Konwencja wyborcza KWW Elżbiety Śliwy i KWW Nasz Powiat popieranych przez Porozumienie Jarosława Gowina (video) - Internetowy Portal Informacyjny Mieszkańców Miasta i Gminy Busko-Zdrój

Konwencja wyborcza KWW Elżbiety Śliwy i KWW Nasz Powiat popieranych przez Porozumienie Jarosława Gowina (video)

4 października 2018 | busko.com.pl / Jarosław Kruk | | 0 komentarzy

We wtorek 25 września w Busku-Zdroju odbyła się konwencja wyborcza KWW Elżbiety Śliwy i KWW Nasz Powiat popieranych przez Porozumienie Jarosława Gowina. Wziął w niej udział wicepremier, minister Nauki i Szkolnictwa Wyższego Jarosław Gowin i poseł Michał Cieślak.

źródło: busko.com.pl

Uroczysty miting poprzedziła konferencja prasowa na skrzyżowaniu ulic St. Batorego i A. Mickiewicza w Busku- Zdroju. Następnie kandydaci wraz z Wicepremierem przeszli ulicami Buska, gdzie  przy wjeździe na oś. Gen. Andersa został posadzony przez Jarosława Gowina Dąb Niepodległości  z okazji 100-lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości.

 

Konwencja rozpoczęła się o godz. 17.30 w restauracji Grand, gdzie zaprezentowano kandydata do sejmiku województwa świętokrzyskiego, kandydatów na burmistrzów i wójtów, 29 kandydatów do Rady Miejskiej w Busku- Zdroju z KWW Elżbiety Śliwy oraz 27 kandydatów do Rady Powiatu Buskiego z KWW Nasz Powiat.

Podczas konwencji Jarosław Gowin odniósł się m.in. do kwestii dotyczącej poparcia kandydatów przez Zjednoczoną Prawicę. Udzielił rekomendacji w imieniu Porozumienia Pani Elżbiecie Śliwie kandydatce na burmistrza Miasta i Gminy Busko- Zdrój, Panu Maciejowi Gawinowi  kandydatowi  Porozumienia w wyborach do sejmiku wojewódzkiego oraz wszystkim kandydatom na burmistrzów i wójtów oraz radnych gminnych i powiatowych.

Warto dodać, iż  w powiecie buskim kandydatką Porozumienia na wójta Pacanowa jest Małgorzata Mierzwa – obecna sołtys Chrzanowa, a o reelekcję będą się ubiegać: Marek Kaczmarek– wójt Tucząp oraz Zbigniew Janik– wójt Gnojna . Z kolei w Wiślicy o fotel burmistrza będzie ubiegał się Jarosław Jaworski – obecny radny powiatowy, natomiast w Stopnicy z rekomendacją PiS kandydatem na burmistrza jest Artur Augustyn.

Wicepremier podkreślił również, że w wyborach do sejmiku wojewódzkiego, ugrupowanie startuje na wspólnych listach Zjednoczonej Prawicy i Solidarnej Polski. Życzył wszystkim kandydatom wytrwałości i sukcesów w wyborach samorządowych.

Na zakończenie konwencji Pani Elżbieta Śliwa – kandydatka na burmistrza Miasta i Gminy Busko- Zdrój zaprosiła wszystkich mieszkańców na spotkanie w dniu 14 października br. o godz. 15.00 w Restauracji Grand przy ul. Kościuszki 60 w Busku- Zdroju.

Zapraszamy do obejrzenia relacji video z konwencji samorządowej 'Porozumienia’ – po kliknięciu na ten link

 

◙ infobusko.pl: – Wicepremier Jarosław Gowin zaprezentował w Busku kandydatów w wyborach popieranych przez Porozumienie

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Masz pytania? Napisz do nas: redakcja@infobusko.pl