RK: Buskie stowarzyszenie mobilizuje lokalne władze
Skanalizowanie gminy Busko-Zdrój, poprawa jakości powietrza czy komunikacji miejskiej – to główne założenia „Wspólnoty samorządowej Busko-Zdrój”, stowarzyszenia, które stawia sobie za cel pobudzenie lokalnych władz do działania na rzecz miasta. – informuje portal Radio Kielce
Podczas piątkowego (01.04.2022) konwentu Maciej Gawin, radny sejmiku województwa świętokrzyskiego, a zarazem prezes stowarzyszenia przedstawił problemy nurtujące mieszkańców Buska.
– Nie ma sieci gazowniczej, która poprawiłaby czystość powietrza w mieście, po drugie ważne jest utworzenie komunikacji miejskiej, zakup autobusów elektrycznych, hybrydowych, czy napędzanych gazem CNG. Taki transport w mieście jest niezbędny – podkreślił.
Dodał, że stowarzyszenie powstało także po to, aby działać nie tylko na terenie Buska, ale całego województwa świętokrzyskiego.
– Tak też się stało – powiedział w rozmowie z Radiem Kielce, podkreślając jednocześnie, że stowarzyszenie rozrasta się o kolejnych członków i sympatyków, dla których głównym celem jest rozwój gospodarczy, kulturalny w regionie.
– Jeszcze rok temu nasza organizacja zrzeszała 30 członków i sympatyków. Dziś nasze stowarzyszenie gromadzi ok. 100 osób. Rozszerzyliśmy nasze kontakty o współpracę międzysamorządową. Są w naszej organizacji osoby z różnych ugrupowań m.in. z Prawa i Sprawiedliwości, PSL, itp. – dodaje.
Podczas konwentu członkowie mogli korzystać z rad bardziej doświadczonych samorządowców, m.in. Marka Materka, prezydenta Starachowic, który pogratulował zarządowi stowarzyszenia celu i idei działania.
– Gromadzenie wokół siebie ludzi o różnych przekonaniach, poglądach, ludzi wywodzących się z różnych środowisk jest kapitalną sprawą dla danej miejscowości, powiatu – dodał.
Stowarzyszenie „Wspólnota samorządowa Busko-Zdrój” powstało… – cały artykuł na źródłowej stronie Radia Kielce♂
◙ Podobne informacje:
Oficjalny debiut stowarzyszenia „Wspólnota Samorządowa Busko-Zdrój”
RK: W Szczaworyżu zostanie zlikwidowana przychodnia. Mieszkańcy nie zgadzają się [AUDIO]
15 odpowiedzi na “RK: Buskie stowarzyszenie mobilizuje lokalne władze”
Polecam uwadze Pana Redaktora ten temat. Proszę się wczytać co też władze Buska planują. Moim zdaniem to oderwane od rzeczywistości pomysły, min. wyłączenie z ruchu samochodowego strefy A i chyba centrum miasta też, parking wielopoziomowy koło dworca PKS itd. Miasto się wyludnia, społeczenstwo się starzeje, fatalna sytuacja na rynku pracy, a tu pomysły na wywalenie kolejnych dziesiątków milionów złotych, które co dadzą nam mieszkańcom? Paraliż komunikacyjny miasta, szczególnie uzdrowiska, bo nigdzie nie będzie można wjechać samochodem? Ręce opadają…
Proszę wejść w poniższy link, a następnie w dokument „Zaproszenie [ pdf ]”
umig.busko.pl/urzad-miasta-i-gminy/20810-zaproszenie-do-skladania-ofert-wykonanie-planu-zrownowazonej-mobilnosci-miejskiej-dla-miejskiego-obszaru-funkcjonalnego-busko-zdroj-mof-busko-zdroj.html
Link ma obcięty początek, ponieważ jak był pełny, to komantarza nie dało się opublikować.
Trzeba zrobić z podanym linkiem tak: „kopiuj” a potem „wklej” w okienko przegłądarki i się otworzy.
Wśród gości „Wspólnoty samorządowej Busko-Zdrój” był prezydent Starachowic Marek Materek, a na zdjęciu widać burmistrza Pińczowa Włodzimierza Baduraka i burmistrza Stopnicy Ryszarda Zycha! Dla mnie to znak, że w Busku rośnie w siłę poważne ugrupowanie z mocnym zapleczem politycznym. Nie zdziwię się, jeśli Wspólnota samorządowa Busko-Zdrój za rok utworzy mocny Komitet Wyborczy i stanie do wyborów samorządowych. Ciekaw jestem czy jeśli tak się stanie to pokonają Waldusia i jego Porozumienie Samorządowe (https://infobusko.pl/konwencja-stowarzyszenia-porozumienie-samorzadowe-busko-zdroj/)? Ciekawe kogo Wspólnota wystawi jako kandydata na burmistrza?
A czy pan burmistrz z mig.Stopnica doradzi włodarzom mig.Busko jak się robi kanalizację w całej gminie i nie tylko drogi dojazdowe do pól , gazyfikację a przedewszystkim niższe opłaty za wodę,ścieki odpady komunalne. Tylko pozazdrościć takiego gospodarza i rady gminnej
.
To juz trzecia chyba nazwa stowarzyszenia na czele którego stoją te same osoby. Ciekawe jest tylko to ze co wybory to inna nazwa!!!! Jeśli to stowarzyszenie ma gmina zarzadzac tak jak uzdrowiskiem gdzie ponoć pracują liderzy tego stowarzyszenia, to mydlenie oczu o kanalizacji jest takie samo, jak rozbudowa buskowianki i tyle mojego komentarza.
Swiadectwem Pana prezesa nowo powstalego tworu powinna byc aktywnosc w Sejmiku Wojewodzkim ktora jest w liczbach wyglada tak:0, wyniki fiansowe ubz, oraz blysk w mediach na temat swoich „kompetencji”
Skoro mowisz o oplatach za smieci sprawdz jaka maja czestotliowsc wywozu w Stopnicy dla porownania segregacje maja zbierazna RAZ na DWA miesiace u nas co 2 tygodnie wielkogabaryty raz w roku u nas 2 razy
Jeśli Burmistrz Badurak ma być przykładem gospodarza z którego stowarzyszenie ma brać przykład do gratuluję poczucia humoru. Chyba żadna gmina tak nie upada w rozwoju jak Pińczów za władania Baduraka. Ale swój ciągnie do swego.
„Ma to być grupa ludzi, którym się chce coś robić, którzy chcą osiągnąć określone korzyści dla społeczeństwa, a nie tylko dla własnych korzyści” no wlasnie widac jak to jest na przykladzie Uzdrowiska 🙂
Dobrze, że zapewnia się „zaplecze socjalne i kuchenne” uciekającym przed wojną.
Jednak niestety Waldemar Sikora i Michał Maroński, którzy tak pięknie mówili przed miesiącem o potrzebie pomagania Ukraińcom nadal nie widzą potrzeby zapewnienia tego „zaplecza socjalnego i kuchennego” m. in. zasłużonemu trenerowi tenisa zakwaterowanego przez nich na Kolonii Górce na nieco ponad 7 m. kw. (gdy ustawa zobowiązuje Gminę do zapewnienia co najmniej 10 m. kw).
Miarą postępu chrust tower? Zardzewiała kładka?
Zamknięty ośrodek w Szczaworyżu?
Brak kanalizacji. Zaniedbania w logistyce. Kolejny pusty deptak przy którym dosłownie nic sensownego nie ma.Park z kolorowych światełek od których na zachodzie odchodzi się na potęgę. Naturalizacja jest cnotą i nie ma nic wspólnego z kolorowymi paciorkami.
Do pana Łukasza, żeby pomoc temu panu trzeba tez aby ten pan tego chcial? Niestety zle się patrzy na ostatnie lata co ten pan zrobił ze swoim zyciem. A może Panie Łukaszu takie zycie mu odpowiada? Raczej adwokat nie jest mu potrzebny. Może się myle ale nam wrazenie ze wykorzystuje pan ciagle wizerunek tej osoby żeby sobie tez cos pomoc. Może lepiej napisać prawde jak Pan mysli!!!
W lutym 2020 roku poruszyłem problem tego pana związany z brakiem dostępu do natrysku lub wanny w budynku (podkreślam: nie łazienki przypisanej do lokalu, ale do minimum, czyli wspólnej – nota bene rozporządzenie Ministra Inwestycji i Rozwoju w sprawie warunków technicznych, jakim powinny odpowiadać budynki i ich usytuowanie wymaga co najmniej dostępu do natrysku na każdej kondygnacji).
Pan burmistrz Sikora powiedział wtedy, że przecież trener może umyć się na noclegowni MGOPS (odległość z Kolonii Górki to bodaj 4 km), „tylko trzeba być trzeźwym”.
Zaświadczam, że spotkałem trenera dziś rano i przedwczoraj i był TRZEŹWY. Ale umyć się na noclegowni mu nie wolno z powodu zarządzenia Wojewody, który z powodu epidemii zabronił wpuszczania tam ludzi z zewnątrz. Tylko, że ten stan trwa już dwa lata i burmistrz nie kiwnął, by umożliwić ludziom z poza noclegowni umycie się w innych miejscach. Tymczasem w mniej, niż 100 m od „góry Rohanu” jest Środowiskowy Dom Samopomocy, w którym jest prysznic i pralka. Rok temu zaproponowałem udostępnianie ich mieszkańcom Górki po godzinach ŚDS. Jak zwykle buski urzędniczy beton odpisał, że „niedasie”, nie proponując nic w zamian.
gdyby Pan 50% swojego czasu i zapalu przeznaczyl na znalezienie pracy i pracowanie kupil by sobie Pan wlasne mieszkanie z natryskami wannami i nie musialby Pan sie dopominac o kolejne „przywileje”
Do Krecza
Akurat przenoszenie Buskowianki nie jest w geście liderów tegoż porozumienia. Proszę zapoznać się dokładnie z tematem, bo inaczej wychodzi się na takie zwierzę co udzielał głosu w Shreku p. Stuhr.