KPP KW: insp. Jakub Kosiń pożegnał się ze służbą w Policji - Internetowy Portal Informacyjny Mieszkańców Miasta i Gminy Busko-Zdrój

KPP KW: insp. Jakub Kosiń pożegnał się ze służbą w Policji

2 lutego 2021 | KPP Kazimierza Wielka MC 01.02.2021 / Jarosław Kruk 02.02.2021 | | 19 komentarzy

Dziś (JKR: 1.02.2021) w Sali Narad Komendy Powiatowej Policji w Kazimierzy Wielkiej odbyło się spotkanie, gdzie p.o. Komendanta Powiatowego w Kazimierzy Wielkiej insp. Jakub Kosiń pożegnał się ze służbą w Policji. W uroczystości uczestniczył p.o. Komendanta Wojewódzkiego Policji w Kielcach insp. Jarosław Tokarczyk. informuje na swej @stronie KPP Kazimierza Wielka

Inspektor Jakub Kosiń służbę w Policji rozpoczął 1 września 1991 roku w pińczowskiej komendzie. Podczas swojej 30-letniej służby, głównie związany był z pionem prewencji. Pełnił funkcję naczelnika prewencji w Komendzie Wojewódzkiej Policji w Kielcach, kierował jednostkami policji w Jędrzejowie, Busku-Zdroju i Kazimierzy Wielkiej. Odznaczony m. in.

 • Złotą Odznaką Zasłużony Policjant
 • Srebrnym Medalem Za Długoletnią Służbę
 • Złotym Medalem Za Zasługi Dla Pożarnictwa
 • Srebrnym Medalem Za Zasługi Dla Obronności Kraju

Spotkanie rozpoczął dowódca uroczystości złożeniem meldunku p.o. Komendanta Wojewódzkiego Policji w Kielcach insp. Jarosławowi Tokarczykowi.

Uroczystość była skromna, zorganizowana zgodnie z zachowaniem wszelkich przepisów sanitarnych. Wśród zaproszonych gości nie zabrakło m.in. Starosty Powiatu Kazimierskiego Pana Jana Nowaka, Burmistrza Miasta i Gminy w Kazimierzy Wielkiej Pana Adama Bodziocha i kapelana służb mundurowych ks. Mariana Fatygi.

Szef świętokrzyskich policjantów insp. Jarosław Tokarczyk oraz zebrani goście, podczas przemówień dziękowali za oddanie, siłę i upór w dążeniu do celu, jakim jest bezpieczeństwo mieszkańców powiatu kazimierskiego. Wszyscy podkreślali stałą gotowość do niesienia pomocy oraz rozwiązywania problemów przez odchodzącego na emeryturę komendanta.

Inspektor Jakub Kosiń podziękował władzom samorządowym za pomoc okazaną podczas jego służby, za współpracę i bardzo dobre relacje. Dziękując policjantom i pracownikom Policji za pełnioną służbę złożył im również życzenia zdrowia oraz wszelkiej pomyślności w życiu osobistym i zawodowym.

W imieniu wszystkich policjantów i pracowników cywilnych Komendy Powiatowej Policji w Kazimierzy Wielkiej podziękowania za służbę złożył Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Kazimierzy Wielkiej mł. insp. Jacek Piwowarski.

Dzisiejszą zbiórkę zakończyło … – cały artykuł i galeria zdjęć na źródłowej stronie KPP Kazimierza Wielka, po kliknięciu na link ♂

 

◙ Podobne informacje:

Łukasz Nowak: Wniosek komendanta Policji o nagrody dla funkcjonariuszy – informacja publiczna

POLICJANCI Z BUSKA- ZDROJU Z WIZYTĄ W KGP

Policja: Wręczono odznakę „Ponurego” – otrzymał ją policjant z Buska, który zatrzymywał radnego i został raniony nożem [ZDJĘCIA]

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna.

19 odpowiedzi na “KPP KW: insp. Jakub Kosiń pożegnał się ze służbą w Policji”

 1. Marcin pisze:

  30letnia służba i zasłużona emerytura!

 2. Ariel - znany syn milicjanta z Buska pisze:

  Marek Sikora (ur. 30 sierpnia 1959 w Busku-Zdroju, zm. 22 lipca 1996 w Służowie koło Buska-Zdroju) – polski aktor teatralny, filmowy i telewizyjny, reżyser teatralny, telewizyjny i operowy, choreograf. Absolwent szkoły baletowej (1978) oraz Wydziału Aktorskiego łódzkiej PWSFTviT (1982, dyplom 1987) i Wydziału Reżyserii warszawskiej PWST (1991).Karierę aktorską rozpoczął jako nastolatek, kiedy w 1974 roku zagrał w ekranizacji powieści młodzieżowej Koniec wakacji, do której został wybrany przez reżysera Stanisława Jędrykę spośród kilku tysięcy kandydatów[1]. Dwa lata później został odtwórcą głównej roli męskiej w serialu dla dzieci i młodzieży Szaleństwo Majki Skowron.

  Współpracował z wieloma teatrami w Polsce. W latach 1981–1983 występował w Słupskim Teatrze Dramatycznym, 1984–1986 występował w Teatrze Polskim w Poznaniu, gdzie zajmował się też przygotowywaniem układu walk. Współpracował też z poznańskim teatrem Scena na Piętrze (1985). W latach 1987–1988 pracował w Teatrze Dramatycznym w Opolu na stanowisku choreografa. W 1990 roku znalazł się wśród osób docenionych przez jury na XVI Opolskich Konfrontacjach Teatralnych (za spektakl Karmaniola wystawiony w Teatrze Dramatycznym w Opolu).

  Później, w latach 1991–1995, był konsultantem programowym, reżyserem i choreografem Teatru Powszechnego w Łodzi. Był też reżyserem Opery i Operetki w Szczecinie w latach 1991–1993. Współpracował ponadto z Teatrem Telewizji, a także warszawskim Teatrem Północnym, Teatrem Powszechnym w Warszawie, Operą Bałtycką w Gdańsku, wrocławskim Teatrem Polskim. W ostatnim okresie życia, w roku 1996, działał w Teatrze im. Bogusławskiego w Kaliszu oraz Teatrze Muzycznym w Gdyni.

  Zmarł nagle w miejscowości Służów koło Buska-Zdroju w wieku 37 lat. Przyczyną śmierci był udar mózgu[2].

 3. Do powyżej pisze:

  Mieliśmy zdolnego milicjanta z naszych terenów:)

 4. Łukasz Nowak pisze:

  Zamiast odznak i resortowej emerytury kosin zasłużył na „odpoczynek” za kratami.

 5. Do Łukasza Nowaka pisze:

  Na jakiej podstawie ?

 6. Łukasz Nowak pisze:

  Jak przedstawisz się (podasz imię, nazwisko i stopień służbowy), to napiszę©.

 7. Do Łukasza Nowaka pisze:

  To urocze że bierzesz mnie za kogoś kto nosi mundur czy pracuje w mundurówce. Niestety muszę cię zmartić bo nie pracuje w żadnej mundurówce.
  To teraz ja zapytam twoją osobę.
  Skonczyłeś coś w życiu? Jaki masz zawód? Pracujesz czy jesteś na bezrobociu lub rencie?

 8. Łukasz Nowak pisze:

  „To urocze że bierzesz mnie za kogoś kto nosi mundur czy pracuje w mundurówce. Niestety muszę cię zmartić bo nie pracuje w żadnej mundurówce.”

  Ale imię to chyba rodzice dali, co? I nazwisko chyba też odziedziczyłaś/eś? 🙂

  „To teraz ja zapytam twoją osobę.
  Skonczyłeś coś w życiu? Jaki masz zawód? Pracujesz czy jesteś na bezrobociu lub rencie?”

  Jeszcze nie raczyłaś/eś napisać nic zgoła na temat swej własnej „osoby”, więc nie widzę powodów, by rozpisywać się na temat mojej „osoby”.

 9. Do Łukasza Nowaka pisze:

  Po co mam podawać imie i nazwisko ?
  Nie jestem żadnym domniemanym aktywistą jak ty i nie udzielam się publicznie 😉

 10. Łukasz Nowak pisze:

  Po co mam podawać imie i nazwisko ?

  Po to, że ja podałem, więc (jak to ujął Olek) „sawuawiwłe” wymaga, by uczynić tak samo.

 11. Do Łukasza Nowaka pisze:

  Czyli mogę nawet i podać Łukasz Nowak. W końcu to wolny świat i każdy może podawać się pod inne imie i nazwisko a szczególnie w internecie.
  Ale jestem Mariusz Beyger.

 12. Czy Radny Łukasz Szumilas miał skończyć jak Andrzej Lepper????? pisze:

  Czy Radny Łukasz Szumilas miał skończyć jak Andrzej Lepper????? Czy za „Akcją pod Rossmannem” 18.05.2019 stoją wielcy nie tylko buskiego świata????? Wskazówki w „Prawda o morderstwie Andrzeja Leppera” Wojciecha Sumlińskiego https://youtu.be/lUjejt0MAjg.

 13. Czy jest to prawda że remont Ośrodka Zdrowia w Szczaworyżu został wykonany w podobny sposób jak "remont" kotłowni BSCK za czasów wesołego Witka? pisze:

  Czy jest to prawda że lista prac i materiałów zawartych w fakturach remontowych odbiega znacząco od tego co w Ośrodku Zdrowia w Szczaworyżu zostało faktycznie zrobione? Czy to że ponoć ta chałtura zaczyna wyłazić nie jest przyczyną zamknięcia Ośrodka? Czy nie jest planowana adaptacja na nowe potrzeby poprzedzona remontem który ma zatrzeć ślady zrobionej chałtury?

 14. Do powyzej pisze:

  Też mi ta sprawa wydaje się co najmniej niejasna i niewyjaśniona,np co na miejscu robił lokalny błazen i przydupas władzy????w piątek przegrał sprawę w sądzie z Radnym Sz.caly weekend, włóczył się za Sz starając Go sprowokować.Do tego jeszcze oficjalnie w imieniu całego Buska Tvnie się wypowiadał.Skad prawie w minutę ta telewizja i ten pozal się Boże reporter się zjawili.Dla mnie to trochę dziwne.Przy okazji Maroński chciał na tej sprawie się reklamować,pisząc na FB,że Sz w piątek go szukał i cudem uniknąl śmierci,co potem w,którymś Radiu musiał odszczekac.Pewnie jeszcze inne ciekawe fakty zaistniały o których nie wiem.Pozdrawiam myślących:-)

 15. Czy to prawda o czym informował Radny Łukasz Szumilas, że podobnie jak "remont" kotłowni BSCK w ramach tej samej unijnej rozbudowy BSCK za czasów wesołego Witka została wykonana klimatyzacja sali widowiskowej BSCK? pisze:

  Czy to prawda o czym informował Radny Łukasz Szumilas, że podobnie jak „remont” kotłowni BSCK w ramach tej samej unijnej rozbudowy BSCK za czasów wesołego Witka została wykonana klimatyzacja sali widowiskowej BSCK? Czy to prawda że klimatyzajca ta co jest w BSCK odbiega znacząco od tego co było w projekcie i w fakturach wykonawców?

 16. do Czy Radny Łukasz Szumilas miał skończyć jak Andrzej Lepper????? pisze:

  odpowiedź na to pytanie zna zapewne boa dusiciel

 17. XD pisze:

  Czytajac te komentarze to tylko XD

 18. […] Z policyjnym opisem przebiegu interwencji pod Rossmannem w dniu 18.05.2019 zawartym we wniosku o wyróżnienia do Komendanta Głównego Policji skierowanym przez Komendanta Wojewódzkiego Policji w Kielcach, 20.05.2019 r., ok. 48 godzin po akcji, można zapoznać się czytając artykuł zamieszczony na infobusko.pl 9.06.2020 r. „Łukasz Nowak: Wniosek komendanta Policji o nagrody dla funkcjonariuszy – informacja publiczna”♂, w szczególności przeglądając fotokopie odpowiedzi znak K-KS-062/3/2020, data 22.04.2020, którą panu Łukaszowi Nowakowi udzielił w ramach udostępnienia informacji publicznej ówczesny Komendant Powiatowy Policji w Busku-Zdroju insp. Jakub Kosin♂. […]

 19. […] Z policyjnym opisem przebiegu interwencji pod Rossmannem w dniu 18.05.2019 zawartym we wniosku o wyróżnienia do Komendanta Głównego Policji skierowanym przez Komendanta Wojewódzkiego Policji w Kielcach, 20.05.2019 r., ok. 48 godzin po akcji, można zapoznać się czytając artykuł zamieszczony na infobusko.pl 9.06.2020 r. „Łukasz Nowak: Wniosek komendanta Policji o nagrody dla funkcjonariuszy – informacja publiczna„♂, w szczególności przeglądając fotokopie odpowiedzi znak K-KS-062/3/2020, data 22.04.2020, którą panu Łukaszowi Nowakowi udzielił w ramach udostępnienia informacji publicznej ówczesny Komendant Powiatowy Policji w Busku-Zdroju insp. Jakub Kosin♂. […]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Masz pytania? Napisz do nas: redakcja@infobusko.pl