Radny Łukasz Szumilas: 18 maja 2019 nie zaatakowałem funkcjonariuszy. To była obrona konieczna [AUDIO] - Internetowy Portal Informacyjny Mieszkańców Miasta i Gminy Busko-Zdrój

Radny Łukasz Szumilas: 18 maja 2019 nie zaatakowałem funkcjonariuszy. To była obrona konieczna [AUDIO]

22 kwietnia 2021 | Jarosław Kruk 22.04.2021 | | 82 komentarze

„Akcja pod Rossmannem” to pamiętne zdarzenie z udziałem buskiego radnego Łukasza Szumilasa, do którego doszło w samym centrum Buska-Zdroju, tuż przed południem 18 maja 2019 r. Przez kilka dnie ten dramatyczny incydent był bodaj numerem 1. w głównych przekazach informacyjnych. Tytuły jednoznacznie wskazywały winnego, a z uwagi na nałożoną klauzulę tajności ogólna wiedza ograniczona była do klikunastosekundowego filmiku nagranego telefonem przez jednego ze świadków i do zwięzłych komunikatów Policji.

Radny Rady Miejskiej w Busku-Zdroju Łukasz Szumilas; kadry z tygodnia poprzedzającego „Akcję pod Rossmannem”, 18.05.2019 i kilku dni po nim; miejsce zdarzenia / źródła: Marek Krupa Gabinet KGP policja.pl, Echo Dnia, Łukasz Szumilas, infobusko.pl

Po kilkunastu miesiącach od incydentu, w środę, 13 stycznia 2021 r. Sąd Apelacyjny w Krakowie zdecydował prawomocnie, że oskarżany o usiłowanie zabójstwa policjanta Łukasz Szumilas jest niepoczytalny i ma być leczony w zamkniętej placówce medyczno-psychiatrycznej♂. Na mocy tego wyroku, kilka tygodni temu, buski radny po kilkudziesięciu miesiącach pełnej izolacji za kratami aresztu przeniesiony został do szpitala psychiatrycznego w Krakowie i odzyskał możliwość swobodnego komunikowania się z rodziną i otoczeniem.

>>>  Ława przysięgłych zdecydowała. Były policjant winny śmierci George’a Floyda  <<<
tvn24 [20.04.2021]: – Derek Chauvin, były policjant z Minneapolis oskarżony o zabójstwo George’a Floyda został uznany winnym wszystkich zarzucanych mu czynów – zdecydowała we wtorek ława przysięgłych, która obradowała dwa dni. Mężczyźnie grozi kilkadziesiąt lat więzienia. Rodzina Floyda uznała wyrok za sprawiedliwy. Obrońca Chauvina zapowiedział odwołanie się od wyroku.♂

I choć dla bodaj wszystkich mediów i dla większości osób sprawa wydaje się jasna i zakończona, i nie ma potrzeby wracania już do niej, to ja uważam, że zanim temat odłoży się całkiem ad acta, to w zaistniałej sytuacji choćby zwykła rzetelność dziennikarska nakazuje umożliwić wypowiedzieć się publicznie jeszcze radnemu. Każdemu przysługuje prawo do obrony.

Dlatego kilka dni temu skontaktowałem się z Łukaszem Szumilasem i poprosiłem o to by przedstawił swoją wersję całego zdarzenia i sam odpowiedział na szereg stawianych w związku z nim pytań. Nagranie składa się z dwóch części.

 

>>  Radny-nożownik zaatakował policjanta. Politycy mu nie pomogą  <<<

▒ Łukasz Szumilas: kartki z kalendarza 11.05.2019 – 18.05.2019:
1/ 11.05.2019 Wiślica, wicepremier Piotr Gliński i wojewoda Agata Wojtyszek: http://busko.com.pl/wicepremier-piotr-glinski-honorowym-obywatelem-wislicy-fotowkrotce-video,,2,1,1,1,28601,n.html

2/ 13.05.2019 Busko-Zdrój, wicepremier Jarosław Gowin: https://infobusko.pl/ed-euro-8-czyli-lista-osmiu-zobowiazan-posla-michala-cieslaka-kandydata-do-parlamentu-europejskiego-wobec-mieszkancow-swietokrzyskiego/

3/ 14.05.2019 świętokrzyskie, wicepremier Beata Szydło: https://emkielce.pl/region/beata-szydlo-z-wizyta-w-regionie
4/ 15.05.2019 Kielce, minister Jadwiga Emilewicz : https://www.radio.kielce.pl/post-85877

5/ 15.05.2019 Kielce, wywiad dla TVP3 Kielce: https://kielce.tvp.pl/42629638/minister-przedsiebiorczosci-spotka-sie-z-przedsiebiorcami

6/ 17.05.2019 Kielce, „ochroniarz” Łukasz W: https://www.facebook.com/photo.php?fbid=2543650519032415&set=t.100001624760654&type=3

7/ 18.05.2019 Busko-Zdrój: http://busko.com.pl/busko-zdroj-radny-zaatakowal-nozem-policjanta,,2,1,1,10,28648,n.html

8/ 20.05.2019 Busko-Zdrój, Sąd Rejonowy: https://echodnia.eu/swietokrzyskie/po-ataku-nozem-na-policjanta-w-busku-areszty-dla-33letniego-radnego-z-buska-oraz-jego-kompana-37latka-z-kielc/ar/c1-14145317

 

>>  Za atakami w Busku i Kielcach stoi ta sama osoba. Mocne oświadczenie Róży Thun  <<<
Echo Dnia [18.05.2019]: – Poseł do Parlamentu Europejskiego i liderka listy Koalicji Europejskiej w nadchodzących wyborach Róża Thun w związku z sobotnimi aktami agresji w Kielcach i Busku-Zdroju wydała specjalne oświadczenie. W niedzielę o godzinie 20.45 zwołano konferencję prasową z udziałem Róźy Thun.♂

 


Z policyjnym opisem przebiegu interwencji pod Rossmannem w dniu 18.05.2019 zawartym we wniosku o wyróżnienia do Komendanta Głównego Policji skierowanym przez Komendanta Wojewódzkiego Policji w Kielcach, 20.05.2019 r., ok. 48 godzin po akcji, można zapoznać się czytając artykuł zamieszczony na infobusko.pl 9.06.2020 r. Łukasz Nowak: Wniosek komendanta Policji o nagrody dla funkcjonariuszy – informacja publiczna, w szczególności przeglądając fotokopie odpowiedzi znak K-KS-062/3/2020, data 22.04.2020, którą panu Łukaszowi Nowakowi udzielił w ramach udostępnienia informacji publicznej ówczesny Komendant Powiatowy Policji w Busku-Zdroju insp. Jakub Kosin♂.

„W dniu 18 maja 2019 roku o godz. 11.26 dyżurny KPP w Busku-Zdroju otrzymał zgłoszenie, z treści którego wynikało, że pod sklepem LUX w Busku-Zdroju przy ul. Poprzecznej doszło do bójki dwóch osób mających nóż i będących pod wpływem środków odurzających. Na miejsce natychmiast skierował patrol, w składzie mł.asp. Zdzisław Patalita – d-ca patrolu oraz st. post. Łukasz Czaja, który podjął interwencję. Dodatkowo na miejsce zdarzenia został skierowany kolejny patrol.

Po przybyciu na miejsce mł.asp. Zdzisław Patalita i st. post. Łukasz Czaja ustalili osobę, która wewnątrz sklepu LUX groziła nożem starszej kobiecie – był to młody mężczyzna ubrany w zieloną kurtkę, który stał przed przed wejściem do tego sklepu. W stosunku do niego patrol podjął interwencję mającą na celu wylegitymowanie i ustalenie okoliczności zgłoszenia. W tym czasie ze sklepu wyszedł drugi mężczyzna, który zaczął się zachowywać agresywnie wobec interweniujących policjantów, głośno krzyczał, ze jest radnym Rady Miejskiej w Busku-Zdroju i ma swoje prawa. W trakcie interwencji mł.asp. Zdzisław Patalita zauważył, że mężczyzna w stosunku do którego podjęli interwencję ma w rękawie kurtki nóż, w związku z czym postanowił mu go odebrać. Mężczyzna zaczął stawiać opór, a w trakcie odbierania noża mł.asp. Zdzisław Patalita doznał powierzchownych skaleczeń lewej dłoni. W tym samym czasie st. post. Łukasz Czaja obezwładniał drugiego mężczyznę, który również stawiał opór. W trakcie szarpaniny st. post. Łukasz Czaja wraz z napastnikiem przewrócili się na schody. W tym momencie obezwładniany mężczyzna wyciągnął zza pleców nóż i dwukrotnie zadał ciosy w plecy interweniującemu st. post. Łukaszowi Czaja.

W tym czasie na miejsce dojechały kolejne patrole z KPP w Busku-Zdroju. Wyżej wymienieni mężczyźni zostali obezwładnieni przy użyciu siły fizycznej oraz kajdanek, a następnie doprowadzeni do radiowozów będących już na miejscu.

W trakcie wykonywanych w późniejszym czasie czynności, ustalono że jesen z zatrzymanych mężczyzn, który w sklepie miał grozić kobiecie był w stanie nietrzeźwości. Od obu pobrano krew celem wykonania badań na obecność środków odurzających.
W wyniku uderzeń zadanych nożem st. post. Łukasz Czaja doznał dwóch ran na plecach oraz otarć naskórka i zasinień. Ustalono również, ze uderzenia zadano nożem kuchennym, o długości ostrza 14,5 cm.

Mężczyzna, wobec którego podjęto interwencję, w sklepie LUX groził pozbawieniem życia mieszkance Buska-Zdroju, używając przy tym noża typu bagnet o ostrzu długości 14,5 cm, który przystawił pokrzywdzonej do gardła.

>>>  Pijany strzelał do policjanta. Grozi mu do 10 lat pozbawienia wolności  <<<

W dniu 19 maja 2019 roku obaj zatrzymani zostali doprowadzeni do Prokuratury Rejonowej w Busku-Zdroju. Mężczyźnie, który zadał ciosy st. post. Łukaszowi Czai, przedstawiono zarzut usiłowania zabójstwa, czynnej napaści oraz zmuszania funkcjonariuszy do zaniechania czynności służbowej. Drugiemu z zatrzymanych przedstawiono zarzut kierowania gróźb pod adresem mieszkanki Buska-Zdroju. W oparciu o zgromadzony materiał dowodowy prokurator Rejonowy w Busku-Zdroju wystąpił o zastosowanie wobec podejrzanych środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania.

Wymienieni policjanci KPP w Busku-Zdroju wykazali się bezkompromisową postawą wobec napastników. Szybkie podjęcie interwencji oraz obezwładnienie mężczyzn zapobiegło dalszej eskalacji agresji wobec postronnych osób. Opisane zdarzenie odbiło się szerokim echem w mediach ogólnopolskich.

Wymienieni funkcjonariusze w codziennej służbie wykazują się dużym zaangażowaniem oraz profesjonalizmem w realizacji powierzonych zadań, czego przykładem jest opisana powyżej sprawa.
Mając powyższe na uwadze wnoszę o pozytywne rozpatrzenie niniejszego wniosku.”

 

 

◙ Podobne informacje:

RK: Po śmierci 30-letniego mężczyzny z Piątku są zarzuty dla interweniujących policjantów

POLICJANCI Z BUSKA- ZDROJU Z WIZYTĄ W KGP

Łukasz Nowak: Wniosek komendanta Policji o nagrody dla funkcjonariuszy – informacja publiczna

Sąd Rejonowy w Busku-Zdroju. Rozprawa z udziałem radnego Łukasza Szumilasa. Skąd wziął się nóż [VIDEO][AKTUALIZACJA]

USA: Śmierć George’a Floyda. Były policjant oskarżony o morderstwo trzeciego stopnia. A w Busku: 24.03 rozprawa z powództwa dyrektora ZK Pińczów o przekroczenie uprawnień przez policjantów podczas zatrzymania Szumilasa

ŁSz: OŚWIADCZENIE „POLSKIEGO GEORGA FLOYDA” – RADNEGO ŁUKASZA SZUMILASA. APEL DO KANDYDATÓW NA PREZYDENTA

RK: Buski radny napastnikiem? Dwóch policjantów zaatakowanych nożem [FILM]

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna.

82 odpowiedzi na “Radny Łukasz Szumilas: 18 maja 2019 nie zaatakowałem funkcjonariuszy. To była obrona konieczna [AUDIO]”

 1. Smutna prawda... pisze:

  Dodam jeszcze, że pracowałem u różnych buskich złodziei, oszustów i przestępców, tak przestępców, bo nieubezpieczanie pracownika i oszukiwanie go jest przestępstwem, i co? I nic. To co było w latach 90-tych, w 2000-ych to trwa to nadal. Znam wielu buskich pracodawców złodziei i przestępców, którzy od wielu lat, nawet od ponad 20 lat oszukują i okradają pracowników i na dodatek jest to wiedza powszechnie znana w Busku, i co? I nic. Wystarczy wejść w internet i wpisać opinie o danej firmie, a można znaleźć cały gotowy materiał dla prokuratury, skarbówki, inspekcji pracy, i co? I nic. Wszystkie instytucje są jakby głuche, ślepe, a może skorumpowane? Tylko kiedy to się do jasnej cholery zmieni? Kiedy w tej parszywej Polsce i w tym Busku zacznie obowiązywać prawo wszystkich i bez wyjątków? Zwykli ludzie, tacy jak ja, mają już dość bycia poniżanym, poniewieranym we własnym kraju. Złodzieje i osoby łamiące jawnie prawo śmieją się innym w twarz i robią swoje, kradnąc i oszukując od lat. To się musi w końcu zmienić. Tylko czy kiedyś się zmieni?

 2. specjalny parasol ochronny do Smutna prawda pisze:

  Jak to wszystko u nas działa szczerze do bólu przedstawił partyjny baron Sławomir Neumann:

  Jeśli będziesz w Platformie, będę cię k… bronił jak niepodległości – mówi szef klubu PO-KO Sławomir Neumann do lokalnego działacza PO z Tczewa, w rozmowie cytowanej przez TVP Info. „Jak Pobłocki będzie członkiem Platformy i będzie naszym prezydentem, to będę się o niego bił, k…, do końca życia. Jak jest poza, mam go w dupie” – mówił.
  „Politycy rozmawiali też o sytuacji urzędującego prezydenta Mirosława Pobłockiego, którego działalnością interesowało się CBA. Chodziło o sprzedaż gruntów w mieście (jest podejrzenie, że miasto straciło miliony złotych)” – napisano na internetowej stronie portalu.

  Neumann przekonywał, że ewentualne kłopoty prezydentów PO z prawem nie będą problemem w kampanii, bo zarzuty prokuratorskie są zdaniem Neumanna z punktu widzenia wyborców anty-PiS korzystne. Telewizja przytoczyła nagranie.

  Lokalny polityk PO na nagraniu mówi: „Sławek, ale tam jest jeszcze sprawa w tle najgrubsza. Ta działka na Rokickiej. On sprzedał za bezcen… a potem zmienił plan zagospodarowania przestrzennego”. Neumann odpowiada: „Więc będzie to miał w prokuraturze, będziesz miał akt oskarżenia przed wyborami”.

  „Jak mu za to postawią, to jest koniec” – mówi lokalny polityk. S. Neumann odpowiada: „Nic nie jest końcem”. Polityk: „Ja pier… Przecież to jest gruba sprawa, naprawdę”. Neumann: „Na wybory idą głosować ludzie, którzy g…o się interesują. Nie wiedzą, kto jest. I będą widzieli w Polsce atakowanych niepisowskich prezydentów z aktami oskarżenia”.

  Szef klubu PO-KO stawia tezę, że nieważny jest ciężar zarzutów prokuratorskich, one mogą pomóc wygrać wybory, bo „to nie ma żadnego znaczenia”. Podaje przykłady innych samorządowców związanych z opozycją, którzy mają problemy z prawem.

  czy naiwny człowieku myślisz, że tak jest tylko w Tczewie i w PO-KO?

 3. Smutna prawda... do powyżej pisze:

  Masz rację. Jak mówi stare mądre powiedzenie: „Małych złodziei wieszają, a wielkim się kłaniają.” Szumi walczył o prawdę, uczciwość, chciał by w Busku było lepiej i jak skończył? A inni wiemy o co i o kogo chodzi, „smród” się koło nich roznosi od lat i żyją jak pączki w maśle. „Czy ktoś ich broni jak niepodległości”? Osobiście uważam, że tak. Czy PIS postępuje inaczej niż PO? Moim zdaniem nie. Moim zdaniem robią dokładnie to samo. Czy za rządów PIS-u w Busku zmieniło się coś na lepsze? Moim zdaniem nie. Czym więc PIS różni się od PO? Moim zdaniem niczym. Czy PIS rozciągnął parasol ochronny nad pewnymi osobami i firmami z Buska…? Chyba obaj mamy swoje prywatne zdanie wyrobione w tej materii… Pozdrawiam!

 4. Do: specjalny parasol ochronny do Smutna prawda pisze:

  Neuman przynajmniej powiedział że jeśli nie będzie w PO do ma to w d…
  A pisy postępują w myśl zasady kto nie z nami ten przeciwko nam. I zwalczają przeciwników.
  Tak czy siak jedno i drugie to parszywce. Brzydzę się tym i tym ale jednak pisiorami bardziej.

 5. Biskup Piotrowski: ludzka próżność i przewrotność karmiona pychą nie cofnęła się przed niczym pisze:

  https://www.radio.kielce.pl/pl/wiadomosci/biskup-piotrowski-ludzka-proznosc-i-przewrotnosc-karmiona-pycha-,126336

 6. Czy to prawda, o czym informował Radny Łukasz Szumilas, że za rządów burmistrza Gajewskiego sprzedano Włókniarzowi po osobliwej cenie hektary gruntów miejskich? pisze:

  Czy prawdą jest, to o czym informował Radny Łukasz Szumilas, że burmistrz wesoły Witek zrobił to co nie chciał zrobić burmistrz Stefan Komenda, to znaczy sprzedał Włókniarzowi po osobliwej cenie hektary gruntów miejskich położone pomiędzy Włókniarzem a ulicą Rzewuskiego, na czym Busko, oczywiście w przeciwieństwie do wybranych osób, wyszło jak Rosja na sprzedaży Alaski?

 7. Smutna prawda: takie rzeczy nie tylko w OLX ? pisze:

  https://www.youtube.com/watch?v=kuvoJLj60T4

 8. Czy prawdą jest, to o czym informował Radny Łukasz Szumilas, że za burmistrza wesołego Witka nie tylko sanatorium Włókniarz kupiło atrakcyjną ziemię od gminy po osobliwie okazyjnej cenie? pisze:

  Czy prawdą jest, to o czym informował Radny Łukasz Szumilas, że za burmistrza wesołego Witka nie tylko sanatorium Włókniarz kupiło atrakcyjną ziemię od gminy po osobliwie okazyjnej cenie? Czy to prawda, że nie było to tylko na ładne oczy?

 9. nieprawdopodobna teoria spiskowa? pisze:

  W 2018 roku podczas wyborów usłyszałem osobliwą teorię spiskową mówiącą że jakoby pewna hurtownia wsparła bardzo dużą kasą kampanię pewnego posła z pewnej partii. W zamian za to tenże poseł jakoby roztoczył parasol ochronny nad pewnymi osobami i czuwa by im włos z głowy nie spadł. Wtedy wydało mi się to nieprawdopodobne. Jednakże na przestrzeni minionych 3 lat ilekroć działo się coś osobliwego i gdy zastanawiałem się jak to jest możliwe to dopiero właśnie ta teoria spiskowa pozwalała mi znaleźć odpowiedź. A jeśli klucz pasuje do zamka to znaczy, że…

 10. Czy prawdą jest to o czym informował Radny Łukasz Szumilas odnośnie kosztów rewitalizacji Mickiewicza? pisze:

  Czy prawdą jest to o czym informował Radny Łukasz Szumilas, że sfinalizowana przez burmistrza Sikorę rewitalizacja Mickiewicza i Rynku ostatecznie kosztowała bodaj 35 mln?

  Czy prawdą jest to, że gdy za burmistrza Piotra Wąsowicza zaplanowano i rozpoczęto rewitalizację Mickiewicza i Rynku to mówiono, że inwestycja będzie kosztować bodaj 10 mln?

  Czy prawdą jest to, że gdy po Wąsowiczu nastał burmistrz Sikora to zrewitalizowano plany i na przykład podobno w ramach rewitalizacji Mickiewicza i Rynku podobno zrewitalizowano też fragment ulicy Korczyńskiej po drugiej stronie parku poprzez bardzo kosztowne przeniesienie na koszt gminy a nie właściciela terenu w inne miejsce przeszkadzającej w zagospodarowaniu działki stacji transformatorowej stojącej na działce, na której powstał wkrótce Lawendowy Zdrój?

  Czy ktoś potrafi konkretnie odpowiedzieć w jaki sposób inwestycja która podobno miała kosztować 10 mln ostatecznie kosztowała 35 mln? Kto za to odpowiada?

 11. XXX pisze:

  W co byl ubrany? W garnitur? ?

 12. Co tu dużo mówić sprawa jest tylko na jednym portalu pisze:

  I teraz spójrzmy prawdzie w oczy czy jakieś media zainteresowały się choćby oświadczeniem radnego lub ostatnimi wydarzeniami związanymi z radnym. Żadne media się nie zainteresowały, nie z powodów że to jakiś śliski temat tylko że to wszystko tyczy się na portalu infobusko który jest mało odwiedzany a redaktor nie Stara się choćby o małą wzmiankę w radiu kielce z którym jest bardzo związany. I tak obserwując sobie dalej ten kabaret który się toczy wokół rozrywkowej postaci radnego to by to pozbierać do kupy to wychodzi taki kabaret bez żadnego ładu ani składu. Tu pan radny apeluje by było zainteresowanie mediów a tu cisza. Zastanowilbym się czy dalej ten kabaret będzie trwał i robił z ludzi debili niczym jak jakas sekta.

 13. Danuta Rinn: gdzie dziennikarze, gdzie media? pisze:

  Gdzie dziennikarze, prawdziwi tacy,
  Mmm, orły, sokoły, herosy!?
  Gdzie są te media na miarę czasów,
  Gdzieeeeee?!
  https://www.youtube.com/watch?v=3WTmobbdiTw

 14. dyzio pisze:

  Szumilas od lat mówi to samo, opowiada o aferach , teczkach, kwitach itp. Tyle że do urzędu nie zawitało ani CBA, ani ABW ani prokuratura. Sikora dalej jest burmistrzem a Radny Szumi siedzi w psychiatryku i dalej opowiada to samo. Urojenia chorego psychicznie człowieka.

 15. gadajcie co chcecie a ja wam mówię, że ziemia jest płaska do: dyzio 26 KWIETNIA 2021 O 12:53 pisze:

  skoro uważasz, że to co mówi radny Łukasz Szumilas to „Urojenia chorego psychicznie człowieka” to pewnie to samo uważasz na temat tego co mówi i pisze od dawna Bogdan Latosiński z kieleckiego MPK https://infobusko.pl/bogdan-latosinski-gra-w-ciuciubabke-czy-gangsterska-funkcjonowanie-i-nadzor-nad-swietokrzyskim-transportem-publicznym/

 16. Matrix pisze:

  „gadajcie co chcecie a ja wam mówię, że ziemia jest płaska do: dyzio 26 KWIETNIA 2021 O 12:53
  26 KWIETNIA 2021 O 13:02
  skoro uważasz, że to co mówi radny Łukasz Szumilas to „Urojenia chorego psychicznie człowieka” to pewnie to samo uważasz na temat tego co mówi i pisze od dawna Bogdan Latosiński z kieleckiego MPK https://infobusko.pl/bogdan-latosinski-gra-w-ciuciubabke-czy-gangsterska-funkcjonowanie-i-nadzor-nad-swietokrzyskim-transportem-publicznym/

  Nie błaźnij bo to dwie inne sprawy

 17. zdrowy rozsądek do Matrix 26 KWIETNIA 2021 O 13:35 pisze:

  „Nie błaźnij bo to dwie inne sprawy”
  czyżby? jesteś pewien?

 18. Matrix zdrowy rozsądek do Matrix 26 KWIETNIA 2021 O 13:35 pisze:

  Tak a ty?

 19. Małgorzata Młotas pisze:

  Czemu nikt nie wspomni o Krystynie M z Dąbrowy Tarnowskiej która to stojąc w kolejce w Społem swym zachowaniem sprowokowała przyjaciela Łukasza S.
  Może gdyby nie jej zachowanie nie doszłoby do tragedia.

 20. Do powyżej pisze:

  No tak radny niewinny i trzeba się z nim obchodzić jak z jajkiem.

  Brak słów …

 21. do powyżej pisze:

  ciekawe co byś pisał gdyby to ciebie policja potraktowała tak jak to przedstawia radny?

 22. Do powyżej pisze:

  Po 1. Zachowywałbym się jak normalny człowiek, nie robiłbym z siebie awanturnika dziennikarza który przeszkadza w czynnościach.
  Po 2. Gdybym nie robił z siebie cwaniaka i nie przeszkadzał w czynnościach to by mnie nikt nie obezwładniał.
  Po 3. A gdyby mnie obezwładniono nawet i bezprawnie to bym się nie szarpał z policjantem tylko grzecznie się bym poddał.
  Ps.. nawet przez myśl mi nie przechodzi by na kogoś wyskoczyć z nożem a tym bardziej na policjanta.

 23. giermek pisze:

  Tak wiele pytań rodzi ta sprawa. Pytań na które mimo upływu czasu nie ma jeszcze odpowiedzi. Dla mnie osobiście wielkim znakiem zapytania jest – utajnienie w procesie sądowym dowodu w formie zapisu z monitoringu sklepu LUX ?!Chciałbym się dowiedzieć dlaczego to uczyniono? Kto i czego się boi? Wszak jest tam pełen zapis zajścia wraz z interwencją policji. Przecież ten najbardziej drastyczny materiał z szamotaniny został upubliczniony prawie na wszystkich platformach społecznościowych i w telewizjach głównego nurtu który mógłby budzić przerażenie zanim sprawa trafiła do na wokandę więc przed czym chroni sąd? Do czasu uzyskania tej prostej odpowiedzi i obejrzenia całości materiału w jawnym procesie nie ma co gdybać.
  Wielki szacunek za odwagę dla redakcji za ten nowy materiał wszak wiem że nie spodziewał się za jego opublikowanie nagrody wiedział że temat jest bardzo kontrowersyjny i bardzo niewygodny dla środowiska samorządowego jak i pewnej opcji politycznej. Za kontynuowanie tego wątku mogą go jedynie spotkać w większości szykany i hejt.
  Z poważaniem

 24. Do giermek pisze:

  Masz jakieś wątpliwości co do jakiś nagrań z luxa to pisz do ministerstwa lub do sądu najwyższego. I jaki znowu szacunek dla redaktora przecież to jest tylko na jednym portaliku i to redaktora. Co innego gdyby pan redaktor spełnił to co mówił radny by zainteresować media.

 25. Czy w Polsce mamy wolne media i niezależnych dziennikarzy? pisze:

  Po tym co wysłuchałem to śmiem wątpić.

 26. Wojtek pisze:

  Ludziska, nie chce tu ani bronić ani potępiać radnego, ale pomyślcie tak na spokojnie: Dlaczego utajniono proces? Dlaczego do dziś dnia nie opublikowano nagrań spod Rossmanna? Moim zdaniem gdyby tam było coś, co by „dowaliło” radnemu, to już dawno by to opublikowano, prawda? Opublikowano by to i” uwalono” by go raz na zawsze, pokazano by czarno na białym jak było i raz na zawsze zakończyłyby się wszelkie gadki, komentarze i radny byłby skompromitowany raz na zawsze. Dlaczego tego nie zrobiono? Moim zdaniem tam są rzeczy korzystne dla radnego, dlatego nadal to jest tajne. Moim zdaniem wynika to po prostu z czystej logiki. Pomyślcie, po co utajniać sprawę? Po co od dwóch lat wszystko jest tajne? Czy aby nie dlatego, że jest to korzystne dla radnego, a niekorzystne dla innych osób? Pomyślcie proszę tak na spokojnie, bez emocji, tak jakby to nie był radny, tylko zupełnie ktoś obcy na drugim końcu Polski. Pomyślcie, dlaczego tak jest i jaka może być tego przyczyna.

 27. giermek pisze:

  Bardzo emocjonalny komentarz z tym pisaniem do ministerstwa i sądu najwyższego. Odpowiadam czy aby na pewno to należy do moich obowiązków? Nie mam kompetencji ani możliwości prawnych nie jestem stroną w tej sprawie – zwróciłem tylko uwagę na pewne fakty które budzą ogromne wątpliwości. Wiem że wielu osobnikom ten młody człowiek nadepnął na odcisk bo nie „krakał tak jak wszystkie wrony” ale zapewne za to cenili go ludzie którzy oddali na niego głos. Chciał coś zrobić w tym mieście poza „układem” a robił to tak jak umiał a skutki były różne. Tym wszystkim którzy tak szybko wydali na niego wyrok za nim uczynił to Sąd należałoby zadać pytanie a gdyby to był ktoś z twojej rodziny też tak bym zareagował?
  Wszyscy jesteśmy ludźmi którzy popełniają zapewne różne błędy ale każdy z nas zasługuje a wręcz ma prawo na sprawiedliwy przebieg procesu sądowego. I tyle w odpowiedzi.
  Z poważaniem

 28. Do Wojtek pisze:

  Powodów utajnienia może być więcej niż jeden. Może być to, o czym piszesz, ale mogą być i inne powody. Radny Ł. Sz. w nagranej rozmowie wspomina o teczce z dokumentami, którą miął przekazać Patrykowi Jakiemu, a która jest w aktach sprawy oraz mówi, że warszawskie CBA prowadzi sprawę. Być może to kolejny powód na utajnienie? Może komuś zależy, żeby te dokumenty nie ujrzały światła dziennego? A może ze względu na postępowanie CBA utajniono proces, dla dobra śledztwa, żeby te dokumenty nie wypłynęły i nie popsuły śledztwa czy dochodzenia? Tego na razie nie wiemy. Może kiedyś się dowiemy. Mnie też bardzo ciekawi, dlaczego wszystko jest „tajne przez poufne”.

 29. Do Wojtek 27 KWIETNIA 2021 O 22:52 pisze:

  Dodam jeszcze, że tuż po zajściu pod Rassmanem w mieszkaniu radnego Ł. Sz. była rewizja. Co znaleziono? Co zabezpieczono? Ja tego nie wiem. Czy to były dokumenty, nośniki danych? To zapewne też jest w aktach sprawy, więc…

 30. redahtorku o radnym z Buska piszesz co chwile, a o banksterze który zwinął milion ani słowa? pisze:

  Policjanci zatrzymali pracownika banku. Chodzi o kradzież ogromnych pieniędzy http://busko.net.pl/policjanci-zatrzymali-pracownika-banku-chodzi-o-kradziez-ogromnych-pieniedzy,,2,1,1,10,32515,n.html

  W ręce funkcjonariuszy z Komendy Miejskiej Policji w Kielcach, zajmujących się zwalczaniem przestępczości gospodarczej wpadł w miniony weekend 42- letni mieszkaniec powiatu buskiego.
  Śledczy ustalili, że mężczyzna będąc pracownikiem jednego z banków na terenie gminy Chmielnik, najprawdopodobniej wykorzystywał swoją wiedzę, by notorycznie okradać instytucję. Jego proceder trwał od października ubiegłego roku, a straty spowodowane opiewają na kwotę blisko 1 mln złotych. Decyzją Sądu Rejonowego w Busku-Zdroju zatrzymany najbliższe 3 miesiące spędzi w areszcie.
  Początek tej sprawy miał miejsce w ostatni piątek. Z policjantami z komisariatu w Chmielniku skontaktowała się 44- letnia pracownica jednego z banków. Zgłaszająca poinformowała o ujawnionych nieprawidłowościach, w efekcie których na koncie instytucji brakuje blisko 1 mln złotych. Ustalenia banku oraz policjantów wskazywały, że defraudacji musiała dokonać osoba, doskonale orientująca się w pracy systemów i mająca do nich dostęp. Tak podejrzenia padły na 42- letniego pracownika działu IT, pochodzącego z terenu powiatu buskiego. Mężczyzna został zatrzymany w ostatni weekend.
  Z ustaleń śledczych wynika, że nieuczciwy pracownik wyprowadzał pieniądze najprawdopodobniej od października ubiegłego roku. Wykorzystywał swoje uprawnienia i wiedzę, aby po przejęciu transzy pieniędzy, kasować z systemów ślady transakcji, tak by w pierwszej chwili nie zostały zauważone. W ten sposób okradł bank na kwotę co najmniej 960 tys. złotych. 42- latek usłyszał zarzut oszustwa i oszustwa komputerowego, w związku z kradzieżą pieniędzy znacznej ilości. We wtorek buski sąd przychylił się do wniosku i zastosował wobec zatrzymanego 3- miesięczny areszt.

 31. ŁUKASZ NIE ŻYJE!!! pisze:

  „Kolejna zagadkowa śmierć po interwencji policji. Nie żyje 29-letni Łukasz.”

  „29-letni Łukasz został pobity pałkami i zagazowany przez policję. Kilka godzin później nie żył – pisze „Gazeta Wrocławska”.”

  „Prokuratura wszczęła w tej sprawie śledztwo. Jest ono prowadzone w kierunku nieumyślnego spowodowania śmierci Łukasza.”

  Co się dzieje do ku..y nędzy w tym kraju? Kolejny młody człowiek i kolejna śmierć. Czy Teraz tu już nawet strach wzywać policje na pomoc…?

  Kolejny raz na usta ciśnie się pytanie i aż ciarki po plecach przechodzą, gdy się o tym pomyśli: Czy gdyby Łukasz Szumilas nie miał tego noża, też straciłby życie w wyniku uduszenia???

  https://nczas.com/2021/08/27/kolejna-zagadkowa-smierc-po-interwencji-policji-nie-zyje-29-letni-lukasz/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Masz pytania? Napisz do nas: redakcja@infobusko.pl