RK:🟩 Ekspedycja Ponidzie - przy pięknej pogodzie sprzątali Skorocice i Karabosy - Internetowy Portal Informacyjny Mieszkańców Miasta i Gminy Busko-Zdrój

RK:🟩 Ekspedycja Ponidzie – przy pięknej pogodzie sprzątali Skorocice i Karabosy

14 kwietnia 2019 | Radio Kielce Marta Gajda 14.04.2019 19:34 / Jarosław Kruk14.04.2019 22:12 | | 9 komentarzy

Za nami pierwsza z serii imprez turystyczno-ekologicznych organizowanych przez Stowarzyszenie „Młode Busko”, tzw. ekspedycja krajoznawczo-ekologiczna. Celem wydarzenia było m.in. zapoznanie mieszkańców z atrakcjami regionu, zadbanie o czystość Ponidzia, a przy tym możliwość spędzenia wolnego czasu na świeżym powietrzu.

Rezerwat Skorocice, gmina Wiślica. Ekspedycja Ponidzie – akcja organizowana przez Stowarzyszenie „Młode Busko” 14.04.2019 / Fot. Marta Gajda / Radio Kielce

– Połączyliśmy przyjemne z pożytecznym. Otoczenie jest piękne. Jest to rezerwat ochrony przyrody, ale śmieci niestety było dużo. Bardzo ważna jest zatem świadomość ludzka, żeby nie zaśmiecać rezerwatu, bo to jest nasze wspólne dobro – mówi Radiu Kielce Beata Domagała z Regionalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska w Kielcach, podkreślając, że taką akcję należy organizować co roku.

Jak informuje Łukasz Szumilas, radny Rady Miejskiej w Busku-Zdroju, prezes Stowarzyszenia „Młode Busko” i Stowarzyszenia „Forum Młodych Samorządowców RP”, posprzątany został cały rezerwat w Skorocicach oraz siesławickie Karabosy. Łącznie podczas niedzielnej akcji zebrano ponad… – cały artykuł na źródłowej stronie Radia Kielce – po kliknięciu na link.

 

Następną akcję zaplanowano pod koniec kwietnia w Wiślicy. Będzie to sprzątanie brzegów Nidy.

 

◙ Podobne informacje:

 

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna.

9 odpowiedzi na “RK:🟩 Ekspedycja Ponidzie – przy pięknej pogodzie sprzątali Skorocice i Karabosy”

 1. zez pisze:

  Czy to KOLEJna polityczna szopka Zapiekanki? szkoda gadać

 2. Pati pisze:

  To kolejna super inicjatywa naszego najmłodszego i najlepszego radnego!

 3. Pati vel łs pisze:

  Proszę popatrzeć na godzinę komentarza i godziny ostatnich aktywności pewnego radnego. Zbieg okoliczności?

 4. anty-MB pisze:

  Można znaleźć więcej takich „kwiatków”. Zobacz IP z którego naPiSany był na Busko.com.pl rzekomy komentarz matki radnego.

 5. […] infobusko.pl: – RK: Ekspedycja Ponidzie – przy pięknej pogodzie sprzątali Skorocice i Kara… […]

 6. Łukasz Jakub Szumilas, radny Rady Miejskiej Busko-Zdrój pisze:

  Może Pan zapytać mojej Mamy czy jest autorem komentarza osobiście. Mieszkamy w Busku-Zdroju wśród ludzi. Nie uciekamy do okolicznej wioski jak robi to jeden lokalny „Bohater” 🙂 Wie Pan co to jest WI-FI oraz siedziba stowarzyszenia?

 7. do radnego pisze:

  Czyli kto?

 8. mieszkaniec pisze:

  panie radny, ubliżyłeś wszystkim ludziom którzy mieszkają na wsi, trochę kultury. Czysz nie szczyci się pan wśród znajomych działką w Nowym Folwarku?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Masz pytania? Napisz do nas: redakcja@infobusko.pl