Gorąca linia: Nowa Rada Nadzorcza uzdrowiska Busko-Zdrój zatwierdzona. Czas na wybór prezesa [aktualizacja] - Internetowy Portal Informacyjny Mieszkańców Miasta i Gminy Busko-Zdrój

Gorąca linia: Nowa Rada Nadzorcza uzdrowiska Busko-Zdrój zatwierdzona. Czas na wybór prezesa [aktualizacja]

27 stycznia 2019 | Iwona Murawska Radio Kielce / Jarosław Kruk 11:01 | | 8 komentarzy

Zarząd Województwa zatwierdził skład nowej Rady Nadzorczej Uzdrowiska Busko-Zdrój. W skład tego gremium wejdą, wskazani przez marszałka: Zbigniew Duda,  Marcin Perz, Robert Frey oraz Stanisław Grzesiak. Dwoje członków rady, to osoby wskazane przez załogę spółki: Renata Rutkowska-Mężyk i Marcin Nurek.

Wjazd na teren Uzdrowiska. / fot. Jarosław Kruk

Poinformowała właśnie o tym red. Iwona Murawska na portalu Radia Kielce.

Więcej informacji znajduje się na źródłowej stronie Radia Kielce – po kliknięciu na link.

Nadal nie ma odpowiedzi na pytanie kto zostanie wybrany nowym prezesem zarządu? Kto zastąpi dotychczasowego „szefa” Wojciecha Legawca.


Zarząd województwa świętokrzyskiego, właściciel Uzdrowiska, w środę, 16.01,  podjął uchwałę o powołaniu nowych członków powiększonej sześcioosobowej Rady Nadzorczej Uzdrowiska Busko-Zdrój.

W piątek, 25.01, na Walnym Zgromadzeniu , które stanowi jednoosobowo marszałek województwa, zdecydowano o zwiększeniu Rady Nadzorczej Uzdrowiska z 5 do do 6 osób i powołaniu do niej czterech nowych członków.

Nowo powołani to:

Załogę w nowej Rady Nadzorczej reprezentują nadal: przewodnicząca Renata Rutkowska Mężyk i Marcin Nurek.

Przez minione lata, za rządów w województwie PSL, Rada Nadzorcza składała się z pięciu osób, z których trzy powoływał właściciel, czyli marszałek województwa. Byli to Bernard Antos, Bolesław Długosz, Leszek Wójtowicz. Dwoje przedstawicieli, wyżej wymienionych, miała załoga.

Nie jest tajemnicą, ze Rada Nadzorcza Uzdrowiska Busko-Zdrój jest w gronie najlepiej płatnych w regionie. Członkowie pełniący funkcje przewodniczącego, jego zastępcy i sekretarz otrzymują miesięcznie po 5.213 złotych brutto; pozostali członkowie nie pełniący żadnych funkcji 4.739 złotych brutto.

Na piątkowym Walnym marszałek mógł też odwołać obecnego prezesa Wojciecha Legawca, ale tego nie zrobił. Odwołać prezesa może też nowa Rada Nadzorcza po ukonstytuowaniu się.
Według nieoficjalnych informacji nowy zarząd spółki ma nie być jak dotychczas jednoosobowy, ma on teraz liczyć trzy osoby.

Wynagrodzenie w zarządzie to również wielkie pieniądze. Prezes zarządu spółki Uzdrowisko Busko-Zdój, Wojciech Legawiec,  według oświadczenia majątkowego z 2019 r., otrzymał za pracę w 2017 …. Czytaj więcej: https://echodnia.eu/wielkie-pieniadze-dla-czlonkow-rady-nadzorczej-i-zarzadu-spolki-uzdrowisko-busko-zdroj-zobacz-ile-sie-tam-placi/ar/13837898#strefa-biznesu

W przypadku gdy Zarząd zostanie powiększony do trzech osób jedno z miejsc w nim powinno przypaść któremuś z pracowników Uzdrowiska. Komu? – czas pokaże.

 

◙ Podobne wiadomości:

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna.

8 odpowiedzi na “Gorąca linia: Nowa Rada Nadzorcza uzdrowiska Busko-Zdrój zatwierdzona. Czas na wybór prezesa [aktualizacja]”

 1. Robe pisze:

  Ostro poszli.

 2. Łukasz Szumilas Radny Rady Miejskiej Busko-Zdrój pisze:

  Wiatr Zmian 🙂
  Gratulacje dla nowego Zarządu 🙂
  Jako członek komisji uzdrowiskowej deklaruję pełną współpracę i poparcie dla nowego zarządu 🙂

 3. Emil łowca radarów pisze:

  …Prezes zarządu spółki Uzdrowisko Busko-Zdój Wojciech Legawiec dostał za swoją pracę w 2017 roku, według oświadczenia majątkowego z roku 2019 – 329 604 złotych brutto. Miesięcznie zarabiał więc w 2017 roku średnio 27 467 złotych.

  A tymczasem – https://wiadomosci.dziennik.pl/polityka/artykuly/549873,ile-zarabiaja-najwazniejsze-osoby-prezydent-premier-pis-pieniadze.html

  Ile zarania prezydent? Łącznie blisko 20 tys. zł; dokładnie 19 890, 34 zł brutto.

  Ile zarabia premier? 16,5 tys. zł

  Czy ktoś mi powie o co tu chodzi?! Za co takie astronomiczne zarobki prezesa uzdrowiska?!
  Czy ktoś z tym w końcu zrobi porządek?!

 4. Michał pisze:

  Kto z pracowników będzie wiceprezesem? stawiam na wczoraj zielonego a dziś pisowego Gerarda 🙂 Ile wynosi nagroda jak się potwierdzi?

 5. Pracownicy Uzdrowiska Busko-Zdrój pisze:

  Szanowni Państwo,

  Pracownicy Uzdrowisko Busko – Zdrój S.A. zwracają się z prośbą o kontunuowanie rozmów w sprawie przyszłości naszej firmy. Po jesiennych wyborach samorządowych stajemy w obliczu zmian, na które patrzymy z wielką obawą i niepokojem. Mimo licznych próśb kierowanych do władz sejmiku oraz polityków Prawa i Sprawiedliwości dowiadujemy się o dokonywanych zmianach, przeciwko którym zmuszeni jesteśmy wystąpić.

  Czujemy się zlekceważeni przez ludzi, którzy powinni reprezentować interesy całego regionu i nas wszystkich a w obliczu dokonywanych zmian – uważamy, że tak nie jest.

  Angażujemy się w pracę i rozwój Uzdrowiska, pracujemy tu od wielu lat, chcemy i mamy prawo wyrażać swoje zdanie a nasz głos powinien zostać wysłuchany. Chcemy dalszego rozwoju naszego Uzdrowiska, chcemy mieć pewność, że my i nasze rodziny – możemy spać spokojnie, bez obaw o utratę miejsca pracy czy pogorszenia naszych warunków życia.

  Próby rozmów z władzami sejmiku i politykami nie wydają się spotykać ze zrozumieniem z ich strony a niepewność jutra burzy spokój w załodze. Jeśli nasze potrzeby i nasze interesy będą w dalszym ciągu pomijane a my sami lekceważeni – jesteśmy zdeterminowani do prowadzenia akcji protestacyjnej, czujemy się do tego zmuszeni dla dobra naszych rodzin i miejsc pracy.

  Chcemy kontynuować rozpoczęte już rozmowy dlatego prosimy o ustalenie kolejnego spotkania dotyczącego rozmów nad przyszłością Uzdrowiska Busko-Zdrój.

  Bardzo prosimy o odpowiedź mailową.

  Z poważaniem
  Pracownicy Uzdrowiska Busko-Zdrój

 6. HaHA pisze:

  A może pan radny was wesprze tak jak udzielił poparcia dla nowego zarządu, stanie za Wami murem jako za mieszkańcami których reprezentuje.

 7. Bezradny pisze:

  Mam wrażenie że szumilas najpierw mówi a potem myśli. Zmieniona została rada a nie zarząd więc gratulacje dotyczą istniejącego zarządu czy zarządu widmo. Jeżeli już określimy o jaki zarząd chodzi to skąd wiadomo czy będzie chciał z szumilasem współpracować.

 8. Łukasz Jakub Szumilas radny Rady Miejskiej Busko-Zdrój pisze:

  Przepraszam za pomyłkę 🙂 Chodziło mi o Radę Nadzorczą. Zaniepokojonych pracowników uzdrowiska proszę o kontakt na maila: mlodebusko@gmail.com

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Masz pytania? Napisz do nas: redakcja@infobusko.pl