Szefowie firm ciepłowniczych łapią się za głowy. Węgiel drożeje i mimo to znika ze składów. Szykują się potężne podwyżki opłat | A w Busku? - Internetowy Portal Informacyjny Mieszkańców Miasta i Gminy Busko-Zdrój

Szefowie firm ciepłowniczych łapią się za głowy. Węgiel drożeje i mimo to znika ze składów. Szykują się potężne podwyżki opłat | A w Busku?

27 kwietnia 2022 | | | 5 komentarzy

Od 30 do 100 procent – tyle może we wrześniu wzrosnąć cena ciepła sieciowego z miejskich instalacji ciepłowniczych. Szefowie firm mówią, że sytuacja jest dramatyczna. – informuje 26 kwietnia 2022 portal nto.pl

W ubiegłym roku kupowałem miał węglowy po 300 złotych za tonę bez VAT i akcyzy. Teraz skupuję gdzie się da resztki po 600 złotych, a dostałem ofertę sprzedaży za 1600 – mówi Artur Pawlak, prezes Nyskiej Energetyki Cieplnej.

Pawlak szacuję, że jesienią podwyżki ciepła sieciowego dla indywidualnych odbiorców w całej Polsce wyniosą od 60 do 100 procent.

Podwyżki dla klientów są nieuchronne i mogą sięgnąć przynajmniej 1/3 dotychczasowej ceny – szacuje Tomasz Piętka, dyrektor ds. handlowych Energetyki Cieplnej Opolszczyzny. – W ofertach, które otrzymujemy od dostawców cena gazu wzrosła pięciokrotnie w odniesieniu do zeszłego roku, a węgla czterokrotnie.

Stanisław Polasz, prezes Zakładu Energetyki Cieplnej w Prudniku twierdzi z kolei, że wzrost wyniesie kilkadziesiąt procent, ale na konkrety… – cały artykuł na źródłowej stronie nto.pl


Jarosław Kruk: A w Busku? Jak w Busku-Zdroju kształtują się obecnie ceny za ciepło i za ciepłą wodę? czy i jak wzrost cen paliw odbił się na wysokości faktur wystawianych mieszkańcom słonecznego miasta ze złotą monstrancją w herbie przez lokalnego dostawcę ciepła, którym od pewnego czasu jest Miejskie Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej?

>>> PGNiG otrzymało zawiadomienie od Gazpromu o wstrzymaniu dostaw od 27 kwietnia  <<<
legaartis.pl [26.04.2022]: – Polski PGNiG poinformował, że otrzymał zawiadomienie od Gazpromu o całkowitym zawieszeniu dostaw gazu od 27 kwietnia.„26 kwietnia Gazprom poinformował PGNiG o zamiarze całkowitego wstrzymania dostaw w ramach kontraktu jamalskiego na początku dnia zawarcia kontraktu 27 kwietnia” – czytamy w raporcie.leagartis Wcześniej rosyjska firma mówiła, że ​​dziś Warszawa jest zobowiązana płacić za dostawy gazu zgodnie z nową procedurą płatności. Jednocześnie władze polskie oświadczyły, że nie będą…♂

Czy cisza, która póki co panuje oznacza, że mieszkańców Buska-Zdroju problem wzrostu opłat nie dotknie, czy może jest to przysłowiowa cisza przed burzą?…◙ Podobne informacje:

RK: Busko nie chce już być w KZC „Ponidzie”

ED: Zmiany w cieple: Busko utworzyło gminną spółkę prawa handlowego

Czy mieszkańców osiedla Piłsudskiego w Busku czekają drakońskie podwyżki czynszów? 

Interwencja: Drakońskie podwyżki czynszów na os. Piłsudskiego!? [AKTUALIZACJA 12.09.2019]

w: Drastyczne podwyżki opłat na kieleckim osiedlu. Wzrost o około 40 procent. „Bolesna zmiana” | JKR: A w Busku?…

ED: Sezon grzewczy w Busku-Zdroju. Jakie ceny za ogrzewanie? Są podwyżki i ważne zmiany | JKR: A jednak…

RK: Jędrzejów sam będzie produkował ekologiczny opał do ogrzewania mieszkań socjalnych? A w Busku?

Radny Dariusz Kisiel: 37 mln na teatr dla kukiełek, a tylko 3 mln na na uzbrojenie terenów produkcyjnych. Czy tak powinna wyglądać strategia rozwoju tego miasta? | JKR: „Twoja twarz brzmi znajomo”

nm: Kładka w Busku – projekt słynnych architektów już prawie gotowa. Ale efekt! Zobaczcie to dzieło [WIDEO, ZDJĘCIA]

List do Redakcji: 🆘 Kto w obszarze kanalizacji nie dochował należytej staranności? Kto powinien zostać pociągnięty do odpowiedzialności?

onet: Kraków kupił ławkę za 228 tys. zł | JKR: Busko zrewitalizowało Mickiewicza za 25 mln, wystawiło tężnię za 25 mln, kładkę za 9,5 mln, „bunkier” AKS za „+8mln”, a cały multistadion za pieron wie ile, itd., itp…

NOIZZ: „Dubaj to parodia XXI wieku”. Burdż Chalifa nie ma kanalizacji, ścieki wywozi się autostradami | JKR: Czy Busko-Zdrój to aby nie taki „mały Dubaj”?

nm: Trwa remont na 1 Maja w Busku. Ludzie mocno się niecierpliwią [ZDJĘCIA] | 🟥 JKR: Gdzie się podziało 15 milionów złotych?

Franciszek Rusak: Rewitalizacyjny walec – Czuj, stary pies szczeka!

Nowi inwestorzy i kolejne miejsca pracy w Jędrzejowie. W Busku słoneczka, stadiony, tężnia i fontanny…

W Busku planują wybudować m.in. nowy dworzec PKP, Centrum Komunikacyjne, Centrum konferencyjne na 1000 miejsc, parking wielopoziomowy na 500 miejsc! – Spotkanie informacyjno-warsztatowe 26.04.2022 [VIDEO LIVE]

Spotkanie informacyjno-warsztatowe dotyczące planów rozwoju obszaru uzdrowiskowego Busko-Zdrój – BSCK, 13 kwietnia, 16:00 [VIDEO, FOTO]

Do Redakcji: „Śmieci idą w górę podobnie jak zarobki Pana Prezesa Kryczki”

20.020 zł brutto – tyle będzie zarabiał burmistrz Waldemar Sikora. Wcześniej było to 10.620 zł brutto

TP: 🟥 LIST DO REDAKCJI a właściwie do Pana Burmistrza Waldemara Sikory | JKR: Punkt widzenia zależy od punktu siedzenia

TVN: 🟥 ,,Zastraszyć dziennikarza”. Superwizjer – Lokalne media. Cena niezależności

@: Niepokorni do wariatkowa. Schizofrenia bezobjawowa

doRZ: Śmierć dziennikarki Polsatu. Miała posiadać dokumenty o pedofilii – a…

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna.

5 odpowiedzi na “Szefowie firm ciepłowniczych łapią się za głowy. Węgiel drożeje i mimo to znika ze składów. Szykują się potężne podwyżki opłat | A w Busku?”

 1. Emilia pisze:

  Aniołkowi czas tak miiija szybko raz na nóżke , a raz na kopytko…………

 2. Max pisze:

  Skoro ceny surowców poszły drastycznie do góry to MPGK musiałoby mieć własną ukrytą kopalnie żeby nie podnosić cen. Ceny na pewno pójdą w górę , bo nie da się inaczej. Inflacja ponad 11 % , ceny surowców podwyżka ponad 100%.

 3. xyz pisze:

  Infalcja rosla od dawna ceny przeciez tez az krew mnie zalewa jak premier wychodzi i klamie ze to wina Putina i to ze wywolal wojne… wojna trwa 2 miesiace a ceny galopuja juz od dawna!!!

 4. do redaktora „kopiuj-wklej” pisze:

  Może zamiast zapytań retorycznych pora oficjalnie zapytać u „pana MPGK”?

  Ale na to pewnie redaktor „za mały” jest… no właśnie „za mały”?

 5. do powyzej pisze:

  Dokladnie redaktor chyba powinien zadawac pytanie odpowiednim osobom umowic sie na rozmowe wywiad czy jakos tak a jak w Busku? No w Busku redaktor zadaje pytanie tylko nie wiem komu nam?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Masz pytania? Napisz do nas: redakcja@infobusko.pl