Społeczny Komitet Protestacyjny Obrony Ośrodka Zdrowia w Szczaworyżu: Pismo do Burmistrza Waldemara Sikory - Internetowy Portal Informacyjny Mieszkańców Miasta i Gminy Busko-Zdrój

Społeczny Komitet Protestacyjny Obrony Ośrodka Zdrowia w Szczaworyżu: Pismo do Burmistrza Waldemara Sikory

10 lutego 2021 | Społeczny Komitet Protestacyjny Obrony Ośrodka Zdrowia w Szczaworyżu NSZZ RI Solidarność Powiatu Buskiego 06.02.2021 / Jarosław Kruk 10.01.2021 | | 39 komentarzy

W dniu wczorajszym, 9 lutego 2021,  do Redakcji z prośbą o pomoc zwrócili się przedstawiciele Społecznego Komitetu Protestacyjnego Obrony Ośrodka Zdrowia w Szczaworyżu wspieranego przez NSZZ Rolników Indywidualnych Solidarność Powiatu Buskiego. Poinformowali iż tego dnia złożyli w buskim magistracie adresowane do burmistrza Waldemara Sikory pięciostronicowe pismo protestacyjne i proszą infobusko.pl o publikację jego treści.

Z uwagi na to, że wielu mieszkańcom, zwłaszcza starszym, korzystającym od kilkudziesięciu lat z opieki medycznej świadczonej w Ośrodku Zdrowia w Szczaworyżu, zwłaszcza teraz w obliczu kumulacji mroźnej zimy i pandemii COVID-19, coraz bardziej doskwiera brak „ich” przychodni, a czas – jak mówią – gra na ich niekorzyść, niezgadzający się z decyzją władz samorządowych postanowili ponownie publicznie dać wyraz swojemu wielkiemu niezadowoleniu.

Jako, że dalsze funkcjonowanie lokalnej przychodni w tej podbuskiej miejscowości jest – jak pisze w stopce dokumentu Pani Bogumiła Wykurz – sprawą ogromnej wagi, a w dobie COVID-19,  z uwagi na wielką zaraźliwość koronawirusa i ewentualne poważne powikłania przy infekcji – sprawą życia i śmierci, przedstawiamy niniejszym całą treść dokumentu w formie pliku .pdf – widocznego po kliknięciu na link ♂


 

Powyżej, dla szerszego przedstawienia palącego problemu, zarejestrowane przez Radio Kiece 19 stycznia 2021 r. głosy mieszkańców Szczaworyża odnoszące się do  zatwierdzonej przez buskich radnych likwidacji miejscowej przychodni, instytucji niezmiernie ważnej w życiu lokalnej społeczności, szczególnie w dobie pandemii COVID-19


 

W reakcji na przedstawiony powyżej list z dnia 3.02.2021 r., burmistrz Sikora odpowiedział 19.02.2021 r pismem Znak: OIS.8023.4.2021 r. Z treścią tego jednostronnicowego dokumentu można zapoznać klikając na link: 2021-02-19: od Burmistrz B-Z ♂

 

◙ Podobne informacje:

Społeczny Komitet Protestacyjny Obrony Ośrodka Zdrowia w Szczaworyżu: Pismo do Burmistrza Waldemara Sikory

TVP1: Zamknięcie ośrodka zdrowia w Szczaworyżu tematem wtorkowego ALARMU! [AUDIO]

RK: W Szczaworyżu zostanie zlikwidowana przychodnia. Mieszkańcy nie zgadzają się [AUDIO]

TP: „To lekceważenie mieszkańców. Tak tego nie zostawimy!” Reakcje po uchwale w sprawie inwestycji przy Grotta

PRZYWRÓCIĆ GODNOŚĆ GMINIE I JEJ MIESZKAŃCOM – protest pod buskim magistratem, 25.06.2020 – FOTOGALERIA

 

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna.

39 odpowiedzi na “Społeczny Komitet Protestacyjny Obrony Ośrodka Zdrowia w Szczaworyżu: Pismo do Burmistrza Waldemara Sikory”

 1. Jerzy Rogucki pisze:

  Utrzymaniem oświetlenia ulicznego na terenie Miasta i Gminy zajmuje się MPGK czyli P. Kryczka. Myślę, że wszystko jasne:):):)

 2. Andrzej pisze:

  Sfałszował pan ?
  Poważne oskarżenia bez cienia dowodu

 3. e pisze:

  Kurcze, nie wiadomo czy przejdzie bo napisali na piśmie złą datę… 🙁

 4. Teoria spiskowa pisze:

  Po takim liście nie będę zdziwiony jeśli do Szczaworyża na kontrolę dokumentów tożsamości wysłani zostaną Boa dusiciel i Patałach

 5. Anon pisze:

  Teoria spiskowa
  10 LUTEGO 2021 O 09:28
  Po takim liście nie będę zdziwiony jeśli do Szczaworyża na kontrolę dokumentów tożsamości wysłani zostaną Boa dusiciel i Patałach

  Słabe prowo

 6. xyz pisze:

  tyle sie upisali tyle trudu pewnie z tydznien nad tym siedziano a popelniono blad w dacie:)

 7. Słabe prowo pisze:

  Ludzie są omylni, ale urzędnicy za to biorą pieniądze, żeby nie popelniali w swojej pracy błędów. Jak widać po czerwonej pieczątce z parafka Pan UMIG przyjął to pismo więc zaakceptował je i nadal mu bieg urzędowy mimo daty 6 stycznia 2020.

 8. xyz pisze:

  no wiadomo ze przyjete pismo ale data jest zla 😛

 9. Andrzej Rosiewicz do Teoria Spiskowa pisze:

  Jadą,jadą chłopcy
  Chłopcy radarowcy
  Na głowie czapeczka
  U boku pałeczka

 10. klątwa pisze:

  Czy to prawda, że ten troskliwy, zapobiegliwy i wygadany Pinokio z ZPZPOZ, ten wzorzec mmoralny co to straszy ludzi paragrafami Kodeksu Karnego to jest ten mężuś, ktory jakiś czas temu zostawił dla jakiejś kochanicy ślubną żonę z małymi dzieciaczkami?

 11. Maria pisze:

  Czy ktoś kto zostawił ślubną żonę i własne małe dzieci na pastwę losu będzie się martwił zdrowiem mieszkańców jakiejś wioski?

 12. Ja się tylko pytam do powyzej pisze:

  Czy burmistrz to wie?! Moim zdaniem gdyby burmistrz wiedział, że to taki osobnik to jak przystoi prawemu człowiekowi dawno by mu już podziękował za współpracę.

 13. krecz pisze:

  Ludzie co ma prywatne życie do stanowiska. Wiec Pan prezes Tvp, Byly minister Mswia ,czy poslowie lub poslanki i wielu innych ktorych na codzień widzicie i głosujcie sa inni. Nie rozumiem tego hejtu, oceniajcie człowieka po tym co robi a nie patrzcie na prywatne sprawy, ktore nieraz sa wynikiem różnych okoliczności.

 14. homoniewiadomo pisze:

  O skur…iera wycięty! Czemu nie dziwi na prawicy…

 15. Co się dzieje z tą gminą pisze:

  Szokujące dane powiatu Buskiego.

  https://echodnia.eu/swietokrzyskie/mapa-przestepczosci-powiatu-buskiego-szokujace-dane-zobacz-w-ktorej-gminie-jest-najgorzej/ar/c1-15435509

  Gmina Busko na pierwszym miejscu przestępczości w powiecie Buskim.

  GMINA BUSKO-ZDRÓJ
  Liczba przestępstw w przeliczeniu na 10 tysięcy mieszkańców: 121,8

  Najczęściej popełniane przestępstwa:
  1. Kierowanie w stanie nietrzeźwości 15, 8
  2. Kradzież 14,9
  3. Posiadanie narkotyków 9
  4. Uszkodzenie rzeczy 4,3
  5. Kradzież z włamaniem 4

  Patrząc po tym rankingu echa dnia można twierdzić że jest strasznie zaniżony.
  Mamy patologiczne społeczeństwo w Busku i wiele przestępstw.

 16. Jaki pan taki kram do Co się dzieje z tą gminą pisze:

  A znasz powiedzenie, że jaki pan taki kram? jak nie znasz to poznaj i nie dziw się więcej

 17. XD pisze:

  a to ci jurny kogucik z tego Pana SPZPOZ, dobrze wiedzieć XD

 18. Baryłeczka pisze:

  Jeszcze młody tryk z niego!

 19. Wojtek pisze:

  Wyrażę swoje zdanie w kwestii wpływu życia prywatnego na życie zawodowe, publiczne, polityczne, abstrahując oczywiście od sytuacji powyżej opisanej, bo nie mam żadnej wiedzy w tym temacie.

  To jak się ktoś zachowuje prywatnie, świadczy o jego charakterze, o jego osobowości, o jego systemie wartości, zasadach moralnych i etycznych. Tak jak ktoś się zachowuje prywatnie, tak też się zachowuje w pracy, czy na swoim stanowisku np. politycznym. To jaki ktoś jest prywatnie jest wyznacznikiem tego, jak się będzie zachowywał na swoim stanowisku.

  Dlatego też w porządnych, normalnych demokracjach, jeśli polityk jest umaczany w jakiś skandal i to wyjdzie na światło dzienne, nawet jak to jest skandal z życia prywatnego, to jest już w polityce skończony. W Polskiej polityce która ma kiepskie standardy, też się takie sytuacje zdarzały, że czyjaś kariera polityczna się kończyła, jak wyszły na jaw jakiś „brudy” z życia prywatnego.

 20. Do powyżej pisze:

  Drogi kolego przecież to nie ksiądz. Nie żyjemy w kraju w którym trzeba mieć jakieś certyfikowane świadectwo moralności żeby móc być choćby urzędnikiem, czy nawet sędzią!
  Chłop ma ze cztery dychy to jeszcze całkiem nie jest sfilcowany widać jak Kurski. To się może podobać.

 21. Anna do Do powyżej 10 LUTEGO 2021 O 23:30 pisze:

  Urzędnikami w normalnych demokracjach są osoby cieszące się zaufaniem publicznym. Jakie ja mam mieć zaufanie do osobnika, który nie dotrzymał przysięgi złożonej przed Bogiem? Mam wierzyć, że będzie on uczciwy wobec ludzi?! Mam wierzyć, że osobnik, który opuszcza żonę z małymi dziećmi będzie dbał o dobro pacjentów?! Może jestem naiwna, ale głupia zapewniam cię nie jestem.

 22. cóż za uderzające podobieństwo! pisze:

  Szanowni Państwo na początek zapytam czy państwo oglądali film Nawalnego „Pałac Putina”? Jeśli nie to powiem, że warto, bowiem pokazuje on sytuację w obecnej Rosji, a jest ona podobna do obecnej sytuacji w wielu państwach byłego bloku wschodniego, w szczególności w Polsce. Nie jest to bynajmniej analogia 1:1, bo mimo wszystko różna jest specyfika lokalna, ale schematy działania są identyczne, bo wynika to ze specyficznej natury człowieka postsowieckiego, który poddany kilkudziesięcioletniej tresurze i propagandzie komuny stał się podobny bardziej do łatwowiernego i potulnego barana niż do wolnomyślącego obywatela zachodu, barana który pozwala władzy na wszystko.
  Po tym wstępie przejdę do tego konkretnego podobieństwa, które dostrzegłem pomiędzy Słońcem Rosji a Słońcem Buska i które chcę wskazać. Chodzi mi o podobieństwo „dworzanek”, a konkretnie gimnastyczki Aliny Kabajewej i Pani Prefekty. Jedna i druga ma osiągnięcia w tańcu. Jedna i druga namawia gorąco do głosowania, Kabajewa na Putina: https://youtu.be/ipAnwilMncI?t=6354 a Prefekta na Sikorę w pamiętnym spocie wyborczym z 2018 r. (linku akurat teraz nie znajduję, ale można sobie wygooglowa). Kabajewa otrzymuje jachty, Perfekta tytuły https://infobusko.pl/rk-wielokrotny-rekordzista-ksiegi-guinnessa-z-tytulem-buskowianina-roku/. Kanajewa apartamenty, Prefekta wyjątkowe warunki korzystania z pomieszczeń BSCK jak ktoś pisze w jednym z komentarzy. Czy nie ma tu podobieństw? Czy podobieństwa kończą się tylko na podanych przykładach?

 23. Zabij, nie pojmę pisze:

  Burmistrz Sikora nie ma pieniędzy na utrzymanie Ośrodka Zdrowia w Szczaworyżu ale ma pieniądze na „trzy boiska do gry w bule. To gra polegająca na rzucaniu metalowymi kulami według określonych zasad. Wśród buskich seniorów stała się ostatnio bardzo popularna. Teraz grywają w bule gdzieś na trawnikach, więc będą mieli profesjonalne miejsce – dodaje pan Tomasz Mierzawa z UMIG” https://buskozdroj.naszemiasto.pl/nowoczesne-boiska-powstaja-przy-skateparku-w-busku-termin/ar/c1-8124109?fbclid=IwAR2QbYFfsFCIwXX4M5bWnlJF7cltqCCNoaSTkS5ocxzcOM9ALm3nVTe0o2I

 24. Paweł: Żadnej szczepionki na HIV po 40 latach badań. Żadnej szczepionki na raka po 100 latach badań. Koronawirus pisze:

  Żadnej szczepionki na HIV po 40 latach badań.
  Żadnej szczepionki na raka po 100 latach badań.
  Koronawirus pojawia się w tajemniczy sposób i w ciągu 1 roku powstaje szczepionka i wszyscy powinniśmy ją przyjąć…

 25. Pilne!!! Wojciech Lubawski odwołany ze stanowiska prezesa Uzdrowiska Busko-Zdrój. Decyzję podjęła w czwartek rada nadzorcza spółki. pisze:

  Pilne!!!Wojciech Lubawski odwołany ze stanowiska prezesa Uzdrowiska Busko-Zdrój. Decyzję podjęła w czwartek rada nadzorcza spółki

  https://echodnia.eu/swietokrzyskie/wojciech-lubawski-odwolany-ze-stanowiska-prezesa-uzdrowiska-buskozdroj-decyzje-podjela-w-czwartek-rada-nadzorcza-spolki/ar/c1-15437499

 26. Hoffmann pisze:

  Ludzie są wstrętni, 2 na 3 robi boki reszta by chciała a teraz tacy święci! Ciekawe kto chodzi do buskich lupanarów bo 3 są chyba…

 27. Zbyszek Dulski pisze:

  Jak gościu płaci alimenty to się od niego odwalcie. Jakiś problem zastępczy! Uważajcie żeby na Was ktoś nie wsiadł.

 28. Magdalena do Zbyszek Dulski pisze:

  Uważasz, że pieniądze zstąpią dzieciom matkę lub ojca? jeśli tak to nie mamy o czym rozmawiać. A swoją drogą, to nie wiem czy nie lepsze są alimenty aniżeli taki „tatuś” ?

 29. Wreszcie jakiś mądry i rozsądny głos w sprawie Covida. pisze:

  „Światowe media są w szoku, że najbogatszy człowiek świata i wynalazca nie chce się zaszczepiać na koronawirusa! Elon Musk wprost oznajmił, że nie zamierza się szczepić i dodatkowo krytykuję lockdowny na świecie. „Ludzie stali się irracjonalni” – stwierdził.”

  korwin24.pl/index.php/2021/02/11/elon-musk-chce-byc-wolnym-czlowiekiem-powiedzial-ze-sie-nie-zaszczepi-i-krytykuje-lockdowny-ludzie-stali-sie-irracjonalni/

 30. Łukasz pisze:

  Poniżej ciekawa analiza Daniela z komentarza pod https://infobusko.pl/ed-wojciech-lubawski-odwolany-ze-stanowiska-prezesa-uzdrowiska-busko-zdroj-decyzje-podjela-w-czwartek-rada-nadzorcza-spolki/
  Czy nie wydaje wam się, że choć dotyczy UBZ to pasuje ona jak ulał do UMIG i BZ? Weźmy choćby przykład pierwszy z brzegu: 1. Zatrudnia się ludzi nie według kompetencji, ale według klucza partyjnego, kolesiostwa, nepotyzmu, układów i po znajomości.
  Warto więc zadać sobie pytanie czy Gmina BZ to nie jest organizm gospodarczy, którego szefostwo powinno się kierować prawami ekonomii, rozsądku a przede wszystkim dobrem mieszkańców?

  Daniel
  12 LUTEGO 2021 O 18:54 (EDYTUJ)
  A ja wam teraz powiem coś, co zapewne wielu się nie spodoba, ale wiem, że wielu przyzna mi rację. Czy jestem za prywatyzacją Uzdrowiska? Tak, jestem za. Oczywiście za uczciwą prywatyzacją, a nie wysprzedaniem za grosze. Co cechuje państwowe firmy?
  1. Zatrudnia się ludzi nie według kompetencji, ale według klucza partyjnego, kolesiostwa, nepotyzmu, układów i po znajomości.
  2. Pracownik zatrudniony według powyższych kryteriów nie rzadko nie szanuje pracy, nie szanuje klientów/petentów, ponieważ dostał pracę po znajomości, po linii partyjnej, więc jest pewny siebie, czuje się mocny mając za sobą pewne poparcie, a czasami bywa wręcz bezczelny czy arogancki w stosunku do klienta/petenta.
  3. Skutkiem takiej jak powyższa polityki kadrowej, jest przerost zatrudnienia.
  4. Przerost zatrudnienia to niska efektywność ekonomiczna.
  5. Niska efektywność ekonomiczna to wysokie koszty funkcjonowania takiej jednostki, wysokie ceny dla klientów.

  Podsumowując: To co państwowe jest mało innowacyjne, drogie w utrzymaniu, z wysokimi cenami za produkty i usługi, z niską jakością usług, z przerostem zatrudnienia, z pracownikami którzy nie rzadko nie szanują swojej pracy oraz klientów/petentów.

  Jedyną radą na to, aby nie doprowadzić do degradacji i dziadostwa w Uzdrowisku jest jego prywatyzacja.
  Dla kogo jednak prywatyzacja jest zagrożeniem?

  -Dla kuracjuszy na pewno nie, bo im może to wyjść tylko na plus – niższe ceny i wyższa jakość usług.
  -Dla pracowników też nie, bo oni muszą pracować, by sanatoria funkcjonowały, więc dalej pracować będą, a zważywszy na fakt, jakie są niskie zarobki w Uzdrowisku, to oni i tak nie stracą nic na prywatyzacji, bo i u prywatnego też będą mało zarabiać, ale jak właściciel będzie w porządku, to myślę, że mogą i więcej zarabiać.
  -Natomiast prywatyzacja jest zagrożeniem dla kogo? Dla tych wszystkich, co dostali pracę według kryteriów określonych w punkcie 1. Dla tłustych kotów, nierobów, zatrudnionych według klucza partyjno-kolesiowskiego.

  Prywatyzacja może wyjść tylko na plus zarówno kuracjuszom jak i sanatoriom. Dla pracowników będzie neutralna lub wyjdzie im na plus. Jedynie ci, którzy piastują stanowiska „polityczne”, którzy „pierdzą w stołki”, którzy są zatrudnieniu tylko po to, żeby mieli pracę, a tak naprawdę mało co robią, ci wylecą z hukiem, bo prywatny właściciel płaci za pracę, a nie za bycie w pracy.

  Co sądzicie o takich argumentach Szanowni Internauci? Zachęcam do merytorycznej dyskusji. Tylko proszę – bez hejtu. ?

 31. […] Społeczny Komitet Protestacyjny Obrony Ośrodka Zdrowia w Szczaworyżu: Pismo do Burmistrza Waldema… […]

 32. Anonymous pisze:

  What’s up, its nice paragraph about media print, we all
  understand media is a impressive source of facts.

 33. […] Społeczny Komitet Protestacyjny Obrony Ośrodka Zdrowia w Szczaworyżu: Pismo do Burmistrza Waldema… […]

 34. […] Społeczny Komitet Protestacyjny Obrony Ośrodka Zdrowia w Szczaworyżu: Pismo do Burmistrza Waldema… […]

 35. […] Ale niestety źle jest uważam, że słoneczny samorząd „w tym samym czasie” – je… Niszczeje obiekt, wg. mnie zabytkowy, który jak słyszałem, wybudowany został przez lokalną społeczność własnymi siłami na gromadzkie potrzeby w latach 30. XX wieku, w II Rzeczpospolitej Polskiej, w czasach wielkiej biedy i niedostatku, światowego kryzysu ekonomicznego, gdy Polska odbudowywała się mozolnie po 123 latach zaborów i po kataklizmie I Wojny światowej… […]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Masz pytania? Napisz do nas: redakcja@infobusko.pl