Wojciech Lubawski odwołany ze stanowiska prezesa Uzdrowiska Busko-Zdrój. Decyzję podjęła w czwartek rada nadzorcza spółki - Internetowy Portal Informacyjny Mieszkańców Miasta i Gminy Busko-Zdrój

Wojciech Lubawski odwołany ze stanowiska prezesa Uzdrowiska Busko-Zdrój. Decyzję podjęła w czwartek rada nadzorcza spółki

11 lutego 2021 | Radio Kielce Radosław Podsiadły , Marta Gajda 11.02.2021 | Echo Dnia Paweł Więcek 11.02.2021 / Jarosław Kruk 11.02.2021 | | 29 komentarzy

Rada Nadzorcza spółki „Uzdrowisko Busko-Zdrój” podjęła decyzję o odwołaniu Wojciecha Lubawskiego ze stanowiska prezesa zarządu uzdrowiska. Jednocześnie, rada powierzyła na trzy miesiące pełnienie obowiązków prezesa Stanisławowi Grzesiakowi, dotychczasowemu członkowi Rady Nadzorczej.. – informuje 11.02.2021  portal Radio Kielce

11.02.2021: Prezes Wojciech Lubawski vs. dyrektor Maciej Gawin – czas pokazał, kto wyszedł z tego zwarcia z tarczą , a kto na tarczy / garfika: infobusko.pl; pyszne.pl

Ciężko komentować tę decyzję. Ja to rozumiem i szanuję. Rada Nadzorcza ma takie uprawnienia. Odwołali mnie, nie mam żalu – powiedział w Rozmowie z Radiem Kielce Wojciech Lubawski.

W tej chwili zapewne będzie tam rządził Maciej Gawin, który „wjedzie tam na białym koniu”. Z punktu widzenia humanitarnego lepiej, że stamtąd odchodzę, niż bym miał patrzeć na to, co się w tej firmie wydarzy. Szkoda mi trochę. Pracuje tam wielu porządnych ludzi. Miałem ambicję, aby przeprowadzić tę firmę szczególnie przez okres pandemii. Miesięcznie potrzebowałem 6 mln zł na funkcjonowanie uzdrowiska. Mimo że nie było wpływów, jakoś sobie radziliśmy. Okazało się, że polityka jest ważniejsza od wszystkiego – powiedział Wojciech Lubawski.

Odniósł się w ten sposób do konfliktu z radnym sejmiku Maciejem Gawinem, związanym z Porozumieniem♂. Radny kieruje uzdrowiskowym szpitalem „Krystyna” w Busku.

>>>  infobusko.pl [26.03.2021]: – Gorąca linia: Od jutra za sterami „Krystyny” Maciej Gawin  <<<

Na pytanie, jakie plany ma na siebie, Wojciech Lubawski odpowiedział, że udaje się na zasłużoną emeryturę i będzie bawić wnuki.

Po zwolnieniu Wojciech Lubawski – zgodnie z kontraktem – mógłby otrzymać świadczenia z tytułu trzymiesięcznej odprawy oraz sześciomiesięcznego zakazu konkurencji – łącznie około 200 tysięcy złotych. Ale według Rady Nadzorczej nie dostanie ani złotówki! Dlaczego?

Rada Nadzorcza miała trzy podstawowe zarzuty do prezesa Wojciecha Lubawskiego. Jak informuje jej przewodniczący Robert Frey, rada uznała, że doszło do naruszenia przez zarządzającego, podstawowych obowiązków wynikających z umowy o świadczenie usług zarządzania spółką.

Pierwszy dotyczy wyłączenia ze sprzedaży 121 łóżek w obiekcie „Krystyna”, przez co obiekt nie zarabiał na siebie w momencie, w którym nie stała na drodze pandemia. Drugi zarzut to przeciągające się rozmowy z bankami dotyczące sfinansowania budowy nowoczesnego zakładu produkcji wody mineralnej „Buskowianka”, trzeci to utrata zaufania – zaznacza.

>>>  infobusko.pl [27.01.2019]: – Gorąca linia: Nowa Rada Nadzorcza uzdrowiska Busko-Zdrój zatwierdzona. Czas na wybór prezesa [aktualizacja]  <<<

Dr inż. Stanisław Grzesiak jest absolwentem Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie, w latach: 1991-1995 dyrektor Odlewni Żeliwa i Emalierni „Kamienna” w Skarżysku-Kamiennej, 1995-1999 członek Zarządu Odlewni, w latach 1999-2000 naczelnik Wydziału Promocji i Rozwoju w Starostwie Powiatowym w Skarżysku-Kamiennej, 2000-2002 dyrektor ds. Rozwoju w Zakładach MESKO, 2002-2007 prezes MESKO-USŁUGI i MESKO-BUD Sp. z o.o., 2007-2010 członek Zarządu Energetyka Cieplna miasta Skarżysko-Kamienna Sp. z o.o., 2010-2015 wiceprezydent Skarżyska-Kamiennej, 2015-2019 doradca ds. energetyki w Celsium Sp. z o.o., 2019 – do chwili obecnej członek Rady Nadzorczej Spółki Uzdrowisko Busko-Zdrój.

źródło: Radio Kielce

 

ED: Wojna w Uzdrowisku Busko-Zdrój. Prezes Lubawski kontra dyrektor „Krystyny” i radny sejmiku Maciej Gawin. Padają wzajemne oskarżenia

ED: Radni sejmiku z PSL wzywają marszałka województwa Andrzeja Bętkowskiego do ratowania Uzdrowiska Busko-Zdrój przed bankructwem [VIDEO]

? ED: W czwartek Wojciech Lubawski zostanie odwołany ze stanowiska prezesa spółki Uzdrowisko Busko-Zdrój?

Karolina Kępczyk: Z uwagi na negatywną opinię Kierownictwa UMiG w Busku-Zdroju współpraca ze mną nie będzie kontynuowana…

ED: Były dyrektor KPT Szymon Mazurkiewicz prezesem Sanatorium Nida-Zdrój w Busku-Zdroju

Społeczny Komitet Protestacyjny Obrony Ośrodka Zdrowia w Szczaworyżu: Pismo do Burmistrza Waldemara Sikory

 

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna.

29 odpowiedzi na “Wojciech Lubawski odwołany ze stanowiska prezesa Uzdrowiska Busko-Zdrój. Decyzję podjęła w czwartek rada nadzorcza spółki”

 1. Do Redaktora pisze:

  Jeden z wielu nieudaczników odstrzelony. Jak się Pan czujesz jako sympatyk tych popaprańców?

 2. Uzdrowisko Busko-Zdrój pisze:

  Są takie fajne strony, które polecam każdemu. Oto one:

  https://sudop.uokik.gov.pl/search/aidBeneficiary

  Tu wpisując NIP firmy sprawdzisz ile dostała pomocy publicznej łącznie, ile pomocy tylko „na Covid”,
  sprawdzisz 3 lata wstecz lub do końca wstecz, czyli nawet kilkanaście lat do tyłu.

  https://ekrs.ms.gov.pl/rdf/pd/search_df

  Tu wpisując KRS firmy sprawdzisz dwa, trzy lata wstecz wszystkie informacje o: obrotach, zyskach, przeznaczeniu dochodu, bilansach, sprawozdaniach, etc.

  https://mojepanstwo.pl/

  Tu sprawdzisz firmy – kto jest wspólnikiem, kto zasiada w zarządzie i inne ciekawe informacje.
  ————————————————————————————————————————
  Mając chwilkę wolnego czasu postanowiłem sprawdzić to i owo o Uzdrowisku Busko-Zdrój. Oczywiście najnowsze dostępne dane są za 2019 rok.

  -Spadła produkcja Buskowianki – łącznie w litrach było to:
  2018 – 21 353 856 litrów
  2019 – 18 793 208 litrów. – A więc mamy spadek o 12 %.

  -Wartość księgowa netto Uzdrowiska na dzień 31.12.2019 – 67 111 389,55 zł

  -Kapitał zakładowy – akcje – 24 500 000,00 zł

  -Kwota zobowiązania – zabezpieczenie hipoteką – 18 500 000,00 zł
  -Kwota zobowiązania – zabezpieczenie – weksel in blanco – 6 134 340,18 zł
  -Razem zobowiązania: 24 634 340,18 zł

  -Wynagrodzenie Zarządu i Rady Nadzorczej (za 2019 rok):
  -Zarząd – 1 osoba – 263 492,84 zł
  -Rada Nadzorcza – 5 osób – 375 402,99 zł
  Kwoty powyższe nie obejmują zwrotu kosztów podróży służbowych i ryczałtów wypłacanych za używanie własnego samochodu do celów służbowych.

  A więc Prezes zarobił średnio miesięcznie: 263 492,84 zł / 12 miesięcy = 21 957,74 zł/miesiąc
  A każdy jeden członek Rady Nadzorczej zarobił średnio miesięcznie:
  375 402,99 zł / 5 osób / 12 miesięcy = 6 256,72 zł/miesiąc !!!

  Niech żyje „dojna zmiana”!

  Co ciekawe, jak sprawdzicie sobie Uzdrowisko nie dostało żadnej pomocy w ramach Covid-a w 2020 roku! Dostało dopiero kilka dni temu 878 000,00 zł.

  Małe firmy podostawały w Busku i okolicy po kilkaset tysięcy złotych, a większe nawet kilka milionów. Wiem, bo z ciekawości sprawdzałem niektóre podmioty.
  Dlaczego UBZ w 2020 roku nic nie dostało, a w 2021 tylko 878 000,00 zł ?

  Czy brak pomocy Covid-owej może doprowadzić do zadłużenia UBZ? Pracownicy jak na razie mają wypłacane pensje, zresztą to bardzo dobrze, ale jednak z czegoś te środki pochodzą. Pytanie z czego, skoro praktycznie brak jest pomocy Covid-owej?

 3. Uzdrowisko Busko-Zdrój - cz. 2 pisze:

  A te zarobki 6,2 tys. zł dla każdego członka Rady Nadzorczej to mnie osobiście krew jaśnista zalewa. Pytam się za co? Ile godzin oni pracują w tygodniu, czy w miesiącu? Ile mają tych posiedzeń? Do tego zwrot za dojazdy i używanie własnego auta. Szlag człowieka trafia.
  Rocznie utrzymanie RN 375 402,99 zł to jest skandal, biorąc pod uwagę zarobki pracowników UBZ – najniższa krajowa albo niewiele więcej ponad to.

 4. Uzdrowisko Busko-Zdrój - cz. 3 - UZDROWISKO vs. "SŁOWACKI" pisze:

  Zawsze dobrze jest dokonać pewnych porównań, dla zobrazowania danej sytuacji. Korzystając z tego samego źródła (oficjalne dane z KRS), postanowiłem sprawdzić dla porównania Sanatoria Słowacki sp. z o. o. Pani Bożena Korczak i Jan Korczak (małżeństwo) są właścicielami Słowackiego przy ul. 1-ego Maja, Sanatorium „Rafał” oraz niedawno oddanego do użytku obiektu Terma Słowacki przy ul. Grotta. Dane są na koniec 2019 roku. Wartość majątku państwa Korczaków to w zaokrągleniu ok. 59 mln zł. W zaokrągleniu Rafał warty jest ok. 14 mln, Terma Słowacki ok. 34 mln, a Słowacki na 1-ego Maja 11 mln, razem 59 mln zł. Tak według mnie wynika to z dokumentów. Nie jestem księgowym, więc jeśli coś źle zinterpretowałem to przepraszam i proszę mnie poprawić.

  Dlaczego o tym pisze? Ano dlatego, że porównując jedno z drugim, coś dziwnie to wszystko wygląda moim zdaniem. Dlaczego tak uważam?

  Majątek państwa Korczaków to ok. 59 mln zł, na który składają się 3 budynki.

  Uzdrowisko warte było na koniec 2019 roku 67,1 mln zł, czyli niewiele więcej. Jednak UBZ posiada znacznie więcej bo:

  -Sanatorium Mikołaj
  -Sanatorium Oblęgorek
  -Sanatorium Marconi wraz z zakładami przyrodoleczniczymi
  -Sanatorium Krystyna
  -Sanatorium Willa Zielona
  -Willa Cyprys – ul. Słoneczna
  -Szpital „Górka”
  -Potężny park koło Szpitala „Górka”
  -Linia produkcyjna „Buskowianki” jak i sama marka wody „Buskowianka”
  -Uzdrowiskowa oczyszczalnia ścieków
  -Ujęcia wód siarczkowych i inne ujęcia

  Jak to jest, że majątek państwa Korczaków, czyli 3 budynki, warty jest 59 mln, a UBZ, składające się z tylu obiektów, warte jest niewiele więcej, bo 67,1 mln zł ???

  Dodam także jeszcze jedną ważną rzecz, o czym już pisałem wcześniej:

  Uzdrowisko nie dostało żadnej pomocy w ramach Covid-a w 2020 roku! Dostało dopiero kilka dni temu 878 000,00 zł.

  Ile dostały Sanatoria Słowacki sp. z. o. o.? Otóż dostali 2,1 mln zł, czyli prawie trzy razy tyle co UBZ.

  ZADAJE TERAZ PYTANIA, BO MAM PRAWO PYTAĆ, PONIEWAŻ UBZ JEST PAŃSTWOWE, CZYLI JEST WŁASNOŚCIĄ NAS WSZYSTKICH I JEST PEREŁKĄ W KORONIE NASZEGO BUSKA:

  -Jak działa księgowość w UBZ?
  -Kto, jak i dlaczego wyliczył taką wartość UBZ?
  -Czy mamy tu do czynienia z tzw. „kreatywną księgowością”?
  -Dlaczego wartość UBZ jest tak niska w porównaniu do Sanatoria Słowacki sp. z. o. o. ?
  -Dlaczego UBZ dostało tak mało środków w ramach pomocy „Covid-owej”?

  PYTAM SIĘ ZATEM: Czy prowadzone są działania (świadome lub nieświadome), aby doprowadzić UBZ do takiego stanu, że będzie „w złej kondycji finansowej” i będzie sprywatyzowane, a majątek wysprzedany za przysłowiowe „marne grosze”?

  Żeby było jasne i żeby mi ktoś nie zarzucał czegokolwiek:

  Nie mam nic do Słowackiego czy państwa Korczaków. Dokonałem tyko porównania majątków, aby ukazać, że wartość UBZ może być, w mojej ocenie, zaniżona i nie adekwatna do faktycznej rynkowej wartości UBZ.

  Tu można zadać następne pytania:

  -Czy prywatny właściciel potrafi lepiej oszacować wartość własnego majątku niż księgowość UBZ?
  -Co na to Prezes Lubawski?
  -Co na to obecny właściciel UBZ Pan Marszałek Będkowski?
  -Jak Pan dba Panie Marszałku o swoją własność?
  -Jak Pan Panie Marszałku sprawuje nadzór właścicielski?

 5. echodnia.eu/swietokrzyskie/wojciech-lubawski-odwolany-ze-stanowiska-prezesa-uzdrowiska-buskozdroj-decyzje-podjela-w-czwartek-rada-nadzorcza-spolki/ar/c1-15437499 pisze:

  JAK DONOSI ECHO DNIA:

  Po zwolnieniu Wojciech Lubawski – zgodnie z kontraktem – mógłby otrzymać świadczenia z tytułu trzymiesięcznej odprawy oraz sześciomiesięcznego zakazu konkurencji – łącznie około 200 tysięcy złotych.

  Ale według Rady Nadzorczej nie dostanie ani złotówki! Dlaczego?

  – Rozwiązanie umowy o świadczenie usług zarządzania spółką nastąpiło w związku z naruszeniem przez zarządzającego podstawowych obowiązków wynikających z tej umowy. Chodzi między innymi o wyłączenie 120 łóżek w szpitalu „Krystyna”, przedłużające się rozmowy w sprawie powstania zakładu produkcji wody mineralnej „Buskowianka” i utratę zaufania. Pan Wojciech Lubawski został zwolniony w takim trybie, że nie przysługuje mu odprawa – mówi przewodniczący rady nadzorczej Uzdrowiska Busko-Zdrój doktor Robert Frey.

 6. radio.kielce.pl/wiadomosci/zmiana-na-stanowisku-prezesa-uzdrowiska-busko-zdroj,122898 pisze:

  JAK INFORMUJE RADIO KIELCE:

  „Miałem ambicję, aby przeprowadzić tę firmę szczególnie przez okres pandemii. Miesięcznie potrzebowałem 6 mln zł na funkcjonowanie uzdrowiska. Mimo że nie było wpływów, jakoś sobie radziliśmy. – powiedział Wojciech Lubawski.”

  Zaraz, zaraz, chwileczkę, momencik: Nie było wpływów, a co miesiąc szło 6 milionów na funkcjonowanie UBZ?
  Covid-owej pomocy było raptem tylko 878 000,00 zł.
  Skąd więc się te pieniądze brały, jak nie było wpływów????????????????

  Żeby się zaraz nie okazało, że UBZ jest zadłużone, jest w złej kondycji finansowej i będzie prywatyzacja, czyli wyprzedaż wszystkiego kawałek po kawałku… ???

 7. radio.kielce.pl/wiadomosci/zmiana-na-stanowisku-prezesa-uzdrowiska-busko-zdroj,122898 pisze:

  „Na pytanie, jakie plany ma na siebie, Wojciech Lubawski odpowiedział, że udaje się na zasłużoną emeryturę i będzie bawić wnuki.”

  Oj nie Panie Lubawski! Moim zdaniem to nie jest „zasłużona emerytura”. Moim zdaniem nie był pan ani dobrym prezydentem Kielc, ani dobrym prezesem Uzdrowiska, więc proszę sobie nie kadzić i nie schlebiać, że przechodzi pan na „zasłużoną emeryturę”. Po prostu idzie pan na emeryturę i chwała Bogu, że ani Kielce ani Busko nie będą pana już oglądały i znosiły pańskich rządów. I arrivederci Roma, jak mawiała Halinka Kiepska!

 8. Mieszkaniec Buska pisze:

  Maciej od Michała C. zwyciężył Wojciecha od Jatosława G., ale łupy zbierze kto inny…

 9. krecz pisze:

  I kolejny kit niestety cytuje” rada nadzorcza nie wyplaci ani zlotowki odprawy” ludzie za miesiac zlozy odwolanie i przyniosą mu ugode ale bedzie cisza i nikt nie zapyta tak to sie robi. Po drugie marszalek odwoluje i powoluje na trzy miesiace ciekawe na jakich zasadach, zapytam wprost gdzie sa związki zawodowe szczegolnie solidarnosc pani reniu!!!!! I ostatnie czy w Busku nie ma kogos z PIs zeby go nominować. Ludzie co to za organizacja ze nie ma kadry i trzeba szukac poza Buskiem. Kasa sie zgadza podtrzymuje Pani Madzia jest dobra kandydatura

 10. Ela do krecz pisze:

  Jedyna sprawdzona osoba, która moim zdaniem jest w stanie uratować i zrewitaluzowac Uzdrowisko jest Pan Waldemar Sikora, doświadczony menadżer, burmistrz Buska, pod rządami którego Busko rozkwitło jak nigdy. Inni padają a Busko się rozwija. Pan Waldemar Sikora powinien na rok czy dwa zostać prezesem, a Buskiem w tym czasie zarządzałby w porozumieniu z nim jego zastępca, pan Michał Maronski. Nie ma lepszej opcji uważam.

 11. MB pisze:

  Podzielam powyższe zdanie. Obawiam się, że jak padnie UBZ jak PKS to Busko cofnie się o 100 lat i w Busku znów krowy zaczną chodzić po ulicach

 12. Do krecz pisze:

  Cytuję cię:
  „Ludzie co to za organizacja ze nie ma kadry i trzeba szukac poza Buskiem”
  To żeś dowalił! Widocznie nie ma w Busku tak zasłużonych pisowców jak w Kielcach. Stąd ten desant.

 13. krecz pisze:

  Do powyzej caly czas podpowiadam Pani Magda nasza Radna ale tak jak napisales moze sie nie udac a szkoda

 14. Tylko Waldemar Sikora! pisze:

  Pan Marszałek dobry włodarz,
  Chce ratować Uzdrowisko,
  znów wyrusza szukać kogoś,
  Kto jest przecież bardzo blisko

 15. Jarek pisze:

  Hahaha Kercz Ty stary cwaniaku, chcesz położyć uzdrowisko? Masz chrapkę by po kawałku je wykupić?

 16. krecz pisze:

  Do Jarka szanowny kolego po 1od poczatku jesli czytasz moje komentarze zależalo mi i zalezy na tym.by najwiekszy zaklad w miescie byl. Po drugie podkreslalem zawsze ze prezes piwinien byc stad, a czemu bo tu by żyl i mieszkał, po trzeci z tych co znam z obecnie rządzących na terenie naszej gminy co naleza do tego ugrupowania tylko ta osoba na dzis, ktorą wskazuje ma jakis potencjal no chyba ze znasz lepszych a mi gdzies umknęło?

 17. Koniec UBZ jest bliski - wszyscy lekarze się starają a pacjent umrze pisze:

  czy nie według podobnego scenariusza pogrzebano buski PKS? czy wtedy dobrodzieje, również z PiS, też nie próbowali rewitalizować PKS? czy pamiętacie jak się skończyło?

 18. Wiewiórka pisze:

  Konkretnie jaki, bo z ocen od osób, które znają lub miały z tą osobą kontakt zawodowy, ja mam inny obraz. Chyba, że właśnie o to Ci chodzi… 😉

  A kierowanie się przy obsadzie pochodzeniem danej osoby świadczy o dyletantyzmie, nepotyzmie a nawet rasizmie. Decydować to mają kompetencje, a nie skąd kto pochodzi, gdzie mieszka, gdzie się urodziła, jaki ma kolor skóry, poglądy polityczne czy preferencje erotyczne.

 19. MM do MB 12 LUTEGO 2021 O 11:00 pisze:

  Może tak być że Buszczanom pozostanie pasać krowy. Problem będzie z pędzenie bydła aleją Mickiewicza bo na tych schodach co to je Wąsowicz zrobił to krowy połamią sobie nogi jak 2×2=4

 20. Mimi pisze:

  W końcu ten darmozjad wyleciał na bruk.
  Ciekawe, który z kolegów wójtów, burmistrzów lub prezydentów nagle znajdzie stanowisko pracy dla tego ……!

 21. Daniel pisze:

  A ja wam teraz powiem coś, co zapewne wielu się nie spodoba, ale wiem, że wielu przyzna mi rację. Czy jestem za prywatyzacją Uzdrowiska? Tak, jestem za. Oczywiście za uczciwą prywatyzacją, a nie wysprzedaniem za grosze. Co cechuje państwowe firmy?
  1. Zatrudnia się ludzi nie według kompetencji, ale według klucza partyjnego, kolesiostwa, nepotyzmu, układów i po znajomości.
  2. Pracownik zatrudniony według powyższych kryteriów nie rzadko nie szanuje pracy, nie szanuje klientów/petentów, ponieważ dostał pracę po znajomości, po linii partyjnej, więc jest pewny siebie, czuje się mocny mając za sobą pewne poparcie, a czasami bywa wręcz bezczelny czy arogancki w stosunku do klienta/petenta.
  3. Skutkiem takiej jak powyższa polityki kadrowej, jest przerost zatrudnienia.
  4. Przerost zatrudnienia to niska efektywność ekonomiczna.
  5. Niska efektywność ekonomiczna to wysokie koszty funkcjonowania takiej jednostki, wysokie ceny dla klientów.

  Podsumowując: To co państwowe jest mało innowacyjne, drogie w utrzymaniu, z wysokimi cenami za produkty i usługi, z niską jakością usług, z przerostem zatrudnienia, z pracownikami którzy nie rzadko nie szanują swojej pracy oraz klientów/petentów.

  Jedyną radą na to, aby nie doprowadzić do degradacji i dziadostwa w Uzdrowisku jest jego prywatyzacja.
  Dla kogo jednak prywatyzacja jest zagrożeniem?

  -Dla kuracjuszy na pewno nie, bo im może to wyjść tylko na plus – niższe ceny i wyższa jakość usług.
  -Dla pracowników też nie, bo oni muszą pracować, by sanatoria funkcjonowały, więc dalej pracować będą, a zważywszy na fakt, jakie są niskie zarobki w Uzdrowisku, to oni i tak nie stracą nic na prywatyzacji, bo i u prywatnego też będą mało zarabiać, ale jak właściciel będzie w porządku, to myślę, że mogą i więcej zarabiać.
  -Natomiast prywatyzacja jest zagrożeniem dla kogo? Dla tych wszystkich, co dostali pracę według kryteriów określonych w punkcie 1. Dla tłustych kotów, nierobów, zatrudnionych według klucza partyjno-kolesiowskiego.

  Prywatyzacja może wyjść tylko na plus zarówno kuracjuszom jak i sanatoriom. Dla pracowników będzie neutralna lub wyjdzie im na plus. Jedynie ci, którzy piastują stanowiska „polityczne”, którzy „pierdzą w stołki”, którzy są zatrudnieniu tylko po to, żeby mieli pracę, a tak naprawdę mało co robią, ci wylecą z hukiem, bo prywatny właściciel płaci za pracę, a nie za bycie w pracy.

  Co sądzicie o takich argumentach Szanowni Internauci? Zachęcam do merytorycznej dyskusji. Tylko proszę – bez hejtu. ?

 22. Cieślak też chyba poleci ze stołka? Baj, baj panie Cieślak... ? pisze:

  onet.pl/informacje/onetwiadomosci/porozumienie-jaroslaw-gowin-chce-wyrzucic-kolejnych-dzialaczy/5j9fkpn,79cfc278

  „Prezydium Porozumienia Jarosława Gowina chce wyrzucenia z partii m.in. Jacka Żalka, Michała Cieślaka, Włodzimierza Tomaszewskiego i Zbigniewa Gryglasa. Część z nich ma też opuścić ministerialne posady zajmowane z rekomendacji partii – dowiedział się Onet.Z naszych informacji wynika, że wnioskami o ich usunięcie z partii jutro zajmie się sąd koleżeński. Oprócz wspomnianych polityków partię mogą opuścić Magdalena Błeńska i Karol Rabenda. Wszyscy zostali zawieszeni w prawach członka partii.Cieślak, Gryglas i Żalek mają też stracić ministerialne posady. Wnioski o wycofanie rządowych rekomendacji dla nich zostały przyjęte jednogłośnie. To pokłosie konfliktu w partii.”

 23. ŁuNochod pisze:

  A co na to wszystko Gerard Wspaniały? Tak dużo miał do powiedzenia jeszcze niedawno, zwłaszcza w temacie pewnego wolnomyśliciela, a teraz głucha cisza, chłopa nima. Kiedy jak kiedy ale to właśnie teraz rzecznik Uzdrowiska powinien być aktywny, wyjasniac o co w tym wszystkim chodzi i tłumaczyć z ichniego na nasze. Panie Gerardzie aż się prosi o Pana komentarz.

 24. xyz pisze:

  Haha wolnomyśliciela haha czy chodzi Ci o zdrowego psychicznie inaczej? To teraz tak się mówi?

 25. covid pisze:

  Gerard się przecież zaszczepił. Dajcie mu więc spokój, by dał rade wrócić do zdrowia po szczepieniu.

 26. Dudek pisze:

  #ŁuNochod
  12 LUTEGO 2021 O 22:03
  A co na to wszystko Gerard Wspaniały? Tak dużo miał do powiedzenia jeszcze niedawno, zwłaszcza w temacie pewnego wolnomyśliciela, a teraz głucha cisza, chłopa nima. Kiedy jak kiedy ale to właśnie teraz rzecznik Uzdrowiska powinien być aktywny, wyjasniac o co w tym wszystkim chodzi i tłumaczyć z ichniego na nasze. Panie Gerardzie aż się prosi o Pana komentarz.#

  Jakiego tego pewnego wolnomyśliciela?

 27. Asd pisze:

  Cytujac klasyka „zegnaj mistrzu pozorow”?

 28. […] Wojciech Lubawski odwołany ze stanowiska prezesa Uzdrowiska Busko-Zdrój. Decyzję podjęła w czwa… […]

 29. […] Wojciech Lubawski odwołany ze stanowiska prezesa Uzdrowiska Busko-Zdrój. Decyzję podjęła w czwa… […]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Masz pytania? Napisz do nas: redakcja@infobusko.pl