? ⚡️ RK: Michał Cieślak wykluczony z Porozumienia - Internetowy Portal Informacyjny Mieszkańców Miasta i Gminy Busko-Zdrój

? ⚡️ RK: Michał Cieślak wykluczony z Porozumienia

13 lutego 2021 | Radio Kielce MIchał Kita 13.02.2021 / Jarosław Kruk 13.02.2021 17:45 | | 72 komentarze

Sąd koleżeński zdecydował dziś  o wykluczeniu z Porozumienia Jarosława Gowina 8 członków, w tym 3 posłów – poinformowała rzeczniczka partii Magdalena Sroka. Wśród wyrzuconych z ugrupowania jest m.in. Michał Cieślak. – informuje PolsatNews.pl. |  Jestem nadal członkiem Porozumienia i ministrem w kancelarii Prezesa Rady Ministrów wskazanym przez Prezydium Zarządu Krajowego w statutowym składzie – tak decyzje o wyrzuceniu z partii komentuje minister Michał Cieślak. informuje 14.02.2021  Radio Kielce

Jak podkreśla, sąd koleżeński, który wydał taką decyzję nie funkcjonuje w oparciu o status partii.

Wczorajsze spotkanie, które odbyło się w wyniku nieprawnego rozszerzenia Prezydium Zarządu Krajowego na wniosek Jarosława Gowina♂, nastąpiło z naruszeniem statutu i wewnętrznych przepisów partii. W związku z tym te decyzje są niewiążące i nie generują żadnych skutków prawnych. Jestem nadal członkiem Porozumienia♂, żaden sąd koleżeński mnie skutecznie nie odwołał – argumentuje Michał Cieślak♂.

Świętokrzyski parlamentarzysta w rozmowie z Radiem Kielce zaznacza, że nie uznaje nieudolnej jego zdaniem próby usunięcia go wraz z siedmioma pozostałymi członkami Porozumienia z partii.

>>>  Echo Dnia [13.02.2021]: – Świętokrzyski poseł oraz minister Michał Cieślak twierdzi, że Donald Tusk może szantażować Jarosława Gowina zdjęciami z ich spotkania  <<<

” Minister apeluje do wicepremiera oraz ministra rozwoju, pracy i technologii Jarosława Gowina, „żeby się opamiętał, zatrzymał, przestał zachowywać się jak furiat, który bez wyraźnego powodu próbuje nieudolnie wyrzucić z formacji połowę aktywu partyjnego”. – Apeluję, by przestał iść drogą Donalda Tuska, bo zaczyna zachowywać się tak jak on, gdy opuszczał Platformę Obywatelską. Tusk zachowywał się tak, jak dziś zachowuje się Gowin. Być może Gowin spędza z Tuskiem zbyt dużo czasu, może zbyt często rozmawia. Gowin nie krył, że regularnie spotyka się i rozmawia na internecie z prezydentami związanymi z PO: Trzaskowskim, Dulkiewicz, Jaśkowiakiem Truskolaskim – mówi Michał Cieślak…”

Jak poinformowaliśmy, sąd koleżeński zdecydował o wykluczeniu z Porozumienia Jarosława Gowina ośmiu członków, w tym trzech posłów. Poinformowała o tym rzeczniczka partii Magdalena Sroka. Wśród wyrzuconych z ugrupowania są m.in. Jacek Żalek♂, Zbigniew Gryglas♂, Michał Cieślak♂ i Włodzimierz Tomaszewski♂.

Rzeczniczka partii Magdalena Sroka♂ poinformowała, że w sobotę, 13.02, zebrał się sąd koleżeński Porozumienia, który zajmował się piątkowymi wnioskami prezydium zarządu partii, które opowiedziało się za wyrzuceniem ośmiu polityków w związku z wielokrotnym łamaniem statutu partii.

W sobotę sąd zdecydował o ich wykluczeniu z Porozumienia – powiedziała Sroka.

Wśród wyrzuconych polityków partii są: wiceszef resortu do spraw funduszy i polityki regionalnej Jacek Żalek, minister w KPRM ds. samorządu terytorialnego Michał Cieślak oraz wiceszef MAP Zbigniew Gryglas. Ponadto usunięci zostali: Włodzimierz Tomaszewski, Karol Rabenda♂, Magdalena Błeńska♂, Paweł Skotarek, Andrzej Walkowiak♂.

>>>  Radio Kielce[13.02.2021]: – Michał Cieślak: Jarosław Gowin zachowuje się jak furiat  <<<

„- Niezmiernie trudno mi to komentować. Z przykrością muszę powiedzieć, że Jarosław Gowin zaczyna zachowywać się jak furiat. Nie rozumiem z jakiego powodu chce usunąć ponad połowę swoich zasobów politycznych z partii – mówi w rozmowie z Radiem Kielce minister Michał Cieślak”

W ostatnim czasie doszło do sporu w kwestii kierownictwa Porozumienia. Europoseł Adam Bielan♂ uważa, że zarząd partii, rozszerzony w październiku 2020 roku na wniosek Gowina został uzupełniony niezgodnie ze statutem i w związku z tym nie uznaje on decyzji podejmowanych przez ten zarząd i jego prezydium za ważne. Ponadto, zdaniem Bielana, trzyletnia kadencja Gowina, upłynęła w kwietniu 2018 roku, bo na nadzwyczajnym kongresie partii, który odbył się jesienią 2017 roku wyboru prezesa nie przeprowadzono. Bielan uważa też, że od 4 lutego w wyniku decyzji sądu koleżeńskiego, jako przewodniczący Konwencji Krajowej Porozumienia przejął obowiązki prezesa partii.

>>>  wprost [26.09.2020]: – Jadwiga Emilewicz odeszła z partii. Jest reakcja Porozumienia  <<<

„Wicepremier podkreśliła, że nie zgadzała się z Jarosławem Gowinem zarówno w maju (prezes Porozumienia sprzeciwiał się wówczas organizacji wyborów w trakcie pandemii), jak i ostatnio ws. ustawy o ochronie praw zwierząt. Zarzuciła mu, że w krytycznym momencie wstrzymał się od głosu nad „piątką dla zwierząt”, stawiając na szali stabilność i istnienie koalicji rządzącej. Co warto podkreślić, Jadwiga Emiliewicz jako jedyna parlamentarzystka Porozumienia poparła ten projekt.”

W ubiegły piątek – jak przekazał wicerzecznik Porozumienia Jan Strzeżek – decyzją krajowego sądu koleżeńskiego Adam Bielan oraz poseł Kamil Bortniczuk♂ zostali wykluczeni z Porozumienia, a powodem było wielokrotne łamanie statutu partii.

W zeszły piątek po południu na koncie Porozumienia na Twitterze pojawiło się oświadczenie podpisane przez większość parlamentarzystów partii Gowina.

„My, niżej podpisani posłowie i senatorowie partii Porozumienie Jarosława Gowina, udzielamy pełnego poparcia Jarosławowi Gowinowi, jako wybranemu demokratycznie i bez głosów sprzeciwu prezesowi zarządu krajowego naszej partii” – napisali przedstawiciele ugrupowania.

Ponadto – jak poinformowała rzeczniczka partii Magdalena Sroka – Jarosław Gowin zawiesił… – cały artykuł na źródłowej stronie Radio Kielce – po kliknięciu na link

 

◙ Podobne informacje:

Gorąca linia: Dziś, 6 maja o 15:00, wicepremier Jarosław Gowin i poseł Michał Cieślak odwiedzą Busko-Zdrój [AKTUALIZACJA]

ED: Wojna w Uzdrowisku Busko-Zdrój. Prezes Lubawski kontra dyrektor „Krystyny” i radny sejmiku Maciej Gawin. Padają wzajemne oskarżenia

Wojciech Lubawski odwołany ze stanowiska prezesa Uzdrowiska Busko-Zdrój. Decyzję podjęła w czwartek rada nadzorcza spółki

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna.

72 odpowiedzi na “? ⚡️ RK: Michał Cieślak wykluczony z Porozumienia”

 1. vod.tvp.pl/video/magazyn-sledczy-anity-gargas,10012019,40527453 pisze:

  A tak sprzedano w Poznaniu tereny PKS-u – Magazyn Śledczy – Anita Gargas. Tereny warte dużo więcej, sprzedano za mniej. Hm, w Busku z tego co mi wiadomo, też ponoć było ciekawie ze sprzedażą bazy PKS-u. Wyceniono bodaj na 11 mln, ale podobnie jak w Poznaniu nie było chętnych. Ze dwa, trzy przetargi były, chętnych nie było, cena szła w dół, aż sprzedano bazę za ponoć 2,5-3 mln zł. Bazę, która miała budynki, warsztaty, stanowisko kontroli technicznej, stację paliw, myjnię, i duży utwardzony teren. Dziś wszystko zburzone i plac tylko pusty stoi. (chyba jeden budynek tylko został). Dziś gmina wydaje na przykład 4,6 mln na remont ruder przy ul. Bocznej czy wydano 4,4 mln na trawę z rolek i tarcze mosiężne na betonach. A można było pomyśleć, kupić PKS Busko, skomunalizować, pozyskać środki, zrestrukturyzować. Komunalka czyli MPGK miałaby tam bazę, zamiast obecnej bazy pod cmentarzem. Mieliby tam wszystko: duży teren, warsztaty, byłaby stacja paliw. Można byłoby świadczyć usługi naprawy, przeglądów technicznych. Dowozy dzieci do szkół realizowałaby ta spółka swoimi autobusami, a nie dawać zarobić busiarzom. Można było w dalszej kolejności pozyskać środki na przykład na elektryczne autobusy i zorganizować transport miejsko-podmiejski. Oczywiście utrzymać połączenia na obszarze gminy, powiatu, a także dochodowe połączenia do Krakowa, Kielc czy Warszawy, aby uzdrowiskowe miasto miało połącznia komunikacyjne na właściwym poziomie. No cóż, rozmarzyłem się, ale uważam, że to było do zrealizowania. Skoro starostwa w Bolesławcu, Nysie czy Kluczborku dały radę, utrzymały PKS-y, kupują nowy tabor, to czemu w Busku miałoby się nie udać? Wystarczyło tylko chcieć i przed wszystkim umieć to zrobić, ale do tego potrzeba było włodarzy konkretnych, z wizją, z wiedzą, wykształconych, otwartych, nowoczesnych, a nie takie władze jak od lat mamy w Busku. PKS padał, a Wąsowicz dworzec na wygwizdowie wybudował nie wiadomo po co i na co. Sikora, Kolarz też nic w tej sprawie nie zrobili. No cóż, szkoda, szkoda, czasu się już nie cofnie…

 2. Wracając jeszcze do PKS Kluczbork. pisze:

  Wracając do PKS Kluczbork, jest rok 2018. Kupiono łącznie 13 autobusów. Całkowity koszt to prawie 11 mln zł, ale dofinansowanie unijne to 85 procent, czyli starostwo wydało tylko około 1,6 mln zł i za to PKS Kluczbork ma 13 (słownie TRZYNAŚCIE!) nowoczesnych i ekologicznych autobusów. Cytuję Starostę Kluczborskiego: „Powiat je kupuje, przekazuje aportem do PKS-u, one się w ten sposób stają własnością PKS-u i będą woziły naszych mieszkańców”. A wiec da się? Tak, można pozyskać środki na zakup nowoczesnych autobusów dla PKS-u będącego własnością starostwa. Brawo dla Kluczborka! Tak się to robi!

 3. Do 16 LUTEGO 2021 O 03:01 pisze:

  Chory pomysł by inwestować w coś co przynosiło straty

 4. Gutowski pisze:

  Spotkałem Hagiego w del8ktesach centrum, Hagi dziękuję za wsparcie i sportowo pozdrawia czytelników.

 5. hulaj dusza piekła nie ma do nawiedzonego od PKSów pisze:

  na głupiego raczej nie wyglądasz bo zbyt mądrze się wyrażasz. Jesteś pewnie zatem naiwnym idealistą, który wierzy w to, że władza kieruje się dobrem obywateli. Tak było, owszem, 100 lat temu, ale to już dawno i nieprawda. Stanisław Michalkiewicz powtarza od lat, że w naszym biednym kraju władza robi to co ona uważa i co jej pasuje i najczęściej ma się to nijak z interesem i oczekiwaniami obywateli. Czasem tylko jakiś ochłap zostanie rzucony szaraczkom lub jakiś okruszek przypadkiem spadnie im z pańskiego stołu. Zdaniem Michalkiewicza to co się wyczynia w naszym biednym kraju (i naszym biednym mieście) to wygląda na celowy demontaż, likwidację i zadłużanie prowadzone pod płaszczykiem napraw i rewitalizacji przy całkowitym braku odpowiedzialności wobec osób za to odpowiedzialnych. A że przy okazji sporo znajomków i łajdaków się obłowi to już koszty pośrednie operacji wkalkulowane w całość. Na końcu i tak za wszystko zapłacą szaraczki. Michalkiewicz jesienią stwierdził publicznie, że według audytu przeprowadzonego przez opozycję, w ciągu 2 lat premier Mateusz Morawiecki powiększył dług o 500 miliardów zł (500 000 000 zł, https://youtu.be/AbMRVTRd1N4?t=933). A do tego dodatkowo należy doliczać jeszcze lawinowo rosnące zadłużenie samorządów ( i Buska-Zdroju). A zatem czas najwyższy się obudzić panie idealista! Pobudka!

 6. Sławomir Nowak pisze:

  polityka to dziś najszybsza droga do wielkich pieniędzy bez ryzyka ciągania po sądach, choć czasem zdarzy się jednak odstępstwo od tej reguły, co tym bardziej potwierdza ogólną zasadę

 7. Do Do 16 LUTEGO 2021 O 03:01 16 LUTEGO 2021 O 07:32 pisze:

  „Chory pomysł by inwestować w coś co przynosiło straty” tak mówisz? Spójrz więc na budżet gminy Busko-Zdrój i zobacz ile kasy idzie co roku np. na szkolnictwo, którego poziom wszyscy znamy. Idąc twoim skąd inąd słusznym z punktu widzenia ekonomii tokiem myślenia to w pierwszej kolejności Gmina Busko-Zdrój powinna skończyć z obecnym kiepskiej jakości systemem szkolnictwa i sprywatyzować szkoły. Podobnie, idąc twoim tokiem myślenia powinno się sprywatyzować administrację, hihi 😉

 8. do Do powyżej 16 LUTEGO 2021 O 00:25 PKS PKS i PKS no kiedyś musiał upaść pisze:

  „PKS PKS i PKS no kiedyś musiał upaść w Busku tak jak w innych miastach.” musiały bo tak miało być. Czemu nie dał rady Balcerowicz i tak należało wcześniej czy później zrewitalizować. Dużo na ten temat wie i ma do powiedzenia poseł Bogdan Latosiński, MPK Kielce, wystarczy posłuchać

 9. Miki pisze:

  Do Do 16 LUTEGO 2021 O 03:01 16 LUTEGO 2021 O 07:32
  16 LUTEGO 2021 O 12:08

  Weź leki bo bredzisz.

 10. Busko pisze:

  do Do powyżej 16 LUTEGO 2021 O 00:25 PKS PKS i PKS no kiedyś musiał upaść
  16 LUTEGO 2021 O 13:33
  „PKS PKS i PKS no kiedyś musiał upaść w Busku tak jak w innych miastach.” musiały bo tak miało być. Czemu nie dał rady Balcerowicz i tak należało wcześniej czy później zrewitalizować. Dużo na ten temat wie i ma do powiedzenia poseł Bogdan Latosiński, MPK Kielce, wystarczy posłuchać

  No pan B.Latosinski to bardzo dużo ma do powiedzenia w kwestiach Kieleckiego MPK. A tu jest sprawa o PKS a to co innego niż gminny MPK podlegający pod UM Kielce.

 11. Do powyzej pisze:

  Pan Latosiński, gdy był posłem, opracowywał w Sejmie ustawy na mocy których przekształcane były PKS. Stąd olbrzymią jego wiedza. W dodatku jest fachowcem jak żaden inny poseł z racji tego, że jest w branży komunikacyjnej od zawsze. Jest bodaj najlepiej zorientowanym posłem, bo inni w większości to bodaj magistry politologii lub wyższych kursów marksizmu i leninizmu ?

 12. Do powyżej pisze:

  Do powyzej
  16 LUTEGO 2021 O 14:33
  Pan Latosiński, gdy był posłem, opracowywał w Sejmie ustawy na mocy których przekształcane były PKS. Stąd olbrzymią jego wiedza. W dodatku jest fachowcem jak żaden inny poseł z racji tego, że jest w branży komunikacyjnej od zawsze. Jest bodaj najlepiej zorientowanym posłem, bo inni w większości to bodaj magistry politologii lub wyższych kursów marksizmu i leninizmu ?

  No tak Bogdan Latosiński poseł w latach 2015-19
  O ile mi wiadomo problemy z PKSem zaczęły się już od lat 90tych.
  A można wiedzieć jakie te ustawy ?

 13. Do 16 LUTEGO 2021 O 07:32 pisze:

  „Chory pomysł by inwestować w coś co przynosiło straty”

  Niestety nie mogę się z Tobą zgodzić. Przynosiło straty, bo było źle zarządzane. Gdyby było dobrze zarządzane, przynosiłby zyski.

  A teraz przedstawiam dowody na swoje powyższe twierdzenie:

  1. Busy prywatne jeżdżą i wożą ludzi. Opłaca im się? Widocznie tak, skoro istnieją.
  2. MPK Kielce jeździ i wozi ludzi? Opłaca się? Widocznie tak, skoro istnieją. Na dodatek inwestują w tabor, realizują także kursy pozamiejskie, a kierowcy pracują na umowach o pracę, w pełni oskładkowanych, mają urlopy i wszystko to, co kodeks pracy przewiduje.
  3. Ktoś (wiadomo kto) kupił bazę po PKS-e. Czy kupił ją po to, by mieć stratę, czy po to, by na tej nieruchomości zarobić? Oczywiście, że po to, by zarobić, by przynosiła ona dochód.
  4. PKS Nysa, Bolesławiec, Kluczbork chyba też nie najlepiej działały, skoro przejęły je starostwa, ale jednak przejęły, dobrze zarządzają tymi firmami i efekty są pozytywne.

  Nawet jakby PKS-u nie udało się uratować, to za te 2,5 lub 3 mln zł mogła na przykład Gmina Busko kupić tą nieruchomość. Plac można było potem wynająć, na przykład pod jakiś market czy inną działalność gospodarczą, na zasadzie ktoś sobie stawia halę, budynek, umowa jest na 20, 30 lat i płaci Gminie co miesiąc dzierżawę. Korzyści?
  1. Gmina ma dochód.
  2. Po jakimś czasie zakup działki się zwraca i inwestycja daje wynik na plus.
  3. Gmina ma tą działkę na własność, a więc ma swój majątek, a nikt nie zaprzeczy, że nie ma lepszej inwestycji jak w nieruchomości.
  4. Gmina ma regularne dochody z tej nieruchomości przez kolejne lata, dziesięciolecia.

 14. Do 16 LUTEGO 2021 O 11:01 pisze:

  Dziękuję za Twój komentarz. Odniosę się do niego w kilku słowach:

  „hulaj dusza piekła nie ma do nawiedzonego od PKSów” – Nie uważam się za nawiedzonego. Wprost przeciwnie. Jestem realistą, na dodatek bardziej realistą pesymistą, niż realistą optymistą i staram się zawsze twardo stąpać po ziemi.

  „na głupiego raczej nie wyglądasz bo zbyt mądrze się wyrażasz.” – Dziękuję za komplement. ?

  „Jesteś pewnie zatem naiwnym idealistą, który wierzy w to, że władza kieruje się dobrem obywateli. – Nie uważam, abym był naiwnym idealistą. Doskonale wiem i widzę, jak to wszystko w Polsce działa. Ja tylko dokonałem pewnej wizji, pewnego wyobrażenia, co by mogło być, gdyby władza trochę bardziej kierowała się dobrem ogółu i dobrem obywateli.

  „Tak było, owszem, 100 lat temu, ale to już dawno i nieprawda.” – Wybacz, ale nie zgodzę się z tym. Dokonałeś uogólnienia, a wszelkie uogólnienia z zasady są niesprawiedliwe, nieadekwatne do rzeczywistości, ponieważ nie można uogólniać i wrzucać wszystkiego, wszystkich do jednego worka.
  Przykład samorządów czyli starostw powiatowych Nysy, Bolesławca, Kluczborka pokazuje, że władza jak najbardziej może kierować się dobrem ogółu, dobrem powiatu, dobrem obywateli i tak się właśnie dzieje tu i teraz, a nie 100 lat temu. ?
  Pozdrawiam!

 15. Do powyżej pisze:

  Typowe gdybanie
  Gdyby babcia miała wąsy to by była dziadkiem.
  Daje sytuacje Śląska

  Upadł PKS Katowice Rybnik które woziły cały Śląsk.
  Dziś powoli upada PKS Częstochowa.

 16. Do Do 16 LUTEGO 2021 O 07:32 16 LUTEGO 2021 O 18:35 pisze:

  Dajesz tu przykłady MPK które praktycznie jeżdżą po całym powiecie Kieleckim i autobusy są zawsze pełne.
  Kieleckie MPK poszerzyło trasę o Busko i Radoszyce. MPK przynosi same zyski bo są pełne autobusy i to się opłaca.
  Dajesz tu przykłady prywatnych busów lecz one też jeżdżą pełne i przynoszą same zyski.
  A PKS jak to PKS pustki.
  I na koniec skończyła się era PRLu gdzie było mniej aut bo była bieda a PKS miał same zyski.

 17. Ela pisze:

  Zgadzam się z tobą

 18. Wałęsa był gościem rządu a nie internowanym! historyk dr Lech Kowalski obala mit internowania Lecha "Bolka" Wałęsy, szok! pisze:

  Tak to jest jak coś od początku opiera się na kłamstwie. IIIRP tak powstała. Historyk dr Lech Kowalski obala mit internowania Lecha „Bolka” Wałęsy, szok! przy okazji niesamowite fakty o Stanie Wojennym, Jaruzelskim, Gierku, Jaroszewiczu i innych ze świecznika PRL https://youtu.be/b5ZZzbKnfcA

 19. G pisze:

  Według wyborczej Lubawski wziął tu kolegów z ratusza.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Masz pytania? Napisz do nas: redakcja@infobusko.pl