Oficjalny debiut stowarzyszenia "Wspólnota Samorządowa Busko-Zdrój" - Internetowy Portal Informacyjny Mieszkańców Miasta i Gminy Busko-Zdrój

Oficjalny debiut stowarzyszenia „Wspólnota Samorządowa Busko-Zdrój”

22 maja 2021 | busko.com.pl 21.05.2021 / Jarosław Kruk 22.05.2021 | | 42 komentarze

W piątkowe popołudnie 21 maja 2021r. w Busku-Zdroju odbyła się pierwsza konferencja prasowa nowo powstałego zrzeszenia „Wspólnota Samorządowa Busko-Zdrój”. Ogólne założenia i zakres działalności Stowarzyszenia zaprezentował mediom prezes Zarządu Maciej Gawin. – informuje portal busko.com.pl

Busko-Zdrój, 21.05.2021: Pierwsza konferencja prasowa Wspólnoty Samorządowej Busko-Zdrój. Na zdjęciu od lewej: Rafała Wiśniewski –  II Wiceprezes, Maciej Gawin – Prezes Zarządu i Magdalena Konieczna-Różycka – I Wiceprezes. / źródło: ponidzie.tv

Stowarzyszenie nosi nazwę Wspólnota Samorządowa Busko-Zdrój i będzie działać na terenie całego województwa świętokrzyskiego, a szczególnie na terenie gminy Busko-Zdrój i  powiatu buskiego. Stowarzyszenie ma swoich zamiarach propagowaniu różnych idei dotyczących rozwoju gospodarczego  i samorządowego na naszym terenie. Docelowo ma stworzyć grupę radnych, uczestniczyć w wyborach, stworzyć własny program, aby w Busku wprowadzić zmiany w tym kierunku jakie będziesz sobie życzyła większość mieszkańców…” – powiedział podczas konferencji radny sejmiku świętokrzyskiego, dyrektor Uzdrowiskowego Szpitala „Krystyna” Maciej Gawin.

>>>  Gawin odłączył się od Gowina. I chce założyć swój klub w sejmiku  <<<
wyborcza.pl [31.05.2021]: Część radnych Sejmiku Województwa Świętokrzyskiego otrzymała propozycję wstąpienia do nowego klubu. To pomysł radnego Porozumienia Macieja Gawina, który odłączył się od frakcji wicepremiera Jarosława Gowina…♂

Przedstawiamy Zarząd Stowarzyszenia „Wspólnota Samorządowa Busko-Zdrój” wybrany przez członków Stowarzyszenia:

1. Pan Maciej Gawin – Prezes Zarządu,
2. Pani Magdalena Konieczna-Różycka – I Wiceprezes,
3. Pan Rafała Wiśniewski –  II Wiceprezes,

4. Pani Anna Lach – Sekretarz,
5. Pani Elżbieta Śliwa – Skarbnik,
6. Pan Marek Gręda – Członek Zarządu,
7. Pan Michał Grudziński Członek Zarządu.

źródło: busko.com.pl


Jarosław Kruk: W naszej lokalnej przestrzeni wykrystalizował się oto organizacyjny byt konkurencyjny do związanego z burmistrzem Waldemarem Sikorą Porozumienia Samorządowego Busko-Zdrój.

I choć zrzeszenie „Wspólnota Samorządowa Busko-Zdrój” formalnie jest nowe, to jednak patrząc po członkach, oparte jest w dużej mierze na postaciach skupionych w wyborach samorządowych w 2018 roku wokół Elżbiety Śliwy startującej na burmistrza, do których dokooptowały osoby z buskiego kręgu ministra Michała Cieślaka.

A że od dawna wiadomo, iż konkurencja jest czynnikiem korzystnie wpływającym na rzeczywistość, to wypada więc już na starcie dobrze życzyć „Wspólnotowcom”. Powodzenia!

 

◙ Podobne informacje:

W Busku pierwsze oficjalne listy wyborcze – KWW Elżbiety Śliwy kandydaci do RM

Wicepremier Jarosław Gowin zaprezentował w Busku kandydatów w wyborach popieranych przez Porozumienie

 

 

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna.

42 odpowiedzi na “Oficjalny debiut stowarzyszenia „Wspólnota Samorządowa Busko-Zdrój””

 1. krecz pisze:

  Panie Kruk czy pan tez jest członkiem tej wspólnoty? Pani Madziu akurat za Pania trzymam kciuki powodzenia!!!!

 2. Darek pisze:

  A po co tym ludziom te maski szmatki materiałowe na twarzach? Czy po roku tej całej pLandemii ludzie jeszcze nie zorientowali się o co chodzi? W kościołach tłok, w marketach tłok, ludzie tłoczą się pod kasami, w autobusie, tramwaju ludzi masa, ale na przykład do kawiarni iść zjeść ciastko z kawą już nie można. W zakładach pracy, w urzędach chodzi się bez masek. Jest około 100 publikacji naukowych oraz kilka badań randomizowanych, z których jasno wynika, iż maski chirurgiczne, nie mówiąc o bawełnianych szmatkach, nie mają wpływu na przenoszenie się wirusów. One mają chronić przed bakteriami. Wirus jest tak maleńki, że noszenie maski to tak jak ubranie siatki ogrodzeniowej na twarz, by chronić się przed komarami. Do tego jest szereg czynników szkodliwych w związku z noszeniem tych masek. To są fakty naukowe, fakty medyczne poparte badaniami. Kiedy ludzie wreszcie zmądrzeją i przejrzą na oczy, co jest prawdą i faktem naukowym, a co medialną i polityczną ściemą oraz manipulacją? Po ponad roku trwania tego wszystkiego jest już tyle wiedzy na ten temat, tyle badań, że pora wreszcie przejrzeć na oczy i wziąć pod uwagę to, co mówi nauka i badania, a nie to co mówią politycy i kilku czy kilkunastu tak zwanych „ekspertów”, którym wiadomo kto finansuje badania, sympozja i daje granty.

 3. Marek pisze:

  Na ile się orientuje w lokalnej polityce, to sprawa może wyglądać tak: Przypuszczam, że większość z tych osób było gdzie? W Porozumieniu Gowina (Nie mylić z Gawinem). Niestety Poseł Cieślak został w lutym wykluczony z Porozumienia. Przypuszczam, że po wykluczeniu Cieślaka, pomalutku towarzystwo się wypisało z Porozumienia, jeden po drugim, a że musieli gdzieś być zorganizowani, to teraz założyli to stowarzyszenie. Jak Cieślak stworzy nowa partię, co ogłosił zaledwie cztery dni temu, to stowarzyszenie będzie oczywiście popierało Cieślaka i jego nową partię, a on będzie popierał ich, tak jak w wyborach w 2018 roku Cieślak i Porozumienie poparło Macieja Gawina i cały Komitet Wyborczy E. Śliwy, czyli osoby startujące z tego komitetu do władz samorządowych. Stowarzyszenie potrzebuje poparcia, a Cieślak potrzebuje stowarzyszenia do tego, by w kampanii działali ja jego rzecz i mu pomagali, w zamian za jego poparcie. Ot, jedni są potrzebni drugim (drugiemu), a wszystko robi się dla władzy i stanowisk, a wyborcy i jakiś tam program, to tylko „efekt uboczny” działania. Takie są moje przypuszczenia, moje prywatne zdanie i moja prywatna opinia. A co Wy o tym sądzicie?

 4. Pomogli, czy tylko skończyło się na "obiecankach cacankach"? pisze:

  Mam pytanie do mieszkańców Szczworyża i okolic:

  Czy otrzymaliście jakąś pomoc od pana posła Cieślaka, pana Macieja Gawina, pani Elżbiety Śliwy, pani Magdaleny Koniecznej-Różyckiej, pani Anny Lach, którzy też taką konferencyjkę zorganizowali wam przed Ośrodkiem Zdrowia 16 marca 2021?
  Zacytuję, co pisało wtedy Radio Kielce na swojej stronie internetowej:
  „Pomoc zadeklarował radny sejmiku i przewodniczący komisji zdrowia, Maciej Gawin. Podczas spotkania z mieszkańcami oznajmił, że w przyszłym tygodniu podczas na komisji zdrowia zainteresuje radnych tym problemem i przytoczy stanowisko mieszkańców Szczaworyża. Podkreśla, że to niezmiernie ważne, aby przychodnia funkcjonowała przynajmniej w tym trudnym okresie pandemii. Dodał, że sprawą mocno zainteresował się minister Michał Cieślak.”

 5. krecz pisze:

  Do Marka: trafiles z teza w 100% nic dodac nic ująć. A ja mam inne pytanie czy konferencja odbywala sie w piątkowe popoludnie w godzinach pracy? A jesli tak to.czy pracownicy ubz, zeork itd wypisali sie w książkach wyjsc prywatnych!!!

 6. Pycha czy niezrozumienie otaczającej nas rzeczywistości? pisze:

  ZACYTUJĘ PANA GAWINA: „Docelowo ma stworzyć grupę radnych, uczestniczyć w wyborach, stworzyć własny program, aby w Busku wprowadzić zmiany w tym kierunku jakie będziesz sobie życzyła większość mieszkańców.”
  SZANOWNY PANIE, A SKĄD PAN WIE, ŻE WIĘKSZOŚĆ MIESZKAŃCOW CHCE ZMIAN? WIĘKSZOŚC MIESZKAŃCOW WYBRAŁA BURMISTRZA WALDEMARA SIKORĘ W 2018 ROKU NA TRZECIĄ KADENCJĘ I RADNYCH Z POROZUMIENIA SAMORZĄDOWEGO, ZAŚ NIE WYBRALI WASZEJ KANDYDATKI E. ŚLIWY, WIĘC TO CHYBA LOGICZNE, ŻE ZMIAN NIE CHCĄ. NO CÓŻ, ZAWSZE JADNAK MOŻECIE PRÓBOWAĆ I KANDYDOWAĆ PONOWNIE. MOŻNA PRZECIEŻ PRZEGRAĆ PO RAZ KOLEJNY, PRWDA…?

 7. Marek do powyżej i nie tylko... pisze:

  Pan Gawin objawił nam swoje przesłanie niczym prorok: „Docelowo ma stworzyć grupę radnych, uczestniczyć w wyborach, stworzyć własny program, aby w Busku wprowadzić zmiany w tym kierunku jakie będziesz sobie życzyła większość mieszkańców.”

  Coś ta kolejność Panu Gawinowi się pokićkała całkowicie. Powinno być tak:
  Najpierw rozmowy z mieszkańcami czego oczekują, potem program, następnie kandydaci, potem udział w wyborach, a gdy dopiero będzie wygrana, to grupa radnych mogłaby „wprowadzić zmiany w tym kierunku jakie będziesz sobie życzyła większość mieszkańców”, pod warunkiem jednak, że będą mieć większość w Radzie Miasta i Burmistrza po swojej stronie.
  A tu według słów Pana Gawina najpierw ma być stworzona grupa radnych (czyli co, taki „gabinet cieni”?), potem będą uczestniczyć w wyborach, a dopiero potem stworzą program…
  Normalnie cyrk… Wy to jakiś kabaret załóżcie, bo to wam lepiej wychodzi, a nie jakieś stowarzyszenia i pchać się do polityki na siłę…?

 8. Marek do krecz pisze:

  Kreczu, tyś bystry chłop, zobacz no na tym filmiku na youtube, od minuty 4:00-4:12, kto to tam stoi, druga osoba od lewej, pani cała na biało z czarnym telefonem w prawej ręce??
  Maski maskami, ale idę o zakład, że to pani Aneta Bobowiec-Stachowicz, kierowniczka (nie wiem czy nadal) biura Posła Cieślaka.

  A tu mała podpowiedź:

  echodnia.eu/swietokrzyskie/posel-michal-cieslak-otworzyl-w-busku-swoje-biuro/ga/9234884/zd/16535186

  A co Twoje bystre oko mówi? Mam rację?

 9. Marek do krecz pisze:

  „A jesli tak to.czy pracownicy ubz, zeork itd wypisali sie w książkach wyjsc prywatnych!!!”

  Ty nie bądź taki „wesoły Romek” i się ZEORKU nie czepiaj, bo normalnie „Nie bój, nie bój, wyłączą Ci” prąd i jak będziesz komentarze pisał? ???

  Obejrzyj do końca ten 12-o sekundowy filmik to się przekonasz… ?

  youtube.com/watch?v=ilL3dNMcf-A

 10. krecz pisze:

  I jeszcze jedno bo nie rozumiem Pan Gawin mowi: zakładaliśmy wiele stowarzyszen ktore liczyły wiele osób, teraz zakladamy kolejne i jest tu okolo 30 osob. Czyli jesli dobrze rozumiem, tamte to niewypal a ten moze sie uda. Czy ktos tu sobie jakies zarty robi, a moze ten co zakłada te stowarzyszenia, powinien sie zastanowić czy sie do tego nadaje. Ps. Do Marka- tej osoby nie znam wiec nie pomogę ?????

 11. Xyz pisze:

  No w zarzadzie koledzy ze stacji benzynowej? jak ktos na nich zaglosuje oprocz najblizszej rodziny to bede w szoku a skarbik Pani kierownik z buskowianki no szok cale ubz upada pod ich rzadami polozyli wszystko co Legawiec podal im na tacy i teraz chca za gmine sie zabrac? Litosci… jeszcze pan prezes ktory zaslynal na cala Polske wywiadem w ktorym mowil jakie ma kompetencje do bycia dyrektorem szpitala?

 12. Marek do krecz pisze:

  Dzięki za odpowiedź. Tak zapytałem z czystej ciekawości, czy Ty może też to zauważyłeś. Ja jestem „wzrokowcem” i jestem pewien na 100%, że to pani z biura Posła Cieślaka. Teraz pomyśl, co to może oznaczać…? Pani z biura posła na konferencji stowarzyszenia. Obaj wiemy o co biega… To niejako potwierdzenie mojej własnej opinii, wyrażonej w komentarzu 22 MAJA 2021 O 23:26 ?

 13. krecz pisze:

  Komisje sie zmieniają karawana jedzie dalej bardzo aktualne hasło drogi Marku, w tym przypadku znowu twoje spostrzeżenia sa bardzo trafne tu napewno nie ma przypadku. Ps Pan redaktor Kruk nie reaguje na list do redakcji minelo 48 godzin!!!! No i Panie Jarku czy jest Pan czlonkiem tej wspolnoty? A może sie Pan wstydzi powiedziec prawde!!

 14. Do krecz pisze:

  A Pan by sie nie wstydził takiej ekipy? Na tym zdjęciu brakuje mi tylko radnego Łukasza no ale na razie odpoczywa sobie w „pensjonacie” zarowny radny Lukasz jak i radny Maciuś l4 rozslawili Busko na całą Polske

 15. Żenada dziennikarska pisze:

  Redaktor Kruk, kierujący się sobie tylko znanym schematem doboru artykułów na tym portalu, co chwilę pomija ważne dla Buska informacje. Pytanie czemu? Nie chce mu się? Ma mało czasu? A może są inne powody? W każdym razie jak się prowadzi portal, to powinien on prezentować pewien poziom, z szacunku do czytelników i z troski o własną renomę i jaki taki poziom. Niestety próżno tu szukać wielu ciekawych informacji, a szkoda, bo myślałem, że portal ten będzie interesującym przeglądem prasy w zakresie informacji dotyczących Buska i okolic. Niestety jest jak jest…

  A oto 21 maja jak donosi Radio Kielce, mieliśmy w Busku piękne wydarzenie. Gratulacje!

  „Dewastacja na terenie skateparku. Sprawca poszukiwany.”

  „Toalety na terenie skateparku w Busku-Zdroju zostały zamknięte do odwołania z powodu dewastacji. Jak informuje Arkadiusz Kornaś, dyrektor Buskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji, zniszczona została muszla oraz połamany pojemnik, który wymieniono na nowy dwa dni temu.”

  Po co robić toalety? A nasadzić krzaków i niech s…ją tacy delikwenci jak ludzie pierwotni,
  z gołą dupą na wietrze.

 16. Mieszkaniec pisze:

  W CZWARTEK SESJA RADY MIASTA, A NA INFOBUSKO CISZA. ARTYLUŁU BRAK NA TEN TEMAT. A WAŻNE RZECZY BĘDĄ, MIĘDZY INNYMI UCHWALENIE REGULAMINU KORZYSTANIA Z TĘŻNI, A W NIM TAKI „CIEKAWE” RZECZY NA PRZYKŁAD:

  par. 2 pkt. 7. Korzystanie z tężni całorocznej odbywa się w trybie 25-minutowych sesji, z których jednorazowo może skorzystać limitowana liczba osób, określona przez administratora.

  NO TAK, TRZEBA ZAPŁACIĆ BILET, A PO 25 MINUTACH WYPAD? SUPER…

  par. 2, pkt. 8, lit. b). Osoby wchodzące do tężni solankowej oraz ich podręczny bagaż mogą być poddane kontroli. Wyznaczeni pracownicy mogą prosić o otwarcie i okazanie zawartości torebek podręcznych i innego bagażu. Osoby, które odmówią poddania się kontroli, nie zostaną wpuszczone na teren tężni solankowej.

  ACHA, TO PRACOWNICY TĘŻNI BĘDĄ LUDZI PRZESZUKIWAĆ I GRZEBAĆ IM W TOREBKACH. A DO KIESZENIACH TEŻ BĘDĄ ZAGLĄDAĆ I ŁAPY PCHAĆ, JEŚLI MOGĘ ZAPYTAĆ? PIĘKNIE, PIĘKNIE. TO BĘDZIE ZNAKOMITA REKLAMA NA CAŁĄ POLSKĘ. BRAWO!

 17. Do powyzej pisze:

  A coz sie tak oburzasz? Na koncertach na meczach tez moga sprawdzic a to ze moga nie oznacza ze kazdego beda przeszukiwac nie martw sie wibratora Ci nie zabiora?

 18. Darek - do powyżej pisze:

  Ale to nie jest mecz. Nie porównuj dwóch różnych rzeczy. Na stadionach wiadomo co się często dzieje, co kibole wyprawiają, więc logiczne, że nie można wejść z ostrym narzędziem, kastetem, rac wnosić nie wolno itd. To są względy bezpieczeństwa imprezy masowej. Na lotnisku też rewidują, bo chodzi o zagrożenie terrorystyczne i to jest normalne. Ale żeby rewidować przed wejściem do tężni, to dla mnie jest nieporozumienie. Co wejdzie jakiś Osama tężnie wysadzić? Bez przesady.
  Czy w Ciechocinku, Rabce, i innych uzdrowiskach rewidują przed wejściem do tężni? A gdy kuracjusze idą na dancing w Busku, a w lokalach bywa po kilkadziesiąt osób, to czy ktoś ich rewiduje? Naprawdę, wszystko rozumiem, ale bez przesady.

 19. Do Darka pisze:

  Nawet kible na skateparku zostaly zdewastowane a byl kiedys artykul ze ludzie „skubia teznie” wiec moze ktos nie chce by teznie na starcie zdewastowano

 20. Do powyżej pisze:

  Skubali tężnie rękami, więc rewidowanie nic tu nie pomoże.

 21. krecz pisze:

  Chodza plotki ze dzis byl wtorek cudów w ubz i Armagedon kilka osob ponoc straciło prace czyzby czystki? Kolego ze wspolnoty bo nie umiesz udzielic odpowiedzi czy jestes czy nie w niej, moze jakiś komentarz co do plotki?

 22. Do krecza pisze:

  Tez slyszalem takie plotki ponoc miedzy innymi „uzdrowiskowa twarz szczepien” poleciala wiec cytujac klasyka „zegnaj mistrzu pozorow” moze faktycznie jakis komentarz redaktora

 23. krecz pisze:

  Chyba na komentarz kolegi redaktora trudno bedzie liczyć, choc jesli to prawda co do osoby którą tu wspominasz mozna tylko wspomniec moja kiedyś konwersacje i musze to przyznac Pana redaktora też, niestety pokazalo co mozna zrobic z osobą ktora robi cos, a potem ta osoba dostaje wilczy bilet. Moze niech to.będzie przestroga dla innych cytujac klasyka „A jak w Busku” czy redaktor Kruk potrafi byc ponad podzialami, czy bedzie nadal udawal ze jest ślepy?

 24. Do Krecza pisze:

  Redaktor nie potrafi byc ponad podzialami i bedzie dalej udawal ze jest slepy tj okolo 2 miesiecy temu wrzucil zdjecie z parku gdzie nigdzie nic nie kwitlo a obok dla porownanie zdjecie stare zrobione w samym srodku lata i poprosilem zeby wstawil jakies terazniejsze zdjecie tez niestety redaktor nie zauwazyl… a przestroga dla ludzi niech bedzie to ze osoby ktore pracuja w ubz chca sie zabrac za zarzadzanie gmina i mysle ze jakby przeniesli ten z syf z uzdrowiska do gminy to zostaly by zgliszcza

 25. Yoyo pisze:

  Do krecz.
  Twarzy szczepień juz nie ma, toczyło się wobec niego postępowanie o złe delikatnie mówiąc traktowanie pracowników i został usunięty. I pan szanowny poleciał. Pisała wyborcza o mobbingu w ubz kilka tygodni temu.

 26. krecz pisze:

  Ale plotki mowia nie o jednym pracowniku a kilkach, wiec panu od szczepien dajmy spokoj juz!!! Ciekawe kogo brylant Buska jeszcze zwolnil

 27. Do Krecz pisze:

  Chyba jeszcze pewna Pania z kadr

 28. Ochocha pisze:

  Za to jak GJ traktował pracowników spotkała go sprawiedliwa kara.

 29. 1 pisze:

  Najlepsze że ta komisja nic nie stwierdziła, ale łyso… tyle hałasu…

 30. 1 pisze:

  Jasne i za zasługi go pogonili.

 31. . pisze:

  Albo miał dość … przez ostatnie lata sporo ogarniętych osób odeszło… czy to przypadek czy wewnętrzne piekiełko…

 32. Do 1 pisze:

  Nic nie wiesz.

 33. Do Krecz pisze:

  Masz rację, Panu od szczepień dajmy już spokój. I tak się zaraz tu odezwie w pięknie zawoaluowanym komentarzu że to on jest ofiarą. Prawda jednak zwyciężyła. Mimo wszystko.

 34. Do 1 do pisze:

  To skąd te informacje? Czyżby klakier z ubz? Opublikujcie raport z komisji, a już się mówi że jest i wynik nie w smak pracownikom:)

 35. Ubz pisze:

  Do.
  Ogarnij się GJ ogarnięty hahaha. Dobre sobie.

 36. krecz pisze:

  Wywołanie tematu w formie plotki chyba okazuje się prawda, co niestety pokazuje że po zawirowaniach, ktore mialy miejsce kilka miesiecy temu maja ciąg dalszy niestety. Jesli jest to prawda trzeba przyznac że dla osób zwolnionych napewno nie jest to komfortowa sytuacja w dzisiejszych czasach. Niestety pokazuje też, że cos niedobrego od momentu odejscia Pana prezesa Legawca sie w tym naszym uzdrowisku dzieje. Niestety biorą w tym udział osoby, ktore jeszcze niedawno mogły chyba rządzić nasza gmina. Czy jest to przypadek nie wiem z tego co usłyszałem usunięto osoby bliskie bylemu prezesowi z Kielc. Czyzby przy zmianie władzy w naszym miescie takie same czystki czekały by Umig i wszystkie jednostki podlegle czas pokaże!!!! Podkresle kolejny raz, że firmą ta winien zarzadzac czlowiek z Buska, transport z zewnatrz tak sie kończy niestety!!!!

 37. Max pisze:

  Czy redahtor Kruk zapisał się do nowotworu Gawina? Jak prezes mówi o 30 członkach to czy jest tam nazwisko Kruka? Chciałbym wiedzieć bo wtedy ewentualni czytelnicy tej strony będą oficjalnie wiedzieli co to za strona i po co została stworzona.

 38. do Maxa pisze:

  Nie licz na to ze redahtor Kruk odpowie Ci… lepiej udawac ze jest slepy ale moze cud sie zdarzy ja mam pytanie jeszcze odnosnie Jego kolezanki i Pani skarbnik jaka teraz pełni funkcje w buskowiance?

 39. Łukasz Nowak (ten od kolei) do Marka pisze:

  „Na ile się orientuje w lokalnej polityce, to sprawa może wyglądać tak: Przypuszczam, że większość z tych osób było gdzie? W Porozumieniu Gowina (Nie mylić z Gawinem). Niestety Poseł Cieślak został w lutym wykluczony z Porozumienia. Przypuszczam, że po wykluczeniu Cieślaka, pomalutku towarzystwo się wypisało z Porozumienia, jeden po drugim, a że musieli gdzieś być zorganizowani, to teraz założyli to stowarzyszenie. Jak Cieślak stworzy nowa partię, co ogłosił zaledwie cztery dni temu, to stowarzyszenie będzie oczywiście popierało Cieślaka i jego nową partię, a on będzie popierał ich, tak jak w wyborach w 2018 roku Cieślak i Porozumienie poparło Macieja Gawina i cały Komitet Wyborczy E. Śliwy, czyli osoby startujące z tego komitetu do władz samorządowych. Stowarzyszenie potrzebuje poparcia, a Cieślak potrzebuje stowarzyszenia do tego, by w kampanii działali ja jego rzecz i mu pomagali, w zamian za jego poparcie. Ot, jedni są potrzebni drugim (drugiemu), a wszystko robi się dla władzy i stanowisk, a wyborcy i jakiś tam program, to tylko „efekt uboczny” działania. Takie są moje przypuszczenia, moje prywatne zdanie i moja prywatna opinia. A co Wy o tym sądzicie?”

  W pełni się z Tobą zgadzam. Bardzo celne uwagi. Skoro niezależnie doszedłem do podobnych wniosków, to zapewne mamy rację. Niestety, bo w Busku „stowarzyszeń” dostatek, tylko bodaj większość z nich istnieje tylko po to, by móc wystawiać listy w wyborach samorządowych, a pozostała ich działalność (o ile w ogóle przejawiają taką), to tylko właśnie taki „efekt uboczny”.

 40. Łukasz Nowak (ten od kolei) pisze:

  O ile dobrze pamiętam, to radny Gawin razem z radnym Grędą byli już twórcami stowarzyszenia „Busko Busko”. Więc rzeczywiście: mają doświadczenie nie tylko w chorowaniu, ale także w stowarzyszaniu się 🙂

  Czy ktoś pamięta, jaka była działalność „Busko Busko”? Poza zorganizowaniem jednej wycieczki kojarzę ich tylko z wystawienia listy w wyborach samorządowych 🙂

  Zastanawiam się też, czy dyrektor „Krystyny” na czas konferencji oraz na czas lansu w Wiślicy przy okazji rozdawania nie swoich pieniędzy na zagospodarowanie grodziska wziął może urlop w Uzdrowisku?

 41. Łukasz Nowak do „redaktora za małego” Kruka pisze:

  Czy jest pan członkiem „Wspólnoty Samorządowej Busko-Zdrój”?

 42. Łukasz Nowak (ten od kolei) pisze:

  Miejskie Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej Sp. z o. o. w Busku-Zdroju informuje, że w związku z pracami prowadzonymi na sieci wodociągowej przez firmę ZBM Józef Majcher z Buska-Zdroju w dn. 31.05.2021r. od godz 9:00 do godz 12:00 wystąpi przerwa w dostawie wody lub obniżone ciśnienie wody w obrębie:

  ul. Wyszyńskiego

  ul. Palmowej

  ul. Przemysłowej

  m. Owczary

  m. Bronina

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Masz pytania? Napisz do nas: redakcja@infobusko.pl