PNM: Spór o blok w Pińczowie. Deweloper chce budować, mieszkańcy protestują - Internetowy Portal Informacyjny Mieszkańców Miasta i Gminy Busko-Zdrój

PNM: Spór o blok w Pińczowie. Deweloper chce budować, mieszkańcy protestują

8 stycznia 2021 | https://pinczow.naszemiasto.pl Michał Kolera 4.01.2021 / Jarosław Kruk 08.01.2021 | | 7 komentarzy

W Pińczowie przy u zbiegu ulic Grunwaldzkiej i Spacerowej firma KPM Developers chce wybudować nowoczesny blok. Niektórym mieszkańcom pomysł się nie podoba. Zaangażowali w tej sprawie jednego z radnych. Czy pierwsza od ponad dwóch dekad inwestycja mieszkaniowa w Pińczowie zostanie zablokowana?informuje portal pinczow.naszemiasto.pl 

Planowany w Pińczowie blok ma mieć 35 mieszkań. Metraż zawiera się w przedziale 27-60 metrów. Mieszkania mają nowoczesny wygląd, całość nie odbiega standardem od najnowszych realizacji deweloperskich w miastach takich, jak Warszawa czy Gdańsk.

Inwestycja jednak nie wszystkim się podoba. Grupa okolicznych mieszkańców nie zgadza się na budowę. Twierdzą, że jest niezgodna z prawem, bo teren, według gminnych dokumentów, ma być przeznaczony pod zabudowę jednorodzinną. Inwestor jest w szoku.

• Skąd więc problemy?

Jedna z rodzin mająca działkę niedaleko podburzyła innych ludzi i zaczęły się protesty. Pomimo przedłożonych przez nas szczegółowych analiz o tym, że budynek nie wpływa negatywnie na sąsiadów, komisja wydająca opinie wyraziła się niezbyt pochlebnie – relacjonuje Sebastian Matuszczyk.

Część radnych, przyzwyczajona do tego, że– cały artykuł na źródłowej stronie  pinczow.naszemiasto.pl ♂

» RK [08.01.2021]: – Nowy blok w Pińczowie poróżnił mieszkańców i dewelopera  «
 – Cztery metry od kupionej przez inwestora działki budowę swojego domu kończy rodzina Cieślaków. Aneta Cieślak mówi, że zgodnie z planem zagospodarowania przestrzennego teren jest przeznaczony pod zabudowę jednorodzinną. Jak dodaje, nikomu nawet przez myśl nie przeszło, że w miejscu, gdzie stoją wyłącznie domki jednorodzinne, ktoś zaplanuje budowę bloku .

• Radny: Prawo musi być szanowane

W imieniu mieszkańców sprzeciwiających się inwestycji głos zabrał radny Henryk Różycki.

Przede wszystkim zależy mi na szanowaniu prawa. Jestem radnym już czwartą kadencję i znam się na przepisach. W tym miejscu studium uwarunkowań planu zagospodarowania przestrzennego zakłada zabudowę jednorodzinną. Jak by to wyglądało, jeśli pośród domków jednorodzinnych nagle wyrósłby pięciokondygnacyjny budynek. Jeśli pozwolilibyśmy wybudować jednemu deweloperowi w tym miejscu, stworzyłby się niebezpieczny precedens i niedługo zapewne powstałyby kolejne budynki. Ta firma kupiła działkę wiedząc, że jest przeznaczona pod budownictwo jednorodzinne – mówi Henryk Różycki, radny.

Nie jestem przeciwnikiem inwestycji mieszkaniowych, ale chcę, by– cały artykuł na źródłowej stronie  pinczow.naszemiasto.pl ♂

• Burmistrz: To trudna decyzja

Burmistrz Pińczowa Włodzimierz Badurak uważnie przysłuchuje się obydwu stronom sporu.

Jest to decyzja trudna, będzie wymagać jeszcze wielu spotkań i rozmów. Z jednej strony jest potrzeba, by takie bloki mieszkalne u nas powstawały. Z drugiej rozumiem, obawy tych, którzy będą sąsiadami tego budynku. Nie chciałbym jednak, żebyśmy popełnili błąd i zniechęcili potencjalnych inwestorów. Jest duże zapotrzebowanie na nowoczesne mieszkania w naszym mieście – mówi burmistrz.

Według niego ważnym czynnikiem jest to, że deweloper wystąpi w trybie tak zwanej specustawy deweloperskiej.

– Tylko Rada Miejska może zdecydować, czy się zgadza, czy nie o ile wniosek nie jest sprzeczny ze studium uwarunkowań planu zagospodarowania przestrzennego. Planowane są… .– cały artykuł na źródłowej stronie  pinczow.naszemiasto.pl ♂

◙ Podobne informacje:

do Redakcji: Lex developer przy Batorego

Bcpl: Uzdrowisko czy blokowisko? Czy deweloper postawi dwa bloki w części zdrojowej przy Grotta?

TP: „To lekceważenie mieszkańców. Tak tego nie zostawimy!” Reakcje po uchwale w sprawie inwestycji przy Grotta

PRZYWRÓCIĆ GODNOŚĆ GMINIE I JEJ MIESZKAŃCOM – protest pod buskim magistratem, 25.06.2020 – FOTOGALERIA

 

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna.

7 odpowiedzi na “PNM: Spór o blok w Pińczowie. Deweloper chce budować, mieszkańcy protestują”

 1. Hihihi pisze:

  Hola hola panie redaktorze!
  Przypominam panu że to pan tu w Busku miał wizję stworzenia wielopoziomowego parkingu z bazarkiem i boiskiem na dachu w zabudowie jednorodzinnej na ulicy Kusocińskiego.

  https://infobusko.pl/teznia-za-33-000-000-czy-moze-wielopoziomowy-parking-zdrojowy-z-bazarkiem/

 2. Sąsiednie miasta a jaka różna rzeczywistość pisze:

  W imieniu mieszkańców sprzeciwiających się inwestycji głos zabrał radny Henryk Różycki. Radny: – Nie jestem przeciwnikiem inwestycji mieszkaniowych, ale chcę, by były tworzone zgodnie z prawem. Trzeba znaleźć odpowiednie miejsce. Na Wierciszowie są na przykład tereny niezabudowane, niedaleko terenów przemysłowych. Zresztą, 300 metrów dalej od obecnej lokalizacji jest także dogodny teren. Można to wszystko przenieść gdzieś indziej. Bo obecnie wygląda to tak, jakby ustawić gdzieś zakaz wjazdu pojazdów do 3,5 ton, a wjeżdżać tam tirem. Doszła do mnie wiadomość, że Regionalna Dyrekcja Ochrony Środowiska także mówi, że inwestycja jest niezgodna z przepisami – dodaje.- Ta firma istnieje od niedawna. Chyba nie ma za dużego doświadczenia tego typu budownictwie. A tu nagle u nas chce postawić taki wielki blok. Niech pochwali się innymi dokonaniami w dziedzinie budownictwa mieszkaniowego. Albo stworzy w planowanym miejscu piękne domki jednorodzinne, a chętni na pewno się znajdą – stwierdza radny Różycki

 3. Przepraszam, że tak z innej beczki... pisze:

  To do Pana Łukasz Nowaka, ale i do wszystkich, szczególnie pasażerów busów i autobusów.

  Trafiłem właśnie na świetny dokument. Aż dziw bierze, że cenzura to puściła. Polecam obejrzeć ten materiał. Ile z tych patologii dziś też występuje w transporcie publicznym?

  Czy te brudne, obdarte tramwaje nie przypominają Wam niektórych busów?

  „Problemy komunikacyjne mieszkańców Warszawy w 1972 roku.”
  http://www.youtube.com/watch?v=dFRdnjtYgDc

 4. Do powyżej pisze:

  Jak się widzi taki pojazd to jaki problem zgłosić to do odpowiednich służb i instytucji.

 5. Jan pisze:

  Chcą budować dla mieszkańców a beton protestuje.

 6. do Jan pisze:

  Pozwolę sobie zwrócić uwagę, że nikt nie protestuje przeciwko budowie bloków. Mieszkania są potrzebne więc się je buduje. Ludzie protestują bo mają zastrzeżenia co do ich lokalizacji. Podobnie jest w przypadku oprotestowywanych lokalizacji masztów GSM.

 7. Haha pisze:

  No tak bo najważniejsze by mieć ładny widok,no ładny mi to powód.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Masz pytania? Napisz do nas: redakcja@infobusko.pl