TP: LIST DO REDAKCJI: ? "Dlaczego Burmistrz dopuszcza się tak drastycznych działań, uderzając wprost w małe dzieci, rodziców i nauczycieli" - Internetowy Portal Informacyjny Mieszkańców Miasta i Gminy Busko-Zdrój

TP: LIST DO REDAKCJI: ? „Dlaczego Burmistrz dopuszcza się tak drastycznych działań, uderzając wprost w małe dzieci, rodziców i nauczycieli”

2 września 2021 | Tygodnik Ponidzia 01.09.2021 / infobusko.pl Jarosław Kruk 02.09.2021 | | 9 komentarzy

„- My, rodzice dzieci uczęszczających do Przedszkola Niepublicznego „Smerfuś”, Żłobka „Smerfik” oraz Pierwszej Niepublicznej Szkoły Podstawowej w Busku-Zdroju wyrażamy swoje ogromne rozczarowanie, a nawet gniew, które są wynikiem niepochlebnych działań Gminy już od ponad roku w stosunku do naszej placówki!” – czytamy w pierwszych wersach Listu do Redakcji  opublikowanego przez Tygodnik Ponidzia

„PROTEST RODZICÓW

My, rodzice dzieci uczęszczających do Przedszkola Niepublicznego „Smerfuś”, Żłobka „Smerfik” oraz Pierwszej Niepublicznej Szkoły Podstawowej w Busku-Zdroju wyrażamy swoje ogromne rozczarowanie, a nawet gniew, które są wynikiem niepochlebnych działań Gminy już od ponad roku w stosunku do naszej placówki!

W ubiegłym roku, zaraz po wybuchu pandemii, otrzymaliśmy wstrząsającą wiadomość o wypowiedzeniu umowy najmu budynku przedszkola, żłobka i szkoły przy ul. Ppłk-a Srogiego 1 w Busku-Zdroju. W ciągu kilku następnych miesięcy z internetu dowiadywaliśmy się o planach Pana Burmistrza, gdyż nie zechciał Pan ani razu spotkać się osobiście z nami-rodzicami. Pan M. Maroński –zastępca- również lekceważył nasze głosy sprzeciwu i nigdy nie odpowiedział na pytania: „Dlaczego?” „Co dalej?”.

Nikt z Gminy nie chciał na ten temat rozmawiać! Mało tego! Tylko ze stron gazet i paru zdań rzuconych mimochodem przez Pana M. Marońskiego i W. Sikorę dowiedzieliśmy się, że przyczyną wypowiedzenia jest zły stan techniczny budynku.

Innym razem powodem okazała się, wątpliwa, chęć gminy na utworzenie w krótkim czasie przedszkola samorządowego i samorządowego żłobka. Rodzice mieli mieć zapewnione miejsce dla swoich dzieci, a pracownicy, jak oficjalnie obiecał Burmistrz mieli być automatycznie zatrudnieni w nowopowstałych samorządowych placówkach. Niestety do utworzenia tych placówek nie doszło. Natomiast na pytania rodziców czy będzie przedszkole samorządowe padała jedna tylko odpowiedź: „Przecież przedszkole „Smerfuś” będzie funkcjonowało tyle, że w innym miejscu”. Ale czy na pewno?

Ten trudny dla nas wszystkich czas pandemii pokazał, że nie ma dobrej woli i odpowiedzialności wśród grupy osób nas reprezentujących – radnych, a już w ogóle u Włodarzy. Brak a nawet niechęć prowadzenia konsultacji społecznych. Nawet zorganizowana manifestacja przeciwko destrukcyjnym decyzjom Gminy została zignorowana, a z nią- setki głosów sprzeciwu wobec- jak się z resztą okazało w czasie- drastycznych decyzji lokalnej władzy.

>>>  „Budynek gminny niszczeje”  <<<
Tygodnik Ponidzia [27.08.2021]: – W ubiegłym roku Waldemar Sikora, burmistrz Buska-Zdroju wypowiedział umowę najmu budynku przy ul. Ppłk Srogiego dyrekcji prywatnego żłobka, przedszkola, szkoły podstawowej, które miały tutaj swoją siedzibę od lat. Obecnie budynek gminny stoi pusty, i jak twierdzą mieszkańcy – niszczeje..♂


Po roku czasu, po opuszczeniu budynku, na którym tak bardzo zależało panu Burmistrzowi WCIĄŻ CZUJEMY SIĘ ROZCZAROWANI I ZBULWERSOWANI.

Dowiadujemy się o rzeczach, które wyraźnie wskazują, że pan Burmistrz swoimi antyspołecznymi działaniami doprowadza do zamknięcia przedszkola, żłobka i szkoły, które funkcjonowały z powodzeniem i dumą dla naszego miasta od przeszło 20 lat!

Wstrzymanie dotacji ze środków publicznych, nasyłanie licznych kontroli to – niedopełnianie obowiązków administracyjnych Gminy, to przejawy stosowania złych praktyk – nękania i dyskryminacji – i nie boimy się tego użyć!

Dlaczego my, jako rodzice, wciąż mamy czuć niepokój o losy naszych dzieci? Kto weźmie odpowiedzialność za to, jeśli okaże się, że z powodu bezprawnych działań Burmistrza: naruszenia dyscypliny finansów publicznych, prawa oświatowego i wielu innych z dnia na dzień zostaniemy pozbawieni miejsc w przedszkolu, szkole i żłobku?.

Nauczyciele nie otrzymują wynagrodzenia z powodu wstrzymania dotacji zagwarantowanej ustawą – Prawo Oświatowe. Trwają jednak na stanowiskach, opiekują się dziećmi, ale jak długo tak pozostaną bez środków do życia?

Pytamy: – Dlaczego po otrzymaniu z powrotem budynku Burmistrz utrudnia pracę placówkom na nowym miejscu? Dlaczego Burmistrz dopuszcza się tak drastycznych działań, uderzając wprost w małe dzieci, rodziców i nauczycieli, dlaczego pozbawia nas prawa wyboru placówki sprawdzonej, z nienaganną historią, wzbudzającą zaufanie i prezentującą wysoki poziom opieki i edukacji. To my wybraliśmy tę placówkę, jako miejsce opieki i nauki dla naszych dzieci.

Żądamy godnego traktowania nas i osób pracujących z naszymi dziećmi! Żądamy przywrócenia stabilizacji, spokoju i zwrotu należnych placówce pieniędzy! Czekaliśmy do tej pory na zmianę postępowania Gminy, zmian na lepsze – nie widać!

Czy potrzebne są…. – cały dokument na źródłowej stronie Tygodnika Ponidzie

 

◙ Podobne informacje:

TP: ? LIST DO REDAKCJI a właściwie do Pana Burmistrza Waldemara Sikory | JKR: Punkt widzenia zależy od punktu siedzenia

UMiG: ? Apel burmistrza do mieszkańców odnośnie korzystania z samochodów i parkowania | JKR: „rząd się sam wyżywi”

ZET: Burmistrz w czasie pandemii wyrzuca przedszkole z gminnego budynku – osobliwa promocja miasta [ AKTUALIZACJA / VIDEO/FOTOGALERIA]

TP: „W rażący sposób stwierdza Pan nieprawdę i pomawia mnie o zaniedbania” – dyrektor przedszkola „Smerfuś” odpowiada na zarzuty burmistrza

? Anna Mazur: „Burmistrz nęka nas nadal stosując nieprzewidywalne, bezprawne działania”. Dramatyczny apel o pomoc dyrektor „Smerfusia” [AKTUALIZACJA]

Dyrektor Anna Mazur: 25 CZERWCA IDZIEMY POD URZĄD ABY PRZYWRÓCIĆ GODNOŚĆ GMINIE I JEJ MIESZKAŃCOM

? Groźny wypadek na „pumptracku” w Busku-Zdroju. Interweniowało Lotnicze Pogotowie Ratunkowe. „Tam jest niebezpiecznie! To zmarnowane pieniądze”

? Kolejny groźny wypadek w Busku-Zdroju. Na skrzyżowaniu Parkowa x Grotta x Jodłowa zderzyły się dwa samochody osobowe [AKTUALIZACJA]

nm: ? Wypadek w Busku na Grotta. Kierowca BMW potrącił pieszego na pasach. Ranny trafił do szpitala

NOIZZ: „Dubaj to parodia XXI wieku”. Burdż Chalifa nie ma kanalizacji, ścieki wywozi się autostradami | JKR: Czy Busko-Zdrój to aby nie taki „mały Dubaj”?

Franciszek Rusak: Rewitalizacyjny walec – Czuj, stary pies szczeka!

? Ulica Karmelowa. Mieszkańcy „wpuszczeni w kanał”? cz.II [AUDIO, FOTO]

PRZYWRÓCIĆ GODNOŚĆ GMINIE I JEJ MIESZKAŃCOM – protest pod buskim magistratem, 25.06.2020 – FOTOGALERIA

 

 

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna.

9 odpowiedzi na “TP: LIST DO REDAKCJI: ? „Dlaczego Burmistrz dopuszcza się tak drastycznych działań, uderzając wprost w małe dzieci, rodziców i nauczycieli””

 1. Czy WóC to oszust? pisze:

  Czy WóC to oszust? Pytam bo doszły mnie słuchy, że jego dyplom wyższej uczelni i tytuł stoi pod dużym znakiem zapytania albowiem usłyszałem, że ponoć to nie on napisał pracę dyplomową. Ponoć jego pracę dyplomową napisała dla niego osoba druga. Jeśli to prawda to by znaczyło, że WóC to OSZUST, ale jak zaznaczyłem ja tego nie wiem, ja to usłyszalem i ja tylko pytam.

 2. krecz pisze:

  My rodzice Czyli kto? Jesli ktoś uważa że coś jest robione niezgodnie z prawem są od tego instytucje które chyba potrafią uznać kto ma racje. Kolejna sprawa ktoś pisze że rok temu została wypowiedziana dzierżawa , to proszę mi wytłumaczyć czemu w maju 2021 widziałem tam jeszcze dzieci? I ostatnie chyba ci redaktorze brakuje tematów bo jedno i to samo juz wcześniej napisałem że do tanga trzeba dwojga jeśli chodzi o przedszkole!!! Niestety redaktor nic nie pisze o Buskowiance widac czeka az sie uruchomi jednak to już tydzien szuka pan prawdy!!!!! Droga sprawa droga wojewódzka redaktorze gdzie Pana sokole oko, czyżby Pana konik drogi juz Pana nie interesuje. Następna sprawa co z pana sprawa w sądzie miał pan tyle żalu ze ktos pana dręczy a tu tez cisza czyżby wpadł Pan we własną pułapkę?

 3. Do krecza pisze:

  Otoz to redaktor pisal ze dowie sie co z buskowianka a tu ciszaaa… a wode ciezko kupic nawet w Busku a nie dawno byly artykuly jak to sie swietnie sprzedaje to jak to jest?

 4. DO REDAKCJI !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! pisze:

  PANIE REDAKTORZE, MOŻE ARTYKUŁ NA infobusko ZROBIĆ?

  http://tygodnikponidzia.pl/wypadek-na-buskim-pumptracku-ostrzegalismy-wladze-miasta-nikt-nas-nie-wysluchal-2/

  „Wypadek na buskim pumptracku. „Ostrzegaliśmy władze miasta, nikt nas nie wysłuchał””

  „„Zaprojektowany tor nie jest torem pumptrack. Jest to ścieżka pokryta nawierzchnią asfaltową. Nie ma możliwości rozpędzać się i utrzymywać prędkość bez pedałowania. Brakuje przemyślanych przeszkód na trasie toru. Zastosowano dużą ilość płaskich odcinków co jest niedopuszczalne. Zaprojektowany obiekt przedstawiony w części graficznej jest sprzeczny z założeniami tego typu obiektów. Jeżeli intencją przyszłych użytkowników było korzystanie z toru pumptrack to budując zaprojektowany obiekt nie zostanie to spełnione. Zaprojektowany obiekt nie posiada walorów użytkowych – jest to atrapa” – pisze Aleks Bartkowiak, BT Projekt.”

 5. GoniecBuski.pl pisze:

  http://goniecbuski.pl/2021/08/30/lekarze-zukrainy-w-buskim-szpitalu/

  Jak oceniacie zatrudnienie lekarzy z Ukrainy?

  Zapraszam do dyskusji w komentarzach na GoniecBuski.pl!

 6. Łukasz Nowak - redaktor naczelny portalu GoniecBuski.pl pisze:

  Co do pumptracka, to chciałem o to zapytać odpowiedzialnych za tę budowę w UMiG.
  Naczelniczka wydziału Rozwoju, Strategii, Inwestycji i Drogownictwa w dość opryskliwy sposób odmówiła wypowiedzi twierdząc, że nie jest uprawniona do wypowiedzi dla mediów.
  Ponieważ przy okazji wyszło, iż w buskim Ratuszu nie ma wyznaczonego rzecznika prasowego, to zatelefonowałem na sekretariat burmistrzów i wyraziłem chęć umówienia się na wywiad. Było to w PONIEDZIAŁEK.
  DO DZIŚ (SOBOTY), ani Maroński, ani Sikora nie znaleźli czasu na wypowiedź dla Czytelników portalu o konflikcie wokół „Smerfusia”, czy wypadku na pumptracku.

 7. Już prawie miesiąc bez Buskowianki pisze:

  Awaria od 10 sierpnia:

  http://goniecbuski.pl/2021/09/04/wyborcza-produkcje-buskowianki-wznowia-pozniej-z-powodu-ulewy-ktora-przeszla-przez-miasto/

  Wspaniale, że zarządzają nią „spece” pokroju niedoszłej burmistrzyni…

 8. Czy jakis "deweloper" zakupi budynek i działkę po Smerfusiu? pisze:

  W zeszłym roku, o ile dobrze pamiętam, stanowisko burmistrza było takie, iż po wyprowadzce Smerfusia ma tam powstać publiczny żłobek i przedszkole. W lipcu tego roku budynek został zwolniony i stoi pusty. Teraz się okazuje, że żłobka tam nie będzie, ponieważ ma on być na ul. Różanej, czyli tam, gdzie obecnie jest Klub Seniora, który niebawem będzie przeniesiony na ul. Boczną (link poniżej).

  Pytanie zatem co dalej będzie z budynkiem po Smerfusiu na ul. ppłk. Srogiego?
  A może kupi go jakiś buski „deweloper”…?

  umig.busko.pl/ogloszenia/20225-obwieszczenie-burmistrza-miasta-i-gminy-znak-bus-6733-21-2021.html

  „Burmistrz Miasta i Gminy Busko-Zdrój podaje do wiadomości, że zostało wszczęte postępowanie w sprawie ustalenia lokalizacji inwestycji celu publicznego dla inwestycji polegającej na zmianie sposobu użytkowania pomieszczeń Klubu Seniora przy ul. Różanej 2 w Busku –Zdroju wraz z ich przebudową na Publiczny Żłobek Samorządowy w Busku – Zdroju.”

 9. Czesław Miłosz ''Który skrzywdziłeś'' pisze:

  poezja łagodzi obyczaje, dla oddechu proponuję wiersz noblisty Czesława Miłosza

  Który skrzywdziłeś

  Który skrzywdziłeś człowieka prostego
  Śmiechem nad krzywdę jego wybuchając,
  Gromadę błaznów koło siebie mając
  Na pomieszanie dobrego i złego,
  Choćby przed tobą wszyscy się skłonili
  Cnotę i mądrość tobie przypisując,
  Zło te medale na twoją cześć kując,
  Radzi że jeszcze dzień jeden przeżyli,
  Nie bądź bezpieczny. Poeta pamięta.
  Możesz go zabić — narodzi się nowy.
  Spisane będą czyny i rozmowy.
  Lepszy dla ciebie byłby świt zimowy
  I sznur i gałąź pod ciężarem zgięta.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Masz pytania? Napisz do nas: redakcja@infobusko.pl