Łukasz Nowak: Wniosek komendanta Policji o nagrody dla funkcjonariuszy - informacja publiczna - Internetowy Portal Informacyjny Mieszkańców Miasta i Gminy Busko-Zdrój

Łukasz Nowak: Wniosek komendanta Policji o nagrody dla funkcjonariuszy – informacja publiczna

9 czerwca 2020 | Łukasz Nowak 06.06.2020 / Jarosław Kruk 09.06.2020 | | 87 komentarzy

Szanowny Panie Redaktorze, W związku z naruszającymi moje dobra osobiste komentarzami, w szczególności zarzucającymi mi kłamstwa, jakie pojawiły się na Portalu pod artykułem o brutalnej interwencji policjanta w USA „rmf24: Jego śmierć wstrząsnęła Ameryką. Kim był i jak zginął George Floyd? [WIDEO]” przesyłam – dla obrony swojego dobrego imienia – informację publiczną m. in. w sprawie przebiegu zajścia z udziałem radnego miejskiego. – napisał w mailu do redakcji infobusko.pl pan Łukasz Nowak

.

..

Z cytowanego wniosku Komendanta Powiatowego Policji o nagrody dla st. post Łukasza Czai oraz mł. asp. Zdzisława Patality wynika jednoznacznie, iż towarzysz radnego ranił policjanta, powodując u niego krwawienie, natomiast radny miał spowodować jedynie otarcia naskórka. Przysyłane przeze mnie informacje są jawne, można opublikować.

Łukasz Nowak


Jarosław Kruk: Od początku działania strony infobusko.pl przyjąłem zasadę nie ingerowania w komentarze pisane pod publikowanymi artykułami. Czasami jednak, czytając niektóre wpisy mam wątpliwości co do słuszności tej decyzji.

Mimo wyraźnej informacji: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna. – zdarzają się opinie, które wydają się przekraczać obowiązujące normy. Taka sytuacja ma miejsce w przypadku wpisów adresowanych pod adresem pana Łukasza Nowaka. Dlatego, mimo wątpliwości, zdecydowałem się jednak opublikować przesłaną informację zgodnie z wolą jej autora, tym bardziej, że jest to informacja publiczna.

 

◙ Podobne informacje:

busko.com.pl [18.05.2020]: – Busko-Zdrój: Radny zaatakował nożem Policjanta

 

RK: Buski radny napastnikiem? Dwóch policjantów zaatakowanych nożem [FILM]

POLICJANCI Z BUSKA- ZDROJU Z WIZYTĄ W KGP

Policja: Wręczono odznakę „Ponurego” – otrzymał ją policjant z Buska, który zatrzymywał radnego i został raniony nożem [ZDJĘCIA]

ZOZ: Policjant, także w służbie pacjentom

rmf24: Jego śmierć wstrząsnęła Ameryką. Kim był i jak zginął George Floyd? [WIDEO]

Kalendarium: 7 maja 1977 r. w sieni kamienicy przy ul. Szewskiej w Krakowie znaleziono zwłoki studenta Stanisława Pyjasa

 

lokalnie24.com [07.06.2020]: – KOLBUSZOWA. Śmierć mężczyzny na komendzie policji. Użyto paralizatora

 

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna.

87 odpowiedzi na “Łukasz Nowak: Wniosek komendanta Policji o nagrody dla funkcjonariuszy – informacja publiczna”

 1. Auu pisze:

  Łuki radny morderca!!!!!

 2. A pisze:

  A dlaczego nie ma przebiegu służby drugiego funkcjonariusza z akcji z Radnym????

 3. anonimowy bohater spod Rossmanna i tajemniczy komandos-ochroniarz pisze:

  Bardzo ciekawą postacią tego wg. mnie teatrzyku „Akcja pod Rossmannem” 18 maja 2019 jest tajemniczy przechodzień, który jak widać pod koniec filmiku ze zdarzenia natychmiast po tym jak tylko radny Szumilas uderza rękojeścią a nie ostrzem noża policjanta doskakuje i bardzo wprawnie błyskawicznie wyjmuje mu nóż z ręki. Godne podziwu i pochwały zachowanie! To on jest uważam bohaterem całego zdarzenia i to on a nie nieporadni policjanci zasługuje chyba na ordery i pochwały. Bez jego wprawnej interwencji wypadki mogłyby się potoczyć różnie.

  Dlaczego więc nie sławi się i nie pokazuje publicznie tego bohatera? Czy nie zasługuje on na medal Za ofiarność i odwagę? Czy nieudolnie działający policjant duszący klamrą radnego Szumilasa nie powinien jemu oddać medali i nagród, czy to nie jemu powinien gratulować komendant główny policji?

  Szkoda co prawda i ciekawe dlaczego nie pomógł policjantowi obezwładnić radnego wcześniej w trakcie szamotaniny, zanim w przedstawieniu pojawił się nóż? Nie było go czy nie mógł za wcześnie interweniować? Ciekawe tym bardziej, że na widok noża 99% ludzi ucieka a nie rusza z odsieczą. Przykład z listopada 2019 r. Londynu https://tvn24.pl/swiat/atak-nozownika-w-londynie-2019-brytyjskie-media-polak-bohaterem-ra989524-2508417
  Bohater z Londynu stał się sławny i informowali o nim wszyscy na cały świat a tu w Busku, pół roku wcześniej, 18 maja 2019 r podobna sytuacja, bohaterski przypadkowy przechodzień odbiera nóż i nikt o tym nie pisze, nie sławi dzielnego przechodnia, a TVN zamiast tego bohatera zareklamować i jego godną podziwu postawę to bierze innego eksperta przed kamery. Czy to nie dziwne? Czy policja wie kim był ten tajemniczy przypadkowy przechodzień bohater?

  Swoją drogą ten przypadkowy przechodzień jak wdać na filmiku, sądząc po wyglądzie, po ruchach i wyjątkowo sprawnym i umiejętnym odebraniu noża chyba na co dzień nie zarabia na życie koszeniem trawy czy ocieplaniem budynków. Skąd więc taki anonimowy as wziął się w Busku pod Rossmannem dokładnie w chwili zajścia? Dlaczego pozostaje anonimowy? Czy ktoś wie kim był ten bohater?

  Też bardzo ciekawe jakim cudem akurat kilka dni przed akcją pod Rossmannem tajemniczy mieszkaniec jakoby były komandos ponoć z podwarszawskiej miejscowości znajduje się w Kielcach i jakoby przypadkowo napotyka radnego Łukasza Szumilasa i staje się jego ochroniarzem? Przez tych kilka dni nie odstępuje go na krok, jest z nim wszędzie, zamieszkuje w mieszkaniu radnego Szumilasa i to on a nie radny Szumilas wymachuje wszędzie nożem i robi teatrzyk. Czy radny Szumilas wcześniej tak każdego zapraszał do domu, dzielił się z nim odzieżą, karmił go i chodził wszędzie?
  Czy nie wygląda na to, że radny Szumilas przez tych kilka dni był jak zombi z odebraną lub mocno ograniczoną świadomością, podobnie jak dziewczyny po pigułce gwałtu? ciekawe, ciekawe, ciekawe.

 4. tajemnicza kobieta co ma rentgen w oczach pisze:

  Bardzo ciekawą postacią tego wg. mnie teatrzyku „Akcja pod Rossmannem” 18 maja 2019 jest również tajemnicza kobieta co ma rentgen w oczach. Nikt nie wiedział, że radny Łukasz Szumilas ma ze sobą nóż tego dnia, bo po prostu nigdy noża nie nosił. Wyjątkowo tego dnia wziął go wychodząc z domu za namową przygarniętego „ochroniarza” do samoobrony, bo czuł się zagrożony. Radny Szumilas nigdzie nie pokazywał tego noża i nie było go widać pod ubraniem. Rodzi się więc niezmiernie ważne pytanie skąd więc ta kobieta, która na filmiku krzyczy, że on ma nóż, wiedziała o tym nożu? Jakim cudem to wiedziała? Czyżby miała rentgeny w oczach i widziała nóż schowany pod ubraniem radnego? Jeśli ta kobieta ma takie umiejętności to powinno się ją pokazać i rozreklamować, powinna być sławna na cały świat i zarabiać duże pieniądze pokazując publicznie swoje umiejętności np w TVN. A z pewnością powinna być zatrudniona np. w ochronie pani premier Beaty Szydło czy pana prezydenta Andrzeja Dudy. Szkoda by taki talent się marnował.

 5. tajemniczy kamerzysta pisze:

  i kolejna dziwna osoba, której personalis też nie są znane to tajemniczy kamerzysta. Nagranie jest ze stojącej kamery co jest bardzo dziwne i niespotykane bo zazwyczaj osoba filmująca odruchowo porusza się z kamerką by lepiej nagrywać filmowane zajście. Nagranie też nie ma jakby początku i nie ma chyba końca. O ile brak początku tego wg. mnie teatrzyku „Akcja pod Rossmannem” 18 maja 2019 można tłumaczyć tym, że ktoś nie od razu włączył nagrywanie, o tyle zakończenie mam wrażenie jest za wczesne, bowiem normalnie kręci się dłużej takie akcje. Wystarczy porównać nagranie ostatniej akcji kieleckiej straży miejskiej co zakuła w kajdanki właściciela restauracji na Sienkiewce https://infobusko.pl/em-video-skuli-wlasciciela-kieleckiej-restauracji-i-odwiezli-na-komisariat-dlaczego/
  W przypadku nagrania „Akcji pod Rossmannem” 18 maja 2019 chyba specjalnie pokazany jest jedynie wycinek nagrania.
  Ciekawe bardzo jest też to, że tajemniczy kamerzysta, który mógłby przecież za swoje nagranie, które pokazały wszystkie serwisy i telewizje wziąć ogromne pieniądze z tytułu praw autorskich chyba tego nie zrobił bo nic o tym nie wiadomo. W dobie internetu jest niespotykane. Mało tego, tajemniczy kamerzysta powinien być przedstawiony przez TVP publicznie i stawiany jako wzór właściwej postawy obywatelskiej, gdyż dzięki niemu wymiar sprawiedliwości ma bodaj jedyne nagranie „Akcji pod Rossmannem” 18 maja 2019.
  To że jest to bodaj jedyne nagranie „Akcji pod Rossmannem” 18 maja 2019 też jest bardzo dziwne w czasach gdy każdy nosi komórkę i gdy tylko coś się dzieje wielu czym prędzej to kameruje. A tu proszę samo południe, sam środek miasta, wydarzenie epokowe w historii Buska i tylko jeden osobliwy filmik. Czy nie jest to zastanawiające?

 6. Iwona pisze:

  Analiza faktów.Bezpośrednio po zdarzeniu media podają,iż dwaj policjanci zostali ranni. Później okazuje sie,że jeden chciał zabić i bez procesu i rzetelnego zbadania sprawy ma zarzut usiłowania zabojstwa..Drugi jak się okazuje nawet nie ranił i usłyszał inne zarzuty. Gdzie jest prawda? Czy Łukasz Sz.dostal taki zarzut tylko dlatego,że był niewygodnym radnym i chciano go uciszyć?Jak w demokratycznym państwie z rzekomo niezawisłymi sądami na drugi dzień od zdarzenia zmienia się kwalifikacje czynu i dlaczego? I dlaczego podejrzany wymuje nóż w momencie kiedy jedna z kobiet obserwujących zajście krzyczy "on ma nóż"! Skąd wiedziała,że go ma?Może faktycznie był już przyduszony i zrobił to w obronie koniecznej? Dodam,że na filmiku widać,iż nie uderza ostrzem noża. Dlaczego nie pokazano noża jaki posiadał radny tylko drugi z uczestników zdarzenia, który najpierw ranił policjanta a później się okazało,że jednak nie? A obaj policjanci ponoć trafili do szpitala, dziwne i niespójne.Niedawno zapadł wyrok 7 lat dla ojca za 7 gwałtów na własnej córce.. Skandalicznie niski. Tymczasem bez procesu Łukasz Sz.traktowany jest już jak najgorszy rodzaj przestępcy i wyprowadzany w kajdanach na nogach i rękach? Czy posiadał aż tak niewygodne informacje,że grozi mu aż dożywocie?

 7. CZY SIEKIERA TO ZAWSZE SIEKIERA? CZY NÓŻ TO ZAWSZE NÓŻ? pisze:

  Odkąd czytam, że radny dźgnął rączką noża, a nie ostrzem to zastanawiam się nad tym czy właściwa kwalifikacja została przyjęta.Rozważmy przypadek – pijany sąsiad idzie zrobić krzywdę kobiecie, która ma w ręce siekierę. Kobieta obawia się o siebie, zamierza użyć do obrony trzymanego narzędzia, ale nie chce zabić delikwenta tylko go osłabić , więc wali z całej siły trzonkiem siekiery sąsiada w łeb. Skutkuje to. Ale sąsiad z wielkim guzem na łbie po tym incydencie oskarża kobietkę o atak i cios siekierą – jak w rzeczy samej było. Pytanie – czy kobieta odpowie za próbę rozłupania łba sasiada, czy będzie sądzona za użycie tępego narzędzia?__ __ __Drugi przypadek, często widziany na filmach – gość mający w ręku pistolet z kompletem naboi wali przeciwnika w łeb twardą kolbą broni palnej, bo chce go osłabić a nie zabić. Czy ten przeciwnik może gościa oskarżyć o użycie broni palnej, która w istocie została użyta względem niego czy tylko postawić zarzut użycia tępego narzędzia? __ .. __ Jeśli w powyższych przypadkach właściwa odpowiedź brzmi – nie siekiera tylko trzonek, nie pistolet tylko kolba to dlaczego radnego skazuje się na dożywocie za uderzenie trzonkiem noża?

 8. Jest miasteczko ponad rzeczką, sympatyczne dość miasteczko pisze:

  Zacznę anegdotą. Starsi znają dobrze westerny, młodzi pewnie czasem też jakiś film z kowbojami widzieli. W klasycznych filmach o Dzikim Zachodzie dobry charakter walczył z czarnym charakterem. Często w fabule było tak, że tym złym był bogaty duży ranczer, który koniecznie chciał przejąć farmę dobrego, drobnego sąsiada. Ten szwarc charakter miał najczęściej kontrolę nad mieszkańcami, wszyscy się go bali, mało tego, nawet miejscowy stróż prawa, szeryf był na skinienie palca…….. Tylko ten jeden delikwent nie był posłuszny i za żadne skarby nie chciał sprzedać swojej ziemi potentatowi……… Więc jak szwarccharakter rozwiązywał problem? otóż brał do pomocy rewolwerowca by ten odprawił nieboraka na tamten świat. ………Ale był problem, bo choć Dziki Zachód był dziki, to mimo wszystko obowiązywało i tam prawo i nawet kilerzy go przestrzegali. Wśród paragrafów był zakaz strzelania w plecy i do człowieka bez broni. …… Za to groziła szubienica……Więc jakie było rozwiązanie?…. otóż takie, że ten rewolwerowiec kręcił się wokół tego nieszczęśnika jak przed burzą ciemna chmura po horyzoncie i publicznie prowokował nieposłusznego na różne sposoby, tak by ten w końcu w miejscu publicznym i przy świadkach dotknął choćby broni…… Bo gdy ten zaszczuty do granic wytrzymałości nieborak chwytał w końcu za broń w desperacji, choćby za lufę, to ten kiler posyłał mu błyskawicznie kulkę i bogaty ranczer miał problem z głowy……….. Chodziło o to by dotknął broni. Wszytko wtedy odbyło się zgodnie z prawem – rewolwerowiec przecież w obronie własnej i zgodnie z prawem zadziałał – bo przecież denat sięgnął po broń, wszyscy widzieli……. Na westernach wówczas do akcji zazwyczaj wkraczał dobry charakter, który likwidował najpierw rewolwerowca a potem zachłannego bogacza i wszystko kończyło się hepiendem……….Tak mniej więcej w skrócie wyglądały scenariusze wielu westernów…..……………………………..Po tym wstępie czas na bajkę, zupełną fikcję oczywiście.. W pewnej miejscowości, podobnie jak w wielu innych, toczy się codzienne monotonne życie. Wszyscy mieszkańcy pogodzili się z tym jak ono wygląda, że tutaj jest jak jest, że są duzi i mali, że jednym wolno więcej innym mniej. Każdy zna swoje miejsce w tej układance i choć czasem coś mu się może i nie podoba to i tak siedzi cicho, albo wyjeżdża. …………….Aż pewnego dnia powstaje problem bo pojawia się odszczepieniec. Dziwoląg przestaje potulnie godzić się na to co jest i zaczyna głośno mówić co mu się niepodoba……. …. Na nieszczęście przychodzi czas wyborów przedstawicieli i jakimś cudem ten dziwak dostaje się do zarządu. I wtedy robi się całkiem źle, bo ten cudak uwierzywszy, ze może być inaczej i że on to jest w stanie zrobić, że może uszczęśliwić miasteczko, nie biorąc pod uwagę, że może wbrew jego woli…..Więc co trzeba zrobić, trzeba się go pozbyć, z zachowaniem prawa oczywiście! Jak to zrobić – ano raz a dobrze. Perswazja nie pomaga. Nie ma na niego haków. Więc sięga się po pomoc specjalistów. Przygotowuje się scenariusz, rozpisuje role i etapami prowadzi delikwenta do pułapki. ……….Przykleja mu się towarzysza, który dopomoże w realizacji scenariusza. Jak to zrobić, skąd wziąć takowego? Podrzuca się mu go. A jak sprawić by mu zaufał – a na przykład w ten sposób, że aranżuje się na delikwenta napad zbójów, przed agresją których tenże towarzysz go ratuje. Czy można nie nabrać zaufania do towarzysza, który ratuje ci życie? A jako, ze ten wybawiciel okazuje się bezdomny to przyprowadza się go do domu, karmi i nocuje. Towarzysz, anioł stróż okazuje się byłym komandosem i wie jak się zabezpieczyć. Od chwili napadu z którego delikwent cudem wyszedł z życiem, nabiera on przekonania , że chcą go pozbawić życia., więc słucha rady rady towarzysza, który doradza samouzbrojenie, najprościej w nóż..………. Na koniec preparuje się sytuację w miejscu publicznym, w asyście świadków, z której nie ma dobrego wyjścia. Biorą w niej udział nietykalni. Dochodzi w niej do finałowej akcji, w której nietykalny tak sprytnie oddziaływuje na delikwenta, że ten biedak może właściwie tylko dać się udusić………. To nic, że reguły działania nakazują opanować w pierwszej kolejności ręce delikwenta, bo one są najgroźniejsze. Nie o to w tej akcji chodzi. Ręce mają pozostać wolne po to by delikwent był w stanie w końcu zrobić to o co chodzi reżyserowi, by nieświadom tego użył narzędzia w które został specjalnie zaopatrzony, a to zdecyduje o definitywnie innej kwalifikacji czynu i o dalszym jego losie. Może się jednak zdarzyć , że pacjent mimo tak misternego przygotowania nie sięgnie po narzędzie. To nic nie zmieni, bowiem wtedy można delikwenta po prostu udusić lub mu skręcić kark i problem również zostanie rozwiązany. Wszystko jest zgodnie z przepisami, jest wielu świadków, są kamery……….No dobrze, ale co jak sytuacja wymknie się spod kontroli i delikwent mający wolne ręce zada niestety śmiertelne ugodzenie nietykalnemu. Jest na to sposób, są rękawiczki antyprzecięciowe, jest więc i specjalna bielizna antyprzecięciowa, a poza tym będzie blisko ochrona, która jak tylko delikwent zrobi to o co chodzi to wkroczy do akcji i go obezwładni – teraz już szybko, fachowo i skutecznie.No i odbywa się scena finałowa. W samo południe , w centralnym miejscu, na oczach dziesiątek oczu i wielu kamer……….. Nietykalny zgodnie z planem chwyta za kark delikwenta i dusi. Ten się miota bo nie ułomek, a w strachu o życie wysila się w czwórnasób. Wokół ludzie stoją i nie idą z pomocą choć by przecież mogli. Mijają kolejne sekundy, delikwent w odruchu samoobrony miota się – można powiedzieć niepotrzebnie przecież, bo wydaje się, że nic mu nic nie grozi ze strony nietykalnego. Ale delikwent chyba jest innego zdania. Walczy o łyk powietrza, instynktownie walczy o życie. ……….Niestety mimo upływu czasu i przy ulatującej z braku tlenu świadomości nie sięga po broń, bo pewnie zapomniał w całym zamieszaniu. Na szczęście dla reżysera zdarza się cud. Delikwent chwyta broń i rękojeścią uderza dusiciela. Bingo! Mamy cię. Ofiara dotknęła rewolwera – kiler może mu wpakować kulkę. Można już skończyć pokaz, błyskawicznie doskakuje przypadkowy przechodzień, który do tej pory bał się nieuzbrojonego delikwenta, ale widząc narzędzie w jego rękach nabiera odwagi i rusza na pomoc. Fachowo odbiera broń i teraz już szybko, fachowo i skutecznie udaje się unieruchomić delikwenta. Ktoś zauważa co prawda, że delikwent uchwycił narzędzie odwrotnie, ale to nie problem, przecież ważne jest to co wpisze się w papiery…… Wszystko się udało. Problem na zawsze został rozwiązany. Można napić się szampana i nagrodzić aktorów………………………..…. Ten cały opis to jest oczywiście abstrakcyjnym wymysłem , to całkowita fikcja której ewentualne zbieżności z realnymi zdarzeniami osobami są zupełnie przypadkowe. Każdy rozsądny obywatel wie, że takie rzeczy są niemożliwe, a jeśli już to tylko w filmach. ………………..

 9. Wygląda na to, że sława naszego dzielnego Łukasza Czai dotarła nawet za ocean pisze:

  Widocznie Derek Chauvin
  inspirował się akcją pod
  Rossmannem, pewnie liczył, że też dostanie nagrodę od
  komendanta, lecz się przeliczył.

 10. Komendant wojewódzki sam sobie zaprzeczył pisze:

  Raz pisze, że wynalazek z Kielc ranił policjanta, to znowy pisze, że nie.
  Pisze, że zgłoszenie było w sprawie bójki, to znówu, że były groźby wynalazka. Pisze, że Czaja chciał wylegitymowć Radnego, a nie pisze, dlaczego.

 11. Zgłoszenie było o grożeniu nożem jak relacjonuje Piwowarski czy o bójce jak pisze Komendant Wojewódzki? grożenie i bójka to raczej nie to samo pisze:

  https://www.rmf24.pl/fakty/polska/news-jaki-nozownik-z-buska-zdroju-bedzie-odpowiadal-za-usilowanie,nId,2998840: „Sobotnia interwencja policji w Busku-Zdroju była związana ze zgłoszeniem o tym, że w sklepie ktoś grozi nożem klientom. Jak wyjaśniał PAP oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Busku-Zdroju Tomasz Piwowarski, na miejsce pojechał policyjny patrol. Przed sklepem dwaj funkcjonariusze zastali 37-latka. Zauważyli, że z rękawa jego kurtki wystaje nóż. Podczas legitymowania tego mężczyzny ze sklepu wyszedł drugi – 32-latek. Najpierw zaatakował on słownie policjantów, później zaczął ich przepychać. W trakcie akcji obezwładniania tego mężczyzny, wyciągnął on nóż i dwukrotnie dźgnął jednego z policjantów w plecy. Rany na szczęście były płytkie – uszkodziły jedynie skórę – relacjonował Piwowarski.”

  Komendant Wojewódzki Policji w Kielcach: „W dniu 18 maja 2019 roku o godz. 11.26 dyżurny KPP w Busku-Zdroju otrzymał zgłoszenie, z treści którego wynikało, że pod sklepem LUX w Busku-Zdroju przy ul. Poprzecznej doszło do bójki dwóch osób mających nóż i będących pod wpływem środków odurzającyh. Na miejsce natychmiast skierował patrol, w składzie mł. asp. Zdzisław Patalita – d-ca patrolu oraz st. post. Łukasz Czaja, który podjął interwencję. Dodatkowo na miejsce zdarzenia został skierowany kolejny patrol.

 12. 345 pisze:

  Hoho ale się chłopczyk z Siesławic rozpisał.

 13. Czy słyszał ktoś wcześniej by Szumi był agresywny? pisze:

  Czy słyszał ktoś wcześniej by Szumi był agresywny? ja nie słyszałem. Za to czytałem w komentarzach na busko.com.pl, że ten policjant co to niby zakładając duszącą klamrę na szyję radnemu obezwładniał go, to znany był z ponoć agresywnych zachowań wobec klientów Biedronki w której wcześniej pracował. I zastanawiam się jakim cudem taka osoba, która wygląda na to, że ma ewidentne kłopoty z opanowaniem emocji została przyjęta do policji, jak przeszła obowiązkowe kwalifikacyjne testy psychologiczne? czy osobie, która pracując w Biedronce jak ktoś napisał w komentarzach, była agresywna w stosunku do klientów można dać broń? Rany boskie, toż to dobrze, że w Busku pod Rosmanem nie doszło wtedy do sytuacji jak w Koninie, gdzie policjant zastrzelił bezbronnego 21 latka podczas próby legitymowania https://tvn24.pl/poznan/konin-policjant-smiertelnie-postrzelil-21-latka-rpo-pyta-o-postepowanie-dyscyplinarne-komendant-odpowiada-4533334

 14. mix pisze:

  Szumi zachowywał się jak ci co zażyli mocne dopalacze, ale żeby w sobotę, przed spotkaniem z ministrem Jakim? mnie to przypomniała sytuacja z posłem Gabrielem Janowskim w 2000 r., który chwilowo zwariował w Sejmie w 2000 r..przed ważnymi głosowaniami. Nigdy przed i nigdy po mu się to nie zdarzyło.

 15. Ewa pisze:

  Gość był kontrowersyjny ale przynajmniej nagłaśniał pewne fakty jak coś mu nie pasowało a to dla Buszcan powinno być najważniejsze. Większość by chciała zeby wszystko klepać za koleją w radzie miasta i żeby po cichutko bez rozgłosu przechodziły pewne sprawy. Ten gość trochę ich trzymał w ryzach ale odstawil numer i teraz jest skończony. Jeden wybryk i Cie nie ma. Szkoda że jak przepisywali w Warszawie kamienice na 124 latka nikt nie poniósł konsekwencji .

 16. Obserwator pisze:

  Ooo chyba dzisiaj braknie vódki w sawie! Największy problem obecnego burmistrza sam się rozwiązał…. Sesje rady miejskiej będą teraz nudne i bez totalnej opozycji, a fajnie było patrzeć jak Ci panowie wymieniają się swoimi zdaniami na różne tematy ; ) przynajmniej coś się działo…. Napewno Widuchowa dzisiaj świętuje a alkohol płynie strumieniami większymi niż w aylwestra! 🙂

 17. xyz pisze:

  Nie zagłębiając się kto i gdzie.Czy zamieszczony filmik to fragment jakiejś większej całości jaka została nakręcona? Jeśli tak, to co działo się wcześniej.Jak policjant wykonywał swoje czynności.Sam filmik pokazuje jak policjant trzyma jakąś osobę chwytem stosowanym raczej w zapasach.Jak mogło dojść do sytuacji w której funkcjonariusz podejmujący interwencję z której chyba jasno wynikało że będzie miał do czynienia z osobami uzbrojonymi w nóż dopuszcza do sytuacji w której tak naprawdę traci kontrolę nad prowadzeniem interwencji i dochodzi do szamotaniny.Dla mnie to policjant doprowadził do niebezpieczeństwa nie tylko własnego ale również osób postronnych.Oczywiście gdybanie ale co by było gdyby zamiast noża została wyciągnięta broń??? Masakra.Nikt z gapiów by wtedy nie zareagował tylko spie…li by, o ile by zdążyli zanim dostali by kulkę

 18. Pisior pisze:

  Ja bym się przyjrzał kto się koło Szumilasa kręcił przez ostatnie kilka dni,bo jakoś nie wierzę,że taki atak miał ot tak sobie,przecież wiedział,że ma do stracenie wszystko?!!!a Sikora otoczył się byłymi mundurowymi typu z….rzy czy fa…jaki zdolnymi do wszystkiego

 19. Cracovia hooligans pisze:

  Chmura taki cwaniak w tvn-ie udzielasz wywiadu to czemu nie pomogłem pis-owskiej plicjii ty oszolomie i przy***sie Sikory…

 20. pigułka gwałtu pisze:

  jak normalny obywatel zachowuje się po psychotropach pokazują choćbuu tu: https://polskatimes.pl/opetanie-nie-tak-dzialaja-dopalacze-zdjecia-film/ar/10560962?najnowsze

  Każdy chyba wie, jak działa pigułka gwałtu. Powinna to wiedzieć na pewno każda dziewczyna. I cóż z tego, jak choćby w ostatnio głośnym filmie Latkowskiego „Nic się nie stało” https://vod.tvp.pl/video/nic-sie-nie-stalo,nic-sie-nie-stalo,48142325 mówią o małolatach, które po drinkach dziwnie się zachowywały i działy się z nimi różne rzeczy.

  Wszyscy wiedzą, że psychotropy zmieniają świadomość i jest ich cała masa, nie tylko marycha, hasz czy amfa na które rutynowo robi się testy. Na tym polega właśnie problem z dopalaczami, że co chwilę zmieniają ich skład i testy nie nadążają z ich wykrywaniem. A jak nie wiesz czego szukasz i nie masz odpowiedniego testu to tego za cholerę nie znajdziesz, to oczywiste.
  Radnemu Szumilasowi badano krew po zatrzymaniu na obecność alkoholu i narkotyków i nic nie wyszło. Nie znaczy to jednak, że nie był on pod wpływem innych psychotropów, na obecność których nie zrobiono już testów.

  A przecież służby specjalne dysponują specjalnymi środkami wyprodukowanymi przez tajne laboratoria, które mają różne działanie. Mogą powodować zawał serca, udar mózgu, niewydolność krążenia.
  Na przykład w 2012 roku 55-letni pułkownik Leszek Tobiasz, główny świadek w tzw. aferze marszałkowej, bliski współpracownik byłego szefa Wojskowych Służb Informacyjnych Marka Dukaczewskiego, żołnierz byłych WSI zmarł niespodziewanie oficjalnie jakoby na zawał kilka tygodni przed tym jak miał po raz pierwszy zeznawać przed sądem w sprawie rzekomej korupcji przy weryfikacji żołnierzy WSI i miała też być przeprowadzona jego konfrontacja z prezydentem Bronisławem Komorowskim. https://wpolityce.pl/polityka/127241-plk-tobiasz-zmarl-na-imprezie-po-zakonczeniu-tanca-upadl-na-podloge-i-stracil-przytomnosc Z informacji, do których dotarli dziennikarze wynika, że prawdopodobnie Tobiasz zmarł na zawał w Radomiu. Sąsiedzi, z którymi rozmawiała „GPC” mówią, że nie skarżył się na problemy ze zdrowiem. Tobiasz mieszkał na małym nowym osiedlu w podwarszawskim Kwirynowie, gdzie znają się wszyscy sąsiedzi.

  Drugi przykład to poseł Józef Gruszka, który był przewodniczącym sejmowej komisji śledczej ds. Orlenu. Niespodziewanie dostał wylewu. Lekarze nie dawali mu szans na przeżycie. On jednak żyje i poddaje się długotrwałemu procesowi rehabilitacji. W kwietniu 2005 roku 58 letni Józef Gruszka doznał wylewu i na ponad rok trafił do szpitala. Przeszedł skomplikowaną operację neurochirurgiczną i przez kilka miesięcy utrzymywany był w stanie śpiączki farmakologicznej. https://wpolityce.pl/polityka/109022-po-szesciu-latach-od-wylewu-jozefa-gruszki-pamieta-o-nim-niewielu-partyjnych-kolegow

  Wiele osób, które znają radnego Łukasza Szumilasa wspomina, że już dzień, dwa przed akcją pod Rossmannem zachowywał się dziwnie i nienormalnie. Jest więc prawdopodobne moim zdaniem, że ktoś mu podawał specjalne psychotropy.

  Na koniec odpowiedz proszę na pytanie, czy przypadkiem ten podany przez ciebie filmik https://m.facebook.com/story.php?story_fbid=2135744053140575&id=100001150030128 podobnie jak i inne na fb to nie nagrywał i udostępniał pan Obłoczek? ten sam, który z pewnością przypadkowo, podobno w tych kilku ostatnich dniach był wszędzie tam gdzie i radny Szumilas, ten sam, który w sobotę 18 maja tuż po akcji pod Rossmannem przed kamerami TVN komentował na gorąco zdarzenie?

 21. ??? pisze:

  Dla mnie ta sprawa jest co najmniej dziwna i nie zdziwilbym się gdyby miała drugie dno, Szumilas był niewygodny, burmistrz ma to czego chcial teraz nikt nie będzie miał odwagi mu się postawic

 22. do 345 pisze:

  A ty chłopczyku skąd jesteś?

 23. xyz ma rację! pisze:

  Z jednym tylko nie zgadzam się: o ile wiem, to w zapasach duszenie jest zabronione.

 24. janek pisze:

  Szanowni Państwo, pamiętacie jak kilka dni temu, ja podpisująć się tak, jak dziś, napisałem, że Szumilas, ma dowody na przekręty burmistrza Sikory i należy to wyjaśnić w CBŚ i zgłosił to im. wszystko to powiedział w dniu pierwszego spotkania członków komisji wyborczych. w tym dniu w oczach tego dziś bandyty(nie wiem czym to spowodowane) widać było śmierć każdemu, kto wejdzie mu w drogę. Ktoś napewno ma jakieś nagranie z tego dnia zebrania członków komisji. Szanowni państwo, tak na marginesie, ja zapytałem wcześniej, kto wydał tak idiotyczną decyzję zerwania wierzchniej warstwy trawy na obiekcie chronionym przyrodniczo i historycznie i, że tym powinien zając się prokurator pan sikora podał mnie do organów ścigania. ja złożyłem na policji wyjaśnienie i złożyłem moją chęć zawsze zapytania(jako wyborca i mieszkaniec, oraz podatnik tego miasta) dlaczego wszystkie durne nieprzemyślane decyzje wychodzą z jednoosobowej dyktatorskiej decyzji, którą potem chronią jego pracownicy. Potwierdzam, pewnymi sprawami które dzieją się w Busku (tak zwana pielęgnacja drzew w okresie chronionym wraz z usuwaniem gniazd z pisklętami,kilkanaście bezsensownych betonów mówiących że Busko jest gminą uzdrowiskową itd)powinien zająć się prokurator, tak powinien zająć się prokurator. podaj mnie ponownie do organów ścigania, cofniemy się do wspólnej pracy, kiedy byłeś zaopatrzeniowcem… a pracownicy transporyu nie chcieli z tobą pracować. chcesz to będzie przedstawienie w/g życzenia ze wspomnieniami…z PSS-u Każdego można załatwić, jeżeli przeszkadza komuś jedynemu, temu w/g niego nietykalnego. Szumilas,jeżeli to jest on tym bandytą, powinien dostać DOŻYWOCIE, ale coś, lub (ktoś)się za tym kryje.(może buskie elity?Nie wiem) Szumilas miał wiele racji, tylko niepotrzebnie wyrażał to swoją agresją. Powinien być leczony psychiatrycznie(spotkanie komisji) nie zostając radnym. mam pytanie, gdzie są dziś jego poplecznicy? Bandytom stop dożywotnio…inna sprawa ten policjant, jak wielu innych policjantów w Busku, POTRAFIĄ SKUTECZNIE SPROWOKOWAĆ TO, CO IM POTRZEBNE. PANIE KOMENDANCIE, W BUSKU JEST BARDZIEJ NIEBEZPIECZNIE NIM PAN TU PRZYBYŁ. JEST WIELE GORZEJ.

 25. do red. Kruka pisze:

  Drobna uwaga do tytułu: to był wniosek komendanta WOJEWÓDZKIEGO, a nie powiatowego, tylko przekazana przez komendanta powiatowego.

 26. ????????????????????? pisze:

  Kim jest czlowiek ktory z nim byl, ta sprawa jest ewidentnie niejasna. Komus zalezalo na tym zeby to wygladalo tak jak wygladalo, radny mowil glosno ze ma dowody na lamanie prawa przez …, jesli tak bylo i chcial to ujawnic to najlatwiej jest zrobic z kogos wariata, zamknac go w wiezieniu albo strach pomyslec co wiecej… jeszcze raz pytam kim byl czlowiek ktory mu towarzyszyl ?

 27. Na kilka dni przed zajściem Szumilas był widziany w Siesławicach niedaleko domu sołtyski pisze:

  która kandydowała razem z Szumilasem z KWW Elżbiety Śliwy. Wydaje się więc bardzo prawdopodobne, że rozmawiał wtedy z nią. Tymczasem, sołtyska ma liczne powiązania z buskimi policjantami. Tak się¢ zastanawiam: czy sołtyska wypytała Szumilasa o jego plany najbliższe dni? Czy te informacje trafiły później do mundurowych? Czy ta wiedza pomogła niebieskim w zaplanowaniu prowokacji?

 28. "Macie oczy, a nie widzicie, macie uszy, a nie słyszycie"... Macie rozum, to myślcie... pisze:

  Koń ma klapki na oczach i patrzy tylko przed siebie. Podobnie większość społeczeństwa patrzy tylko powierzchownie i bezmyślnie łyka jak pelikan co media wszelakie głoszą. Do tego jeden mądrzejszy od drugiego. Prawda jest taka, że diabeł tkwi w szczegółach, a to co najistotniejsze jest między wierszami. Pragnę podzielić się moimi przemyśleniami. Zaznaczam, iż jest to moje prywatne zdanie i moja prywatna opinia. A więc:-Dlaczego Radny Łukasz Sz., w obliczu sukcesów, w obliczu rozwoju jego, nazwijmy to, kariery jako lokalnego działacza i polityka, (został radnym, potem prezesem Form Młodych Samorządowców, prezesem ogródków działkowych) nagle przekreślił to wszystko, przekreślił swoje życie takim czynem? Czy to nie jest dziwne i niezrozumiałe?-Czy radny, zakładając że jest zdrowy, to popełniłby taki czyn i przekreśliłby swoje życie i karierę?-A jeśli był chory, to znaczy, że mógł być niepoczytalny, czyli nie mógłby być winny, bo nie miał zdolności pokierowania swoim postępowaniem. Dlaczego więc politycy i media wyrokują, że jest winny, że grozi mu tyle i tyle lat więzienia?-Dlaczego np. J. Brudziński z PIS-u w TVP nazywa radnego „bandytą”? A może radny jest po prostu chorym człowiekiem?-Czy na drugi dzień od zdarzenia, bez wyników badań, ekspertyz i innych wyników śledztwa, można już ferować wyroki? Od wydawania wyroków są przecież sądy, prawda?-Co mogło być przyczyną takiego zachowania radnego?-Czy takie zachowanie spowodowała choroba typu guz w głowie lub inna somatyczna choroba, która dała takie objawy?-Czy był on może chory psychicznie?-Czy był on pod działaniem środków psychoaktywnych? Jeśli tak, czy zażył je dobrowolnie, czy ktoś mu je podał?-Kim był ten drugi osobnik w wieku 37 lat? Dlaczego jest cicho i nic się nie mówi o nim?Kim był dla Łukasza Sz.? Skąd się wziął przy nim?-Czy to prawda, że radny zajmował się domniemanymi różnymi nazwijmy to „dziwnie pachnącymi” sprawami, węszył i grzebał tu i tam?-Czy to prawda, że był na tropie jakichś domniemanych „przekrętów” i chciał to ujawnić?-Czy to prawda, że radny tropił domniemane „dziwne” powiązania polityczno-biznesowe określonych osób?-Czy radny mógł posiadać wiedzę „niewygodną”, zagrażającą komuś?-Czy to prawda, że radny spotkał się niedawno z pewnym politykiem?-Czy to prawda, że miał się ponownie z nim spotkać w Busku na spotkaniu w sobotę?-Czy to prawda, że miał mu przekazać materiały i dokumenty jako dowody na rzekome sprawy sprzeczne z prawem?-Czy to prawda, że do tego spotkania i przekazania dokumentów nie doszło, gdyż doszło wcześniej do tych nieszczęsnych wydarzeń z policją?-Z tego co widać na filmiku, radny nie dźgnął nożem policjanta, tylko uderzył go trzonkiem noża?-Dlaczego zatem media donoszą, że dźgnął nożem policjanta?-CZY MEDIA KŁAMIĄ?-Jak to możliwe, że policjant został ranny, a dziś media podają, że już wrócił do pracy?-Dlaczego policjant nie obezwładnił radnego, zgodnie z zasadami sztuki obezwładniania, tylko obejmował go za szyję przez dobre kilkanaście sekund?-Czy radny mógł się poczuć jak podduszany?-Czy sięgnięcie po nóż mogło być mechanicznym, nieświadomym, instynktownym odruchem obronnym?-Lepper, Petelicki i inni popełnili „samobójstwo” w PIĄTEK, a krew bada się dopiero w poniedziałek… Skoro radny popełnił swój czyn w SOBOTĘ, to czy krew jego na zawartość określonych substancji zostanie zbadana dopiero w poniedziałek?-Czy można się obawiać, czy jest prawdopodobieństwo, że w więzieniu radny może popełnić samobójstwo, podobnie jak to bywało w wielu sprawach, np. w przypadku sprawców mordu na Olewniku itp.Na koniec pytanie ogólne, nie związane ze sprawą radnego:-CZY NIEWYGODNEMU CZŁOWIEKOWI, ZAGRAŻAJĄCEMU OKREŚLONYM OSOBOM BĄDŹ INTERESOM, BĘDĄCA W ZNAJOMOŚCI Z NIM OSOBA, PODAJĄC OKREŚLONE ŚRODKI PSYCHOAKTYWNE, MOŻE DOPROWADZIĆ TĄ OSOBĘ DO STANU, W KTÓRYM OSOBA TA NIE BĘDZIE ZDOLNA DO POKIEROWANIA SWOIMI CZYNAMI, CO W KONSEKWENCJI MOŻE SKUTKOWAĆ PODDANIEM SIĘ WOLI I SUGESTIOM OSOBY PODAJĄCEJ ŚRODEK I POPEŁNIENIEM OKREŚLONYCH CZYNÓW PRZEZ TĄ OSOBĘ?-CZY KOBIETA, KTÓRA PO PODANIU „PIGUŁKI GWAŁTU” ULEGA SPRAWCY I PODDAJE SIĘ JEGO WOLI, A POTEM NIC NIE PAMIĘTA, JEST WINNĄ ZDARZEŃ??? CZY ABY NIE JEST ON OFIARĄ?

 29. Wygląda na to, że buskie środowiska mundurowo-tajniackie pisze:

  nie cofną się przed niczym. W tej sytuacji nasuwają się kolejne pytania: czy wykonana była sekcja zwłok posła Miodowicza? Czy ewentualna sekcja była szczegółowa, czy tylko powierzchowna?
  Bior ąc npod uwagę wykształcenie i status materialny, to dość młodo zmarł.

 30. Niech kosin gra w „totka”! pisze:

  „Wyżej wymienieni mężczyźni zostali obezwładnieni przy użyciu siły fizycznej oraz kajdanek, a następnie DOPROWADZENI DO RADIOWOZÓW BĘDĄCYCH JUŻ NA MIEJSCU”

  A więc radiowozy BYŁY JUŻ NA MIEJSCU. To bardzo ciekawe, skąd komendant i dyżurny wiedzieli z wyprzedzeniem, że oto zaraz dojdzie do usiłowania morderstwa, skoro zgłoszenie było tylko o bójce i trzeba wysłać zawczasu wiele radiowozów, by czekały na wyciągnięcie noża.

  Jak tacy przewidujący, to poco jeszcze przychodzą na komendę, niech grają w EuroJackPot i mają wieczne wakacje, albo niech pomogą mi w obstawianiu STS-ów.

 31. do Ł. Nowaka pisze:

  Jak jest Pan taki odważny, by otwarcie pytać buskich mundurowych o niewygodne dla nich kwestie, to proszę rozważyć wystąpienie do komendanta o udostępnienie treści zgłoszenia, skoro z opublikowanego wniosku wynika, że miało dotyczyć bójki, a potem już mowa o groźbach karalnych.

  Pewnie będzie próbował wykręcić się RODO, więc trzeba od razu zaznaczyć, że przecież może podać treść zasłaniając jedynie dane zgłaszającego.

 32. Do janek pisze:

  Masz wiele racji,policz byłych i obecnych mundurowych w otoczeniu Sikory,oni mają rozległe kontakty i potrafią knuć intrygi jak mało kto.

 33. Moher pisze:

  Domyślam się, że wyrok 25 lat wydano juz po zakończonym śledztwie i jest to wytok sprawiedliwego sądu. …. A co stało się z drugim mężczyzną uczestnikiem zdarzenia, dla niego taka sama kara? Myślę, źe pan minister Jaki dokładnie przejrzał nagrania z monitoringu. A co z policjantem , używającym takich technik zatrzymania?

 34. Postawa niedoszłego radnego jest godna pochwały pisze:

  Niestety, sprawa jest bardzo niejasna (wprost: podejrzana), a wymiar sprawiedliwości mamy taki, jaki mamy.
  Dlatego jedyną szansą na uczciwy proces dla radnego Łukasza jest nacisk opinii publicznej, choćby taki, jak zadawanie pytań drogą urzędową przez Nowaka.

 35. Dlaczego!!! pisze:

  Współczuję Sedziemu,który już wie z mediów,jakiego wyroku oczekuje władza,Dobry adwokat ma w tej sprawie mnóstwo punktów zaczepienia,choćby z analizy filmiku z interwencji.

 36. do Moher pisze:

  Zapewne jest już na wolności mimo, że to właśnie on – wg. komendanta – przystawiał nóż staruszce.

 37. Mariola pisze:

  Policjanci wykonujący zadania służbowe mogą stosować następujące środki przymusu bezpośredniego: Fizyczne, techniczne i chemiczne środki służące do obezwładniania bądź konwojowania osób oraz do zatrzymywania pojazdów, Pałki służbowe, Wodne środki obezwładniające, Psy i konie służbowe, Pociski niepenetracyjne miotane z broni palnej.Policjanci mogą stosować wymienione środki przymusu bezpośredniego jedynie w takim zakresie, aby osiągnąć efekt w postaci podporządkowania się wydanym poleceniom. Przy użyciu środków przymusu bezpośredniego funkcjonariusz powinien się kierować zasadą minimalizacji skutków oraz dostosowywać odpowiedni środek przymusu do zaistniałej sytuacji. Zasada minimalizacji skutków polega na tym, że policjant powinien stosować środki w taki sposób, aby osiągnięcie celu w postaci podporządkowania się wydanym poleceniem spowodowało możliwie jak najmniejszą dolegliwość osobie wobec której danego środka użyto.

 38. Janek ma rację! pisze:

  Dodam jeszcze, że wielu mundurowych jest nie tylko w otoczeniu Sikory, lecz także w otoczeniu sołtyski Siesławic, z którą radny kandydował.
  Wnioski chyba łatwo wyciągnąć.

 39. Mariola pisze:

  Jestem osobą bezstronną i apolityczną. Moja wypowiedz jest czysto informacyjna. Policjant może stosować łącznie różne środki przymusu bezpośredniego, jeżeli jest to konieczne ze względu na zaistniałą sytuację (np. wobec niebezpiecznych przestępców można zastosować kajdanki i siłę fizyczną w postaci chwytów transportowych). W przypadku podporządkowania się osoby do wydawanych poleceń policjant powinien odstąpić od stosowania środków.

 40. Mariola pisze:

  Proszę mnie nie obrażać. Ja nawet nie mam męża. Ja umieszczając te informacje chciałam poinformować opinię publiczną że metoda zatrzymania tego człowieka nie jest nigdzie ujęta. W prawie policji w środkach przymusu bezpośredniego stosowane przez Policję. Proszę mnie nie obrażać. Proszę o zapoznanie się z filmem z 26 kwietnia 2019 trwa trochę ponad trzy minuty. Widać na nim jak funkcjonariusze z Komisariatu Policji w Strzegomiu obezwładniają mężczyznę. Robią to w dość nieudolny sposób. W tle słychać pana Szymona, który był świadkiem zdarzenia i je nagrał. ,,Co Wy mu robicie? Za co? Bo papierosa nie chciał zgasić. Człowieku nie duś go! Co mu robisz?! On sinieje! zostaw go – krzyczy do policjantów mężczyzna." Moje zdanie jest takie że duszenie to nie odpowiedni środek przymusu bezpośredniego do zaistniałej sytuacji. Brak przeszkolenia.

 41. :) pisze:

  większość komentarzy to stek żałosnych bzdur. interweniujący policjanci jak ich wykształcono. ano nijak… bo jak dwóch policjantów nie może sobie poradzić z dwoma łobuzami. jeżeli podczas interwencji występuje u osób agresywnych brak reakcji po dwóch wezwaniach słownych do zachowania spokoju, należy użyć pałki, uderzyć powyżej powyżej kolana i mocno uderzyć nasadą dłoni w okolice podskroniową. jeszcze porada dla duszonych: duszony nigdy nie powinien starać się złapać duszącego za jego przedramiona lub nagarstki. należy oburącz złapać duszącego oburącz za kciuk i wyłamać kciuk..trzask łamiącego się stawu będzie słychać. o wyciu duszącego nie wspomnę. 🙂

 42. Jaka była rola w tej sprawie radnego Grędy? pisze:

  Moim zdaniem, Szumilas zachował się lekkomy29impuls2019 kandydując z KWW Śliwy. Przecież to właśnie z niego kandydował policjant Gręda. Ładny mi kandydat antysystemowy! Przecież to radny wielu kadencji, a więc zaprzyjaźniony już z lokalnymi powiązaniami. Trudno było po nim oczekiwać, że będzie zwalczał układy. Za to będąc blisko Łukasza mógł zbierać informacje o nim. A z drugiej strony sołtyska. Niebiescy mogli wiedzieć bardzo na temat słabych punktów Szumilasa.

 43. prawo pisze:

  W normalnym państwie jojo brudziński orgz jaki zlecieli by ze stanowisk i mieliby sprawy karne za naciskanie na sędziów jaki mają wydać wyrok.

 44. do powyżej pisze:

  No niestety. Postawa Mareczka Grędy była podła.

  Widząc, że jego koledzy krzywdzą Łukasza pomawiając go w mediach ogólnokrajowych milczał.
  A więc de facto zdradził przyjaciela stając za kolegami. Wybrał stołek i przywileje zamiast przyzwoitości i pomocy wrabianemu człowiekowi.

 45. gość pisze:

  tak ten drugi też był z radnym, widziałam to byłam wtedy w sklepie, wyzywał na dworze policjanta który go legitymował i ten drugi z Kielc też miał nóż i leciała mu piana z ust i wyglądali obaj z radnym jakby byli pijani lub naćpani

 46. Niech Nowak uważa na siebie! pisze:

  Teraz to pewnie zacznie się polowanie na niego: mandaty za przejście metr od pasów, itp.

  O ile nie zorganizują jakiejś prowokacji.
  Dostęp do informacji publicznych miał być tylko w teorii, a tutaj takiemu Nowakowi „odbiło”, by skorzystać z niego naprawdę.

 47. Pod Sawę podszywa się zapiekanka ale juz nie długo pisze:

  infobusko.pl/em-mieszkancy-wojewodztwa-swietokrzyskiego-zarabiaja-najmniej-w-calej-polsce-wynika-z-najnowszego-raportu-ministerstwa-finansow/ ,,Obserwator15 MAJA 2019 O 19:05Pod Sawę podszywa się zapiekanka ale juz nie długo.,,Taki komentarz jest pod artykułem, do którego link jest w tytule.Czy to jest GROŹBA? Czy zbada to policja?

 48. do prawo pisze:

  Masz rację. Niestety, nasze państwo nie jest normalne, bo u nas jest nie pisane prawo, że ministrów nie skazuje się. Dlatego jojo brudziński, ziobro i jaki zapewne nie poniosą kary za naciskanie na sędziów w sprawie Szumilasa.

 49. ... pisze:

  infobusko.pl/rk-niekonczacy-sie-proces-wlascicieli-stadniny-koni-w-wolicy-kolo-buska/ ,,Łukasz Szumilas, radny Rady Miejskiej Busko-Zdrój 17 MAJA 2019 O 02:38 Co z tym sądem? Za uporczywe nękanie w internecie radnego Rady Miejskiej Busko-Zdrój sąd Rejonowy w Busku-Zdroju, Konradowi Ch. zasądził wyrok 490 zł uznając winnym popełnianego czynu. Pozostawiam pod ocenę Ministerstwa Sprawiedliwości funkcjonowanie buskiej Temidy,,.Taki komentarz jest pod artykułem, do którego link jest w tytule.Skąd jakimś dziwnym trafem Konrad Ch. znalazł się na miejscu sobotnich zdarzeń z radnym Łukaszem Sz.? Kto dopuścił go do radiowozu i pozwolił mu filmować radnego w radiowozie? Dlaczego Konrad Ch. udzielał TVN-owi wywiadu i wypowiadał się w tym temacie tak aktywnie, także na Facebooku? Konrad Ch., znany z relacji, z filmików na Facebooku, w których wypowiada się używając języka i słów, wiadomo jakich, nagle jest takim komentatorem w tej sprawie, wywiady udziela…?

 50. do „Pod Sawę podszywa się zapiekanka ale juz nie długo” pisze:

  Niech zbada, lecz teraz to może nawet nie da się, może już IP nie do ustalenia, itp.
  Dlaczego policja nie zbadała tamtego komentarza niezwłocznie po zajściu?
  Teraz to „musztarda po obiedzie”.
  Dlaczego buska policja nie wszczęła śledztwa przeciwko Konradowi CH. brylującemu w TVN-ie o nękanie Szumilasa, za którym łaził niemal krok w krok?

 51. Do ponizej pisze:

  Sz jest na chwilę obecną nie do obrony i tu masz rację,ale myśleć nikt nikomu nie zabroni,gdyby miał wykręcone ręce jak wskazuje logika to nie wyciągnął by noża.Jednak był duszony i wyszło jak wyszło,już bez tego noża był wystarczająco pogrążony i dla swoich oponentów nie groźny,ale nie byłby uje…bany dożywotnio pierdlem.

 52. do 9 czerwca 2020 o 12:51 pisze:

  Skoro i tak był – rzekomo – pogrążony, to po co go w takim razie postanowiono uje…ć dożywotnio?

 53. xxx pisze:

  Jakie szukanie teorii spiskowych? Po prostu stało się to, co się stało, nikt się tego nie spodziewał. Ludzie zadają sobie pytanie dlaczego tak się stało? Pomyślcie, jak zdarzy się na przykład katastrofa lotnicza, wypadek samochodowy, morski itp, to czy na samym początku zakłada się tylko jedną wersję i tego kurczowo trzyma? Otóż nie. Ma się otwarty umysł i zakłada wszelkie przyczyny, a dopiero potem w wyniku dochodzenia, badań, ekspertyz, obliczeń, przeprowadzenia wniosków dowodowych, wizji lokalnych etc., wyklucza kolejno poszczególne hipotezy. Teraz na samym początku tej sprawy można zakładać wszystkie możliwości i stawiać wszelkie pytania. Z czasem pomału dopiero się okaże co było na rzeczy, oczywiście pod warunkiem, że wszystko będzie przeprowadzone profesjonalnie, uczciwie i rzetelnie… Teraz nie czas na ferowanie wyroków, natomiast czas na zadawanie pytań jak najbardziej stosowny.

 54. Polscy komendanci powinni pisze:

  pouczyć kolegów z USA, że zachowanie Drecka Chauvina nie było duszeniem za które dostaje się areszt, lecz profesjonalną tzw. klamrą, za którą dostaje się nagrodę.

 55. Do ponizej pisze:

  Sz był tak niewygodny dla wielu osób,że trzeba rozpatrywać różne wersje,np dzięki głównie niemu ktoś nie wybudował sanatorium i nie zlikwidował targowiska,tyle wiadomo,blokowałby pewnie inne delikatnie mówiąc budzące kontrowersje transakcje sektora prywatnego z Buska władza,a to nie sa groszowe sprawy.

 56. Do ponizej pisze:

  Dokładnie tak,na naszych oczach Tworzy się fikcję!!!!kto widział rany tych Policjantów???parę godzin później ciężkie rany nie przeszkodziły im być w Kielcach u Komendanta Wojewódzkiego i przyjmować podziękowania za wzorowa interwencje!!!

 57. Komendant ma poczucie humoru! pisze:

  Przygniatanie radnego przez policjanta nazwał „przewróceniem się” XD.

  Ciekawe, że policjant przewrócił się taki sposób, że – zapewne odruchowo – ręka zacisnęła mu się na szyi radnego…

 58. do komendanta pisze:

  To w końcu zgłoszenie było do cholery o rzekomej bójce, czy o rzekomych groźbach karalnych??!

 59. aaa pisze:

  "Pomijam wszystko inne, jak metodę i procedury zatrzymania, konieczność bezwzględnego podporządkowania się poleceniom policjanta czy promile we krwizatrzymywanego. Ja tu widzę, że policjant EWIDENTNIE DUSI podejrzanego. Czemu nie pokazano jak doszło do tego momentu? Nie ma nagrań czy zostało przycięte odpowiednio? Nie jestem pewny czy zatrzymanie powinno polegać na uduszeniu podejrzanego. Człowiek w stresie zużywa do 5 x szybciej tlen, wie to każdy początkujący nurek. Tak więc zatrzymany w ciągu tych kilkunastu sekund realnie odczuwa "koniec". Z kolei każdy zapaśnik wie, co to oznacza no ale cywil może tego nie wiedzieć. Koleś miał nóż to fakt, ale w kieszeni ! Podduszony człowiek jest zdolny do desperackich czynów dlatego obrona może podciągać to pod samoobronę bo na pewno nie pod ATAK. Tak czy inaczej właśnie tak nie powinna wyglądać interwencja policji bo człowiek postawiony w sytuacji życie-śmierć mając ułamek sekundy działa odruchowo. Policjanci powinni , a ponoć mieli ! , informację o niebezpiecznym narzędziu OD RAZU wkroczyć z OKRZYKIEM GROŹBY UŻYCIA BRONI PALNEJ jak na filmie pt. "policja strzela do wariata w gorzowie" …"

 60. Co dzieje się obecnie z „wynalazkiem” z Kielc będącym prowodyrem zajścia z udziałem radnego? pisze:

  Czy jest jeszcze w areszcie, czy już – zapewne – na wolności? Czy w ogóle został skierowany przeciw niemu akt skarżenia, czy może sprawa została umorzona?

 61. r pisze:

  Jeżeli czyta to ktoś z rodziny. Bronić chłopaka do upadłego i za wszelką cenę! I przede wszystkim pozew dla tego półmózga co umieszcza te żenujące filmiki ze swoim parszywym ryjem i oskarżeniami !

 62. Brak Honoru!!! pisze:

  Jeszcze jakby było mało zamieszania wiceburmistrz od rana szczuje na FB,twierdząc,że w piątek z Sikora cudem uniknęli zasztyletowana,bo ich Sz szukał!!!Czego jeszcze chcecie Sikora z masońskim???samochód już mu zniszczyli,ma jeszcze dom i rodziców!!!tego wam do szczęścia jeszcze trzeba!!!???

 63. obiektywna pisze:

  Skoro radni obradują zdalnie:
  https://www.umig.busko.pl/rada-miejska-top-menu/nagrania-audio-video/18942-nagranie-audio-video-z-xx-sesji-rady-miejskiej-w-busku-zdroju-z-dnia-23-04-2020r.html

  To dlaczego nadal nie pozwalają radnemu Szumilasowi na udział w radach??!

 64. Ciekawe, czy wice pisze:

  zgłosił w piątek rzekome usiłowanie zasztyletowania go przez Łukasza??!
  Czy jednak są to czcze pomówienia?

 65. obiektywna pisze:

  Skoro teraz obrady są i tak zdalne dla wszystkich:
  http://www.umig.busko.pl/rada-miejska-top-menu/nagrania-audio-video/18942-nagranie-audio-video-z-xx-sesji-rady-miejskiej-w-busku-zdroju-z-dnia-23-04-2020r.html

  To czemu nadal nie pozwalają na udział w nich radnego Łukasz Szumilasa??!

 66. fr pisze:

  Potrzeba dobrego adwokata, ale z taką nagonką polityczną pewnie mało kto się podejmie takiej sprawy…

 67. Kto tu jest kryminalistą? pisze:

  Za uporczywe nękanie w Internecie radnego Rady Miejskiej Busko-Zdrój sąd Rejonowy w Busku-Zdroju, Konradowi Ch. zasądził wyrok 490 zł uznając winnym popełnianego czynu.

 68. Do ponizej pisze:

  Konrad CH dostał wyrok za co? Mimo to nie dał za wygraną,z tego co sam pisze łaził za tym Sz jak cień i w piątek i pewnie w sobotę bo był na miejscu tego zdarzenia prawie razem z Policja,należy o tym pamiętać w czasie procesu,który będzie mam nadzieję sprawiedliwy i zostaną zbadane,różne wątki poboczne.

 69. A ile konrad CH pisze:

  powinien otrzymać kary za þóźniejsze nękanie Szumilasa już w realu?

 70. obiektywna pisze:

  Dlaczego nadal nie pokazano nagrań ze sklepu LUX, gdzie – rzekomo – miał być początek zajścia?

 71. Dlaczego nie ma śledztwa przeciw konradowi ch.? pisze:

  Chodzi za Sz. jak cień. Podobno widziano go nawet wczoraj pod sądem podczas rozprawy na której klepnięto areszt dla Sz. na 3 miesiące. Jeśli to prawda, to czy policjanci z konwoju nie zauważyli tego gwiazdora facebooka i telewizji? Czy woleli nie widzieć? Biorąc pod uwagę, że Ch. już ma wyrok za nękanie Sz. w internecie, to komendant powinien wylecieć za niedopełnienie obowiązków jeśli nie zostało wszczęte śledztwo w sprawie uporczywego nękania, tym razem w realu.

 72. Pewnie teraz uznają Nowaka za wariata pisze:

  bo już myśleli, że sprawa jest załatwiona, gdy tymczasem zadaje on właściwe pytania.

  Takich ludzi przedstawia się zwykle jako czubków opinii publicznej, by ich zdyskredytować. Stara, ubecka metoda. Względnie nęka mandatami za byle wykroczenie.

 73. do poniżej pisze:

  A jeśli był chory? A jeśli ten drugi typ lub ktoś inny mu coś dosypał? Jakby twoją żonę lub siostrę zgwałcono za pomocą pigułki gwałtu, to też byś powiedział, że wystarczyło by nie rozkładała nóg? Tak, czy owak, zachowanie radnego nie może usprawiedliwiać braku profesjonalizmu patrolu prewencji oraz kłamst rzecznika prasowego buskiej komendy i ministra od policji o rzekomym ranieniu funkcjonariusza nożem.

 74. do pelikanów pisze:

  -Dlaczego np. J. Brudziński zPIS-u w TVP nazywa radnego „bandytą”? A może radny jest poprostu chorym człowiekiem?-Czy na drugi dzień odzdarzenia, bez wyników badań,ekspertyz i innych wynikówśledztwa, można już ferowaćwyroki? Od wydawaniawyroków są przecież sądy,prawda?-Co mogło być przyczyną takiegozachowania radnego?-Czy takie zachowaniespowodowała choroba typu guzw głowie lub inna somatycznachoroba, która dała takieobjawy?-Czy był on może chorypsychicznie?-Czy był on pod działaniemśrodków psychoaktywnych?Jeśli tak, czy zażył jedobrowolnie, czy ktoś mu jepodał?-Kim był ten drugi osobnik wwieku 37 lat? Dlaczego jest cichoi nic się nie mówi o nim?Kim był dla Łukasza Sz.? Skądsię wziął przy nim?-Czy to prawda, że radnyzajmował się domniemanymiróżnymi nazwijmy to „dziwniepachnącymi” sprawami, węszył igrzebał tu i tam?-Czy to prawda, że był na tropiejakichś domniemanych „przekrętów” i chciał toujawnić?-Czy to prawda, że radny tropiłdomniemane „dziwne” powiązania polityczno-biznesowe określonych osób?-Czy radny mógł posiadać wiedzę „niewygodną”, zagrażającąkomuś?

 75. Ludzie co z wami pisze:

  Czytam te komentarze i łapię się za głowę. Ludzie co z wami?? Bronicie takie scierwo?? Ten człowiek miał nóż i groził klientom w sklepie. Policja miała czekać aż dojdzie do tragedii? Zaatakowany policjant wykonywał po prostu swoje obowiązki. Miał go zostawić w spokoju i pozwolić by komuś stała się krzywda??? Człowiek się awanturował, więc zadaniem policjanta było go obezwładnić. Napastnik był osobą lepiej zbudowaną, więc pomimo dobrej kondycji i również porządnej budowy policjanta miał problemy żeby utrzymać takiego byka w ryzach. Ale starał się jak mógł, stosował dozwolone chwyty, przecież go tam nie bił po prostu próbował go unieszkodliwić!!!!!, nie wiem jakiemu kretynowi przyszło na myśl, że go dusił, ludzie ogarnijcie się!!!! W dodatku był tam sam, nie mógł liczyc na żadne wsparcie. człowiek poszedł z gołymi rękami na tego radnego (który miał przecież nóż) i narazał swoje życie na służbie a wy na niego wiadro pomyj. To jego wina?? on też ma rodzinę, on też jest tylko człowiekiem i bardzo nieszczęsliwie dla niego pełnił wtedy służbę. Na pewno nie ciesyz się, że jest w to zamieszany i będzie musiał teraz jeździć po sądach. Jak można bronić napastnika? Gdyby dźgnął kogoś z waszej rodziny to też byście go tak bronili? Tak? Taki wspaniały ten wasz radny-szumowina-nożownik?

 76. GAL pisze:

  Film pokazuje tylko część interwencji i sam skutek uderzenia policjanta rękojeścią, nie pokazuje całości interwencji i tego jak zachowywali się policjanci i czy dopełnili wszystkich obowiązków, a to jest istotne. Rozdmuchanie tej sprawy na całą Polskę i nazywanie go nożownikiem jest chyba na wyrost. POLICJO pokażcie rany tego policjanta!!!!

 77. ?? pisze:

  Na echu dnia piszą ze nawoływał w sądzie szumilas aby nie głosować na cieślaka. Przecież to jego dobry znajomy.

 78. xyz pisze:

  mariola chcesz powiedzieć że na miejscu zdarzenia był policjant po cywilu i nie zareagował w chwili kiedy mundurowy patrol przeprowadzał nieudolne zatrzymanie.Jeśli to jest prawda to owy policjant powinien zostać wydalony ze służby w trybie natychmiastowym.

 79. wtopa na całego pisze:

  interwencja i obezwładnianie poniżej wszelkiej krytyki

 80. Fix pisze:

  Jeśli mowa o milicji w otoczeniu sikory to przyjrzyjcie się zwie. Wi,wyjątkowa ruda menda i konfident gawinowi wytknął L4 a sam całe życie pod opieką specjalistów;-)po co sikora takiegotypa trzyma,bo jest mu potrzebny!

 81. do wtopa na całego pisze:

  a może właśnie tak to miało wyglądać?

 82. do janek 9 CZERWCA 2020 O 11:47 pisze:

  napisałeś „kto wydał tak idiotyczną decyzję zerwania wierzchniej warstwy trawy na obiekcie chronionym przyrodniczo i historycznie i, że tym powinien zając się prokurator pan sikora podał mnie do organów ścigania. ja złożyłem na policji wyjaśnienie i złożyłem moją chęć zawsze zapytania(jako wyborca i mieszkaniec, oraz podatnik tego miasta) dlaczego wszystkie durne nieprzemyślane decyzje wychodzą z jednoosobowej dyktatorskiej decyzji, którą potem chronią jego pracownicy. Potwierdzam, pewnymi sprawami które dzieją się w Busku (tak zwana pielęgnacja drzew w okresie chronionym wraz z usuwaniem gniazd z pisklętami,kilkanaście bezsensownych betonów mówiących że Busko jest gminą uzdrowiskową itd)powinien zająć się prokurator, tak powinien zająć się prokurator”. O jakie zerwanie wierzchniej warstwy trawy na obiekcie chronionym przyrodniczo i historycznie chodzi? to rzeczywiście dotyczy obiektu chronionego przyrodniczo i historycznie? może tylko ci się tak wydaje?

 83. Łowca troli, hejterów i świrów :) pisze:

  Czy 90% komentarzy pisze specyficznie wyglądający i specyficznie zachowując się „1 głos z sieslawic”? Ciekawe co by wykazały badania, jakby go przebadać psychiatryczne?

 84. do powyżej pisze:

  Kogo masz na myśli? xD

 85. […] Łukasz Nowak: Wniosek komendanta Policji o nagrody dla funkcjonariuszy – informacja publiczna […]

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Masz pytania? Napisz do nas: redakcja@infobusko.pl