RK: Szykują się zmiany kadrowe w BSCK - Internetowy Portal Informacyjny Mieszkańców Miasta i Gminy Busko-Zdrój

RK: Szykują się zmiany kadrowe w BSCK

29 listopada 2020 | Radio Kielce Dorota Klusek 28.11.2020 / Jarosław Kruk 29.11.2020 | | 30 komentarzy

Buskie Samorządowe Centrum Kultury będzie miało najprawdopodobniej nowego dyrektora – nieoficjalnie ustaliło Radio Kielce. Obecnie tę funkcję sprawuje Karolina Kępczyk. informuje Radio Kielce

Dyrektor BSCK Karolina Kępczyk i Joanna Nawrot, jedna z gwiazd XXVI MFM im. Krystyjny Jamroz / fot. © Jarosław Kruk; infobusko.pl

Centrum jest instytucją miejską. Burmistrz Buska-Zdroju, Waldemar Sikora nie chciał dziś komentować sprawy, mówiąc, że to jeszcze nie czas, by informować o zmianach. Poprosił jednak o telefon w tej sprawie we wtorek, 1 grudnia.

Sama Karolina Kępczyk również nie chciała rozmawiać, tłumacząc, że jest zajęta organizacją VI Ogólnopolskiego Konkursu Wokalnego im. Krystyny Jamroz.

Karolina Kępczyk jest dyrektorem Buskiego Samorządowego Centrum Kultury od połowy czerwca tego roku. Wcześniej była dyrektorem Europejskiego Centrum Bajki w Pacanowie.

źródło: Radio Kielce

 

◙ Podobne informacje:

Karolina Kępczyk – Dyrektor BSCK – słowo ciałem się stało

ED: Karolina Kępczyk nową szefową buskiego centrum kultury! Będzie zarządzała też powstającą tężnią solankową

 

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna.

30 odpowiedzi na “RK: Szykują się zmiany kadrowe w BSCK”

 1. mam pytanie pisze:

  ciekawe kto zastąpi Karolinkę? wielce doświadczony i zasłużony żelek? również wielce doświadczony i zasłużony były szef buskiego mpgk i Domu Kultury w Chmielniku? czy może na wysoki dyrektorski stołek wskoczy z metra cięta małgorzatka również wielce doświadczona i zasłużona? Kogo namaści wielki wódz?

 2. Moim zdaniem: pisze:

  Moim zdaniem to Pani Kępczyk ma pewne braki w zakresie savoir-vivre. Wystarczy popatrzeć na zdjęcie, które jest ilustracją do artykułu. Jak można gwiazdę festiwalu czyli artystkę objąć ręką „za szyję” i tak pozować do zdjęcia? Czy tak powinien się zachować dyrektor jednostki kulturalnej? W ten sposób, czyli „za szyję” to można sobie objąć swoją koleżankę, bliską osobę, na przykład podczas wycieczki albo podczas imprezki w knajpie czy dyskotece i zrobić sobie takie oto zdjęcie i wrzucić „na Fejsa” albo „na Insta”.
  No cóż, żeby mieć samokrytykę, żeby móc ją zastosować w praktyce, to najpierw trzeba znać zasady i wiedzieć co można, co wypada, a czego nie. Jak się nie ma tej wiedzy, to trudno o refleksję nad własnym postępowaniem, nad własnymi zachowaniami czy gestami.

 3. Moim zdaniem: pisze:

  Proszę też zwrócić uwagę na ubiór. Szata świadczy o człowieku. Właściwy dobór garderoby dowodzi także szacunku do drugiej osoby. Czy premier kraju, prezydent miasta albo inna osoba na ważnym i eksponowanym stanowisku pokaże się w trakcie oficjalnego, służbowego spotkania w koszulce t-shirt albo w innym nie licującym ze stanowiskiem i pozycją odzieniu? Jak jest ubrana gwiazda festiwalu, a jaki ubiór prezentuje dyrektor jednostki kulturalnej BSCK? O czym to świadczy? Niestety daje świadectwo o pani dyrektorce. Mało tego, świadczy to tak a nie inaczej o rządzących miastem uzdrowiskowym Busko-Zdrój, którzy desygnowali na to stanowisko ową panią dyrektor, oni bowiem jako właściciele jednostki BSCK oraz organ nadrzędny nie tylko formalnie ale i wizerunkowo za tą instytucję są odpowiedzialni.

 4. Do powyżej pisze:

  Akurat premierowi, prezydentowi i reszcie bandy garnitur niewiele pomoże. Prostactwo, chamstwo, cynizm i buta wyłazi z nich na wszystkie strony.

 5. Do powyżej pisze:

  A co powiesz o pewnej osobie na wysokim stanowisku w Busku? Czy też uważasz, że „garnitur niewiele pomoże. Prostactwo, chamstwo, cynizm i buta wyłazi z niego na wszystkie strony”? Ja
  osobiście tak właśnie uważam. Szczególnie uderza ta buta, arogancja i brak szacunku do drugiego człowieka, które „wyłażą na wszystkie strony”. Do tego oczywiście prostactwo, chamstwo i cynizm. Też uważam, że garnitur nic tu nie pomoże… ?

 6. Do Do powyżej 29 LISTOPADA 2020 O 15:17 pisze:

  O kim tak piszesz?

 7. Staś pisze:

  Cytat: „z metra cięta małgorzatka” to tylko kwestia czasu. Jesli nie teraz to na pewno już wkrótce. Jestem pewny.

 8. do moim zdaniem pisze:

  „Moim zdaniem to Pani Kępczyk ma pewne braki w zakresie savoir-vivre. Wystarczy popatrzeć na zdjęcie, które jest ilustracją do artykułu. Jak można gwiazdę festiwalu czyli artystkę objąć ręką „za szyję” i tak pozować do zdjęcia?” – a może panie są przyjaciółkami i osobami, które potrafią kiedy można być na luzie? Nie szata zdobi człowieka. Mali, zakompleksieni ludzie nadrabiają pozą, strojem, miną.

 9. czarny mercedes do do moim zdaniem pisze:

  „Mali, zakompleksieni ludzie nadrabiają pozą, strojem, miną” i jeszcze wypasioną furą, hahaha

 10. Liwa Szoken pisze:

  Widocznie jakiś polityk Zjednoczonej Prawicy zgłosił do magistratu zapotrzebowanie na etat dla żonki albo kochanki.

 11. BSCK będzie miało najprawdopodobniej nowego dyrektora a Karolinka powinna zastąpić Sikorę pisze:

  Karolinka w kilka miesięcy zrobiła dla Buska i kultury wg mnie więcej niż jej elegancki poprzednik przez 7 lat. Dziewczyna pokazała co potrafi, pokazała że ma niespożytą energię, pomysły, jest otwarta na ludzi i ma otwarty umysł. Szkoda by taki talent produkował się w BSCK jako podwładny Sikory, który chyba nie nadąża za nią. Czas by zastąpiła Sikorę. Czas na rewitalizację władz Buska.

 12. DO - do moim zdaniem 29 LISTOPADA 2020 O 16:48 pisze:

  „Nie szata zdobi człowieka. Mali, zakompleksieni ludzie nadrabiają pozą, strojem, miną.”

  Kolego, strój musi być adekwatny do zajmowanego stanowiska. Według Ciebie to ministrowie, posłowie, europosłowie, premier, prezydent, prezydenci miast i burmistrzowe, prezesi spółek, itd., mogą chodzić w bądź jakim ubraniu, bo to nie szata zdobi człowieka? Owszem, jest takie powiedzenie: „Nie szata zdobi człowieka”, ale to nie tego się tyczy. Szata nie zdobi człowieka w takim sensie, że ważna jest jego wiedza, inteligencja, kultura, dobry charakter, a to może kryć się za ubogim strojem. Chodzi też o to, że nie sama szata jest wartością człowieka, ale przede wszystkim to, co reprezentuje sobą dana osoba, co ktoś „ma w środku”. Owszem, może być prostak, cham, ktoś o małej wiedzy, o małej inteligencji, ktoś bez kultury osobistej, kto się wystroi i ktoś inny pomyśli błędnie, że to ważna, wartościowa osoba, a tymczasem to jest zwykły cep. Tu masz rację, że „mali, zakompleksieni ludzie nadrabiają pozą, strojem, miną.” Nie zmienia to jednak postaci rzeczy, że osoba na eksponowanym stanowisku, która zarabia przecież nie najniższą krajową, powinna ubierać się stosownie do piastowanej funkcji. Policjant ma mundur, strażak też, wojskowy ma mundur, kolejarze też mają odpowiedni strój, kierowca autobusu miejskiego ma właściwe ubranie, ksiądz ma sutannę, a minister, poseł, burmistrz, dyrektor czy prezes noszą garnitur, itd. Strój powinien licować z danym stanowiskiem. Takie są zasady.

 13. tiaaa pisze:

  „Owszem, może być prostak, cham, ktoś o małej wiedzy, o małej inteligencji, ktoś bez kultury osobistej, kto się wystroi i ktoś inny pomyśli błędnie, że to ważna, wartościowa osoba, a tymczasem to jest zwykły cep” – hm… ta charakterystyka pasuje mi jak ulał do pewnego lokalnego samorządowca… a Wam?

 14. "Każdy kilogram obywatela z wyższym wykształceniem szczególnym dobrem narodu" pisze:

  Tak z innej beczki…
  Jak słucham tych wszelakich „ekspertów” różnej maści, jak to głoszą te swoje teorie dotyczące koronawirusa, pandemii, to flaki mi się wywracają. Różne idiotyczne obostrzenia i ograniczenia, wzajemnie się wykluczające, bezsensowne, siedzieć w domu, nie ruszać się za próg, itd. A co teraz? Teraz różnej maści „eksperci” biadolą, że ludzie przytyli, bo siedzą w domu i mają mało ruchu. Nawet WHO już biadoli o tym. To zdecydujcie się w końcu, czy ludzie mają siedzieć za przeproszeniem na d…e, czy mają się ruszać. W dzisiejszych Faktach na TVN-ie usłyszałem, że „Od marca w czasie pandemii każdy z nas przytył średnio dwa kilogramy. W skali kraju my Polacy ważymy więc więcej o 76 tysięcy ton.” No ja pie….e. Jak widać nadal żyjemy w realiach takich jak w filmie „Miś”. Obejrzyjcie ten półminutowy fragment, bo naprawdę warto. Tylko patrzeć, jak PIS wymyśli podatek od wagi obywatela…

  http://www.youtube.com/watch?v=a8IxJvezw9U

 15. Gosia do tiaaa pisze:

  czy myślisz o tej garniturowej siwej miernocie co nie toleruje nikogo kto wyrasta ponad jego ograniczone przaśne horyzonty?

 16. "Każdy kilogram obywatela z wyższym wykształceniem szczególnym dobrem narodu" pisze:

  Obywatel wraca z zagranicy i podczas odprawy słyszy:

  -Cztery kilo wam brakuje.
  -Schudłem cztery kilo.
  -No, słowem, przywozicie do kraju cztery kilogramy obywatela mniej.
  -Tak
  -A gdyby tak każdy wracał ze stratą paru kilo, było by nas mniej coraz, Polaków!

 17. Polska czy Polin pisze:

  „Polska czy Polin. Sekrety relacji polsko-żydowskich” książka Krzysztofa Balińskiego. Przerażający obraz Polski. Nasza ojczyzna podbita i zniewolona? https://www.youtube.com/watch?v=7kOqbdYvDZg

 18. Adar Izaak Stolzman Busko pisze:

  Tylko Polin <3

 19. Nie ma wolności bez prawdy pisze:

  „Moim dzieciom nie wolno dać władzy, bo zniszczą każdego, kto będzie od nich lepszy, bo są złośliwi”.
  O kim mowa? O Jarosławie i Lechu Kaczyńskich. Kim był ojciec Kaczyńskich? Nigdy o nim nic nie słychać było w mediach, a i synowie też praktycznie wcale o nim nie mówili. „Boże chroń Polskę przed moimi synami” – dlaczego bracia Kaczyńscy nie wspominali o ojcu? i „Nawet ojciec Kaczyńskich BAŁ SIĘ swoich synów”. Polecam obejrzeć kilka filmików na ten temat. Naprawdę warto. Ja też wielu rzeczy nie wiedziałem.

  http://www.youtube.com/watch?v=rc5prk0FcbM

  http://www.youtube.com/watch?v=lzFydBTEO0Q

  http://www.youtube.com/watch?v=F6AiUYIcqXI

  http://www.youtube.com/watch?v=Q2xvmbYZ9T4

 20. Krzysiek pisze:

  „(…) bo zniszczą każdego, kto będzie od nich lepszy, bo są złośliwi.”
  Czy to określenie nie pasuje aby idealnie do pewnej osoby na eksponowanym stanowisku w Busku?
  Czy ten ktoś na przestrzeni kilku lat „pozbył” się wszystkich ze swojego grona, którzy byli mądrzejsi od niego? Czy ta osoba otacza się tylko wiernopoddańczymi i ślepo posłusznymi personami? Jakie mogą być efekty rządów kogoś, kto sam reprezentuje sobą dość niski poziom, a praktycznie wszystkich mądrych, światłych ludzi, pozbył się ze swojego otoczenia?

 21. KRUKU!!!!!!!!!!!!!!!!! ŚPISZ??????? DAWAJ ARTYKUŁ, NIE ŚPIJ, POBUDKA!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! pisze:

  „Potwierdziły się informacje Radia Kielce. Karolina Kępczyk nie będzie już dyrektorem Buskiego Samorządowego Centrum Kultury.”

  Następcą będzie TOMASZ ŚLEDŹ

  źródło: Radio Kielce

 22. Salcia Kauffmann pisze:

  Bierny mierny ale wierny. Wszystko po staremu.
  Czekamy zatem na wieczornicę poświęconą rocznicy Rewolucji Październikowej z udziałem uczniów buskich szkół i lokalnych władz partyjnych i państwowych.

 23. B pisze:

  Cóż,działania tej pani z zewnątrz wyglądają bardzo pięknie, ale każdy, kto miał okazję z nią współpracować, wie, że jest to osoba, której nie należy się żadne stanowisko.

 24. Czy to jest zgodne z normami? pisze:

  Za panowania Wąsowicza, gdy dyrektorem był Grzegorz Kielesiński do utrzymania czystości na hektarach rozbudowanego przez Gajewskiego Śledzia BSCK zatrudnione były dwie sprzątaczki. Mamy 2020, BSCK zatrudnia teraz bodaj 2 lub 3 razy więcej urzędników, a do sprzątania nadal są tylko dwie zarobione po pachy kobitki. Czy to jest zgodne z normami?

 25. Czy to prawda, że studnie kanalizacyjne w Szczaworyżu są skręcone? pisze:

  Czy to prawda, że do Urzędu Marszałkowskiego wpłynęło doniesienie na MPGK o podejrzeniu, że w trakcie budowy sieci kanalizacyjnej w Szczaworyżu studnie kanalizacyjne zostały wykonane niezgodnie z warunkami technicznymi określonymi w przetargu?

 26. Olo pisze:

  Zauwazyli panstwo jak ukryta agentura psl (jareczek i łukaszek) broni katolinki.

  Cichozieloni.

 27. Do Olo pisze:

  Ja też byłem zadowolony z działań pani Karoliny. Przynajmniej coś się działo; np koncertu KSU nikt inny jakoś nie zorganizował. Gdyby był ktoś inny to pewnie byłby koncert pieśni patriotycznej na Dniach Buska.
  I żeby nie było: nie znam pani Kępczyk, nie popieram i nigdy nie popierałem pisów ani zielonych. Piszę to jako zwykły obywatel, mieszkaniec Buska, który z ochotą i zadowoleniem korzystał z pomysłów pani Kępczyk wcielanych w życie.
  A ty się chociaż trochę szanuj i nie obrażaj sam siebie.

 28. Łukasz Nowak pisze:

  Przyjąłem tę decyzję z niedowierzaniem.
  Byłaby wskazana publikacja rzeczonej „opinii”, gdyż nie tylko dla mnie zakończenie współpracy przez „pana UMiG” z panią Karoliną Kępczyk jest niezrozumiałe, biorąc pod uwagę w szczególności letnie „ożywienie” buskiej kultury uczynione za jej sprawą i nader ambitne plany na przyszłość.

 29. Łukasz Nowak pisze:

  Co do ubioru pani Kępczyk: widzę, że w środowiskach zbliżonych do jednego z nowych pseudo-ministrów jest jakiś wysyp krytyków mody xD.

  Akurat w przypadku dyrektorki domu kultury wskazana jest pewna doza fantazji w ubiorze, czego przejawem była choćby japońska stylizacja pani Karoliny podczas opery „Madama Butterfly” Pucciniego.

  Myślę, że spokojnie pani Kępczyk może teraz aplikować do branży teatralno-telewizyjno-filmowej na kostiumografkę.

 30. Łukasz Nowak pisze:

  Tymczasem – jak informuje FB MPK – buski ZUK cofnął muszkieterowi zgodę na korzystanie z przystanków z powodu łamania prawa przez tego pseudo-przewoźnika.

  Zabiegałem to działanie od dłuższego czasu. Gratuluję władzom Buska zgodnej z prawem decyzji. Teraz pora na pozostałe gminy.

  Kto muszkietem wojuje… 😀

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Masz pytania? Napisz do nas: redakcja@infobusko.pl