Łukasz Nowak: Stan myśli demokratycznej w słonecznej Gminie Busko-Zdrój - Internetowy Portal Informacyjny Mieszkańców Miasta i Gminy Busko-Zdrój

Łukasz Nowak: Stan myśli demokratycznej w słonecznej Gminie Busko-Zdrój

23 października 2020 | Łukasz Nowak 22.10.2020 / Jarosław Kruk 23.10.2020 | | 49 komentarzy

Szanowna Redakcjo, pragnę podzielić się na łamach portalu InfoBusko.pl przemyśleniami na temat stanu myśli demokratycznej w naszej słonecznej Gminie, które wysnuwam z komentarzy na nim zamieszczonych. – pisze na wstępie autorskiego tekstu Łukasz Nowak, prosząc o publikację.

Bańka na rynku nieruchomości: ryzyko czy szansa?

Przyczynkiem do tych rozważań jest bardzo emocjonujący mieszkańców temat budowy bloków na terenie Zdroju: https://infobusko.pl/bcpl-uzdrowisko-czy-blokowisko/. Pozwoliłem sobie pod tamtym artykułem na komentarz o rosnącej nam bańce spekulacyjnej na rynku nieruchomości:

Łukasz Nowak 14 października 2020 o 17:37 :
„Jak patrzę na rynek pierwotny w Busku, to myślę, że rośnie nam bańka. Ona musi pęknąć (swoją drogą: ciekawe, którzy z burżujów zdążą wycofać się na czas, a którzy „popłyną”) – niestety zostanie po niej miasto bez ładu przestrzennego, zdewastowane chaotyczną zabudową. Radni zezwalający na wyjątki od MPZP winni mieć to na uwadze.” 

Nie odnosiłem się bynajmniej do tej konkretnej budowy, lecz do buskiego rynku nieruchomości w ogóle. Nie jest bowiem prawdą, by działania deweloperów na nim operujących zaspokajały potrzeby zwłaszcza młodych ludzi, ani by ruch w interesie był przejawem rozwoju Miasta. Trzeba bowiem zauważyć, iż ceny większości nowych mieszkań są u nas przeszacowane i są wyższe nawet niż w Kielcach. Tymczasem w ciągu kilku lat nie miały u nas miejsca wydarzenia, które mogłyby wzmóc zainteresowanie zamieszkaniem na terenie naszej Gminy, ergo zwiększyć wartość mieszkań do poziomu Krakowa. Wg. danych GUS-u przeciętne wynagrodzenia za płace są u nas niższe nie tylko względem średniej krajowej, ale nawet wojewódzkiej (https://www.polskawliczbach.pl/Busko_Zdroj) i to jest wieloletni trend. Jesteśmy za to powyżej średnich pod względem udziału ludności w wieku poprodukcyjnym. Wymeldowania przeważają nad zameldowaniami. Nie jesteśmy miastem akademickim, by popyt na mieszkania napędzali studenci. Nie powstał u nas żaden duży zakład pracy. W przypadku zamożnych mieszkańców Krakowa czy Warszawy nie ma sensu kupowanie mieszkania tylko na kilka tygodni w roku, bo lepiej opłaca się nająć apartament choćby w Bristolu **** czy w Marconim.

A więc mamy do czynienia z bańką, gdyż nie ma uzasadnienia dla cen mieszkań oferowanych u nas przez przez deweloperów. Jak w przypadku każdej bańki, te ceny zostaną w końcu zweryfikowane przez sam rynek, w  okolicznościach zapewne bolesnych dla wielu jej uczestników, których korekta zastanie z niespieniężonymi budami. Kiedy to nastąpi? Nie wiem, bo nie jestem jasnowidzem. Ale nastąpić musi, bo takie są brutalne prawa ekonomii. W tej chwili budowy mieszkań w Busku to już nie zwykły biznes, lecz hazard.

Mógłbym zupełnie nie przejmować się tymi burżujami – hazardzistami, gdyby nie to, że radni skwapliwie im pomagają poprzez uchwalanie dla nich wyjątków od MPZP, którymi to wyjątkami zaburzają układ przestrzenny Miasta. Uzasadnia się to rzekomym „rozwojem”, któremu ma służyć wspieranie tych, którzy uczestniczą w rosnącej nam bańce. Tymczasem bańki spekulacyjne są zjawiskami niepożądanymi, a więc władze miejskie na pewno nie powinny ich wspierać! Kończą się one zyskami nielicznych z uczestników, stratami dla pozostałych, a przede wszystkim bałaganem urbanistycznym. Nie warto w imię przejściowej koniunktury niszczyć ładu przestrzennego będącego dorobkiem wielu pokoleń.

Miastowy znaczy lepszy?

Zamiast merytorycznych replik otrzymałem w odpowiedzi… wypominanie mi wiejskiego pochodzenia. Nie miało przy tym dla moich adwersarzy, że przez lata mieszkałem w mieście kilkadziesiąt razy większym od Buska:

Do Łukasza Nowaka14 października 2020 o 19:50:
„Nie ma się czym chwalić. Jesteś ze wsi więc nie decyduj co ma być w mięsie jak się nie znasz.
W lesie wniarskim np przy ścieżce jest fajne budownictwo ale jeśli ktoś pisze tak jak ty bzdury że deweloperka to chaotyczna zabudowa to lepiej się nie wypowiadaj.
Bo dla mnie nowe budownictwo tzn deweloperka w miastach jak i nowoczesne domki na wsiach to krok ku cywilizacji XXIw.”

Abstrahując od tego, że mieszkańcy największych polskich miast jakoś mają już dość tego „krok ku cywilizacji XXIw.” zwykli oprotestowywać budowy niezgodne z MPZP, to ciekawa jest argumentacja, że jako pochodzący ze wsi (czego bynajmniej nie wypieram się i nie wstydzę!) niejako dożywotnio już nie mam prawa wypowiadać się na temat miast. Jak już, to w aktach USC jako miejsce urodzenia mam, wpisane Busko-Zdrój, więc jednak jestem z pochodzenia miastowym XD.

W demokracji nie ma miejsca dla mniejszości?

Wypowiadający się w komentarzach „janusze” publicystyki politycznej zaprezentowali ciekawe rozumienie debaty publicznej w systemie demokratycznym:

○ Umysłowa patologia mieszkańców tego miasta15 października 2020 o 16:23:
Słychać wycie znakomicie!!!!
Kwik o tężnie
Kwik o stadion
Kwik o kładkę i krzyżówke
Kwik o deweloperke

Nie pasuje wam to wpie***alać z tego miasta.

Twierdzenie to jest oparte na błędnym założeniu, że większość popiera wspomniane budowy (błędnie nazywane „inwestycjami” – tymi bowiem są rzeczy przynoszące zyski):

○ Kamil19 października 2020 o 15:14:
Hahahaha.
Nieprzydatne i przepłacone inwestycje ?? Dla mnie nie.
Ale z mieszkańcy chcą by Pan burmistrz realizował i to podobne inwestycje bo w końcu został wybrany przez ludzi.

Primo: założenie, że większość popiera wymienione działania jest błędne, bowiem nie było referendów w tych sprawach. To, że popiera je burmistrz, który uzyskał większość, nie zmienia faktu, że głosujący nań mogli mieć różne motywacje i nie koniecznie popierali każdy z elementów programu. Co więcej, wybory były przed tzw. pandemią, a więc w zupełnie innych uwarunkowaniach gospodarczych. Wielu z popierających wówczas np. budowę kładki może uważać ją za zbędną w obecnej sytuacji.

Secundo: demokracja to także szacunek dla mniejszości. Nawet, gdyby przeciwnicy kładki przegrali referendum, to nie znaczy, że powinni „wyp…ć z miasta”. Gdyby w referendum przegrali zwolennicy tej budowy, to ja bym ich nie wyganiał z miasta. D…cja oznacza, że gdy trzeba dokonać wyboru, to za wiążącą uznaje się decyzję większości, ale to nie oznacza po powzięciu tej decyzji banicji tych, którzy byli jej przeciwni.

Tak na marginesie: jestem za wprowadzeniem obowiązku zatwierdzania wszystkich działań Gminy powyżej pewnej wartości (wyrażonej kwotowo lub udziałem w całości budżetu) w drodze referendum.

Łukasz Nowak

 


Jarosław Kruk: Autor tekstu, pan Łukasz Nowak w Wyborach Samorządowych 2018 r. kandydował do buskiej Rady Miejskiej z KWW Busko Nasz Dom

 

◙ Podobne informacje:

Łukasz Nowak: Wniosek komendanta Policji o nagrody dla funkcjonariuszy – informacja publiczna

ŁN: Wielki powrót PORANNEGO pociągu! Co na to władze Buska?

 

 

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna.

49 odpowiedzi na “Łukasz Nowak: Stan myśli demokratycznej w słonecznej Gminie Busko-Zdrój”

 1. Buhaha pisze:

  Jarosław Kruk: Autor tekstu, pan Łukasz Nowak w Wyborach Samorządowych 2018 r. kandydował do buskiej Rady Miejskiej z KWW Busko Nasz Dom

  Wielka mi zasługa kandydujac i zdobyć góra 10 głosów xddd

 2. redakcja pisze:

  Jarosław Kruk do Buhaha: Szanowny Komentatorze zapytam z ciekawości: a Ty ile zdobyłeś głosów? Łatwo jest krytykować czy wyśmiewać, ale moim zdaniem przyzwoitość podpowiada, że żeby oceniać obiektywnie czyjś wynik wyborczy to wpierw powinno się samemu poddać podobnej weryfikacji społecznej – powinno się kandydować w podobnych wyborach, poznać od środka „kuchnię wyborczą” i zobaczyć ile samemu otrzyma się głosów. Ja starowałem kilkukrotnie, w tym raz na burmistrza BZ w 2004 r. po śmierci Stefana Komendy i wiem, że wybory to specyficzna i trudna „konkurencja”, i jeśli się jest osobą praktycznie nieznaną lub mało znaną publicznie, bez koneksji rodzinnych lub zawodowych, nie na stanowisku, to wcale nie jest łatwo zyskać głosy wyborców.

 3. x pisze:

  No fakt. Autorytet Nowak!!! Wyrocznia i autorytet. Jarek sięgnąłeś dna z portalem.

 4. Ola pisze:

  To Ł. Nowak nie jest radnym??

  Tak często wypowiada się na tematy samorządowe i załatwił poranne pociągi,więc to zaskakujące,m że4 nie jest na urzędzie.

 5. Zenek pisze:

  Czy ktoś może napisać jaką decyzję bardzo wrażliwi na potrzeby mieszkańców radni podjęli odnośnie propozycji likwidacji Ośrodka Zdrowia w Szczaworyżu? Nie widziałem tego fragmentu Sesji. Z tego co widziałem to się dowiedziałem, że UMIG nie ma pieniędzy na utrzymanie Ośrodka Zdrowia w Szczaworyżu…. Ośrodka zdrowia z pomocy którego korzysta 500 pacjentów…. Ciekawe, ciekawe…. UMIG ma 25 mln na bodaj najdroższą w Polsce, baaardzo potrzebną mieszkańcom miasta i sołectw tężnię, a nie ma na utrzymanie Ośrodka zdrowia dla 500 pacjentów… UMIG ma 9 mln na baaardzo potrzebną mieszkańcom miasta i sołectw złotą kładkę na Górkę i przebudowę Rokosza a nie ma pieniędzy na utrzymanie Ośrodka zdrowia i lekarzy dla 500 pacjentów… UMIG ma też 4,5 mln na Ośrodek Aktywności Społecznej przy Bocznej ale przecież by on miał sens, by seniorzy z niego korzystali to muszą być zdrowi, a żeby byli zdrowi to muszą mieś opiekę lekarską… W dodatku jeśli zlikwidowany zostanie Ośrodek w Szczaworyżu to czym będą dojeżdżać 500 pacjentów tego ośrodka do przychodni w Busku jak nie ma komunikacji miejskiej bo na nią UMIG też nie ma oczywiście pieniędzy, choć 4 miliony poszło na krótką wątpliwej potrzeby ulicę Czernikiewicza. Niektórzy mają auta ale co mają zrobić ci co nie mają auta? Przydupasy Sikory zaraz pewnie napiszą podobnie jak w przypadku mieszkańców Kolonii Górka, że gorszy sort którego nie stać na auto niech sobie radzi sam, bo przydupasów UMIG ten problem nie dotyczy przecież. A przecież gdyby nie tężnia, nie kładka, nie OAS, nie słoneczka po ponoć 20tys to byłyby pieniądze na utrzymanie ośrodka w Szczaworyżu, na odpowiednie pensje dla lekarzy, na właściwą opiekę lekarską, byłoby na komunikację gminną…… eh……..

 6. bibi pisze:

  A ja popieram Pana stanowisko. I też niejeden wysyłał mnie „precz”.

 7. Jak widzę poziom buskiej bezrady miejskiej obenej kadencji, to pisze:

  myślę, że szkoda, iż nie został wybrany Ł. N. Ale może za 3 lata będzie inaczej.

 8. Pewex pisze:

  Może trzeba uruchomić zbiórkę internetową, żeby odświeżyć przed zimą lokal komunalny emerytowanego wuefisty? A może koledzy po fachu pomogą w wolną sobotę? Zresztą teraz nie ma wuefu przy zdalnym nauczaniu.

 9. do Peweksa powyżej pisze:

  Czy chodzi o HADŹIEGO?

 10. Marcin do Łukasza Nowaka pisze:

  Czyli naszego naczelnego bohatera hejtera zabolało to że większość mieszkańców Słonecznego miasta bez monstrancji w herbie popiera takie owe budownictwo a w szczególności zabolało naszego bohatera hejtera to że mu wspominają że jest że wsi i chu**ja się zna. Drogi Łukaszu to że ciebie nie stać na takie mieszkania lub nie masz zdolności kredytowej to nie oznacza byś decydował o tym co ma tu być a czego ma nie być bo uwierz mieszkańców stać na takie mieszkania.Dopoki będą tu prawa uzdrowiskowe to tu nie bedzie sensownego zakładu pracy. Chcesz referendum to go rób ale śmiesznym założeniem jest robić referendum o deweloperke a czemu bo ktoś sobie kupił grunty i ma prawo by tam się budować. Ta deweloperka na Grotta nawet nie burzy żadnej przestrzeni ale widać że mamy w tej gminie wizjonerów którzy wiedzą co tu ma być. Takim wizjonerem jesteś ty nawet i taki pan redahtor Kruk który sobie ubzdurał parking wielopoziomowy z marketem na stadionie przy kościele.
  Ciekawi mnie to czemu zostało zamieszczone zdjęcie dwóch bloków przy hali, w końcu te dwa bloki zostały zgodnie wybudowane i są bardzo atrakcyjne i są w bardzo atrakcyjnym miejscu. Aż łezka się w oku kręci że inwestor postawił tam bloki bo nie chciałbym przez resztę życia oglądać w tym miejscu zwykłych nieużytków . Jeśli chodzi dalej o bloki przy ulicy Grotta to już nic to nie zmieni bo inwestor już dawno wszedł na działkę i podwyższa teren. I cała ta bzdurna dyskusja jest nic nie warta. Lukaszu tak dla przypomnienia podczas rozmowy z kimś w realnym życiu też używasz XD ?

 11. No Debil pisze:

  To od twojego ToiToia też trzeba referendum hahaha

 12. Ewa pisze:

  Panie Łukaszu Nowak jest pan w błędzie co do tzn bańki bo nowe deweloperskie mieszkania w Busku to taka sama cena lub tańsza niż w Kielcach. Wystarczy sobie zobaczyć cały Buski rynek mieszkaniowy to nawet i mieszkania z wielkiej płyty prelowskiej kosztują ponad 300tyś złotych przykład Sikorskiego czy Piłusudzkiego. I ceny rosły rosną i będą rosnąć nic na to się nie poradzi a nowe budownictwo deweloperskie to jest alternatywa dla peerelowskiej wielkiej płyty.

 13. Oj Łukaszu pisze:

  I podsumowanie całego artykułu.

  Człowiek ze wsi wyjdzie, ale wieś z człowieka nigdy!!!!!

 14. Kamil pisze:

  Hahahahahahaha

 15. do Ewy pisze:

  Akurat mieszkania z wielkiej płyty są coraz chętniej wybierane, a to z powodu dociągniętej infrastruktury (blisko do pętli autobusowych czy tramwajowych, blisko przedszkola, szkoły, przychodnie, sklepy) oraz urządzonej zieleni na której zwykle januszują współcześni polscy dewe3loperzy.

 16. Czy te komentarze anty Nowak pisze:

  to piszą buscy janusze deweloperki, czy ich podwykonawcy? Ile płacą za hejt na niego?

 17. Ewa pisze:

  Januszują? A cóż to za wyszukane słownictwo?

 18. do Marcina pisze:

  „zabolało naszego bohatera hejtera to że mu wspominają że jest że wsi i chu**ja się zna.” -a ty z jakiej niby jesteś „metropolii”? Może w Badrzychowic? Pochwal się!

 19. A czy te komentarze anty deweloperka pisze:

  To pisze sam Łukasz Nowak I jego wyznawcy ?

 20. do Ewy pisze:

  Januszować = zachowywać, jak „janusz” (biznesu), tu: centusić, sknerzyć.

 21. Do powyżej pisze:

  Ale janusze biznesu to przecież cały ruch antysikora który tylko krytykuje a żadnych realnych pomysłów nie mają.

 22. przedsiębiorczy pisze:

  „Ale janusze biznesu to przecież cały ruch antysikora który tylko krytykuje a żadnych realnych pomysłów nie mają.”
  Zdecydowanie odwrotnie. Przeciwnicy Sikory proponują przede wszystkim obniżenie podatków, którymi katuje razem z bezradnymi przedsiębiorców.
  Nie każdy ma hurtownię otrzymującą zlecenia od jednostek Gminy.

 23. do Pewex pisze:

  Akurat ściany wuefista sobie na Górce odświeżył sam, bo mu „pan MPGK” łaskawie dał farbę.

  Jednak „pan UMiG” nie zapewnił mu tam z „panem MPGK” dostępu do wody w mieszkaniu, wię©c potrzebuje choćby umywalki.

 24. Andrzej pisze:

  przedsiębiorczy
  24 PAŹDZIERNIKA 2020 O 20:46
  „Ale janusze biznesu to przecież cały ruch antysikora który tylko krytykuje a żadnych realnych pomysłów nie mają.”
  Zdecydowanie odwrotnie. Przeciwnicy Sikory proponują przede wszystkim obniżenie podatków, którymi katuje razem z bezradnymi przedsiębiorców.
  Nie każdy ma hurtownię otrzymującą zlecenia od jednostek Gminy.

  Kolego przedsiębiorczy to że się obniży podatki gminne to nic nie pomoże a czemu? Bo podatki gminne to zwykła cienizna w porównaniu do podatków krajowych. Pierw to tzn dobra zmiana musi obniżyć podatki aa zapomniałem dobra zmiana obniżyła te największe podatki a w zamian tego stworzyli z 30 nowych podatków tylko że mniejszych które wypełniają lukę podatkową po obniżce tych największych podatków.

 25. Do A czy te komentarze anty deweloperka pisze:

  No tak bo ciężko zrozumieć że ludzi nie oburza temat deweloperki to sie juz wymyśla że tu tylko piszą opłaceni trole XD

 26. Do Łukasza Nowaka pisze:

  Włożyłeś kij w mrowisko. Gratuluję odwagi.
  eH!De

 27. Do powyżej pisze:

  Raczej kij w swój mózg…

 28. do Andrzeja (czy może Marcina? xd) pisze:

  „Kolego przedsiębiorczy to że się obniży podatki gminne to nic nie pomoże a czemu? Bo podatki gminne to zwykła cienizna w porównaniu do podatków krajowych.”

  Ależ pomoże! A czemu? Bo gdyby podatki gminne były niższe, to inwestorzy lokowaliby swe zakłady u nas, a tak inwestują w innych gminach Polski, gdzie co prawda podatki krajowe te same, ale za to przynajmniej gminne niższe.

 29. MB pisze:

  To już wiadomo, czemu Waldi wyśmiewał Szumiego, gdy ten wnioskował o budowę tanich mieszkań.

  o inny miał na tym zarobić.

 30. Kolejny inteligent ekspert pisze:

  do Andrzeja (czy może Marcina? xd)
  25 PAŹDZIERNIKA 2020 O 21:52
  „Kolego przedsiębiorczy to że się obniży podatki gminne to nic nie pomoże a czemu? Bo podatki gminne to zwykła cienizna w porównaniu do podatków krajowych.”

  Ależ pomoże! A czemu? Bo gdyby podatki gminne były niższe, to inwestorzy lokowaliby swe zakłady u nas, a tak inwestują w innych gminach Polski, gdzie co prawda podatki krajowe te same, ale za to przynajmniej gminne niższe.

  Jedno wielkie XD ty ekonomisto z koziej dupy.
  Inwestorzy i tak tu inwestują tylko ten łakdacki portal nawet o tym nie pisze xdd

  Pierw to trzeba obniżyć podatki rządowe a dopiero będziemy myśleć

 31. MB do Kolejny inteligent ekspert powyżej pisze:

  „Inwestorzy i tak tu inwestują tylko ten łakdacki portal nawet o tym nie pisze xdd”
  Jacy niby inwestorzy i jakie zakłady? Podaj przykłady jako niby nie-łajdak.

  „Pierw to trzeba obniżyć podatki rządowe a dopiero będziemy myśleć”
  Jakoś wójtowie innych gmin nie czekają i myślą cały czas, jak przyciągać inwestorów.

 32. Do MB pisze:

  Inwestorzy m.in typu hotelarze jak i deweloperzy i mikroinwestorzy.

  Pamiętam jak dziś jak twój Szumi wykrzykiwał że gmina nic nie robi by ściągać inwestorów do miasta. A tak zapytam a on coś robił by ściągać inwestorów? No właśnie nic nie robił w tym kierunku.

 33. Stasiu Megiera pisze:

  Hmmmm mieszkaniec górki ma kompleksy bo ludzie się nie zgadzają z absurdalnym protestem i wytykają mu prawdę.

 34. do nowaka pisze:

  Skoś chwasty, bo ci hałupy przez nie już nie widać, hah.

 35. Wars i Sawa pisze:

  „Jesteś ze wsi więc nie decyduj co ma być w mięsie jak się nie znasz”

  Wiadomo, że na urbanistyce zna się Waldi z wielkiego miasta Widuchoweg oraz połowa bezradnych wybranych na sołectwach XDDD.

 36. do Warsa i Sawy pisze:

  Akurat Waldi jest z Mikułowic, z Widuchowej żona.

 37. Kończ waść wstydu oszczędź pisze:

  Widać że już nie ma innych tematów to się opisuje że kogoś to boli że jest inaczej jakby chciał.

 38. do powyżej pisze:

  Boli to, że radni uchwalają wyjątki dla wybranych, burząc tym samym ład przestrzenny.

 39. md do Marcina pisze:

  „uwierz mieszkańców stać na takie mieszkania.”
  Gdzie niby na nie zarabiają, skoro twierdzisz sam, że”Dopoki będą tu prawa uzdrowiskowe to tu nie bedzie sensownego zakładu pracy”.

 40. do Ewy pisze:

  „I ceny rosły rosną i będą rosnąć nic na to się nie poradzi”

  Skąd ta pewność?

 41. Do powyżej pisze:

  Rządzi PIS i jest socjalizm to będą rosnąć ceny. Dziękuję za uwagę.

 42. do powyżej pisze:

  Przecież Sikora miał poparcie PiS-u podczas wyborów samorządowych 2018.

 43. Sikora pupil PiS? pisze:

  Powiedzieć, że Sikora miał poparcie PiS-u podczas wyborów samorządowych 2018 to moim zdaniem za mało, moim zdaniem Sikora jest pupilem PiS a zwłaszcza świętokrzyskiego barona PiS:
  http://busko.net.pl/briefing-prasowy-z-udzialem-ministra-infrastruktury-andrzeja-adamczyka-fotovideo,,2,1,1,1,27559,n.html
  http://busko.net.pl/srodki-z-tarczy-antykryzysowej-wplynely-do-urzedu-,,3,1,1,4,31279,n.html

 44. Do powyżej pisze:

  No i może jest tym pupilem co nie zmienia faktu że Porozumienie Gowina zdradziła PIS i Solidarna Polske wystawiając Śliwe. A to że Sikora nie pozwolił na odczytanie listu na dożynkach to jest mało ważne bo nawet świętokrzyski PIS miał to w dupie a był tu wielki raban jak pan Gawin się darł z panem Krukiem hehe hehe.
  Oj widać było bardzo ten teatrzyk tylko dziwne że pan Kruk Oliwka i inni nie zostali obdarzeni stanowiskami w Buskowiance czy w Nidzie.

 45. MF pisze:

  „a był tu wielki raban jak pan Gawin się darł z panem Krukiem hehe hehe.”

  O co kaman z tym darciem?

 46. Lucy pisze:

  A przestańcie już z tą strefą uzdrowiskową na Grotta, tam żaden kuracjuszy się nie zapuszcza… Słowacki wam strefy uzdrowiskowej nie zaciemnia??? Nie zabetonowal za bardzo podłoża co by deszczyk miał gdzie wsiąkać??? Czyżby wiecznie malkontentnej sąsiadce owych gruntów słoneczko miało już do ogródka nie wpadać? Budynki będą niezbyt wysokie, eleganckie… na pewno nie wyższe niż willa Marcel po drugiej stronie. Lepiej budynki niż nieużytki, które aż straszą, a miasto wygląda na zapomniane…

 47. esteta pisze:

  Jak patrzę na te pokazane na zdjęciu 2 bloczki przy skateparku, to mnie krew zalewa.

  No, k#@$%!. dlaczego nie mogą mieć spójnego układu okiem? Kto jest miejskim architektem / plastykiem, że zatwierdza taki misz-masz architektoniczny?

 48. Do Łukasza Nowaka i innych pisze:

  Słaby ten temat mało i interesujący .

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Masz pytania? Napisz do nas: redakcja@infobusko.pl