Łukasz Nowak: Wniosek komendanta Policji o nagrody dla funkcjonariuszy - informacja publiczna - Internetowy Portal Informacyjny Mieszkańców Miasta i Gminy Busko-Zdrój

Łukasz Nowak: Wniosek komendanta Policji o nagrody dla funkcjonariuszy – informacja publiczna

9 czerwca 2020 | Łukasz Nowak 06.06.2020 / Jarosław Kruk 09.06.2020 | | 90 komentarzy

Szanowny Panie Redaktorze, W związku z naruszającymi moje dobra osobiste komentarzami, w szczególności zarzucającymi mi kłamstwa, jakie pojawiły się na Portalu pod artykułem o brutalnej interwencji policjanta w USA „rmf24: Jego śmierć wstrząsnęła Ameryką. Kim był i jak zginął George Floyd? [WIDEO]” przesyłam – dla obrony swojego dobrego imienia – informację publiczną m. in. w sprawie przebiegu zajścia z udziałem radnego miejskiego. – napisał w mailu do redakcji infobusko.pl pan Łukasz Nowak

.

..

Z cytowanego wniosku Komendanta Powiatowego Policji o nagrody dla st. post Łukasza Czai oraz mł. asp. Zdzisława Patality wynika jednoznacznie, iż towarzysz radnego ranił policjanta, powodując u niego krwawienie, natomiast radny miał spowodować jedynie otarcia naskórka. Przysyłane przeze mnie informacje są jawne, można opublikować.

Łukasz Nowak


Jarosław Kruk: Od początku działania strony infobusko.pl przyjąłem zasadę nie ingerowania w komentarze pisane pod publikowanymi artykułami. Czasami jednak, czytając niektóre wpisy mam wątpliwości co do słuszności tej decyzji.

Mimo wyraźnej informacji: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna. – zdarzają się opinie, które wydają się przekraczać obowiązujące normy. Taka sytuacja ma miejsce w przypadku wpisów adresowanych pod adresem pana Łukasza Nowaka. Dlatego, mimo wątpliwości, zdecydowałem się jednak opublikować przesłaną informację zgodnie z wolą jej autora, tym bardziej, że jest to informacja publiczna.

 

◙ Podobne informacje:

busko.com.pl [18.05.2020]: – Busko-Zdrój: Radny zaatakował nożem Policjanta

 

RK: Buski radny napastnikiem? Dwóch policjantów zaatakowanych nożem [FILM]

POLICJANCI Z BUSKA- ZDROJU Z WIZYTĄ W KGP

Policja: Wręczono odznakę „Ponurego” – otrzymał ją policjant z Buska, który zatrzymywał radnego i został raniony nożem [ZDJĘCIA]

ZOZ: Policjant, także w służbie pacjentom

rmf24: Jego śmierć wstrząsnęła Ameryką. Kim był i jak zginął George Floyd? [WIDEO]

Kalendarium: 7 maja 1977 r. w sieni kamienicy przy ul. Szewskiej w Krakowie znaleziono zwłoki studenta Stanisława Pyjasa

 

lokalnie24.com [07.06.2020]: – KOLBUSZOWA. Śmierć mężczyzny na komendzie policji. Użyto paralizatora

 

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna.

90 odpowiedzi na “Łukasz Nowak: Wniosek komendanta Policji o nagrody dla funkcjonariuszy – informacja publiczna”

 1. Do ponizej pisze:

  Sz jest na chwilę obecną nie do obrony i tu masz rację,ale myśleć nikt nikomu nie zabroni,gdyby miał wykręcone ręce jak wskazuje logika to nie wyciągnął by noża.Jednak był duszony i wyszło jak wyszło,już bez tego noża był wystarczająco pogrążony i dla swoich oponentów nie groźny,ale nie byłby uje…bany dożywotnio pierdlem.

 2. do 9 czerwca 2020 o 12:51 pisze:

  Skoro i tak był – rzekomo – pogrążony, to po co go w takim razie postanowiono uje…ć dożywotnio?

 3. xxx pisze:

  Jakie szukanie teorii spiskowych? Po prostu stało się to, co się stało, nikt się tego nie spodziewał. Ludzie zadają sobie pytanie dlaczego tak się stało? Pomyślcie, jak zdarzy się na przykład katastrofa lotnicza, wypadek samochodowy, morski itp, to czy na samym początku zakłada się tylko jedną wersję i tego kurczowo trzyma? Otóż nie. Ma się otwarty umysł i zakłada wszelkie przyczyny, a dopiero potem w wyniku dochodzenia, badań, ekspertyz, obliczeń, przeprowadzenia wniosków dowodowych, wizji lokalnych etc., wyklucza kolejno poszczególne hipotezy. Teraz na samym początku tej sprawy można zakładać wszystkie możliwości i stawiać wszelkie pytania. Z czasem pomału dopiero się okaże co było na rzeczy, oczywiście pod warunkiem, że wszystko będzie przeprowadzone profesjonalnie, uczciwie i rzetelnie… Teraz nie czas na ferowanie wyroków, natomiast czas na zadawanie pytań jak najbardziej stosowny.

 4. Polscy komendanci powinni pisze:

  pouczyć kolegów z USA, że zachowanie Drecka Chauvina nie było duszeniem za które dostaje się areszt, lecz profesjonalną tzw. klamrą, za którą dostaje się nagrodę.

 5. Do ponizej pisze:

  Sz był tak niewygodny dla wielu osób,że trzeba rozpatrywać różne wersje,np dzięki głównie niemu ktoś nie wybudował sanatorium i nie zlikwidował targowiska,tyle wiadomo,blokowałby pewnie inne delikatnie mówiąc budzące kontrowersje transakcje sektora prywatnego z Buska władza,a to nie sa groszowe sprawy.

 6. Do ponizej pisze:

  Dokładnie tak,na naszych oczach Tworzy się fikcję!!!!kto widział rany tych Policjantów???parę godzin później ciężkie rany nie przeszkodziły im być w Kielcach u Komendanta Wojewódzkiego i przyjmować podziękowania za wzorowa interwencje!!!

 7. Komendant ma poczucie humoru! pisze:

  Przygniatanie radnego przez policjanta nazwał „przewróceniem się” XD.

  Ciekawe, że policjant przewrócił się taki sposób, że – zapewne odruchowo – ręka zacisnęła mu się na szyi radnego…

 8. do komendanta pisze:

  To w końcu zgłoszenie było do cholery o rzekomej bójce, czy o rzekomych groźbach karalnych??!

 9. aaa pisze:

  "Pomijam wszystko inne, jak metodę i procedury zatrzymania, konieczność bezwzględnego podporządkowania się poleceniom policjanta czy promile we krwizatrzymywanego. Ja tu widzę, że policjant EWIDENTNIE DUSI podejrzanego. Czemu nie pokazano jak doszło do tego momentu? Nie ma nagrań czy zostało przycięte odpowiednio? Nie jestem pewny czy zatrzymanie powinno polegać na uduszeniu podejrzanego. Człowiek w stresie zużywa do 5 x szybciej tlen, wie to każdy początkujący nurek. Tak więc zatrzymany w ciągu tych kilkunastu sekund realnie odczuwa "koniec". Z kolei każdy zapaśnik wie, co to oznacza no ale cywil może tego nie wiedzieć. Koleś miał nóż to fakt, ale w kieszeni ! Podduszony człowiek jest zdolny do desperackich czynów dlatego obrona może podciągać to pod samoobronę bo na pewno nie pod ATAK. Tak czy inaczej właśnie tak nie powinna wyglądać interwencja policji bo człowiek postawiony w sytuacji życie-śmierć mając ułamek sekundy działa odruchowo. Policjanci powinni , a ponoć mieli ! , informację o niebezpiecznym narzędziu OD RAZU wkroczyć z OKRZYKIEM GROŹBY UŻYCIA BRONI PALNEJ jak na filmie pt. "policja strzela do wariata w gorzowie" …"

 10. Co dzieje się obecnie z „wynalazkiem” z Kielc będącym prowodyrem zajścia z udziałem radnego? pisze:

  Czy jest jeszcze w areszcie, czy już – zapewne – na wolności? Czy w ogóle został skierowany przeciw niemu akt skarżenia, czy może sprawa została umorzona?

 11. r pisze:

  Jeżeli czyta to ktoś z rodziny. Bronić chłopaka do upadłego i za wszelką cenę! I przede wszystkim pozew dla tego półmózga co umieszcza te żenujące filmiki ze swoim parszywym ryjem i oskarżeniami !

 12. Brak Honoru!!! pisze:

  Jeszcze jakby było mało zamieszania wiceburmistrz od rana szczuje na FB,twierdząc,że w piątek z Sikora cudem uniknęli zasztyletowana,bo ich Sz szukał!!!Czego jeszcze chcecie Sikora z masońskim???samochód już mu zniszczyli,ma jeszcze dom i rodziców!!!tego wam do szczęścia jeszcze trzeba!!!???

 13. obiektywna pisze:

  Skoro radni obradują zdalnie:
  https://www.umig.busko.pl/rada-miejska-top-menu/nagrania-audio-video/18942-nagranie-audio-video-z-xx-sesji-rady-miejskiej-w-busku-zdroju-z-dnia-23-04-2020r.html

  To dlaczego nadal nie pozwalają radnemu Szumilasowi na udział w radach??!

 14. Ciekawe, czy wice pisze:

  zgłosił w piątek rzekome usiłowanie zasztyletowania go przez Łukasza??!
  Czy jednak są to czcze pomówienia?

 15. obiektywna pisze:

  Skoro teraz obrady są i tak zdalne dla wszystkich:
  http://www.umig.busko.pl/rada-miejska-top-menu/nagrania-audio-video/18942-nagranie-audio-video-z-xx-sesji-rady-miejskiej-w-busku-zdroju-z-dnia-23-04-2020r.html

  To czemu nadal nie pozwalają na udział w nich radnego Łukasz Szumilasa??!

 16. fr pisze:

  Potrzeba dobrego adwokata, ale z taką nagonką polityczną pewnie mało kto się podejmie takiej sprawy…

 17. Kto tu jest kryminalistą? pisze:

  Za uporczywe nękanie w Internecie radnego Rady Miejskiej Busko-Zdrój sąd Rejonowy w Busku-Zdroju, Konradowi Ch. zasądził wyrok 490 zł uznając winnym popełnianego czynu.

 18. Do ponizej pisze:

  Konrad CH dostał wyrok za co? Mimo to nie dał za wygraną,z tego co sam pisze łaził za tym Sz jak cień i w piątek i pewnie w sobotę bo był na miejscu tego zdarzenia prawie razem z Policja,należy o tym pamiętać w czasie procesu,który będzie mam nadzieję sprawiedliwy i zostaną zbadane,różne wątki poboczne.

 19. A ile konrad CH pisze:

  powinien otrzymać kary za þóźniejsze nękanie Szumilasa już w realu?

 20. obiektywna pisze:

  Dlaczego nadal nie pokazano nagrań ze sklepu LUX, gdzie – rzekomo – miał być początek zajścia?

 21. Dlaczego nie ma śledztwa przeciw konradowi ch.? pisze:

  Chodzi za Sz. jak cień. Podobno widziano go nawet wczoraj pod sądem podczas rozprawy na której klepnięto areszt dla Sz. na 3 miesiące. Jeśli to prawda, to czy policjanci z konwoju nie zauważyli tego gwiazdora facebooka i telewizji? Czy woleli nie widzieć? Biorąc pod uwagę, że Ch. już ma wyrok za nękanie Sz. w internecie, to komendant powinien wylecieć za niedopełnienie obowiązków jeśli nie zostało wszczęte śledztwo w sprawie uporczywego nękania, tym razem w realu.

 22. Pewnie teraz uznają Nowaka za wariata pisze:

  bo już myśleli, że sprawa jest załatwiona, gdy tymczasem zadaje on właściwe pytania.

  Takich ludzi przedstawia się zwykle jako czubków opinii publicznej, by ich zdyskredytować. Stara, ubecka metoda. Względnie nęka mandatami za byle wykroczenie.

 23. do poniżej pisze:

  A jeśli był chory? A jeśli ten drugi typ lub ktoś inny mu coś dosypał? Jakby twoją żonę lub siostrę zgwałcono za pomocą pigułki gwałtu, to też byś powiedział, że wystarczyło by nie rozkładała nóg? Tak, czy owak, zachowanie radnego nie może usprawiedliwiać braku profesjonalizmu patrolu prewencji oraz kłamst rzecznika prasowego buskiej komendy i ministra od policji o rzekomym ranieniu funkcjonariusza nożem.

 24. do pelikanów pisze:

  -Dlaczego np. J. Brudziński zPIS-u w TVP nazywa radnego „bandytą”? A może radny jest poprostu chorym człowiekiem?-Czy na drugi dzień odzdarzenia, bez wyników badań,ekspertyz i innych wynikówśledztwa, można już ferowaćwyroki? Od wydawaniawyroków są przecież sądy,prawda?-Co mogło być przyczyną takiegozachowania radnego?-Czy takie zachowaniespowodowała choroba typu guzw głowie lub inna somatycznachoroba, która dała takieobjawy?-Czy był on może chorypsychicznie?-Czy był on pod działaniemśrodków psychoaktywnych?Jeśli tak, czy zażył jedobrowolnie, czy ktoś mu jepodał?-Kim był ten drugi osobnik wwieku 37 lat? Dlaczego jest cichoi nic się nie mówi o nim?Kim był dla Łukasza Sz.? Skądsię wziął przy nim?-Czy to prawda, że radnyzajmował się domniemanymiróżnymi nazwijmy to „dziwniepachnącymi” sprawami, węszył igrzebał tu i tam?-Czy to prawda, że był na tropiejakichś domniemanych „przekrętów” i chciał toujawnić?-Czy to prawda, że radny tropiłdomniemane „dziwne” powiązania polityczno-biznesowe określonych osób?-Czy radny mógł posiadać wiedzę „niewygodną”, zagrażającąkomuś?

 25. GAL pisze:

  Film pokazuje tylko część interwencji i sam skutek uderzenia policjanta rękojeścią, nie pokazuje całości interwencji i tego jak zachowywali się policjanci i czy dopełnili wszystkich obowiązków, a to jest istotne. Rozdmuchanie tej sprawy na całą Polskę i nazywanie go nożownikiem jest chyba na wyrost. POLICJO pokażcie rany tego policjanta!!!!

 26. ?? pisze:

  Na echu dnia piszą ze nawoływał w sądzie szumilas aby nie głosować na cieślaka. Przecież to jego dobry znajomy.

 27. xyz pisze:

  mariola chcesz powiedzieć że na miejscu zdarzenia był policjant po cywilu i nie zareagował w chwili kiedy mundurowy patrol przeprowadzał nieudolne zatrzymanie.Jeśli to jest prawda to owy policjant powinien zostać wydalony ze służby w trybie natychmiastowym.

 28. wtopa na całego pisze:

  interwencja i obezwładnianie poniżej wszelkiej krytyki

 29. Fix pisze:

  Jeśli mowa o milicji w otoczeniu sikory to przyjrzyjcie się zwie. Wi,wyjątkowa ruda menda i konfident gawinowi wytknął L4 a sam całe życie pod opieką specjalistów;-)po co sikora takiegotypa trzyma,bo jest mu potrzebny!

 30. do wtopa na całego pisze:

  a może właśnie tak to miało wyglądać?

 31. do janek 9 CZERWCA 2020 O 11:47 pisze:

  napisałeś „kto wydał tak idiotyczną decyzję zerwania wierzchniej warstwy trawy na obiekcie chronionym przyrodniczo i historycznie i, że tym powinien zając się prokurator pan sikora podał mnie do organów ścigania. ja złożyłem na policji wyjaśnienie i złożyłem moją chęć zawsze zapytania(jako wyborca i mieszkaniec, oraz podatnik tego miasta) dlaczego wszystkie durne nieprzemyślane decyzje wychodzą z jednoosobowej dyktatorskiej decyzji, którą potem chronią jego pracownicy. Potwierdzam, pewnymi sprawami które dzieją się w Busku (tak zwana pielęgnacja drzew w okresie chronionym wraz z usuwaniem gniazd z pisklętami,kilkanaście bezsensownych betonów mówiących że Busko jest gminą uzdrowiskową itd)powinien zająć się prokurator, tak powinien zająć się prokurator”. O jakie zerwanie wierzchniej warstwy trawy na obiekcie chronionym przyrodniczo i historycznie chodzi? to rzeczywiście dotyczy obiektu chronionego przyrodniczo i historycznie? może tylko ci się tak wydaje?

 32. Łowca troli, hejterów i świrów :) pisze:

  Czy 90% komentarzy pisze specyficznie wyglądający i specyficznie zachowując się „1 głos z sieslawic”? Ciekawe co by wykazały badania, jakby go przebadać psychiatryczne?

 33. do powyżej pisze:

  Kogo masz na myśli? xD

 34. […] Łukasz Nowak: Wniosek komendanta Policji o nagrody dla funkcjonariuszy – informacja publiczna […]

 35. […] Łukasz Nowak: Wniosek komendanta Policji o nagrody dla funkcjonariuszy – informacja publiczna […]

 36. Czy Radny Łukasz Szumilas miał skończyć jak Andrzej Lepper????? pisze:

  Czy Radny Łukasz Szumilas miał skończyć jak Andrzej Lepper????? Czy za „Akcją pod Rossmannem” 18.05.2019 stoją wielcy nie tylko buskiego świata????? Wskazówki w „Prawda o morderstwie Andrzeja Leppera” Wojciecha Sumlińskiego https://youtu.be/lUjejt0MAjg.

 37. […] 20.05.2019 r., ok. 48 godzin po akcji, można zapoznać się czytając artykuł zamieszczony na infobusko.pl 9.06.2020 r. „Łukasz Nowak: Wniosek komendanta Policji o nagrody dla funkcjonari…, w szczególności przeglądając fotokopie odpowiedzi znak K-KS-062/3/2020, data 22.04.2020, […]

 38. […] 20.05.2019 r., ok. 48 godzin po akcji, można zapoznać się czytając artykuł zamieszczony na infobusko.pl 9.06.2020 r. „Łukasz Nowak: Wniosek komendanta Policji o nagrody dla funkcjonari…, w szczególności przeglądając fotokopie odpowiedzi znak K-KS-062/3/2020, data 22.04.2020, […]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Masz pytania? Napisz do nas: redakcja@infobusko.pl