Gorąca linia: Były prezydent Kielc Wojciech Lubawski nowym prezesem spółki Uzdrowisko Busko-Zdrój S.A. - Internetowy Portal Informacyjny Mieszkańców Miasta i Gminy Busko-Zdrój

Gorąca linia: Były prezydent Kielc Wojciech Lubawski nowym prezesem spółki Uzdrowisko Busko-Zdrój S.A.

11 lutego 2019 | Echo Dnia Strefa Biznesu Paweł Więcek 11.02.2019 / Jarosław Kruk 11.02.2019 | | 10 komentarzy

Nowym prezesem spółki Uzdrowisko Busko-Zdrój S.A. został wybrany były prezydent Kielc, Wojciech Lubawski. Decyzję na dzisiejszym posiedzeniu podjęła Rada nadzorcza spółki należącej do samorządu województwa świętokrzyskiego.

Wojciech Lubawski – nowo mianowany prezes Uzdrowiska Busko-Zdrój S.A. / fot: facebook

W poniedziałek, 11.02, o godzinie 16 rozpoczęło się posiedzenie rady nadzorczej spółki Uzdrowisko Busko-Zdrój. W pierwszej kolejności dokonano zmian w prezydium rady. Przewodniczącym został radca prawny dr Robert Frey, zastępując na tym stanowisku Renatę Rutkowską-Mężyk – pracownika Uzdrowiska, reprezentanta załogi w radzie. Funkcję wiceprzewodniczącego otrzymał były starosta ostrowiecki Zbigniew Duda. Tekę sekretarza objął Marcin Perz – prezes Specjalnej Strefy Ekonomicznej „Starachowice”.
Następnie ze stanowiska odwołano dotychczasowego prezesa Wojciecha Legawca, związanego z PSL i kierującego spółką przez minione 8 lat. Na jego miejsce, w myśl wytycznych reprezentującego właściciela spółki marszałka województwa Andrzeja Bętkowskiego, Rada nadzorcza jednogłośnie powołała Wojciecha Lubawskiego. Kandydaturę byłego prezydenta Kielc mocno promował… – czytaj więcej na źródłowej stonie Strefy Biznesu Echa Dnia po kliknięciu na link: https://echodnia.eu/byly-prezydent-kielc-wojciech-lubawski-powolany-na-stanowisko-prezesa-spolki-uzdrowisko-buskozdroj/ar/13880575

 – Jestem człowiekiem, który lubi wyzwania i uważam, że Uzdrowisko Busko-Zdrój powinno być perłą województwa świętokrzyskiego, rozpoznawalnym kompleksem na mapie całej Polski – powiedział po wyborze nowy szef uzdrowiska. Poinformował, iż zamierza przeprowadzić się do Buska.

Jak informuje „Echo Dnia”, miesięczne zarobki Wojciecha Lubawskiego będą wyraźnie niższe od pobieranych przez jego poprzednika, wyniosą około 20 tysięcy złotych brutto. Nowy prezes będzie mógł liczyć na premię w wysokości maksymalnie 50 procent rocznych dochodów, ale dopiero po przepracowaniu pełnego roku obrachunkowego, czyli najwcześniej w lipcu 2020 roku.

źródło: Strefa Biznesu

◙ podobne informacje:

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna.

10 odpowiedzi na “Gorąca linia: Były prezydent Kielc Wojciech Lubawski nowym prezesem spółki Uzdrowisko Busko-Zdrój S.A.”

 1. redakcja pisze:

  JKR do Adrian, “RK: Kto nowym prezesem Uzdrowiska? Na giełdzie nazwisk dwie osoby”: Gratuluję, dobrze wytypowałeś.

 2. redaktorek pisze:

  Piękna manipulacja. Jak już redaktorku małpujesz z obcych źródeł to małpuj poprawnie. W tekście Echa Dnia nie ma nigdzie, że zarobki będą niższe. Podstawa prawdopodobnie będzie taka sama tylko dochodzi premia. Redaktorku jesteś podobno po politechnice więc umiesz liczyć. Do 20 tys. dodaj 50 % podstawy w formie premii to mamy 30 tys. Zgadza się czy nie ?

 3. redakcja pisze:

  Echo Dnia (https://echodnia.eu/wielkie-pieniadze-dla-czlonkow-rady-nadzorczej-i-zarzadu-spolki-uzdrowisko-busko-zdroj-zobacz-ile-sie-tam-placi/ar/13837898#strefa-biznesu) podało m.in. informację: Prezes zarządu spółki Uzdrowisko Busko-Zdój Wojciech Legawiec dostał za swoją pracę w 2017 roku, według oświadczenia majątkowego z roku 2019 – 329 604 złotych brutto. Miesięcznie zarabiał więc w 2017 roku średnio 27 467 złotych. W 2018 roku z pewnością jego zarobki nie były niższe.

 4. redaktorek2 pisze:

  Dalsza manipulacja ?
  Gdzie na stronie „Echa Dnia” znajduje się sformułowanie:
  „Jak informuje „Echo Dnia”, miesięczne zarobki Wojciecha Lubawskiego będą wyraźnie niższe od pobieranych przez jego poprzednika” Cytujesz fragment w którym również tego tekstu nie ma.
  Ponadto gdzie mamy informację ile było z podstawy a ile z premii.
  Z ostatniego tekstu „Echa Dnia” jasno wynika, że Lubawski może liczyć na 30 tys brutto co jest kwotą mniejszą niż 27 tys brutto więc gdzie tu mniejsze zarobki ?

 5. Krzysztof pisze:

  powoli pruje się niestety zielona pajęczyna

 6. Prezyd pisze:

  Ja pier…. A ludzie tam po 20 latach pracy zarabiają najniższa

 7. Wielbiciel pisze:

  Ani ten ani stary prezes beda dbac tylko o siebie zaglosuj na mnie a bede mial dobrze ja i moje dzieci najważniejsze zeby wziosc sie za tych typu pan Bhp pan nurek i cala ta smietanka siedzaca u pana n…… i popijajaca kawke i nietylko i smiali sie z calej reszty tzn ludzi szkoda powinni sie za nich wziasc i to z impetem

 8. […] infobusko.pl: – Gorąca linia: Były prezydent Kielc Wojciech Lubawski nowym prezesem spółki… […]

 9. […] Wojciech Lubawski, obecny prezes Uzdrowiska Busko-Zdrój S.A.♂, spółki należącej w 100 procentach do samorządu województwa świętokrzyskiego,  przeniesienie produkcji wody „Buskowianka” z serca kurortu poza miasto uznał za… – cały artykuł na źródłowej stronie Echo Dnia♂ – po kliknięciu na link […]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Masz pytania? Napisz do nas: redakcja@infobusko.pl