UMiG: Zmiana organizacji dojazdu do Poczty Polskiej przy Al. Mickiewicza. A w Busku... - Internetowy Portal Informacyjny Mieszkańców Miasta i Gminy Busko-Zdrój

UMiG: Zmiana organizacji dojazdu do Poczty Polskiej przy Al. Mickiewicza. A w Busku…

10 października 2020 | UMiG BUsko-Zdrój 08.10.2020 / Jarosław Kruk 10.10.2020 | | 28 komentarzy

Po oddaniu do użytkowania ulicy Józefa Czernikiewicza dojazd do poczty możliwy jest jedynie od strony ulicą Armii Krajowej. Brak jest możliwości dojazdu do poczty ulicą Leszka Kurzei informuje na swojej @stronie UMiG Busko-Zdrój

Mapka nowej organizacji dojazdu do Poczty Polskiej przy Al. Mickiewicza 11 / źródło: UMiG Busko-Zdrój

Galerię zdjęć z drona zamieszcza portal busko.com.pl – dostęp po kliknięciu na link


Jarosław Kruk: Kolejny lakoniczny niesygnowany komunikat „Pana UMiG”. W mojej opinii pod tym komunikatem powinien być ktoś podpisany, jakaś osoba odpowiedzialna, do której zainteresowani mogliby bezpośrednio kierować swoje pytania, opinie, uwagi, zastrzeżenia. Mógłby to być na przykład sam zwierzchnik burmistrz W.Sikora lub jego zastępca M.Maroński,  mogli by to być Główny specjalista ds. inwestycji T.Mierzwa lub na przykład naczelnik Wydział Rozwoju Strategicznego, Inwestycji i Drogownictwa (RSID) A. Przyborowska-Ryś.

Ulica Józefa Czernikiewicza widziana z góry. / źródło: busko.com.pl

Druga sprawa – razem z tym komunikatem – moim zdaniem – powinna być podana argumentacja, która przemawia na korzyść tej organizacji ruchu w stosunku dotychczasowej. Zastanawiam się bowiem głęboko czy rzeczywiście dojazd do Poczty od strony „mniejszej” i „osiedlowej” Armii Krajowej jest lepszym rozwiązaniem komunikacyjnym? Dotychczasowy dojazd ul. Mikołaja Kopernika i Leszka Kurzei w mojej ocenie był bardziej przyjazny choćby dla większych aut dostawczych i mniej uciążliwy dla mieszkańców sąsiadujących posesji i bloków, zwłaszcza w porze nocnej. Czy nie jest to aby przykład odgórnego urzędniczego uszczęśliwiana na siłę „poddanych”?  Zastanawiam się też czy inwestycję pod tytułem „ul. Józefa Czernikiewicza” poprzedziła jakaś analiza pod względem jej zasadności finansowej i komunikacyjnej, czy przeprowadzone były jakieś konsultacje społeczne, choćby z osobami mieszkającymi w bezpośrednim jej sąsiedztwie? Jeśli takie działania były poczynione to uważam, że stosowna informacja powinna być podana do wiedzy publicznej.

Trzecia sprawa – UMiG powinien posługiwać się chyba aktualnymi mapami. Według mojej wiedzy ulica Bohaterów Westerplatte na odcinku od Al. Mickiewicza do ul. Armii Krajowej nosi obecnie imię Leszka Marcińca – stosowne zaznaczenie naniosłem na mapce powyżej.

○ źródło: google.com

Czwarta sprawa – na koniec wejdę w rolę jasnowidza i przepowiem, że dwa wiekowe drzewa, które rosną przy Al. Mickiewicza, dają cień i klimat, na swoje nieszczęście znajdują się na osi dróg Kurzei i Czernikiewicza, w zapewne nie za długim czasie zostaną usunięte z tej lub innej przyczyny…

A są miasta, i to nie „-Zdrój”, choćby Kielce – patrz ul. Domaszowska na wysokości Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego –  gdzie przebieg nawet ważnych dróg dostosowuje się do istniejącego drzewostanu. W Busku przy Poczcie można było zrobić podobnie – wygiąć nieco ul. Czernikiewicza…

 

◙ Podobne informacje:

Do Redakcji: Miliony na Czernikiewicza a Polna nadal w pola…

W szwajcarskiej Lozannie wszyscy mieszkańcy decydują jak zagospodarować główny plac w mieście, a w Busku kto decyduje o inwestycjach?

Do Redakcji: REWITALIZACJA PARKU – Wszyscy powinni usłyszeć o tym co planuje urzędnik, a co zatwierdza radny, a co podpisuje Burmistrz!

KO: Czy w Busku „rewitalizacja” równa się dewstacja?

Franciszek Rusak: Rewitalizacyjny walec – Czuj, stary pies szczeka!

 

 

 

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna.

28 odpowiedzi na “UMiG: Zmiana organizacji dojazdu do Poczty Polskiej przy Al. Mickiewicza. A w Busku…”

 1. Busko fans hooligans pisze:

  Jeśli chodzi o pana wypowiedź o drzewa to się nic nie klei bo jedyne drzew są przy starym wjeździe na pocztę i one niezagrażają nowemu wjazdowi więc nie ma co siać paniki. Lepiej z panią Konieczną panią Lach i z panem Grędą pomyślcie nad profilaktyką antynarkotykowa dla młodych ludzi z gminy. Bo jedynie pana interesuje tania sensacja a tu coraz młodszych interesują narkotyki.
  Wracając do sprawy Hażdzigo to niema się co dziwić że nie dostał zupki bo wydawać posiki to musisz być trzeźwy. Wiadomo Hadźi zasłużony wfewista i AKS oldboy ale wiadomo że daje w palnik jak przykładowy Czubuś GG. I wiadomo 4-1 dla naszego AKS!!!

 2. Rohan pisze:

  Czy to nie skandal, że Hadżi za 7
  metrów kwadratowych płaci 140
  złotych miesięcznie i nawet nie
  ma umywalki, ani prysznica?
  Do tego jeszcze „pani MGOPS”
  odmówiła mu posiłku.

 3. do Busko fans hooligans pisze:

  Ale „pani MGOPS” nie tylko nie dała Hadżiemu zupy, ale jeszcze mu wyrwała zupę, którą mu ktoś odstąpił.

 4. Ajfom pisze:

  HADŻi to zasłużony trener
  tenisa, wychowawca młodzieży.
  Ciekawe czy oglądał mecz, czy
  ma telewizor…

 5. Cegła do Busko fans... pisze:

  A te różne „pany” zarabiające 16 tysiów miesięcznie to niby abstynenci.A przecież te „pany” biorą te pieniądze za pomaganie takim, jak Hadżi.
  Tylko, że one są „pany”, bo dają w palnik w zaciszach domków z ogródkami, a Hadżi to „patologia”, bo pije piwo na ławce, a pije dlatego na ławce, bo nie ma 16 tysiów za opierdalanie się, za to ma 7 metrów bez ciepłej wody za które płaci 140 złotych, więc potrzebuje dla odmiany posiedzieć na ławce.

 6. Ile tak naprawdę będzie kosztowała tężnia??? pisze:

  TERAZ DOJDZIE KOLEJNY WYDATEK – NA OGRODZENIE TĘŻNI…

  Przetarg nieograniczony: „Wykonanie ogrodzenia wokół tężni” w ramach zadania budżetowego „Wzrost gospodarczy uzdrowiska poprzez rozwój potencjału endogenicznego i zwiększenie dostępu do zasobów naturalnych – Rodzinny Park Zdrowia w Busku-Zdroju”

  https://www.umig.busko.pl/urzad-miasta-i-gminy/19394-przetarg-nieograniczony-wykonanie-ogrodzenia-wokol-tezni-w-ramach-zadania-budzetowego-wzrost-gospodarczy-uzdrowiska-poprzez-rozwoj-potencjalu-endogenicznego-i-zwiekszenie-dostepu-do-zasobow-naturalnych-rodzinny-park-zdrowia-w-busku-zdroju.html

 7. Do powyżej pisze:

  Przecież koszty były wyraźnie podawane i mówiły o budowie tężni i pijalni. O ogrodzeniu, ochronie, zatrudnieniu pracowników, utrzymaniu będzie się mówić później.

 8. Okłamano nas w sprawie kosztu budowy tężni! pisze:

  Przecież ogrodzenie należy traktować jako integralny element obiektu.

 9. Łukasz Nowak do redaktora pisze:

  MPK Kielce od wczoraj wozi 4 razy dziennie bezpośrednio do Zdroju!
  Pora poinformować pasażerów.

 10. szymek pisze:

  Dziadek opowiadał że we wojne na robotach u bauera zawsze była ciepła zupa z wkładką a tutaj Polak Polakowi talerza zupy odmawia.
  Koniec świata!

 11. Ewa pisze:

  Dojazd do poczty jest świetnym rozwiązaniem, trzeba jeszcze zrobić jednokierunkową jako dojazd do szkoły, wyjazd od strony boiska ekonomika. Tam jest wąsko, chodzą dzieci, zrobiło się bezpieczniej, wcześniej samochody PP wyjeżdżały prosto na Kopernika, z Kopernika w stronę szkoły rodzice z dziećmi do szkoły…. efekt korek aż po światła. Panie Kruki, w mieście są też dzieci i też trzeba myśleć o nich a nie tylko o seniorach i dorosłych. Podoba mi się blokada dojazdu do poczty, dzieci są bezpieczniejsze.

 12. kierowca do Ewa pisze:

  Pani Ewo idąc pani tokiem myślenia to powinno się pozamykać dla ruchu i Kościuszki i Kopernika i Boczną, bo na nich ruch samochdów jest ogromnie większy, a są w bezpośredniej bliskości szkoły i dzieci tamtędy chodzą. Proszę zauważyć, że wzdłuż ul. Kurzei jest wydzielony chodnik zabezpieczony łańcuchową barierką. Takich zabezpieczeń nie ma przy wielu innych szkołach. A co do aut dojeżdżających do PP ul. Kurzei to powiem, że w porównaniu do ilości aut nauczycieli a zwłaszcza rodziców dowożących dzieci pod same drzwi szkoły to tych pojazdów PP jest znikoma ilość.
  A jeśli chodzi o ul. Czernikiewicza, którą teraz mają jeździć samochody do PP to wydaje mi się, że niestety jest bardziej niebezpieczna bo nie ma barierek oddzielających pieszych jak na ul. Kurzei. W dodatku drogi dojazdowe od strony osiedla są słabiej zabezpieczone i mniej bezpieczne dla pieszych niż ul. Kopernika. Osiedla są do bezpiecznego mieszkania a nie do robienia wewnątrz nich, pomiędzy blokami tras przelotowych. Wychodzisz za blok i wpadasz pod koła samochodu. To bardzo niebezpieczna organizacja ruchu.

 13. Ptak pisze:

  Tężnie należy ogrodzić, ponieważ za wejście będą pobierane opłaty. Zaciągnięty kredyt należy spłacać, dzięki tym opłatom będzie to łatwiejsze. Opłaty powinni wnosić mieszkańcy Buska, kuracjusze płacą klimatyczną opłatę i będą mieli gratis wejście. Cały park powinien zostać zagrodzony ponieważ będą w nim nowe chodniki, które ktoś musi sprzątać.

 14. Łukasz Nowak pisze:

  Trudno jest oprzeć się wrażeniu, że nowa droga została zbudowana „na siłę”. Kto w ogóle zgłaszał potrzebę jej budowy? Ja takowej nie widziałem. Jeśli uznać, że przecinanie Mickiewicza przez niewielki ruch do poczty jest niedopuszczalne, to należałoby konsekwentnie zamknąć także przejazd Uchnastą przez Mickiewicza, gdzie ruch jest bez porównania większy. A jakoś nie zanosi się na to.
  Tymczasem tutaj bodaj nikomu stan poprzedni nie przeszkadzał. Gdyby to było łatwo wykonać tę drogę, tymczasem było z nią tyle „manikurów”: zasypanie ciepłociągów, murek oporowy, wycinka zieleni – że nasuwa się pytanie, czy wyeliminowanie tych kilku samochodów pocztowych w ciągu godziny było tego warte?

 15. Łukasz Nowak do Ptaka pisze:

  Ale ogrodzenie jest środkiem trwałym, tak samo jak budynek tężni.
  Pracownicy i ochrona to już koszty operacyjne.

  Więc takie wydzielanie kosztu ogrodzenia z ogólnych kosztów tężni jest na bakier z zasadami księgowości.

 16. TV Uwaga pisze:

  Ja jeszcze w kwestii pana Hadżiego i tej nieszczęsnej odebranej siłą zupy.
  Czy to była zwykła zalewajka czy może pożywne żur albo nawet flaki???

 17. do TV Uwagi pisze:

  Tego nie wiem, ale za to wiem, że była i jest przywożona z Chmielnika.
  Jakby nie było restauracji w Busku.

 18. święty Brat Albert pisze:

  trzeba nie mieć serca by odebrać zupę człowiekowi głodnemu, wstyd!

 19. MASSSAKRA: 1m Czernikiewicza 35.680 zł vs. 1m obwodnicy Pińczowa 7.600 zł !!! pisze:

  Obwodnica Pińczowa: „Główny odcinek drogi ma długość prawie 5 km, wybudowane zostały trzy ronda, parking, oświetlenie, chodniki oraz ścieżki rowerowe. Budowa była współfinansowana z pieniędzy unijnych. Inwestycja kosztowała w sumie 38 mln zł.” (https://infobusko.pl/rk-centrum-pinczowa-odciazone-od-samochodow-a-w-busku/)
  Kalkulator 38.000.000zł / 5000m = 7.600 zł/1m

  Ulica Czernikiewicza: „W przypadku mierzącej ok. 120m długości ul. Józefa Czernikiewicza, przy koszcie 4.281.544 zł 28 gr, wychodzi, że jeden jej metr wart jest ok 35.680 zł” (https://infobusko.pl/do-redakcji-miliony-na-czernikiewicza-a-polna-nadal-w-pola/)
  Kalkulator: 4.281.544zł / 120m = 35.680 zł/1m

  Ja się pytam skąd taka MASSSAKRYCZNA 5x różnica cen???!!!

 20. xxx pisze:

  ja pier…. ktoś przegiął pałę na maksa

 21. yyy pisze:

  Może ten asfalt na Czernikiewicza to jakiś ze złota? xD

 22. do yyy pisze:

  złoto to pewnie jest ale nie w asfalcie tylko na kontach właściwych osób https://infobusko.pl/fr-rewitalizacyjny-walec-czuj-stary-pies-szczeka/

 23. Busko Bogate pisze:

  megadrogi kibel, megadroga tężnia, megadroga ulica jednym słowem Busko jest bogate. A teraz jeszcze dojdzie najdroższa kładka, którą zaczynają budować nad Starkiewicza. Siwy ma gest

 24. Pani MGOPS ma gest! pisze:

  Kolejnym przejawem „bogactwa” naszej gminy była likwidacja kuchni w MGOPS. W końcu trzeba dać zarobić pisowsko-kościelnemu stowarzyszeniu z Kielc

 25. „Przetarg nieograniczony: Przebudowa stadionu sportowego przy ul. Kusocińskiego w Busku-Zdroju – etap 2” pisze:

  Znowu remont stadionu? Ile kasy już tam władowali i następny przetarg? Chyba tym stadionem powinny się zająć jakieś organy kontrolne a może też i służby…? umig.busko.pl/urzad-miasta-i-gminy/19384-przetarg-nieograniczony-przebudowa-stadionu-sportowego-przy-ul-kusocinskiego-w-busku-zdroju-etap-2.html

 26. noTIR do Ewa 12 PAŹDZIERNIKA 2020 O 08:58 pisze:

  Pani Ewie jak widać przeszkadza trochę samochodów dojeżdżających do PP ale nie przeszkadza jej to, że TIRy cała dobę rozjeżdżają Busko https://infobusko.pl/obwodnica-dabrowy-tarnowskiej-oddana-do-ruchu-a-w-busku/ i że jeżdżą pod oknami bloków i przy placach zabaw dla dzieci na Piłsudskiego. Doprawdy osobliwa wrażliwość Pani Ewo!

 27. Do tiry pisze:

  To te tiry to po osiedlu jeżdżą??

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Masz pytania? Napisz do nas: redakcja@infobusko.pl