Sąd Rejonowy w Busku-Zdroju. Rozprawa z udziałem radnego Łukasza Szumilasa. Skąd wziął się nóż [VIDEO][AKTUALIZACJA] - Internetowy Portal Informacyjny Mieszkańców Miasta i Gminy Busko-Zdrój

Sąd Rejonowy w Busku-Zdroju. Rozprawa z udziałem radnego Łukasza Szumilasa. Skąd wziął się nóż [VIDEO][AKTUALIZACJA]

2 kwietnia 2021 | Jarosław Kruk 02.04.2021 | | 176 komentarzy

W ubiegłą środę, 24 marca, w Sądzie Rejonowym, odbyła się rozprawa Sygn. Akt II KP 227/19 z powództwa dyrektora Zakładu Karnego w Pińczowie♂, który zaskarżył przekroczenie uprawnień przez policjantów biorących udział w zatrzymaniu Łukasza Szumilasa w dniu 18.05.2019 r.

Posiedzenie rozpoczęte z lekkim opóźnieniem, zakończyło się po kilkudziesięciu minutach decyzją o uchyleniu zaskarżonego postanowienia i skierowaniem sprawy do powtórnego rozpatrzenia.

Rozprawa odbyła się za zamkniętymi drzwiami. Na salę nie została wpuszczona publiczność. Rodzice radnego Szumilasa również nie uzyskali zgody udział w posiedzeniu.

>>>  „Zdradził odznakę policyjną”. Trwa proces policjanta oskarżonego o zabójstwo George’a Floyda  <<<
PolskieRadio24.pl [30.03.2021]: – W Minneapolis trwa proces byłego policjanta Dereka Chauvina oskarżonego o zabójstwo Afroamerykanina George Floyda. Oskarżyciel i obrońca przedstawili podstawowe argumenty swoich linii postępowania podczas procesu.♂

Pani Zofia Szumilas i pani Krystyna Poetek zgodziły się udzielić krótkich wypowiedzi do redakcyjnego mikrofonu:

 

Był to kolejny termin. Poprzednia rozprawa wyznaczona na październik 2019 r. została zdjęta z wokandy.

Sąd Rejonowy w Busku-Zdroju, 24.03.2021 r.

JKR [03.04.2021 17:51]: – W związku z zapytaniami o użyty w relacji z sądu zwrot „nóż zza pazuchy”, które odebrałem po opublikowaniu powyższych informacji, o wyjaśnienie zagadki poprosiłem panią Zofię Szumilas. Poniżej dołączam wyjaśnienie mamy radnego Łukasza.

 


Radny Łukasz Szumilas i towarzyszący mu, poznany kilkadziesiąt godzin wcześniej w Kielcach kompan, Łukasz W., „ochroniarz”, zostali zatrzymani przez dwóch stróży prawa KPP Busko-Zdrój tuż przed południem, 18 maja 2019 r. przed wejściem do sklepu PSS Lux/ Rossmann, w centrum miasta♂.

Z informacji udzielonych przez panią Zofię Szumilas, mamę Łukasza, wiadomo, że tajemniczy „ochroniarz” Łukasz W., którego radny przywiózł z Kielc bodaj 17.05.2019 i udomowił w swoim mieszkaniu, po 6 miesiącach od zatrzymania wyszedł na wolność. Radny Łukasz Szumilas wciąż przebywa w odosobnieniu♂.

 

◙ Podobne informacje:

USA: Śmierć George’a Floyda. Były policjant oskarżony o morderstwo trzeciego stopnia. A w Busku: 24.03 rozprawa z powództwa dyrektora ZK Pińczów o przekroczenie uprawnień przez policjantów podczas zatrzymania Szumilasa

ŁSz: OŚWIADCZENIE „POLSKIEGO GEORGA FLOYDA” – RADNEGO ŁUKASZA SZUMILASA. APEL DO KANDYDATÓW NA PREZYDENTA

RK: Buscy radni odnieśli się do wydarzeń z 18 maja

Gorąca linia: Graffiti na bloku radnego Szumilasa

 

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna.

176 odpowiedzi na “Sąd Rejonowy w Busku-Zdroju. Rozprawa z udziałem radnego Łukasza Szumilasa. Skąd wziął się nóż [VIDEO][AKTUALIZACJA]”

 1. Hyhuuu pisze:

  do Do powyżej 6 KWIETNIA 2021 O 11:30
  6 KWIETNIA 2021 O 12:59

  Łukasz nie cukruj sobie

 2. Nie wszyscy policjanci z KPP Busko są chyba święci, wśród dobrych widać zdarzają się też czarne owce 6 KWIETNIA 2021 O 13:12 pisze:

  Fajne mi łapówki hahah

 3. Gość pisze:

  To w Busku mamy smog?
  Cóż za jawna manipulacja opinią publiczną.

  https://airly.org/map/pl/

  Pozdrawiam wszystkich krętaczy z Buska którzy gadają brednie o smogu w Busku Zdroju.
  Busko Zdrój jest jednym z najczystrzych miejsc jeśli chodzi o powietrze.

 4. Do powyżej pisze:

  W końcu ktoś powiedział głośno brawo

 5. ludzka próżność i przewrotność karmiona pychą nie cofnęła się przed niczym pisze:

  ludzka próżność i przewrotność karmiona pychą nie cofnęła się przed niczym – jakże mądre i trafne słowa bp Piotrowskiego

 6. Do powyżej pisze:

  Bp Piotrowski dobry facet już wprost mówi by łamać obostrzenia covidowe

 7. przygadał kocioł filiżance do xyz 6 KWIETNIA 2021 O 07:51 pisze:

  „na 4 zdjeciu faktyccznie widac to „Mlode busko” ? a pan redaktor kiedys pisal o noszeniu maseczki na tzw „bociana” a ta Pani jak ma zalozona? i to w sadzie…” fakt. Ale to uchybienie, może chwilowe, to drobiazg w porównaniu do tego co zrobił nasz ukochany pan burmistrz Sikora podczas wielkiej uroczystej gali premierowej filmu „Freundschaft” 24 lutego w BSCK http://www.busko.com.pl/bo-to-jest-freundschaft-video,,3,1,1,3,31980,n.html! Podczas tego doniosłego wydarzenia nasz wódz umiłowany do oficjalnej sesji zdjęciowej stanął na ściance z twarzową maseczką w wersji „na bociana”, a dobrze przecież wiadomo jaką siłę oddziaływania i wzór do naśladowania mają przykłady dawane przez wielkie autorytety ? To zgrabne zdjęcie opublikowało wiele mediów i wiele osób. Po dziś dzień chwali się nim na swoim facebooku wice Maroński https://www.facebook.com/Michał-Maroński-179927756218919/photos/pcb.735601987318157/735597943985228/ za co należą mu się wielkie słowa uznania za wyjątkowe promowanie zwierzchnika i jego sposobu noszenia maseczki ? Wśród 15 fanów tego wyjątkowej urody ujęcia jest też prezes matecznika Sikory, Stowarzyszenia „POROZUMIENIE SAMORZĄDOWE BUSKO-ZDRÓJ” https://rejestr.io/krs/336679/porozumienie-samorzadowe-busko-zdroj , miSZCZYyni ortografii, pani Elżbieta Bławat https://www.facebook.com/profile.php?id=100010078786426 ? W uznaniu zasług wielce czcigodnego włodarza Buska-Zdroju proponuję by ten sposób noszenia maseczki od tej pory nazywać nie „na bociana” ale ” na sikorę” ?

 8. Do powyżej pisze:

  Dobre błaźnie

 9. Obiektywista do redakcji,do czytelników oraz do obrońców radnego pisze:

  Dużo tu teoryjek obrońców radnego lecz żadna nie ma nawet faktów i potwierdzenia.
  Zadziwia mnie skupianie redaktora Jarosława Kruka i innych obrońców postacią Łukaszem W.
  Teoryjek jest masa odnośnie tej postaci, wiemy że ta osoba została okrzyknięta byłym komandosem przez anonimowe osoby w komentarzach bez jakichkolwiek podstaw. Wiadomo Busko-Zdrój to miasto plotek, lecz nie trzeba powtarzać to co anonim napisze w komentarzu. Jak narazie wiemy że Łukasz W w chwili wydarzeń pod Rossmanem nie miał stałego miejsca zamieszkania oraz był nazwany ochroniarzem przez radnego. Łukasza W nazwijmy kompanem radnego ponieważ towarzyszył mu 17 maja oraz 18 maja. Radny bacznie sie z nim fotografował w tych dniach. W dziwnych okolicznościach zostało usunięte zdjęcie z profilu Młodego Buska zamieszczone 18 maja bodaj o godzinie 9 rano, to zdjęcie było podpisane „dzień powstania 2” A na tym zdjęciu radny w towarzystwie swojego kompana na tle komendy policji. To zdjęcie zostało usunięte po wydarzeniach z pod Rossmana przez administratorów fan page Młode Busko. Gdyby były jakieś prawdziwe zastrzeżenia wokół kompana radnego to radny by sam napisał o tym swoim kompanie. I tu słowa do redaktora Jarosława Ķruka.. proszę nie siać zamentu wokół postaci KOMPANA radnego ponieważ tylko radny go zna i on może się wypowiedzieć na temat swojego KOMPANA gdyby oczywiście były do niego jakieś zastrzeżenia.

 10. Holmes:-) pisze:

  Gdyby tzw Red Krukowi zależało na ratowaniu doopy Radnego ,to już dawno rozpracowany tzw ochroniarza,wystarczy trochę się pokręcić,może z kimś piwko wypić i podpytać,takie tam proste metody znane od lat.Nieee bo Krukowi zależy na wizerunku obrońcy nieszczęsnego Łukasza,jaki to ten Kruk prawy i sprawiedliwy…a prawda…jest taka,że Kruk szykuje się do wyborów i wolny Szumi byłby dla niego groźnym konkurentem.Wolibgrac swoją rolę licząc na głosy naiwnych za jakiś czas.

 11. Hipokryci pisze:

  ŁUKASZ SZUMILAS prosi o pomoc ludzi dobrej woli oraz media i dziennikarzy. Jego apel skutkuje tylko wstawieniem przez Kruka artykułu z filmikiem a Nowak wstawił filmik na dwie Buskie grupy na Facebooku.
  Gdzie tu jakieś media?
  Echo dnia Tygodnik Ponidzia Radio Kielce Wyborcza Kielce i inni?.
  Tylko lansowanie się zamiast działania.

 12. Do powyzej pisze:

  Dokładnie masz rację ,hipokryci,gawędziarze,którym zależy,żeby gonić królika,bo jak się go złapie to skończy się przedstawienie i ich obecność w lokalnych mediach.Ze sprawa Szumilasa trzeba wyjść poza Busko.Mam nadzieję,że ma On rodzinę i wogole kogoś,kto go chce szczerze z tego inscenizowanego bagna wyciągnąć.

 13. Łukasz Nowak (ten od kolei) pisze:

  „Panie Łukaszu jak Pan bedzie w urzedzie miasta to nie moze Pan zlozyc CV? dostalby Pan farbe i malowalby Pan latarnie i wtedy wszyscy byliby zadowolenia a Pan znalzby zajecie”

  Przed rokiem, tuż przed wybuchem tzw. pandemii poszedłem do UMiG gdzie podczas audiencji u wiceburmistrza Marońskiego pytałem o możliwość zatrudnienia w jednostkach Gminy. Wcześniej byłem u „pana ZUK”, gdzie pytałem o możliwość pracy przy sadzeniu kwiatów, koszeniu trawy i tp. Obaj nie zaproponowali mi źżadnej pracy.

 14. Łukasz Nowak (ten od kolei) pisze:

  „To w Busku mamy smog?
  Cóż za jawna manipulacja opinią publiczną.”

  Tak, mamy. Na obrzeżach miasta w sołectwach „obwarzanka podmiejskiego (zabudowa jednorodzinna często z ogrzewaniem na paliwa stałe).

  „Busko Zdrój jest jednym z najczystrzych miejsc jeśli chodzi o powietrze.”

  XDDD

 15. Do powyżej pisze:

  Widać że dalej mamy tu ciemny lud

 16. Łukasz Nowak (ten od kolei) pisze:

  „Po co zgłaszać niech zostanie.
  Nasza wyrocznia sama nie chce by w zdroju były zapalone lampy.”

  Skoro uważasz mnie za wyrocznię… 😉

  Nie napisałem, że nie chcę, by w Zdroju były zapalone lampy. Napisałem za to, że nie chcę, by zapalone były bez pojęcia wszystkie, przez cały czas, nawet, gdy nikomu nie służą.

  Przecież po północy nie potrzeba efektownych iluminacji. Co druga latarnia w zupełności wystarczy dla zapewnienia bezpieczeństwa, zwłaszcza, że i tak będzie monitoring.

 17. Łukasz Nowak (ten od kolei) pisze:

  „jestem pełen podziwu dla wiedzy komentatora ale pragne zauważyć, że te lampy to są nowoczesne lampy LED, które zużywają 10 razu mniej prądu niż lampy tradycyjne”

  Wiem i sam już przed kilkoma laty wymieniłem wszystkie światła w domu na LED-y.

  Jednak w całym parku to wyjdzie nadal potężna moc, więc nie należy szastać.

 18. Sami swoi pisze:

  Łukasz Nowak (ten od kolei)
  9 KWIETNIA 2021 O 19:58
  „Po co zgłaszać niech zostanie.
  Nasza wyrocznia sama nie chce by w zdroju były zapalone lampy.”

  Skoro uważasz mnie za wyrocznię… ?

  Nie napisałem, że nie chcę, by w Zdroju były zapalone lampy. Napisałem za to, że nie chcę, by zapalone były bez pojęcia wszystkie, przez cały czas, nawet, gdy nikomu nie służą.

  Przecież po północy nie potrzeba efektownych iluminacji. Co druga latarnia w zupełności wystarczy dla zapewnienia bezpieczeństwa, zwłaszcza, że i tak będzie monitoring.

  To zgaśmy całe miasto xd
  Poje ba pomysły

 19. Andrzej pisze:

  Rownie dobrze można wyłączyć lampy przy dworcu pks a szczególnie przy dworcu pkp z uwagi na to że nikt tam nie uczęszcza wieczorami a szczególnie nocą.

 20. Łukasz Nowak (ten od kolei) do Andrzeja pisze:

  „Rownie dobrze można wyłączyć lampy przy dworcu pks a szczególnie przy dworcu pkp z uwagi na to że nikt tam nie uczęszcza wieczorami a szczególnie nocą.”

  Widać nie masz pojęcia o czym piszesz, a ponadto masz problem z czytaniem ze zrozumieniem, bo przecież wyraźnie napisałem, że w nocy LAMPY NA DWORCU KOLEJOWYM SĄ WYŁĄCZONE – w przeciwieństwie do Parku Zdrojowego.

 21. Andrzej pisze:

  Po twoich wpisach to sam nie masz pojęcia o czym piszesz tym bardziej masz problem z czytaniem ze zrozumieniem.

 22. Gość pisze:

  Pani krystyna nawet i na radzie miejskiej potrafiła wzywać antyunijne wizje

 23. Małgorzata Młotas pisze:

  W sklepie Społem to całą awanturę zrobiła baba z Dąbrowy Tarnowskiej Krystyna Misiaczek , swym zachowaniem i słownictwem prowokowała obu Panów .
  Stara baba musiała cwaniakować i bluzgać do obu Panów.

 24. Danuta Rinn: gdzie dzieninikarze, gdzie media? pisze:

  Gdzie dziennikarze, prawdziwi tacy,
  Mmm, orły, sokoły, herosy!?
  Gdzie są te media na miarę czasów,
  Gdzieeeeee?!
  https://www.youtube.com/watch?v=3WTmobbdiTw

 25. obiektywny pisze:

  ….a jednak jest drugie dno sprawy związanej z Łukaszem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Masz pytania? Napisz do nas: redakcja@infobusko.pl