ED: Na osiedlu Piłsudskiego w Busku-Zdroju chcą postawić ludziom śmietnik naprzeciw okien. Nikt nie wie dlaczego [FOTO] - Internetowy Portal Informacyjny Mieszkańców Miasta i Gminy Busko-Zdrój

ED: Na osiedlu Piłsudskiego w Busku-Zdroju chcą postawić ludziom śmietnik naprzeciw okien. Nikt nie wie dlaczego [FOTO]

28 września 2022 | | | 4 komentarze

Konflikt wokół wiaty śmietnikowej na osiedlu Piłsudskiego w Busku-Zdroju. Mieszkańcy bloku numer 5 nie chcą jej pod oknami i denerwują się, że nikt nie chce z nimi o tym rozmawiać. – informuje 27.09.2022 portal Echo Dnia

Spór wokół wiaty rozpoczął się dwa lata temu.

Wtedy Spółdzielnia Mieszkaniowa w Busku-Zdroju wymyśliła, że będzie budować nowy śmietnik na parkingu pomiędzy blokami [gps♂]. Miejsce pod wiatę śmietnikową zostało przygotowane i wybudowane. Odbyły się tam protesty i odstąpiono od tych zamiarów♂ – mówią mieszkańcy.

Po dwóch latach wiatę śmietnikową znów zaczęto stawiać, tym razem wprost przed oknami bloku numer 5♂. Przedstawiciele mieszkańców udali się do spółdzielni i Urzędu Miasta i Gminy Busko-Zdrój w celu ustalenia innej lokalizacji, ponieważ obecna znajduje się kilkanaście metrów od okien, przy dość ruchliwej drodze osiedlowej. W bloku mieszka sporo rodzin z dziećmi. Mieszkańcy obawiają się zagrożenia związanego z zapachami, podjazdem ciężkich samochodów, śmieciarek. Zaproponowaliśmy władzom miasta i spółdzielni mieszkaniowej przynajmniej dwie alternatywne lokalizacje śmietnika – dodają ludzie.

>>>  W marcu redakcja „Echa Dnia” otrzymała listę otwartych buskich osiedli Piłsudskiego i Świerczewskiego. Poparty 250 podpisami – z interwencją w sprawie „nieprawnych działań” władz Spółdzielni Mieszkaniowej  <<<
Echo Dnia [05.04.2006]

Urząd Miasta i Gminy Busko-Zdrój twierdzi, że nie ma z tą sprawą związku.

Rozumiem wzburzenie mieszkańców, ale to nie leży ani na naszym terenie, ani w naszej kompetencji, co wyjaśnił mój zastępca na jednym ze spotkań – mówi Waldemar Sikora, burmistrz Buska-Zdroju.

Zapytany o sprawę Jerzy Charczuk, prezes zarządu Spółdzielni Mieszkaniowej w Busku, powiedział, że… cały artykuł i galeria zdjęć na źródłowej stronie Echa Dnia◙ Podobne informacje:

W szwajcarskiej Lozannie wszyscy mieszkańcy decydują jak zagospodarować główny plac w mieście, a w Busku kto decyduje o inwestycjach?

Kolejny spór o lokalizację wiaty śmietnikowej na osiedlu Piłsudskiego w Busku-Zdroju [FOTO] | JKR: W Zdroju zardzewiała kładka na Górkę, na Piłsudskiego zardzewiałe latarnie…

Śmietnik na Piłsudskiego: relacja z protestu 12 marca oraz Stanowisko Zarządu buskiej SM [VIDEO]

Do Redakcji: Zwracamy się o pomoc i podjęcie interwencji w Busku-Zdroju w sprawie ulokowania wiaty śmietnikowej pod oknami bloków na os. Piłudskiego

nm: Konflikt wokół parkingu między blokami w centrum Buska-Zdroju. Mieszkańcy stracą jedną trzecią miejsc? [FOTO]

TKO: Zarząd Spółdzielni Mieszkaniowej odwołał Walne Zgromadzenie, spółdzielcy odwołali Zarząd na… szkolnym boisku. Ta lokalna historia może stać się punktem zwrotnym dla SM w całym kraju | JKR: A w Busku?

TVN: 🟥 ,,Zastraszyć dziennikarza”. Superwizjer – Lokalne media. Cena niezależności

 

 

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna.

4 odpowiedzi na “ED: Na osiedlu Piłsudskiego w Busku-Zdroju chcą postawić ludziom śmietnik naprzeciw okien. Nikt nie wie dlaczego [FOTO]”

 1. Łukasz Nowak (ten od kolei) pisze:

  Na mój wniosek Wojewoda Świętokrzyski uchylił część zarządzenia Sikory rozstrzygnięciem nadzorczym, które można znaleźć pod poniższym linkiem:

  kielce.uw.gov.pl/pl/wojewodztwo/samorzad-terytorialny/nadzor-nad-samorzadem/rozstrzygniecia-nadzorc/22428,PNKI41311212022.html

 2. Łukasz Nowak (ten od kolei) pisze:

  Jutro (30.09) odbędzie się nadzwyczajna (bez)rada miejska w sprawie zmian budżetu oraz odrzucenia skarg „pani XY” (której skargi są nadzwyczaj zbieżne ze skargami pani Teresy z Kolonii Górki).

 3. ktokolwiek słyszał, ktokolwiek wie pisze:

  Na Piłsudskiego słychać plotki, że podobno przeprowadzka śmietnika pod okna bloku nr 5 spowodowana jest działaniami nowego właściciela działki, która to jakoby przylega plecami do Mieleniewskich a narożnikiem do obecnych śmietników. Plotki mówią, że na tej działce ma powstać podobno jakieś biurowiec. Nie wiem czy to prawda bo działka jest chyba za mała. Ale na wszelki wypadek podaję co mówią plotki i co o działce jeśli dobrze czytam jawnie jest napisane na ogólnie dostępnym geoportal.gov.pl
  Ewidencja gruntów i budynków
  Identyfikator działki 260101_4.0011.212/2
  Województwo świętokrzyskie
  Powiat buski
  Gmina Busko-Zdrój – miasto
  ObrębBusko-11
  Numer działki 212/2
  Pole pow. w ewidencji gruntów (ha) 0.0265KW
  Numery ksiąg wieczystych zostały ukryte na podstawie decyzji DKN.5112.13.2020 z 24 sierpnia 2020 r. Prezesa UODO, która została zaskarżona do Naczelnego Sądu Administracyjnego w Warszawie.Grupa rejestrowaOznaczenie użytkuBpOznaczenie konturuData publikacji danych2022-09-29Informacje o pochodzeniu danychOrganem odpowiedzialnym za dane ewidencji gruntów i budynków jest Starosta Powiatu (ustawa Prawo geodezyjne i kartograficzne art. 7d pkt 1, Dz.U. z 2019 r. poz. 725).Informacje dodatkowe o działce

 4. Łukasz Nowak (ten od kolei) pisze:

  Po moim zgłoszeniu została już naprawiona usterka latarni na buskim dworcu PKP. Według kolejarzy doszło do celowego uszkodzenia 6 latarni.

  Na godzinę 14:00 dnia 5 października władze Buska-Zdroju zapraszają na spotkanie dotyczące „celów strategicznych zrównoważonej mobilności miejskiej dla MOF Busko-Zdrój”, czyli – mówiąc po ludzku – komunikacji miejskiej i rowerowej w gminie Busko i między Buskiem a Stopnicą. W ramach projektu jest przewidywana m. in. budowa parkingu wielopoziomowego, zakup autobusów elektrycznych i budowa dróg rowerowych.
  Spotkanie odbędzie się w formie on line.
  Zgłoszenia należy przesyłać na adres: transportzbiorowy.refunda@gmail.com

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Masz pytania? Napisz do nas: redakcja@infobusko.pl