Wspólnota Samorządowa: Noworoczne spotkanie polityków, samorządowców i sympatyków w Busku-Zdroju. [FOTO /VIDEO] - Internetowy Portal Informacyjny Mieszkańców Miasta i Gminy Busko-Zdrój

Wspólnota Samorządowa: Noworoczne spotkanie polityków, samorządowców i sympatyków w Busku-Zdroju. [FOTO /VIDEO]

21 stycznia 2023 | | | 150 komentarzy

Około 100 osób, w tym m.in. prawicowi wójtowie, burmistrzowie, radni, czy przedsiębiorcy z powiatu buskiego, wzięli udział w spotkaniu noworocznym w Busku-Zdroju. Przybyłych powitał gospodarz wydarzenia Maciej Gawin, radny sejmiku województwa świętokrzyskiego’.informuje 20.01.2023  portal Radio Kielce

20.01.2023. Busko-Zdrój. Spotkanie noworoczne zaszczyciła swoją obecnością wiceminister sportu i turystyki, poseł Anna Krupka’. / fot. Jarosław Kruk infoBusko.pl

Świętokrzyski radny przypomniał, że spotkanie samorządowców stało się już coroczną tradycją. Dodał, że początek roku, to czas noworocznych postanowień, refleksji i podsumowań, ale także nowych wyzwań.

– Rok będzie trudny, przed nami wybory parlamentarne. Szykujemy się też do przyszłorocznych wiosennych wyborów samorządowych. Mamy kandydatów na radnych i włodarzy w niemal wszystkich gminach powiatu buskiego, oprócz Nowego Korczyna. Tworzymy również grupę kandydatów do powiatu buskiego – powiedział Maciej Gawin’. Nie zdradził jednak nazwisk, które pojawią się na listach wyborczych.

W spotkaniu uczestniczyła także m.in. wiceminister sportu i turystyki Anna Krupka’. Powiedziała, że to okazja do złożenia życzeń i kreślenia planów na najbliższy czas.

Życzę Państwu spełnienia celów, które sobie założyliście na ten rok, marzeń, ale i odwagi w planowaniu i wyznaczaniu wyzwań i systematycznym, wytrwałym dążeniu do ich spełnienia – zwróciła uwagę.

Do zgromadzonych apelowała także o… – cały artykuł na źródłowej @stronie Radia Kielce

O duchowy nastrój spotkania zadbał ks. dziekan Andrzej Jankoski’, wspaniały muzyczny klimat wieczoru stworzyła artystka z Ukrainy, skrzypaczka Żanna Żarkowa (ang. Zhanna Zharkova)’. / fot. Jarosław Kruk infoBusko.pl

 

◙ Podobne informacje:

Gorąca linia: Od jutra za sterami „Krystyny” Maciej Gawin

Wspólnota Samorządowa B-Z: Aleja Mickiewicza. Wizytówka Buska pogrążona w egipskich ciemnościach i z wybrakowanym oświetleniem | JKR: a miała być konkurencją dla „Sienkiewki”…

Wspólnota Samorządowa Busko-Zdrój: Wskutek rewitalizacji w samym centrum zabytkowego Parku Zdrojowego usychają 2 ogromne buki czerwone. | JKR: „Operacja się udała. Pacjent zmarł”…

onet: Kraków kupił ławkę za 228 tys. zł | JKR: Busko zrewitalizowało Mickiewicza za 25 mln, wystawiło tężnię za 25 mln, kładkę za 9,5 mln, „bunkier” AKS za „x+8mln”, a cały multistadion za pieron wie ile, itd., itp…

🟥 „„Wykonanie usprawnień w obiekcie Tężni Busko-Zdrój” K**** mać!!! Panie inżynierze, jakiej bezczelności trzeba, aby ogłaszać przetarg na spier******* projektu oraz robót budowlanych?”

Franciszek Rusak: Rewitalizacyjny walec – Czuj, stary pies szczeka!

RK: Ośrodek zdrowia w Szczaworyżu zostanie zlikwidowany? Konferencja prasowa w Szczaworyżu. [VIDEO]

Nadzwyczajna LV Sesja Rady Miejskiej w Busku-Zdroju | 🟥 MG: „Mieszkańcy ,przedsiębiorcy, traktowani jak „dojne krowy”. Sielanka trwała krótko, podatki znowu poszły w górę. Ciekawe jakie, nowe inwestycje czekają nas w najbliższej przyszłości.”

ED: Sejmik nie odpowie na apel Buska-Zdroju w sprawie przejęcia uzdrowiska | Maciej Gawin: „Nie daj Boże takiego przywódcy, żeby wszedł do uzdrowiska”

 

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna.

150 odpowiedzi na “Wspólnota Samorządowa: Noworoczne spotkanie polityków, samorządowców i sympatyków w Busku-Zdroju. [FOTO /VIDEO]”

 1. Mieszkanie. pisze:

  Piękne spotkanie. Patrząc na rangę i liczbę gości widać, że impreza na VIPowskim poziomie, czuje się moc! Brawo Panie Macieju! Tak trzeba, zawsze z ludźmi, nigdy przeciw nim!

 2. WoW pisze:

  Siwy pozwolił na takie spotkanie?! Nie INTERWENCJOWAŁ?!

 3. Diesel pisze:

  Podobno pewien mercedes chciał sprawdzić wtryski i udał się w tym celu do nieautoryzowanej stacji obsługi. Ponoć gdy serwis firmiwy się o tym dowiedział to wypowiedział mercedesowi umowę all inclusive i wygonił go z garażu.

 4. ASO pisze:

  Przypuszczam, że gdyby jeszcze to był jeden pierwszy raz to serwis pewnie przymknąłby oko, ale to podobno czarnej gwieździe zdarzało się już wcześniej. I to nie raz więc dla mnie wszystko jasne.

 5. Ewa pisze:

  O to nie ma twarzy Pani Madzi z uzdrowiska /no już nie musi została prezesem /,Nie ma Pani Ani/no już też nie musi pracuje w Krusie/ i tak dalej.Jaki ten świat jest zakłamany.

 6. Adam do Ewa pisze:

  Znajomi przychodzą i odchodzą, przyjaciele trwają.

 7. Danka pisze:

  Czy to prawda, że PSS został skutecznie odsiwiony w 100% i nareszcie ludziom chce się żyć i w nim pracować? Pozdrowienia dla Pani Prezes i Pana Prezesa!

 8. Krystyna pisze:

  Ona bez niego spokojnie sobie poradzi. On bez niej za niedługo cieniutko będzie ćwierkał. Zobaczycie.

 9. on pisze:

  Na tym spotkaniu były kamery, gdzie można zobaczyć fil z tego spotkania?

 10. Do Diesel pisze:

  Ciekawe co to za serwis był, hi hi.

 11. do: Do Diesel pisze:

  ponoć wyjątkową kulturalny i miły 🤣

 12. Małgorzata pisze:

  Czy przypadkiem tego serwisu to nie polecił Merolowi Szaliczek?

 13. Jasia pisze:

  Ja słyszałam, że ten serwis jako sprawdzony polecił maestro, ale może to tylko plotka.

 14. Tak kiedyś wyglądała Patrycja TUCHLIŃSKA. Stare zdjęcia ukochanej miliardera Józefa Wojciechowskiego. Parę dzieli pół wieku pisze:

  https://gazetakrakowska.pl/tak-kiedys-wygladala-patrycja-tuchlinska-stare-zdjecia-ukochanej-miliardera-jozefa-wojciechowskiego-pare-dzieli-pol-wieku/ar/c6-17197525

 15. Uzdrowisko Miłości pisze:

  Monogamia nie jest dziś modna, w trendach są różne formy otwartego związku: konsensualna, swingowanie, poliamoria.

 16. Magda do Uzdrowisko Miłości pisze:

  Mam rozumiec, że mercedes nie jest jakimś burakiem pastewnym tylko jest światowcem, który jedzie z duchem czasu, tak?

 17. Buskowianin do Pana Macieja Gawina pisze:

  Bardzo dziękuję za zaproszenie. To było wspaniale, ciepłe i przyjacielskie spotkanie, które będę długo pamiętać. Życzę Panu zdrowia, pomyślności i wielu sukcesów w życiu osobistym, zawodowym i samorzadowym.

 18. SIWY KAPUT pisze:

  Coś mi mówi, że siwy popełnił niewybaczalny błąd i nie dotrwa do końca kadencji.

 19. Bs pisze:

  Oby tak się stało,bo przez tego chama cierpią mieszkańcy ale najbardziej rodzina.

 20. Mniej niż zero! pisze:

  Gdyby mój mąż zrobił mi coś takiego to ja bym mu nigdy a nigdy nie wybaczyła!

 21. *alduś, *aniuś dwa bratanki pisze:

  i do dziwek i do szklanki

 22. Mecenas do Krystyna 21 STYCZNIA 2023 O 15:05 pisze:

  ’Ona’ sobie poradzi z pewnością, fakt. Czy 'On’ sobie poradzi? Zapewniam Cię Krystyno, że za połowę z 40 milionów można żyć długo, dostatnio i słodko 😉

 23. Buzdygan pisze:

  Co tam się stało? Ktoś zapaskudził wtryski w samochodzie ? Ale co to kogo?

 24. Związki pisze:

  A czy była omawiana sytuacja finansowa żywiciela miasta czyli Uzdowiska i rozlewni Buskowianki?
  Czy wyjaśniono już zarzuty o folwarczny styl zarządzania Załogą?

 25. Iza pisze:

  Proszę przestańcie wypisywać głupoty! Ja znam go osobiście od wielu lat i bardzo dużo dobrego mogę o nim powiedzieć. Czasem jak każdemu z nas zdarza mu się popełnić jakiś drobny błąd, ale ogólnie mówiąc jest to człowiek prawy i uczciwy. To jest to przyjaciel, na którym można zawsze polegać. Jestem pewna, że to wszystko to, to są tylko wstrętne plotki i pomówienia, które tak szybko znikną jak się pojawiły i wszystko szczęśliwie wróci do tego jak było.

 26. Kamil pisze:

  Czyżby zaćwierkał jeden z aniołków mercedesa?!

 27. Do Iza pisze:

  O kim mówisz, jeśli można zapytać? Twój komentarz jest bardzo pochlebny, więc możesz śmiało napisać kogo dotyczy.

 28. DO - Mecenas 22 STYCZNIA 2023 O 12:42 pisze:

  O ile NIE MA się rozdzielności majątkej… Jeśli jednak jest takowa, to nici z kasy. O ile mam na myśli tą samą osobę co Ty, co tam jest rozdzielność majątkowa.

 29. DO - Mecenas 22 STYCZNIA 2023 O 12:42 pisze:

  Przepraszam, literówki mi się wkradły. Powinno być:

  O ile NIE MA się rozdzielności majątkowej… Jeśli jednak jest takowa, to nici z kasy. O ile mam na myśli tą samą osobę co Ty, to tam jest rozdzielność majątkowa.

 30. Ón to czuje ino piniądz pisze:

  Ón to czuje ino piniądz
  W radio słucha tylko Beyonce
  Wsiada w mesia daje dyla
  Ma metody krokodyla
  Czarny lakier piknie błyszczy
  Każdy lachon cicho piszczy
  Ogół ze strachu przed nim czapkuje
  Jego spojrzenie paraliżuje
  Przed kamerami pozy przyjmuje
  Po oczach widać, że znów coś knuje
  Ón to czuje ino piniądz
  W radio słucha tylko Beyonce

 31. landrynka pisze:

  Kochani nieważne czy serwis był autoryzowany czy też nie, ważne że był skuteczny. Sama wiem dobrze jak czasem ciężko jest starego diesla przywrócić do sprawności i postawić go na baczność 🍓

 32. krecz pisze:

  A nasz Macius niech żyje juz Cesloczka nie kocho, teraz kosmetyczki i elitka taka z naszego Maciusia przyzwoitka. A tak poważnie duze zmiany u Pana M. Byl Psl potem republika( chybA jest) a teraz co Pis absolutny. Pan to sie chlopie okresl w koncu bo juz sam nie wiem. A tak z ciekawości czemu nie bylo posla Cieślaka? Hmm czyżby kolejna rewolta sie nam szykuje, choc wrobelki cwierkaja juz to i owo na tenat wspolnej relacji panow!!!!!

 33. Do krecza pisze:

  Słuszne uwagi. Zawsze trzeba zwracać uwagę nie tylko na to co powiedziano, ale i czego nie powiedziano. Analogicznie ważne jest nie tylko to, kto był, ale kogo nie było. Ja nie widzę na żadnym ze zdjęć takich osób jak: Magdalena Konieczna-Różycka czy poseł Michał Cieślak. A to coś mówi.
  Zastanawiam się, czemu Pani Magdy nie było? Może absencja miała obiektywne powody (np. przeziębienie), a jeśli nie, to by mogło znaczyć że coś jest „nie halo” między tą Panią, a Panem Maciejem. Sytuacja jest o tyle ciekawa, że Pan Maciej jako dyrektor Krystyny jest podwładnym Pani Magdy, która jest jak wiemy członkiem zarządu UBZ. Co o tym kreczu sądzisz? Jestem bardzo ciekawy Twojej oponii.

 34. Do krecza pisze:

  Jeszcze jedno spostrzeżenie. Minister Krupka jest z PIS-u i pojawiła się na tym zebraniu. A to ciekawe jest, bo z PIS-u też jest poseł Lipirc, a on jak wiadomo popiera Waldemara Sikorę. To by oznaczało, że jest w PIS-e jakiś „dwugłos”. Pytanie, czy W.Sikora będzie kandydował ponownie na burmistrza. Z dobrze poinformowanych źródeł słyszałem, że tak. Ciekawe zatem czy dostanie poparcie PIS-u, tak jak to miało miejsce w 2018 roku, a jeśli tak, to jak to może być? Bo jeśli PIS poprze W. Sikorę, to przecież Pani Krupka nie poprze M. Gawina i jego środowiska. Właśnie dlatego zastanawia mnie bardzo ta obecność Pani Krupki. A może to zwiastun tego, że W. Sikora nie otrzyma ponownie poparcia PIS-u w najbliższych wyborach na burmistrza?
  Co o tym sądzisz kreczu?

 35. Krecz pisze:

  Nie mi oceniac relacje tych państwa panstwa M, jedno jest pewne obecność Pani posel z Warszawy, ktora sorry nie jest milosniczka posla od kolei chyba cos
  Nam pokazuje!!! Dziwi mnie tylko jedno moge sie oczywiscie mylić co na to wlodarze z gmin ktorzy nomen omen poslowi Cieslakowi cos tam zawdzięczają ( przypomne duza kasa na inwestycje, popracie w wyborach). Kolejna sprawa niedawno malkontenci z Buska zarzucali obecnemu wlodarzowi kontakty z PIS wuecmoze Panie M. Jakas deklaracja bo narazie to przypomina mipan powoli takiego posla z Jasła kilkanascie partii, u pana tez ten licznik ,aczyna chyba isc w górę, ale co tamstiwarzyszen tez juz pan ma kilka na swoim koncie. Ale mnie juz nic nie zdziwi?

 36. ktosiu pisze:

  Zaraz, zaraz, bo już się pogubiłem w tych komentarzach. Zapytam więc wprost czy czarny mercedes to MG?!

 37. Do powyżej pisze:

  Nie, to nie M. G.
  „Czarny Mercedes” to pan, który jeździ pojazdem Mercedes koloru czarnego. Pomyśl, a szybko się domyślisz kto to…

 38. Diesel zniknął jak kamfora pisze:

  Kukuryku, kukuryku, gdzież to jesteś siwy koguciku?

 39. Darwk do powyżej pisze:

  Zmartwię cie może, ale siwy nadal jeszcze jest. Zszedł cwaniak z linii strzału, schował się na tyłch by sprawa się wyciszyla. Podobno szykuje się do kontrofensywy jak putin w Ukrainie. Będzie się działo.

 40. do powyżej pisze:

  „Podobno szykuje się do kontrofensywy jak putin w Ukrainie. Będzie się działo.”

  A to ciekawe co piszesz. Tak się zastanawiam, czyżby te „plotki” to była jednak prawda i szykuje się „wojna” między małżonkami? Osobiście uważam, że tak się nie stanie, nawet jeśli te „plotki” to prawda. Obudwoje małżonkowie są ze sobą bardzo związani, nie samym węzłem małżeńskim, lecz, powiedzmy tak dyplomatycznie, stanowiskami i związanymi z tym rozmaitymi wspólnymi sprawami. Myślę, że górę nad emocjami weźmie zdrowy rozsądek czyli wyrachowanie, bo na „wojnie”, nie zależnie po czyjej stronie jest racja, stracą bardzo obydwie strony. Taka jest moja prywatna opinia, a Ty co o tym sądzisz?

 41. Sylwia pisze:

  Przepraszam bardzo, że się włączam w temat, ale ja osobiście uważam, że jeśli idzie o zdradę to wtedy u mnie pieniądze schodzą na dalszy plan. U mnie na pierwszym miejscu jest honor i dobre imię.

 42. ŁukaSz do: Darwk do powyżej 23 STYCZNIA 2023 O 18:15 pisze:

  ”Podobno szykuje się do kontrofensywy jak putin w Ukrainie. Będzie się działo.” ciekaw jestem czy boa znów ruszy do akcji?

 43. zguba pisze:

  Jeśli dobrze rozpoznaję ” boCHAMtera” niektórych komentarzy powyżej, to jeśli ktoś go szuka niech spojrzy do artykułu na busko.com.pl i zobaczy czy to nie ten co gra dobrego dziadka 🤣🤣 busko.com.pl/bozonarodzeniowe-jaselka-z-okazji-wieta-babci-i-dziadka,,3,1,1,5,36066,n.html

 44. Przyjazn pisze:

  Ktoś napisał że spotkanie odbyło się w przyjacielskiej atmosferze. No ja dziękuję za takiego przyjaciela jak L4 przekonał się o nim już Radny Łukasz o którym L4 mówił że nigdy go nie popierał i w sumie to nawet nie znał przekonał się o tym poseł Cieślak który jak był ministrem to przez L4 był wychwalany pod niebiosa a teraz nawet o nim słowem nie wspomni a Madzia to już ponoć nie przyjaciółka jest…

 45. Do powyżej pisze:

  Nie zakłamuj rzeczywistości.To nie MG wypierał się znajomości z Łukaszem, to ten drugi wymieniony przez Ciebie. To MG towarzyszył Łukaszowi w ostatnim pożegnaniu Taty. A Pani MKR dostała,co chciała.

 46. do powyżej pisze:

  ”No ja dziękuję za takiego przyjaciela jak L4 przekonał się o nim już Radny Łukasz o którym L4 mówił że nigdy go nie popierał i w sumie to nawet nie znał przekonał się o tym poseł Cieślak który jak był ministrem to przez L4 był wychwalany pod niebiosa a teraz nawet o nim słowem nie wspomni a Madzia to już ponoć nie przyjaciółka jest…” Tak to jest w tej polityce. nie bez przyczyny mówią, że tylko krowa nie zmienia poglądów. Jak chodzi o MG, MC i MKR to trzeba by najpierw porównać kto z nich i na ile zmienił poglądy a potem osądzać. Mnie się wydaje, że wbrew temu co jest sugerowane, to spośród nich to właśnie MG najmniej zmienił poglądy. Jeśli zaś chodzi o wypieranie się znajomości z Ł to jeśli mnie pamięć nie myli to chyba wszyscy co do jednego wypierali się go.

 47. do powyzej pisze:

  „Łukasz Szumilas – oblicza prawdy – do Szanownego Komentatora powyżej.
  27 listopada 2021 o 21:39

  Szanowny Panie, to nie jest kwestia czy ja chcę, czy nie chcę odpowiadać, tylko kwestia dlaczego ja mam się wypowiadać w ich imieniu? Czy ja jestem rzecznikiem wymienionych osób? Czy ja jestem ich pełnomocnikiem? Czy ja siedzę w ich głowach, czy ja znam ich myśli, abym mógł się w ich imieniu wypowiadać? To są przecież dorosłe osoby. To nie są małe dzieci, a ja nie jestem ich rodzicem, abym się w ich imieniu wypowiadał. Proszę zapytać tych osób bezpośrednio, skoro Pana nurtują takie czy inne pytania. Ja mogę się wypowiadać w swoim imieniu i w zakresie swoich spraw, a co do kwestii o które Pan raczy pytać ja wiedzy nie posiadam, dlatego proponuję zwrócić się bezpośrednio do wymienionych osób.”
  To jest cytat jak mniemam „prawdziwego” Radnego Łukasza na pytanie gdzie podziali sie Jego dawni koledzy w tym L4 wiec raczej nie zakłamuje rzeczywistosci

 48. Czy Walduś w Busku tak jak Rafałek w Warszawie szykuje nam nowy lepszy świat ? pisze:

  Trafiłem w sieci na interesujące video: ”Warszawa wprowadza agendę C40 Cities .Sprawdź jak zmieni się Twoje życie!” Jest krótkie, 12 minut ale mega ciekawe i poruszające .Oglądam drugi już raz i dostrzegam z przerażeniem duże podobieństwo kierunków działań władz stolicy i Buska-Zdroju .Zwłaszcza w kwestii udoskonalania komunikacji, wyłączania ulic z ruchu, umilania życia kierowcom .Link: youtu.be/HW72-sRUKFk?t=535 należy go skopiować i wkleić do okienka przeglądarki .Obejrzyjcie koniecznie!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Masz pytania? Napisz do nas: redakcja@infobusko.pl