List do Redakcji: Boisko przy ul. Bocznej - zamiast piłki samochody. Co na to władze Buska? - Internetowy Portal Informacyjny Mieszkańców Miasta i Gminy Busko-Zdrój

List do Redakcji: Boisko przy ul. Bocznej – zamiast piłki samochody. Co na to władze Buska?

15 czerwca 2020 | list do Redakcji 10.06.2020 / Jarosław Kruk 15.06.2020 | | 16 komentarzy
Droga Redakcjo Portalu!  W naszym Busku dzieją się róże rzeczy, także dziwne i kuriozalne. Czasami myślę, że już nic mnie nie zaskoczy, a jednak… Gdybyśmy zapytali kogokolwiek do czego służy boisko, każdy odpowie, że do gry w piłkę.  – pisze na wstępie krótkiego listu do infobusko.pl internauta.
Jak widać na załączonych fotkach, w Busku boisko służy do parkowania samochodów. – pisze dalej autor . – W czasie gdy Orliki są pozamykane, to jest bodaj jedyne dostępne, znane mi, boisko. A gdyby młodzież lub dzieci chciały pograć w pilkę to co?
Dodam, że aby dostać się na ten obiekt, kierowcy wjeżdżają po terenie zielonym, po trawie, rozjeżdżając ją i niszcząc.
Ta sytuacja ma miejsce już od jakiegoś czasu. Mam zatem dwa pytania: Co na to władze Buska? Co na to służby?
 
(Imię i nazwisko do wiadomosci Redakcji)

Jarosław Kruk: Zapytam za autorem: Co na to władze Buska?

 

Na przestrzeni ostatnich lat w słonecznym mieście ze złotą monstrancją w herbie powstało wiele obiektów sportowych i rekreacyjnych, wiele boisk ze specjalną sztuczną nawierzchnią. Od kilku miesięcy są one niedostępne z racji pandemii. Rząd wprawdzie wprowadził już złagodzenia i można na powrót korzystać z różnych form rekreacji, cóż z tego, skoro w Busku-Zdroju te piękne i bezpieczne obiekty sportowe są nadal ( stan na 14 czerwca 2020 r.) zamknięte na klucz.
Szkoła Podstawowa nr 2, ul. Janusza Korczaka.  7.06.2020  /  fot. Jarosław Kruk
Na domiar, jak pokazuje przykład opisany w powyższym liście, boisko szkolne przy ulicy Bocznej, obok osiedla Kościuszki, wprawdzie stare i asfaltowe ale nadające się do gry jest zamienione na chyba dziki parking. Wydaje się, że mamy tu chyba kolejny przypadek niewłaściwego parkowania pojazdów, podobnie jak miało to miejsce w Parku,  na ulicy Topolowej za sanatorium Rafał. Idzie lato, przyjdą upały – czy aby na płycie boiska auta nie odcisną kolein w rozmiękczonym asfalcie? Czy później da się normalnie grać na takiej nawierzchni?

 

Póki co zatem, w Busku nie ma za bardzo gdzie pograć w piłkę. Ale okazuje się, o czym przekonałem się naocznie kilka dni temu, że są w gminie miejsca gdzie młodzież może realizować swoje potrzeby. Oto bowiem jadąc przez Bilczów leżący na peryferiach gminy zobaczyłem grupę chłopców grających z zapałem w piłkę nożną. Boisko wprawdzie prymitywne, gruntowe i niezbyt równe, ale trawa na nim w miarę skoszona i to okazuje się wystarczy. Resztę jak widać rekompensuje zapał i emocje młodych piłkarzy.
Bilczów. 11 czerwca 2020 r. / fot. Jarosław Kruk

 

Przy tej okazji ważna uwaga dla kogoś kto odpowiada za to boisko i BHP – jedna z bramek jest mocno przechylona i wypadałoby ją poprawić i ustabilizować by nie doszło do nieszczęścia. Zdarzają się bowiem wypadki przygniecenia przez bramkę. Takie zdarzenie miało też niestety miejsce lata temu w Busku. Potrzebna jest więc bardzo pilna interwencja.
Bilczów. 14 czerwca 2020 r. / fot. Jarosław Kruk

 

I na koniec – będąc już w Bilczowie odwiedziłem również miejscowy plac zabaw, nieopodal boiska. Plac wprawdzie jest nadal zamknięty, podobnie jak te w Busku, ale uwagę moją zwróciła bogata zieleń. Wnioskując po zarzutach formułowanych przez burmistrza Sikorę względem Językowej Akademii Przedszkolaka, zadałem sobie pytanie czy aby trawa i tu zatem nie powinna być koszona?

 

.

◙ Podobne informacje:

TP: „W rażący sposób stwierdza Pan nieprawdę i pomawia mnie o zaniedbania” – dyrektor przedszkola „Smerfuś” odpowiada na zarzuty burmistrza

List do Redakcji: Rozjeżdżanie Lasku Topolowego w Busku-Zdroju. Prośba o interwencję.

Bcpl: Kolejne buskie przedszkole z kłopotami – Językowa Akademia Przedszkolaka bez placu zabaw?

TP: „Wypowiedzenie umowy jest bezprawne” – kłopoty kolejnego przedszkola w Busku

Franciszek Rusak: Rewitalizacyjny walec – Czuj, stary pies szczeka!

https://infobusko.pl/do-redakcji-rozjezdzanie-lasku-topolowego-w-busku-zdroju-prosba-o-interwencje/
https://infobusko.pl/bcpl-kolejne-buskie-przedszkole-z-klopotami-jezykowa-akademia-przedszkolaka-bez-placu-zabaw/
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna.

16 odpowiedzi na “List do Redakcji: Boisko przy ul. Bocznej – zamiast piłki samochody. Co na to władze Buska?”

  1. inżynier ruchu pisze:

    Takie są skutki braku opłat za parkowanie przy urzędach jak UMiG, czy Starostwo.
    Jak parkowanie jest bezpłatne, to urzędasy zostawiają bryki „bezkarnie” pod swymi twierdzami, zamiast przejść się pół kilometra, czy kilometr i zaparkować np. pod Skateparkiem, czy na „pasie startowym” przy niby-obwodnicy Sikorskiego.
    Przez to zajmują wszystkie lub niemal wszystkie miejsca pod urzędem, przez co interesanci nie mają gdzie zaparkować i kombinują, np. parkując jednym kołem na chodnikach i niszcząc je.
    Pokazany przykład, jakkolwiek jest kuriozalny, to przynajmniej stosunkowo najmniej szkodliwy społecznie: przynajmniej całe samochody są na boisku, więc raczej nie niszczą nawierzchni.

    Jedyne rozwiązanie, to wprowadzenie wreszcie opłat na pobliskim parkingu pod umig oraz pod innymi urzędami, czy obiektami komunalnymi, jak starostwo, urząd skarbowy, bsck. To nie chodzi o to by opłaty były wysokie – przeciwnie: powinny być niskie, np. złotówka za godzinę. Strefa nie musi przynosić dużych zysków, tylko ma zwiększać tzw. rotację miejsc zniechęcając opłatami do ich zajmowania na długo.

    Dla interesanta to nie będzie problem zapłacić tę złotówkę, czy dwie za np. 2 godziny parkowania.
    Jak urzędnik będzie musiał zapłacić 8 złotych za dzień parkowania, to może raczy przychodzić pieszo (jeśli mieszka w Busku) lub parkować gdzieś dalej od centrum (jeśli mieszka poza Buskiem). Przy okazji dotleni sobie mózg, co na pewno poprawi jakoś wydawanych decyzji administracyjnych.

  2. kolejarz pisze:

    To pokazuje, jak bardzo potrzebna jest nam komunikacja miejska, choćby taka, jak w Końskich.
    Tam też przed laty padł PKS. Ale władze gminy nie umyły rąk od tematu i kupiły małe, ale klimatyzowane i niskopodłogowe (a więc wjadą np. niepełnosprawni) busy spełniające normę spalin Euro 6, którymi wozi firma wyłoniona w przetargu.

    W odróżnieniu od buskiej „komunikacji miejskiej” na Górkę, tamtejszych tras nie układały urzędasy wedle swego widzimisie, lecz profesjonalna firma.

  3. do inżynier ruchu pisze:

    widocznie pan inżynier nie wie, ale kolejne parkometry już są w Busku https://infobusko.pl/parkowanie-przy-ulicy-wojska-polskiego-w-busku-zdroju-bedzie-platne-zadecydowali-radni-na-sesji-rm-13-lutego/

  4. śmieci wysypujące się z kosza pisze:

    trawa nieskoszona, ale i śmieci wysypujące się z kosza. pewnie od marca nie jest opróżniony. ładne kwiatki, hah

  5. do powyżej pisze:

    Wielki Wódz pamięta o wsiach. Przez kilka miesięcy przed wyborami.

  6. krecz pisze:

    Drogi Panie redaktorze klamstwo!!!! orliki sa czynne juz ze dwa tygodnie sam na grotta gralem, orlik pod psp nr 1 tez. Czemu pan panie Jarku tego nie sprawdzi, zapyta. Co do Parkingu no faktycznie, warto by cos z tym zrobic bo nie jest to dobra reklama

  7. Do inżynier ruchu pisze:

    Myślę że dla urzędników zaraz wymyślą specjalny karnet aby mogli bezpłatnie stawiać auta na parkingach wymienionych przez ciebie.

  8. Dlaczego kolejne parkometry są stawiane wokół rynku, a nie pisze:

    przed urzędami? W ten sposób waadze trzepią kasę z lokalnego handlu, de facto zachęcając do zakupów w zagranicznych marketach, bo tam parkingi większe i bezpłatne.

    A sami zajmują między 7 a 8 miejsca przed swymi urzędami. Za to nie chcą płacić. Tylko my wszyscy i przedsiębiorcy ze strefy płatnej muszą płacić za utrzymanie parkingów dla urzędników.

  9. Jak długo pisze:

    tolerowane będzie przez władze Buska parkowanie w błocie i na chodnikach wokół Term Słowacki?!

  10. Bcpl pisze:

    Ta „komunikacja miejska” na Górkę to jakaś kpina!
    Cztery razy dziennie bez sobót, końcówka na wygwizdowiu, nie dojeżdża do kaufschwitz, mrówki, czy szpitala.

  11. Xyz pisze:

    TEN TEREN NIE NALEZY DO GMINY BUSKO TYLKO DO SZKOLY. ZAJECIA – NAUCZANIE ODBYWAJA SIE ZDALNIE WIEC NIE MA DZIECI. TAK WIEC TRZEBABY TRISZKE STARANUA DOLOZYC JESLI CHCE SUE BYC RECENZENTEM WLADZ BUSJA

  12. klops pisze:

    To teren ekonomika. To co mają do tego władze? Jak zwykle dobrze poinformowany redaktor. Hehehe.

  13. do klops i xyz pisze:

    Boisko to teren ekonomika, a zatem podlega pod Starostę. Starosta to też jest władza Buska, hah. Parkowanie na widocznym z okien UMIG boisku odbywa się od wielu dni pod nosem burmistrza, zatem jeśli jest niezgodne z prawem to już dawno powinna być interwencja burmistrza, bez względu na pod kogo podlega boisko, hah. Spróbujcie zaparkować w mieście na zakazie to zobaczycie jak szybka będzie reakcja, hah.

  14. GU pisze:

    Szkoda, że nie ma zdjęć, jak na parkingu stoją maszyny i pracują przy rozbiórkach „pięknych” budynków, które tam stały, lepiej prowadzić budowę na parkingu z samochodami i płacić odszkodowania za uszkodzenia?

  15. lekarz pisze:

    Pomysł z nakłanianiem urzędasów do chodzenia pieszo w celu dotlenienia ich mózgów uważam za bardzo dobry.

    Biorąc pod uwagę, że wice pali, a Waldi też (czy nadal?), to wiadomo już, skąd takie głupie decyzje buskich waadz.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Masz pytania? Napisz do nas: redakcja@infobusko.pl