzech nie wolno nie tykaj. Są ośrodki zdrowia są na Sądowej Sikorskiego , w Kołaczkowicach czy w Dobrowodzie i dodatkowo w gminie Stopnica. I gdyby był tylko w gminie ośrodek na Sądowej to wtedy to by sie nazywała centralizacja. Dziś w każdej instytucji dba się o to by się nie tłoczyć więc nie ma jakiegokolwiek zagrożenia. Poza tym minister mówił i mówił by seniorzy zostali w domach i są wprowadzone wizyty domowe z uwagi na to że to seniorzy są najbardziej narażeni na koronawirusa. Do ośrodka w Szczaworyżu jest zapisanych ponad 500 osób z czego większość to mieszkańcy gminy Stopnica. Jeśli ktoś się nauczył że przychodnia to miejsce plotek i zbiórek całej wsi jak w Wadlewie to niestety będzie musiał się odzwyczaić. Ludzie ze wsi emigrują do miast i to jest główny powód że na wsiach wszystko po trochu się likwiduje bo jest to nieopłacalne. I teraz gdzie tu logika i sens by utrzymywać dalej nierętowną przychodnie.

 9. Do Farmera pisze:

  Ciebie można wywieźć na bryczce z gnojem jak Jagne.

 10. Do powyży pisze:

  Jagne to żem w snopku obracoł,jo radzanowem nie zarządzom to nie mojo gnojowica

 11. Co to kur.. jest ? pisze:

  Najlepszy to ten sołtys Szczaworyża który przypadkowo obnażył cały ten kabaret.

  Od lat było gadanie o likwidacji ośrodka….

  No to parę miesięcy po uchwale ,nagle mieszkańcy się obudzili że ośrodek będzie zlikwidowany. No to jest SKANDAL by przez lata sami mieszkańcy zrujnowali ten ośrodek głupim przepisywaniem się a teraz nagle wielkie halo.

 12. ktoś tu łże, ptaszek z Widuchowy czy ty: Do Zabij, nie pojmę 17 MARCA 2021 O 15:04 pisze:

  Ty: „Do ośrodka w Szczaworyżu jest zapisanych ponad 500 osób z czego większość to mieszkańcy gminy Stopnica.”
  A w piśmie burmistrza z 2.12.2020 jest czarno na białym napisane:”z obecnych 575 pacjentów Ośrodka Zdrowia w Szczaworyżu około 170, to mieszkańcy gminy Stopnica” https://infobusko.pl/wp-content/uploads/2021/03/20201202s123-OZ-SZCZAWORYZ-od-Burmistrz-BZ-20201202ABC.pdf
  Ktoś tu więc brzydko kłamie. Pytanie tylko kto, czy ty czy magister Sikora?

 13. Do powyżej pisze:

  Mała pomyłka wielki mi rzeczy

  Lepiej podliczta ile pieniędzy poszło na buskie wsie

 14. Księgowy do: Do powyżej 17 marca 2021 o 16:51 pisze:

  Mała pomyłka ale bardzo wymowna, pokazująca zakłamanie. Może więc zamiast pisać kłamstwa sam zrób coś pożytecznego policz i podaj prawdę ile twój wódz przekazał na wsie. Ile utopił w Zdroju podał Jacek 16 marca 2021 o 17:10:
  Inwestycje w Zdroju.
  Tężnia – 24 miliony
  Kładka pieszo rowerowa na Górkę – 12,3 miliona zł.
  Remont parku zdrojowego – 17,5 miliona zł.
  Remont ulicy 1-ego Maja – 5,5 miliona zł
  Park linowy w Małpim Gaju – około 1 milion zł.
  Statek dla dzieci w Nowym Parku – 0,4 miliona zł.
  Rewitalizacja stadionu – 13,7 miliona zł.
  RAZEM – 74,4 miliona zł. (słownie: siedemdziesiąt cztery miliony, czterysta tysięcy złotych)

 15. No Bezczelność pisze:

  A może podliczymy inwestycje na wsiach przez 10lat co ?

  Z takim wypominaniem o inwestycje w uzdrowiskowym mieście jasno podkreśla się dzielenie mieszkańców na gorszych i lepszych.Busko jest uzdrowiskowym miastem więc w tym mięsie są potrzebne takie inwestycje by przyciągnąć ludzi turystów jak i kuracjuszy. I ludzie całego powiatu Buskiego jak i z ościennych powiatów pracują w całym Uzdrowisku.

 16. Farmer pisze:

  Na wsi to chuja jes zrobione a jak cosik zdobyły to pozamykaly

 17. Farmer pisze:

  Na wsi to chu.ja jes zrobione a jak cosik zdobyły to pozamykaly

 18. Do Księgowy pisze:

  Fajne cyferki a można wiedzieć ile z tych cyferek jest dofinansowania unijnego???

 19. Haha pisze:

  Pierwsze słyszę by stadion był w zdroju xD

 20. Milion w lewo, milion w lewo pisze:

  Dziś z dobrze poinformowanych źródeł dowiedziałem się, że Pan UMIG przegrał w sądzie sprawę z podwykonawcami pracującymi przy rewitalizacji stadionu i jeśli wyrok się uprawomocni to z buskiego budżetu miasta trzeba będzie wypłacić podwykonawcom blisko 1.000.000 zł. Kolejny milion pochłonie stadion, a Ośrodek Zdrowia likwidują bo jego utrzymanie kosztuje rocznie ponoc aż 40.000 zł

 21. Do powyżej pisze:

  Jeśli to prawda to widać jakie mamy te „wolne sądy”.
  Firma podpisała umowę dostała pieniądze, zaczęła pracę lecz po krótkim czasie uciekli z placu budowy. Jedynymi poszkodowanymi jest gmina i my mieszkańcy podatnicy.

 22. Wybory się zbliżają pisze:

  Wybory się zbliżają

 23. Co wy na to ? pisze:

  A może tak panstwo z uzdrowiska wezmą tą przychodnie i zrobią sobie filię?

 24. Marek pisze:

  W 2020 roku wzięto kredyt:

  „Przetarg nieograniczony: Udzielenie Gminie Busko – Zdrój kredytu długoterminowego do wysokości 24.000.000,00 zł”

  umig.busko.pl/urzad-miasta-i-gminy/19017-przetarg-nieograniczony-udzielenie-gminie-busko-zdroj-kredytu-dlugoterminowego-do-wysokosci-24-000-000-00-zl.html

  Ten kredyt to de facto prawie 30 mln zł, bo jak widać po przeczytaniu „informacji o wyborze najkorzystniejszej oferty”, do kwoty 24 milionów zł dodać należy koszt tego kredytu czyli jak dobrze rozumiem jest to oprocentowanie, w kwocie 5 758 521,95 zł.
  Zatem łącznie koszt tego kredytu to: 24 000 000 zł + 5 758 521,95 zł = 29 758 521,95 zł

  W tej kwestii wypowiedziała się Regionalna Izba Obrachunkowa w Kielcach. Chodzi mi o uchwałę nr 46/2020, z dnia 15 kwietnia 2020.

  dl.umig.busko.pl/budzet/sprawozdania-rio/2020-1/uchwala_nr_46_2020.pdf

  Wnika z niej, iż kredyt w/w będzie spłacany do 2039 roku. Jednocześnie RIO zastrzega, iż „W okresie obejmującym spłatę kredytu nastąpić mogą trudne do przewidzenia w dniu wydawania niniejszej opinii zmiany sytuacji finansowej Miasta i Gminy Busko-Zdrój (…)”.

  W budżecie na 2021 rok i planach przetargów przewidziano kolejny kredyt. Na najbliższej Sesji Rady Miasta ma być podjęta uchwała, w sprawie zaciągnięcia kredytu w kwocie 12 mln zł, ze spłatą również do 2039 roku!

  dl.umig.busko.pl/projekty_uchwal/2021-03-25/2021_XXXII_367.pdf

  A więc mamy około 30 mln w zeszłym roku, plus 12 mln teraz, do których dojdą odsetki około 2 mln, więc razem będziemy mieć około 44 mln zł kredytu do 2039 roku.

  Mamy czas pandemii i nic nie zapowiada, żeby to się szybko skończyło. Ktoś powie dobrze, trzeba się zadłużyć, żeby cos zrobić, dopóki są środki unijne. OK, tylko ja mam obawy co będzie dalej. Gdyby nie ta pandemia, to OK, ale w obecnym czasie, jednak mam pewne wątpliwości. To dopiero połowa kadencji burmistrza, a zostało jeszcze 2,5 roku. Żeby nie stało się tak, jak już niektórzy mówią, że burmistrz zadłuży Busko, odejdzie, a następca przez dobrych parę lat nie będzie miał pieniędzy i prze lata nie będzie się nic robiło, bo nie będzie za co.

 25. Do Marka pisze:

  Co mnie interesuje zadłużenie dobrze prosperującej gminy która i tak sobie dobrze radzi z finansami w czasie pandemii. Człowieku spójrz na cały kraj wszyscy się zadłużają bo wszystko jest potrzebne a w kasie pusto. Samorządy wzajemnie sobie pomagają bo pomoc od państwa jest byle jaka. I naszej gminie narazie nie grozi zadłużenie. Zadłużenie będzie wtedy groziło jak do władzy dorwą się ludzie bez realnych pomysłów i z inwestycjami które będą przynosić same straty. Wystarczą mi wybory w 2018r jedna wielka wojna o stołek a pomysły z kosmosu. Nasz redaktor też jest taki sam zero realnych pomysłów. Widziałeś konferencję? Gawin sobie uprawiał politykę odnośnie rozwijania wsi kanalizacji itp to ludzi to nie interesowało bo ich tylko interesuje ośrodek. Postawione towarzystwo przyjechało robić politykę to ich wieś zrugała.

 26. Rolnik pisze:

  Trza spierdalać z ty mieściny niech se som spłaci te pożycke,jak nie wygro wyborów to będzie gościł że konkurent nic nie zrobi.jak mi zrobić jak nie będzie za co

 27. Mieszkaniec do 17 MARCA 2021 O 20:08 pisze:

  Nie bardzo Cię rozumiem. Piszesz „I naszej gminie narazie nie grozi zadłużenie.” No jak nie grozi, przecież pisze 44 mln zł. Kredyt to nie zadłużenie?

 28. Klerykalny ciemnogród pisze:

  Oj ludzie, ludzie… Ktoś wyżej napisał, że utrzymanie ośrodka to 40.000zł rocznie.
  Tyle to na jedną mszę się wydaje, w tym klerykalnym ciemnogrodzie o nazwie Polska…

  37 550 zł wydały Wodociągi Miasta Krakowa na zorganizowanie transmisji mszy świętej w 120. rocznicę założenia zakładu.

  money.pl/gospodarka/krakowskie-wodociagi-zamowily-transmisje-mszy-zaplacily-majatek-6619143340124800a.html

 29. Łukasz Szumilas 5 miesięcy przed zatrzymaniem pytał: Co z tym Stadionem? Pan UMIG twierdził wtedy, że wszystko jest w porządku. Niech więc teraz Pan UMIG sam zapłaci za swoje błędy! pisze:

  Łukasz Szumilas: Co z tym Stadionem? 8.01.2019 https://infobusko.pl/lsz-co-z-tym-stadionem/

  Na mocy nowej ustawy o samorządzie radni zdobyli uprawnienia kontrolne i możliwości kontroli dokumentów w jednostkach podległych gminie. Pierwszą kontrole w historii Urząd Miasta i Gminy w Busku-Zdroju przeprowadzili radni opozycji: Magdalena Konieczna-Różycka Radna Rady Miejskiej w Busku-Zdroju, Łukasz Szumilas w związku z nieprawidłowym przebiegiem modernizacji Stadionu Miejskiego.
  W dniu 4 stycznia 2019 roku odwiedziliśmy Wydział Rozwoju Strategicznego, Inwestycji i Drogownictwa Urzędu Miasta i Gminy Busko-Zdrój. ❗️❗️❗️
  W wyniku przeprowadzenia kontroli dokumentacji stwierdziliśmy: że niezgodnie z umową podpisaną z wykonawcą głównym, Urząd Miasta i Gminy Busko-Zdrój wypłacił pieniądze wykonawcy głównemu bez wymaganych w umowie dokumentów potwierdzenia zapłaty podwykonawcom. Zastąpione zostały one oświadczeniami, które według litery prawa nie są dokumentami potwierdzenia zapłaty❗️❗️❗️

  Sytuacja ta stwarza zagrożenie, że roszczenia podwykonawców będą musiały zostać zapłacone po raz drugi z środków budżetowych mieszkańców miasta i gminy Busko-Zdrój?
  Liczymy na pomyślne rozwiązanie sprawy dla mieszkańców oraz firm podwykonawców, które wywodzą się głównie z naszego regionu!

  Zaległości dla tych kilku firm wynoszą około 1 000 000 zł?

 30. Do powyżej pisze:

  Moim zdaniem, jeśli doszło do złamania prawa, na przykład niedopełnienia obowiązków, przekroczenia uprawnień lub innego naruszenia prawa („Zastąpione zostały one oświadczeniami, które według litery prawa nie są dokumentami potwierdzenia zapłaty”) to Radny Ł. Szumilas oraz Radna Konieczna-Różycka, która jest przecież prawniczką, powinni zgodnie z prawem zawiadomić odpowiednie organy.
  Mam pytanie, czy takie zawiadomienie złożyli?
  Jeśli tak, jaki jest tego efekt?
  A jeśli nie złożyli, to co to może znaczyć?
  Czy jako Radni nie dopełnili swoich obowiązków?

 31. Do 17 MARCA 2021 O 21:21 pisze:

  „Łukasz Szumilas 5 miesięcy przed zatrzymaniem pytał: Co z tym Stadionem? Pan UMIG twierdził wtedy, że wszystko jest w porządku. Niech więc teraz Pan UMIG sam zapłaci za swoje błędy!
  17 MARCA 2021 O 21:21
  Łukasz Szumilas: Co z tym Stadionem? 8.01.2019 https://infobusko.pl/lsz-co-z-tym-stadionem/

  Na mocy nowej ustawy o samorządzie radni zdobyli uprawnienia kontrolne i możliwości kontroli dokumentów w jednostkach podległych gminie. Pierwszą kontrole w historii Urząd Miasta i Gminy w Busku-Zdroju przeprowadzili radni opozycji: Magdalena Konieczna-Różycka Radna Rady Miejskiej w Busku-Zdroju, Łukasz Szumilas w związku z nieprawidłowym przebiegiem modernizacji Stadionu Miejskiego.
  W dniu 4 stycznia 2019 roku odwiedziliśmy Wydział Rozwoju Strategicznego, Inwestycji i Drogownictwa Urzędu Miasta i Gminy Busko-Zdrój. ❗️❗️❗️
  W wyniku przeprowadzenia kontroli dokumentacji stwierdziliśmy: że niezgodnie z umową podpisaną z wykonawcą głównym, Urząd Miasta i Gminy Busko-Zdrój wypłacił pieniądze wykonawcy głównemu bez wymaganych w umowie dokumentów potwierdzenia zapłaty podwykonawcom. Zastąpione zostały one oświadczeniami, które według litery prawa nie są dokumentami potwierdzenia zapłaty❗️❗️❗️

  Sytuacja ta stwarza zagrożenie, że roszczenia podwykonawców będą musiały zostać zapłacone po raz drugi z środków budżetowych mieszkańców miasta i gminy Busko-Zdrój?
  Liczymy na pomyślne rozwiązanie sprawy dla mieszkańców oraz firm podwykonawców, które wywodzą się głównie z naszego regionu!

  Zaległości dla tych kilku firm wynoszą około 1 000 000 zł?”

  Po 1. Ten pan mówił różne rzeczy
  Po 2. Ten pan z tą panią radną nie mieli jakichkolwiek uprawnień do tego by robić kontrolę rodem z Wiejskiej
  Po 3. Ten pan podał nieprawdziwe informacje do przestrzeni publicznej na temat tego stadionu
  Po 4. Te nieprawdziwe informacje zostały wyjaśnione bodaj na sesji zaraz po wypłynieciu tych informacji

  Wystarczy tylko wrócić do sesji z tamtego okresu.

 32. Do osób powyżej pisze:

  Na 4 Sesji Rady Miejskiej 31 stycznia 2019r sprawa stadionu została przedstawiona.
  Były nierzetelne informacje że strony radnego jak i rzetelne informacje ze strony gminy

  https://m.youtube.com/watch?v=FX1rcmOdob0

 33. Elektorat pisze:

  Brawo Panie Macieju, wreszcie włączył się Pan w życie Gminy.Po to żeśmy na Pana głosowali.Sikora to stary kombinator i cwaniak,niech Pan mu patrzy na brudne łapska,w końcu nie ma krętacza nie do ruszenia,udowodnił Pan to przeganiając wąsacza z powrotem do Kielc.Tez wydawał się nie do ruszenia,teraz czas na sikorę i jego przy***sow.

 34. Jacek pisze:

  Ktoś tam pisał, że utrzymanie Ośrodka kosztuje 40.000 zł. To ja może pokaże, gdzie są pieniądze, bo są i to niemałe. Na dodatek to są nasze pieniądze, pochodzące od nas mieszkańców. Gdzie one są? Jak każdy wie, płacimy bardzo drogo za śmieci, wodę, ścieki, jak również drogie są czynsze w lokalach komunalnych. Te pieniądze są w MPGK, czyli KOMUNALCE. To nie 40.000 zł, ale miliony zysku netto.

  Chciałbym przypomnieć artykuł z 12 lutego 2020 pt. „Do Redakcji: „Śmieci idą w górę podobnie jak zarobki Pana Prezesa Kryczki””.

  infobusko.pl/do-redakcji-smieci-ida-w-gore-podobnie-jak-zarobki-pana-prezesa-kryczki/

  Możemy w nim przeczytać, ile Komunalka osiągnęła zysk:

  -2017 zysk netto w kwocie 1 453 273,56 zł
  -2018 zysk netto w kwocie 1 979 986, 29 zł

  Skorzystałem z podanego w artykule linku, aby sprawdzić, jak wyglądają zyski Komunalki za 2019 rok.

  ekrs.ms.gov.pl/rdf/pd/search_df

  Okazuje się, że w 2019 roku osiągnięto zysk netto w wysokości 1 170 198,37 zł !!!

  Zatem MPGK Komunalka osiągnęła w ciągu trzech lat (2017,2018,2019) zysk netto: 4 603 458,22 zł

 35. Wójt Łopuszna zostanie odsunięta od władzy? Zdaniem inicjatorów referendum gmina jest źle zarządzana, a zdecydowana większość radnych nie reprezentuje interesów mieszkańców. pisze:

  Pełnomocnikiem komitetu jest radny powiatu kieleckiego Krzysztof Soboń, który powiedział Radiu Kielce, że oprócz wójta komitet chce doprowadzić także do odwołania rady gminy. Zdaniem inicjatorów referendum gmina jest źle zarządzana, a zdecydowana większość radnych nie reprezentuje interesów mieszkańców. Krzysztof Soboń, zaznacza, że działania radnych gminy Łopuszno są w pełni kontrolowane przez panią wójt. https://www.radio.kielce.pl/wiadomosci/wojt-lopuszna-zostanie-odsunieta-od-wladzy,124840

 36. Do Jacek pisze:

  To nieźle… Gmina Busko ma około 31 tys. mieszkańców, od niemowlaka po starca, więc w ciągu tych trzech lat MPGK zarobiło od każdego mieszkańca po 4 603 458,22 zł : 31 000 = 148 zł
  Wychodzi, że od czteroosobowej rodziny „wyciągnęli” zysku prawie 600 zł. Nieźle…

 37. by żyło sie lepiej do powyżej pisze:

  Do Redakcji: „Śmieci idą w górę podobnie jak zarobki Pana Prezesa Kryczki”https://infobusko.pl/do-redakcji-smieci-ida-w-gore-podobnie-jak-zarobki-pana-prezesa-kryczki/

 38. Darek do powyżej pisze:

  To bardzo dziwne że szykuje się referendum w gminie Łopuszno. Akurat pani wójt Irena Marcisz cieszy się ogromnym poparciem w tej gminie z uwagi na to że była dyrektorką tamtejszej szkoły ponad gimnazjalnej. W wyborach samorządowych w 2014r pani Irena zdobyła 80% głosów poparcia a już w 2018r 72% głosów poparcia. Sprawa może mieć drugie dno bo konflikt a właściwie zaczepki od radnego Krzysztofa Sobonia trafią od jakiegoś czasu nawet gdy gmina Łopuszno stała się strefą wolną od LGBT. Czyżby to konflikt jakiś interesów PIS vs PSL czy jakieś prywatne zatargi niewiadomo. W wyborach samorządowych w 2018r przeciwnik pani Ireny zdobył zaledwie 26% ten przeciwnik był akurat z PIS tak samo jak pan radny Krzysztof Soboń. Może w tym konflikcie chodzi by przejąć tzn stołek kto wie.

 39. Śmieciowy problem Samorządów wywołany przez Aleję Ujazdowskie pisze:

  Chwila Chwila widzę że już są tu tematy wyższych cen za śmieci. Przykra sprawa bo to akurat jest tylko i wyłącznie wina samej góry z Warszawy co stworzyli bubla śmieciowego na kolanie. Dobrze że z Jedrzejowem jesteśmy na takiej samej stawce cenowej. Poprostu ludzie produkują za dużo śmieci.

 40. Mika pisze:

  Czemu nie było powiadomienia o spotkaniu. To naprawdę jest kpina Ośrodek istniał tyle lat . Myśli się tylko o kuracjuszach a gdzie w tym wszystkim są mieszkańcy gminy którzy płacą podatki.

 41. polak pisze:

  Czy w radzie gminy są tylko dwie osoby odważne,a reszta to kundle żywiące się przesiąkniętymi korupcją ochłapami spod stołu burmistrza?

 42. Do: Księgowy do: Do powyżej 17 marca 2021 o 16:51 17 MARCA 2021 O 17:08 pisze:

  To wszystko pikuś.
  Nie wspomniałeś o naprawdę najpotrzebniejszej inwestycji w Busku:
  Ulica Czernikiewicza. Długość 120 metrów, koszt budowy ponad 4.200.000.

 43. Xyz pisze:

  Byl poruszany przez soltysa temat zamkniecia szkoly a ja mam pytanie jak wtedy zaglosowal radny Gawin? Niech no ktos przypomni

 44. Do: Do: Księgowy do: Do powyżej 17 marca 2021 o 16:51 17 MARCA 2021 O 17:08 18 MARCA 2021 O 06:16 pisze:

  120 m uliczka za 4.5 mln by jeździć nie od przodu jak przez 100 lat ino od tyłu, haha. A „Ośrodek Aktywności Społecznej” potrzebny jak ku.wie majtki za drugie 4.5 mln to co?!

 45. Do: Do: Księgowy do: Do powyżej 17 marca 2021 o 16:51 17 MARCA 2021 O 17:08 18 MARCA 2021 O 06:16 pisze:

  Przecież wielkie BSCK jest niemal za płotem, które było i jest prawdziwym Osrodkiem Aktywności Społecznej!!!

 46. Do: Do: Księgowy do: Do powyżej 17 marca 2021 o 16:51 17 MARCA 2021 O 17:08 18 MARCA 2021 O 06:16 pisze:

  I Sikora jesze wybudował 3 elegancki Ośrodek Aktywności Społecznej czyli pięknie zwany Dom Zdrój owy koło teżni za 25 mln, haha

 47. Do powyżej pisze:

  Ulica Czernikiewicza za 4miliony ?
  Można prosić o jakieś potwierdzenie tej kwoty?

 48. burmiszczu sikora co zrobiles z pieniędzmi na remont Ośrodka od Wojewody pisze:

  O których mówi ta pani Panu Gawinowi około 17 minuty filmu? https://youtu.be/sPF5Ezuz-O8?t=1038

 49. Do powyżej pisze:

  Ulica Czernikiewicza za 4miliony ?
  Można prosić o jakieś potwierdzenie tej kwoty?

 50. Szambonurek do pan radny Maciej Gawin pisze:

  A kiedy ktoś się w końcu wezmie prześwietli i rozliczy inwestycje „Oczyszczalnia Ścieków” ktroa jak szepcza lepiej poinformowani jest jednym wielkim śmierdzącym bublem?

 51. Do: burmiszczu sikora co zrobiles z pieniędzmi na remont Ośrodka od Wojewody pisze:

  A kiedy były burMiszcz Gajewski wyjaśni ponoć fikcyjny remont kotłowni BSCK? Kiedy wytłumaczy co się stało z tamtymi pieniędzmi?

 52. Do powyżej pisze:

  Ulica Czernikiewicza za 4miliony ?
  Można prosić o jakieś potwierdzenie tej kwoty?

 53. zatkało kakao do : Do powyżej 18 MARCA 2021 O 08:12 pisze:

  „Ulica Czernikiewicza za 4miliony ?
  Można prosić o jakieś potwierdzenie tej kwoty?”

  nie 4miliony ale 4.281.544 zł 28 gr, dowód jest u redahtorka: https://infobusko.pl/do-redakcji-miliony-na-czernikiewicza-a-polna-nadal-w-pola/ „Jarosław Kruk: Przedstawiony powyżej temat przypomniał mi rozmowę sprzed kilku lat, w trakcie której znajomy developer stwierdził, że wie skąd wywodzi się nazwa „droga”. Jego zdaniem, jest prawdopodobne, że nazwa wzięła się stąd, że w rzeczy samej droga bywa droga. W przypadku mierzącej ok. 120 m długości ul. Józefa Czernikiewicza, przy koszcie 4.281.544 zł 28 gr, wychodzi, że jeden jej metr wart jest ok 35.680 zł – istotnie drogo…”

 54. Czy to prawda, o czym informował Radny Łukasz Szumilas, że za rządów burmistrza Gajewskiego, obecnego radnego, w ramach rozbudowy BSCK osobliwie zmodernizowano kotłownię BSCK? pisze:

  Czy to prawda, o czym informował Radny Łukasz Szumilas, że za rządów burmistrza Witolda Gajewskiego, obecnego radnego, w ramach rozbudowy BSCK modernizowana była kotłownia i czy to prawda, że dopuszczono się przy tej okazji dużych przekrętów? Czy to prawda, że to co było w planach i za co miasto zapłaciło grube tysiące bo według rachunków od wykonawców jakoby w kotłowni BSCK zostało to zrobione, a to co tam faktycznie zostało zrobione i co jest, to dwa skrajnie różne światy?

 55. Do powyżej do zatkało kakao do : Do powyżej 18 MARCA 2021 O 08:12 18 MARCA 2021 O 09:28 pisze:

  Przeanalizowałem dokładnie ten artykuł i nie ma jakiego kolejek potwierdzenia ile kosztowała Ulica Czernikiewicza.

 56. Do powyżej pisze:

  Więc dalej pytam Ulica Czernikiewicza za 4miliony ?
  Można prosić o jakieś potwierdzenie tej kwoty?

 57. busko pyta pisze:

  To oni są za czy przeciw Strajkowi Kobiet i PiS? Czy jeden z nich przypadkiem nie lajkowął marszu w Busku na którym wulgarnie wyzywano partię rządzącą? To jak to jest? Jest koleś w PiS i daje polubienia marszom na którym wyzywają jego partię? Rozumie ktoś coś z tego?

 58. okulista do: Do powyżej do zatkało kakao do : Do powyżej 18 MARCA 2021 O 08:12 18 MARCA 2021 O 09:28 18 MARCA 2021 O 09:49 pisze:

  „Przeanalizowałem dokładnie ten artykuł i nie ma jakiego kolejek potwierdzenia ile kosztowała Ulica Czernikiewicza.” tak mówisz? stoi tam jak byk. no cóż, chyba na dodatek ślepota dopadła. moja babcia też tak miała na krótko przed

 59. Okulista Do słabego okulisty pisze:

  Widze ze ty to masz dobitną wadę wzroku. Autor artykułu jak i redaktor podają cenę 4 miliony bez jakiegokolwiek potwierdzonego źródła.

 60. Andrzej pisze:

  To akurat jest bardzo ciekawe że autor z redaktorem podają liczby bez żródła.

 61. oooooo pisze:

  Podobno MPGK projektuje kanalizację sanitarna we wsi Widuchowa, a przecież na ostatniej sesji Burmistrz mówił, że nie będzie w przeciągu 5 lat inwestycji kanalizacyjnych na terenie gminy. Tylko zapytam co z projektem w Olganowie i Dobrowodzie? Ja jako mieszkaniec Olganowa chyba mam prawo wiedzieć, czy zostanie wyrzucony do kosza. Chyba w tym MPGK sami kompetentni ludzie są na pewno z kierunkowym wykształceniem.

 62. Do powyżej pisze:

  Wiesz jak ja traktuje podobno ?
  Jak zwykłą tanią plotkę bez pokrycia

 63. Hipokryzja tego portalu pisze:

  2 miliony poszło na drogo chodnik który poprawił bezpieczeństwo w 100%

 64. Pilne brak miejsc w Buskim szpitalu pisze:

  Patrząc na to że mamy okres pandemii a lekarzy brakuje do ratowania ludzkiego życia to reanimacja nierętownego ośrodka na wsi to skandal.

  https://echodnia.eu/swietokrzyskie/koronawirus-buski-szpital-na-granicy-wytrzymalosci-bedzie-20-dodatkowych-lozek/ar/c1-15495966

 65. zxc pisze:

  Projekt kanalizacji dla Widuchowy projektuje pan Rachuna z Kielc to prawda! nie jakaś plotka

 66. Do powyżej pisze:

  Na Targach Kielce brakuje lekarzy.
  Czy już dziś pacjenci z covid są wysyłani poza województwo.

 67. książę Aleksander Gorczakow do Do powyżej 18 MARCA 2021 O 11:31 pisze:

  „Wiesz jak ja traktuje podobno ? Jak zwykłą tanią plotkę bez pokrycia”
  Słynny rosyjski dyplomata i polityk książę Aleksander Gorczakow zwykł mawiać, że „nie wierzy w niezdementowane informacje”

 68. Do rosyjskiego pasjonaty lub bardziej ruskiej onucy pisze:

  Nie każdy musi coś dementować bo ty tego akurat chcesz.

 69. Haha pisze:

  Widać że ten portal został stworzony dla megalomanów którzy myślą że jak płacą podatki to musi być tak jak oni chcą. Od lat w Polsce nie ma takich bzdur więc lepiej niech tak dalej będzie.

 70. tak, Hipokryzja tego portalu nie ma granic pisze:

  kładka na górkę która poprawi bezpieczeństwo w 100% to zaledwie 12 milionów a redaktorek i inni zaściankowcy ujadają jak psy na listonosza

 71. Do speca od "rętowności", autora komentarza: Pilne brak miejsc w Buskim szpitalu 18 MARCA 2021 O 11:58 pisze:

  Primo: posłuchaj znawco ze zrozumieniem co jasno i wprost mówi na filmie Pan Maciej Gawin, radny sejmiku świętokrzyskiego, przewodniczący sejmikowej Komisji Zdrowia (10:00, https://youtu.be/sPF5Ezuz-O8?t=598) : „Ośrodki zdrowia w przeciwieństwie do szpitali, proszę państwa, pozwalają zarabiać, no, dość spore pieniądze”!!!! Widocznie drodzy państwo jest jeden, jedyny wyjątek od tej reguły co się nazywa Ośrodek Zdrowia w Szczaworyżu podległy burmistrzowi Sikorze i dyrektorowi SPZPOZ Klimczykowi, gdyż oni obaj twierdzą uparcie, że Ośrodek Zdrowia w Szczaworyżu jest nierentowny i dlatego dążą do jego likwidacji. Skoro wszystkie inne są dochodowe a ten, mimo że leczy sie w nim 500 a chce się leczyć 1000 osób, przynosi straty dla mnie jest jasne jak słońce, że przyczyna nie tkwi w Ośrodku tylko świadczy raczej o niewłaściwym zarządzaniu tym Ośrodkiem przez wymienione osoby decyzyjne.

  Secundo: Jeśli już musisz i chcesz dzielić się publicznie swoimi „mądrościami” to wpierw „specjalisto od rętowności” opanuj choćby podstawy ortografii.

 72. Chcą odwołania rady miejskiej w Starachowicach. Zarzucają radnym, że nie działają w interesie mieszkańców, a są całkowicie podporządkowani prezydentowi. pisze:

  Odwołania rady miejskiej chcą dwa działające w Starachowicach stowarzyszenia – Inicjatywa dla Starachowic i Wrażliwi Społecznie. Ten zamiar, działacze ogłosili dziś na konferencji prasowej. Z wcześniejszych informacji wynikało, że ich celem ma być odwołanie z funkcji prezydenta Marka Materka.

  Członkowie obu stowarzyszeń zarzucają radnym, że nie działają w interesie mieszkańców, a są całkowicie podporządkowani prezydentowi. Beata Gorczyca ze Stowarzyszenia Wrażliwi Społecznie mówiła, że radni nie są aktywni podczas sesji, a same posiedzenia trwają zbyt krótko. Kolejne argumenty za odwołaniem rady miejskiej to podniesienie opłat za śmieci bez kalkulacji kosztów oraz poparcie dla planów budowy spalarni odpadów w mieście.

  Dziś zostało złożone zawiadomienie o planie przeprowadzenia referendum do prezydenta miasta oraz do komisarza wyborczego. https://www.radio.kielce.pl/wiadomosci/chca-odwolania-rady-miejskiej-w-starachowicach,125226

 73. Do powyżej pisze:

  A podobno Starachowice to dobrze prosperująca gmina. Pan Kruk nawet stawiał za wzór pana Materka.

 74. Paprykarz Szczeciński pisze:

  Jak już sukienkowy położył łapę to po dobroci nie odda, ale można zapytać, czy nie zagrałby w pokerka o te parcele?

 75. Były M pisze:

  Czy sukienkowy ze Szczaworyza jest kapelanem Buskich i okolicznych służb mundurowych???tak tylko pytam;-)

 76. Do powyżej pisze:

  Kiedyś był a teraz to nie wiem. A co ?

 77. Nie 4 miliony, lecz 0,68 miliona zł... pisze:

  Witam wszystkich! Od wczorajszego wieczora nie było mnie tutaj i widzę, że komentarzy masa.
  Ktoś pytał kilkukrotnie i bezskutecznie o koszt remontu ul. Czernikiewicza. Proszę bardzo szanowny internauto, już Ci odpowiadam, bo widzę, że nikt nie raczył tego zrobić:

  „Więc dalej pytam Ulica Czernikiewicza za 4 miliony ?
  Można prosić o jakieś potwierdzenie tej kwoty?”

  Okazuje się, że ta kwota 4 mln jest NIEPRAWDZIWA!

  Podaję źródło:

  umig.busko.pl/urzad-miasta-i-gminy/18377-przetarg-nieograniczony-przebudowa-i-rozbudowa-chodnika-laczacego-ul-armii-krajowej-z-al-a-mickiewicza-w-busku-zdroju-z-przeznaczeniem-na-ciag-pieszo-jezdny-2.html

  „Przetarg nieograniczony: Przebudowa i rozbudowa chodnika łączącego ul. Armii Krajowej z al. A. Mickiewicza, w Busku-Zdroju z przeznaczeniem na ciąg pieszo-jezdny.”

  Informacja o wyborze najkorzystniejszej oferty – wartość: 687 175, 02 zł.

  dl.umig.busko.pl/bip/zp/2019/11/28/informacja_o_wyborze_rsid_271_55_2019_zp.pdf

  POZDRAWIAM!!!

 78. Nie 4 miliony, lecz 0,68 miliona zł... UZUPEŁNIENIE pisze:

  RĘCE OPADAJĄ !!! ŻENADA !!! ŻENADA !!! ŻENADA DO ENTEJ POTĘGI !!!

  Żenada tego, kto napisał list do redakcji i ŻENADA REDAKCJI, że potwierdziła tą informację o kwocie 4,2 mln zł. JA PIE…Ę !!!

  Wszedłem w ten artykuł:

  „Do Redakcji: Miliony na Czernikiewicza a Polna nadal w pola…”

  infobusko.pl/do-redakcji-miliony-na-czernikiewicza-a-polna-nadal-w-pola/

  Są dwa zdjęcia, a na jednym z nich jest tablica z kwota 4,2 mln zł, ale…
  ALE TO DOTYCZY PRZEBUDOWY UL. ARMII KRAJOWEJ !!!

 79. Do powyżej pisze:

  I wtedy w 2014 roku była gruntowna przebudowa ul Armii Krajowej gdzie została wybudowana nawet ulica Miodowicza i okoliczne parkingi przy ulicy Armii Krajowej.

 80. Do powyżej pisze:

  Artykuł z Data: 2014-04-08 12:04:57 na Busko.com

  „Przebudowa ulicy Armii Krajowej”

  „Inwestycja dofinansowana została z Narodowego Programu Przebudowy Dróg Lokalnych -etap II Bezpieczeństwo – Dostępność – Rozwój.”

 81. Drodzy czytelnicy czy zostaliśmy celowo wprowadzeni w błąd czy redaktor Kruk jest nierzetelnym redaktorem który pisze byle pisać bez sprawdzenia? pisze:

  Drodzy czytelnicy tak jak w tytule.
  Ulica Czernikiewicza kosztowała 687 175, 02 zł a nie jak to napisał redaktor Kruk ponad 4 miliony.

  Te ponad 4 miliony to Narodowy Program Przebudowy Dróg Lokalnych -etap II Bezpieczeństwo – Dostępność – Rozwój.”

  Gdzie z tych ponad 4 milionów przez lata została przebudowana ulica Armii Krajowej.

 82. kierownik pisze:

  Zapowiadający spotkanie pomylił kartki, ponieważ nie powiedział kluczowego zdania – „z radością witamy kierowników i dyrektorów Uzdrowiska Busko – Zdrój”

  Maciej Gawin Dyrektor Szpitalu „Krystyna”
  Elżbieta Śliwa Kierownik Działu Buskowianka
  Magdalena Konieczna-Różycka Kierownik Działu Zamówień Publicznych

  Następnie powinien wymienić kluczowe osiągnięcia:
  1. Wygenerowanie strat w Szpitalu „Krystyna”.
  2. Brak umiejętności w pozyskaniu kredytów na rozwój zakładu i akcja wylewania zabutelkowanej wody mineralnej.
  3. Rozstrzygnięcie przetargu na rozbudowę Szpitalu „Krystyna” po roku od dnia ogłoszenia.

  W pierwszej kolejności powinniście się Państwo skupić na rzetelnej, uczciwej i efektywnej pracy zawodowej. Zaprezentować sukcesy na polu zawodowym oraz umiejętności menadżerskie a potem pouczać jak prawidłowo należy zarządzać jednostką samorządu terytorialnego. Z niecierpliwością czekam na konferencję pod Uzdrowiskiem gdzie zarządzający gminą przedstawia swoja wizję na rozwój spółki.

  Ponadto na konferencji zabrakło kluczowego ogłoszenia.
  W związku z dynamicznym rozwojem klubu Porozumienie Jarosława Gowina poszukujemy aktywnego członka na stanowisko kierownicze w Uzdrowisko Busko-Zdrój.

 83. Maciej Gawin Facebook 17.03.2021 21:16 pisze:

  Michał Cieślak
  Bardzo dziękuje Panu Maciejowi Gawinowi za postawę i zainteresowanie się tą bulwersującą sprawą.
  Rząd Zjednoczonej Prawicy w tym trudnym czasie wspiera samorządy lokalne również finansowo.
  Gmina Busko – Zdrój w ramach Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych otrzymała kilka miesięcy temu ponad 8 milionów złotych – będą kolejne środki, które Burmistrz powinien wykorzystać na remont i utrzymanie tej placówki.

  https://www.facebook.com/permalink.php?story_fbid=1414260275586180&id=100010066620920

 84. Do kierownik pisze:

  Dziękuje Ci bardzo za Twoją informację. Nie wiedziałem, że Radna Magdalena Konieczna-Różycka pracuje w Uzdrowisku. Widocznie pracę podjęła w 2020 roku, ponieważ w oświadczeniu majątkowym za 2019 rok nie ma informacji o zatrudnieniu w UBZ, a za 2020 rok jeszcze nie ma oświadczeń majątkowych. No cóż, jej zarobki są, a raczej były, na poziomie niewykfalifikowanego pracownika fizycznego. W oświadczeniu majątkowym za 2019 rok czytamy:

  dl.umig.busko.pl/oswiadczenia_majatkowe/2020/rada/konieczna_rozycka_magdalena.pdf

  -dochód roczny z kancelarii radcy prawnego – 15 593,26 zł co daje 1299,44 zł/miesiąc
  -dieta radnej – 14 494,32 zł rocznie, co daje 1207,86 zł/miesiąc

  A zatem pani radna, pani prawnik, zarabiała w 2019 roku średnio 2507,30 zł na miesiąc.

  No cóż, niskie te dochody miała pani prawnik, pani radna. A co do pracy w Uzdrowisku? Parafrazując Beatę Szydło: „Ta praca jej się po prostu należała!”

 85. Jacek pisze:

  O to widzę że Pani Radna Konieczna-Różycka jakby nie dieta radnej to by na chleb może brakło bo wyżyć z samej kancelarii która daje dochód 1299,44 zł na miesiąc byłoby ciężko…
  No teraz jak posada kierownicza jest w uzdrowisku a to co innego…

 86. Gazeta Wyborcza - Kielce pisze:

  Starachowice:
  „Chcą odwołać radę miejską. Bo „ślepo uchwala, co przedstawi prezydent”, a „radni są bezradni”.”

  To moim zdaniem dokładnie tak samo jak w Busku. Radni (bez)radni uchwalą wszystko co Pan Waldemar każe.

  A tak swoją drogą, czy słyszał ktoś przez 11 lat rządów W. Sikory, żeby Rada Miejska odrzuciła choć jedną uchwałę? Ja sobie nie przypominam takiej sytuacji. A więc radni (bez)radni? Moim zdaniem tak.

 87. Grupa mieszkańców gminy Łopuszno złożyła powiadomienie o zamiarze wystąpienia z inicjatywą przeprowadzenia referendum gminnego w sprawie odwołania rady gminy i wójta gminy Łopuszno. pisze:

  Jak dowiedzieliśmy się w kieleckiej delegaturze Krajowego Biura Wyborczego, 2 lutego o inicjatywie referendalnej został powiadomiony wójt gminy Łopuszno, Irena Marcisz. Dzień później takie powiadomienie wpłynęło do Krajowego Biura Wyborczego, co potwierdził nam Adam Michcik, dyrektor delegatury.

  – W terminie 60 dni od złożenia powiadomienia inicjator referendum zbiera podpisy mieszkańców uprawnionych do wyboru tych organów i też w tym terminie składa wniosek mieszkańców do komisarza wyborczego o przeprowadzenie referendum w sprawie odwołania – tłumaczy Adam Michcik.

  W dostarczonym do KBW powiadomieniu nie ma jeszcze wskazanych przyczyn z jakich inicjatorzy referendum chcą odwołania władz gminy.

  – Przepis tego nie przewiduje na etapie powiadamiania, dopiero w kolejnym wniosku, jeśli zostanie on ostatecznie złożony, będzie przekazane Komisarzowi uzasadnienie – mówi Michcik.

  W związku z tym postanowiliśmy o przyczyny zapytać Krzysztofa Sobonia, radnego powiatowego Prawa i Sprawiedliwości, który jest pełnomocnikiem grupy inicjatywnej dążącej do przeprowadzenia referendum.

  – Jest dużo powodów, ale najważniejszy z nich to wycięcie i dewastacja drzew wokół ulicy Kasztanowej. Gmina to wszystko ubarwiła, pokazała suche drzewa. Było ich tam może 5-6, ale wycięto znacznie więcej. To zabolało, szczególnie mnie, bo ja się tu urodziłem. Ale jest też dużo więcej rzeczy – przekazał Krzysztof
  https://gazetaswietokrzyska.pl/aktualnosci/w-lopusznie-chca-odwolac-wojta-i-rade-gminy/

 88. Do redakcji pisze:

  Przeprosi pan internautów ,mieszkańców gminy i władze gminy za celowe lub omyłkowe działanie na szkodę internautów ,mieszkańców gminy i władzy gminy w związku z pańskim osądem o domniemanym koszcie ulicy Czernikiewicza jakoby kosztowała ponad 4 miliony złotych?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Masz pytania? Napisz do nas: redakcja@infobusko.pl