nm: Niesamowity pomnik kolarza z rozpiętymi skrzydłami powstał w Busku-Zdroju. Zobaczcie, jak się prezentuje [ZDJĘCIA, WIDEO] - Internetowy Portal Informacyjny Mieszkańców Miasta i Gminy Busko-Zdrój

 

nm: Niesamowity pomnik kolarza z rozpiętymi skrzydłami powstał w Busku-Zdroju. Zobaczcie, jak się prezentuje [ZDJĘCIA, WIDEO]

24 lipca 2021 | buskozdroj.naszemiasto.pl Paulina Baran 24.07.2021 / infobusko.pl Jarosław Kruk 24.07.2021 | | 33 komentarze

Ogromne wrażenie robi blisko dwumetrowy pomnik kolarza w pędzie wyścigu z czasem, który oficjalnie zostanie odsłonięty jutro, w niedzielę, 25 lipca, w Busku-Zdroju. Dzieło wykonał znany i ceniony artysta z Kielc Sławomir Micek. Zobaczcie jak się prezentuje. – informuje portal buskozdroj.naszemiasto.pl

Pomnik stanął w Parku Zdrojowym przy skrzyżowaniu ulicy Waryńskiego i Kopernika♂. Jego pomysłodawcą jest Jarosław Zatorski z Buskiego Stowarzyszenia Kulturalnego, a projektantem Tomasz Zatorski.

Dzieło przedstawia postać kolarza w pędzie wyścigu z czasem, z jego pochylonych pleców unoszą się skrzydła na których pojawiły się nazwiska najsłynniejszych kolarzy Ziemi Buskiej.

>>> Turniej Sołtysów w Zwierzyńcu  <<<
busko.com.pl[20.07.2021]: – W sobotę 17 lipca w Zwierzyńcu odbył się Turniej Sołtysów. Podczas tegorocznej edycji Tytuł Sołtysa Roku 2020 otrzymał Tadeusz Grochowina z Widuchowej natomiast tytuł Najsympatyczniejszego otrzymała…♂

Rzeźbę kolarza wykonał znany artysta z Kielc, Sławomir Micek. Jest ona wykonana z połączenia metalu z tworzywem sztucznym. Całość postaci na rowerze spoczęła na kamiennym cokole o wymiarach 300 na 100 centymetrów. Wysokość rzeźby to 173,5 centymetrów wraz z cokołem.

– Pomnik ma za zadanie upamiętnić… – cały artykuł na źródłowej stronie buskozdroj.naszemiasto.pl♂

Już tylko godziny pozostały do odsłonięcia pomnika kolarza opodal zbiegu ulic Kopernika i Waryńskiego w buskim Zdroju. 24.07.2021 / fot. Jarosław Kruk; infobusko.pl


Jarosław Kruk: Warto wspomnieć, że odsłaniany jutro monument cyklisty będzie bodaj drugą dużą realizacją Sławomira Micka♂ w słonecznym grodzie nad Maskalisem.

Dwa lata temu, 14 września 2019 r., podczas XII Spotkań z Kulturą Żydowską w Busku-Zdroju♂, w połowie przekształconej w deptak ulicy Rzewuskiego♂ , stanęło inne dzieło tego znanego kieleckiego artysty rzeźbiarza – pomnik Leopolda Kozłowskiego-Kleinmana, ostatniego klezmera Galicji.

 

◙ Podobne informacje:

Do Buska-Zdroju ponownie zawitał Leopold Kozłowski-Kleinman, ostatni klezmer Galicji

RK: 💥 Jarosław Zatorski „Buskowianinem Roku 2020”

A w Busku? A w Busku stanie pomnik pierwszej kuracjuszki – królowej Jadwigi

77. rocznica egzekucji w Lesie Wełeckim. Prelekcja historyczna i uroczystości upamiętniające jej ofiary. Busko-Zdrój, 16 lipca 2021 [VIDEO]

Czy w Busku-Zdroju będzie ulica premiera Jana Olszewskiego?

List do Redakcji: 💥UWAGA 🆘 Głęboka dziura na ul. Kopernika [FOTO] [AKTUALIZACJA]

List do Redkacji: 🆘 Panie Burmistrzu Sikora kiedy nastąpi ukończenie budowy budynku na stadionie AKS?

UMiG: 🅿 Apel burmistrza do mieszkańców odnośnie korzystania z samochodów i parkowania | JKR: „rząd się sam wyżywi”

💥Nowy Ład w Zdroju: ⛔Zamknięcie ruchu na odcinku od Bristolu do BSCK, ruch jednokierunkowy na Lipowej, Kusocińskiego i Rokosza?

RK: W Szczaworyżu zostanie zlikwidowana przychodnia. Mieszkańcy nie zgadzają się [AUDIO]

TP: „Mamy XXI wiek, a nie mamy kanalizacji. To kpina z mieszkańców!” | JKR: Dziesiątki milionów w Zdrój, a tymczasem 40% buskich sołectw żyje jak 100 lat temu za Sławoja Składkowskiego

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna.

33 odpowiedzi na “nm: Niesamowity pomnik kolarza z rozpiętymi skrzydłami powstał w Busku-Zdroju. Zobaczcie, jak się prezentuje [ZDJĘCIA, WIDEO]”

 1. Ja się pytam: Kto bogatemu zabroni? pisze:

  A w Busku? Mamy tężnię i niebawem będziemy mieć kładkę na Górkę oraz „Niesamowity pomnik kolarza z rozpiętymi skrzydłami”, ale mamy też kredyty. Zeszłoroczny kredyt wraz z odsetkami to około 30 milionów zł, plus tegoroczny 12 milionów złotych, więc zakładając od niego odsetki na poziomie 3 mln zł (proporcjonalnie do zeszłorocznego kredytu) ta mamy razem około 45 mln zł, na dzień dzisiejszy rzecz jasna. Oba kredyty są do spłaty do 2039 roku. W Gminie Busko mieszka według danych meldunkowych około 31 tys. mieszkańców, lecz faktycznie, na przykład według danych odnośnie wywozu śmieci, około 23 tys. osób. Zatem 45 mln zł : 23 tys. mieszkańców = 1957 zł/jednego mieszkańca. Czteroosobowa rodzina „została zadłużona” przez władze Gminy Busko, na dzień dzisiejszy, na kwotę około 7828 zł. A zatem wszystko ładnie, pięknie, tylko że na kredyt.

 2. krecz pisze:

  Panie redaktorze a ten artysta to kolega ze się tak pan rozpływasz w pochwalach. Rozumiem, że z kielc ale w Busku tez namy wielu artystow i jakos Pan dużo nie piszesz o nich…….

 3. do krecza pisze:

  Bo „pan redaktor” musi się pochwalić, że mieszka w Kielcach (czy to dla tego, że już nie było frajerów którzy daliby mu pracę w Busku?) 🙂

 4. Zmowa milczenia pisze:

  O kredycie na 12 melonów jakoś redaktor „za mały” nie pisze…

  Czy Info Busko jest jak pogniłe śliwki – „licencjonowaną” opozycją?

 5. buchalter pisze:

  dl.umig.busko.pl/bip/zp/2021/07/01/plan_postepowan_ROK_2021_wersja_v3.pdf
  aktualizacja 01 lipca2021 R.

  Pozycja 2.3.1

  „Udzielenie Gminie Busko-Zdrój kredytu długoterminowego do wysokości 12000 000,00 zł”

  Orientacyjna wartość zamówienia: 3959100,00 zł

  A więc zamiar zaciągnięciua kredytu nadal aktualny, a razem z kosztem będziemy musieli spłacać niemal 16 milionów złotych! To około pól tysiąca na każdego mieszkańca Gminy. Takie „500 minus” dla mieszkańców od Sikory 🙂

 6. Krystyna pisze:

  Nie okłamujmy się moi drodzy, jeśli się chce by nasze miasto się rozwijało i piękniało to trzeba inwestować i jeśli trzeba to brać kredyty. Wszędzie tak robią.

 7. księgowa do Krystyny pisze:

  „Nie okłamujmy się moi drodzy, jeśli się chce by nasze miasto się rozwijało i piękniało to trzeba INWESTOWAĆ”

  Ale „upiększanie” miasta (zresztą rzecz względna, bo dla mnie ta pordzewiała kładka nie jest piękna) to nie inwestycja lecz KONSUMPCJA.

  Poplecznicy Sikory mylę INWESTYCJE z KONSUMPCJĄ. Nie Każda budowa jest inwestycją.

  „INWESTYCJA – w ujęciu ekonomicznym nakład gospodarczy poniesiony na utrzymanie, tworzenie lub zwiększanie kapitału (np. maszyn i urządzeń, budynków czy zapasów). Zgodnie z inną definicją inwestycja to wyrzeczenie się obecnych, pewnych korzyści na rzecz niepewnych korzyści w przyszłości.

  Przeciwieństwem inwestycji jest KONSUMPCJA.

  W świetle art. 3 ust. 1 pkt 17 ustawy o rachunkowości poprzez INWESTYCJE rozumie się aktywa posiadane przez jednostkę w celu osiągnięcia z nich korzyści ekonomicznych wynikających z przyrostu wartości tych aktywów, uzyskania przychodów w formie odsetek, dywidend (udziałów w zyskach) lub innych pożytków, w tym również z transakcji handlowej, a w szczególności aktywa finansowe oraz te nieruchomości i wartości niematerialne i prawne, które nie są użytkowane przez jednostkę, lecz są posiadane przez nią w celu osiągnięcia tych korzyści.”

  https://pl.wikipedia.org/wiki/Inwestycja


  inwestycja
  1. «przeznaczenie środków finansowych na powiększenie lub odtworzenie zasobów majątkowych»
  2. «część dóbr wytworzonych, która nie jest przeznaczona do bezpośredniej konsumpcji»
  3. «przedmiot będący efektem inwestowania»
  4. «przeznaczenie środków finansowych i czasu na (czyjeś) kształcenie z myślą o korzyściach w przyszłości»”

  https://sjp.pwn.pl/szukaj/inwestycja.html

  „i jeśli trzeba to brać kredyty.”

  No właśnie: „jeśli trzeba”. Czy w naszym przypadku trzeba????

 8. krecz pisze:

  Kolego piszesz poplecznicy a ty czyj jestes poplecznik? Pouczasz ludzi co to inwestycja a co to konsumpcja? Ludzie żeby kupic mieszkanie, auto. lodowke itd itp biora kredyty bo albo im brakuje albo jest tak bezpieczniej!!wiele razy podkreslalem ze cieszy mnie rozwoj miasta i jego wyglad, a ciebie kolego nie wiec szanuj innych zdanie, a my twoje spierajmy sie, ale nie oceniaj jesli nie wiesz kto jest kim

 9. krecz pisze:

  Ps. Przepraszam koleżanko

 10. do krecza pisze:

  „Ludzie żeby kupic mieszkanie, auto. lodowke itd itp biora kredyty bo albo im brakuje albo jest tak bezpieczniej!!”

  Od kiedy kredyt jest bezpieczniejszy od zakupu za oszczędności??
  LOL

 11. inwestor do krecza pisze:

  „Ludzie żeby kupic mieszkanie, auto. lodowke itd itp biora kredyty bo albo im brakuje”

  Zależy na jakie mieszkanie, jakie auto, jaką lodówkę, itp, itp.
  Rozsądni ludzie biorą kredyty wtedy, kiedy muszą, to jest na zakup dóbr inwestycyjnych (np. maszyny do wyposażenia działalności gospodarczej, samochody do rozwożenia towaru) lub na dobra konsumpcyjne ale PIERWSZEJ POTRZEBY (samochód gdy z miejsca zamieszkania do pracy nie kursuje komunikacja, pralka gdy jej nie ma – by nie marnować na pranie ręczne czasu, który można poświęcić na zarabianie pieniędzy).
  Ale tylko bezmózgi biorą kredyty na kolejny samochód („bo nowy bedzie ładniesy”), telewizor na pół ściany („by somsiod widzioł przez łokno, ze mom więksego”).
  Jak się powodzi, to wtedy trzeba oszczędzać i dopiero uzbierawszy odpowiednią kwotę można kupić rzeczy niekonieczne, np. kolejny samochód, czy drugą pralkę.

 12. eH!De pisze:

  Ludzie już dali nazwę temu pomikowi. Stefanek. Wiadomo o kogo chodzi, w najlepszym znaczeniu.

 13. 900 nowych miejsc pracy w Kielcach - a w Busku? pisze:

  „Prezydent Kielc wydał decyzję środowiskową dla budowy fabryki felg aluminiowych firmy Cromodora Wheels. Włoski producent zamierza zainwestować w stolicy woj. świętokrzyskiego 100 mln euro.

  Według informacji przekazywanych przez ratusz włoska firma ma zainwestować w Kielcach blisko 100 mln euro. Zatrudnienie w zakładzie znajdzie między 300 a 400 osób, a kolejne pół tysiąca miejsc pracy pojawi się w przedsiębiorstwach kooperujących.”

  https://www.wnp.pl/finanse/kielce-decyzja-srodowiskowa-dla-fabryki-felg-aluminiowych,483381.html

 14. do powyżej pisze:

  A w Busku mamy cudowne „rozmnożenie” miejsc parkingowych za pomocą znaków drogowych z napisem „tężnia”.
  Proponuję WS i geniuszom z UMiG pójść na całość i parkingi pod Mrówką i Kauflandem też oznaczyć jako „parking tężnia” (mniejszymi: „w niedziele niehandlowe”

 15. Budżet Obywatelski pisze:

  W Warszawie urzęduje „naczelnik z Żoliborza” , który ponoć o wszystkim decyduje. W Busku natomiast urzęduje „naczelnik z Chmielnika”, który, mam wrażenie, ma również nieprawdopodobna moc sprawczą. Ludzie latami bezskutecznie proszą się Pana UMiG o różne rzeczy, np o kanalizację, gazyfikację, Ośrodek Zdrowia i nic lub niewiele osiągają. On mam wrażenie, że ledwo coś pomyśli, a wnet staje się to faktem.

 16. krecz pisze:

  Do inwestora; dzis 50 procent żyje z kredytów wiec po co te wywody na temat kto bierze, a kto nie. Do kogos z 12.14 widac nic nigdy nie potrzebowałeś, a chciałeś miec, a od kiedy hmm jak ci to napisać…. zapytaj lokalnych inwestorów za duzo pisania?

 17. Andrzej pisze:

  Czuje, że maczał w tym palce S. Walasek, 1szy kolarz BZ

 18. EUgeniusz pisze:

  Hura! Wiem w końcu po co w ramach rewitalizacji wybetonowali kawał starego parku zdrojowego, oczywiście na wzór i podobieństwo oryginalnego parku sprzed 200 lat za zgodą konserwatora i pod nadzorem specjalnych specjalistów z uprawnieniami. Długo wydawało mi się , że zrobili coś ni w d… ni w oko, a tu okazuje się że jednak nie, że oto zafundowano mieszkańcom „Plac Kolarza”! Hura! Hura! Hura!

 19. Darek pisze:

  Zanim co niektórzy zaczną się wypowiadać o kredytach i inwestycjach, proszę obejrzeć te filmy.

  „Śp. Michał Marusik o tym dlaczego Polacy wolą mieć PATOLOGIĘ zamiast swojego niepodległego państwa?”

  https://www.youtube.com/watch?v=WD8RCVNi3w0

  „GIGANTYCZNY DŁUG Polski! PiS zadłuży pokolenia?! UJAWNIAMY skalę zadłużenia! M. Janowski”

  https://www.youtube.com/watch?v=b_j9VE0-qF4

  „Kiedy przyjdą po twoje oszczędności?”

  https://www.youtube.com/watch?v=22uTmZCULeQ

  „Czterej Jeźdźcy apokalipsy.”

  https://www.youtube.com/watch?v=PbudoTJJmM8

 20. Darek pisze:

  Różnie się inwestuje i różne są inwestycje. Nadal w Polsce są także inwestycje jako żywo wyjęte z kultowego „Misia”… Niestety nie ma to nic wspólnego z mądrym, rozsądnym i dobrym inwestowaniem.

  https://www.youtube.com/watch?v=a7DDCjg4M6Y

  „-Powiedz mi, po co jest ten miś?
  -Właśnie, po co?
  -Otóż to, nikt nie wie po co, więc nie musisz się obawiać, że ktoś zapyta. Wiesz co robi ten miś? On odpowiada żywotnym potrzebom całego społeczeństwa. To jest miś na skalę naszych możliwości. Ty wiesz co my robimy tym misiem? My otwieramy oczy niedowiarkom. Patrzcie mówimy, to nasze, przez nas wykonane i to nie jest nasze ostatnie słowo! I nikt nie ma prawa się przyczepić, bo to jest miś społeczny, w
  oparciu o sześć instytucji.”

  ……………………………………………….

  -„Dostajemy za tego misia jako konsultanci 20 procent ogólnej sumy kosztów i już, więc im on jest droższy ten miś, tym… no… koniaczek?
  -Podwójny. Stać mnie.
  -No…”

 21. do Darek pisze:

  Ojtam, Ojtam 😜

 22. Jacek do Darek 26 LIPCA 2021 O 08:58 pisze:

  Podzielam twoje zdanie Darku, wg mnie wiele z tych „zapierających dech” inwestycji, to wg mnie takie robione na maksa słomiane kukły z Misia, które oficjalnie mają służyć jakoby mieszkańcom a w rzeczy samej
  Wg mnie oczywiście „przy okazji” służą transferowi określonych korzyści, tak by określone tłuste koty mogły jak w Misiu popijać sobie podwójny koniaczek.

 23. bezrobotny pisze:

  „Ogromne wrażenie robi blisko dwumetrowy pomnik kolarza w pędzie wyścigu z czasem” a ja się zapytam ile na tym „Ogromnym wrażeniu” można przygotować obiadów dla głodnych domowników lub ile kilometrów przejechać w poszukiwaniu godniejszej pracy?

 24. Gułag-Zdrój pisze:

  Rosja:
  Krytykujący Putina szaman skierowany na leczenie psychiatryczne

  Polska
  Krytykujący Sikorę radny skierowany na leczenie psychiatryczne

 25. Priorytety pisze:

  https://regiony.rp.pl/dyskusje/41986-prezydent-elblaga-kanal-otwiera-wiele-mozliwosci

  Priorytety prezydenta Elbląga: wymiana kopciuchów, tanie ciepło miejskie, nowa stacja uzdatniania wody, modernizacja oczyszczalni ścieków, modernizacja szpitala miejskiego.

  A w Busku: udawanie, że SMOG-u nie ma, drogie ciepło z KZC, większość wody kupowana od Chmielnika, śmierdzi z oczyszczalni, zamykana jest przychodnia w Szczaworyżu.

  Priorytety burmistrza Buska: tarcze z brązu, trawa z rolki, wieża z chrustu, zardzewiała kładka do nikąd.

 26. Redaktorzy nie za mali pisze:

  https://regiony.rp.pl/finanse/41906-250-mln-zlotych-dla-uzdrowisk-ruszyl-nabor-wnioskow

  „Wiadomo, że o środki będzie się starać Busko-Zdrój. – Będziemy aplikować zarówno w komponencie: „adaptacja do zmian klimatu” jak i „wspieranie efektywności energetycznej w budynkach użyteczności publicznej”. W tej chwili jest jednak zbyt wcześnie, aby podać konkretne
  inwestycje – mówi Anna Makowska, naczelnik Wydziału Promocji, Kultury, Sportu i Spraw Uzdrowiskowych w buskim ratuszu.

  Urzędniczka dodaje, że „potrzeb i pomysłów tym zakresie gmina ma wiele, dlatego w najbliższym czasie będziemy prowadzić analizy, które pomogą nam w podjęciu decyzji o kształcie ostatecznego zgłoszenia”.”

  Jak widać, redaktorzy „Rzeczpospolitej” nie są za mali, by zapytać w buskim ratuszu.

  Teraz ważne, na co można przeznaczyć te dotacje:
  „Celem jest zwiększenie produkcji energii ze źródeł odnawialnych oraz rozwój zieleńców i parków.”

  W buskich warunkach „rozwój” zieleńców i parków polega na ich betonowaniu i wycinaniu drzew.
  Pora więc się bać…

 27. Farmer pisze:

  Tyle tam placu że może lepi cało aleje pomników zrobić nie wim może jakiego piłkarza BKSu abo jakiego pływaka że sloneczka

 28. obiecanki cacanki a głupiemu radość do Redaktorzy nie za mali 26 LIPCA 2021 O 21:31 pisze:

  https://regiony.rp.pl/finanse/41906-250-mln-zlotych-dla-uzdrowisk-ruszyl-nabor-wnioskow: „Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej przeznaczył 250 mln zł dla gmin uzdrowiskowych, które chcąc wzmocnić swoją odporność na skutki zmian klimatu. Efektem ma być poprawa jakości życia mieszkańców i kuracjuszy.”

  Lista uzdrowisk w Polsce: https://pl.wikipedia.org/wiki/Lista_uzdrowisk_w_Polsce: „W Polsce znajduje się 45 miejscowości (lub ich części) które posiadają status uzdrowiska.”

  250 mln/ 45 miejscowości = 5,55 mln potencjalnie na 1 gminę.

  Czy te 5,5 mln w realiach Buska coś zmieni? moim zdaniem nic. Nie wiem nawet czy to wystarczy choćby na dokończenie rozbabranej budowy budynku AKS na stadionie. Skoro niepozorny „kibel Waldemara” na światłach Kopernika i Kościuszki kosztował 360 tysięcy (https://echodnia.eu/swietokrzyskie/toaleta-budzi-kontrowersje-nowy-szalet-w-busku-za-360-tysiecy-zlotych/ar/8534634) i to lata temu, kiedy ceny były gdzieś o połowę mniejsze niż teraz, więc o czym tu gadać i czym się podniecać?

 29. NIESAMOWITA amnezja pisze:

  Zaledwie 2 miesiące temu Echo Dna donosiło (echodnia.eu/swietokrzyskie/wielkie-inwestycje-nad-zalewem-w-radzanowie-czy-jest-szansa-na-pieniadze-1-lipca-rusza-kapielisko/ar/c1-15613357): „Władze miasta i gminy Busko-Zdrój mają nadzieję pozyskać ponad cztery miliony złotych dofinansowania na gigantyczną modernizację kąpieliska w Radzanowie. Dzięki tej inwestycji podbuski zalew stanie się jednym z najnowocześniejszych tego typu miejsc w Świętokrzyskiem. Z pewnością będzie przyciągał tłumy także z powiatów ościennych”

  I co panie burmistrzu Sikora?? gdzie te 4 miliony panie burmistrzu Sikora? Czy Radzanów tętni życiem panie burmistrzu Sikora? Czy Radzanów stał się „jednym z najnowocześniejszych tego typu miejsc w Świętokrzyskiem.” i czy z pewnością przyciąga „tłumy także z powiatów ościennych”panie burmistrzu Sikora?

 30. europoseł Jacek Saryusz-Wolski: Plan Komisji Europejskiej jest szalony. Polska stanie się ofiara ideologicznych pomysłów Unii Europejskiej pisze:

  dorzeczy.pl/ekonomia/192759/fit-for-55-saryusz-wolski-czeka-nas-rewolta-spoleczna.html – O nowym pakiecie unijnych dyrektyw klimatycznych mówił w wywiadzie dla telewizji wPolsce.pl eurodeputowany Jacek Saryusz-Wolski.

  W jego ocenie Polska znalazła się w „kleszczach i w imadle”. Polityk wskazał, że KE nie ogląda się na ekonomiczne i społeczne konsekwencje podejmowanych działań. Podkreślił też, że nie zwraca uwagi na to, że państwa biedniejsze, jak Polska nie są w stanie przeprowadzić transformacji energetycznej w forsowanym przez Unię tempie.

  – Z punktu widzenia Polski wygląda to tak, że „węgiel nie, bo zbyt emisyjny”, „gaz też nie, bo wprawdzie mniej, ale też emisyjny”, „energia atomowa też nie, gdyż Niemcy tego nie chcą”. Czyli zostają nam wiatraki – mówi Jacek Saryusz-Wolski.

 31. Powyżej pisze:

  Jakby dobrze wniosek napisali to by dostali w ramach dofinansownia dla gmin na których istniały pgry można było składać na budynki użyteczności publicznej a oni napisali na rozbudowa Radzanowa fuck logic

 32. kto zawinił do Powyżej 27 LIPCA 2021 O 10:21 pisze:

  Już kiedyś słyszałem, że podobno Siwy zaprowadził Nowy Ład w UMIG, który polega na tym, że teraz każda decyzja przechodzi przez niego i każda musi być przez niego zaakceptowana. Jeśli tak jest to znaczyłoby to, że Siwy też ponosi odpowiedzialność za jak piszesz błędnie napisany wniosek i to, że Busko wskutek tego nie dostało pieniędzy z tego dofinansowania. Czy mam racje?

 33. Kolarz pisze:

  To pomnik Stefana Kowalczyka

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Masz pytania? Napisz do nas: redakcja@infobusko.pl