Wkrótce rozpocznie się modernizacja skrzyżowania ulic Partyzantów i Grotta - Internetowy Portal Informacyjny Mieszkańców Miasta i Gminy Busko-Zdrój

Wkrótce rozpocznie się modernizacja skrzyżowania ulic Partyzantów i Grotta

30 grudnia 2021 | Radio Kielce Marta Gajda-Kruk 22.12.2021 / infoBusko.pl Jarosław Kruk 30.12.2021 | | 54 komentarze

Skrzyżowanie ulic Partyzantów i Grotta w Busku-Zdroju zostanie przebudowane. Od nowego roku mieszkańcy, a także podróżni przejeżdżający przez Busko-Zdrój, muszą się przygotować na utrudnienia w ruchu drogowym. – informuje portal Radio Kielce

Utrudnienia rozpoczną się już w styczniu tego roku i potrwają przez około pół roku. Koszt inwestycji wynosi 6,2 mln zł. Gmina pozyskała na ten cel pieniądze z budżetu państwa w wysokości ponad 4,7 mln zł.

>>  Śmierć w Busku. Lekarze przegrali walkę o życie mężczyzny potrąconego przez samochód  <<<
naszemiasto.pl [16.11.2020]: – Tragiczny finał wypadku, do jakiego doszło w niedzielę na ulicy Objazdowej w Busku. Mężczyzna potrącony przez samochód zmarł w szpitalu. Ulica Objazdowa to część krajowej trasy numer 73. Dramat rozegrał się po godzinie 17. – Ze wstępnych ustaleń policjantów wynikało, że fiat jadący od strony Tarnowa w kierunku Kielc potrącił 48-letniego pieszego. Mężczyzna…♂

* * *

Po remoncie pojawi się tam sygnalizacja świetlna oraz nowe pasy ruchu. Jeden przeznaczony do skrętu w prawo, drugi w lewo. Ponadto obie ulice – ważne miejskie arterie komunikacyjne zostaną odwodnione.

– To potrzebna inwestycja, która usprawni ruch w tym miejscu. Poprawi się także bezpieczeństwo. Teraz, gdy tylko mocniej popada, ulicami płynie woda – podkreśla Tomasz Mierzwa, główny specjalista ds. inwestycji w urzędzie miejskim w Busku-Zdroju.

>>  Mercedes uderzył w nieoznakowany radiowóz  <<<
busko.com.pl [29.12.2017]: W piątek, 29 grudnia w Busku-Zdroju w nieoznakowany policyjny radiowóz uderzył samochód marki Mercedes. Zablokowany był jeden pas jezdni. Policja kierowała ruchem. – Do zdarzenia doszło na drodze krajowej nr 73 relacji Kielce-Tarnów, na ul. Wojska Polskiego w Busku-Zdroju, przed godziną 11. Do zdarzenia zadysponowano dwa zastępy z JRG Busko-Zdrój.W wypadku uczestniczyły dwa samochody osobowy Opel Insignia oraz jeep Mercedes Benz. Pojazdami podróżowało łącznie trzy osoby. W tył nieoznakowanego policyjnego radiowozu marki Opel Insignia, uderzył 57-letni mężczyzna, kierujący Mercedesem. Jak poinformował Tomasz Piwowarski Oficer Prasowy Komendy Powiatowej Policji w Busku – Zdroju: Kierujący…♂
* * *

– Wybudujemy kanalizację deszczową od Rynku aż do skrzyżowania z ulicą Grotta. To odcinek, mierzący ok. 500 m. Kanalizację poprowadzimy także od ulicy Partyzantów do ulicy Miodowicza. Ten z kolei odcinek liczy 400 m. W sumie wybudujemy ok. jednego kilometra kanalizacji deszczowej – mówi.

Zadanie obejmuje również przebudowę ulicy… – cały artykuł na źródłowej stronie Radia Kielce♂


W środę, 10 listopada, ok. godziny 18:00 na ul. Wojska Polskiego w Busku-Zdroju doszło do zderzenia Opla Insigni z Mercedesem. Na przestrzeni ostatnich miesięcy była to kolejna poważna kraksa na ruchliwym, przebiegającym przez miasto odcinku drogi krajowej DK73 Kielce-Tarnów♂


Jarosław Kruk: Nareszcie coś co poprawi komfort życia i bezpieczeństwo mieszkańców i gości Buska-Zdroju oraz usprawni ruch w tym miejscu . Brawo.
Ale przy okazji refleksja, skoro: „Koszt inwestycji wynosi 6,2 mln zł. Gmina pozyskała na ten cel pieniądze z budżetu państwa w wysokości ponad 4,7 mln zł.” to licząc z grubsza, można stwierdzić, że odpuszczając sobie realizację zardzewiałej dosłownie i w przenośni kładki na Górkę za bodaj 12,5 mln zł♂ można by było doprowadzić do współczesnych standardów kolejne dwa newralgiczne – niebezpieczne bądź to wysoce kolizyjne skrzyżowania w słonecznym mieście ze złotą monstrancją w herbie z których codziennie korzystają nie dziesiątki, nie setki ale nawet tysiące ludzi… Eh…

 

◙ Podobne informacje:

W szwajcarskiej Lozannie wszyscy mieszkańcy decydują jak zagospodarować główny plac w mieście, a w Busku kto decyduje o inwestycjach?

Tężnia za 33.000.000 czy może wielopoziomowy Parking Zdrojowy z bazarkiem i boiskiem?

⛔ UMiG: Uwaga! Tężnia zewnętrzna Kompleksu #TężniaBusko będzie nieczynna do odwołania | JKR: Kolos na glinianych nogach?

nm: Kładka w Busku – projekt słynnych architektów już prawie gotowa. Ale efekt! Zobaczcie to dzieło [WIDEO, ZDJĘCIA]

nm: ? Wypadek w Busku na Grotta. Kierowca BMW potrącił pieszego na pasach. Ranny trafił do szpitala

? Kolejny groźny wypadek w Busku-Zdroju. Na skrzyżowaniu Parkowa x Grotta x Jodłowa zderzyły się dwa samochody osobowe [AKTUALIZACJA]

? ? Kolejny groźny wypadek na ul. Grotta w Busku-Zdroju. Na skrzyżowaniu z Parkową i Jodłową Opel uderzył w BMW [FOTO, VIDEO]

BCPL: Zderzenie Renault z Peugeotem pod Harcówką – kolejny wypadek w tym samym miejscu

Zderzenie mercedesa z oplem. Kolejny wypadek na ul. Wojska Polskiego w Busku-Zdroju [FOTO, VIDEO wkrótce]

Wypadek na ul. Dmowskiego – ciężarówka z pocztą w rowie

List do Redakcji: ?”Busko, mamy problem”. Zapada się asfalt przy studzienkach kanalizacji sanitarnej

List do Redakcji: ?UWAGA ? Głęboka dziura na ul. Kopernika [FOTO] [AKTUALIZACJA]

TP: ? LIST DO REDAKCJI a właściwie do Pana Burmistrza Waldemara Sikory | JKR: Punkt widzenia zależy od punktu siedzenia

 

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna.

54 odpowiedzi na “Wkrótce rozpocznie się modernizacja skrzyżowania ulic Partyzantów i Grotta”

 1. Jarosław Kruk, infoBusko.pl do Max 3 STYCZNIA 2022 O 07:00 pisze:

  Ciepło witam i pozdrawiam Szanownego Komentatora Maxa w Nowym Roku!
  Uprzejmie dziękuję za podzielenie się swoimi refleksjami na temat przedmiotowego artykułu pióra Pani Redaktor Marty Gajdy-Kruk z Radia Kielce i przedstawionego w nim szkicu inwestycji.

  Pragnę zauważyć, że wbrew temu co Szanowny Max raczył napisać, ja pochwaliłem to działanie:
  „Jarosław Kruk: Nareszcie coś co poprawi komfort życia i bezpieczeństwo mieszkańców i gości Buska-Zdroju oraz usprawni ruch w tym miejscu . Brawo.”.

  Domniemam więc, że słowa Komentatora Maxa:

  „Żenujący poziom. Ten pseudoportal chyba już się pogubił. Non stop krytyka, czy słusznie czy nie. Najbardziej zakorkowana ulicą w Busku idzie do remontu mającego usprawnić ruch – źle. Jak by nie szła – źle. Taki artykuł musiała pisać osoba, która chyba w ogóle nie jechała tędy po 15.”

  nie odnoszą się do mojej skromnej osoby. Tym bardziej, że ja skrzyżowanie ul, Grotta i Partyzantów dobrze znam od lat i wiem ile się tam jadąc autem stoi w godzinach szczytu. Z tego m.in. względu mój baner wyborczy w 2018 r. przez bodaj dobę był obecny przy tym „korkowym” zbiegu ulic.

  Dlatego też, od czasu do czasu wspominałem w moich tekstach o potrzebie usprawniania ruchu w Busku-Zdroju.
  W komentarzu pod tym artykułem Radia Kielce również dałem temu wyraz:

  „Ale przy okazji refleksja, skoro: „Koszt inwestycji wynosi 6,2 mln zł. Gmina pozyskała na ten cel pieniądze z budżetu państwa w wysokości ponad 4,7 mln zł.” to licząc z grubsza, można stwierdzić, że odpuszczając sobie realizację zardzewiałej dosłownie i w przenośni kładki na Górkę za bodaj 12,5 mln zł♂ można by było doprowadzić do współczesnych standardów kolejne dwa newralgiczne – niebezpieczne bądź to wysoce kolizyjne skrzyżowania w słonecznym mieście ze złotą monstrancją w herbie z których codziennie korzystają nie dziesiątki, nie setki ale nawet tysiące ludzi… Eh…”

  Podtrzymuję te słowa. Uważam, że Gmina z realizacją kosztem 12,5 miliona złotych zardzewiałej kładki na Górkę, której zadaniem wg słów reprezentantów władz Gminy jest usprawnienie komunikacji w Busku-Zdroju i uczynienie jej bardziej bezpieczną – mogła spokojnie poczekać.
  Uważam, że wprzódy powinny być zmodernizowane newralgiczne punkty na mapie komunikacyjnej Buska-Zdroju, miejsca z których wątpliwą „przyjaznością” konfrontują się codziennie „nie dziesiątki, nie setki ale nawet tysiące ludzi… Eh…”

  Pozdrawiam!

 2. do Redaktora pisze:

  Panie Redaktorze, proszę się nie stresować, to stara metoda, „Łapaj złodzieja” najgłośniej woła sam złodziej 🙂

 3. do Maxa pisze:

  Ja myślę, że już Nowak byłby lepszy od obecnej ekipy w ratuszu.

 4. mruczek do powyżej pisze:

  patrząc na to co się tu dzieje to całkiem możliwe, zresztą czy posiadanie prawa jazdy jest tożsame z inteligencją i zdolnościami do zarządzania? patrząc na Jarka z Żoliborza wydaje się , że nie 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Masz pytania? Napisz do nas: redakcja@infobusko.pl