Kolejny spór o lokalizację wiaty śmietnikowej na osiedlu Piłsudskiego w Busku-Zdroju [FOTO] | JKR: W Zdroju zardzewiała kładka na Górkę, na Piłsudskiego zardzewiałe latarnie... - Internetowy Portal Informacyjny Mieszkańców Miasta i Gminy Busko-Zdrój

Kolejny spór o lokalizację wiaty śmietnikowej na osiedlu Piłsudskiego w Busku-Zdroju [FOTO] | JKR: W Zdroju zardzewiała kładka na Górkę, na Piłsudskiego zardzewiałe latarnie…

26 września 2022 | | | 10 komentarzy

W poniedziałek, 19 września, w środku zielonego skweru tuż przed oknami bloku na os. Piłsudskiego 5, ekipa rozpoczęła budowę betonowej wysepki pomiędzy drzewami pod nową wiatę śmietnikową. Zaskoczyło to i wzburzyło mieszkańców bloku, którzy nic wcześniej o tym nie wiedzieli. Zdesperowani zwrócili się o wyjaśnienia do Spółdzielni Mieszkaniowej i buskiego magistratu oraz o pomoc do mediów.

Wiata śmietnikowa, podobna do tej przy bloku nr 12,  ma stanąć przed oknami bloku nr 5 [g’mapa♂]. Mieszkańcy są zbulwersowani miejscem i odległością tego rodzaju infrastruktury od ich okien. / fot. Jarosław Kruk infoBusko.pl

W liście wystosowanym do redakcji portalu busko.com.pl♂ mieszkańcy napisali:

Na zdjęciu widać prace przygotowawcze pod posadowienia wiaty śmietnikowej przed blokiem nr 5 na osiedlu Piłsudskiego w Busku Zdroju. Mieszkańcy są zbulwersowani miejscem i odległością tego rodzaju infrastruktury od ich okien.
Na godzinę 20:00 w środę 21 września 2022r. ( przed blokiem nr 5 od strony klatek schodowych) zaplanowane jest spotkanie, na które zostali zaproszeni przedstawiciele właściciela terenu planowanej inwestycji czyli miasta oraz inwestora czyli spółdzielni mieszkaniowej.
Mieszkańcy chcą rozmawiać o innej lokalizacji tej inwestycji i proszą o dialog
„.

To kolejna odsłona sporu pomiędzy mieszkańcami bloku numer 5 na osiedlu Piłsudskiego w Busku-Zdroju, a Spółdzielnią Mieszkaniową o lokalizację wiaty śmietnikowej. Pierwsza odsłona miała miejsce dwa lata temu, wiosną 2020 roku♂.


Jarosław Kruk: W miniony piątek, 23 września, o godzinie 18:00, przed blokiem nr 5 rozpoczęło się drugie spotkanie w sprawie lokalizacji śmietnika. Do udziału w nim mieszkańcy zaprosili media jak również –  podobnie jak w przypadku środowej narady – przedstawicieli właściciela terenu planowanej inwestycji, czyli miasta oraz inwestora, czyli SM♂.

W blisko godzinnej, pełnej emocji naradzie wzięło udział 17 mieszkańców oraz redaktorzy busko.com.pl i infoBusko.pl. Podobnie jak w środę, tak i w piątek nikt się nie stawił ani z SM, ani z UMiG. Obecny był pan radny Jerzy Służalski, ale jako osoba prywatna, mieszkaniec, a nie przedstawiciel władz samorządowych.

Wszyscy, jak jeden mąż, nie zgadzają się na narzuconą odgórnie lokalizację śmietnika. Apelują o zaprzestanie jego budowy bezpośrednio przed ich oknami. Oczekują podjęcia z nimi rozmów w celu wspólnego wytyczenia miejsca na wiatę satysfakcjonującego wszystkie strony.

Jedną z istotnych informacji, które usłyszałem w trakcie rozmów było to, że działania związane ze zmianą lokalizacji śmietnika rozpoczęły się jakoby dużo wcześniej, bo w marcu br. Niestety na przestrzeni tych 6 miesięcy nikt – ani ze Spółdzielni Mieszkaniowej, ani z UMiG – nie skontaktował się z mieszkańcami, nie poinformował ich, nie zaprosił do konsultacji…

Taki widok zastali przed swoim blokiem mieszkańcy „piątki”, gdy w poniedziałek, 19 września , wrócili po południu z pracy do domu / fot. czytelnik @iB

 


○  23.09.2022, Busko-Zdrój, osiedle Piłsudskiego: Wiata śmietnikowa, podobna do tej przy bloku nr 12 (ostatnie zdjęcie),  ma stanąć przed oknami bloku nr 5, pośród drzew i rdzewiejących latarni… / fot. Jarosław Kruk infoBusko.pl

ps. Osobliwie wyglądają te wpół zardzewiałe latarnie na osiedlu Piłsudskiego… Podczas spotkania powiedziano mi, że jedna była tak skorodowana, że się przewróciła… Czyżby to była zamierzona stylizacja nawiązująca do zardzewiałej Kładki na Górkę♂?…

◙ Podobne informacje:

W szwajcarskiej Lozannie wszyscy mieszkańcy decydują jak zagospodarować główny plac w mieście, a w Busku kto decyduje o inwestycjach?

Śmietnik na Piłsudskiego: relacja z protestu 12 marca oraz Stanowisko Zarządu buskiej SM [VIDEO]

RK: Mieszkańcy os. Piłsudskiego protestują. Nie chcą smrodu pod oknami

Do Redakcji: Zwracamy się o pomoc i podjęcie interwencji w Busku-Zdroju w sprawie ulokowania wiaty śmietnikowej pod oknami bloków na os. Piłudskiego

TKO: Zarząd Spółdzielni Mieszkaniowej odwołał Walne Zgromadzenie, spółdzielcy odwołali Zarząd na… szkolnym boisku. Ta lokalna historia może stać się punktem zwrotnym dla SM w całym kraju | JKR: A w Busku?

W Głogoczowie za 5,5 mln zł powstanie kolejna kładka dla pieszych nad Zakopianką. | 🟥 JKR: W Busku nad Rzewuskiego powstała kładka dla pieszych za 9,5 mln zł. O 4 miliony drożej!!

TP: Wpuszczeni w kanał? | JKR: 🆘 Mieszkańców Karmelowej regularnie zatapiają wody deszczowe [VIDEO,FOTO]

 

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna.

10 odpowiedzi na “Kolejny spór o lokalizację wiaty śmietnikowej na osiedlu Piłsudskiego w Busku-Zdroju [FOTO] | JKR: W Zdroju zardzewiała kładka na Górkę, na Piłsudskiego zardzewiałe latarnie…”

 1. Esteta pisze:

  To miejsce samo w sobie jest tak nieprzyjemne, że jeszcze tam tylko śmietnika brakuje.

 2. Do powyżej pisze:

  Całe Piłsudskiego jest obleśne. A to miejsce właśnie dzięki śmietnikowi jest przyjemniejsze.

 3. anna pisze:

  KIEDY WRESZCIE ZACZNIE SIĘ SEZON GRZEWCZY NA PIŁSUDSKIEGO?

 4. Pamięć pisze:

  Na stronie:
  umig.busko.pl/baw/uchwaly/
  są już uchwały z wrześniowej rady. Wśród nich 4 dotyczące spraw zgłaszanych przez mieszkańców.
  „Wybrańcy narodu” w żadnej z nich nie bronili mieszkańców. Dwie petycje zostały uznane za „bezzasadne”, a w sprawie dwóch skarg rada uznała się za „niewłaściwy” organ.
  (W każdym linkowanych PDF-ów trzeba zajrzeć na stronę 2, gdzie jest „uzasadnienie” pozwalające sprawdzić „o co kaman”:
  dl.umig.busko.pl/uchwaly/2022/2022_LI_629.pdf
  dl.umig.busko.pl/uchwaly/2022/2022_LI_630.pdf
  dl.umig.busko.pl/uchwaly/2022/2022_LI_628.pdf
  dl.umig.busko.pl/uchwaly/2022/2022_LI_627.pdf

 5. Prawda pisze:

  Pikanterii dodaje sprawie fakt, iż radny Służalski będący przewodniczącym komisji wniosków, skarg i petycji na sesji w maju 2022 roku zaproponował podczas „spraw różnych i wolnych wniosków”, aby ludzi z Górki przekwaterować do tzw. hotelowca przy szpitalu – czyli dokładnie to, co w petycji wniósł mieszkaniec. A więc tyle warte jest słowo tego pana. Sam sobie zaprzeczył – warto wziąć to pod uwagę i za rok nie wybierać tego kłamcy, który dba o interesy sikory i własny (podwyżka diet radnych – ale za wyjątkiem Szumilasa, którego całkowicie pozbawiono należnych diet), a nie o interesy mieszkańców (których pozwala łupić podatkami wyższymi niż w Warszawie).

  Wedle uchwał buskich (bez)radnych każda propozycja mieszkańców jest bezzasadna i trzeba odrzucić ją nawet bez prób ewentualnego poprawienia. Za to projekty zgłaszane przez męża właścicielki hurtowni są zawsze słuszne i trzeba je zawsze przyjmować bez jakichś zbędnych dyskusji.
  A więc szanowni mieszkańcy: gdy buscy koryciarze z rady za rok będą jeszcze skomleć o wasze poparcie pamiętajcie, kto w głosowaniach pozwalał na katowanie was wysokimi podatkami oraz coraz wyższymi cenami wody…

 6. Gosia pisze:

  w czym problem ?ma Górce mieszkańcy z e wspólnoty z Rehabilitacyjnej postawili śmietniki bez wiaty na przeciw okien mieszkańców pawilonu.I tu można i tu nic się nie dzieje.

 7. Ter-essa pisze:

  Na Piłsuckiego to element mieszka cała Polska widziała niebieskie ptaki

 8. Do powyżej pisze:

  Brawo Ter-esso! Ty na pewno jesteś intelektualną elitą narodu, a nie jak ten „element” z „PiłsuCkiego”. Chylę czoła przed Tobą zacna i wartościowa osobo. Moje wyrazy szacunku!

 9. Łukasz Nowak (ten od kolei) pisze:

  Jutro (30.09) odbędzie się nadzwyczajna (bez)rada miejska w sprawie zmian budżetu oraz odrzucenia skarg „pani XY” (której skargi są nadzwyczaj zbieżne ze skargami pani Teresy z Kolonii Górki).

 10. ktokolwiek słyszał, ktokolwiek wie pisze:

  Na Piłsudskiego słychać plotki, że podobno przeprowadzka śmietnika pod okna bloku nr 5 spowodowana jest działaniami nowego właściciela działki, która to jakoby przylega plecami do Mieleniewskich a narożnikiem do obecnych śmietników. Plotki mówią, że na tej działce ma powstać podobno jakieś biurowiec. Nie wiem czy to prawda bo działka jest chyba za mała. Ale na wszelki wypadek podaję co mówią plotki i co o działce jeśli dobrze czytam jawnie jest napisane na ogólnie dostępnym geoportal.gov.pl
  Ewidencja gruntów i budynków
  Identyfikator działki 260101_4.0011.212/2
  Województwo świętokrzyskie
  Powiat buski
  Gmina Busko-Zdrój – miasto
  ObrębBusko-11
  Numer działki 212/2
  Pole pow. w ewidencji gruntów (ha) 0.0265KW
  Numery ksiąg wieczystych zostały ukryte na podstawie decyzji DKN.5112.13.2020 z 24 sierpnia 2020 r. Prezesa UODO, która została zaskarżona do Naczelnego Sądu Administracyjnego w Warszawie.Grupa rejestrowaOznaczenie użytkuBpOznaczenie konturuData publikacji danych2022-09-29Informacje o pochodzeniu danychOrganem odpowiedzialnym za dane ewidencji gruntów i budynków jest Starosta Powiatu (ustawa Prawo geodezyjne i kartograficzne art. 7d pkt 1, Dz.U. z 2019 r. poz. 725).Informacje dodatkowe o działce

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Masz pytania? Napisz do nas: redakcja@infobusko.pl