USA: Śmierć George'a Floyda. Były policjant oskarżony o morderstwo trzeciego stopnia. A w Busku: 24.03 rozprawa z powództwa dyrektora ZK Pińczów o przekroczenie uprawnień przez policjantów podczas zatrzymania Szumilasa - Internetowy Portal Informacyjny Mieszkańców Miasta i Gminy Busko-Zdrój

USA: Śmierć George’a Floyda. Były policjant oskarżony o morderstwo trzeciego stopnia. A w Busku: 24.03 rozprawa z powództwa dyrektora ZK Pińczów o przekroczenie uprawnień przez policjantów podczas zatrzymania Szumilasa

19 marca 2021 | PolskieRadio24.pl 12.03.2021 / Jarosław Kruk 17.03.2021 | | 154 komentarze

– W sprawie zabójstwa George’a Floyda były policjant Derek Chauvin oskarżony jest także o morderstwo trzeciego stopnia – orzekł Peter Cahill, sędzia hrabstwa Hennepin w USA. Sąd apelacyjny nakazał mu wcześniej ponowne rozważenie decyzji, by nie stawiać takiego oskarżenia. – informuje portal PolskieRadio24.pl

W prawie karnym Minnesoty morderstwo trzeciego stopnia stanowi pomost między nieintencjonalnym spowodowaniem śmierci a działaniem, które nie wyklucza zabójstwa. Oskarżony nieświadomie naraża ludzkie życie lub zdrowie, ale nie ma bezpośredniego zamiaru zabójstwa.

Chauvin oprócz tego zarzutu został już wcześniej oskarżony o zabójstwo drugiego stopnia oraz o tzw. manslaughter. W prawie amerykańskim obejmuje to zamierzone zabicie człowieka, tzn. ze świadomością skutków czynu, a także zabójstwo nieumyślne.

>>>  USA: miasto zapłaci miliony za śmierć George’a Floyda. Jednogłośna decyzja radnych  <<<

Sędzia Cahill o swojej decyzji poinformował w trzeci dzień wyboru ławników w głośnym procesie dotyczącym zabójstwa Floyda. Prawnicy Chauvina nieskutecznie próbowali zablokować dodanie do listy oskarżeń morderstwa trzeciego stopnia.

W czerwcu ub.r. lekarz sądowy hrabstwa Hennepin orzekł, że śmierć Floyda była zabójstwem, twierdząc, że jego serce i płuca przestały funkcjonować w trakcie interwencji policji. Medyczny raport wskazywał na ucisk szyi. Chauvin przygniatał je swoim kolanem przez blisko 9 minut.
W raporcie z sekcji zwłok odnotowano również, że… – cały artykuł na źródłowej stronie PolskieRadio24.pl


 

Jarosław Kruk: A w Busku za niespełna tydzień, 24 marca w Sądzie Rejonowym przy ulicy Kościuszki, o godzinie 14:15 rozpocznie się rozprawa Sygn. Akt II KP 227/19 z powództwa dyrektora Zakładu Karnego w Pińczowie♂, który zaskarżył przekroczenie uprawnień przez policjantów biorących udział w zatrzymaniu Łukasza Szumilasa w dniu 18.05.2019 r.

Będzie to kolejny termin. Poprzednia rozprawa wyznaczona na październik 2019 r. – jak dowiedziałem się dzwoniąc do Informacji Sądowej na nr 12 286 3283 – została zdjęta z wokandy.

Należy wspomnieć przy tej okazji, iż radny Łukasz Szumilas i towarzyszący mu, poznany kilkadziesiąt godzin wcześniej w Kielcach kompan, Łukasz W. „ochroniarz” zostali zatrzymani przez dwóch stróży prawa KPP Busko-Zdrój tuż przed południem, 18 maja 2019 r.

Z informacji udzielonych przez panią Zofię Szumilas, mamę Łukasza wiadomo, że tajemniczy „ochroniarz” Łukasz W., którego radny przywiózł z Kielc bodaj 17.05.2019 i udomowił w swoim mieszkaniu, po 6 miesiącach od zatrzymania wyszedł na wolność. Radny Łukasz Szumilas wciąż przebywa w odosobnieniu♂.

Z policyjnym opisem przebiegu interwencji pod Rossmannem w dniu 18.05.2019 zawartym we wniosku o wyróżnienia do Komendanta Głównego Policji skierowanym przez Komendanta Wojewódzkiego Policji w Kielcach, 20.05.2019 r., ok. 48 godzin po akcji, można zapoznać się czytając artykuł zamieszczony na infobusko.pl 9.06.2020 r. Łukasz Nowak: Wniosek komendanta Policji o nagrody dla funkcjonariuszy – informacja publiczna, w szczególności przeglądając fotokopie odpowiedzi znak K-KS-062/3/2020, data 22.04.2020, którą panu Łukaszowi Nowakowi udzielił w ramach udostępnienia informacji publicznej ówczesny Komendant Powiatowy Policji w Busku-Zdroju insp. Jakub Kosin♂.

„W dniu 18 maja 2019 roku o godz. 11.26 dyżurny KPP w Busku-Zdroju otrzymał zgłoszenie, z treści którego wynikało, że pod sklepem LUX w Busku-Zdroju przy ul. Poprzecznej doszło do bójki dwóch osób mających nóż i będących pod wpływem środków odurzających. Na miejsce natychmiast skierował patrol, w składzie mł.asp. Zdzisław Patalita – d-ca patrolu oraz st. post. Łukasz Czaja, który podjął interwencję. Dodatkowo na miejsce zdarzenia został skierowany kolejny patrol.

Po przybyciu na miejsce mł.asp. Zdzisław Patalita i st. post. Łukasz Czaja ustalili osobę, która wewnątrz sklepu LUX groziła nożem starszej kobiecie – był to młody mężczyzna ubrany w zieloną kurtkę, który stał przed przed wejściem do tego sklepu. W stosunku do niego patrol podjął interwencję mającą na celu wylegitymowanie i ustalenie okoliczności zgłoszenia. W tym czasie ze sklepu wyszedł drugi mężczyzna, który zaczął się zachowywać agresywnie wobec interweniujących policjantów, głośno krzyczał, ze jest radnym Rady Miejskiej w Busku-Zdroju i ma swoje prawa. W trakcie interwencji mł.asp. Zdzisław Patalita zauważył, że mężczyzna w stosunku do którego podjęli interwencję ma w rękawie kurtki nóż, w związku z czym postanowił mu go odebrać. Mężczyzna zaczął stawiać opór, a w trakcie odbierania noża mł.asp. Zdzisław Patalita doznał powierzchownych skaleczeń lewej dłoni. W tym samym czasie st. post. Łukasz Czaja obezwładniał drugiego mężczyznę, który również stawiał opór. W trakcie szarpaniny st. post. Łukasz Czaja wraz z napastnikiem przewrócili się na schody. W tym momencie obezwładniany mężczyzna wyciągnął zza pleców nóż i dwukrotnie zadał ciosy w plecy interweniującemu st. post. Łukaszowi Czaja.

W tym czasie na miejsce dojechały kolejne patrole z KPP w Busku-Zdroju. Wyżej wymienieni mężczyźni zostali obezwładnieni przy użyciu siły fizycznej oraz kajdanek, a następnie doprowadzeni do radiowozów będących już na miejscu.

W trakcie wykonywanych w późniejszym czasie czynności, ustalono że jesen z zatrzymanych mężczyzn, który w sklepie miał grozić kobiecie był w stanie nietrzeźwości. Od obu pobrano krew celem wykonania badań na obecność środków odurzających.
W wyniku uderzeń zadanych nożem st. post. Łukasz Czaja doznał dwóch ran na plecach oraz otarć naskórka i zasinień. Ustalono również, ze uderzenia zadano nożem kuchennym, o długości ostrza 14,5 cm.

Mężczyzna, wobec którego podjęto interwencję, w sklepie LUX groził pozbawieniem życia mieszkance Buska-Zdroju, używając przy tym noża typu bagnet o ostrzu długości 14,5 cm, który przystawił pokrzywdzonej do gardła.

W dniu 19 maja 2019 roku obaj zatrzymani zostali doprowadzeni do Prokuratury Rejonowej w Busku-Zdroju. Mężczyźnie, który zadał ciosy st. post. Łukaszowi Czai, przedstawiono zarzut usiłowania zabójstwa, czynnej napaści oraz zmuszania funkcjonariuszy do zaniechania czynności służbowej. Drugiemu z zatrzymanych przedstawiono zarzut kierowania gróźb pod adresem mieszkanki Buska-Zdroju. W oparciu o zgromadzony materiał dowodowy prokurator Rejonowy w Busku-Zdroju wystąpił o zastosowanie wobec podejrzanych środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania.

Wymienieni policjanci KPP w Busku-Zdroju wykazali się bezkompromisową postawą wobec napastników. Szybkie podjęcie interwencji oraz obezwładnienie mężczyzn zapobiegło dalszej eskalacji agresji wobec postronnych osób. Opisane zdarzenie odbiło się szerokim echem w mediach ogólnopolskich.

Wymienieni funkcjonariusze w codziennej służbie wykazują się dużym zaangażowaniem oraz profesjonalizmem w realizacji powierzonych zadań, czego przykładem jest opisana powyżej sprawa.
Mając powyższe na uwadze wnoszę o pozytywne rozpatrzenie niniejszego wniosku.”

Na kilka minut przed interwencją policyjną w dniu 18.05.2019, jadąc z Kielc do Buska na publiczne spotkanie z wiceministrem sprawiedliwości  Patrykiem Jakim♂ w Marconim o 12:00 ( infobusko.pl [18.05.2019]: SP BZ: Spotkania otwarte z ministrem Patrykiem Jakim – w Busku-Zdroju 18 maja♂),  rozmawiałem krótko przez telefon z najmłodszym buskim radnym, który również miał być na tym mitingu wyborczym. Zapis tej rozmowy z godziny 11:19 poniżej:

i do kompletu, poniżej, znany filmik z telefonu przedstawiający fragment policyjnej interwencji, która miała miejsce chwilę później.

 

Myślę, że warto też może przy tej okazji przypomnieć co Łukasz Szumilas robił tygodniu poprzedzającym słynne wydarzenie, radny którego biegli psychiatrzy na podstawie obserwacji sądowo-psychiatrycznej, której został poddany w styczniu 2020 r. ♂ , zdiagnozowali jako  „niepoczytalnego i niebezpiecznego” oraz, że „istnieje realne i wysokie prawdopodobieństwo, że w przyszłości z przyczyn chorobowych dokona takich samych lub podobnych czynów”♂:

○ Łukasz Szumilas: kartki z kalendarza 11.05.2019 – 18.05.2019

1/ 11.05.2019 Wiślica, minister Piotr Gliński: http://busko.com.pl/wicepremier-piotr-glinski-honorowym-obywatelem-wislicy-fotowkrotce-video,,2,1,1,1,28601,n.html

2/ 13.05.2019 Busko-Zdrój, wicepremier Jarosław Gowin: https://infobusko.pl/ed-euro-8-czyli-lista-osmiu-zobowiazan-posla-michala-cieslaka-kandydata-do-parlamentu-europejskiego-wobec-mieszkancow-swietokrzyskiego/

3/ 14.05.2019 świętokrzyskie, wicepremier Beata Szydło: https://emkielce.pl/region/beata-szydlo-z-wizyta-w-regionie
4/ 15.05.2019 Kielce, minister Jadwiga Emilewicz : https://www.radio.kielce.pl/post-85877

5/ 15.05.2019 Kielce, wywiad dla TVP3 Kielce: https://kielce.tvp.pl/42629638/minister-przedsiebiorczosci-spotka-sie-z-przedsiebiorcami

6/ 17.05.2019 Kielce, „ochroniarz” Łukasz W: https://www.facebook.com/photo.php?fbid=2543650519032415&set=t.100001624760654&type=3

7/ 18.05.2019 Busko-Zdrój: http://busko.com.pl/busko-zdroj-radny-zaatakowal-nozem-policjanta,,2,1,1,10,28648,n.html

 

>>>  Radny podejrzany o usiłowanie zabójstwa policjanta jest niepoczytalny. Musi leczyć się psychiatrycznie  <<<
kielce.wyborcza.pl [29.09.2020]: Sąd w Kielcach umorzył nieprawomocnie postępowanie wobec Łukasza S., radnego podejrzanego o usiłowanie zabójstwa policjanta. Mężczyzna okazał się niepoczytalny.♂

 

 

◙ Podobne informacje:

rmf24: Jego śmierć wstrząsnęła Ameryką. Kim był i jak zginął George Floyd? [WIDEO]

ŁSz: OŚWIADCZENIE „POLSKIEGO GEORGA FLOYDA” – RADNEGO ŁUKASZA SZUMILASA. APEL DO KANDYDATÓW NA PREZYDENTA

RK: Buski radny napastnikiem? Dwóch policjantów zaatakowanych nożem [FILM]

POLICJANCI Z BUSKA- ZDROJU Z WIZYTĄ W KGP

Łukasz Nowak: Wniosek komendanta Policji o nagrody dla funkcjonariuszy – informacja publiczna

Gorąca linia: Graffiti na bloku radnego Szumilasa

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna.

154 odpowiedzi na “USA: Śmierć George’a Floyda. Były policjant oskarżony o morderstwo trzeciego stopnia. A w Busku: 24.03 rozprawa z powództwa dyrektora ZK Pińczów o przekroczenie uprawnień przez policjantów podczas zatrzymania Szumilasa”

 1. Drodzy czytelnicy czy zostaliśmy celowo wprowadzeni w błąd czy redaktor Kruk jest nierzetelnym redaktorem który pisze byle pisać bez sprawdzenia? pisze:

  Drodzy czytelnicy tak jak w tytule.
  Ulica Czernikiewicza kosztowała 687 175, 02 zł a nie jak to napisał redaktor Kruk ponad 4 miliony.

  Te ponad 4 miliony to Narodowy Program Przebudowy Dróg Lokalnych -etap II Bezpieczeństwo – Dostępność – Rozwój.”

  Gdzie z tych ponad 4 milionów przez lata została przebudowana ulica Armii Krajowej.

 2. Ja tylko pytam... pisze:

  Nie wiem czy dobrze rozumiem?
  To dopiero prawie dwa lata po wydarzeniach pod Rossmannem będzie sprawa o przekroczenie uprawnień przez policjanta?
  Sprawa Ł. Szumilasa ciągnęła się długo, zapadł wyrok, policjant o ile dobrze pamiętam dostał trzy nagrody, a tu teraz będą badać czy przekroczył uprawnienia?
  W jakim kraju my żyjemy? Bananowa republika?
  Czy to aby nie powinno być na początku zbadane? A co jeśli, hipotetycznie, okaże się, że przekroczył uprawnienia? Czy wtedy zachowanie Ł. Szumilasa będzie potraktowane jako obrona konieczna?

 3. Do powyży pisze:

  Wypierdalaj z tym spamem

 4. Marek pisze:

  „Poprzednia rozprawa wyznaczona na październik 2019 r. – jak dowiedziałem się dzwoniąc do Informacji Sądowej na nr 12 286 3283 – została zdjęta z wokandy.”

  A dlaczego??? Na jakiej podstawie???
  Dlaczego zdejmuje się sprawę z wokandy, by dopiero ZA POŁTORA ROKU wróciła na wokandę???

 5. A Cygan sam się powiesił... pisze:

  Dojechali go, słychać w jego głosie przerażenie. Co wykazała toksykologia?

 6. Zenek pisze:

  Przeczytałem uważnie cały artykuł i tak się zastanawiam: 11, 13, 14, 15 maja Szumilas jest w towarzystwie i spotyka się z najważniejszymi politykami w państwie (Szydło, Gowin, Ciślak, Emilewicz), a 18 maja jest „chory i niepoczytalny”. Ciekawe… Czy można w dwa, trzy dni zachorować i stać się niepoczytalnym? Nie jestem lekarzem, ale jak dla mnie osobiście jest to bardzo dziwne.

 7. .... pisze:

  Bardzo fajny artykuł lecz to przykre że pan redaktor zamieścił zdjęcie pana Szumilasa z problemami psychicznymi na tle bandyty ćpuna damskiego boksera i aktora porno.

 8. Do redakcji pisze:

  Oficjalne wspominki co SZ robił dają dużą pożywkę by nakręcić się i pisać abstrakcyjne bzdury. W tym artykule zabrakło co SZ robił w nocy z 17 maja na 18 maja.
  Mało tego brakuje w tym artykule całego 17 maja jak i 18 maja.

 9. oj tam, oj tam do powyżej pisze:

  Marilyn Monroe bogini Ameryki, kochanka prezydenta USA też pozowała do nagich zdjęć i też coś tam ćpała

 10. Robi się coraz ciekawiej. pisze:

  Na nagranej rozmowie słychać:
  „Cieślak mnie chce wysłać żebyśmy nie zobaczyli się z Jakim, zawieźć jakąś zasraną pieczątkę” (chodzi o planowane spotkanie Łukasza Szumilasa z Patrykiem Jakim, podczas spotkania Patryka Jakiego z mieszkańcami i kuracjuszami w sanatorium Marconi)

  No to teraz czekam na wyjaśnienia Panie Pośle Cieślak. Może Pan nam wyjaśni, czy to prawda, że chciał pan nie dopuścić do spotkania Szumilasa z Patrykiem Jakim? Gdzie i jaką pieczątkę rzekomo miał zawieźć Szumilas?

 11. pigułka gwałtu do Do redakcji 19 MARCA 2021 O 14:51 pisze:

  wszyscy mówią, że Szumi 17 i 18 zachowywał się nienormalnie. może miał w tym swój udział jego osobisty ochroniarz, który akurat w tym samym czasie przykleił się do Szumiego i nie odstępował go na krok? może mu coś dosypywał?

 12. do powyżej pisze:

  wypad foliarzu!

 13. Do Redaktora Jarosława Kruka pisze:

  Panie redaktorze jestem zniesmaczony i to bardzo pańską postawą od Września 2020 roku. Wprowadził pan w błąd i to bardzo, mieszkańców gminy Busko Zdrój,jakoby Ulica Czernikiewicza kosztowała ponad 4 miliony złotych.
  Nie wiemy czy to było pańskie celowe działanie czy omyłkowe działanie ,lecz pańska totalna wtopa podkreśla że jest pan nierzetelnym dziennikarzem lub administratorem strony który pisze bez weryfikacji.

  Zobaczył pan razem z internautą tabliczkę z 4 milionami i już pan myśli że to koszt tej ulicy.

  https://infobusko.pl/do-redakcji-miliony-na-czernikiewicza-a-polna-nadal-w-pola/

  *Ulica Czernikiewicza kosztowała 687 175, 02 zł
  A te ponad 4 miliony a dokładnie 4 281 544, 28 zł to koszt długo letniego projektu „Narodowego Programu Przebudowy Dróg Lokalnych -etap II Bezpieczeństwo – Dostępność – Rozwój.”
  W którym zostało ujęte gruntowne przebudowanie ulicy Armii Krajowej z podległymi jej ulicami.

  Radzę usunąć artykuły związane z ulicą Czernikiewicza gdzie pan twierdzi że została wybudowana za ponad 4 miliony i Przeprosić gminę a przedewszystkim nas internautów.

 14. Ciekawe. pisze:

  Zastanawia mnie pewna rzecz.

  Cytuję: „radny którego biegli psychiatrzy na podstawie obserwacji sądowo-psychiatrycznej, której został poddany w styczniu 2020 r., zdiagnozowali jako „niepoczytalnego i niebezpiecznego” oraz, że „istnieje realne i wysokie prawdopodobieństwo, że w przyszłości z przyczyn chorobowych dokona takich samych lub podobnych czynów”.”

  Czy przez okres od 18 maja 2019 do dziś dnia, Ł. Sz. był kiedykolwiek agresywny w więzieniu, sprawiał jakiekolwiek kłopoty, był dla kogoś zagrożeniem? Warto byłoby zapytać Służby Więziennej jak się sprawuje. Jeśli w więzieniu sprawuje się dobrze, to zastanawiam się jak to jest możliwe, że wcześniej wszystko było OK, w więzieniu jest OK, tylko dziwnym trafem „zachorował” 18 maja, czy nawet 17 maja i wtedy był „niepoczytalny i niebezpieczny”.

 15. Do ciekawe pisze:

  Nawet najwięksi szaleńcy potrafią w więzieniu grać łagodnego osobnika a w normalnym życiu są zagrożeniem dla ludzi.

 16. Do redakcji pisze:

  Bardzo ciekawa rozmowa …zamach na Buskiego radnego no ciekawe.
  A czy aby to nie były słynne wyczyny z udziałem najmłodszego Buskiego radnego w jednym z Buskich klubów nocnych w nocy z dnia 17 maja na 18 maja 2019 roku

 17. Czy można być "pod wpływem środków odurzających" i "nie być pod wpływem narkotyków i alkoholu"? Kto kłamie Komendant czy Prokurator? pisze:

  Komendant Wojewódzki Policji w Kielcach we wniosku do Komendanta Głównego Policji: „pod sklepem LUX w Busku-Zdroju przy ul. Poprzecznej doszło do bójki dwóch osób mających nóż i będących pod wpływem środków odurzających.”

  WYBORCZA https://kielce.wyborcza.pl/kielce/7,47262,24916307,radny-ktory-ranil-nozem-policjantow-nie-byl-pod-wplywem-narkotykow.html „33-letni radny z Buska-Zdroju Łukasz Sz., podejrzewany o usiłowanie zabójstwa policjanta, nie był pod wpływem narkotyków – wynika z badań ujawnionych przez prokuraturę.” „Sz. tuż po nim był trzeźwy”

 18. Do 19 MARCA 2021 O 15:28 pisze:

  Czy można być „pod wpływem środków odurzających” i „nie być pod wpływem narkotyków i alkoholu”?

  Można być.
  Dziś jest dużo środków odurzających które nie są narkotykami😘

 19. Towarzysz Dzierżyński do Do ciekawe 19 MARCA 2021 O 15:21 (EDYTUJ) pisze:

  „Nawet najwięksi szaleńcy potrafią w więzieniu grać łagodnego osobnika a w normalnym życiu są zagrożeniem dla ludzi.” święte słowa towarzyszu, przemawia przez was słuszna głęboka bolszewicka wiedza. Ja też uważam, że po co marnować czas na sądy, biegłych, procesy i uważam że dla dobra ogółu podejrzanym należy się od razu kulka w łeb a pozostałą sfołocz do karnych obozów pozamykać.

 20. Ela do Do 19 MARCA 2021 O 15:28 19 MARCA 2021 O 15:37 pisze:

  Skoro jak piszesz można być „pod wpływem środków odurzających” i „nie być pod wpływem narkotyków i alkoholu”, Dziś jest dużo środków odurzających które nie są narkotykami😘 to ciekawe czy zbadali krew Łukasza na obecność tych innych środków odurzających? a jeśli nie zbadali to jeszcze ciekawsze dlaczego??

 21. Do Towarzysz Dzierżyński do Do ciekawe 19 MARCA 2021 O 15:21 (EDYTUJ) pisze:

  To jest twoja obiekcja na ten temat ruski kacapku

 22. Do Eli pisze:

  Są takie środki odurzające ala dopalacze których nie da się wykryć😘

 23. do powyżej pisze:

  ja myślę, że są dużo lepsze od zwykłych dopalaczy środki psychoaktywne zmieniające świadomość. Ale takie rzeczy jak wiadomo tylko w Erze XD

 24. Ehhh pisze:

  A Cygan sam się powiesił…
  19 MARCA 2021 O 14:41
  Dojechali go, słychać w jego głosie przerażenie. Co wykazała toksykologia?

  Raczej kaca po nocnej zabawie.

 25. J. Kalkstein pisze:

  Może nie był zrównoważony ale Ktoś go strącił z planszy na mój gust

 26. Do powyżej pisze:

  Weź człowieku

 27. Krystyna do J. Kalkstein pisze:

  Myślę podobnie jak Ty, komuś bruździł

 28. Wiewiórka z parku pisze:

  Haha jak ładnie samozwańczy redaktor nagrywa swoje rozmowy telefoniczne:D
  Dla zainteresowanych – należy pamiętać, by później nie było zdziwienia 😉
  i tyle z prywatności:)

 29. Do Wiewiórki pisze:

  Wiewiórko, nie wiem ile masz lat, ale od wielu, wielu lat każdy, kto ma trochę oleju w głowie, tak używa telefonu jakby każda rozmowa telefoniczna była nagrywana.
  Czuwaj!

 30. Haha pisze:

  Do redakcji
  19 MARCA 2021 O 15:27
  Bardzo ciekawa rozmowa …zamach na Buskiego radnego no ciekawe.
  A czy aby to nie były słynne wyczyny z udziałem najmłodszego Buskiego radnego w jednym z Buskich klubów nocnych w nocy z dnia 17 maja na 18 maja 2019 roku

  Kto wie ten wie wystarczyło śledzić fejsa.

 31. Rok 2021 zapowiada się jako ciąg dalszy drożyzny. Niech szlag trafi ten PIS! PRECZ Z PIS-em !!! pisze:

  „Utrzymanie mieszkania zdrożało średnio w stosunku do roku ubiegłego o 7 proc. Najwięcej, bo blisko o 52 proc., podniesiono opłaty za śmieci. Energia elektryczna jest też droższa, ale o niecałe 12 proc. Rok 2021 zapowiada się jako ciąg dalszy drożyzny.”

  money.pl/gospodarka/finanse-polacy-lapia-sie-za-kieszenie-utrzymanie-mieszkania-coraz-drozsze-6619830698379968a.html

 32. Ciemny lud śpi dalej spokojnie... A tu ciężkie czasy nadchodzą... Jak przetrwa to Uzdrowisko? pisze:

  „PFR decyduje. Kolejnej tarczy finansowej nie będzie.”

  „Nie przygotowujemy tarczy finansowej 3.0 – przekazał w piątek Bartosz Marczuk, wiceszef Polskiego Funduszu Rozwoju. Dopuścił jednocześnie możliwość przedłużenia tzw. tarczy branżowej.”

  money.pl/gospodarka/pfr-decyduje-kolejnej-tarczy-finansowej-nie-bedzie-6619735762668192a.html

 33. PIS to dyletanci ekonomiczni. Pieniądze drukuje się na potęgę, państwo się zadłuża, ceny rosną, a Polacy? A Polacy dalej śpią. Obudzicie się z ręką w nocniku.... pisze:

  „Polacy przenoszą firmy do Czech. Obniżają w ten sposób koszty.”

  „Coraz więcej polskich przedsiębiorców rejestruje swoje firmy poza granicami kraju, pomimo że działalność prowadzą w Polsce. Powodem jest przede wszystkim chęć obniżenia kosztów prowadzenia biznesu. Coraz więcej polskich firm przenosi się do Czech.”

  money.pl/wiadomosci/polacy-przenosza-swoje-firmy-do-czech-obnizaja-w-ten-sposob-koszty-6619708233439936a.html

 34. JA pisze:

  Mówcie co chcecie, ale Straż Miejska w Busku to pełna profeska. Dwóch na dwóch, dali radę. Nikt nie został poszkodowany, nikt nie został uduszony jak George Floyd, tak że nie jest tak źle w tym naszym Busku…

  https://www.youtube.com/watch?v=1Ri4C4IGJQc

 35. JA pisze:

  A ja zagłosuję na PIS tak samo, jak zagłosował Jerzy Urban…

  https://www.youtube.com/watch?v=AJqBvzCUo9E

 36. JA pisze:

  A ja zagłosuję na PIS tak samo, jak zagłosował Jerzy Urban…

  youtube.com/watch?v=AJqBvzCUo9E

 37. kielce.wyborcza.pl: Duża kontrola ITD w MPK Kielce. Inspekcja sprawdza m.in. czas pracy kierowców pisze:

  https://kielce.wyborcza.pl/kielce/7,47262,26886403,duza-kontrola-itd-w-mpk-kielce-inspekcja-sprawdza-m-in-czas.html

  Duża kontrola ITD w MPK Kielce. Inspekcja sprawdza m.in. czas pracy kierowców
  Wojewódzka Inspekcja Transportu Drogowego rozpoczęła kontrolę w Miejskim Przedsiębiorstwie Komunikacji w Kielcach. To pierwsza tak rozbudowana kontrola od ośmiu lat, ale odbywa się w siedzibie WITD.

  O tym, że dojdzie do kontroli, wiadomo było od kilku tygodni. Bogdan Latosiński, szef związków zawodowych w MPK i przewodniczący rady nadzorczej Kieleckich Autobusów, krytykował nawet za to WITD. „Inspekcja szuka na siłę, aby tam, gdzie wszystko jest zorganizowane w oparciu o obowiązujące prawo, coś »znaleźć«, a otaczają parasolem »ochronnym« przedsiębiorców, u których pracownicy pracują po 14 godzin, bez umów o pracę lub na umowach śmieciowych” – napisał na FB.

  W rozmowie z „Wyborczą” Bogdan Latosiński twierdził, że kontroli się nie boi, ale zarzucał, że „inspektorzy zażądali skopiowania kilkudziesięciu tysięcy dokumentów. Przecież to oznacza chaos organizacyjny, kosztuje. Takich rzeczy nie robi się w czasie pandemii”.

 38. Bogdan Latosiński: Przewoźnik, który ma urzędowe przyzwolenie na lekceważenie, a wręcz drwienie sobie z polskiego prawa pisze:

  https://www.facebook.com/permalink.php?story_fbid=2524594767846060&id=100008866837065

  Przewoźnik, który ma urzędowe przyzwolenie na lekceważenie, a wręcz drwienie sobie z polskiego prawa, wykonuje usługę zgodnie z rozkładem tylko wówczas, gdy jest przeprowadzana kontrola o której wie wcześniej niż osoby mające zamiar ją przeprowadzić!

  Kolejna sytuacja prezentująca patalogię w pozamiejskim trasnporcie publicznym na trasie Busko-Zdrój – Kielce, z udziałem znanego już nam wszystkim przewoźnika. Przebieg zdarzeń ⤵
  1⃣ Przystanek w Busku o 7:00 jest pusty i nie podjeżdża konkurencja, mimo iż taki ma odjazd według rozkładu.
  2⃣ 7:08 – podjazd konkurencji na przystanek niezgodnie z rozkładem.
  3⃣ 7:11 – odjazd konkurencji niezgodnie ze swoim rozkładem, 4 minuty przed MPK (jeżeli konkurencja podjechała opóźniona np. z powodu korków to powinna od razu odjechać, a nie bezpośrednio przed MPK).
  4⃣ 7:15 – podjazd i odjazd MPK Kielce.
  5⃣ 9:00 – podjazd i odrazu odjazd konkurencji (żółty autobus).
  O godz. 9:00 konkurencyjny przewoźnik podjeżdża o czasie i od razu odjeżdża. Czyżby zdażył się cud i znalazł się rozkład jazdy?
  Otóż nic bardziej mylnego. Po prostu przed 8:00 zaczęła się kontrola ITD na tej trasie, a przewoźnik chyba wie wczesniej od kontrolujacych, że będzie kontrola 😉
  Mam tutaj doskonale przedstawioną sytuację jak przewoźnik potrafi tylko nie chce jeździć według własnego rozkładu, podszywając się pod nas i lekceważąc przy tym pasażerów nagminnie – notorycznie nie przestrzegając rozkładu jazdy…

 39. Grupa mieszkańców gminy Łopuszno złożyła powiadomienie o zamiarze wystąpienia z inicjatywą przeprowadzenia referendum gminnego w sprawie odwołania rady gminy i wójta gminy Łopuszno pisze:

  Jak dowiedzieliśmy się w kieleckiej delegaturze Krajowego Biura Wyborczego, 2 lutego o inicjatywie referendalnej został powiadomiony wójt gminy Łopuszno, Irena Marcisz. Dzień później takie powiadomienie wpłynęło do Krajowego Biura Wyborczego, co potwierdził nam Adam Michcik, dyrektor delegatury.

  – W terminie 60 dni od złożenia powiadomienia inicjator referendum zbiera podpisy mieszkańców uprawnionych do wyboru tych organów i też w tym terminie składa wniosek mieszkańców do komisarza wyborczego o przeprowadzenie referendum w sprawie odwołania – tłumaczy Adam Michcik.

  W dostarczonym do KBW powiadomieniu nie ma jeszcze wskazanych przyczyn z jakich inicjatorzy referendum chcą odwołania władz gminy.

  – Przepis tego nie przewiduje na etapie powiadamiania, dopiero w kolejnym wniosku, jeśli zostanie on ostatecznie złożony, będzie przekazane Komisarzowi uzasadnienie – mówi Michcik.

  W związku z tym postanowiliśmy o przyczyny zapytać Krzysztofa Sobonia, radnego powiatowego Prawa i Sprawiedliwości, który jest pełnomocnikiem grupy inicjatywnej dążącej do przeprowadzenia referendum.

  – Jest dużo powodów, ale najważniejszy z nich to wycięcie i dewastacja drzew wokół ulicy Kasztanowej. Gmina to wszystko ubarwiła, pokazała suche drzewa. Było ich tam może 5-6, ale wycięto znacznie więcej. To zabolało, szczególnie mnie, bo ja się tu urodziłem. Ale jest też dużo więcej rzeczy – przekazał Krzysztof
  https://gazetaswietokrzyska.pl/aktualnosci/w-lopusznie-chca-odwolac-wojta-i-rade-gminy/

 40. Mieszkaniec pisze:

  Nie chcę tutaj ani potępiać, ani bronić pana radnego. Dla mnie jako obywatela dalece niejasna i zastanawiająca jest kwestia utajnienia procesu pana radnego. Rozumiem jeśli sprawa dotyczy gwałtu, pedofilii i tego typu zdarzeń, ale dlaczego utajniono tą sprawę? Przecież pan radny to osoba publiczna. Mało tego, wszyscy widzieli co się stało pod Rosmanem, jest przecież ten film nagrany, prawda? Dlatego nie rozumiem, co jest takiego w aktach sprawy, że opinia publiczna nie może o tym wiedzieć. Dlaczego sąd nie pozwala nam poznać faktów? Czemu to ma służyć? Albo zapytam inaczej: Co by się stało, gdyby ujawniono materiały ze sprawy? Co by się stało i komu by się coś stało, gdyby ujawniono akta sprawy? Czy sąd kogoś „chroni”? Jeśli tak to kogo i przed czym? A Wy jak sądzicie szanowni internauci? Czemu Waszym zdaniem utajniono tą sprawę?

 41. Do powyżej pisze:

  Przecież można zapytać tego pana o kulisach jego sprawy.

 42. ? pisze:

  Czy to prawda, że buski społecznik ŁN kupił telefon od radnego i stąd miał dostęp do jego konwersacji na mess z Michałem C. i Maciejem L4, także nocy poprzedzającej akcję po Rossmanem?
  Czy to prawda, że właśnie dlatego buskie pały urządziły już kilkakrotnie prowokacje na tego działacza (niektóre we współpracy z prominentnym pracownikiem uzdrowiska)?
  Czy to prawda, że prowokacje ustały, gdy funkcjonariusze buskiego wymiaru (nie)sprawiedliwości powzięli wiadomość, że ŁN krytyczne dane skopiował i zdeponował u zaufanych znajomych?
  Czy to ma jakiś związek z nadchodzącą rozprawą?

 43. A czy wielki społecznik akwizytor mędrzec ŁN zdobył aparat fotograficzny by uwiecznić domniemane nękanie przez Buskich Policjantów ? pisze:

  „?
  20 MARCA 2021 O 20:30
  Czy to prawda, że buski społecznik ŁN kupił telefon od radnego i stąd miał dostęp do jego konwersacji na mess z Michałem C. i Maciejem L4, także nocy poprzedzającej akcję po Rossmanem?
  Czy to prawda, że właśnie dlatego buskie pały urządziły już kilkakrotnie prowokacje na tego działacza (niektóre we współpracy z prominentnym pracownikiem uzdrowiska)?
  Czy to prawda, że prowokacje ustały, gdy funkcjonariusze buskiego wymiaru (nie)sprawiedliwości powzięli wiadomość, że ŁN krytyczne dane skopiował i zdeponował u zaufanych znajomych?
  Czy to ma jakiś związek z nadchodzącą rozprawą?”

  Śmiech na sali xD

 44. Mieszkaniec Buska pisze:

  A czy ŁN i ŁSz nie byli i nie są tylko narzędziami w rękach JK w atakowaniu burmistrza? Brutalnie przez niego wykorzystwani i podpuszczani?

 45. do powyżej pisze:

  to sie może wyjaśni wkrótce w sądzie, bo sikorki ćwierkają ma Busku, że redahtorek został oskarżony i ma stanąć przed obliczem niezawisłego sądu

 46. ptaszysko mamy cie pisze:

  dla mnie wszystko jest jasne, ze gdyby nie JK to w busku wwszystkie drogi byłyby proste, nie byłoby wypadków, śnieg by nie padał, stadion by kosztował 5 mln i ukończony by był przez pierwsza firme i zgodnie z planem do listopada 2018, podwykonawcy od stadionu nie skarżyliby miasta o milion, słońce by nad buskiem nie zachodziło, krowy by dawały 2razy więcej mleka, a kury znosiły złote jajka i nie byłoby covid w gminie. Wszystko jest jasne

 47. do Pomyłka Freudowska do: Czy można być "pod wpływem środków odurzających" i "nie być pod wpływem narkotyków i alkoholu"? Kto kłamie Komendant czy Prokurator? 19 MARCA 2021 O 15:28 pisze:

  https://www.youtube.com/watch?v=WlS4DWky4_U czy to jest Pomyłka Freudowska?

 48. Dość tych teorii spiskowych pisze:

  Dość tych teorii spiskowych.

 49. Silny Pedał pisze:

  A takiego Tomasza Komende to na 6540 dni wsadzili do tiurmy na polityvczne zamówienie pewnego ministra sprawiedliwo.ści co myślał że był szeryfem
  Jak to mówio „Historia lubi…..

 50. Karol Rajewski - Samorządowiec pisze:

  Szanowny Panie Premierze!

  W poczuciu moralnego obowiązku, jako Polak i były członek Prawa i Sprawiedliwości, piszę do Pana ten krótki list na FB, bo chciałbym, aby to, co mam Panu do powiedzenia dotarło do Pana bezpośrednio, tym bardziej, że uwielbia Pan social media, na których w tak bezpardonowy sposób nawołuje Pan m.in. do bezwzględnego i powszechnego napiętnowania działań dziennikarzy, którzy ujawnili że syn byłej premier Beaty Szydło po zrezygnowaniu z posługi jako ksiądz zmienił nazwisko i został zatrudniony w firmie, której udziałowcami są Daniel Obajtek i jego matka Halina.

  Zdumiało mnie Pana zachowanie, bo z jednej strony zapowiadał Pan „Nowy Ład”, a z drugiej nawołuje do piętnowania dziennikarzy.
  Czy ten „Nowy Ład” miał zatem polegać na stopniowym pozbywaniu się z przestrzeni publicznej ludzi niewygodnych dla pisowskiej wierchuszki?

  Panie Premierze, pewnie Panu nie wiadomo, ale przez 10 lat byłem właśnie członkiem Prawa i Sprawiedliwości i łudziłem się, że uda się nam zbudować Polskę sprawiedliwą, opartą na szacunku do drugiego człowieka. Polskę, w której nie będzie miejsca na nienawiść, nagradzanie lenistwa, cwaniactwa i pogardy do drugiego człowieka. Niestety nie udało się.
  Bardzo szybko dowiedziałem się jednak, że „Dobra Zmiana” to jedna wielka „Dobra Ściema”, a ja byłem tylko jej elementem w całej tej układance, który chciano wykorzystać do prowadzenia „brudnej” polityki.
  Gdy zostałem burmistrzem posłowie z PiS wymuszali na mnie obsadzanie stanowisk „pisowskimi aparatczykami”, potem przyjeżdżali do mojego domu z biznesmenami, którym miałem umożliwić realizację „ śmierdzących” interesów. Gdy stanąłem w obronie własnej gminy, która tonęła w długach i skrytykowałem „deformę” Zalewskiej zostałem wyrzucony z partii na antenie telewizji „narodowej”. Potem już zaczęły się kontrole, zastraszanie, głuche telefony, a gdy już przestałem być burmistrzem, to PiS szybko zawarł w powiecie sieradzkim koalicję z PSL, żebym nie znalazł pracy w promieniu 100 km.
  Z bólem serca musiałem zostawić schorowaną mamę i wyjechać z domu w poszukiwaniu pracy. Niestety moja mama nie miała znajomego z „Pcimia”, którzy dałby jej synowi prace, nie miała znajomego premiera, który napisałby na Twitterze, że „atak na Karola Rajewskiego, byłego członka PiS to bezpardonowa próba podeptania godności drugiego człowieka. Takie nagonki powinny spotkać się z bezwzględnym i powszechnym napiętnowaniem. Także ze strony Prawa i Sprawiedliwości”.
  Choć było bardzo ciężko, to nie poddałem się i nie dałem sobie „złamać kręgosłupa” pisowskim „miernotom”. Nie zmieniłem nazwiska…ani nawet płci. Mam dalej odwagę mówić głośno o tym, co mnie boli, choć po ostatnim wywiadzie w Tygodniku Polityka, w którym opowiedziałem o lokalnych układach i długich rękach PiS dostałem już konkretnego „straszaka”.

  Panie Premierze, dlaczego nawołuje Pan do piętnowania ludzi, którzy tak jak ja mają odwagę ujawniać „patologie”, które od lat toczą Prawo i Sprawiedliwość.

  W Polsce szaleje koronawirus, ludzie umierają, tracą pracę, zaczynają upadać firmy, a Pan jako Premier RP zajmuje się obroną „koryt” i nawoływaniem do bezwzględnego i powszechnego piętnowania odważnych ludzi. A może stanąłby Pan wreszcie w obronie miejsc pracy milionów zwykłych Polek i Polaków, którym pozamykaliście firmy? Niedługo nie wystarczy im na nawet na „miskę ryżu” za która przecież ponoć mieli z**********.

  Panie Premierze, nie rozumiem dlaczego w swoim wpisie obwinia Pan za zaistniałą sytuację dziennikarzy. To PiS zrobił z syna Beaty Szydło „celebrytę” i zniszczył mu życie, a nie dziennikarze.
  Przypomnę tylko, że w jego mszy prymicyjnej, na Jasnej Górze, w Kaplicy Cudownego Obrazu, uczestniczyli m.in. Prezes Jarosław Kaczyński, ministrowie Antoni Maciarewicz, Zbigniew Ziobro, Anna Zalewska, Beata Mazurek, Beata Kempa, marszałek senatu Stanisław Karczewski, wicemarszałek sejmu Joachim Brudziński, Stanisław Terlecki, posłowie, senatorowie PiS, pierwsza dana Agata Kornhauser-Duda, o.Tadeusz Rydzyk i Pani Premier Beata Szydło z mężem.
  To właśnie ten „show”, który z całą pewnością nie był wtedy potrzebny temu młodemu zagubionemu człowiekowi, doprowadził do obecnej sytuacji.

  Panie Premierze, Polska nie jest prywatnym folwarkiem PiS.
  Swoją arogancją, żądzą władzy i pieniędzy zrażacie do siebie miliony Polek i Polaków.

  Apeluję o opamiętanie i zajęcie się sprawami ważnymi dla Polski,a nie obroną pisowskiej wierchuszki i nawoływaniem do piętnowania Polek i Polaków.

  Z wyrazami szacunku,

  Karol Rajewski
  członek Prawa i Sprawiedliwości
  w latach 2006-2016

  PS. Upoważniam wszystkich chętnych do udostępniania tego listu.

 51. Masakra pisze:

  „Silny Pedał
  21 MARCA 2021 O 15:57
  A takiego Tomasza Komende to na 6540 dni wsadzili do tiurmy na polityvczne zamówienie pewnego ministra sprawiedliwo.ści co myślał że był szeryfem
  Jak to mówio „Historia lubi…..”

  Porównywać sprawa Komendy do tej to szczyt bezczelności

 52. Łukasz Nowak do Masakry pisze:

  „Porównywać sprawa Komendy do tej to szczyt bezczelności”

  Bynajmniej. W obu sprawach sędziowie nie byli niezawiśli.
  Oba postanowienia były na bardziej lub mniej bezpośrednio wyrażone polityczne zamówienie ministrów czujących się najlepiej w roli „szeryfów” i przez to naciskających, by „nie było pobłażania”, tudzież by kogokolwiek wsadzić w celu zaspokojenia prymitywnego rozumienia „sprawiedliwości” przez gawiedź podburzoną sensacjami serwowanymi przez „dziennikarzy”.

  Wielu z obecnie „współczujących” Komendzie miało z niego używanie przed tymi 19 laty i głuchych wtedy na jakiekolwiek racjonalne argumenty za jego brakiem winy.

  Czyli dokładnie tak, jak teraz w sprawie Szumilasa.

 53. Do Łukasza Nowaka pisze:

  Osąd Komendy był na początku lat 2000 tylko ze względu na fałszywe zeznania oraz materiał dna który zostal zle zbadany i sam fakt że przebywał z tą dziewczyną i padł wyrok.

  Nie nie dokładnie jak w sprawie Szumilasa

  W sprawie Szumilasa są twarde dowody a szczególnie film z próbą morderstwa na funkcjonariuszu.
  A tylko i wyłącznie ministrowie wyrazili swoją opinię.

 54. Łukasz Nowak pisze:

  Gdyby marcin gogacz był funcjonariuszem wymiaru SPRAWIEDLIWOŚCI, a nie przestępcą w todze, to by postawił zarzuty Michałowi C.:

  Na nagranej rozmowie słychać:
  „Cieślak mnie chce wysłać żebyśmy nie zobaczyli się z Jakim, zawieźć jakąś z… pieczątkę” (chodzi o planowane spotkanie Łukasza Szumilasa z Patrykiem Jakim, podczas spotkania Patryka Jakiego z mieszkańcami i kuracjuszami w sanatorium Marconi)

  No to teraz czekam na wyjaśnienia Panie Pośle Cieślak. Może Pan nam wyjaśni, czy to prawda, że chciał pan nie dopuścić do spotkania Szumilasa z Patrykiem Jakim? Gdzie i jaką pieczątkę rzekomo miał zawieźć Szumilas?

 55. Do Łukasza Nowaka pisze:

  Masz jakieś dowody potwierdzające że prokurator jest przestępcą? Jak masz to je pokaż a jak nie masz to zamilcz.

  Przytoczony fragment z rozmowy można różnie interpretować a pan Cieślak nie musi się tłumaczyć z tego bo to nie ma związku ze stanem faktycznym z pod Rossmana lecz z prywatnymi sprawami gdzie i wyłącznie pan Szumilas mógłby toczyć sprawę cywilną z panem Cieslakiem.

 56. Busko pisze:

  Insynuacje! Czy dobrze pamiętam, że Pan MC wywiadach wyraźnie zaprzeczał ze zna tego „pana” ŁSz? Więc jak mógłby mu zlecać wożenie jakiś pieczątek? Sugerujesz jeden z drugim, że MC to nałogowy kłamca, konfabulator? Jak tak można niewinnego człowieka oskarża. Jak można takie rzeczy twierdzić. Mając do wyboru wierzyć MC a ŁSz i JK chyba oczywiste jest komu należy.

 57. Łukasz Nowak pisze:

  Z rozmowy wynika niewątpliwie, że Michał C. miał interes w uniemożliwieniu Szumilasowi spotkania z Jakim.
  To daje podstawę do postawienia zarzutów i przesłuchania celebryty z Oblekonia, by ten wyjaśnił, jakimi środkami zamierzał odwieźć Szumilasa od spotkania z Jakim? Czy aby nie dopuścił się w tym celu czynów zabronionych?

  W każdym razie, jeśli Michał C. ma choćby jakieś resztki honoru, to powinien wyjaśnić tę sytuację swoim wyborcom.

 58. Maciek pisze:

  Co Ty wypisujesz. Przecież się nie znali.

 59. Do Łukasza Nowaka pisze:

  Żyjemy w cywilizowanym świecie a nie w matrixie więc takie prywatne sprawy nie są związane z tym co się wydarzyło.

  Na podstawie tego nagrania nic nikomu nie można postawić jakichkolwiek zarzutów z uwagi bo to jest zwykła rozmowa innych osób a nie rozmowa pana Szumilasa i pana Cieslaka. Charakter tego nagrania to jak zwykła plotka puszczona w internecie.I jeśli pan Szumilas będzie chciał coś dalej działać to może i wyłącznie wytoczyć proces cywilny.

  I jak narazie pan Cieślak nic nie musi wyjaśniać

 60. L4 pisze:

  Przecież wszyscy uczciwi ludzie przy tym zdrowi na umyśle, którymi są niewątpliwie członkowie buskiego pisopsl oraz członkowie (nie)porozumienia, że sędzia Renia Szczerba bynajmniej nie zawdzięcza stołka w buskim sądzie protekcji ze strony męża, zaś Michał Cieślak w ogóle nie znał Szumilasa za wyjątkiem jednej sytuacji, gdy mu się bestialsko wepchał w kadr, natomiast Michał Grudziński w PGE, a Maciej Gawin, Śliwa, Konieczna-Różyca w Uzdrowiska nie zawdzięczają swych stanowisk wspomnianemu wybitnemu posłowi, podobnie jak Gerard Jakubowski oraz inż. Robert Grześ (były pracownik MPGK W Busku) :).

 61. redakcja pisze:

  Jarosław Kruk do: Do Łukasza Nowaka 21 MARCA 2021 O 18:18

  Szanowny Komentatorze, nie ingerując w treści debaty komentarzowej, która jak widzę wywiązała się teraz wokół opublikowanego przeze mnie nagrania rozmowy przeprowadzonej przeze mnie z radnym Łukaszem Szumilasem w dniu 18.05.2019 , na bodaj sekundy przed „akcją pod Rossmannem”, muszę odnieść się chcąc/nie chcąc do użytego sformułowania „Charakter tego nagrania to jak zwykła plotka puszczona w internecie.”
  Oświadczam więc, że to nagranie – z tego co wiem – było ważnym dowodem w toczącej się przeciwko radnemu Łukaszowi Szumilasowi sprawie karnej i było odtwarzane w czasie procesu bodaj nie jeden raz. Skoro niezawisły sąd nie odrzucił tego dowodu i z tego co mi mówiono, miał on wpływ na ostateczny wyrok sądu, to mówienie „Charakter tego nagrania to jak zwykła plotka puszczona w internecie.” jest w mojej ocenie kłamstwem i manipulacją.

  z poważaniem
  JKR

 62. Do redakcja 21 MARCA 2021 O 21:34 pisze:

  Pięknie się pan wzburzył lecz ta gadanina o jakimś nagraniu i o tym że to ponoć było na sprawie ,to nie ma sensu. Liczy sie dowód bo też moge pisać ” z tego co wiem” itp. I to co zostało przetoczone przez pana Szumilasa o panu Cieslaku to zwyczajna plotka ,bez nawet i pewnie dowodu faktycznego. Obrona ma prawo wnosić wszystko do sprawy nawet najbardziej skrajne rzeczy opatrzone w dowód. I teraz pan mi tu bedzie pisał o kłamstwach i manipulacjach jak sam pan zrobił przekłamaną i zmanipulowaną aferke o ulicy Czernikiewicza jakoby kosztowała ponad 4 miliony złotych a faktyczny koszt tej ulicy to 600tyś zł z hakiem.

 63. Dlaczego wszystko jest tajne? pisze:

  Szanowni komentatorzy, czytam te wasze wpisy i… Niektórzy wypowiadają się tak, jakby
  mieli ogromną wiedzę w tym temacie. Sprawa jest jednak niejawna, więc jak możecie się
  tak kategorycznie wypowiadać, jeśli nie znacie akt sprawy?

  Do dziś dnia nie rozstrzygnięto nawet tak podstawowej sprawy jak kwestia, czy policjanci przekroczyli uprawnienia, czy też nie przekroczyli i dopiero 24 marca będzie rozprawa sądowa.

  Mam nadzieję, że nadejdzie taki dzień, kiedy materiał ze sprawy zostanie upubliczniony, a jest to bardzo obszerna dokumentacja. Wtedy będzie można wyrobić sobie obiektywne zdanie. Natomiast wydawanie kategorycznych „słownych wyroków” tylko na podstawie kilkunastosekundowego filmu, uważam za pochopne. A co się działo przed tym filmikiem, czy ktoś się nad tym zastanowił? Co zarejestrowały kamery sklepu? Do dziś dnia jest to tajne, bo sprawa jest tajna. Dlaczego?

  A tak wogóle to dlaczego sprawa jest tajna? Ja na przykład chciałbym zobaczyć nagranie z kamer ze sklepu, chciałbym zobaczyć co jest w aktach sprawy, bo jak ktoś wyżej napisał, radny to osoba publiczna i chciałbym wyrobić sobie obiektywny osąd o panu radnym.

  Dlaczego opinia publiczna nie może poznać tego, co jest w aktach sprawy, a dwa lata po tym wydarzeniu pod Rossmannem, opinia publiczna ma dostępny tylko ten kilkunastosekundowy filmik?

 64. Grześ do Dlaczego wszystko jest tajne pisze:

  To nie jego ręką

 65. Do - Dlaczego wszystko jest tajne? pisze:

  Dobre pytanie: Co jest w tych aktach? Ciekawe, co tam jest takiego, że musi być zakryte przed społeczeństwem…🤔

 66. Obiektywna istota z miasta 8 pisze:

  Zarzut morderstwo trzeciego stopnia może być nawet i słuszny jak dla kogo, ale patrząc na ten kabaret w USA to aż szok że takie rzeczy dzieją się w tym kraju.
  USA państwo prawa i sprawiedliwości a cyrk z Minnesoty rujnuje to co przez lata zbudował system sprawiedliwości USA.
  Jeśli rozumieć bardziej na nasze to Amerykańskie „Morderstwo trzeciego stopnia” jest równane z nieumyślnym spowodowaniem śmierci. Policjant Derek Chauvin od samego początku miał postawiony „zarzut morderstwa trzeciego stopnia „lecz oskarżyciel z zmienił zarzut trzeciego,na „zarzut morderstwo drugiego stopnia” czyli umyślne.
  Zarzut morderstwo drugiego stopnia postawiony temu policjantowi to zarzut w dużej mierze żeby uspokoić wojnę domową w Ameryce. George Floyd był pod wpływem narkotyków i to też miało swoje czynniki do śmierci. George Floyd od samego początku przy czynnościach związanych z zapłatą fałszywym banknotem niewspółpracował z policjantami i dodatkowo stawiał czynny opór i wyśmiewał policjantów że ma klaustrofobie i nie może być w radiowozie a przecież ten człowiek został wyciągnięty z samochodu,więc policjant Derek Chauvin zastosował chwyt dźwigni kolankowej która jest legalna w większości krajów na świecie a tym bardziej Minnesocie. I sprawa Georga Floyda to tak naprawdę tragedia rodziny Floyda a tym bardziej tego policjanta. Wyrok zweryfikuje co będzie dalej i mogę przeczuwać że Derek Chauvin będzie niewinny. Poprostu obaj znaleźli się w nieodpowiednim miejscu i czasie.

 67. Polecam pisze:

  „OTWARTYM TESTEM – Kto zabił Andrzeja Leppera? Rozmowa ze Sławomirem Izdebskim cz.1, cz.2, cz.3”

  Polecam każdemu obejrzeć dokument o Lepperze. Mnóstwo ciekawych, niewyjaśnionych i sprzecznych faktów. A. Lepper nie miał długów poza 20tys zł. zaległej faktury za paliwo rolnicze. W łazience, w której „powiesił” się A. Lepper, znaleziono ślady butów dwóch osób. Zbadano, że nie były to ślady nikogo ze współpracowników. Do dziś dnia nie wyjaśniono, czyje to są ślady i kim były te osoby. Lepper był pedantyczną osobą lubiącą porządek, a w biurze był bałagan. Seremet wstrzymał sekcję zwłok do poniedziałku. Akurat w tym dniu monitoring nie działał w dzielnicy. Nie było odcisków palców na sznurze ani na krześle. A Lepper nigdy nie otwierał okna w gabinecie, lecz wtedy ono było otwarte. Rusztowanie było w takim punkcie, gdzie wszystkie remonty były wykonane. Kilkadziesiąt osób zeznało, że Lepper nie mógł popełnić samobójstwa, tylko jedna osoba tak zeznała i prokuratura tą wersję przyjęła.

  https://www.youtube.com/watch?v=vIf2hN7A7Z4

  https://www.youtube.com/watch?v=8LpQWgEDcPI

  https://www.youtube.com/watch?v=CN__BT05aDo

 68. Do Karol Rajewski - Samorządowiec 21 MARCA 2021 O 16:00 pisze:

  „Potem już zaczęły się kontrole, zastraszanie, głuche telefony, a gdy już przestałem być burmistrzem, to PiS szybko zawarł w powiecie sieradzkim koalicję z PSL, żebym nie znalazł pracy w promieniu 100 km.”

  Dlaczego Piotr Szumilas, brat Szumiego przestał pracować w BSCK?
  Został zwolniony?
  Czy to prawda, że nie mógł znaleźć pracy w Busku i dlatego dojeżdża teraz do pracy do Kielcach?

 69. xyz pisze:

  100% pracowników statostwa i mpgk i gminy jest zatrudniony za fachowość i kompetencję, a nie znajomość.

 70. Do powyżej pisze:

  Odrazu pytanie czy został zwolniony ehh no załamka
  Czy wszystko się już tu łączy o jakieś naciski czy co ?
  Może chłop miał dosyć roboty w bsck i w Busku więc wybrał inne miasto
  Wiele osób z Buska pracuje w innych województwach i co to ma do rzeczy

 71. Haha pisze:

  Gdy czytam ekspertów i innych wynalazków na tym portalu to zastanawiam się czy rzeczywiście tak szczekają do policjantów czy tylko siedzą w piwnicy i żyją przez kabel.

  Sytuacja z tego miesiąca z jednego z Warszawskich lokali. Właściciel knajpy wyleciał z gazem na policję więc policjanci w szybki sposób jego psikneli gazem i założyli mu chwyt z kolana taki jak miał George Grzegorz Floyd. Policjant trzymał kolano na szyi agresora właściciela knajpy z 4 minuty i z agresora stał się płaczący chłopiec.

  https://m.youtube.com/watch?v=VDvMRwI8HIM

  Ale wiadomo jak to obrońcy to obrońcy tego agresora właściciela knajpy dali piękny broniący opis.

  https://www.google.com/amp/s/www.se.pl/warszawa/policja-zatrzymala-wlasciciela-piw-paw-w-ruch-poszedl-gaz-lzawiacy-mezczyzna-zostal-obezwladniony-aa-G2x5-Q4yf-UiEF.html%3fformat=amp

 72. Mieszkaniec Buska pisze:

  Dlaczego JK został zwolniony z BSCK? Czy prawda to ze pozegnano go dyscyplinarnie?
  Czy JK startował wcześniej z list Porozumienia Sikory i był członkiem lub sympatykiem tego stowarzyszenia?

 73. Do Mieszkaniec Buska pisze:

  Jeśli chodzi o kandydowanie naszego czcigodnego redaktora Kruka to jak najbardziej.

  Wybory Samorządowe 2010 rok

  Jarosław Kruk startujący z okręgu nr 2 z komitetu Porozumienie Samorządowe Busko Zdrój

 74. Ela pisze:

  Czy jest prawda, że JK był członkiem buskiego PiS gdy szefem powiatowym, jak dziś Bartosik, wtedy był Pan Jerzy Szydłowski, który później z Sikora i Panem Bo zakładał Porozumienie Samorządowe Busko-Zdrój?

 75. xyz pisze:

  Czy to prawda ze było jakieś zamieszanie z funduszami zbieranymi na spiewnik kolend i brakiem części zebranej gotówki? Może samozwańczy red. wyjaśni ludziom co jak i gdzie? 🙂

 76. Adi pisze:

  czy to prawda ze w czasach kiedy pan Adrian Szczerba był jeszcze młodym, ambitnym, żądnym awansów działaczem PSL, który by podnieść wiedzę historyczną mieszkańców organizował przy buskich kościołach plenerowe wystawy IPN to JK mu w tym gorliwie pomagał, montował sztalugi, ustawiał itd, bo koledzy z PSL pana AS mieli to i go gdzieś?

 77. Olo pisze:

  Hahahaha jak widzę i czytam to ten JK wszędzie sie pchał i był. To gdzie go nie było?
  Czy nie bujał się jeszcze przy klubie gazety polskiej?

 78. Sandra do Polecam 22 MARCA 2021 O 01:13 pisze:

  Ja widzę pewne podobieństwo w tym co spotkało wicepremiera A.Leppera i radnego Ł.Szumilasa. Mówi się, że A.Lepper chciał się spotkać z Jarosławem Kaczyńskim by „przekazać mu ważne dokumenty”. Nie było mu dane. W Busku zaś mówi się, że Ł.Szumilas chciał spotkać się 18.05.2019 z wiceministrem sprawiedliwości Jakim by „przekazać mu ważne dokumenty”. Jemu też nie było dane.

 79. TW do Olo pisze:

  ‚Hahahaha jak widzę i czytam to ten JK wszędzie sie pchał i był. To gdzie go nie było?’ nie było go jeszcze w ZK Pińczów ale z tego co ćwierkają sikorki niedługo już tam będzie

 80. Do Sandra pisze:

  No tak i rewelacje o domniemanej próbie przekazania dokumentów przez Łukasza panu ministrowi przeczytałaś z komentarzy?

 81. Do powyżej pisze:

  Nasz redaktor zwiedzał trochę tych komitetów. W wyborach 2006 kandydował do rady z komitetu Ziemi Buskiej od pana Wąsowicza

 82. Do powyżej pisze:

  Do powyżej
  22 MARCA 2021 O 08:07
  Nasz redaktor zwiedzał trochę tych komitetów. W wyborach 2006 kandydował do rady z komitetu Ziemi Buskiej od pana Wąsowicza

  UPS przepraszam…
  Z komitetu Ziemi Buskiej od pana Wąsowicza i pana Gajewskiego

 83. Prezes Jarząbek do Olo pisze:

  „Czy nie bujał się jeszcze przy klubie gazety polskiej?” łubudubu, łubudubu, niech nam żyje Wielki Wódz! uprzejmie donoszę, że z tego co słyszałem oczywiście przypadkiem, to JK bodaj nie był w KGP ale za to był często widywany w Sanato. Nawet kiedyś przez rok czy dwa zaglądał tam codziennie, zbierał sterty Rzeczpospolitej która się nie rozeszła i zawoził do UMIG by siać wrogą propagandę a naiwni urzędnicy i petenci myśleli, że po to by oni mieli za darmo dostęp do wczorajszych Rzep.

 84. xyz pisze:

  Sluchajac nagrania mozna stwierdzic ze i Kruk sobie jaja robil z Radnego… Kolega mu mowi ze ktos chcial go zabic a ten sie smieje zeby uwazal na bombonierki to swiadczy ze nawet najbizsi go nie traktowali powaznie i gdzie jest np Gawin Sliwa? Teraz udaja ze nie maja z nim nic wspolnego

 85. Do xyz pisze:

  Może panu redaktorowi obiło się o uszy to i owo związane nocną eskapadą najmłodszego radnego w jednym z Buskich lokali z 17 maja na 18 maja.
  Więc kwestie z tym ze ktos chcial zabić mógł owiną w żart.

 86. Mieszkaniec Buska pisze:

  Czy taka taśma to nie jest gwóździem do ekspertyzy biegłych? Czy nie pogrążyłaby delikweta, ze coś nie tegez z nim? Czy jeśli prawdą jest co napisał ktos wczesniej, ze dostarczył ją do organów sprawiedliwości, to czy własnie on…? hymm ciekawe

 87. Do powyżej pisze:

  Co do tej rozmowy to sam pan redaktor ją nagrał więc jeśli jest to prawdą co pan Kruk pisał że ta taśma była badana jako dowód to nie wykluczam że nauczyciel chce ratować swojego ucznia

 88. Do powyżej pisze:

  Ratować czy pogrążyć? Słuchałeś jej?

 89. Do Haha 22 MARCA 2021 O 06:14 pisze:

  No tak, policja jest odważna na strajkach kobiet, jaki bije pałkami teleskopowymi kobiety, jak łamie rękę w trzech miejscach 19-o latce, jak psika gazem posłanką Nowacką. Natomiast gdy był mecz na Legii, policjanci stali potulnie jak baranki i byli podobni do „płaczących chłopców”.
  To jest ich męstwo i odwaga…

  „Tłumy kibiców Legii przed stadionem, policja z jakiegoś powodu nie interweniowała”,

  https://www.donald.pl/artykuly/u6PYeL3r/tlumy-kibicow-legii-przed-stadionem-policja-z-jakiegos-powodu-nie-interweniowala

  https://tvn24.pl/polska/warszawa-tlum-kibicow-legii-przed-stadionem-protest-5042830

 90. Surg Humerus pisze:

  To dyrektor zk z Pińczowa występuje o przekroczenie uprawnień przez funkcjonariuszy ??

 91. Do powyży pisze:

  Ha, ha, ha, policjanty wobec kibiców są potulne jak baranki i stoją grzecznie z „podkulonymi ogonkami” bo by zaliczyli wp….ol i by byli wtedy „płaczącymi chłopcami”.

 92. DD do Sandra do Polecam 22 MARCA 2021 O 01:13 22 MARCA 2021 O 07:52 pisze:

  Ty widzisz pewne ‚podobieństwo w tym co spotkało wicepremiera A.Leppera i radnego Ł.Szumilasa’ a ja widzę pewne podobieństwo do Smoleńsk 10.04.2010. Tu 18 maja kilka godzin po akcji, kiedy właściwie nic nie było wiadome bo nie mogło być wiadome, była już gotowa informacja, że „dwóch osób mających nóż i będących pod wpływem środków odurzających” „rzuciło się na policjantów i dźgało ich nożami żeby ich zabić”. W smoleńsku podobnie, chwile po katastrofie już było wiadome i puszczone w mediach jak doszło do katastrofy i kto jest jej winny, oczywiście źle wyszkoleni piloci. 18.05.2019 zaledwie kilka godzin po zdarzeniu minister Jaki już ogłasza w mediach, że jeśli dobrze pamiętam, bodaj będzie się domagał bezwzględnych 25 lat dla radnego , który z zimną krwią próbował zabić policjanta ostrzem noża. Dość krótko po nim minister spraw wewnętrznych, szef resortów siłowych ogłasza, że bodaj on będzie się domagał bezwzględnego dożywocia dla radnego , który z zimną krwią próbował zabić policjanta ostrzem noża. Jakoś tak to ogłosili, a że pisze z głowy to może coś przekreciłem, ale to gdzieś powinno być w sieci do sprawdzenia. Ja tak to pamiętam i piszę, z zastrzeżeniem że „bodaj” by mnie Jaki i Brudziński nie ścigali. Czy to podobieństwo jest słuszne każdy niech sam oceni, ja tak to widzę.

 93. Do powyżej pisze:

  Wkoncu odezwali się bohaterowie przez kabel..
  Zacznijmy od tego że piszesz zwykle farmazony bo nie było żadnej akcji z biciem kobiet pałkami teleskopowymi. Akcja z 19latka to zwykle niepodporządkowanie się poleceniom policji i ona była tylko doprowadzona siłą nie wina policji że tam była. Poczytaj pierw kodeks bohaterze to wtedy zobaczysz co policja może. Mecz to jest inna sytuacja niż protest raczej nikt by nie chciał mieć powtórki z 11 listopada. Nie było żadnych problemów każdy się wylegitymował zostały wydane mandaty i do domu.

  https://m.youtube.com/watch?v=AAp6lXekBmM

 94. Do DD do Sandra do Polecam 22 MARCA 2021 O 01:13 22 MARCA 2021 O 07:52 22 MARCA 2021 O 11:41 pisze:

  Odrazu kurła do 11 września

 95. archiwista: Jest miasteczko ponad rzeczką, sympatyczne dość miasteczko pisze:

  Jest miasteczko ponad rzeczką, sympatyczne dość miasteczko
  Zacznę anegdotą. Starsi znają dobrze westerny, młodzi pewnie czasem też jakiś film z kowbojami widzieli. W klasycznych filmach o Dzikim Zachodzie dobry charakter walczył z czarnym charakterem. Często w fabule było tak, że tym złym był bogaty duży ranczer, który koniecznie chciał przejąć farmę dobrego, drobnego sąsiada. Ten szwarc charakter miał najczęściej kontrolę nad mieszkańcami, wszyscy się go bali, mało tego, nawet miejscowy stróż prawa, szeryf był na skinienie palca. Tylko ten jeden delikwent nie był posłuszny i za żadne skarby nie chciał sprzedać swojej ziemi potentatowi. Więc jak szwarccharakter rozwiązywał problem? otóż brał do pomocy rewolwerowca by ten odprawił nieboraka na tamten świat.
  Ale był problem, bo choć Dziki Zachód był dziki, to mimo wszystko obowiązywało i tam prawo i nawet kilerzy go przestrzegali. Wśród paragrafów był zakaz strzelania w plecy i do człowieka bez broni. Za to groziła szubienica. Więc jakie było rozwiązanie? otóż takie, że ten rewolwerowiec kręcił się wokół tego nieszczęśnika jak przed burzą ciemna chmura po horyzoncie i publicznie prowokował nieposłusznego na różne sposoby, tak by ten w końcu w miejscu publicznym i przy świadkach dotknął choćby broni. Bo gdy ten zaszczuty do granic wytrzymałości nieborak chwytał w końcu za broń w desperacji, choćby za lufę, to ten kiler posyłał mu błyskawicznie kulkę i bogaty ranczer miał problem z głowy.
  Chodziło o to by dotknął broni. Wszytko wtedy odbyło się zgodnie z prawem – rewolwerowiec przecież w obronie własnej i zgodnie z prawem zadziałał – bo przecież denat sięgnął po broń, wszyscy widzieli. Na westernach wówczas do akcji zazwyczaj wkraczał dobry charakter, który likwidował najpierw rewolwerowca a potem zachłannego bogacza i wszystko kończyło się hepiendem.
  Tak mniej więcej w skrócie wyglądały scenariusze wielu westernów.
  Po tym wstępie czas na bajkę, zupełną fikcję oczywiście. W pewnej miejscowości, podobnie jak w wielu innych, toczy się codzienne monotonne życie. Wszyscy mieszkańcy pogodzili się z tym jak ono wygląda, że tutaj jest jak jest, że są duzi i mali, że jednym wolno więcej innym mniej. Każdy zna swoje miejsce w tej układance i choć czasem coś mu się może i nie podoba to i tak siedzi cicho, albo wyjeżdża.
  Aż pewnego dnia powstaje problem bo pojawia się odszczepieniec. Dziwoląg przestaje potulnie godzić się na to co jest i zaczyna głośno mówić co mu się niepodoba. Na nieszczęście przychodzi czas wyborów przedstawicieli i jakimś cudem ten dziwak dostaje się do zarządu. I wtedy robi się całkiem źle, bo ten cudak uwierzywszy, ze może być inaczej i że on to jest w stanie zrobić, że może uszczęśliwić miasteczko, nie biorąc pod uwagę, że może wbrew jego woli.
  Więc co trzeba zrobić, trzeba się go pozbyć, z zachowaniem prawa oczywiście! Jak to zrobić? ano raz a dobrze. Perswazja nie pomaga. Nie ma na niego haków. Więc sięga się po pomoc specjalistów. Przygotowuje się scenariusz, rozpisuje role i etapami prowadzi delikwenta do pułapki. Przykleja mu się towarzysza, który dopomoże w realizacji scenariusza. Jak to zrobić, skąd wziąć takowego? Podrzuca się mu go. A jak sprawić by mu zaufał? a na przykład w ten sposób, że aranżuje się na delikwenta napad zbójów, przed agresją których tenże towarzysz go ratuje. Czy można nie nabrać zaufania do towarzysza, który ratuje ci życie?
  A jako, ze ten wybawiciel okazuje się bezdomny to przyprowadza się go do domu, karmi i nocuje. Towarzysz, anioł stróż okazuje się byłym komandosem i wie jak się zabezpieczyć. Od chwili napadu z którego delikwent cudem wyszedł z życiem, nabiera on przekonania , że chcą go pozbawić życia., więc słucha rady rady towarzysza, który doradza samouzbrojenie, najprościej w nóż.
  Na koniec preparuje się sytuację w miejscu publicznym, w asyście świadków, z której nie ma dobrego wyjścia. Biorą w niej udział nietykalni. Dochodzi w niej do finałowej akcji, w której nietykalny tak sprytnie oddziaływuje na delikwenta, że ten biedak może właściwie tylko dać się udusić…. To nic, że reguły działania nakazują opanować w pierwszej kolejności ręce delikwenta, bo one są najgroźniejsze. Nie o to w tej akcji chodzi. Ręce mają pozostać wolne po to by delikwent był w stanie w końcu zrobić to o co chodzi reżyserowi, by nieświadom tego użył narzędzia w które został specjalnie zaopatrzony, a to zdecyduje o definitywnie innej kwalifikacji czynu i o dalszym jego losie. Może się jednak zdarzyć , że pacjent mimo tak misternego przygotowania nie sięgnie po narzędzie. To nic nie zmieni, bowiem wtedy można delikwenta po prostu udusić lub mu skręcić kark i problem również zostanie rozwiązany. Wszystko jest zgodnie z przepisami, jest wielu świadków, są kamery.
  No dobrze, ale co jak sytuacja wymknie się spod kontroli i delikwent mający wolne ręce zada niestety śmiertelne ugodzenie nietykalnemu. Jest na to sposób, są rękawiczki antyprzecięciowe, jest więc i specjalna bielizna antyprzecięciowa, a poza tym będzie blisko ochrona, która jak tylko delikwent zrobi to o co chodzi to wkroczy do akcji i go obezwładni – teraz już szybko, fachowo i skutecznie.
  No i odbywa się scena finałowa. W samo południe , w centralnym miejscu, na oczach dziesiątek oczu i wielu kamer. Nietykalny zgodnie z planem chwyta za kark delikwenta i dusi. Ten się miota bo nie ułomek, a w strachu o życie wysila się w czwórnasób. Wokół ludzie stoją i nie idą z pomocą choć by przecież mogli. Mijają kolejne sekundy, delikwent w odruchu samoobrony miota się , można powiedzieć niepotrzebnie przecież, bo wydaje się, że nic mu nic nie grozi ze strony nietykalnego. Ale delikwent chyba jest innego zdania. Walczy o łyk powietrza, instynktownie walczy o życie.
  Niestety mimo upływu czasu i przy ulatującej z braku tlenu świadomości nie sięga po broń, bo pewnie zapomniał w całym zamieszaniu. Na szczęście dla reżysera zdarza się cud. Delikwent chwyta broń i rękojeścią uderza dusiciela. Bingo! Mamy cię. Ofiara dotknęła rewolwera – kiler może mu wpakować kulkę. Można już skończyć pokaz, błyskawicznie doskakuje przypadkowy przechodzień, który do tej pory bał się nieuzbrojonego delikwenta, ale widząc narzędzie w jego rękach nabiera odwagi i rusza na pomoc. Fachowo odbiera broń i teraz już szybko, fachowo i skutecznie udaje się unieruchomić delikwenta.
  Ktoś zauważa co prawda, że delikwent uchwycił narzędzie odwrotnie, ale to nie problem, przecież ważne jest to co wpisze się w papiery.Wszystko się udało. Problem na zawsze został rozwiązany. Można napić się szampana i nagrodzić aktorów.

  Ten cały opis to jest oczywiście abstrakcyjnym wymysłem , to całkowita fikcja której ewentualne zbieżności z realnymi zdarzeniami osobami są zupełnie przypadkowe. Każdy rozsądny obywatel wie, że takie rzeczy są niemożliwe, a jeśli już to tylko w filmach.

 96. Do Do powyży ale ino chyzo pisze:

  ONRowiec Seba myślał że będzie wspólna więź policja z kibolami i zadymiarzami i katolami by wspólnie bronić kościołów i robić wojne domową.
  Pięknie wyje xD

  https://m.youtube.com/watch?v=zxyIfWVrOO8

 97. Do archiwista: Jest miasteczko ponad rzeczką, sympatyczne dość miasteczko 22 MARCA 2021 O 11:49 pisze:

  Fajna twórczość
  Twoja ?

 98. archiwista: anonimowy bohater spod Rossmanna i tajemniczy komandos-ochroniarz pisze:

  anonimowy bohater spod Rossmanna i tajemniczy komandos-ochroniarz 25 MAJA 2020 O 12:36

  Bardzo ciekawą postacią tego wg. mnie teatrzyku „Akcja pod Rossmannem” 18 maja 2019 jest tajemniczy przechodzień, który jak widać pod koniec filmiku ze zdarzenia natychmiast po tym jak tylko radny Szumilas uderza rękojeścią a nie ostrzem noża policjanta doskakuje i bardzo wprawnie błyskawicznie wyjmuje mu nóż z ręki. Godne podziwu i pochwały zachowanie! To on jest uważam bohaterem całego zdarzenia i to on a nie nieporadni policjanci zasługuje chyba na ordery i pochwały. Bez jego wprawnej interwencji wypadki mogłyby się potoczyć różnie.

  Dlaczego więc nie sławi się i nie pokazuje publicznie tego bohatera? Czy nie zasługuje on na medal Za ofiarność i odwagę? Czy nieudolnie działający policjant duszący klamrą radnego Szumilasa nie powinien jemu oddać medali i nagród, czy to nie jemu powinien gratulować komendant główny policji?

  Szkoda co prawda i ciekawe dlaczego nie pomógł policjantowi obezwładnić radnego wcześniej w trakcie szamotaniny, zanim w przedstawieniu pojawił się nóż? Nie było go czy nie mógł za wcześnie interweniować? Ciekawe tym bardziej, że na widok noża 99% ludzi ucieka a nie rusza z odsieczą. Przykład z listopada 2019 r. Londynu https://tvn24.pl/swiat/atak-nozownika-w-londynie-2019-brytyjskie-media-polak-bohaterem-ra989524-2508417
  Bohater z Londynu stał się sławny i informowali o nim wszyscy na cały świat a tu w Busku, pół roku wcześniej, 18 maja 2019 r podobna sytuacja, bohaterski przypadkowy przechodzień odbiera nóż i nikt o tym nie pisze, nie sławi dzielnego przechodnia, a TVN zamiast tego bohatera zareklamować i jego godną podziwu postawę to bierze innego eksperta przed kamery. Czy to nie dziwne? Czy policja wie kim był ten tajemniczy przypadkowy przechodzień bohater?

  Swoją drogą ten przypadkowy przechodzień jak wdać na filmiku, sądząc po wyglądzie, po ruchach i wyjątkowo sprawnym i umiejętnym odebraniu noża chyba na co dzień nie zarabia na życie koszeniem trawy czy ocieplaniem budynków. Skąd więc taki anonimowy as wziął się w Busku pod Rossmannem dokładnie w chwili zajścia? Dlaczego pozostaje anonimowy? Czy ktoś wie kim był ten bohater?

  Też bardzo ciekawe jakim cudem akurat kilka dni przed akcją pod Rossmannem tajemniczy mieszkaniec jakoby były komandos ponoć z podwarszawskiej miejscowości znajduje się w Kielcach i jakoby przypadkowo napotyka radnego Łukasza Szumilasa i staje się jego ochroniarzem? Przez tych kilka dni nie odstępuje go na krok, jest z nim wszędzie, zamieszkuje w mieszkaniu radnego Szumilasa i to on a nie radny Szumilas wymachuje wszędzie nożem i robi teatrzyk. Czy radny Szumilas wcześniej tak każdego zapraszał do domu, dzielił się z nim odzieżą, karmił go i chodził wszędzie?
  Czy nie wygląda na to, że radny Szumilas przez tych kilka dni był jak zombi z odebraną lub mocno ograniczoną świadomością, podobnie jak dziewczyny po pigułce gwałtu? ciekawe, ciekawe, ciekawe.

 99. Do archiwista: anonimowy bohater spod Rossmanna i tajemniczy komandos-ochroniarz 22 MARCA 2021 O 12:55 pisze:

  A w tej bajce były smoki?

 100. Do 22 MARCA 2021 O 11:42 pisze:

  To Ty piszesz farmazony i siejesz dezinformację. To jest to Twoje „bohaterstwo przez kabel”? Brawo, gratuluję. Nie było bicia kobiet pałkami? No to sobie przeczytaj i nie zaprzeczaj faktom, które zna cała Polska.

  „NEWS OKO.press. Policjant, który bił pałką demonstrantów, miał już problemy z prawem.”

  oko.press/news-oko-press-policjant-ktory-bil-palka-to-antyterrorysta-mial-juz-problemy-z-prawem/

  „Tajniacy używali pałek wobec protestujących. Rzecznik tłumaczy brutalność policji.”

  rmf24.pl/raporty/raport-strajk-kobiet/news-tajniacy-uzywali-palek-wobec-protestujacych-rzecznik-tlumacz,nId,4864801

  A co do stwierdzenia:

  „Akcja z 19latka to zwykle niepodporządkowanie się poleceniom policji i ona była tylko doprowadzona siłą nie wina policji że tam była.”, to nawet nie będę tego komentował, bo trudno odnosić się do takich bzdur. 19-o latka winna powiadasz? Winna bo tam była? No to ciekawe. Winna to jest moim zdaniem Policja, która jest taka „silna wobec słabych”, że połamano młodej, szczupłej, słabej kobiecie rękę w trzech miejscach, a wystarczyło, o ile już zaszła potrzeba, założyć kajdanki i po sprawie.

  wiadomosci.onet.pl/warszawa/warszawa-na-protescie-policjant-zlamal-19-latce-reke-krzyczalam-z-bolu/92l245m

  – Kiedy już prawie doszłam do radiowozu, jeden z policjantów wykręcił mi lewą rękę. Było to zupełnie bez sensu, bo i tak byłam eskortowana przez kilku z nich i nie stawiałam żadnego oporu. A policjant wykręcił mi rękę z taką siłą, że – jak się później okazało – złamał mi ją w trzech miejscach. Aż krzyczałam z bólu – opowiada w rozmowie z Onetem pani Aleksandra, funkcjonująca w środowisku jako „Mola”.

  warszawa.wyborcza.pl/warszawa/7,54420,26600132,gdyby-osoby-zgromadzone-nie-lamaly-prawa-odpowiedz-policji.html?disableRedirects=true

  „20-letnia studentka Aleksandra, ps. „Mola”, najpierw znalazła się w „kotle”, potem funkcjonariusz miał przyduszać ją, ciągnąc za szalik, a w końcu wykręcił jej rękę z taką siłą, że kość pękła w kilku miejscach.

 101. Do 22 MARCA 2021 O 11:42 pisze:

  Kolejna dezinformacja i manipulacja:

  Ja pisałem o meczu na Legii w Warszawie 13 MARCA 2021 r., na którym „Tłumy kibiców Legii przed stadionem, policja z jakiegoś powodu nie interweniowała”.

  Co ma do tego filmik sprzed DWÓCH LAT pt.: „Problemy kibiców Ruchu z policją w drodze do Siedlec z 19.05.2019 r.

 102. archiwista: tajemnicza kobieta co ma rentgen w oczach pisze:

  tajemnicza kobieta co ma rentgen w oczach
  Bardzo ciekawą postacią tego wg. mnie teatrzyku „Akcja pod Rossmannem” 18 maja 2019 jest również tajemnicza kobieta co ma rentgen w oczach. Nikt nie wiedział, że radny Łukasz Szumilas ma ze sobą nóż tego dnia, bo po prostu nigdy noża nie nosił. Wyjątkowo tego dnia wziął go wychodząc z domu za namową przygarniętego „ochroniarza” do samoobrony, bo czuł się zagrożony. Radny Szumilas nigdzie nie pokazywał tego noża i nie było go widać pod ubraniem. Rodzi się więc niezmiernie ważne pytanie skąd więc ta kobieta, która na filmiku krzyczy, że on ma nóż, wiedziała o tym nożu? Jakim cudem to wiedziała? Czyżby miała rentgeny w oczach i widziała nóż schowany pod ubraniem radnego? Jeśli ta kobieta ma takie umiejętności to powinno się ją pokazać i rozreklamować, powinna być sławna na cały świat i zarabiać duże pieniądze pokazując publicznie swoje umiejętności np w TVN. A z pewnością powinna być zatrudniona np. w ochronie pani premier Beaty Szydło czy pana prezydenta Andrzeja Dudy. Szkoda by taki talent się marnował.

 103. Tacy to wspaniali bohaterowie... pisze:

  rmf24.pl/raporty/raport-strajk-kobiet/news-tajniacy-uzywali-palek-wobec-protestujacych-rzecznik-tlumacz,nId,4864801

  „Na publikowanych w mediach społecznościowych nagraniach wideo widać np., jak funkcjonariusz po cywilnemu bije pałką teleskopową idących spokojnie demonstrantów, jak kordon policji używa gazu pieprzowego wobec spokojnie stojących ludzi albo funkcjonariusz używa gazu wobec posłanki pokazującej poselską legitymację.”

 104. Dość teorii spiskowych !!! pisze:

  -A. Lepper nie miał długów poza 20 tys zł. zaległej faktury za paliwo rolnicze.
  -W łazience, w której „powiesił” się A. Lepper, znaleziono ślady butów dwóch osób. Zbadano, że nie były to ślady nikogo ze współpracowników. Do dziś dnia nie wyjaśniono, czyje to są ślady i kim były te osoby.
  -Lepper był pedantyczną osobą lubiącą porządek, a w biurze był bałagan.
  -Seremet wstrzymał sekcję zwłok do poniedziałku.
  -Akurat w tym dniu monitoring nie działał w dzielnicy.
  -Nie było odcisków palców na sznurze ani na krześle.
  -A Lepper nigdy nie otwierał okna w gabinecie, lecz wtedy ono było otwarte.
  -Rusztowanie było w takim punkcie, gdzie wszystkie remonty były wykonane.
  -Kilkadziesiąt osób zeznało, że Lepper nie mógł popełnić samobójstwa, tylko jedna osoba tak zeznała i prokuratura tą wersję przyjęła.

  Oczywiście niektórzy dalej twierdzą, że to było samobójstwo.

  Tak, macie rację, to było samobójstwo.

  Lepper napisał do Seremeta, żeby mu nie robić sekcji wcześniej niż w poniedziałek. Feralnego dnia wyłączył monitoring w całej dzielnicy, żeby go nikt nie widział jak wchodzi do swojego biura po rusztowaniu, następnie wszedł do środka przez otwarte okno, którego nigdy nie otwierał, zrobił bałagan, chociaż uwielbiał porządek i był wręcz pedantyczny, potem ubrał dwie pary różnych butów i narobił śladów w łazience, a następnie wziął krzesło i sznur zakładając rękawiczki, żeby nie było odcisków palców i się powiesił.

  Mają rację ci, którzy twierdzą, że to było samobójstwo. Przecież to ustaliła prokuratura. A ci co twierdzą, że ktoś go „załatwił”, że ktoś go zabił, to są oszołomy, to są chorzy ludzie, co rozsiewają niczym nie poparte teorie spiskowe.

 105. Do Do 22 MARCA 2021 O 11:42 22 MARCA 2021 O 16:13 pisze:

  Bohaterze przez kabel widzę że coś nie dociera do ciebie.
  Na strajku kobiet pałka teleskopową zostal uderzony tylko mężczyzna który chciał wyrwać tajniaka palke.
  Na zarejestrowanych nagraniach widać dokładnie przebieg zdarzenia.
  Widzę że jesteś ciężko odporny na wiedzę i nawet nie wiesz że policja może siłą doprowadzić nawet i 13 latka. A ta 19latka wiedziała w co sie pakuje więc to nie wina policji. Długo przed tym złamaniem był ogłoszony komunikat że policja będzie stosować środki przymusu bezpośredniego w walce z tłumem. Ta 19 latka zignorowała i masz babo placek.
  I jak narazie to ty dezinformujesz i kłamiesz.
  A filmiki z kibicami Chorzowskiego Ruchu ma uświadomić takich niedowiarków jak ty.
  Ale uparłeś się to ci przetocze sprawę z weekendu z Krakowa gdzie policja rozmontowala meczowe zgromadzenie z różnych względów.
  Powiem tyle że ekipa z Błoń lała się między sobą.
  A w Warszawie był istny spokój i nikt nie chciał mieć powtórki z 11 listopada jak i kibice Legii tak i Policja. I porównywanie zgromadzeń przed stadionem do największych protestów w Polsce po 89 to słabe a wręcz marne prowokacyjne zachowanie z twojej strony. Jakoś kibice Legii dali się wylegitymować i przyjąć mandaty w spokoju. Wyjdź z piwnicy przewietrz umysł.

 106. Do tego klauna. pisze:

  Tacy to wspaniali bohaterowie…
  22 MARCA 2021 O 16:29

  Typie nudzi ci się ? Zrób szkole zapisz się do PISu zostań ministrem MSWiA i będziesz tworzyć na nowo Polską Policję. Mam obawy Czy ci policjanci przeżyją na polskich ulicach.

 107. Co do Leppera to była to krowa która dużo ryczała niż mleka dawała. pisze:

  Szanuję człowieka po dziś dzień lecz za dużo gadał bez dowodów i nic z tym nie robił. Rozumiem może chciał uświadomić Polaków lecz sami widzimy co się dzieje. Dziś rządzi PIS/PO i długo się to nie zmieni a żeby przerwać ten układ to trzeba mieć potężne pieniądze. Lepper po próbie przejęcia Samoobrony przez PIS mógł coś zrobić w postaci głupiej pożyczki finansowej. Też dużo się mówi o chorobie syna jak i o kontaktach z Białorusią.

 108. Kamil do archiwista: tajemnicza kobieta co ma rentgen w oczach 22 MARCA 2021 O 16:24 pisze:

  Zmień lekarza lub leki

 109. Marcin pisze:

  Adam Jarubas dał do myślenia..
  Czy szykuje nam się prywatyzacja Buskowianki ?

 110. Prorok do Marcin pisze:

  „Adam Jarubas dał do myślenia.Czy szykuje nam się prywatyzacja Buskowianki ?” nie CZY? tylko KIEDY? A kiedy to odpowiedź brzmi wtedy kiedy zostanie dokapitalizowana i postawiona na nogi by nowy właściciel miał gotowca a nie firmę do remontu. A kto będzie nowym właścicielem? właściwym osobom to jest już wiadome. Szaraczki dowiedzą się wtedy kiedy trzeba. By żyło się lepiej w Nowym Ładzie 🙂

 111. Wociech Sumliński i prokurator Tomasz Budzyński przedstawiają dogłębną analizę zagadkowej śmierci wicepremiera Andrzeja Leppera pisze:

  https://www.youtube.com/watch?v=lUjejt0MAjg

 112. Sami swoi :( pisze:

  Niech ta prywatyzacja będzie tylko z głową bo już mam dosyć utrzymywania tego przez województwo i zmiany ekip i tylko by przytulić kasę. Widzieliście kiedyś reklamę Buskowianki w TV ?

 113. To tylko pytania. pisze:

  Łukasz Szumilas:

  -Został wybrany na Radnego, a potem na prezesa Ogródków Działkowych.
  -Miał poukładane życie osobiste, miał super dziewczynę.
  -Obracał się w kręgu polityków z pierwszych stron gazet.
  -Nigdy wcześniej nikogo nie pobił, nikomu nie zagrażał.
  -Nigdy wcześniej nie obawiał się o swoje bezpieczeństwo.
  -Nigdy wcześniej nie potrzebował „ochrony”.
  -Nigdy wcześniej nie chorował, nie leczył się psychiatrycznie
  -Nigdy wcześniej nie nosił noża.

  A tu nagle obawia się o swoje zdrowie i życie, bierze sobie „ochroniarza”, bierze ze sobą nóż, nagle jest agresywny, chory, niepoczytalny i zachowuje się tak, że przekreśla pod Rossmanem swoje życie, niszczy swoją przyszłość, zaprzepaszcza wszystko.

  A. Lepper na krótko przed „samobójstwem” mówił, że obawia się o swoje życie.

  Szumilas na krótko przed akcją pod Rossmanem przygarnął sobie „ochroniarza”. Dlaczego?
  Ponieważ obawiał się o swoje bezpieczeństwo, o swoje zdrowie i życie.

  Czy Lepper popełnił samobójstwo, czy Szumilas „mógł” stracić życie podczas stawiania oporu przy zatrzymaniu?

  Teoria spiskowa? Nie, to tylko wątpliwości, to tylko pytania…

 114. Do obrońcy policjantów pisze:

  „Na strajku kobiet pałka teleskopową zostal uderzony tylko mężczyzna który chciał wyrwać tajniaka palke.”

  A po co ten tajniak wyciągną pałkę? Jak nieoznakowany nieumundurowany człowiek bije ludzi w tłumie, a ci słusznie myślą, że to bandzior, kibol, to chcą mu pałkę wyrwać, żeby ich nie bił.
  To ci do głowy nie przyszło?

 115. Do szura który chce zgrywać kozaka pisze:

  Może ten tajniak wyciągnął tą pałke dla ochrony lub do zatrzymania potencjalnych agresorów. Z uwagi na to że w tłumie byli prowokatorzy związani z narodowcami i kibolami to tajniacy z pałkami byli potrzebni. I gdybyś wyszedł z piwnicy to byś wiedział że tajniacy z pałkami wśród zgromadzeń to stosowana praktyka od lat w tym kraju jak i w Europie czy w USA.

 116. Sceptyk pisze:

  Sprawa została ruszona teraz,bo jest dużo czasu do wyborów i już można dociekać prawdy,jaka by ona nie była.Akcja po Rossmann była tys przed wyborami do EP.Wszyscy się posr,ali na wszelki wypadek przegnali się od Szumiego,bo nie chcieli wypaść z polityki broniąc Go.Ot i cała tajemnica:-)

 117. Do Sceptyka pisze:

  Dokładnie I też nie ma się co dziwić kolegą i koleżanką Sz z politycznych kręgów że milczą. Każdy chce przemilczeć z różnych względów czy to wizerunkowo czy poprostu sprawa dla wymiaru sprawiedliwości.

 118. Posłanka i dziennikarze to agresorzy, których trzeba bić? pisze:

  Prawda boli, to się zaczynają epitety i wyzwiska. Jak brakuje argumentów to tylko wulgarne epitety pozostają. Żałosne to. A fakty są takie:

  facebook.com/oko.press/videos/gaz-i-pa%C5%82ki-teleskopowe-tak-policja-interweniowa%C5%82a-na-prote%C5%9Bcie-kobiet-w-warszaw/281783743275348/

  2:11 – Inny policjant, również w cywilnym ubraniu (czarna kurtka, czarne spodnie, kaptur) i opasce, psika gazem, wyraźnie celując w stronę na żywo filmującego zdarzenia reportera OKO.press Maćka Piaseckiego, oznaczonego: legitymacją na szyi, odblaskową kamizelką i opaską na plecaku z napisami „Press” oraz kaskiem z odblaskowymi napisami „Press” z dwóch stron. Dziennikarz znajduje się ok. 2-3 metrów od grupy policjantów.

  2:13 – Inny policjant, w szaro-czarnej kurtce i czarnej czapce, znów używa gazu celując w naszego dziennikarza.

  2:15 – Policjant ubrany na czarno po raz kolejny strzela gazem, celując w dziennikarza OKO.press.

  2:16 – Wybucha petarda.

  2:45 – Nieoznakowany mężczyzna w czarnej pikowanej kurtce z kapturem i jasnej bandanie strzela gazem w kierunku posłanki Magdaleny Biejat (Lewica), stojącej w odległości ok. 2 metrów i trzymającej przed sobą legitymację poselską.

  3:06-3:41 – Ratownicy udzielają pomocy poparzonym gazem: posłance Biejat, dziennikarzowi obywatelskiemu @WłodekCiejkaTV, Maćkowi Piaseckiemu z OKO.press

 119. Fakty pisze:

  warszawa.wyborcza.pl/warszawa/7,54420,26527016,atak-policji-na-pokojowa-demonstracje-tajniacy-jak-bialoruski.html

  „Tajniacy, jak białoruski OMON, tłukli ludzi na oślep. Muszą za to odpowiedzieć karnie.”

  „Porażająca jest różnica w reakcji policji na pokojowy marsz Strajku Kobiet w porównaniu z niedawnym Marszem Niepodległości. Policjanci prowokowali i dążyli do konfrontacji z protestującymi. Jak w najgorszych dyktaturach tajniacy, wpuszczeni w tłum, bili ludzi.”

  tvn24.pl/polska/nagrania-ze-strajku-kobiet-w-warszawie-interwencja-nieumundurowanych-policjantow-gaz-lzawiacy-palki-zatrzymania-4755356

  „Gazem łzawiącym opryskane zostały m.in. działaczki Strajku Kobiet Marta Lempart i Klementyna Suchanow oraz posłanka Lewicy Magdalena Biejat.”
  „Jak wyjaśniała w czwartek Biejat, w ręku trzymała legitymację poselską, ponieważ próbowała „przeprowadzić interwencję poselską i wezwać policję do tego, żeby przestała używać przemocy do pokojowo demonstrujących osób, żeby przestała bić ich pałkami i lać gazem na oślep po oczach”. – W momencie, gdy starałam się interwencję przeprowadzić, jeden z policjantów nieoznakowanych, w cywilu, strzelił mi gazem w oczy, po czym ukrył się za szpalerem nieumundurowanych policjantów – dodała.”

  wirtualnemedia.pl/artykul/policja-zaatakowala-gazem-dziennikarzy-relacjonujacych-protest-bije-bo-chce-sie-pozbyc-swiadkow

  „Policja zaatakowała gazem dziennikarzy relacjonujących protest. „Bije, bo chce się pozbyć świadków”
  „Co najmniej pięciu dziennikarzy ucierpiało podczas relacjonowania środowych manifestacji w obronie praw kobiet. – Policja atakuje dziennikarzy, żeby pozbyć się niewygodnych świadków – alarmuje Towarzystwo Dziennikarskie. I prosi wszystkich przedstawicieli mediów, którzy zostali poturbowani w starciach z policją, o niezwłoczne zgłaszanie się.”

  „Jak wylicza Towarzystwo Dziennikarskie – policja pobiła lub potraktowała gazem pieprzowym m. in. Krzysztofa Sójkę (operator „Onetu”), Bartka Rumieńczyka (reporter „Onetu”), Jędrzeja Nowickiego (fotoreporter „Gazety Wyborczej”), Macieja Piaseckiego (reporter OKO.Press) i Włodzimiera Ciejkę (niezależny reporter internetowy). Wszyscy, poza Ciejką, mieli kamizelki odblaskowe z napisem „Press”.- Do gazowania i pałowania dziennikarzy wysłano policjantów w cywilu – podkreśla w oświadczeniu Towarzystwo Dziennikarskie.”

  „- Dziennikarz Onetu został dziś oślepiony gazem przez policjanta, który celował prosto w jego kamerę wideo. Inny członek ekipy Onetu ma wybity bark. Dziś na ulicach Warszawy rozegrały się sceny niczym nie różniące się od ostatnich wydarzeń na Białorusi – opisał redaktor naczelny Onetu Bartosz Węglarczyk.”

  „- Upominamy się o dziennikarzy, bo taka jest nasza rola, ale protestujemy też przeciwko prowokacyjnym i brutalnym działaniom policji wobec pokojowej środowej manifestacji. Szczególnie odrażające było wysyłanie policjantów w cywilu do bicia pałkami kobiet – wyjaśniła organizacja.”

 120. Do Posłanka i dziennikarze to agresorzy, których trzeba bić? 22 MARCA 2021 O 19:02 pisze:

  Raczej to ciebie prawda boli i sam mnie wyzywasz. Akcja budzi reakcje drogi przyjacielu z piwnicy.
  Skopiuj dobrze linka
  Piękny stenogram lecz życie weryfikuje jak jest. Protesty są różne i nawet policjani potrafią dostać rykoszetem wzajemnie gdy tłum na nich napiera. Więc mnie to nie dziwi że dziennikarze i posłanki czy posłowie dostają gazem. Mają rolę obserwatorów lecz część dziennikarzy sama potrafi prowokować policjantów.
  lecz na tych dwóch filmikach jasno widzimy kto tu napiera na kogo.

  https://m.youtube.com/watch?v=p9YkwMLLb04

  Tu widzimy gdzie agresor chce wyrwać policjantowi pałke to dostał.

  https://m.youtube.com/watch?v=y-gRLTNWsD0

  Drugi filmik bardzo podkreśla bezczelność para dziennikarstwa w wykonaniu pana Włodka lecz tu jest pięknie pokazane że tłum poprostu chciał konfrontacji z policją a policja się broniła..

  Więc przykro mi mój przyjacielu i to co napisałeś leci do kosza.

 121. Do powyżej pisze:

  Bardzo Ci dziękuję za filmy. Ja zacytuję poniżej ich tytuły… Czy dowodzą mojej czy Twojej racji? Niech ocenią to internauci po przeczytaniu Twoich i Moich komentarzy. Bardzo interesujące są też komentarze pod tymi filmami na youtube…
  Pozdrawiam serdecznie!

  „Nieumundurowany policjant bije ludzi teleskopową pałką na #strajkkobiet.”

  „Prowokacja policyjnych tajniaków z BOA Wydział Chaosu, bili na strajku kobiety? Ich szef to D. Zięba.”

 122. Do Fakty 22 MARCA 2021 O 19:37 pisze:

  I po co się tak produkujesz przyjacielu jak ja to zmiażdżę. Już widze ze te artykuły są mocno przesadzone. To jest protest a nie posiadowka przy piwie. Dziennikarze wiedząc że idą na protest gdzie będzie gorąca powinni zabezpieczyć się w kaski z przyłbicami tak jak to robią ich koledzy po fachu z zachodniej Europy i z USA. Przeważnie większość dziennikarzy dostaje gazem rykoszetowo lub sami są w gronie agresorów i bardzo często przeszkadzają przy przeprowadzaniu zwykłej czynności.Widziałem wiele protestów i policja na strajku kobiet była bardzo łagodna z prostego powodu bo większość protestujących to były kobiety i młodzież w wieku poniżej 18 roku życia. I dlatego policja była wyposażona w zwykle małe gaśnice gazowe. Weźmy teraz przykład z takiej Francji gdzie dziennikarze są masowo lani pałami za to że filmują. Więc przykro mi i kolejny raz to co wkleiles czy napisales leci do kosza.

 123. Do Do powyżej 22 MARCA 2021 O 20:35 pisze:

  I widzisz drogi przyjacielu mam cie.
  Proste twoje zakłamanie i dezinformacja wychodzi po raz kolejny.
  Zobaczyłeś tytuł a nie filmik brawo ty.
  Czy też oceniasz książki po okładce?

  Słaby z Ciebie prowokator z piwnicy bo tylko wystarczy zobaczyć że tytuły odbiegają od nagranych filmów

 124. Do Do powyżej 22 MARCA 2021 O 20:35 pisze:

  I zapewne raczej pozytywnie internauci ocenią moją rację gdzie przedstawiłem realny obraz działań a nie jakieś taniej propagandy rodem z wielkiego obywatela ponad prawem.

 125. Darek do 22 MARCA 2021 O 19:40 pisze:

  Człowieku, nie wiem czy ty czegoś nie rozumiesz?
  To obejrzyj sobie jeszcze raz ten film pierwszy od góry co sam link do niego podajesz i zrozum wreszcie – Nieumundurowany rosły gość, bez jakichkolwiek oznaczeń, rozkłada pałkę, więc demonstranci myślą, że to kibol, bandzior, który ich będzie bił i chcą wyrwać mu pałkę. NIE ATAKUJĄ JEGO, tylko chcą mu wyrwać pałkę, żeby nie bił nią ludzi. Gdyby nie wyciągnął pałki lub gdyby miał oznaczenie POLICJA nic by się nie stało. Tyle w temacie.

  Dlaczego nie miał oznaczeń? Nie wiem. Może to był prowokator? Znane było za PRL-u, że milicjanci, ormowcy, nieoznakowani wchodzili w tłum i na przykład rzucali kamieniami w milicję, albo prowokowali inne rzeczy, rozbijali wystawy sklepowe, itp., żeby dać milicji, ZOMO, pretekst do ataku na demonstrantów. Prowokacje występują po dziś dzień. W marsze, w demonstracje, w protesty wchodzą różnie ludzi w różnych celach. Prowokatorzy także.

 126. Do 22 MARCA 2021 O 20:40 pisze:

  Spokojnie, obejrzałem i filmy i tytuły przeczytałem. A co ty się tak denerwujesz? Spokojnie, spokojnie. Ja mam prawo do swojego zdania, ty do swojego. Niech internauci ocenią kto ma rację. Ja powiedziałem swoje, a dokładniej zacytowałem tylko to, co podaję media. Nie muszę się z tobą zgadzać, a ty ze mną. Niech każdy kto nas przeczyta wyrobi sobie swoje zdanie. Myślę, że na tym zakończmy już dzisiejszą dyskusję. Pozdrawiam i dobrej nocy życzę!

 127. Do Darek do 22 MARCA 2021 O 19:40 22 MARCA 2021 O 20:55 pisze:

  Hahah widzę kolego że masz słabe oczka bo nawet na pierwszym filmiku częściowo ta grupa policji miała oznaczenia i większość wiedziała że jest to policja i dla tego na nich napierali. A drugi filmik pokazuję ze że było wiecej policjantow w opaskach. Policjanci byli w zagrożeniu i potwierdza to drugi filmik na którym słychać i widać napieranie protestujących na policjantów. Upadły bohater może i nie wiedział że to policja lub zrobił to celowo, lecz czyn policjanta jest adekwatny do tego co robił upadły bohater. A na drugim filmiku widać że nie tylko jednego policjanta atakowali protestujący. I tylko potwierdza to że to ty masz z przyjacielem wyżej problem w rozumowaniu.
  Tajniacy nie muszą mieć żadnych oznaczeń by wchodzić w tłum protestujących i wyłapywać agresorów. I dla tego tajniacy są po to na protestach by wyłapywać i agresorów I prowokatorów.

 128. Do Do 22 MARCA 2021 O 20:40 22 MARCA 2021 O 21:08 pisze:

  Przecież to ty się denerwujesz przyjacielu. Owszem podałeś to co mówią media lecz dopowiedziałeś kłamstwa i manipulacje faktami.

 129. czy to prawda, że na nagraniu z kamery sklepu LUX widać że pisze:

  początek, którego przebieg nie jest znany opinii publicznej, bo nie nie ma w nagraniach dostępnych w internecie, wygląda tak, że do stojącego na zewnątrz przy wejściu NOŻOWNIKA „ochroniarza” Łukasza W., który najpierw „w sklepie LUX GROZIŁ POZBAWIENIEM ŻYCIA MIESZKANCE Buska-Zdroju, UŻYWAJĄC PRZY TYM NOŻA TYPU BAGNET O OSTRZU DŁUGOŚCI 14,5 cm, który PRZYSTAWIŁ POKRZYWDZONEJ DO GARDŁA”, a potem w trakcie obezwładniania ZRANNIŁ NOŻEM DO KRWI policjanta sądząc z tego co pisze we wniosku do komendanta głównego komendant wojewódzki, że „w trakcie odbierania noża mł.asp. Zdzisław Patalita doznał powierzchownych skaleczeń lewej dłoni” podchodzą 2 policjanci i go legitymują. W tym czasie ze sklepu wychodzi radny Łukasz Szumilas i wchodzi pomiędzy legitymowanego NOŻOWNIKA „ochroniarza” Łukasza W. a legitymującego go policjanta mł.asp. Zdzisław Patalita i wdaje się z nim w dyskusję, przedstawiając się, że jest radnym Rady Miasta i osobą powszechnie znaną i próbuje wyjaśnić sytuację. W tym czasie drugi policjant st. post. Łukasz Czaja od tyłu rzuca się na radnego Łukasza Szumilasa, zakłada mu duszącą „klamrę na szyję”, obala go na ziemię sam z nim upadając i w parterze prowadzi akcję przyduszania radnego. Dalszy ciąg akcji pokazuje dostępne w internecie nagranie z telefonu komórkowego.

 130. Do czy to prawda, że na nagraniu z kamery sklepu LUX widać że 23 MARCA 2021 O 05:47 pisze:

  Z uwagi że proces był nie jawny to ciężko zweryfikować czy takie info jest potwierdzone z jakimś dowodem.
  Lecz wiadomo jest to że jeśli wdajesz się w awanturę z policjantem chroniąc kogoś sam przeszkadzasz w przeprowadzeniu interwencji i dalszych czynności. Nie wiemy w jakim stanie był szumi gdy awanturowal się z policja. Mógł być bardzo agresywny.

 131. Do powyżej i generalnie:Dlaczego proces jest utajniony??!! pisze:

  A czy Policja, Prokuratura, Sąd lub może Ministerstwo Sprawiedliwości lub Ministerstwo Spraw Wewnetrznych mogłyby, choćby w ramach prawa dostępu do informacji publicznej, udzielić z jakich przyczyn proces radnego Łukasza Szumilasa jest tajny????!!!!

  Z wszelkich dostępnych informacji i z wszelkich przekazów medialnych wynika moim zdaniem, że 18.05.2019 pod sklepem Rossmann miała miejsce zwykła interwencja policyjna, jakich pewnie setki każdego dnia w całym kraju, w stosunku do 2 zwykłych obywateli, „ochroniarza” Łukasza W. Który wywijał nożem i straszył nim ludzi i zwykłego prowincjonalnego radnego, który nigdy nie nosił noża i nigdy nikogo nożem nie straszył i zawsze próbował pomagać ludziom, a w zaistniałej sytuacji podjął próbę mediacji do której upoważniał go mandat radnego.

  Wszystkie dostępne przekazy wskazują, że to co nastąpiło później w trakcie interwencji również nie nosiło żadnych znamion, które dawałoby podstawy do jakiejkolwiek tajności.

  Skoro więc była to rutynową interwencja policyjna w stosunku do zachowującego się nieprawidłowo Łukasza W. I próbującego mediacji radnego Łukasza Szumilasa to uważam, że proces powinien być w 100% jawny jak i wszystkie dowody powinny być jawne, a proces powinien się toczyć przed kamerami telewizji, tak jak pokazywane były procesy pokazowe np. rtm Pileckiego, po to by pokazać innym którzy by chcieli zaklocac ład i porządek co ich czeka. Uważam, że proces mogłaby prowadzić sędzia Anna Maria JOPEK.

 132. Do powyżej pisze:

  A co mnie to interesuje że jest utajniony

 133. Haha pisze:

  I gdzie ktoś na sprawę?

 134. Marek pisze:

  ciebie może to nie interesuje, ale wiele osób które radnego znają od urodzenia nie wierzy w to co się stało i w to co mówią oficjalne źródła przekazu i chcieliby się dowiedzieć bezpośrednio u źródła a nie z jakichś być może sterowanych przekazów. W głowie się nie mieści, że radny Szumilas, który 11.05.2019 brał udział w uroczystościach w Wiślicy z udziałem wicepremiera Glińskiego, wygłosił piękną mowę na tej uroczystości, który 15.05.2019 w brał udział wraz z kilkudziesięcioma ważnymi przedsiębiorcami w wielogodzinnym spotkaniu z wicepremier Emilewicz w Kielcach i udzielał bodaj wywiadu Telewizji, i który jak pisał na fb 14.05.2019 przez cały dzień jeździł z premier Beatą Szydło po wielu miejscowościach, i którego premier Szydło jakoby zapraszała w rewanżu do odwiedzenia w Warszawie, żeby z przyczyn naturalnych zachowywał się w sobotę i w piątek w tak odmienny sposób. W głowie się nie mieści, że radny Szumilas, tuż po 18.05.2019 najprawdopodobniej zaczął być z powrotem sobą i zachowywać się tak jak zachowywał się przed 18.05.2019 przez bodaj 33 lata. Jako, że ta nienormalność radnego Łukasza Szumilasa jest zbieżna w czasie z obecnością bezpośrednio u jego boku, dosłownie, „ochroniarza” Lukasza W. z którym nigdy wcześniej nie miał kontaktu i o którym nikt nic nie wie, to jedyne rozwiązanie tej nienormalności wydaje się podawanie radnemu Łukaszowi Szumilasowi w tym czasie jakiejś tajemniczej substancji psychoaktywnej, podobnej do pigułki gwałtu, która zmieniła świadomość radnego Łukasza Szumilasa. Tu rodzi się pytanie co to była za substancja, skąd się wzięła, kto mu ją podawał i dlaczego testy krwi nie były prawdopodobnie robione na obecność większej ilości substancji psychoaktywnych niż alkohol i narkotyki. Jakie działanie ta ewentualna substancja wywarła na świadomość i działania radnego Łukasza Szumilasa wiemy, teraz chcemy wiedzieć więcej i znać szczegóły zajścia i śledztwa.

 135. do powyzej pisze:

  A ile to jest przypadkow ze „normalny” czlowiek okazuje sie morderca? Nikt nigdy go o nic nie oskarzal nie podejrzewal…chyba ten z Austrii Fritzl czy jak mu tam bylo przez wiele lat wiezil i gwalcil corke a w opini spoleczenstwa byl normalnym czlowiekiem nigdy nie wiadomo co kto ma w glowie

 136. Radek pisze:

  Mnie tez to zastanawia czemu proces i akta są tajne a sprawa czy policjant przekroczył uprawnienia odbywać się będzie dopiero po dwóch latach ale nagrody policjant dostał kilka kilkanaście dni po akcji pod Rosmanem. Jak juz został nagrodzony to jaki będzie wyrok???

 137. Radek pisze:

  Z Szumim to jak z Lepperem. Niby wszystko wiadome ale pytań więcej jak odpowiedzi. Dobrze to ktoś ujął:

  Lepper napisał do Seremeta, żeby mu nie robić sekcji wcześniej niż w poniedziałek. Feralnego dnia wyłączył monitoring w całej dzielnicy, żeby go nikt nie widział jak wchodzi do swojego biura po rusztowaniu, następnie wszedł do środka przez otwarte okno, którego nigdy nie otwierał, zrobił bałagan, chociaż uwielbiał porządek i był wręcz pedantyczny, potem ubrał dwie pary różnych butów i narobił śladów w łazience, a następnie wziął krzesło i sznur zakładając rękawiczki, żeby nie było odcisków palców i się powiesił.

 138. Radek pisze:

  Tak jak ktoś napisał wyzej w momantarzach dziwne to. Dla mne tez to wszystko dziwne niejasne a na dodatek wszystko utajnione. O co chodzi? Nie rozumiem tego. Ujawnić akta sprawy i raz na zawsze utnie się plotki domysły teorie spiskowe chyba ze trzeba kogoś chronić. Ciekawe gdzie sa dokumenty co zginęły z sejfu Leppera i ich kopie które miał jego prawnik który tez zmarł bodaj w Rosji w dziwnych okolicznościach. Miejmy nadzieje ze akta Szumiego nie zagina tak jak zginęły akta w sprawie Krzysztofa Olewnika a ostatnim zginęła chyba płyta z nagraniami rozmów Obajtka. Dziwny bałagan ze ta ginie raz to raz tamto

  Łukasz Szumilas:

  -Został wybrany na Radnego, a potem na prezesa Ogródków Działkowych.
  -Miał poukładane życie osobiste, miał super dziewczynę.
  -Obracał się w kręgu polityków z pierwszych stron gazet.
  -Nigdy wcześniej nikogo nie pobił, nikomu nie zagrażał.
  -Nigdy wcześniej nie obawiał się o swoje bezpieczeństwo.
  -Nigdy wcześniej nie potrzebował „ochrony”.
  -Nigdy wcześniej nie chorował, nie leczył się psychiatrycznie
  -Nigdy wcześniej nie nosił noża.

  A tu nagle obawia się o swoje zdrowie i życie, bierze sobie „ochroniarza”, bierze ze sobą nóż, nagle jest agresywny, chory, niepoczytalny i zachowuje się tak, że przekreśla pod Rossmanem swoje życie, niszczy swoją przyszłość, zaprzepaszcza wszystko.

 139. Do powyżej pisze:

  Ktoś się chyba boi tego, co jest w aktach sprawy… Pytanie kto i czego? Łukasza Sz. utajnienie przecież nie ochrania, bo i przed czym? Więc kogo chronią tajne akta? Czy kiedyś się dowiemy? Może nigdy, jak przypadkiem zaginą w niewyjaśnionych okolicznościach któregoś pięknego dnia..

 140. xyz pisze:

  Do wszystkich teorii spiskowych nie zastanawia Was nagranie jakie umiescil redaktor? Radny mu mowi ze chciano go zamordowac a redaktor nie przejmuje sie tym wogole i jeszcze smieje sie zeby „uwazal na bombnierki” przeciez nawet kolega nie bral tego na powaznie

 141. Do powyżej pisze:

  Może w tych aktach są dokumenty na rzekome nieprawidłowości które to dokumenty jakoby miał Łuszasz Sz. posiadać? Może tam są papiery, które miał rzekomo przskazać Patrykowi Jakiemu w tamtą feralną sobotę? Przecież po akcji pod Rossmannem była rewizja w mieszkaniu Łukasza Sz. Ciekawe co znaleźli, co zabezpieczyli? Czy to aby nie jest umieszczone w aktach sprawy? Jeśli są jakiś dokumenty i dowodziłyby rzekomych nieprawidłowości, to Łukasz Sz. byłby niejako wybroniony, bo by się okazało, że miał rację w tym co mówił i nie jest „wariantem”. Może to jest powód utajnienia? Może sprawa ma być tajna, a Łukasz Sz. ma uchodzić w oczach opinii publicznej za niepoczytalnego? Może tak właśnie ma być? Czy kiedyś się dowiemy?

 142. Obiektywnie pisze:

  Zastanawia mnie fakt po co pan redaktor Jarosław Kruk porusza temat „ochroniarza”. Patrząc na komentarze to internauci wypisują różne teorie m.in że to Łukasz W miałby mieć wpływ na zachowanie radnego pod Rossmanem. Przecież na logiczny rozum gdyby były jakieś niejasności na temat Łukasza W to sam Szumilas by o tym napisał nawet i w oswiadczeniu „Polskiego Georga Floyda”. I żadne niejasności nie były poruszone przez Szumilasa dotyczące Łukasza W ,więc te teorie nie mają sensu i nie wolno pisać takich rzeczy bo to jest skandal.

 143. Do Radek 23 MARCA 2021 O 14:21 pisze:

  Człowieku widzę po twoim wpisie że nawet nie wchodziłeś na fanpage Młode Busko i nie widziałeś co pan radny tam czynił. Zachęcam do odwiedzenia strony Młode Busko na fb to ci zbrzydnie opinia o radnym. Choć może nie wszystko usunięte.

 144. Do Do powyżej pisze:

  „Do powyżej
  23 MARCA 2021 O 14:38
  Może w tych aktach są dokumenty na rzekome nieprawidłowości które to dokumenty jakoby miał Łuszasz Sz. posiadać? Może tam są papiery, które miał rzekomo przskazać Patrykowi Jakiemu w tamtą feralną sobotę? Przecież po akcji pod Rossmannem była rewizja w mieszkaniu Łukasza Sz. Ciekawe co znaleźli, co zabezpieczyli? Czy to aby nie jest umieszczone w aktach sprawy? Jeśli są jakiś dokumenty i dowodziłyby rzekomych nieprawidłowości, to Łukasz Sz. byłby niejako wybroniony, bo by się okazało, że miał rację w tym co mówił i nie jest „wariantem”. Może to jest powód utajnienia? Może sprawa ma być tajna, a Łukasz Sz. ma uchodzić w oczach opinii publicznej za niepoczytalnego? Może tak właśnie ma być? Czy kiedyś się dowiemy?”

  A nie zastanowiło cie że teoryjka o domniemanych dokumentach trzymanych przez Szumilasa które chciał dac Jakiemu to zwykły fejk puszczony przez jakiegoś trolla w Internet?

 145. Do powyzej pisze:

  Narkotyki, rzucenie się z bagnetem na policjantów i tylko grozi mu do 10 lat? A radnego ministrowie chcieli zamknąć na 25 i dożywocie. O co tu chodzi?

 146. Do powyżej pisze:

  Do powyzej
  24 MARCA 2021 O 04:31
  Narkotyki, rzucenie się z bagnetem na policjantów i tylko grozi mu do 10 lat? A radnego ministrowie chcieli zamknąć na 25 i dożywocie. O co tu chodzi?

  A czy tu było to co w Busku ? Nie!
  Więc wyrok ma 10 lat bo policjant w ostatnich chwilach mu ten bagnet wyrzucił

 147. Jerzy pisze:

  Polska to chory i nienormalny kraj. Policjant dostał nagrody zaraz po zdarzeniu, radnego sprawa toczyła się prawie dwa lata i zapadł wyrok, a oni po prawie dwóch latach będą badać czy policjant przekroczył uprawnienia. To się w głowie nie mieści. Polska to bananowa republika. Cóż się jednak spodziewać, jak PIS rządzi. Każdy widzi co zrobili z TK, KRS, Sądem Najwyższym, z prokuraturą, sądami, a teraz się biorą za sędziów (Tuleja, Juszczyszyn, Morawiec) oraz za sędziów sądu najwyższego (Andrzeja Stępkę, Marka Piertuszyńskiego i Włodzimierza Wróbla). Mało tego teraz chcą Marszałka Senatu Grodzkiego pozbawić immunitetu, bo senat stoi PIS-owi na drodze do ostatniej instytucji, której jeszcze PIS nie przejął – Rzecznika Praw Obywatelskich. Polska to dno dna.

 148. Do Jerzy pisze:

  Przecież to jest normalna sprawa która została założona przez dyrektora ZK. W więzieniu są psycholodzy i wychowawcy więc mogli się przychylić do tego co pewnie im mówił SZ. A jeśli zostanie potwierdzone że przekroczył uprawnienie (w co wątpię z uwagi na zachowaną zimną krew policjanta) to nagroda zostanie odeprana.

 149. Jerzy do powyżej pisze:

  Nie, to nie jest normalne, że policjant dostał nagrody zaraz po zdarzeniu, a oni po prawie dwóch latach będą badać czy policjant przekroczył uprawnienia. Najpierw trzeba było to zbadać, a dopiero potem ewentualnie przyznawać nagrody. To tak jakby wydano komuś prawo jazdy, a po dwóch latach go wezwano na egzamin.

 150. Do Jerzy pisze:

  No to jest normalne. Każdy ma swoją opinię lecz to zależy od niezawisłego sądu czy będzie sprawa wtedy czy nie. Przykład sędzi Tuley który zawiesił sprawy gangu obcinaczy palców by pisać skargi do TSUE. Sprawa była niecierpiąca zwłoki więc sam pan Tuleya dostał fajną opinię z TSUE że sprawa gangu obcinaczy palców jest ważniejsza. Praktyki ściągania spraw z wokandy są znane od lat w Polsce i nikt z tego nie robi żadnego problemu.

 151. Jarosław Kruk: wiadomości z Sądu pisze:

  W dniu dzisiejszym, 24.03.2021, w Sądzie Rejonowym w Busku-Zdroju odbyła się, z lekkim opóźnieniem czasowym, wyznaczona na dziś rozprawa Sygn. Akt II KP 227/19 z powództwa dyrektora Zakładu Karnego w Pińczowie, który zaskarżył przekroczenie uprawnień przez policjantów biorących udział w zatrzymaniu Łukasza Szumilasa w dniu 18.05.2019 r. Posiedzenie zakończyło się po kilkudziesięciu minutach decyzją o uchyleniu zaskarżonego postanowienia i skierowaniem sprawy do powtórnego rozpatrzenia.

 152. Do Jarosława Kruka pisze:

  Jak wiadomo jest pan malo wiarygodnym źródłem informacji więc puszczamy to mimo uszu i czekamy na drugą sprawę

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Masz pytania? Napisz do nas: redakcja@infobusko.pl