UMiG: 36 par z gminy Busko-Zdrój zostało uhonorowanych za Długoletnie Pożycie Małżeńskie. A w Busku: całowanie lwa w dupę - Internetowy Portal Informacyjny Mieszkańców Miasta i Gminy Busko-Zdrój

 

UMiG: 36 par z gminy Busko-Zdrój zostało uhonorowanych za Długoletnie Pożycie Małżeńskie. A w Busku: całowanie lwa w dupę

6 października 2020 | busko.com.pl 06.10.2020 / Jarosław Kruk 06.10.2020 | | 32 komentarze

Wręczenia Medali Prezydenta RP za Długoletnie Pożycie Małżeńskie dokonali Burmistrz Miasta i Gminy Busko-Zdrój oraz Przewodniczący Rady Miejskiej w Busku-Zdroju podczas uroczystości zorganizowanej w Buskim Samorządowym Centrum Kultury, w czwartek 1 października 2020 r. – informuje za UMiG BZ portal busko.com.pl

1 października w BSCK 36 par z gminy Busko-Zdrój otrzymało medale za Długoletnie Pożycie Małżeńskie. / fot. UMiG Busko-Zdrój

„Złote gody” rozpoczął tradycyjnie Marsz Mendelssohna, po którym Kierownik USC, Janina Nizioł przywitała wszystkie pary oraz zgromadzonych gości.

Pierwsze gratulacje złożył jubilatom Burmistrz, Waldemar Sikora. W swoim wystąpieniu podkreślił rolę instytucji małżeństwa i uniwersalne wartości jakie ze sobą niesie. „Osiągnęliście Państwo wspólnie bardzo wiele, wychowaliście dzieci, wychowujecie wnuki, zbudowaliście rodzinę, a to ogromny sukces” – mówił Burmistrz – „Dzisiejsza uroczystość to podziękowanie dla Was za wspólne lata bycia razem. To także wyróżnienie i podkreślenie Waszego wkładu i pracy na rzecz miasta i gminy Busko-Zdrój”. Wśród „złotych par” przeważały małżeństwa z 50-letnim stażem oraz jedna para, która przeżyła ze sobą ponad 60 lat!

Wszystkim Jubilatom serdecznie gratulujemy pięknej rocznicy i życzymy dalszych szczęśliwych lat przeżytych w zdrowiu, radości i szczęściu.

○ źródło: UMiG Busko-Zdrój / busko.com.pl

 


Jarosław Kruk: Kilkadziesiąt lat temu, za czasów PRL i komuny mój kolega z podstawówki pochwalił się zasłyszanym od kuracjuszy zakwaterowanych w pensjonacie jego rodziców błyskotliwym stwierdzeniem:  „Opowiadanie dowcipów politycznych jest jak całowanie lwa w dupę – niekoniecznie przyjemne, a bardzo niebezpieczne”. Wtedy wprawdzie może już nie, ale wcześniej było na porządku dziennym represjonowanie osób, żartujących sobie z przywódców, partii PZPR, przyjaźni ze Związkiem Radzieckim czy socjalistycznego ustroju, itp.

>>>   W Domu Pomocy Społecznej w Gnojnie sytuacja wciąż napięta. 70 zakażeń   <<<

Czytając informację Pana UMiG’a przypomniałem sobie te słowa. Od kilku tygodni niemal wszystkie media alarmują, że w szybkim tempie rośnie ilość zakażeń koronawirusem, ostrzegają, że nadchodzi zapowiadana druga, jesienna fala zachorowań na Covid-19, jasno to też widać z kolejnych komunikatów Sanepidu,  a w Busku?  w Busku burmistrz Waldemar Sikora i UMiG organizują uroczystą fetę dla 36 par „złotogodowych” jubilatów ( osób średnio licząc 70+ ) których życie jest najbardziej zagrożone w przypadku zakażenia koronawirusem….

Nie wiem jak to nazwać…  niefrasobliwość?.. ignorancja?.. czy może  po prostu skandaliczna głupota?

>>>   Koronawirus w urzędzie i GOPS w Kijach   <<<

Ani te maseczki na twarzach, ani przyłbice  nie chronią w 100% przed koronawirusem. Patogen pokonuje doskonalsze zabezpieczenia i procedury ochronne. Pokazały to moim skromnym zdaniem zakażenia do jakich doszło wśród personelu szpitala „Krystyna” w Busku-Zdroju, w którym wcześniej zlokalizowane było izolatorium dla chorych na Covid-19. 

Dla mnie ta gala to takie właśnie całowanie lwa w dupę…

 

◙ Podobne informacje:

RK: Gmina Gnojno w strachu. 59 zakażeń koronawirusem w tamtejszym DPS

RK: Zamknięte dwa oddziały w buskim szpitalu. Zakażenie u dwóch pacjentów. Wadliwy od lat ,,system ochrony zdrowia” staje się niewydolny

ED: Koronawirus w szpitalu „Krystyna” w Busku-Zdroju. Dwie osoby z personelu są zakażone, wstrzymano otwarcie lecznicy

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna.

32 odpowiedzi na “UMiG: 36 par z gminy Busko-Zdrój zostało uhonorowanych za Długoletnie Pożycie Małżeńskie. A w Busku: całowanie lwa w dupę”

 1. kbx pisze:

  Ale jaja! Dobre porównanie. A szpital zamyka oddziału, patogen jest w Busku…

 2. xxx pisze:

  o! czy sąd do morawicy wysłał właściwego samorządowca? xd

 3. max pisze:

  a gdzie dystans społeczny Panie UMIG?

 4. Do redakcji pisze:

  Ale przykład idzie z góry. Wystarczy popatrzeć co nasz rząd wyczynia gdzie w szkołach trzeba chodzić w maskach na przerwach a na lekcji to już bez masek i nie ma tego dystansu. Tak samo uroczystości państwowe gdzie przedstawiciele władzy są bez maseczek i nie ma dystansu społecznego.

 5. skandal do powyżej pisze:

  Przykład z góry owszem tak, ale po to ma się rozum by wiedzieć co wolno, a co nie wolno. Jak dla mnie tutaj mamy karygodny przypadek skrajnej nieodpowiedzialności.

 6. do redakcji pisze:

  Ciekawe co na to powie Pan Sanepid?? Może redaktorek poprosi Pana Sanepida o opinię??

 7. Piotr pisze:

  Bez jaj, jaka pandemia? Jaki wirus? Ludzie opanujcie się wreszcie i nie dajcie się mamić mass mediom. Szumowski w czwartek miał pozytywny wynik a w piątek był na zakupach. Śmiech na sali… cała ta pandemia, kwarantanna i w ogóle. Teraz już mają plany, aby pozamykać nas i cmentarze na Wszystkich Świętych. Za to gospodarka i my mali przedsiębiorcy dostajemy „po dupie” przez to całe zamieszanie. Co do „Złotych godów”, to chyba każdy ma rozum, kto chciał przyjść to przybył na spotkanie. Widać, że środki ostrożności zostały zachowane.
  Redaktor, to jest dosłownie na podium w podniecaniu ognia w ognisku dotyczącym pandemii i rozsiewaniu informacji anty UMiG-owskich. Wydawało mi się, że to miał być portal bezstronny a tymczasem pełna propaganda… Szkoda słów.

 8. Do Pana Kruka pisze:

  Zaraz zaraz Panie redaktorze. A czemu Pan nic nie pisał o odległościach podczas otwarcia obwodnicy pinczowskiej? Przecież tam jeszcze było więcej osób niż tu.

  Z pana jest mierny ale wierny władzy się nie tyka ale Buskiego samorządu już tak. Dalej ma Pan tą zawiść za ten stołek??

 9. Ja też do Pana Kruka pisze:

  Panie redaktorze a czemu to Pan nic nie pisał o odległościach podczas otwarcia Hospicjum? Tam również było więcej osób niż w BSCK?
  https://infobusko.pl/hospicjum-busko-dzielo-ludzi-dobrego-serca-gotowe-na-przyjecie-podopiecznych/

 10. Andrzej pisze:

  No niestety pan redaHtor nie będzie takich rzeczy pisał pod artykułami związanymi ze swoją ukochaną władzą czyli PIS i artykułami ze złodziejami i pedofilami w kieckach.

 11. ???? pisze:

  Czy ktoś mógłby mi wytłumaczyć jak to jest, że w Busku jednych się karze wysokimi mandatami ( https://infobusko.pl/kpp-wczoraj-po-poludniu-z-okna-buskiej-komendy-jeden-z-policjantow-zauwazyl-czterech-mezczyzn-stojacych-w-poblizu-pawilonow-handlowych-na-miejsce-skierowano-patrol-mezczyzni-dalej-stali-ucinajac-so/ ), choć wtedy nie było żadnego przypadku koronawirusa w Busku i całej okolicy, a inni publicznie łamią przepisy nie przestrzegając obowiązku zachowania dystansu w czasie gdy ZOZ z powodu koronawirusa zamyka kolejne oddziały a w Gnojnie jest 59 zakażeń, i nie można im nawet zwrócić uwagi?

 12. Do ???? pisze:

  Tylko że wtedy był nakaz noszenia masek i zakaz zgromadzen pow 3 osob na terenie całego kraju.
  Dziś podobne zakazy są tylko w strefach żółtych i czerwonych.

 13. BRUD pisze:

  A CZEMU KRUK NIE MIAŁ NA SWOJEJ WSTRETNEJ MORDZIE MASECZKI PODCZAS OTWARCIA HOSPICJUM W BUSKU , NAWET SOBIE BUTOW NIE WYCZYSCIŁ. OBLEŚNE TO.

 14. makaron pisze:

  Na wszystkich świętych zamknięte cmentarze
  Pewne info

 15. Marcin pisze:

  Czyli mamy rozumieć że otwarcie m.in hospicjum i obwodnicy gdzie nie było tej odległości i masek to poszło to w niepamieć pana redaktora. Jest pan redaktorze hipokryta bo rozumiałbym gdyby pana obiekcje dotyczące tej odległosci były pod artykułami otwarcia hospicjum i obwodnicy.

 16. Ewa pisze:

  skandal do powyżej
  7 PAŹDZIERNIKA 2020 O 08:47
  Przykład z góry owszem tak, ale po to ma się rozum by wiedzieć co wolno, a co nie wolno. Jak dla mnie tutaj mamy karygodny przypadek skrajnej nieodpowiedzialności.

  Skrajna nieodpowiedzialność?
  A jak nazwiesz uroczystości otwarcia hospicjum i obwodnicy pinczowskiej ?

 17. Żenada dziennikarska pisze:

  Kiedy myślę że ta strona jest już na dnie dziennikarstwa, to redahtorek przypomina mi takimi artykułami że na dnie jest jeszcze muł po którym można szorować. Sam nie nosi maseczki ( otwarcie hospicjum, konsultacje społeczne – zdjęcia na busko.com.pl), ale poucza innych – przepraszam – obsesje ma na punkcie władz Buska – wię tylko ich troluje. W Pińczowie obwodnicę otwierali – zero maseczek , zero dystancu , zero informacji na tym nędznym portalu. Zaprzysiężenie rządu – Kaczyński bez maseczki i dystansu – zero info na tym pseudoportalu. Sikora i Burchan na złotych godach – w maseczkach – nieważne – ja im dowalę!!! Bo ich nie lubię i zawsze będę im dowalał. Bo stworzyłem ten portal żeby dać upust swoim nienawiściom i frustracjom.

 18. A na Górce? pisze:

  A na Kolonii Górce podczas pandemii ludzie mają wspólne WC nie mają dostępu do pryszniców.
  Brudne ściany niewiadomokiedy malowane gratis do czynszów.
  Czy Sanepid tego nie widzi?!

 19. Do A na Górce pisze:

  No sanepid wielu rzeczy nie widzi.

 20. plusy ujemne pisze:

  zdecydujcie się w końcu czy redaktorek ma pisać o wszystkim czy tylko o Busku. Nie raz obrywał, że pisze o innych miastach a powinien tylko o Busku, teraz wymagacie by się ustosunkował do tego co w Pińczowie. To w końcu jak ma być?

 21. Do powyżej pisze:

  No jak najbardziej redaktorek powinien pisać o naszej gminie. Ale jeśli redaktorek pisze takie pierdoły o odległościach gdzie były maski i przyłbice to czemu tego nie pisał pod artykułami o hospicjum i o otwarciu obwodnicy gdzie odległosci nie było a masek i przyłbic to w ogóle.

 22. gt pisze:

  Tylko że zarówno hospicjum jak i obwodnica były otwierane „na zewnątrz”, a tutaj mamy imprezę we wnętrzu obiektu. Ale z tego co pamiętam, to dla UMiGa (i chyba jego zwolenników też) to wszystko jedno – patrz zamknięcie Cielętnika w kwietniu.

 23. Do gt pisze:

  Ale to jest bez różnicy ostatnio było zaprzysiężenie rządu na powietrzu i jakoś wszyscy w maskach. Poza tym impreza w hospicjum była zarówno jak i na zewnątrz tak i w wewnątrz budynku hospicjum.
  Dlaczego geniuszu podczas lockdownu był zakaz organizowania imprez na wolnym powietrzu? Bo było zagrożenie zakażeniem się a teraz jest jeszcze większe zagrożenie. Więc komentarze pana Kruka przy uroczystościach długoletnich małżeństw są zbędne niech upomina swoich kolegów partyjnych i tych w sukienkach.

  A tak na marginesie jeśli da się zarazić bez tej odległości to jakim prawem Polski rząd pozwolił na otarcie szkół?

 24. gt pisze:

  Kolego czy koleżanko, różnica jest ogromna. Prawdopodobieństwo zakażenia w pomieszczeniu jest dużo, dużo większe, niż na zewnątrz.

 25. Do gt i innych pisze:

  https://wiadomosci.wp.pl/koronawirus-w-polsce-biskupi-bez-maseczek-i-dystansu-episkopat-tlumaczy-6562373360814592a

  Tu mamy prosty przykład tego gdzie władza kościelna pokazuje obłude.
  Kilka dni temu w Łodzi odbyło Zebranie Plenarnege Konferencji Episkopatu Polski i panowie w kieckach zwyczajnie pozowali sobie do zdjęcia jakby nigdy nic jakby tej epidemi nie było jakby tego zagrożenia nie było bez masek bez odległości a wirus panuje.

  I więc niech pan redaktor Jarosław Kruk zacznie upominać przedstawicieli kościoła,tych co organizowali tą imprezę w hospicjum jak i tych co organizowali otwarcie obwodnicy.

  Pamiętajmy jeśli chcesz uniknąć zakażenia to omijaj szerokim łukiem skupiska ludzi jak i na wolnym powietrzu tak i w budynkach.

 26. 666 pisze:

  Już nowy minister edukacji pokazał xd
  Pan Czarnek zakażony i na kwarantannie poszedł odwiedzić babcie w szpitalu po czym okazało się że po tej wizycie cały personel jak i pacjenci tego oddziału są zakażeni.

 27. […] UMiG: 36 par z gminy Busko-Zdrój zostało uhonorowanych za Długoletnie Pożycie Małżeńskie. A w… […]

 28. Zakaz noszenia przyłbic. Minister zdrowia Adam Niedzielski: Być może wcześniej trzeba było to wprowadzić pisze:

  https://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,173952,26825095,zakaz-noszenia-przylbic-adam-niedzielski-byc-moze-wczesniej.html

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Masz pytania? Napisz do nas: redakcja@infobusko.pl