RK: Honorowa kapituła będzie wspierać Festiwal im. Krystyny Jamroz w Busku-Zdroju [VIDEO] - Internetowy Portal Informacyjny Mieszkańców Miasta i Gminy Busko-Zdrój

RK: Honorowa kapituła będzie wspierać Festiwal im. Krystyny Jamroz w Busku-Zdroju [VIDEO]

25 czerwca 2022 | | | 1 komentarz

Przedsiębiorcy, ludzie biznesu, ale także samorządowcy weszli w skład Honorowej Kapituły Międzynarodowego Festiwalu Muzycznego im. Krystyny Jamroz. Jej celem jest wpieranie rozwoju tego wydarzenia, którego 28. edycja już za tydzień rozpocznie się w Busku-Zdroju. – informuje portal Radio Kielce

28. Międzynarodowy Festiwal Muzyczny im. Krystyny Jamroz w Busku-Zdroju’ rozpocznie się 2 lipca i potrwa do 10 lipca. W tym czasie odbędzie się ponad 25 wydarzeń z udziałem polskich i światowych gwiazd.

Przewodniczącym gremium został Krzysztof Lipiec, świętokrzyski poseł Prawa i Sprawiedliwości, który podkreślił, że najważniejsze wydarzenia muzyczne na świętokrzyskiej ziemi, dzieją się w Busku-Zdroju.

Dla nas, mieszkańców Świętokrzyskiego, to wielki zaszczyt, że możemy się co roku spotykać na święcie muzyki z wysokiej półki, ponieważ tu przyjeżdżają wybitni artyści, tu spotykają się ludzie, którzy pragną wsłuchać się w ten muzyczny przekaz, ubogacić swojego ducha. Ale te wszystkie festiwale mają to do siebie, że kształtują także wrażliwość muzyczną. Jestem wdzięczny przede wszystkim panu burmistrzowi Waldemarowi Sikorze za to, że tutaj tworzy godne warunki do tego, by ten festiwal miał rację bytu. Również jestem bardzo wdzięczny panu dyrektorowi artystycznemu, Arturowi Jaroniowi, który z tak wielką pieczołowitością zabiega o to, by ta górna półka nie tylko polskich artystów, tutaj do Buska przyjeżdżała – powiedział.

„Czują społeczną odpowiedzialność biznesu”

Ale, aby festiwal mógł dalej się rozwijać, potrzebne jest odpowiednie wsparcie i takie ma zapewnić Honorowa Kapituła Festiwalu. Jak zaznaczył parlamentarzysta, w jej skład wchodzą ludzie, którzy są bardzo wrażliwi na to, aby ta sztuka, muzyka trafiała do jak najszerszego grona odbiorców.

>>>  Spotkanie Honorowej Kapituły Festiwalu im. Krystyny Jamroz (video)  <<<
busko.com.pl [25.06.2022]

Aby to było możliwe potrzebni są mecenasi i w tej kapitule są właśnie tacy ludzie, ludzie dobrego serca, którzy czują tę społeczną odpowiedzialność biznesu za rozwój kultury i za rozwój sztuki. Chciałem wam podziękować za to, że dzisiaj jesteśmy razem, za waszą hojność. Mam przekonanie, że to grono będzie coraz większe, ale wiemy też, że ten festiwal roztacza coraz szersze kręgi na świętokrzyskiej ziemi – zauważył.

W skład kapituły weszli m.in. prezes Agencji Rozwoju Przemysłu – Cezariusz Lesisz, Norbert Grudzień – wiceprezes PGE do spraw operacyjnych i transformacji, Szczepan Ruman – prezes Świętokrzyskich Kopalni Surowców Mineralnych, Waldemar Podsiadło – dyrektor generalny grupy PSB, Przemysław Predygier – dyrektor TVP3 Kielce oraz Janusz Knap – prezes Polskiego Radia Kielce.

Zaszczyt i obwiązek

Wspieranie tego festiwalu to nie tylko zaszczyt ale i obowiązek – stwierdził Waldemar Podsiadło’, dyrektor generalny PSB i Hotelu Słoneczny Zdrój.

Cieszymy się, że możemy wspierać festiwal od samego naszego początku. Osoby, które tutaj razem ze mną stoją są gwarantem, że ten festiwal, tak jak zawsze, odniesie sukces, ponieważ pan dyrektor zapewni odpowiednią oprawę artystyczną, a pan burmistrz odpowiednią organizację. Jesteśmy bardzo zainteresowani wspieraniem tego festiwalu, ponieważ nasze serce, serce centrali PSB bije w tym regionie – powiedział.

Po przerwie spowodowanej problemami finansowymi już w ubiegłym roku do festiwalu powróciły… – cały artykuł na źródłowej stronie Radio Kielce♂◙ Podobne informacje:

XXVIII Festiwal im. Krystyny Jamroz pełen gwiazd światowej sławy, 2-10 lipca 2022. PROGRAM [VIDEO]

XXVII Międzynarodowy Festiwal Muzyczny im. Krystyny Jamroz, 2-11 lipca 2021r.- konferencja prasowa [FOTO, VIDEO]

List do Redakcji: Łukasz Nowak: „Jak to było z wejściówkami na Festiwal im. Jamroz?” [AKTUALIZACJA]

ED: Rewolucja w największej firmie regionu, Grupie PSB Handel! Burzliwe zgromadzenie i odwołanie zarządu. Waldemar Podsiadło nowym szefem

 

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna.

Jedna odpowiedź do “RK: Honorowa kapituła będzie wspierać Festiwal im. Krystyny Jamroz w Busku-Zdroju [VIDEO]”

  1. Koń by się uśmiał! pisze:

    Prezesi państwowych przedsiębiorstw „ludźmi dobrego serca”???

    Na festiwal nie dają przecież prywatnych swoich pieniędzy, a firmowe, czyli nasze.
    Czyli tak naprawdę to MY WSZYSCY JESTEŚMY SPONSORAMI festiwalu, a nie prezesi którzy nie czynią tego bezinteresownie, tylko pewnie dostają w podzięce wejściówki.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Masz pytania? Napisz do nas: redakcja@infobusko.pl