RK: W Kielcach ceny ogrzewania nie powinny wzrosnąć – zapewniają władze MPEC | JKR: A w Busku? jaka będzie cena ogrzewania - Internetowy Portal Informacyjny Mieszkańców Miasta i Gminy Busko-Zdrój

RK: W Kielcach ceny ogrzewania nie powinny wzrosnąć – zapewniają władze MPEC | JKR: A w Busku? jaka będzie cena ogrzewania

13 września 2022 | | | 4 komentarze

Miejskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej w Kielcach w zbliżającym się sezonie grzewczym nie będzie wprowadzać nowych stawek za dostawy ciepła. Od lipca tego roku obowiązują taryfy, zgodnie z którymi opłaty za ciepło wzrosły o średnio 9 proc. – informuje portal Radio Kielce

Arkadiusz Bąk, prezes miejskiej spółki, zajmującej się dostawami ciepła wyjaśniał, że priorytetem w nadchodzącym sezonie grzewczym 2022/2023 ma być zapewnienie stabilnych dostaw ciepła do mieszkańców Kielc podłączonych do miejskiej sieci ciepłowniczej.

– Odbiorcy nie mają powodów do obaw. Zarówno PGE oddział Elektrociepłownia, jak i nasza spółka mamy zabezpieczone składy węgla na cały sezon. Ciepła w tym roku w Kielcach nie zabraknie. Co do ceny, możliwe są oczywiście niewielkie zmiany, w sytuacji gdy pojawią się dodatkowe kosztów produkcji energii. Nie są to jednak zmiany o jakich mówimy w skali kraju. Zmiany ceny pozostają na poziomie około 10 proc., a 90 proc. mieszkańców miasta nie powinno być w żadnym wypadku zaskoczonych pod względem dostępności i opłat za ciepło – podkreśla.

>>> CZY W ZWIĄZKU ZE WZROSTEM CEN NOŚNIKÓW ENERGII MOŻEMY SIĘ SPODZIEWAĆ ZACISKANIA PASA I OSZCZĘDNOŚCI WPROWADZANYCH PRZEZ SPÓŁDZIELNIE MIESZKANIOWE ?  <<< 
Radio Kielce – Punkty Widzenia – dyskusja w studio [13.09.2022]

Zbigniew Duda, dyrektor Elektrociepłowni Kielce, także podkreśla, że kielecki oddział PGE zgromadził zapasy węgla, które pozwolą na produkcję ciepła przez cały sezon grzewczy.

W tej chwili cena wytwarzania ciepła w kieleckim oddziale PGE wynosi 37 złotych za GJ, co w porównaniu z innymi miastami naszego województwa jest bardzo atrakcyjną stawką. Dla porównania wyprodukowanie 1 GJ w Ostrowcu Świętokrzyskim kosztuje 101 złotych, z kolei w Starachowicach jest to kwota… – cały artykuł na źródłowej stronie Radia Kielce


Jarosław Kruk: Kolejny sezon grzewczy za pasem. W Kielcach prezes miejskiej spółki zajmującej się dostawami ciepła zapewnia publicznie, że mieszkańcy miasta nie powinni obawiać się o zaopatrzenie w ciepło i wysokość opłat za nie. Informuje, że spółka ma zabezpieczone składy węgla na cały sezon.

Ciekawe jak te tematy wyglądają w słonecznym mieście ze złotą monstrancją w herbie’? Może warto by i w Busku, wzorem Kielc,  zorganizować konferencję prasową na temat sezonu grzewczego 2022/2023?



◙ Podobne informacje:

RK: Busko nie chce już być w KZC „Ponidzie”

ED: Zmiany w cieple: Busko utworzyło gminną spółkę prawa handlowego

Gigantyczna strata miejskiej spółki, za którą zapłacą mieszkańcy. W ostrowieckiej Miejskiej Energetyce Cieplnej przespano czas na inwestycje | JKR: A w Busku?…

Szefowie firm ciepłowniczych łapią się za głowy. Węgiel drożeje i mimo to znika ze składów. Szykują się potężne podwyżki opłat | A w Busku?

RK: Jędrzejów sam będzie produkował ekologiczny opał do ogrzewania mieszkań socjalnych? A w Busku?

 

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna.

4 odpowiedzi na “RK: W Kielcach ceny ogrzewania nie powinny wzrosnąć – zapewniają władze MPEC | JKR: A w Busku? jaka będzie cena ogrzewania”

  1. Łukasz Nowak (ten od kolei) pisze:

    „Ciekawe jak te tematy wyglądają w słonecznym mieście ze złotą monstrancją w herbie’? Może warto by i w Busku, wzorem Kielc, zorganizować konferencję prasową na temat sezonu grzewczego 2022/2023?”

    Ciekawe, dlaczego „redaktor kopiuj-wklej” nie zadzwoni do MPGK, by zapytać o to?
    Może warto, by wzorem redaktorów normalnych portali (takich jakie chociażby są w Kielcach) wysłać maila z oficjalnym zapytaniem, a potem podzielić się z Czytelnikami odpowiedzią?

    Tymczasem na stronie „pana UMiG” zamieszczono następujący komunikat:
    „W związku z planowaną realizacją zadania inwestycyjnego pn. „Poprawa efektywności energetycznej w budynku Urzędu Miasta i Gminy w Busku-Zdroju” i koniecznością zorganizowania tymczasowej siedziby dla pracowników Urzędu informujemy, że:
    od środy 14.09.2022r. siedzibą pracy Straży Miejskiej będzie budynek Miejsko-Gminnej Biblioteki Publicznej na os. Orła Białego 17, wejście od strony północnej;
    od poniedziałku 19.09.2022r. siedzibą pracy Urzędu Stanu Cywilnego będzie budynek Nr 7 przy ul. Bocznej.”
    Zastanawiam się po ta termomodernizacja ratusza, skoro już jest ocieplony?

    Na marginesie (bo red. Kruk i tak by tego nie zamieścił, dlatego piszę w komentarzu):
    w nowym rozkładzie jazdy utrzymano 4 pary pociągów z Buska-Zdroju (Wełcza) w ciągu doby (w tym bezpośredni do Katowic i bezpośredni do Częstochowy uruchomiony dzięki mojemu lobbingowi u marszałka Bętkowskiego). Tanie bilety, do tego liczne zniżki (m. in. dla studentów, uczniów i nauczycieli). Rozkład jazdy możecie sprawdzić na portalpasazera.pl
    Przyjemnych podróży!

  2. Dyzma pisze:

    Cena ogrzewania będzie taka sama jak wynagrodzenie P. Kryczki i jego rodziny pracującej w tym znajomych w MPGK.

  3. Polacy to jeden z najgłupszych narodów na kuli ziemskiej... pisze:

    Radio Kielce – „Lista dostawców węgla obejmuje już wszystkie powiaty, ale towaru brak!”

    https://radiokielce.pl/957595/lista-dostawcow-wegla-obejmuje-juz-wszystkie-powiaty-ale-towaru-brak/

    Za PRLu też sklepy były i też towaru było w nich brak.
    Głosujcie dalej na PIS Polaczki…

  4. Andrzej pisze:

    Czy są już jakieś wyliczenia w Busku?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Masz pytania? Napisz do nas: redakcja@infobusko.pl