RK: Oddział zakaźny buskiego szpitala przejdzie kapitalny remont - Internetowy Portal Informacyjny Mieszkańców Miasta i Gminy Busko-Zdrój

RK: Oddział zakaźny buskiego szpitala przejdzie kapitalny remont

30 listopada 2022 | | | 0 komentarzy

W Szpitalu Powiatowym w Busku-Zdroju gruntowną modernizację przejdzie oddział chorób zakaźnych. Ministerstwo Zdrowia pozytywnie oceniło wniosek lecznicy o dofinansowanie inwestycji i zdecydowało o przekazaniu unijnej dotacji w kwocie niemal 5 mln zł. – informuje 28.11.2022 portal Radio Kielce

Oddział zakaźny buskiego szpitala przejdzie kapitalny remont. Busko-Zdrój, 29.11.2022 / fot. Jarosław Kruk infoBusko.pl

Oddział chorób zakaźnych w Busku-Zdroju, to jeden z trzech oddziałów w województwie świętokrzyskim i jeden z największych oddziałów w Polsce. Ma 44 łóżka.
Dyrektor Grzegorz Lasak mówi, że przedsięwzięcie jest niezbędne. Dodaje, że prace rozpoczęły się miesiąc temu. W ramach inwestycji oddział zostanie wyremontowany zgodnie z nowoczesnymi wymogami, co zdecydowanie poprawi warunki leczenia pacjentów i pracy personelu.

Będą spełnione wszystkie wymogi sanitarno-epidemiologiczne, przeciwpożarowe. Roboty budowlane na oddziale zakaźnym obejmą m.in. wykonanie izolatek z odpowiednią wentylacją, wymianę okien. Będzie również nowa winda zewnętrzna – wylicza.

Prace remontowe nie spowodowały… – cały artykuł na źródłowej stronie Radia Kielce

◙ Podobne informacje:

18 mln zł z „Polskiego Ładu” trafiło do gminy Busko-Zdrój. Z tego 8.2 mln pójdzie na przedszkola, 6.7 mln na kanalizację wsi, a 3.316.700 zł na rewitalizację ratusza… | 🟥 JKR: …który jest zachowanym reliktem Gestapo/SS

Społeczny Komitet Protestacyjny Obrony Ośrodka Zdrowia w Szczaworyżu: Pismo do Burmistrza Waldemara Sikory

TVP1: Zamknięcie ośrodka zdrowia w Szczaworyżu tematem wtorkowego ALARMU! [AUDIO]

RK: W Szczaworyżu zostanie zlikwidowana przychodnia. Mieszkańcy nie zgadzają się [AUDIO]

RK: Ośrodek zdrowia w Szczaworyżu zostanie zlikwidowany? Konferencja prasowa w Szczaworyżu. [VIDEO]

 

W Głogoczowie za 5,5 mln zł powstanie kolejna kładka dla pieszych nad Zakopianką. | 🟥 JKR: W Busku nad Rzewuskiego powstała kładka dla pieszych za 9,5 mln zł. O 4 miliony drożej!!

nm: Trwa remont na 1 Maja w Busku. Ludzie mocno się niecierpliwią [ZDJĘCIA] | 🟥 JKR: Gdzie się podziało 15 milionów złotych?

ZOZ: Nowa lokalizacja Punkt Pobrań w kierunku koronawirusa SARS-CoV-2. Od 8.02.2021 obok Oddziału Zakaźnego

 

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Masz pytania? Napisz do nas: redakcja@infobusko.pl