ED: Skatepark w Tarnobrzegu trzeci raz nie przeszedł odbioru! O złym wykonaniu obiektu wie już Polski Związek Sportów Wrotkarskich - a w Busku? - Internetowy Portal Informacyjny Mieszkańców Miasta i Gminy Busko-Zdrój

ED: Skatepark w Tarnobrzegu trzeci raz nie przeszedł odbioru! O złym wykonaniu obiektu wie już Polski Związek Sportów Wrotkarskich – a w Busku?

8 czerwca 2020 | Echo Dnia Wioletta Wojtkowiak 05.06.2020 / Jarosław Kruk 08.06.2020 | | 5 komentarzy

Skatepark w Tarnobrzegu modernizowany jest od ubiegłego roku. Przebieg prac jest krytykowany przez skejterów, którzy latami walczyli o profesjonalne miejsce do jazdy na deskorolkach i rolkach. Sprawę nagłośnił także Polski Związek Sportów Wrotkarskich.  – informuje portal naszemiasto.pl

Buski pumptrack w budowie – czy przy jego planowaniu i realizacji skorzystano z wiedzy i konsultacji  Polskiego Związku Sportów Wrotkarskich? 19.05.2020 / fot. Jarosław Kruk

Sprawę złego stanu skateparku w Tarnobrzegu nagłośnił Polski Związek Sportów Wrotkarskich, który zwraca się do miast i innych pomysłodawców budowy podobnych obiektów o konsultowanie się z fachowcami w tej dziedzinie.

– W ostatnich latach sporty wrotkarskie zyskały sporą popularność co niezmiernie nas cieszy. Co za tym idzie wzrosło zapotrzebowanie na infrastrukturę: tory wrotkarskie, skateparki, ścieżki rolkowe, wrotkarnie. Obserwujemy budowy coraz większej ilości obiektów, ale nie zawsze są one odpowiednie. Chcąc dalej rozwijać sport, nie możemy dopuszczać do sytuacji zagrażających życiu. W naszym związku mamy specjalną Komisję do spraw infrastruktury po to, aby służyła pomocą wszystkim planującym, projektującym i wykonującym obiekty przeznaczone do uprawiania sportów wrotkarskich. Ważne, żeby powstające skateparki, tory czy też ścieżki były bezpieczne i wykonane z odpowiednich materiałów. Zatem zachęcamy miasta, organizacje, przedsiębiorców oraz wszystkich pomysłodawców do konsultacji – apeluje Polski Związek Sportów Wrotkarskich.

Firma modernizująca tarnobrzeski skatepark dostała w piątek kolejną szansę na poprawę niedoróbek na obiekcie. Ma uporać się z tym do poniedziałku 8 czerwca. Pasjonaci sportu są rozczarowani sytuacją, w jakiej się znaleźli. Zarzucają oni wykonawcy, że dopuścił się zmiany technologii zapisanej w projekcie, czego efektem jest nawierzchnia o gorszej jakości. Widać już na niej pęknięcia i nierówności.

Wykonawca odbija piłeczkę. Zarzuca skejterom, że…– cały artykuł na źródłowej stronie naszemiasto.pl – po kliknięciu na link

 


fot. Jarosław Kruk

Jarosław Kruk: W Busku-Zdroju, po wielu latach starań, również powstaje tor do kolarstwa grawitacyjnego na terenie między osiedlami Kościuszki i Pułaskiego. Wydaje się, że prace zmierzają ku końcowi i może latem nastąpi otwarcie toru do jazdy dla wrotkarzy i cyklistów. Niestety da się słyszeć wiele krytycznych uwag pod kątem tej ciekawej realizacji. Kwestionowana jest między innymi geometria toru jak i materiał użyty do jego budowy. Czy są to tylko plotki, czy niestety słuszne zarzuty i będzie podobnie jak w Tarnobrzegu? – pokaże najbliższy czas.

 

◙ Podobne informacje:

 

Do Redakcji: REWITALIZACJA PARKU – Wszyscy powinni usłyszeć o tym co planuje urzędnik, a co zatwierdza radny, a co podpisuje Burmistrz!

Małpiak-siekierezada: rewitalizacja, karczunek czy rabunek?

KO: Czy w Busku „rewitalizacja” równa się dewstacja?

Franciszek Rusak: Rewitalizacyjny walec – Czuj, stary pies szczeka!

 

 

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna.

5 odpowiedzi na “ED: Skatepark w Tarnobrzegu trzeci raz nie przeszedł odbioru! O złym wykonaniu obiektu wie już Polski Związek Sportów Wrotkarskich – a w Busku?”

 1. ?? pisze:

  Ostatnie lata to porażka,: barierki na Partyzantów w zamian płaty parking na targowiu, zakaz handlu w bramach na ul Stawowej do targu choć place prywatne, ul Kopernika i rozbiórka budynków historycznych za ekonomikiem i rogu z Waryńskiego ale beznadziejny budynek RUCHu na targowej to wpisało się do zabytków aby komuś utrudnić budowę marketu co by zaszkodziło SPOŁEM.Bezsensowna rozbudowa stadionu z 7 ligowym zespołem kosztem parkingu gdzie ludzie parkowali aby iść do kościoła, parku a teraz będzie tężnia i gdzie te samochody się zmieszczą ?

 2. Misiowo-Zdrój pisze:

  Prawdziwe pieniądze zarabia się tylko na drogich słomianych inwestycjach https://www.youtube.com/watch?v=PgCcsXJAga0

 3. Do ?? pisze:

  Ostatnie lata to porażka??

  Barierki na Partyzantów są po to by ludzie nie parkowali przy sklepach bo zawsze rodziny wózkami miały problem się zmieścić po między samochodem A sklepem bo szlachta sobie postawiła samochód na chodniku. Jeśli chodzi o rozładowanie towaru na partyzantów to nie ma problemu bo sa podrobione zatoczki na to.

  Rozbiorka historycznych budynków za Ekonomikiem?? Przecież sam Pan redaktor pisał że bardziej opłaca się to rozebrać niż wyremontować.

  Bezsensowna rozbudowa stadionu z 7 ligowym zespołem kosztem parkingu?
  Tak dla ścisłości nie 7ligowym tylko 4ligowym gdzie gramy z klubami z Jedrzejowa Starachowic Pinczowa Włoszczowy Skarzyska Staszowa. Inwestycja w stadion to inwestycja w przyszlosc.Jest parking przy hali sportowej jeszcze większy i przy stawie niemieckim. Ale jeśli kogoś nóżki będą boleć by przejść parę metrów do kościoła czy do tężni to nie mój problem. Poza tym przy kościele są trzy parkingi 2 przy ulicy i jeden pod malpim gajem.

 4. !! pisze:

  Stadion rozgrzebany trzeci rok i końca nie widać. Ale mimo to Waldi zamiast go dokończyć woli rozgrzebać kolejne budowy. m. in. kładkę.

 5. Jacek Szostak pisze:

  Dzisiaj złożyłem wizytę na nieoddanym do użytkowania buskim „pumptracku”. teren ogrodzony i wiszą tablice teren budowy. W ogrodzeniu z siatki wyrwana dziura. Dzieciarnia pedałuje na rowerach cez kasków i ochraniaczy. Kochający rodzice uczestniczą w procederze siedząc na ławeczkach obok, dopingują i kontrolują sytuację. Na pytanie z mojej strony dlaczego dziecko korzysta z obiektu nieoddanego do użytkowania i wtargnęło na teren budowy kochający tatuś odpowiada: Przecież jest ubezpieczony. Wszyscy bardzo kochamy nasze dzieci: rodzice, dziadkowie………. komendant straży miejskiej i nieomylny Herr Burgermeister. Z pozdrowieniami. 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Masz pytania? Napisz do nas: redakcja@infobusko.pl