XII Sesja Rady Miejskiej w Busku-Zdroju – 6 lutego 2025r. o godz. 10:00. Transmisja LIVE
W czwartek, 6 lutego 2025r. o godz. 10:00 w sali konferencyjnej Urzędu Miasta i Gminy w Busku-Zdroju przy al. Mickiewicza 10, odbędzie się XII Sesja Rady Miejskiej. Zapraszamy do oglądania transmisji LIVE. – informuje 29.01.2025 portal busko.com.pl
Proponowany porządek XII sesji Rady Miejskiej w Busku-Zdroju zwołanej na dzień 06 lutego 2025r. [ pdf ].
1. Otwarcie sesji.
2. Stwierdzenie quorum.
3. Przyjęcie porządku obrad.
4. Przyjęcie protokołu z X Nadzwyczajnej Sesji Rady Miejskiej w Busku-Zdroju oraz XI Sesji Rady Miejskiej w Busku-Zdroju.
5. Sprawozdanie Burmistrza Miasta i Gminy Busko-Zdrój za okres międzysesyjny.
6. Podjęcie uchwał Rady Miejskiej:
- W sprawie zmiany Wieloletniej Prognozy Finansowej Gminy Busko-Zdrój na lata 2025-2040 (druk nr XII/143/2025).
- W sprawie zmiany budżetu Gminy Busko-Zdrój na 2025 rok (druk nr XII/144/2025).
- W sprawie zmiany Uchwały Nr I/7/2024 Rady Miejskiej w Busku-Zdroju z dnia 7 maja 2024 roku w sprawie ustalenia składu osobowego Komisji Rewizyjnej Rady Miejskiej w Busku-Zdroju (druk nr XII/145/2025).
- W sprawie zmiany Uchwały Nr I/11/2024 Rady Miejskiej w Busku-Zdroju z dnia 7 maja 2024 roku w sprawie ustalenia składu osobowego Komisji Finansowo-Budżetowej Rady Miejskiej w Busku-Zdroju na kadencje w latach 2024 – 2029 (druk nr XII/146/2025).
- W sprawie wyrażenia zgody na zawarcie kolejnych umów dzierżawy i najmu na okres do 3 lat (druk nr XII/147/2025).
- W sprawie wyrażenia zgody na nabycie nieruchomości komunalnej na rzecz Gminy Busko-Zdrój (druk nr XII/148/2025).
- W sprawie wyrażenia zgody na sprzedaż nieruchomości komunalnej (druk nr XII/149/2025).
- W sprawie wyrażenia zgody na zawarcie międzygminnego porozumienia z Gminą Wiślica dotyczącego uruchomienia linii komunikacyjnej łączącej obszar gminy Wiślica z obszarem gminy Busko-Zdrój (druk nr XII/150/2025).
- W sprawie wyrażenia zgody na zawarcie międzygminnego porozumienia z Gminą Złota dotyczącego uruchomienia linii komunikacyjnej łączącej obszar gminy Złota z obszarem gminy Busko-Zdrój (druk nr XII/151/2025).
- W sprawie zmiany uchwały Nr VIII/100/2011 Rady Miejskiej w Busku-Zdroju z dnia 21 czerwca 2011 r. w sprawie przyjęcia Programu usuwania wyrobów zawierających azbest z terenu Gminy Busko-Zdrój na lata 2011 – 2032 (druk nr XII/152/2025).
- W sprawie wyrażenia zgody na zawarcie kolejnych umów dzierżawy na okres do 3 lat (druk nr XII/153/2025).
- W sprawie przystąpienia do sporządzenia Gminnego Programu Rewitalizacji Gminy Busko-Zdrój 2030+ (druk nr XII/154/2025).
- W sprawie ogłoszenia jednolitego tekstu uchwały w sprawie zaliczenia dróg położonych na terenie gminy Busko-Zdrój do kategorii dróg gminnych i ustalenia przebiegu dróg gminnych na terenie gminy Busko-Zdrój (druk nr XII/155/2025).
- W sprawie przyjęcia do realizacji projektu konkursowego pn. „Usługi społeczne i zdrowotne – szansą na lepsze życie w gminie Busko-Zdrój” współfinansowanego przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego Plus (EFS+) w ramach programu regionalnego Fundusze Europejskie dla Świętokrzyskiego 2021 – 2027 (druk nr XII/156/2025).
- W sprawie zmiany uchwały Nr II/19/2024 Rady Miejskiej w Busku-Zdroju z dnia 23 maja 2024 r. w sprawie powołania Rady Społecznej Samodzielnego Publicznego Zespołu Podstawowej Opieki Zdrowotnej w Busku-Zdroju (druk nr XII/157/2025).
- W sprawie zatwierdzenia wyboru biegłego rewidenta do badania sprawozdania finansowego Samodzielnego Publicznego Zespołu Podstawowej Opieki Zdrowotnej w Busku-Zdroju za 2024 i 2025 rok (druk nr XII/158/2025).
7. Sprawozdanie z wysokości średnich wynagrodzeń nauczycieli na poszczególnych stopniach awansu zawodowego w szkołach i placówkach prowadzonych przez Gminę Busko-Zdrój.
8. Sprawozdanie z działalności komisji stałych Rady Miejskiej w Busku – Zdroju za okres od początku kadencji (2024 r.- 2029 r.) – do 31.12.2024 r.
9. Informacja na temat realizacji działań promocyjnych gminy Busko – Zdrój w 2024 roku i przedstawienie planów w tym zakresie na 2025 rok.
10. Przedstawienie informacji na temat planów w zakresie transportu zbiorowego w ramach Funduszu rozwoju przewozów autobusowych o charakterze użyteczności publicznej.
11. Sprawy różne.
12. Zamknięcie Sesji Rady Miejskiej.
○ źródło: UMiG Busko-Zdrój | busko.com.pl♂
◙ Podobne informacje:
TP: Busko się kurczy. „Tu nie ma perspektyw”. JKR: niestety…
NM: Dwaj wykonawcy dokończą przebudowę stadionu w Busku-Zdroju do 31 sierpnia 2019
Tężnia za 33.000.000 czy może wielopoziomowy Parking Zdrojowy z bazarkiem i boiskiem?
4 odpowiedzi na “XII Sesja Rady Miejskiej w Busku-Zdroju – 6 lutego 2025r. o godz. 10:00. Transmisja LIVE”
Po wyborach w USA widać że każdy musi dbać o siebie. Nasze służby są bezradne w 5 wymiarze wojny pełnowymiarowej – cyfrowym. Nasz rząd nie radzi sobie z atakami informacyjnymi i kompromituje nie tylko ministrów „fachowców” ale i Polskę odsłaniając słabości, podatności i brak kompetencji zarządczych szczególnie na punkcie bezpieczeństwa kraju i obywateli. Wszyscy wokół dostrzegają problem ochrony i obrony cywilne, u nas jakaś dziwna cisza. Najwyższy czas dokonać przeglądu możliwości tych systemów i zasobów na poziomie miasta, gminy i powiatu. Wiem że to Starosta powinien inicjować działania w tym zakresie ale jest cisza i warto uświadomić Radnym w Gminie i Powiecie że Ustawa i pieniądze na realizację OC pewnie przyjdą ale ci co wcześniej będą gotowi do ich sensownego wydania będą mieli przewagę nad śpiącymi i czekającymi na wytyczne. Zacznijmy od szkoleń RADNYCH i włodarzy by wiedzieli o co się toczy gra. Następnie zinwentaryzujmy zasoby możliwe do wykorzystania w terenie i urzędach, to dane niezbędne do zaplanowania tego co brakuje. Będą to duże pieniądze i wielkie inwestycje ale też wielka odpowiedzialność za jego wdrożenie i działania. Błędy i braki, to być lub nie być dla nas mieszkańców. Widzę przekazania wozu strażackiego fajne ale ustawa weszła już dawno i tego rodzaju zakupy i miejsce przeznaczenia powinny być już wynikiem realizowanej strategii rozmieszczania zasobów w gminie , powiecie. Dlatego w trybie dostępu do informacji publicznej pytam:
Czy Radni i urzędnicy UMiG przeszli szkolenia z zakresu wdrażania Ustawy o OC i czy się z nią zapoznali jeżeli tak to kiedy?
Czy w UMiG zinwentaryzowano wszystkie zasoby możliwe do wykorzystania w systemie ochrony i obrony cywilnej miasta i gminy?
Jak uwzględniono w tych procesach kuracjuszy, w zakresie ratownictwa medycznego, ukryć rozśrodkowania i schronów?
Czy na poziomie UMiG Busko powołano zespół/komórkę do wdrożenia zapisów ustawy i zarządzania potrzebnymi zasobami?
Jak miasto zamierza rozwiązać problem braku schronów i ukryć dla swoich mieszkańców w Planie zagospodarowania miasta niczego nie widać? (Norwegia – w każdym budynku wprowadza schrony).
Kochana Rado bardzo proszę o wprowadzenie takiego punktu pod dyskusje zainicjujcie procesy dla dobra nas wszystkim. Zapytajcie Starostwo co planuje i jak chce wdrażać te procesy w mieście i gminie. To nasz wspólny interes bez względu na wyznanie , przynależność partyjną. Zagrożenia i podatności, zmuszają nas do natychmiastowych działań i zmian priorytetów. Bezpieczeństwo nasze i naszych dzieci są ważniejsze niż garaże piętrowe, akwaria i inne pierduśne inwestycje. Myślę że znajdzie się choć jeden Radny który takie pytania postawi i znaczenie egzekwować. Z chęcią pomogę. Może redaktor Kruk podejmie ten temat i sprowokuje szerszą dyskusję i presję. Pozdrawiam
Ś.p. Ks. Bronisław Bozowski zwykł mawiać: „Nie ma przypadków, są tylko znaki.” Podzielam te słowa, dlatego odnosząc się do Twojego komentarza, w szczególności do słów:
„Po wyborach w USA widać że każdy musi dbać o siebie. Nasze służby są bezradne w 5 wymiarze wojny pełnowymiarowej – cyfrowym. Nasz rząd nie radzi sobie z atakami informacyjnymi i kompromituje nie tylko ministrów „fachowców” ale i Polskę odsłaniając słabości, podatności i brak kompetencji zarządczych szczególnie na punkcie bezpieczeństwa kraju i obywateli. Wszyscy wokół dostrzegają problem ochrony i obrony cywilne, u nas jakaś dziwna cisza”
powiem, że uważam, że to że tak jest to nie jest PRZYPADEK, to, że tak jest to jest ZNAK, znak, że tak jest bo TAK MA BYĆ. A tak ma być, bo komuś na tym zależy by tak było. Można się zastanawiać komu na tym zależy, by tak właśnie było. Może znajdzie się ktoś kto udzieli na to pytanie odpowiedzi. Jeśli się ktoś taki nie znajdzie, to odpowiedź pokaże czas, poznamy ją w przyszłości.
Parking wielopoziomowy może mieć jeden lub dwa poziomy pod ziemią które w czasie pokoju mają miejsca parkingowe a w czasie W po zamknięciu grodzi może pełnić funkcję schronu.
Tylko trzeba o tym pomyśleć.
Do wyżej. Zgoda ale nie w tej lokalizacji, ten obszar to bagna przy budowie drogi osuszali to pare tygodni,a jak są ulewy to teren jest zalewany, i na pewno nie schron a ukrycia, może magazyny. Trzeba myśleć to prawda, ale jeszcze misi być wiedza, kompetencje, doświadczenie i strategia. A u nas w tym zakresie ogromny deficyt i „degradacja”. Dzięki za dyskusje. Pozdrawiam